Grupa wsparcia- wracamy do naturalnych włosków.Wätek zbiorczy - Strona 65 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-06-14, 22:05   #1921
marmotta
Zadomowienie
 
Avatar marmotta
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: home
Wiadomości: 1 311
Dot.: Grupa wsparcia- wracamy do naturalnych włosków

cześć dziewczyny.
jeśli można to też się przyłączę.moje naturalne włosy to ciemny blond, jednak nie myszowato-popielaty,a cieplejszy, wpadający w złoto. włosy farbuję już od 10 lat i miałam wszystko na głowie poza blondem. aktualnie od 2 lat farbowałam się na granatową czerń..nie wyglądam źle, bo mam ciemną oprawę oczu, tyle,że jestem zmęczona ciągłym farbowaniem, zmywaniem się koloru a przede wszystkim brudzeniem pościeli, a czasem, przy upale (mieszkam we Włoszech) bluzek.dodam,że moje włosy nie wyglądają na zniszczone, bo są bardzo gęste i grube.
ostatni raz włosy farbowałam w połowie kwietnia, dokładnie dwa miesiące temu. obecnie sytuacja przedstawia się następująco: mam 2 cm odrost w kolorze złoty-blond, a resztę włosów już nawet nie za bardzo czarną, a ciemnobrązową z rudą poświatą..nie wygląda to zbyt fajnie, no ale tym razem jestem zdesperowana i postanowiłam,że absolutnie ich nie pofarbuję i mam nadzieję,że wytrwam.
dekoloryzacja odpada, bo nie wiadomo, co po tej czerni z tego wyjdzie i jak długo będzie się trzymał nowy kolor.
z pasemkami blond i brązowymi eksperymentowałam już w zeszłym roku i wyglądałam fatalnie.
mój odrost ma 2 cm i już jest bardzo widoczny, boję się co będzie za jakieś dwa-trzy miesiące...mogłybyście mi doradzić co ewentualnie możnaby zrobić,żeby kontrast nie był aż tak widoczny??
pozdrawiam i życzę wytrwałości.
marmotta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-16, 08:37   #1922
majreg
Wtajemniczenie
 
Avatar majreg
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 743
Dot.: Grupa wsparcia- wracamy do naturalnych włosków

Cytat:
Napisane przez absurdalna89 Pokaż wiadomość
O, mam zdjęcia! Można na nich dostrzec moje kolorowe włosy, stan ich zniszczenia i odrosty... może istnieje farba zbliżona do koloru tych odrostów?
Wydaje mi się patrząc na te minimalne odrosty, które masz,że zbliżonym odcieniem do Twojego naturalnego byłby popielaty blond z poziomu 7. Szóstka byłaby za ciemna. Spróbuj może kupić profesjonalną farbę i użyć 3% wody utlenionej, najmniej zniszczy i zneutralizuje te rude odcienie. Nie używaj 6% wody i farby z amoniakiem. Ostatnio tak spróbowałam przyciemnić swoje blondo-rude, spłukane włosy, wcześniej malowane i wyszło bardzo naturalnie. Robiła mi fryzjerka i tak doradziła.
majreg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-16, 19:15   #1923
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Grupa wsparcia- wracamy do naturalnych włosków

hej,dziewczyny, i jak leci?
ja coraz bardziej zaczynam sie przekonywac co do mojego naturalnego koloru.
chyba wytrzymam.
poza tym, gdybym teraz farbnela wlosy, to pewnie by mi calkiem wypadly, takie mam zniszczone...
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-17, 00:32   #1924
lucy lu
Raczkowanie
 
