Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.III - Strona 52 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-01-02, 15:24   #1531
Limone
Zakorzenienie
 
Avatar Limone
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 140
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez plineczka003 Pokaż wiadomość
To żeście mi teraz namieszały To ja nie wiem skąd wzięła się ta propaganda, że silikony zapychają. Pewnie jak zwykle marketing. Ja tylko parafiny unikam, chociaż podobno ona wcale nie zapycha. Jednak widziałam, że po specyfikach, które ją zawierają na początku składu moja cera źle reagowała.

W innym wątku dziewczyna napisała coś takiego:
[...]Jeśli wrócisz do chemicznych kosmeyków żeli, toników itp. myślę, że w ciągu miesiąca - jeśli nie szybciej, czeka Cię znów porządny wysyp - skóra zacznie walczyć z wrogiem w postaci chemii, pojawią się zaskórniki, twarz będzie zmęczona, może lekko się odbarwiać - jeśli kiedykolwiek miałaś np. jakieś przebarwienia. Skóra wróci do tego co było kiedyś[...].

Może dlatego moja skóra tak źle zareagowała? Gdy przyszła do mnie paczka, odstawiłam gotowce i używałam tylko specyfików z BU. Potem postanowiłam, że wprowadzę kilka drogeryjnych i aptecznych. Może po prostu skóra przyzwyczaiła się do dobrego traktowania i zaczęła się bronić i buntować? Idę za radą pseudofeministki i nie dotknę do twarzy żadnym sklepowym mazidłem.
Moim zdaniem bzdury, mnóstwo osób się uczepiło, że kosmetyki drogeryjne to sama "chemia", ale te z BU, mazideł it to już nie "chemia". A to wszystko jest chemią i wszystko może nam zaszkodzić. Mocznik, kwas migdałowy itd dodawane do kosmetyków "naturalnych" to niby co? To są związki owszem pochodzące z przyrody, ale otrzymywane syntetycznie. I przyroda ich nie stworzyła po ty, abyśmy sobie je aplikowały na twarz, a to ze przed nimi się skóra bronić nie będzie, ale przed kupionym w drogerii kremem już tak, to zakrawa na jakieś zabobony. Mnie np służy jednie połączenie kosmetyków z BU z kosmetykami aptecznymi. Sama "naturalna" pielęgnacja mi tez wyrządza sporo krzywdy.
Limone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-02, 15:33   #1532
olasia
Zadomowienie
 
Avatar olasia
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 1 346
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez plineczka003 Pokaż wiadomość
Glikol butylenowy jest lepiej tolerowany przez skórę niż propylenowy, jak nie spróbujesz to się nie dowiesz czy Ci szkodzi czy nie. Myślę, że przy kosmetyku niestosowanym codziennie nie powinno się nic dziać. Poczekaj z ukręceniem serum i napisz do nich maila, zobaczymy co odpiszą
Chyba jednak ciezko bedzie uniknac tego glikolu, bo jak sadze ma on dzialanie nawilazajace, a bez niego serum moze byc chyba odrobine za mocne w dzialaniu. Ukrece serum tak jak w instrukcji, tylko brakuje mi jeszcze spirytu

Mam jeszcze pytanie co do serum olejku z wit c, chcialabym mozliwie najrzadziej go uzywac, boje sie zapchania. Slyszalam, ze witaminka c magazynuje sie w skorze, wiec jak myslicie jaki odstep czasowy bylby optymalny w stosowaniu tego serum? Co 3-4 dni starczy?
__________________
Każdemu własna kupa ładnie pachnie, ale nie daj się zwieść

Marcelek moj caly swiat
Laura 39/40 tp 9.03.2015
olasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-02, 15:37   #1533
plineczka003
Zadomowienie
 
Avatar plineczka003
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 107
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez Limone Pokaż wiadomość
Moim zdaniem bzdury, mnóstwo osób się uczepiło, że kosmetyki drogeryjne to sama "chemia", ale te z BU, mazideł it to już nie "chemia". A to wszystko jest chemią i wszystko może nam zaszkodzić. Mocznik, kwas migdałowy itd dodawane do kosmetyków "naturalnych" to niby co? To są związki owszem pochodzące z przyrody, ale otrzymywane syntetycznie. I przyroda ich nie stworzyła po ty, abyśmy sobie je aplikowały na twarz, a to ze przed nimi się skóra bronić nie będzie, ale przed kupionym w drogerii kremem już tak, to zakrawa na jakieś zabobony. Mnie np służy jednie połączenie kosmetyków z BU z kosmetykami aptecznymi. Sama "naturalna" pielęgnacja mi tez wyrządza sporo krzywdy.

Kosmetyki z BU, Mazideł, ZSK itd. nie są przecież zupełnie naturalne. Oczywiście, że to co naturalne też może szkodzić (mam alergię na banany, a przecież rosną na palmach, a nie w probówkach). Chodzi mi o różnicę w składach - zamiast 30 składników mamy 3. Żadnych substancji zapachowych, barwników, filtrów dodawanych tylko by utrzymać ładny kolor, a nawet jakiś badziewi które mają zapobiegać rdzewieniu mieszadeł. Myślę, że to się może nie podobać skórze. Ale ja się zupełnie nie znam, bazuję tylko na tym co jest w internecie
Cytat:
Napisane przez olasia Pokaż wiadomość
Chyba jednak ciezko bedzie uniknac tego glikolu, bo jak sadze ma on dzialanie nawilazajace, a bez niego serum moze byc chyba odrobine za mocne w dzialaniu. Ukrece serum tak jak w instrukcji, tylko brakuje mi jeszcze spirytu
Nawilża, wspomaga rozpuszczalność składników, ułatwia przenikanie składników aktywnych. Ponad to stężenie kwasu migdałowego uległoby zmianie, o ile dobrze myślę.

