Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY - Strona 131 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-04-03, 15:02   #3901
skarb Q
Raczkowanie
 
Avatar skarb Q
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Szczytno
Wiadomości: 79
GG do skarb Q
Dot.: Cera bardzo tłusta, bliznowata i zniszczona POMÓŻCIE

Drogie wizażanki , a co polecacie dla skóry tłustej . ?
Kupiłam sobie krem żel z NIVEA matujący, ale nic nie poradził . ;P
Teraz właśnie rozpakowuję matujący krem nawilżający na dzień też z tej firmy , czytałam recenzję na Wizażu, ale mają różne oceny , opinie, a do tego widziałam, ze nie jedna z Was pisała, ze nie matują te kosmetyki. : ( Szkoda , że dopiero po zakupie sprawdziłam recenzje, no ale efekty zobaczę jak sama spróbuję.
Pozdrawiam.
__________________
`AduŚś.
skarb Q jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-03, 18:38   #3902
illegale
Wtajemniczenie
 
Avatar illegale
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 464
GG do illegale
Dot.: Cera bardzo tłusta, bliznowata i zniszczona POMÓŻCIE

Kremy matujące nic nie dają, poza chwilowym efektem.Skóre należy nawilżać, jeśli to nie pomaga, po prostu pudrować, albo pudrem mineralnym, albo wystarczy 'Dry-flo z mazideł, lub inne naturalne pudry jak bambusowy, diamentowy z BU.
Na Twoim miejscu skarb Q oddałabym ten krem komuś, albo zwyczajnie wyrzuciła.
__________________


Cierpisz na Hashimoto, niedoczynność tarczycy zaburzenia odżywiania? Brak Ci energii, nie tolerujesz glutenu, laktozy?
Potrzebujesz motywatora do zmiany sposobu odżywiania?
Zapraszam na:

KONSULTACJE DIETETYCZNE:
http://www.alpacasquare.coml


illegale jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-03, 18:46   #3903
fiolusiek
Zakorzenienie
 
Avatar fiolusiek
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Gdzieślandia
Wiadomości: 11 474
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

ja mam Normaderm z Vichy i powiem wam ze nic nie daje. W strefie T jakos sie sprawdził, ale strasznie wysuszyl mi policzki
fiolusiek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-04, 15:00   #3904
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Charlotte95 Pokaż wiadomość
Chcę kupić filtr. Czy przy naszej cerze również obowiazuje ta sama zasada co odnosnie zwykłych kremów, czyli żadnych matujących czy do tłustej skóry, tylko nawilżające? Czy mogę kupić biodermę akn mat?
akurat z filtrami to jest troche inaczej one wielce matujace nie sa, bo wszystkie filtry sa tluste, ale daja bardziej matowy efekt niz jakies tam filtry niematujace. spokojnie mozesz kupic bioderme akn mat i zdaj potem relacje!
cloche jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-04, 21:50   #3905
black-bubu
Zakorzenienie
 
Avatar black-bubu
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 586
Dot.: Cera bardzo tłusta, bliznowata i zniszczona POMÓŻCIE

Cytat:
Napisane przez skarb Q Pokaż wiadomość
Drogie wizażanki , a co polecacie dla skóry tłustej . ?
Kupiłam sobie krem żel z NIVEA matujący, ale nic nie poradził . ;P
Teraz właśnie rozpakowuję matujący krem nawilżający na dzień też z tej firmy , czytałam recenzję na Wizażu, ale mają różne oceny , opinie, a do tego widziałam, ze nie jedna z Was pisała, ze nie matują te kosmetyki. : ( Szkoda , że dopiero po zakupie sprawdziłam recenzje, no ale efekty zobaczę jak sama spróbuję.
Pozdrawiam.
spróbuj ten nawilżający, a nóż coś do, hmmm taki w białym słoiczku on jest ? bo miałam taki i nawet niezły był. A jak się nie sprawdzi zawsze możesz zużyć do ciała, po co wyrzucać krem.
__________________
Prawda! Sprawiedliwość! Wolność! I Jajko Na Twardo!
Pratchett

black-bubu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-05, 11:00   #3906
wichrowe_wzgorza
Raczkowanie
 