Avatar lucy lu
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 212
Dot.: Grupa wsparcia- wracamy do naturalnych włosków

ja poki co sie trzymam i znalazlam w uk szampon do wlosow blond john frieda,,go blonder,, podobno lekko rozjasnia wlosy a nie niszczy...ale tam jest tylko rumianek i wyciag z cytrusow ,wiec ciekawe czy w ogole cos bedzie widac poki co mam jeszcze nisim fast /
lucy lu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-17, 19:32   #1925
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Grupa wsparcia- wracamy do naturalnych włosków

boże, ja na razie nie mam czego farbować, bo odrosty mam jaśniutkie, wręcz popielate, a farba...ech, wyblakła czerń, przechodząca w rudy
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-17, 21:30   #1926
marmotta
Zadomowienie
 
Avatar marmotta
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: home
Wiadomości: 1 311
Dot.: Grupa wsparcia- wracamy do naturalnych włosków

Cytat:
Napisane przez lucy lu Pokaż wiadomość
ja poki co sie trzymam i znalazlam w uk szampon do wlosow blond john frieda,,go blonder,, podobno lekko rozjasnia wlosy a nie niszczy...ale tam jest tylko rumianek i wyciag z cytrusow ,wiec ciekawe czy w ogole cos bedzie widac poki co mam jeszcze nisim fast /
kupiłam 2 dni temu dokładnie ten sam szampon, licząc,że może czarno-rudy trochę zblaknie
nie mogę już na siebie patrzeć, ale liczę,że dam radę
marmotta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-17, 23:51   #1927
lucy lu
Raczkowanie
 
Avatar lucy lu
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 212
Dot.: Grupa wsparcia- wracamy do naturalnych włosków

marmotta daj znac jak sie szampon sprawuje....ja dzis ogladalam tv i czesto tak mam ,ze jak widze blondynki to chce miec blond,a jak ladne brunetki to ciemniejsze ale najlepiej mi w blondzie ....albo jasnym brazie ....no i jak ogladalam tv to tam byla taka tleniona blondynke i fajnie jej bylo w tych wloskach,ale pozniej jak spadl deszcz bylo widac jak bardzo ma zniszczone wlosy i pomyslalam sobie,ze po co mi to wole miec naturalne,choc kusi bardzo

---------- Dopisano o 23:51 ---------- Poprzedni post napisano o 23:49 ----------

u mnie odrosty sie bardzo nie odrozniaja na szczescie ,wiec nie bedzie trudno zapuscic...nie raz mialam do polowy glowy odrosty i nie bylo wielkiej roznicy ....
lucy lu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-06-18, 13:00   #1928
Mead
Raczkowanie
 
Avatar Mead
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 246
GG do Mead
Dot.: Grupa wsparcia- wracamy do naturalnych włosków

Jutro idę się ciachnąć na króciutko do odrostów

boję się panicznie xD
Mead jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-18, 15:26   #1929
giovinezza
Zadomowienie
 
Avatar giovinezza
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 1 107
GG do giovinezza
Dot.: Grupa wsparcia- wracamy do naturalnych włosków

Cytat:
Napisane przez enii Pokaż wiadomość
Teraz to nie wiem czy nie zafarbowac jak najbardziej naturalnego ,by pózniej lepiej znosic odrosty
Takie błędne koło, znów będziesz musiała czekać na te minimalne odrosty aż w końcu znowu dojdziesz do takiego samego momentu jak teraz i co wtedy ? znowu pofarbujesz ? przecież tamten (nowo pofarbowany) kolor poblednie, zrobi się taki niewyraźny... moim zdaniem to zły pomysł lepiej przeczekać albo już w ostateczności pofarbowałabym tylko włosy farbowane swoje bym zostawiła bez zmian
Cytat:
Napisane przez Mead Pokaż wiadomość
Jutro idę się ciachnąć na króciutko do odrostów

boję się panicznie xD
Szalona ! Nigdy bym się nie zdecydowała na taki krok, ale Jak wrócisz od fryzjera wrzuć fotki Może zmotywujesz inne dziewczyny do takiej decyzji