Edytowane przez plineczka003
Czas edycji: 2012-01-02 o 15:40
plineczka003 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-02, 15:43   #1534
Limone
Zakorzenienie
 
Avatar Limone
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 140
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez plineczka003 Pokaż wiadomość
Kosmetyki z BU, Mazideł, ZSK itd. nie są przecież zupełnie naturalne. Oczywiście, że to co naturalne też może szkodzić (mam alergię na banany, a przecież rosną na palmach, a nie w probówkach). Chodzi mi o różnicę w składach - zamiast 30 składników mamy 3. Żadnych substancji zapachowych, barwników, filtrów dodawanych tylko by utrzymać ładny kolor, a nawet jakiś badziewi które mają zapobiegać rdzewieniu mieszadeł. Myślę, że to się może nie podobać skórze. Ale ja się zupełnie nie znam, bazuję tylko na tym co jest w internecie
Oczywiście, że ta różnica w ilości składników ma znaczenie, ale idące w dwóch różnych kierunkach - w kosmetykach, które kręcimy sami teoretycznie wiemy co jest i generalnie nie ma tam nic zbędnego, z drugiej jednak strony taki ukręcony kosmetyk jest mocno skoncentrowany i tym samym może wywoływać niepożądane reakcje skórne, których nie ma gdy stężenie danego składnika jest mniejsze, jak ma to miejsce w kosmetykach dużo bardziej złożonych, ale taka silna koncentracja może też być zaletą. Oczywiście można stężeniami się bawić, ale zawsze kosztem tego, że stężenie innego składnika wtedy wzrośnie, a to nie musi być pożądane. Można też dodać dodatkowe składniki - tylko, ze jednak takie kręcenie nie jest prostą sprawą

Ale osobiście przyznam, że od jakiegoś czasu zastanawiam się jak z kontrolą bakteriologiczną surowców, które sprzedaje BU i inne sklepy tego typu. Czy te kosmetyki faktycznie są bezpieczne pod tym względem w porównaniu do drogeryjnych.
Limone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-02, 15:59   #1535
plineczka003
Zadomowienie
 
Avatar plineczka003
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 107
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez Limone Pokaż wiadomość
Oczywiście, że ta różnica w ilości składników ma znaczenie, ale idące w dwóch różnych kierunkach - w kosmetykach, które kręcimy sami teoretycznie wiemy co jest i generalnie nie ma tam nic zbędnego, z drugiej jednak strony taki ukręcony kosmetyk jest mocno skoncentrowany i tym samym może wywoływać niepożądane reakcje skórne, których nie ma gdy stężenie danego składnika jest mniejsze, jak ma to miejsce w kosmetykach dużo bardziej złożonych, ale taka silna koncentracja może też być zaletą. Oczywiście można stężeniami się bawić, ale zawsze kosztem tego, że stężenie innego składnika wtedy wzrośnie, a to nie musi być pożądane. Można też dodać dodatkowe składniki - tylko, ze jednak takie kręcenie nie jest prostą sprawą

Ale osobiście przyznam, że od jakiegoś czasu zastanawiam się jak z kontrolą bakteriologiczną surowców, które sprzedaje BU i inne sklepy tego typu. Czy te kosmetyki faktycznie są bezpieczne pod tym względem w porównaniu do drogeryjnych.
Dokładnie o to mi chodziło. Przy tak dużej koncentracji składników aktywnych wystąpienie alergii wzrasta, ale wzrasta też skuteczność, która przy śladowych ilościach jest żadna. Każdy może wybrać co woli Ja za masą ulepszaczy i wypełniaczy podziękuję. Chociażby takie serum migdałowe 7 składników i są efekty, a apteczne kremy z kwasami? Skład długi jak droga krzyżowa, a efektów pozytywnych ZERO.

Wiesz, że też mnie to zastanawiało na początku i dlatego nad złożeniem pierwszego zamówienia myślałam prawie rok. Ale tyle zadowolonych klientów i pozytywnych opinii, oraz fakt, że to żadna nowość (2007 rok bodajże) mnie przekonały i nie żałuję. Nie wiem jak regulacje prawne wyglądają w tej kwestii, ale skoro reklamują to jako coś do skóry to musi być przebadane i bezpieczne. Poza tym zakładam, że warunki przechowywania zabezpieczają przed zakażeniami. Zawsze obawiam się o ten czas dostarczenia paczki, ale zmawiałam 2 razy i dochodziło następnego dnia rano.
plineczka003 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-02, 16:46   #1536
Limone
Zakorzenienie
 