Avatar wichrowe_wzgorza
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Toronto
Wiadomości: 89
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Wybaczcie, ale jeszcze raz wrócę do kwasów PHA, wiem, że już Was o to pytałam... Chodzi o moje PRZEBARWIENIA, które coraz bardziej mnie wkurzają... moje pytanie jest takie: czy PHA pomogą mi zwalczyć przebarwienia, czy one po prostu lekko oczyszczają i nawilżają cerę, a do przebarwień potrzeba czegoś specjalnego? I jeśli tak, to czym najlepiej i możliwie bezinwazyjnie (czyt. niezapychająco, niewysuszająco) je zwalczyć?
wichrowe_wzgorza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-05, 12:34   #3907
201604211128
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 3 701
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cloche - poratujesz mnie?
Nie wiem co tu mnie uczula, więc daję składy tego co używam rano:
Sensibio H20
Skład: water (aqua), PEG-6 caprilic/capric glycerides, cucumis sativus (cucumber) fruit extract, mannitol, xylitol, rhamnose, fructooligosacharides, propylene glycol, disodium EDTA, cetrimonium bromide
Filtr Bioderma AKN MAT:
Skład: Water (Aqua), Dicaprylyl Carbonate, Octocrylene, Methylene Bis-Benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol, Butyl Metho- Xydibenzoylmethane, Ptfe, Methyl Methacrylate Crosspolymer, C20-22 Alkyl Phosphate, Glyceryl Stearate, Peg-100 Stearate, Silica, Tridecyl Salicylate, Tocopheryl Acetate, Ectoin, Mannitol, Xylitol, Rhamnose, Fructooligosaccharides, Laminaria Ochroleuca Extract, Glycolic Acid, Ginkgo Biloba Leaf Extract , Citric Acid, Dodecyl Gallate, C20-22 Alcohols, Decyl Glucoside, Propylene Glycol, Hydroxyethyl Acrylate/Sodium Acryloyldimethyltaurate Copolymer, Xanthan Gum, Caprylic/Capric Triglyceride, Sodium Hydroxide, Disodium Edta, Chlorphenesin, Phenoxyethanol, Fragrance (Parfum)
Podkład EDM (mam mieszankę więc podam składy wszystkich wersji)
Skład: mica (CI 77019), titanium dioxide (CI 77891), zinc oxide (CI 77947), iron oxides (CI 77489, CI 77491, CI 77492, CI 77499). May contain: ultramarines (CI 77007).
Skład: Mica (CI 77019), Titanium Dioxide (CI 77891), Zinc Oxide (CI 77947), Iron Oxides (CI 77489, CI 77491, CI 77492, CI 77499).
Skład: Skład: mica (CI 77019), titanium dioxide (CI 77891), zinc oxide (CI 77947), iron oxides (CI 77489, CI 77491, CI 77492, CI 77499). May contain: ultramarines (CI 77007).
Skład: mica (CI 77019), titanium dioxide (CI 77891), zinc oxide (CI 77947), iron oxides (CI 77489, CI 77491, CI 77492, CI 77499). May contain: ultramarines (CI 77007).
I krem którego używam wieczorem - Toleriane LRP
Skład: Aqua/Water, Cyclopentasiloxane, Isocetyl Stearate, Squalane, Glycerin, Isononyl Isononanoate, Pentylene Glycol, Aluminium Starch Octenylsuccinate, Cetyl Alcohol, PEG-100 Stearate, Glyceryl Stearate, Dimethiconol, Sodium Hydroxide, Ethylhexyloxyglycerin / Ehtylhexylglycerin, Acrylates/C10-30 Aklyl Acrylate Crosspolymer
Skład peelingu Eucerin:
http://www.eucerin.com/product-finde...-prone-skin/1/
Skład maseczki Blue corn TBS
Skład: Aqua, Kaolin, Zea mays, Glyceryl Stearate SE, Zea mays, Glycerin, Alcohol Denat., Propylene Glycol, Zea mays, Phenoxyethanol, Benzyl Alcohol, Panthenol, Methylparaben, Bisabolol, Propylparaben, Citrus grandis, Cananga odorata, Pelargonium odoratissimum, Limonene, Achillea millefolium, Citrus aurantium bergamia, Linalool, Azadirachta indica, Ascorbic Acid, CI 77891, CI 42090, CI 17200.