A ja ostatni raz byłam u fryzjera 3 tyg temu, ale ścięłam je tak przed ramiona i troszkę po stopniowałam ale minimalnie taka bezpieczna długość aby można było kitkę złapać Teraz to chodzę cały czas w dobieranym najmniej widać odrosty które już mają ok. 6-7 cm
Następną wizytę planuję w sierpniu i wtedy mam nadzieję, że tylko końcówki bedą w innym kolorze
__________________
!



giovinezza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-18, 16:38   #1930
Mead
Raczkowanie
 
Avatar Mead
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 246
GG do Mead
Dot.: Grupa wsparcia- wracamy do naturalnych włosków

Chyba sie jednak nie odważe
Mead jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-19, 07:40   #1931
wiszer
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 93
Dot.: Grupa wsparcia- wracamy do naturalnych włosków

Tez dzisiaj ide sciac wlosy, nie farbuje ich od polowy wrzesnia, rosna bardzo wolno bo maja z przodu 7cm, a z tylu 9cm. Na koncowkach mam resztki farby, nie chce scinac sie jakos diametralnie, a ladnie je wyrownac bo wlosy przy odsrostach obcial mi moj chlopak .
wiszer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-06-19, 12:54   #1932
Mead
Raczkowanie
 
Avatar Mead
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 246
GG do Mead
Dot.: Grupa wsparcia- wracamy do naturalnych włosków

spanikowałam u fryzjera włosy dalej na mej głowie xD
Mead jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-19, 12:55   #1933
marmotta
Zadomowienie
 
Avatar marmotta
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: home
Wiadomości: 1 311
Dot.: Grupa wsparcia- wracamy do naturalnych włosków

Cytat:
Napisane przez lucy lu Pokaż wiadomość
marmotta daj znac jak sie szampon sprawuje....ja dzis ogladalam tv i czesto tak mam ,ze jak widze blondynki to chce miec blond,a jak ladne brunetki to ciemniejsze ale najlepiej mi w blondzie ....albo jasnym brazie ....no i jak ogladalam tv to tam byla taka tleniona blondynke i fajnie jej bylo w tych wloskach,ale pozniej jak spadl deszcz bylo widac jak bardzo ma zniszczone wlosy i pomyslalam sobie,ze po co mi to wole miec naturalne,choc kusi bardzo

---------- Dopisano o 23:51 ---------- Poprzedni post napisano o 23:49 ----------

u mnie odrosty sie bardzo nie odrozniaja na szczescie ,wiec nie bedzie trudno zapuscic...nie raz mialam do polowy glowy odrosty i nie bylo wielkiej roznicy ....
po dwóch myciach muszę stwierdzić,że działa...tzn, odrosty są jaśniejsze, a na rudo-czarnych bardziej prześwituje rudy...zobaczymy jak dalej pójdzie...
co do obcięcia na krótko podziwiam-ja bym się nie odważyła...
na razie plan mam taki,że do końca wakacji nic z nimi nie robię, bo jadę w jeszcze cieplejsze klimaty i mam nadzieję,że woda morska i słońce przyczynią się do wyblaknięcia. po powrocie pójdę do fryzjera się poradzić, czy nie zrobić ewentualnie pasemek, ale nad tym się jeszcze zastanowię...
zauważyłam,że włosy rosną mi dość szybko, w kwietniu ostatni raz obcinałam i po grzywce widzę,że urosły jakieś 3-4 cm.
kurde, chciałabym też zapuszczać włosy, no ale zobaczymy po wakacjach coś będę musiała z nimi zrobić
marmotta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-19, 19:56   #1934
lucy lu
Raczkowanie
 
Avatar lucy lu
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 212
Dot.: Grupa wsparcia- wracamy do naturalnych włosków

super,jak skoncze nisim to zakupie ten szamponik
lucy lu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-19, 20:52   #1935
marmotta
Zadomowienie
 
Avatar marmotta
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: home
Wiadomości: 1 311
Dot.: Grupa wsparcia- wracamy do naturalnych włosków