Avatar Limone
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 140
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez plineczka003 Pokaż wiadomość
Dokładnie o to mi chodziło. Przy tak dużej koncentracji składników aktywnych wystąpienie alergii wzrasta, ale wzrasta też skuteczność, która przy śladowych ilościach jest żadna. Każdy może wybrać co woli Ja za masą ulepszaczy i wypełniaczy podziękuję. Chociażby takie serum migdałowe 7 składników i są efekty, a apteczne kremy z kwasami? Skład długi jak droga krzyżowa, a efektów pozytywnych ZERO.
Alergia to jedno, ale kosmetyk może też zapychać i podrażniać, niekoniecznie w alergiczny sposób. Skuteczność nie zawsze musi wzrastać - mówi o tym doskonale powiedzenie Paracelsusa "Wszystko jest trucizną i nic nie jest trucizną, bo tylko dawka czyni truciznę". Więcej nie zawsze znaczy lepiej, o czym wiele osób eksperymentujących z kwasami przekonało się na własnej skórze. Na dodatek wiele substancji może działaś w sposób synergistyczny - ich wypadkowe działanie, jest większe niż suma działania poszczególnych składników, no i obecność jednej substancji może niwelować skutki uboczne drugiej. Więc kosmetyki z długim składem wcale nie muszą być gorsze od naturalnych czy samodzielnie ukręconych - to wszystko kwestia indywidualna zależna od danej osoby, danego kosmetyku i wszystkich kosmetyków jakie dana osoba używa. Dlatego nie popieram demonizowania kosmetyków drogeryjnych. Sama obecnie używam i jednych i drugich bo samo BU mi nie służy. Kupiłam olejek myjący pomarańczowy ale mnie zapychał, ponadto w użyciu średnio mi odpowiada, wolę lepiej myjące żele od Avene lub LRP oraz obecnie testuje mydełko ozonowe. Potem hydrolat, a na to zamiennie krem anty-oksydacyjny (rewelacja dla mnie, polecam), olej z pestek maliny z żelem HA lub krem vichy normaderm. Używam tego na zmianę, w zależności od potrzeb, raz jedno, raz drugie i buzię mam ostatnio w dużo lepszym stanie. Inaczej mam zbyt przesuszoną, przetłuszczoną buzię i zaskórniki.
Limone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-02, 16:47   #1537
martaweronika00
Raczkowanie
 
Avatar martaweronika00
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 71
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Eh dziewczyny znowu mam ten sam problem . Wcześniej się już zastanawiałam nad kupnem kilku kosmetyków z BU , a teraz znowu nie wiem co mam zamówić. Stanowczo muszę powiedzieć ,że zbyt duży wybór mają !

Nie mogę się do tej pory zdecydować co mam zamówić , może wy mogłybyście mi doradzić jakieś skuteczne produkty z BU to może to mi ułatwi podjęcie ostatecznej decyzji.

Cały czas walczę z moją buzią i mam już serdecznie dość. Nigdy nie używałam produktów z BU , a z miłą chęcią chciałabym jednak to zmienić.

Chciałam jeszcze wspomnieć ,że czytałam wiele recenzji na wizażu i o każdym produkcie na BU i tak dalej nie wiem co zamówić.

Jakie produkty mogłybyście mi polecić do codziennej pielęgnacji cery :
-mieszanej
-w strefie T tłustej
-broda skłonna do zaskórników i ropnych krostek na dodatek w bliznach potrądzikowych
-policzki chyba normalne lecz wydaje mi się ,że brakuje im nawilżenia
-pory rozszerzone
- na skrzydełkach nosa popękane naczynka
- wrażliwa na działanie peelingów
- po ropnych krostkach które zazwyczaj wyskakują mi na brodzie , mam zaczerwienienia


Bardzo proszę o pomoc

Edytowane przez martaweronika00
Czas edycji: 2012-01-02 o 16:49
martaweronika00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-01-02, 17:51   #1538
plineczka003
Zadomowienie
 
Avatar plineczka003
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 107
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Sama się przekonałam jeśli o kwasy chodzi, że więcej nie oznacza lepiej. Umiar przede wszystkim. Mi dermokosmetyki zrobiły masakrę na twarzy, że musiałam się u dermatologa leczyć. Z tymi reakcjami to wszystko trzeba na sobie przetestować i zobaczyć co nam służy, a co nie Zanim zdecyduję się na jakiś produkt dużo o nim czytam, analizuję również pod kątem zapychania, ale prawda jest taka że to jest jak ruletka
Ze stężeniem to chodziło mi o to, że nie raz producent pisze, że jego kosmetyk ma jakiś super ekskluzywny ekstrakt, który ma takie i takie działanie, ale co z tego skoro znajduje się on na ostatnim miejscu w składzie i nie ma prawa zadziałać, bo tak niskie stężenie dla skóry jest zupełnie obojętne.
Próbowałam już chyba wszystkich teorii na temat pielęgnacji skóry tłustej i skłonnej do trądziku. Ale nigdy jej stan mnie nie zadowalał. Teraz chcę postawić na proste składy. Póki co po prawie 2 miesiącach widzę jakąś tam zmianę, więc będę próbować dalej

martaweronika00 na każdego dany produkt działa inaczej. Niestety nie ma takiego kosmetyku, który by dobrze działał na wszystkich. Mi póki co jeszcze żaden produkt z BU nie zaszkodził. Myślałaś o wprowadzeniu kwasów do swojej pielęgnacji?
plineczka003 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-02, 18:00   #1539
Limone
Zakorzenienie
 
Avatar Limone
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 140
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez martaweronika00 Pokaż wiadomość
Eh dziewczyny znowu mam ten sam problem . Wcześniej się już zastanawiałam nad kupnem kilku kosmetyków z BU , a teraz znowu nie wiem co mam zamówić. Stanowczo muszę powiedzieć ,że zbyt duży wybór mają !

Nie mogę się do tej pory zdecydować co mam zamówić , może wy mogłybyście mi doradzić jakieś skuteczne produkty z BU to może to mi ułatwi podjęcie ostatecznej decyzji.