Zastanawiam się nad serią z Algami z TBS - czy to dobry pomysł - tu linki do produktów:
http://www.thebodyshop-usa.com/seawe...re/prod5980005
http://www.thebodyshop-usa.com/seawe...re/prod5980007
http://www.thebodyshop-usa.com/seawe...re/prod5980009
http://www.thebodyshop-usa.com/seawe...re/prod5980013
http://www.thebodyshop-usa.com/seawe...re/prod5980015
http://www.thebodyshop-usa.com/seawe...are/prod808821
http://www.thebodyshop-usa.com/seawe...are/prod718904

I nad marką Eucerin
201604211128 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-04-05, 23:02   #3908
FilaMila
Raczkowanie
 
Avatar FilaMila
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 80
GG do FilaMila
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Hej dziewczyny. Mam cerę mieszaną i nie wiem do końca jak ją pielęgnować. używałam Humektantu ale to nie jest krem dla mnie, bo jest jak woda Myję codzienie wieczorem twarz Babydreamem kładę krem rano wstaję i (tu chyba powinnam przemywać tonikiem? -planuję kupić tonik Operol ten 130 ml - czy to dobry wybór, na pewno go wypróbuję a czy są jakieś zmienniki takiego toniku do mieszanej?) czasami się pudruję pudrem Proszę poleccie i jakiś kremik i tonik prossię ;* I czy dobry jest taki program pielęgnacji?

Edit: a jakich peelingów powinna uzymać mieszana cera? delikatnych czy mocniejszych typu ziaja bardzo mocny, bo ja już sama nie wiem?
__________________


Edytowane przez FilaMila
Czas edycji: 2010-04-05 o 23:08
FilaMila jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-06, 10:38   #3909
Maggiczna
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 295
GG do Maggiczna
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Ja się ostatnio przekonałam, że największy wpływ na moją cerę ma... stres. Miałam kilka tygodni gładziutką skórę i dosłownie w dniu wyjazdu na święta (niby nic, ale jakiś tam stres jest) wyskoczyły mi 4 pryszcze (pielęgnacji nie zmieniałam). święta się skończyły, wszystkie zniknęły. Pamiętam też, że wcześniej 3 miesiące męczyłam się z pryszczami, aż w końcu odpuściłam, powiedziałam sobie "aa mam gdzieś" i zniknęły Naprawdę trzeba docenić wpływ psychiki na zdrowie i urodę.
Maggiczna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-06, 12:02   #3910
Ag4
AGA :)
 
Avatar Ag4
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 11 814
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Maggiczna Pokaż wiadomość
Ja się ostatnio przekonałam, że największy wpływ na moją cerę ma... stres. Miałam kilka tygodni gładziutką skórę i dosłownie w dniu wyjazdu na święta (niby nic, ale jakiś tam stres jest) wyskoczyły mi 4 pryszcze (pielęgnacji nie zmieniałam). święta się skończyły, wszystkie zniknęły. Pamiętam też, że wcześniej 3 miesiące męczyłam się z pryszczami, aż w końcu odpuściłam, powiedziałam sobie "aa mam gdzieś" i zniknęły Naprawdę trzeba docenić wpływ psychiki na zdrowie i urodę.
ojj trzeba.
ale jak tu się nie stresować jak okropna sesja się zbliża wielkimi krokami, ważne dec. dot pracy i jeszcze Tż na głowie
__________________
(...) Przecież to masa podąża za klasą. Klasa nigdy nie podąża za masą.




