trądzik posterydowy - proszę o pomoc - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-08-09, 23:02   #1
Jennifer_
Raczkowanie
 
Avatar Jennifer_
 
Zarejestrowany: 2002-05
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 40

trądzik posterydowy - proszę o pomoc


Nie dawno wypowiadałam się na tym forum o moim zapaleniu atopowym skóry napisałyscie że to co mi dolega to trądzik posterydowy - i faktycznie!!
Tylko jak go teraz wyleczyć?
Nie smaruje się sterydem już 9 dni - moja buzia jest cała w krostkach - takie grudki - najwięcej czoło - tam jest pełno - jedna na drugiej, mam też pod oczmi i na powiekach i w okolicach brwi - i jak to swędzi - na policzkach tez mam ale już mniej.
Byłam u dermatologa mam krem Metronidazol i Loratan w tabletkach - ale to nic mi nie pomaga - ten krem jest chyba za słaby dla mnie.Z każdym dniem gdy się budze to mam jeszcze więcej. Co tego powieki tak okropnie mnie swędzą i mam takie czerwone.
Mam ochotę z tym skończyć i dziś na noc posmarować się Elocomem lub jakimś innym sterydem i za 3 dni mieć znów ładną buzię - to okropne patrzeć na siebie w lustro i widzieć buzię pełną krostek.
Zwykły trądzik to nic w porównaniu do tego - bo trądzik nie swędzi i nie ma się go na powiekach i nie swędzą oczy (a to jest okropne).
Jesli ktoś mógłby mi coś na ten temat napisac to bardzo proszę - każda rada to dla mnie bardzo dużo.
Jennifer_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-09, 23:04   #2
Jennifer_
Raczkowanie
 
Avatar Jennifer_
 
Zarejestrowany: 2002-05
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 40
Re: trądzik posterydowy - proszę o pomoc

Może jak będę dłużej smarować się tym Metronidazolem albo czymś innym to zejdzie - dopiero tydzień - no ale przecież w ciągu tygodnia powinno coś pomóc prawda? a mi wychodzi jeszcze więcej ;(
Jennifer_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-09, 23:57   #3
minibrzdac
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 2
Re: trądzik posterydowy - proszę o pomoc

leczenie dlugo trwa nie przestawaj moja mama miala to samo dodatkowo bardzo pomagala jej maseczka z siemienia lnianego takiego normalnie kupionego w zielarskim albo aptece zaparzasz studzisz na gaze i na buzie-duza ulga pomaga tez smarowanie mascia robiona na zamowienie z cynkiem gliceryna nie wiem dokladnie co w skladzie ogolnie taka biala jak bede mogla to sie dowiem nie martw sie tylko 1 wazna sprawa nie wracaj do sterydow bo bedzie 1000 razy gorzej pozdrawiam
Małgosia napisał(a):
> Nie dawno wypowiadałam się na tym forum o moim zapaleniu atopowym skóry napisałyscie że to co mi dolega to trądzik posterydowy - i faktycznie!!
> Tylko jak go teraz wyleczyć?
> Nie smaruje się sterydem już 9 dni - moja buzia jest cała w krostkach - takie grudki - najwięcej czoło - tam jest pełno - jedna na drugiej, mam też pod oczmi i na powiekach i w okolicach brwi - i jak to swędzi - na policzkach tez mam ale już mniej.
> Byłam u dermatologa mam krem Metronidazol i Loratan w tabletkach - ale to nic mi nie pomaga - ten krem jest chyba za słaby dla mnie.Z każdym dniem gdy się budze to mam jeszcze więcej. Co tego powieki tak okropnie mnie swędzą i mam takie czerwone.
> Mam ochotę z tym skończyć i dziś na noc posmarować się Elocomem lub jakimś innym sterydem i za 3 dni mieć znów ładną buzię - to okropne patrzeć na siebie w lustro i widzieć buzię pełną krostek.
> Zwykły trądzik to nic w porównaniu do tego - bo trądzik nie swędzi i nie ma się go na powiekach i nie swędzą oczy (a to jest okropne).
> Jesli ktoś mógłby mi coś na ten temat napisac to bardzo proszę - każda rada to dla mnie bardzo dużo.
minibrzdac jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-10, 09:56   #4
mabor44
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-01
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 266
Re: trądzik posterydowy - proszę o pomoc