Cały czas walczę z moją buzią i mam już serdecznie dość. Nigdy nie używałam produktów z BU , a z miłą chęcią chciałabym jednak to zmienić.

Chciałam jeszcze wspomnieć ,że czytałam wiele recenzji na wizażu i o każdym produkcie na BU i tak dalej nie wiem co zamówić.

Jakie produkty mogłybyście mi polecić do codziennej pielęgnacji cery :
-mieszanej
-w strefie T tłustej
-broda skłonna do zaskórników i ropnych krostek na dodatek w bliznach potrądzikowych
-policzki chyba normalne lecz wydaje mi się ,że brakuje im nawilżenia
-pory rozszerzone
- na skrzydełkach nosa popękane naczynka
- wrażliwa na działanie peelingów
- po ropnych krostkach które zazwyczaj wyskakują mi na brodzie , mam zaczerwienienia


Bardzo proszę o pomoc
Cytat:
Napisane przez plineczka003 Pokaż wiadomość

martaweronika00 na każdego dany produkt działa inaczej. Niestety nie ma takiego kosmetyku, który by dobrze działał na wszystkich. Mi póki co jeszcze żaden produkt z BU nie zaszkodził. Myślałaś o wprowadzeniu kwasów do swojej pielęgnacji?
Kwasy to dobry pomysł - z tym, że jeśli masz skłonność do naczynek to nie każdy kwas się nada. Przy naczynkach na pewno poleca się kwasy PHA - na BU jest tonik z nimi. Czy jakieś inne to już musisz pytać osoby bardziej zorientowane. Z tym, że przy innych kwasach niż PHA, trzeba stosować filtr. Z polecanych kosmetyków do takiej cery może być hydrolat oczarowy, olej tamanu miejscowo, a do twarzy oleje np z pestek malin. Generalnie im więcej kwasu oleinowego w porównaniu do linolowego tym bardziej zapycha dany olej. Tutaj masz tabelkę którą możesz się wesprzeć przy wyborze:
https://docs.google.com/View?docid=dcn73vw4_2c899xt
Limone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-02, 18:21   #1540
plineczka003
Zadomowienie
 
Avatar plineczka003
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 107
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Używam serum migdałowego i póki co moje bardzo wrażliwe naczynka mają się dobrze. Przy zaskórnikach itp. polecane są najbardziej kwasy BHA, bo mają dogłębniejsze działanie. Przy wyborze produktu to zestawienie jest bardzo pomocne http://www.biochemiaurody.com/vademe...omparison.html
Hydrolaty mam różany i oczarowy, obydwa bardzo przyjemne. Oleje mam właśnie z tamanu i pestek malin. Obydwa kocham Tylko z tamanu trzeba uważać wielu osobom na całą twarz nie służy.
Skoro masz problem z naczynkami to może olej z kocanki? Sama się do niego przymierzam Olej Jojoba fajnie nawilża. Obydwa nie powinny zapychać.
Moim hitem jest też żel HA 1%, naprawdę fajny produkt o szerokim zastosowaniu.
plineczka003 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-02, 18:45   #1541
bursztynka007
Raczkowanie
 
Avatar bursztynka007
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 37
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez plineczka003 Pokaż wiadomość

martaweronika00 Myślałaś o wprowadzeniu kwasów do swojej pielęgnacji?

Cytat:
Napisane przez Limone Pokaż wiadomość
Kwasy to dobry pomysł - z tym, że jeśli masz skłonność do naczynek to nie każdy kwas się nada. Przy naczynkach na pewno poleca się kwasy PHA - na BU jest tonik z nimi. Czy jakieś inne to już musisz pytać osoby bardziej zorientowane. Z tym, że przy innych kwasach niż PHA, trzeba stosować filtr. Z polecanych kosmetyków do takiej cery może być hydrolat oczarowy, olej tamanu miejscowo, a do twarzy oleje np z pestek malin. Generalnie im więcej kwasu oleinowego w porównaniu do linolowego tym bardziej zapycha dany olej. Tutaj masz tabelkę którą możesz się wesprzeć przy wyborze:
https://docs.google.com/View?docid=dcn73vw4_2c899xt
Ja mając rozszerzone naczynka stosowałam tonik BHA 2% i baaardzo go sobie chwaliłam. Za to kwasów AHA unikam, we wszelkich produktach, bo moja skóra reaguje fatalnie.

---------- Dopisano o 18:45 ---------- Poprzedni post napisano o 18:33 ----------

plineczko mogłabyś mi powiedzieć, jak na twarzy spisuje się olej z pestek malin? Ciągle się nad nim zastanawiam. Mam już olej tamanu i skwalan i nie wiem, czy nie za dużo tego szczęścia? Skwalan jest ok a tamanu, hmm.. sama nie wiem?
bursztynka007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-01-02, 18:45   #1542
martaweronika00
Raczkowanie
 
Avatar martaweronika00
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 71
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez plineczka003 Pokaż wiadomość
Używam serum migdałowego i póki co moje bardzo wrażliwe naczynka mają się dobrze. Przy zaskórnikach itp. polecane są najbardziej kwasy BHA, bo mają dogłębniejsze działanie. Przy wyborze produktu to zestawienie jest bardzo pomocne http://www.biochemiaurody.com/vademe...omparison.html
Hydrolaty mam różany i oczarowy, obydwa bardzo przyjemne. Oleje mam właśnie z tamanu i pestek malin. Obydwa kocham Tylko z tamanu trzeba uważać wielu osobom na całą twarz nie służy.
Skoro masz problem z naczynkami to może olej z kocanki? Sama się do niego przymierzam Olej Jojoba fajnie nawilża. Obydwa nie powinny zapychać.
Moim hitem jest też żel HA 1%, naprawdę fajny produkt o szerokim zastosowaniu.