Cytat:
Napisane przez lucy lu Pokaż wiadomość
super,jak skoncze nisim to zakupie ten szamponik
ja kupiłam na próbę malutki 50 ml szampon i odżywkę,żeby sprawdzić czy działa...zdam relację jak zużyję całość-będzie można coś więcej powiedzieć... a nisim to cóż to za cudo?oczywiście już wskakuję w wyszukiwarkę i poszukam, ale powiedz czy jesteś zadowolona.
marmotta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-19, 21:47   #1936
wiszer
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 93
Dot.: Grupa wsparcia- wracamy do naturalnych włosków

Obcieta na krotko z dluzsza grzywka na bok z przodu, bosko, polecam. Nie ma siana, odzywia sie swoje, piekny naturalny kolor i tylko zapuszczac. Fryzjer obcinal mnie z intencja zapuszczania, mam wpasc za 4 miesiace. Dodatkowo przyjemna odmiana i odswiezenie.
wiszer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-19, 22:43   #1937
anngeli
Zadomowienie
 
Avatar anngeli
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 1 314
Dot.: Grupa wsparcia- wracamy do naturalnych włosków

Ucieszyłabym się (zapewne nie tylko ja) i bardziej zmotywowały by mnie zdjęcia włosów, głownie odrostów u dziewczyn które wytrwale wracają do swojego koloru. Można o takie prosić? Jak któraś ma niech wstawia będzie to podporą dla innych i dumą dla osoby której już tyle udało się wyhodować, z góry dzięki i pozdrawiam wszystkie zapuszczające


PS. Sama niestety nie mam się czym pochwalić...bo musiałam rozjaśnić by później odrost nie był tak rażący z moimi , ale wyszło mi to mimo wszystko na dobre, lepiej mi w jaśniejszych, a już na pewno w moich naturli$... tęsknie już za nimi
__________________
blonding&zapuszczanie

6.07.2008r.
T.

anngeli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-20, 00:20   #1938
lucy lu
Raczkowanie
 
Avatar lucy lu
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 212
Dot.: Grupa wsparcia- wracamy do naturalnych włosków

marmotta kupilam nisim fast i odzywke,bo ponoc przyspiesza porost wlosow
ma go dopiero miesiac i w sumie nie myje codziennie tak jak zalecaja,ale co 3-4 dni ,,,,mam suche wosy,ktore sie praktycznie nie przetluszczaja,wiec bez sensu zebym je codziennie myla nie widze,zeby jakos super szybko rosly,ale odrost jest...no i mam go stosunkowo krotko,ale ogolnie jestem zadowolona,wlosy sa jakby zdrowsze ....u gory bardzo zdrowe sie wydaja...no ,ale na dole wciaz sianko po pasemkach ,ale nie jest zle

anngeli fajny pomysl z tymi fotkami...
lucy lu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-20, 10:30   #1939
Miriam19
Raczkowanie
 
Avatar Miriam19
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 389
GG do Miriam19
Dot.: Grupa wsparcia- wracamy do naturalnych włosków

Chyba najwyższa pora się do Was dziewczyny przyłączyć
Od 2 lat mam na głowie ciemny brąz. Ostatnio troche się rozjaśnił i wypłowiał do takiego średniego brązu z rudą poświatą. Naturalny mam średni blond, ani za ciepły ale też nie mysi. I szczerze mówiąc nie wiem za bardzo co mam z tym zrobić Z jednej strony nie chce już farbować ciągłych odrostów, męczyć się z wiecznie przesuszonymi i zniszczonymi włosami...ale z drugiej strony nie wyobrażam sobie za bardzo chodzenia z odrostem, który jest strasznie widoczny nawet jak jest mały, a co dopiero jak będzie rósł. Ehh
Wpadłam ostatnio na pomysł, żeby pójść do fryzjera, zrobić balejaż z ciemnych blondów i jasnych brązów, czyli wstępnie rozjaśnić włosy, a później już wytrwale czekać na ten swój upragniony naturalny kolor.
Nie wiem, czy dobrze kombinuję... Wydaje mi się, że to by było nie głupie rozwiązanie, bo odrosty byłyby mniej widoczne i myślę że byłoby mi łatwiej oprzeć się pokusie farbowania
A Wy co o tym myślicie? Czy któraś z Was zrobiła kiedyś podobnie?
Pozdrawiam
__________________
"For me music and my life are all about style"
Miles Davis
Miriam19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-06-22, 11:19   #1940
KATJA87
Raczkowanie
 