Aga
Ag4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-06, 15:21   #3911
Shee'naz
Wtajemniczenie
 
Avatar Shee'naz
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 2 138
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Odkryłam tanie produkty z kwasami (2% salicyla) i duża zawartością mocznika. Do tego skład prezentuje sie leciutko. Wyglada na fajna alternatywe dla dużo droższego effaclara, aczkolwiek te 20% mocznika nie nadaje sie do stosowania bez przerwy na twarz. Tak czy siak kremik wchodzi do mojej kolejki do wypróbowania

KWC
http://www.☠☠☠☠☠☠☠/apteka/p9539-Pilar...o_skory_100_ml
http://www.☠☠☠☠☠☠☠/apteka/p15680-Pila...do_skory_50_ml

Edytowane przez Shee'naz
Czas edycji: 2010-04-06 o 15:29
Shee'naz jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-04-06, 16:47   #3912
Trawa_cytrynowa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Legionowo/Warszawa
Wiadomości: 361
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Wygląda ciekawie
__________________
Od czekania dusza rdzewieje.
C.R.Zafón
Trawa_cytrynowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-06, 16:59   #3913
lemka
Zakorzenienie
 
Avatar lemka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 3 583
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Shee'naz Pokaż wiadomość
Odkryłam tanie produkty z kwasami (2% salicyla) i duża zawartością mocznika. Do tego skład prezentuje sie leciutko. Wyglada na fajna alternatywe dla dużo droższego effaclara, aczkolwiek te 20% mocznika nie nadaje sie do stosowania bez przerwy na twarz. Tak czy siak kremik wchodzi do mojej kolejki do wypróbowania

KWC
http://www.☠☠☠☠☠☠☠/apteka/p9539-Pilar...o_skory_100_ml
http://www.☠☠☠☠☠☠☠/apteka/p15680-Pila...do_skory_50_ml
Orientujesz się może, jak te kremy mają się do Effeclaru LRP? Chciałbym czymś zaatakować moje zaskórniki i może jeden z tych kremów by się sprawdził. Choć na stronie napisane jest, że nawilżają.
__________________
...it's about practice.
lemka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-06, 17:08   #3914
Shee'naz
Wtajemniczenie
 
Avatar Shee'naz
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 2 138
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez lemka Pokaż wiadomość
Orientujesz się może, jak te kremy mają się do Effeclaru LRP? Chciałbym czymś zaatakować moje zaskórniki i może jeden z tych kremów by się sprawdził. Choć na stronie napisane jest, że nawilżają.
Wiesz, patrze po skladach teraz, ze to ten sam krem, tylko w dwoch roznych pojemnosciach. Oczywiscie opłaca sie o wiele bardziej kupić 100ml.
Z Effaclarem porownania nie mam, bo żadnego nie używałam, ale zdaje mi się, ze oba te kremy zawieraja 2% salicyla (jesli jest inaczej, niech mnie ktoś poprawi, ale wszedzie czytałam o "niewielkim steżeniu salicylowego" w effaclarze, wiec to pewnie max 2%), przy czym cenowo i składowo bardziej podoba mi sie ten pilatrix. Fajnie, ze ma mocznik, ktory przy okazji nawilży
Shee'naz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-06, 18:30   #3915
201604211128
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 3 701
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Umówiłam się do doktor dermatolog - na za tydzień na 10.20 do pani Moniki Serafin z Novaderm z Wawy. 110 zł w plecy, ale mam nadzieję, że nie zmarnuję kasy.
201604211128 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-06, 18:43   #3916
black-bubu
Zakorzenienie
 
Avatar black-bubu
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 586
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

o ciekawie ten krem wygląda także wejdzie do mojej obszernej listy kosmetyków do wypróbowania. Z tym stresem się zgadzam, ale no właśnie sesja, praca, studia, a tż - to to dopiero jest stresujące.
__________________
Prawda! Sprawiedliwość! Wolność! I Jajko Na Twardo!
Pratchett

black-bubu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-06, 18:48   #3917
lemka
Zakorzenienie
 