Właśnie , co do kwasów. Cały czas ich się obawiam czy przypadkiem moja cera nie dozna szoku po ich zastosowaniu :/

W sumie ten tamanu jest kuszący , ale tak jak czytam , chyba najlepiej go stosować punktowo.

W ogóle zastanawiam się nad połączeniem Serum-olejek regulujący LEMON EKO z ŻH , bo z tego co przeczytałam efekty są podobno niesamowite , ale ile w tym prawdy tego nie wiem.

Na pewno jestem zdecydowana na hydrolat z róży , bo oczarowy może być za ostry dla mojej buzi , bo mam tendencje do ściągniętej skóry po różnych tonikach czy płynach do mycia twarzy. Wcześniej myślałam o kremie , ale z tego co widzę to bardziej są chwalone olejki bądź sera do twarzy i dlatego nie wiem już co mam wybrać :/
A zależy mi na gładziutkiej buzi , blizn wiadomo do końca się na pewno ich nie pozbędę choć muszę powiedzieć ,że nie są takie straszne i na szczęście mam je tylko na brodzie.

Reasumując na chwilę obecną jestem zdecydowana na hydolat z róży i maseczkę morską , problem co z pielęgnacją twarzy na dzień i na noc


Z góry dziękuję wam dziewczynki za wszystkie odpowiedzi !
martaweronika00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-02, 19:02   #1543
plineczka003
Zadomowienie
 
Avatar plineczka003
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 107
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

bursztynko olej z pestek malin stosuję dopiero od jakiś 2 tygodni, polubiliśmy się od pierwszego użycia. Stosuję go albo solo albo z HA. Buzia jest po nim gładziutka, mięciutka i całkiem nieźle nawilżona. Sam olej jest w moim odczuciu dosyć lekki, przyjemny w użyciu i ładnie pachnie (mimo, że nie jest to zapach malin). Rano nakładam mieszankę z HA pod filtr, który super się wtedy aplikuje i wchłania. Olej ma też właściwości antyoksydacyjne i odblokowujące pory, ale żeby to stwierdzić to trzeba go długo stosować. Moim zdaniem warto go przetestować.
Skoro piszesz że stosowałaś tonik BHA 2% a też jesteś naczynkowcem to mnie uspokoiłaś, bo do tej pory leży nieukręcony

martaweronikaoo jeśli się boisz to wybierz najpierw coś delikatnego. Serum lemon czy krem azelo/bha są na tyle delikatne w działaniu, że można je codziennie stosować Nie ma się czego obawiać te produkty nie zafundują Ci mega złuszczania, a jak widzisz że działają za mocno to ograniczasz stosowanie. Moim zdaniem warto sięgać po kwasy, bo są w stanie dużo poprawić.
Na dzień polecałabym jakiś olej+HA, który to musisz wybrać pod względem właściwości.
plineczka003 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-02, 19:40   #1544
bursztynka007
Raczkowanie
 
Avatar bursztynka007
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 37
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

plineczko dzięki! Właśnie o to mi chodzi: gładka i mięciutka skóra + coś, co by było dobre również pod kremy z filtrem (których szczerze nie znoszę) A z tonikiem BHA 2% początkowo uważaj, bo wiesz, że może być różnie. Ja go uwielbiam
bursztynka007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-02, 19:45   #1545
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez hey Pokaż wiadomość
Czy z kolei spotkałaś sie w literaturze z oceną aknegenności gliceryny czy tegoż HA lub innego humektanta? Bo to raczej szybko pojawiajace sie formy zapalne są tym o czym o czy kobity tu pisza.
Nie. Pod kątem aknegenności bada się współcześnie gotowe kosmetyki. Dawniej (w latach 70. i 80.) autorzy interesowali się przede wszystkim komedogennością i maltretowała królicze uszy, osiągając przeróżne, często sprzeczne wyniki. Sama doświadczam zmian zapalnych mniej więcej po miesiącu używania żelu HA z olejem. Robiłam kilka podejść i każde kończyło się tak samo, niezależnie od oleju.

Cytat:
Napisane przez olasia Pokaż wiadomość
Dopiero teraz zauwazylam, ze w sklad serum miglalowego wchodzi glikol butylenowy. Jak myslicie, czy moge pominac ten skladnik?
Nie radzę. Glikol i etanol (spirytus) są potrzebne do dokładnego rozpuszczenia kwasu migdałowego.

Cytat:
Napisane przez plineczka003 Pokaż wiadomość
Nie wiem jak regulacje prawne wyglądają w tej kwestii, ale skoro reklamują to jako coś do skóry to musi być przebadane i bezpieczne.
Surowce i półprodukty są badane przez producentów. Sklepy nie zlecają testów produktów po przepakowaniu (zbyt duże koszty), ich czystość zależy od warunków konfekcjonowania (z tymi bywa różnie), a potem od naszych zachowań higienicznych. Jeśli półprodukty są zakonserwowane, ryzyko zanieczyszczenia jest mniejsze.