Avatar KATJA87
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Łóódźź
Wiadomości: 145
Dot.: Grupa wsparcia- wracamy do naturalnych włosków

Witam, na forum jestem od niedawna, a więc i ja wracam do swoich naturalnych włosków nie farbuję już od lutego mam odrosty tak jakoś 5-6 cm. Na awatarze jest zdjęcie z kwietnia gdzie już z dwa miesiące niefarbowałam włosów. Naturalne moje włosy to mysi blond, natomiast farbowane są ostatnio jasnym blondem- powrót z rudego bronzu
wcześniej bronzu i innych takich. Co dwa miesiące obcinam je u fryzjerki, pozatym w domku odżywiam, maseczkuje i inne takie by były zdrowe. Ja by niebyło widać odrostów robię płukanke srebrną z rossmana. Ostatnio widziałam na stronie joanny szampon i maska dla fryzjerów tzw. toner na zniwelowanie żółtego odcieniu. Na allegro także jest jeszcze się zastanawiam ale najprawdopodobniej kupię, oszczędze czas przy płukance. Pozdrawiam was i czytam dalej stare posty
KATJA87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-22, 12:03   #1941
giovinezza
Zadomowienie
 
Avatar giovinezza
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 1 107
GG do giovinezza
Dot.: Grupa wsparcia- wracamy do naturalnych włosków

Cytat:
Napisane przez Miriam19 Pokaż wiadomość
Chyba najwyższa pora się do Was dziewczyny przyłączyć
Od 2 lat mam na głowie ciemny brąz. Ostatnio troche się rozjaśnił i wypłowiał do takiego średniego brązu z rudą poświatą. Naturalny mam średni blond, ani za ciepły ale też nie mysi. I szczerze mówiąc nie wiem za bardzo co mam z tym zrobić Z jednej strony nie chce już farbować ciągłych odrostów, męczyć się z wiecznie przesuszonymi i zniszczonymi włosami...ale z drugiej strony nie wyobrażam sobie za bardzo chodzenia z odrostem, który jest strasznie widoczny nawet jak jest mały, a co dopiero jak będzie rósł. Ehh
Wpadłam ostatnio na pomysł, żeby pójść do fryzjera, zrobić balejaż z ciemnych blondów i jasnych brązów, czyli wstępnie rozjaśnić włosy, a później już wytrwale czekać na ten swój upragniony naturalny kolor.
Nie wiem, czy dobrze kombinuję... Wydaje mi się, że to by było nie głupie rozwiązanie, bo odrosty byłyby mniej widoczne i myślę że byłoby mi łatwiej oprzeć się pokusie farbowania
A Wy co o tym myślicie? Czy któraś z Was zrobiła kiedyś podobnie?
Pozdrawiam
Zrobiłam podobnie: tzn, miałam kolor Rudy i na niego zrobiłam blond pasemka aby tak się nie rzucało w oczy pasemka robiłam w styczniu i od tamtej pory nie farbuje już jest czerwiec a moje odrosty mają dopiero 6-7 cm ! ale żałuje, że zrobiłam pasemka jakbym ich nie robiła odrost byłby dłuższy o jakieś 2 cm fakt może bardziej rzucałoby się w oczy, ale przynajmniej byłabym bliżej celu końcowego
__________________
!