Avatar lemka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 3 583
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Shee'naz Pokaż wiadomość
Wiesz, patrze po skladach teraz, ze to ten sam krem, tylko w dwoch roznych pojemnosciach. Oczywiscie opłaca sie o wiele bardziej kupić 100ml.
Z Effaclarem porownania nie mam, bo żadnego nie używałam, ale zdaje mi się, ze oba te kremy zawieraja 2% salicyla (jesli jest inaczej, niech mnie ktoś poprawi, ale wszedzie czytałam o "niewielkim steżeniu salicylowego" w effaclarze, wiec to pewnie max 2%), przy czym cenowo i składowo bardziej podoba mi sie ten pilatrix. Fajnie, ze ma mocznik, ktory przy okazji nawilży
Rzeczywiście, ale może za pierwszym razem nie ryzykować wielkiej butli. Tutaj skład Effaclaru z KWC:
aqua, di-c12-13 alkyl malate, cyclohexasiloxane, propylene glycol, aluminum starch octenylsuccinate, peg-100 stearate, glyceryl stearate, salicylic acid, cetyl alcohol, peg-4 laurate, zinc pca, sodium hydroxide, capryloyl salicylic acid, xanthan gum, acrylates/c10-30 alkyl acrylate crosspolymer, iodopropynyl butylcarbamate, peg-4, parfum

Niestety nie znam się jeszcze tak dobrze na składach by porównać.
__________________
...it's about practice.

Edytowane przez lemka
Czas edycji: 2010-04-06 o 18:59
lemka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-06, 19:01   #3918
Trawa_cytrynowa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Legionowo/Warszawa
Wiadomości: 361
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez dysk Pokaż wiadomość
Umówiłam się do doktor dermatolog - na za tydzień na 10.20 do pani Moniki Serafin z Novaderm z Wawy. 110 zł w plecy, ale mam nadzieję, że nie zmarnuję kasy.
Zdaj relację, bo jestem ciekawa lekarzy/lekarza. Patrząc na cennik, to zabiegi bardzo drogie
__________________
Od czekania dusza rdzewieje.
C.R.Zafón
Trawa_cytrynowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-06, 20:49   #3919
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez dysk Pokaż wiadomość
Cloche - poratujesz mnie?
Nie wiem co tu mnie uczula, więc daję składy tego co używam rano:


Zastanawiam się nad serią z Algami z TBS - czy to dobry pomysł - tu linki do produktów:

I nad marką Eucerin
ojej, dysk... to trudno powiedziec. z tych wszystkich skladow nic mi sie w oczy takiego pewnego nie rzucilo... cholera wie. ale mi tez czasem rece opadaja, jak nie wiem co mnie uczula. bardzo szybko sie to u mnie jednak pokazuje (jak np. teraz okropnie bolesna i piekaca wysypka za uszami od szamponu - zeby po jednym uzyciu tak cierpiec!!!?)
chyba bedziesz musiala metoda prob i bledow. EDM wygladaja jednak bardzo bezpiecznie, toleriane rowniez.
seria algowa z TBS wyglada poki co zbyt eksperymentalnie. jest tam sporo roznosci w skladach i zeby sprobowac, musialabys najpierw wyszukac sobie takie kosmetyczne pewniaki - kremy i cos do oczyszczania, co cie na bank nie uczula, a wrecz lagodzi... i potem mozesz sobie sprobowac to, co cie najbardziej kusi. ale nie na raz - tylko stopniowo. co do eucerina, to ogolnie to dobra firma, ale niektore sklady ma wg mnie zbyt agresywne, musialabys wybierac, i oczywiscie tez nie na raz cala serie probowac.
cloche jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-04-06, 20:51   #3920
Shee'naz
Wtajemniczenie
 
Avatar Shee'naz
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 2 138
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez lemka Pokaż wiadomość
Rzeczywiście, ale może za pierwszym razem nie ryzykować wielkiej butli. Tutaj skład Effaclaru z KWC:
aqua, di-c12-13 alkyl malate, cyclohexasiloxane, propylene glycol, aluminum starch octenylsuccinate, peg-100 stearate, glyceryl stearate, salicylic acid, cetyl alcohol, peg-4 laurate, zinc pca, sodium hydroxide, capryloyl salicylic acid, xanthan gum, acrylates/c10-30 alkyl acrylate crosspolymer, iodopropynyl butylcarbamate, peg-4, parfum

Niestety nie znam się jeszcze tak dobrze na składach by porównać.
No rzeczywiscie, lepiej chyba odpuscic sobie wieksza pojemnosc na poczatek. Na szczescie dziewczyny w recenzjach pisały, ze pomaga bardzo na zapalenie okołomieszkowe, wiec zastosowanie zastepcze w razie co jest.