Nie smaruj sie Elocomem bo wpadniesz w błędne koło! Cierpliwosci! Leczenie musi trochę potrwać. Spróbuj na noc smarować chore miejsca Tormentiolem - przynosi ulgę w swędzeniu i zasusza. Moim zdaniem powinnaś dodatkowo przyjmowac jakieś środki antyalergiczne i dUUUUUUUUUżo wapna. Pozdrowienia i cierpliwości.
mabor44 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-10, 15:23   #5
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Re: trądzik posterydowy - proszę o pomoc

absolutnie nie smaruj dalej twarzy elocomem, chyba, ze chcesz się dorobić naczynek wielkości żylaków itd.
na swędzenie okolic oczu mozesz wypróbować silniejszy niż lorataan (tzn. bardziej przeciwświadowy) preparat- Fenistil w kapsułkach (bez recepty). cierpliwości- stan skóry powinien stopniowo się poprawiać
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-10, 15:50   #6
minibrzdac
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 2
Re: trądzik posterydowy - proszę o pomoc

i jak Malgosiu jak idzie leczenie ? jest jakas poprawa ?
minibrzdac jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-14, 23:32   #7
Jennifer_
Raczkowanie
 
Avatar Jennifer_
 
Zarejestrowany: 2002-05
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 40
Re: trądzik posterydowy - proszę o pomoc

oczywiście że jest poprawa - bardzo dużo mi zniknęło - zostało niewiele - w okolicach oczu, na skroniach i czole, ale przynajmniej już nie mam na powiekach i pod oczami, i powiem Wam że widać różnicę - skóra jest jakby odmłodzona, taka świeża.

Mam jeszcze pytanie odnoście tego Metronidazolu - to jest krem 1% - napisze skład z ulotki : Metronidazolum 0,01 ; Vehiculum et conservans 1,0 - tyle !!.
Czy to jest bezpieczne?, czy to tez jest jakiś słabszy steryd, aha i czy jak już mi się buzia zagoi to jak odstawię ten Metronidazol i bedę wreszcie smarować inne kremy na noc - takie kupione w drogerii - to czy mi się ten trądzik posterydowy nie wróci?
Aha i jeszcze mam taką maść czy krem -nie wiem ale takie robione - skład jest taki:Eucerini od 100,0, 3% sol.Ac.borici (to chyba kwas borowy), Hydrocortisoni (to wiem że to jeden z najsłabszych sterydów hydrocortyzon) i jeszcze jest tam coś takiego - Detreomycini - to jest po polsku "Detreomycyna: - tą maścią robioną to prawie w ogóle się nie smaruje bo pani doktor kazała mi na dzień - a jak ja posmaruje sie tym na dzień jak to się okropnie świeci.
widac że sam Metronidazol mi pomógł noi jeszcze te kapsułki Loratan - takie niebieskie kapsułki elastyczne - wytwórca: P.P.F.Hasco-Lek S.A Wrocław i skład - sub. czynna : loratadyna 10 mg i jeszcze sub. pomocnicze:glicerol, 20%roztwór kasu solnego, żelatyna, sorbitol, sól sodowa, czerwień koszenilowa, błekit patentowy, p-hydrobenzoesan etylu, PEG 400

nie wiem po co ja te skłasy napisałam ale może ktoś z waS zna się na tym lepiej i może mi coś więcej powiedzieć na ten temat,
Wszysykich bardzo dziękuję za odpowiedzi
Jennifer_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2004-08-15, 10:11   #8
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Re: trądzik posterydowy - proszę o pomoc

metronidazolu się nie bój- to środek przeciwbakteryjny (ale nie antybiotyk), a nie steryd.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-15, 11:41   #9
Jennifer_
Raczkowanie
 