giovinezza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-22, 13:39   #1942
KATJA87
Raczkowanie
 
Avatar KATJA87
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Łóódźź
Wiadomości: 145
Dot.: Grupa wsparcia- wracamy do naturalnych włosków

JA GDYBYM MIAŁA PROSTE WŁOSY ZCIEŁABYM SIĘ BARDZO KRÓTKO COŚ JAK PINK. I MIAŁABYM PROBLEM Z GŁOWY ALE NIESTETY MAM KRĘCONE WŁOSY I PRZY KRÓTKICH WYGLĄDAŁABYM JAK WŁASNA BABCIA
KATJA87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-22, 14:20   #1943
piotrkowalolitka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 1 178
Dot.: Grupa wsparcia- wracamy do naturalnych włosków

dokladnie jak wyzej mam ten sam problem mam juz odrost ponad 7 cm i moglabym sciac ale okropnie! wygladam w takich wlosach, bo wtedy najgorzej mi sie kreca, wywijaja itp ...
moj plan to czekanie do wrzesnia i obciecie wlosow do ramion, a pozniej co miesiac male sciecie koncowek moze ktoras pierwsza sie odwazy wstawic zdjecie swoich wlosow?
__________________
...........

życie jest piękne

8minute arms, buns, legs, abs
19/11
piotrkowalolitka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-22, 15:03   #1944
giovinezza
Zadomowienie
 
Avatar giovinezza
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 1 107
GG do giovinezza
Dot.: Grupa wsparcia- wracamy do naturalnych włosków

Wklejałam swoje włosy i aktualną długość odrostów jakoś niedawno a co do kręconych mam ten sam problem, ale mimo tego zastanawiam się nad ścięciem do odrostów w sumie to i tak bym złapała w jakąś kitkę -> kompletnie nie wiem co mam robić najgorsze jest to, że jestem na etapie przejściowym
__________________
!



giovinezza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-22, 15:33   #1945
marmotta
Zadomowienie
 
Avatar marmotta
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: home
Wiadomości: 1 311
Dot.: Grupa wsparcia- wracamy do naturalnych włosków

Cytat:
Napisane przez Miriam19 Pokaż wiadomość
Chyba najwyższa pora się do Was dziewczyny przyłączyć
Od 2 lat mam na głowie ciemny brąz. Ostatnio troche się rozjaśnił i wypłowiał do takiego średniego brązu z rudą poświatą. Naturalny mam średni blond, ani za ciepły ale też nie mysi. I szczerze mówiąc nie wiem za bardzo co mam z tym zrobić Z jednej strony nie chce już farbować ciągłych odrostów, męczyć się z wiecznie przesuszonymi i zniszczonymi włosami...ale z drugiej strony nie wyobrażam sobie za bardzo chodzenia z odrostem, który jest strasznie widoczny nawet jak jest mały, a co dopiero jak będzie rósł. Ehh
Wpadłam ostatnio na pomysł, żeby pójść do fryzjera, zrobić balejaż z ciemnych blondów i jasnych brązów, czyli wstępnie rozjaśnić włosy, a później już wytrwale czekać na ten swój upragniony naturalny kolor.
Nie wiem, czy dobrze kombinuję... Wydaje mi się, że to by było nie głupie rozwiązanie, bo odrosty byłyby mniej widoczne i myślę że byłoby mi łatwiej oprzeć się pokusie farbowania
A Wy co o tym myślicie? Czy któraś z Was zrobiła kiedyś podobnie?
Pozdrawiam
hej, ja w zeszłym roku nie chciałam już farbować na czarno, miałam ten czarny wypłowiały na brązowo-rudy (tak jak teraz) i fryzjer zrobił mi pasemka blond-brąz-rude. przez piewrszy tydzień wyglądało to ładnie, ale pózniej pasemka blond stały się żółte, a brązowe czerwone...wyglądałam tak fatalnie,że już nie chciałam kolejnych pasemek i pokryłam włosy....czarnym
może u Ciebie będzie inaczej lub też zdecydujesz się na kolejny balejaż, ale z mojego doświadczenia wynika,że ciemne kolory zostawiają Ci czerwony pigment we włosach, więc pewnie tej mojej fazy nie ominiesz...
ja byłam u mojego fryzjera się poradzić (mam cały czas tego samego co w zeszłym roku, jest naprawdę świetny, młody chłopak. powiedział,żebym na razie nic nie kombinowała na własną rękę, tylko,żebym je odżywiała, a po wakacjach (jak trochę wyblakną i odrost będzie większy) pójdę na dekoloryzację, a później nałoży mi farbę w kolorze moich włosów...
nie wyobrazam sobie przy moich włosach i naturalnym kolorze chodzić z odrostem na pół głowy....ale podziwiam wszystkie dziewczyny, które dają radę...pozdrawiam
marmotta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-22, 18:09   #1946
Miriam19
Raczkowanie
 