Cytat:
Napisane przez Limone Pokaż wiadomość
Generalnie im więcej kwasu oleinowego w porównaniu do linolowego tym bardziej zapycha dany olej.
Sąd co najmniej ryzykowny, by nie powiedzieć bezpodstawny. Oleje z dużą zawartością kwasu oleinowego były oceniane zarówno jako komedogenne, jak i zupełnie niewinne. Same badania na uszach króliczych miały masę niedostatków, a właśnie z tej tradycji wywodzą się tego rodzaju przekonania. W jednym ze studiów autorzy sugerowali, że istnieje pewien trend - większy potencjał komedogenny miały oleje zawierające i kwas oleinowy, i linolowy w porównywalnie wysokich stężeniach, ale też nie jest to jakaś żelazna reguła, tylko luźna obserwacja na podstawie kilku testowanych olejów.

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2012-01-02 o 21:07
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-02, 19:59   #1546
plineczka003
Zadomowienie
 
Avatar plineczka003
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 107
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Wiem bursztynko on jednak dosyć mocny jest i nie ma żartów. Raz dla eksperymentu migdała nałożyłam 2 dni pod rząd. Skóra normalnie mi się rolowała Teraz będę ich używać na przemiennie po raz w tygodniu

Lorri czyli tak jak podejrzewałam. Zakładam że sklepy o to dbają by klienci do nich wracali
Czyli to głupota, że oleje z wysoką zwartością kwasu oleinowego mogą działaś komedogennie? Bo dla mnie było to główne kryterium w doborze oleju... nawet na ZSK jest, że jakiś tam olej działa odblokowująco na pory bo zawiera dużo kwasów linolowego i alfa lionolenowego
plineczka003 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-02, 20:20   #1547
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez plineczka003 Pokaż wiadomość
Czyli to głupota, że oleje z wysoką zwartością kwasu oleinowego mogą działaś komedogennie?
Nie tyle głupota, co wielce wątpliwe przekonanie, mające źródło we wczesnych, niedoskonałych badaniach, które z czasem nawet sami autorzy poddawali krytyce (jak np. Kligman).

Olej jest mieszaniną różnych składników, "otoczenie" kwasu oleinowego może być tak samo znaczące jak kompozycja składników kosmetyku, nie da się przewidzieć działania komedogennego oleju, biorąc pod uwagę stężenie jednego kwasu tłuszczowego.
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-02, 20:38   #1548
plineczka003
Zadomowienie
 
Avatar plineczka003
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 107
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

A da się to przewidzieć w jakikolwiek sposób? Kobieto, zburzyłaś mój światopogląd. Chciałam pachnotkę kupić a teraz nie wiem...
plineczka003 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-02, 20:39   #1549
Limone
Zakorzenienie
 
Avatar Limone
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 140
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość

Sąd co najmniej ryzykowny, by nie powiedzieć bezpodstawny. Oleje z dużą zawartością kwasu oleinowego były oceniane zarówno jako komedogenne, jak i zupełnie niewinne. Same badania na uszach króliczych miały masę niedostatków, a właśnie z tej tradycji wywodzą się tego rodzaju przekonania. W jednym ze studiów autorzy sugerowali, że istnieje pewien trend - większy potencjał komedogenny miały oleje zawierające kwas oleinowy i linolowy w porównywalnie wysokich stężeniach, ale też nie jest to jakaś żelazna reguła, tylko luźna obserwacja na podstawie kilku testowanych olejów.
No to cudownie, bo ten sąd przebija się przez większość tematów biochemicznych odnośnie wyboru olejów na wizażu, które mają potencjalnie skóry nie zapychać Dzięki za uświadomienie, ciekawe ile jeszcze takich perełek jest na wizażu Dzięki
Limone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-01-02, 20:55   #1550
pseudofeministka
Zakorzenienie
 
Avatar pseudofeministka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 325
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Nie tyle głupota, co wielce wątpliwe przekonanie, mające źródło we wczesnych, niedoskonałych badaniach, które z czasem nawet sami autorzy poddawali krytyce (jak np. Kligman).

Olej jest mieszaniną różnych składników, "otoczenie" kwasu oleinowego może być tak samo znaczące jak kompozycja składników kosmetyku, nie da się przewidzieć działania komedogennego oleju, biorąc pod uwagę stężenie jednego kwasu tłuszczowego.
Czyli po prostu trzeba testowac i patrzec jak reaguje nasza skora?Bo widze,ze tak naprawde nie ma zadnych regul z uwagi na to,ze badania nie sa zbyt rzetelnie prowadzone...;d
__________________
Wymiankowy:

Dokładka: Perfumy, minerały, podkłady, hybrydy, kosmetyki do włosów:Jantar, Anwen, Oleje.

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=795843
pseudofeministka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-02, 21:01   #1551
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

No przepraszam dziewczyny, ale jak się wyjdzie poza to, co krąży po internecie, to naprawdę można dojść do jedynie słusznego wniosku, że nie warto się uprzedzać. Nie wierz gębie, kładź na zębie, jak mawiała moja babcia, tylko w tym wypadku trzeba właśnie kłaść na gębie. Parę zaskórników tragedii nie czyni... Zresztą jesteśmy w komfortowej sytuacji - możemy sobie dowolnie dobierać stężenia olejów. Nawet największe zapychadła mogą stracić moc po rozcieńczeniu.

Cytat:
Napisane przez pseudofeministka Pokaż wiadomość
Czyli po prostu trzeba testowac i patrzec jak reaguje nasza skora?Bo widze,ze tak naprawde nie ma zadnych regul z uwagi na to,ze badania nie sa zbyt rzetelnie prowadzone...;d

Te badania to już przeszłość. Pewne wskazówki mogą nadal służyć twórcom receptur, ale żeby powiedzieć, że coś jest niekomedogenne, trzeba przetestować produkt końcowy.