Dla mnie skład Effaclaru szału nie robi, ale wiele osob sie zachwyca i im ponoć pomaga. Mnie by pewnie zrobił masakrę na twarzy, bo jest lekko trądzikowa, a jednocześnie potrzebuje bardzo odżywienia i nawilżenia. W Effaclarze nawilżyć nie ma już specjalnie co. Poza tym mniejsze steżenia kwasów jakoś nie działaja na mnie mialam tonik BHA 2% z Biochemi Urody i nic a nic nie ruszył zaskórników, mimo ze niewiele ich i są płytkie. Może w czasie jego uzytkowania miałam mniej niespodzianek, ale juz dokładnie nie pamietam. W kazdym razie nie skusze sie ponownie.

Myśle o wyprobowaniu jesienia toniku PHA 6%, moze ten cokolwiek zdziała?
Shee'naz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-06, 20:56   #3921
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Shee'naz Pokaż wiadomość
Odkryłam tanie produkty z kwasami (2% salicyla) i duża zawartością mocznika. Do tego skład prezentuje sie leciutko. Wyglada na fajna alternatywe dla dużo droższego effaclara, aczkolwiek te 20% mocznika nie nadaje sie do stosowania bez przerwy na twarz. Tak czy siak kremik wchodzi do mojej kolejki do wypróbowania

KWC
http://www.☠☠☠☠☠☠☠/apteka/p9539-Pilar...o_skory_100_ml
http://www.☠☠☠☠☠☠☠/apteka/p15680-Pila...do_skory_50_ml
sklad wyglada tez super - bo juz widzialam rozne mazidla z duza iloscia mocznika i salicylem, ale na bazie tlustych wazelin. ten kremik przedstawia sie bardzo obiecujaco i jest na pewno godny wyprobowania jak to z tymi 20% mocznika bedzie - na wlasnej skorze wyprobujcie i dajcie koniecznie znac bedzie to jeszcze mocniej zluszczac, ale wysuszyc nie powinien
cloche jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-06, 21:06   #3922
Shee'naz
Wtajemniczenie
 
Avatar Shee'naz
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 2 138
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
sklad wyglada tez super - bo juz widzialam rozne mazidla z duza iloscia mocznika i salicylem, ale na bazie tlustych wazelin. ten kremik przedstawia sie bardzo obiecujaco i jest na pewno godny wyprobowania jak to z tymi 20% mocznika bedzie - na wlasnej skorze wyprobujcie i dajcie koniecznie znac bedzie to jeszcze mocniej zluszczac, ale wysuszyc nie powinien
a no własnie! cloche przypomniałas mi, ze przecież mocznik w tym steżeniu działa już złuszczajaco . W połaczeniu z odrobina kwasu salicylowego, jest szansa na całkiem porzadne złuszczanie, bez ryzyka zrobienia masakry na twarzy
Shee'naz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-06, 21:07   #3923
201604211128
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 3 701
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
ojej, dysk... to trudno powiedziec. z tych wszystkich skladow nic mi sie w oczy takiego pewnego nie rzucilo... cholera wie. ale mi tez czasem rece opadaja, jak nie wiem co mnie uczula. bardzo szybko sie to u mnie jednak pokazuje (jak np. teraz okropnie bolesna i piekaca wysypka za uszami od szamponu - zeby po jednym uzyciu tak cierpiec!!!?)
chyba bedziesz musiala metoda prob i bledow. EDM wygladaja jednak bardzo bezpiecznie, toleriane rowniez.
seria algowa z TBS wyglada poki co zbyt eksperymentalnie. jest tam sporo roznosci w skladach i zeby sprobowac, musialabys najpierw wyszukac sobie takie kosmetyczne pewniaki - kremy i cos do oczyszczania, co cie na bank nie uczula, a wrecz lagodzi... i potem mozesz sobie sprobowac to, co cie najbardziej kusi. ale nie na raz - tylko stopniowo. co do eucerina, to ogolnie to dobra firma, ale niektore sklady ma wg mnie zbyt agresywne, musialabys wybierac, i oczywiscie tez nie na raz cala serie probowac.
Niestety stara metoda jest najlepsza - próbować po woli. Na szczęście swoje mam szczęście do próbek - nie wiem dlaczego, ale jak tylko poproszę to jestem nimi zasypywana. Jutro obejrzę to wszystko i postaram się o wszystko - o próbki tego co mnie interesuje, lub miniaturki. Polecają mi serię z mocznikiem po teście skóry na stronie z Eucerinu. I zobaczymy co powie lekarz - wybieram się do derma bo to mnie do szału doprowadza, ledwo co coś sobie pomogę, to zaraz jest reakcja. Jak się tak dalej okaże, że mnie nadal coś uczula, obejrzymy z doktor składy kosmetyków z Biochemi i mazideł i coś dobierzemy i będę sama kręcić. Napisałam na Laboratorium urody całego długiego posta z całą pielęgnacją, może mi coś doradzą.
I poczytam o cerze histerycznej lub Atopowej z łojotokowym zapaleniem skóry na twarzy i skórze głowy bo chyba takową mam.