Avatar Miriam19
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 389
GG do Miriam19
Dot.: Grupa wsparcia- wracamy do naturalnych włosków

Cytat:
Napisane przez marmotta Pokaż wiadomość
hej, ja w zeszłym roku nie chciałam już farbować na czarno, miałam ten czarny wypłowiały na brązowo-rudy (tak jak teraz) i fryzjer zrobił mi pasemka blond-brąz-rude. przez piewrszy tydzień wyglądało to ładnie, ale pózniej pasemka blond stały się żółte, a brązowe czerwone...wyglądałam tak fatalnie,że już nie chciałam kolejnych pasemek i pokryłam włosy....czarnym
może u Ciebie będzie inaczej lub też zdecydujesz się na kolejny balejaż, ale z mojego doświadczenia wynika,że ciemne kolory zostawiają Ci czerwony pigment we włosach, więc pewnie tej mojej fazy nie ominiesz...
ja byłam u mojego fryzjera się poradzić (mam cały czas tego samego co w zeszłym roku, jest naprawdę świetny, młody chłopak. powiedział,żebym na razie nic nie kombinowała na własną rękę, tylko,żebym je odżywiała, a po wakacjach (jak trochę wyblakną i odrost będzie większy) pójdę na dekoloryzację, a później nałoży mi farbę w kolorze moich włosów...
nie wyobrazam sobie przy moich włosach i naturalnym kolorze chodzić z odrostem na pół głowy....ale podziwiam wszystkie dziewczyny, które dają radę...pozdrawiam
No właśnie ja miałam dekoloryzację w poprzednie wakacje, ale fryzerka nałożyła mi na te zdekoloryzowane za ciemną mieszankę i znów miałam to samo no ale to nie wątek o dekoloryzacji
Jutro idę do fryzjera, zobaczymy co z tego wyjdzie Ale w sumie chyba i tak zdecyduję się później na następny balejaż, żeby na razie doprowadzić włosy do jak najbardziej zbliżonego koloru do naturalnych, a później jakąś farbę po całości (jasną) i czekać na odrosty.
Właśnie najgorzej chodzić z odrostami przy tak ciemnej farbie, dlatego nawet nie próbuję, bo wiem że i tak po góra 3 miesiącach się złamię
A może jeszcze któraś z Was schodzi z ciemnej farby przy naturalnych jasnych?
Pozdrawiam
__________________
"For me music and my life are all about style"
Miles Davis
Miriam19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-22, 21:43   #1947
marmotta
Zadomowienie
 