Nie wiem, czy zostałam
dobrze zrozumiana - sugestia o możliwym trendzie dotyczyła olejów, które zawierają oba kwasy - oleinowy i linolowy w dość wysokich stężeniach.

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2012-01-02 o 21:10
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-02, 21:01   #1552
Limone
Zakorzenienie
 
Avatar Limone
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 140
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez pseudofeministka Pokaż wiadomość
Czyli po prostu trzeba testowac i patrzec jak reaguje nasza skora?Bo widze,ze tak naprawde nie ma zadnych regul z uwagi na to,ze badania nie sa zbyt rzetelnie prowadzone...;d
Gdy czytam wypowiedzi Lorri o tych wszystkich badaniach, to mam ochotę się załamać... Miałam jednak nadzieję, że choć trochę badań i reguł jest, tak aby było wiadomo od czego zacząć. Wiadomo, że wszystko i tak trzeba ostatecznie przetestować samemu, ale zawsze lepiej mieć jakiś punkt zaczepienia. Ale co raz bardziej się obawiam, czy to wszystko co aplikujemy sobie na ciało, twarz i włosy (zarówno kręcone samemu, jak i kupione w gotowej postaci) jest bezpieczne.... Skoro tyle badań jest nierzetelnych
Limone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-02, 21:02   #1553
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Nie tyle głupota, co wielce wątpliwe przekonanie, mające źródło we wczesnych, niedoskonałych badaniach, które z czasem nawet sami autorzy poddawali krytyce (jak np. Kligman).
Niekoniecznie takich wczesnych, np. dość świezy artykuł na stronie Nature na temat wpływu kwasu oleinowego (co prawda aplikowanego na skóre myszy) zwiększone łuszczenie sei skóry, nadmierne rogowacenie, powstawanie zaskórników itp. jako konserwkencji zaburzonej dystrybucji jonów Ca
Jasne jest to jeden artykuł, badanie sa oparte o czysty kwas. Ale zawsze jet jakiś punkt wyjscia do weliminowania pewnych olejów z puli do wyboru. to o wszedobylskie informacji o ubytkach w kwas linolowy u trądzikowców i tłustoskórnych dają, wydaje mi sie całkiem dobre podstawy by kierować sie taką zasadą przy wyborze, jaką podaje Limone...dla dobra budżetu
Znowu oftopuje
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)

Edytowane przez hey
Czas edycji: 2012-01-02 o 21:05
hey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-02, 21:02   #1554
Limone
Zakorzenienie
 
Avatar Limone
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 140
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
No przepraszam dziewczyny, ale jak się wyjdzie poza to, co krąży po internecie, to naprawdę można dojść do jedynie słusznego wniosku, że nie warto się uprzedzać. Nie wierz gębie, kładź na zębie, jak mawiała moja babcia, tylko w tym wypadku trzeba właśnie kłaść na gębie. Parę zaskórników tragedii nie czyni... Zresztą jesteśmy w komfortowej sytuacji - możemy sobie dowolnie dobierać stężenia olejów. Nawet największe zapychadła mogą stracić moc po rozcieńczeniu.
No właśnie, tylko skąd wiadomo że sobie na dłuższą metę nie szkodzimy i nawet o tym nie wiemy?
Limone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-02, 21:15   #1555
plineczka003
Zadomowienie
 
Avatar plineczka003
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 107
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

No to teraz jestem załamana. Wniosek jest jeden, jak już znajdziemy coś co nie szkodzi to trzeba się tego trzymać rękami i nogami dopóki nam ich nie urwie
plineczka003 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-02, 21:47   #1556
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez Limone Pokaż wiadomość
Gdy czytam wypowiedzi Lorri o tych wszystkich badaniach, to mam ochotę się załamać... Miałam jednak nadzieję, że choć trochę badań i reguł jest, tak aby było wiadomo od czego zacząć. Wiadomo, że wszystko i tak trzeba ostatecznie przetestować samemu, ale zawsze lepiej mieć jakiś punkt zaczepienia. Ale co raz bardziej się obawiam, czy to wszystko co aplikujemy sobie na ciało, twarz i włosy (zarówno kręcone samemu, jak i kupione w gotowej postaci) jest bezpieczne.... Skoro tyle badań jest nierzetelnych
Jasne że jest parę składników, których działanie komedogenne jest niezaprzeczalne (np. masło kakaowe, niektóre emolienty nieobecne w sklepach z mazidłami), ale przecież żadna, choć odrobinę uświadomiona "biochemiczka" nie smaruje nimi buźki. Ja pisałam o olejach roślinnych, bo te nas przede wszystkim interesują. Ten temat jest skomplikowany z wielu powodów i naprawdę trudno generalizować. Zresztą wiele olejów, które zamawiamy, w ogóle nie było uwzględnionych w badaniach.

Cytat:
Napisane przez hey Pokaż wiadomość
(co prawda aplikowanego na skóre myszy) [...] badanie sa oparte o czysty kwas.
Otóż to. A w przywołanym przeze mnie wcześniej studium 84% i 77 % kwasu oleinowego w oleju z oliwek i awokado nie czyniły żadnej szkody (tak samo było z awokado u Lanzeta, jeśli mnie pamięć nie myli, a Fulton dawał mu już 3(2) pkt na 5).