Edytowane przez 201604211128
Czas edycji: 2010-04-06 o 21:15
201604211128 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-06, 21:52   #3924
black-bubu
Zakorzenienie
 
Avatar black-bubu
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 586
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

dziewczyny a pomogły którejś kosmetyki mineralne na tłustą cerę, albo ogólny stan cery ? Bo kusi mnie kusi zamówienie próbek, o dokładnie tych http://www.everydayminerals.com/stor...-me-ivory.html, ale zamawiała was któraś te próbki, normalnie mam je zamówić ze wspólnych zamówień na minerałąch ? W ogole się na tym nie znam, a mam po cichu nadzieję, że pomogą mi na cerę.
__________________
Prawda! Sprawiedliwość! Wolność! I Jajko Na Twardo!
Pratchett

black-bubu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-06, 22:01   #3925
201604211128
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 3 701
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez black-bubu Pokaż wiadomość
dziewczyny a pomogły którejś kosmetyki mineralne na tłustą cerę, albo ogólny stan cery ? Bo kusi mnie kusi zamówienie próbek, o dokładnie tych http://www.everydayminerals.com/stor...-me-ivory.html, ale zamawiała was któraś te próbki, normalnie mam je zamówić ze wspólnych zamówień na minerałąch ? W ogole się na tym nie znam, a mam po cichu nadzieję, że pomogą mi na cerę.
Mi pomogły (choć chyba będę szukać Lumiere bo coś z EDM się nie lubimy). Mniej pryszczy - to jest raz, bo cera się nie zapycha, a oddycha. Tak, da radę je zamówić na wspólnych - tylko wybierz wizażankę (organizatorki są teraz na jasnozielono) i pisz w jej kolorze - zobaczysz to w wątku, że dziewczyny piszące do jednej wizażanki piszą w jednym kolorze. Ja zamawiałam w starej wersji, gdy się wybierało próbki, było ich 5 i z możliwością wyboru każdej, przed reformulacją składów.
201604211128 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-06, 22:23   #3926
black-bubu
Zakorzenienie
 
Avatar black-bubu
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 586
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

napisałam dziewczyna na minerałach, poprosiłam je o pomoc w rozeznaniu. Właśnie teraz miałąm przerwę w makijazu, jakąs tygodniową i cera mi się poprawiłą.
__________________
Prawda! Sprawiedliwość! Wolność! I Jajko Na Twardo!
Pratchett

black-bubu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-07, 09:02   #3927
lemka
Zakorzenienie
 
Avatar lemka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 3 583
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
sklad wyglada tez super - bo juz widzialam rozne mazidla z duza iloscia mocznika i salicylem, ale na bazie tlustych wazelin. ten kremik przedstawia sie bardzo obiecujaco i jest na pewno godny wyprobowania jak to z tymi 20% mocznika bedzie - na wlasnej skorze wyprobujcie i dajcie koniecznie znac bedzie to jeszcze mocniej zluszczac, ale wysuszyc nie powinien

Właśnie też pamiętałam, że mocznik w dużych ilościach złuszcza i tego się trochę boję. Ale można go też zużyć jak radzi Shee'naz na zapalenie mieszków, a na to nic skutecznego nie mam.