Avatar marmotta
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: home
Wiadomości: 1 311
Dot.: Grupa wsparcia- wracamy do naturalnych włosków

ja po przeczytaniu wielu pozytywnych komentarzy na temat olejku rycynowego dziś go sobie kupiłam i zaserwowałam moim włosom maseczkę z żółtka, łyżki olejku i kilku kropel cytryny.nałożyłam na suche włosy, nakładało się fatalnie i strasznie śmierdziało, zostawiłam pod ręcznikiem na 40 minut, zmyłam szamponem (bez problemów) i później przy drugim myciu szamponem dodałam kilka kropel olejku. spłukałam, nałożyłam odżywkę i znów spłukałam.
i...włosy mam super, tak miękkich i błyszczących nie miałam nawet po profesjonalnych kosmetykach także polecam.no a dlaczego to piszę- wiele wizażanek twierdzi,że olejek przyspiesza porsot włosów, a więc szybciej można wrócić do naturalnych...od dzis zaczelam tez pic pokrzywę
a co do maseczki jajecznej-jak ktos ma gęste włosy to lepiej podwoic liczbe skladnikow, bo nie wystarcza...
marmotta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-24, 16:38   #1948
KATJA87
Raczkowanie
 
Avatar KATJA87
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Łóódźź
Wiadomości: 145
Dot.: Grupa wsparcia- wracamy do naturalnych włosków

JA NA SWOJE NAKŁADAM NAFTE ALE CIĘŻKO SIĘ SPŁUKUJE POZATYM PODOBNO OD ZIOŁOWYCH SZAMPONÓW SPŁUKUJE SIĘ KOLOR, JA TEŻ KIEDYŚ NA CIEMNE FARBOWAŁAM. TERAZ NA ZMIANE UŻYWAM SZAMPONU Z CZARNEJ RZEPY, RUMIANKU I HERBAL ESSENCES (CZY JAKOŚ TAK) ŻEBY BYŁY BŁYSZCZĄCE I PRZY OKAZJI KOLOR ZCHODZIŁ. COPRAWDA TERAZ MAM JUŻ BLĄD I OK7 CM. ODROSTÓW
KATJA87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-25, 09:40   #1949
trillinka
Rozeznanie
 
Avatar trillinka
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 815
Dot.: Grupa wsparcia- wracamy do naturalnych włosków

U mnie natomiast ta cala przygoda powrotu do naturalnego koloru wlosow wyglada tak....
Od polowy marca nie farbowalam wlosow postanowilam ze nie chce juz niszczyc wlosow , a wczesniej od 3 miesiecy jakos farbowalam tylko i wylacznie farba bez amoniaku l'oreal richesse.
Pewnego dnia patrzac na moje odrosty wzielam farbe i znow je ufarbowalam, z tym ze znowu richesse i kolor na poziomie 8 (wczesniej byl to 7 polaczony z 6), troche przyciemnilo mi moje odrosty , ale znowu sie zmywa .
Co jakis czas przychodzi mi kryzys a dokladnie codziennie zmieniam zdanie o tym czy zmienic kolor wlosow czy tez nie . Jednym slowem dziewczyny oglupiec mozna
i tak dzien w dzien obserwuje te moje odrosty i mysle co tu zrobic ...
__________________
mezatka od 20.09.2008

zapuszczam wlosy stan obecny (19.02.11r.) 54cm
trillinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-25, 14:07   #1950
lucy lu
Raczkowanie
 
Avatar lucy lu
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 212
Dot.: Grupa wsparcia- wracamy do naturalnych włosków

Cytat:
Napisane przez trillinka Pokaż wiadomość
Pewnego dnia patrzac na moje odrosty wzielam farbe i znow je Co jakis czas przychodzi mi kryzys a dokladnie codziennie zmieniam zdanie o tym czy zmienic kolor wlosow czy tez nie . Jednym slowem dziewczyny oglupiec mozna
i tak dzien w dzien obserwuje te moje odrosty i mysle co tu zrobic ...

nie farbowac
staraj sie nie ogladac odrostow... ja sie ciesze z kazdego cm swoich wlosow,im sa dluzsze tym bardziej jestem zadowolona z naturalnych
lucy lu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:07.