Proszę mnie źle nie zrozumieć, nie twierdzę, że warto się rzucać na oleje z dużą zawartością kwasu oleinowego, chciałam tylko zwrócić uwagę, że nie ma sensu ich wpisywać na czarną listę (sama mam tę klątwę oleinową głęboko zakorzenioną i zastanawiam się, czy nie spróbować jej zwalczyć testami oleju z nasion herbaty, zwłaszcza, że kusi mnie bardzo odpornością na ciepło).

A jeszcze ciekawostka: były jakieś badania, bodajże indyjskie, w których próbowano wykazać, że na powstawanie zaskórników ma wpływ nie kosmetyk aplikowany na twarz, tylko metoda aplikacji - mianowicie zbyt intensywne masowanie.

Obiecywałam zestawić wyniki testów, do których udało mi się dogrzebać i słowa dotrzymam, tylko muszę się zmusić.

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2012-01-02 o 23:05
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-02, 22:59   #1557
Apsik13
Zakorzenienie
 
Avatar Apsik13
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 604
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez plineczka003 Pokaż wiadomość
No to teraz jestem załamana. Wniosek jest jeden, jak już znajdziemy coś co nie szkodzi to trzeba się tego trzymać rękami i nogami dopóki nam ich nie urwie
Albo dopóki nam się skóra nie przyzwyczai bo wtedy nawet najlepszy produkt będzie be
__________________
SARCASM - only one of the services I offer
Apsik13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-03, 11:06   #1558
ajrisz2
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 501
GG do ajrisz2
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

witam, wczoraj dostalam pierwsze zamowienie z BU. szybko wyslali, bo mieli dopiero po nowym roku a wyslali juz 30 grudnia 2011;-)

wczoraj juz zastosowalam Tonik z kwasami AHA/BHA 10% . Skora po nim lekko piekla i sie zaczerwienila, na razie nie zauwazylam nic wiecej. Potem zastosowalam olejek tamanu a potem nalozylam Żel hialuronowy z alantoiną i pantenolem 5%. Twarz myje Olejkiem myjącym - drzewko herbaciane. Pamietam ze kiedys stosowalam olejek z drzewa herbacianego punktowo na wypryski byl bardzo skuteczny ale to bylo jakies 10 lat temu;-)

Kupilam tez puder bambusowy z dod owsa i jedwabiu. Gdzies tu czytalam ze bardzo wysusza. jednak na moja cere to i tak za malo;-) juz po 2 h od nalozenia pudru zaczela sie lekko swiecic :| zobaczymy co bedzie dalej..

Kupilam tez miod manuka i jem i nakladam go tez na cere, ciekawa jestem czy to tez cos da. Do tego lykam tabletki Belissa cera eh.
__________________
https://www.facebook.com/ciastoplasto

http://niekochane.com.pl Katowickie Niekochane

http://www.pustamtiska.pl

Nakarm zwierzę ze schroniska jednym kliknięciem!


ajrisz2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-03, 11:35   #1559
plineczka003
Zadomowienie
 
Avatar plineczka003
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 107
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Póki co to mam na ciele taki wysyp, że nawet tony kwasu oleinowego by mi krzywdy nie zrobiły Chyba skóra się po sylwestrze oczyszcza Ja stosuję masło kakaowe do opalania (wiem słońce szkodzi ) to na udach zawsze mi się niezłe gule robią
Apsik13 nie dołuj mnie jeszcze bardziej Przecież do produktów typu hydrolaty, oleje skóra chyba się nie przyzwyczaja. Czy źle myślę?
ajrisz2 to uważaj tym tonikiem, bo z kwasami to tak jest. Niby nic się nie dzieje, zwiększamy częstotliwość stosowania i BUUUM, bomba z opóźnionym zapłonem Pierwsze kilka użyć też tak miałam po bambusie, a teraz cały dzień buźka pięknie matowa. Przy zwykłych pudrach po godzinie wyglądałam jakbym maraton przebiegła, a teraz marzenie
plineczka003 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-03, 11:59   #1560
Arrasando
Rozeznanie
 
Avatar Arrasando
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 772
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Chcę się podzielić wrażeniami co do serum migdałowego. Strefa T (bo tylko tam używam) tłusta, problematyczna i odwodniona. Stosuję już ok miesiąca (mam zamiar jeszcze max 2msc). Jak na początku było wręcz tragicznie to teraz jest naprawdę dobrze (odpukać) - jedyne co mam na twarzy teraz to przebarwienia po wypryskach (zobaczymy jak długo się ten stan utrzyma)
Serum stosuje co 3 dni, w dni które nie używam serum nakładam olejek kigelia, uwielbiam go cudownie nawilża, nie zapycha, gdy miałam wysyp pryszczy to nawet zmniejszał stany zapalne.
Oprócz tego hydrolat z szałwi i olejek myjący (migdał-pachnotka), na dzień skwalan z olejkiem herbacianym i na razie jestem bardzo zadowolona tym bardziej, że miałam większość serum z BU i żadne mi nie pasowało.

Proszę o radę a mianowicie co używać po skończeniu serum migdałowego żeby utrzymać ten stan?
Jakiś inny kwas, krem przeciwtrądzikowy? nie wiem...
Myślę o wprowadzeniu teraz kremu na dzień z Sanoflore, emulsion fraiche anti imperfections tyle, że on ma z kolei salicylic acid, można? (zamiast skwalanu już nie potrzebuje takiego nawilżenia a pod podkład wolę coś mniej tłustego)
__________________
`there's a big
a big hard sun beating on the big people
in the big hard world
..`
Arrasando jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-04-25 20:03:47


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:27.