Shee'naz masz rację, że lepiej większe, bo różnica 3 złotych chyba, to jednak nie dużo. Ja też chce się pozbyć zaskórników, tylko ja mam ich dużo na nosie i policzkach i nie chcą się ruszyć. Nad tonikiem z 2%BHA myślałam, a Effaclaru nie używałam, bo dziewczyny piszą, że delikatny jest i potrzebuje dużo czasu na działanie.
__________________
...it's about practice.
lemka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-08, 14:06   #3928
FilaMila
Raczkowanie
 
Avatar FilaMila
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 80
GG do FilaMila
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez FilaMila Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny. Mam cerę mieszaną i nie wiem do końca jak ją pielęgnować. używałam Humektantu ale to nie jest krem dla mnie, bo jest jak woda Myję codzienie wieczorem twarz Babydreamem kładę krem rano wstaję i (tu chyba powinnam przemywać tonikiem? -planuję kupić tonik Operol ten 130 ml - czy to dobry wybór, na pewno go wypróbuję a czy są jakieś zmienniki takiego toniku do mieszanej?) czasami się pudruję pudrem Proszę poleccie i jakiś kremik i tonik prossię ;* I czy dobry jest taki program pielęgnacji?

Edit: a jakich peelingów powinna uzymać mieszana cera? delikatnych czy mocniejszych typu ziaja bardzo mocny, bo ja już sama nie wiem?

pomoże mi ktoś?
__________________

FilaMila jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-08, 14:50   #3929
Nolley
Wtajemniczenie
 
Avatar Nolley
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 2 528
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez FilaMila Pokaż wiadomość
pomoże mi ktoś?
Rano i wieczorem delikatny żel i tonik (broń Boże z alkoholem (polecam ziaję, ma fajne toniki)) + krem nawilżający.
Tu jest duży wybór, jak Humektan nawilża za mało to może Bambino, albo Babydream? Nie wiem, czy na dzień nie będą za tłuste, możesz je nakładać wieczorem, a wtedy rano Humektan.

Jak masz skłonność do trądziku to mechaniczne odpadają i lepiej zaopatrzyć się w jakiś delikatny enzymatyczny.
__________________
Dbam o włosy! :}


MOJA PIELĘGNACJA

WYMIANKA
Nolley jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-09, 10:50   #3930
lemka
Zakorzenienie
 
Avatar lemka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 3 583
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Shee'naz i cloche, nie mogłam się oprzeć i zamówiłam ten krem, jestem po pierwszej aplikacji. Co do działania na razie się nie wypowiem, ale o właściwościach użytkowych już tak. Krem ma konsystencję podobną do kremu Kermuren 10% mocznika, ale trochę gęściejszą. Dla mnie nie jest w ogóle tłusty, a mam cerę mieszaną. Wchłania się szybko, zostawia skórę nieświecącą, taką trochę matową, ale jednocześnie przyjemnie nawilżoną. Kremem posmarowałam twarz, ale omijając na razie okolice oczu oraz łydki, bo mam tam problemy z wysuszoną skórą. Na łydkach dał już rezultat po jednej aplikacji, skóra jest miękka, nawilżona, uspokojona.

Mam do was pytanie w kwestii użytkowania tego kremu. Czy mogę używać go codziennie jako normalny nawilżacz? Z jednej strony fajnie nawilża, ale czy ten BHA i takie wysokie stężenie mocznika nie spowoduje przesuszu?
__________________
...it's about practice.

Edytowane przez lemka
Czas edycji: 2010-04-09 o 10:55
lemka jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:16.