Avatar Jennifer_
 
Zarejestrowany: 2002-05
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 40
Re: trądzik posterydowy - proszę o pomoc

to dobrze, może w końcu sie wyleczę, skoro jest już poprawa
Jennifer_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-15, 15:33   #10
ewcia_17
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 139
Re: trądzik posterydowy - proszę o pomoc

ja tez mialam cos takiego
tylko ze nie na calej twarzy a jedynie w okolicach nosa
i tak samo uzywalam wczesniej elocomu
nie wiedzialam ze w ogole istnieje takie cos jak tąrdzik posterydowy
mam pytanie bo zostalo mi troche rozszerzonych naczyniek po tym czy cos mozna z nimi zrobic konkretnego no bo wczesniej nie mialam ani jednego naczynka
malgosiu nie martw sie ja mialam cos takiego ze jak poszlam do szkoly bo musialam niestety na konkurs poza tym sie nie ruszalam z domu to sie mnie przestraszyli prawie
ewcia_17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-15, 16:39   #11
Jennifer_
Raczkowanie
 
Avatar Jennifer_
 
Zarejestrowany: 2002-05
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 40
Re: trądzik posterydowy - proszę o pomoc

do Eweliny: a jak długo smarowałaś sie elocomem? i tylko w okolicach nosa? aha i gdzie masz te naczynka?
Jennifer_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2004-08-17, 18:58   #12
ewcia_17
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 139
Re: trądzik posterydowy - proszę o pomoc

przepraszam ze tak pozno pisze ale nie mialam czasu elocomem smarowaalam sie okolo rok ale nie tak codzinnie tylko wtedy gdy mi cos wyskoczylo czyli chyba tak ok co tydzien czasami mialam przerwy np miesiąc roznie to bylo, raczej tylko w okolicach nosa, czasami tez na czole ale tam tego trądziku nie mialam, rozszerzone naczynka zostaly mi tylko w okolicach nosa
ewcia_17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-21, 10:36   #13
Cat_Girl
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 16
Re: trądzik posterydowy - proszę o pomoc

Hej, na samym początku chcę powiedzieć, żebyś się nie martwiła, bo stan twojej cery jest przejściowy. Jak już wybierzesz tabletki i skończysz Metronidazol, a cera ulegnie poprawie przy następnej wizycie u dermatologa zapytaj się o Isotrexin. Nie polecam Ci go na razie ponieważ nie znam przebiegu twojego trądziku ale ja miałam silny trądzik zaskórnikowy - to coś o wiele gorszego od pospolitego i także dermatolog zastosował u mniew wszystkie możliwe maści i kremy- oprócz sterydów ponieważ moja mama zabroniła! Dodam, że także używałam Metronidazol, i o ile pamiętam była poprawa- ale do czasu. Dermatolog prawie całkowicie wyleczył mi stany zapalne- ale po tym moja buzia została zaatakowana przez zaskórniki, gródki i małe krostki. W końcu dermatolog zaproponowała Roacutan. Moja ciotka, która jest farmaceutką zabroniła mi go brać i tak zrezygnowałam z chodzenia do dermatologa. Ciotka poleciła mi Izotrexin, który w moim przypadku zdziałał cuda, zskórniaki i grudki prawie całkowicie poznikały-została tylko na prawdę resztka. Dodatkowo też stosowałam naświetlanie lampą BIOPTRON co także jest bardzo skuteczne. Polecam Ci w pełni BIOPTRON ponieważ pomógł mi nie tylko przy buzi ale także gdy byłam po operacji i otworzyły mi się orpne przetoki. Pozdrawiam
Cat_Girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-22, 08:28   #14
Jennifer_
Raczkowanie
 
Avatar Jennifer_
 
Zarejestrowany: 2002-05
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 40
Re: trądzik posterydowy - proszę o pomoc

hej
w tym momencie moja skóra jest prawie idealnie gładka - ani jednego pryszcza nie mam - tylką taką suchość skóry w miejscu gdzie kończy się twarz a zaczyna już szyja - i to trochę swędzi - ale jak posmaruję to tą robioną maścią o której wcześniej pisałam to łuszcząca skóra jest nawilżona.

Mam tylko nadzieje że jak już odstawie Metronidazol i będę smarować się zwykłym kremem to nic mi nie wyjdzie.
Acha zapomniałabym: od 6 dni - codziennie piję mleko z drożdzami - wydaje mi się że to mi bardzo pomaga = tylko teraz nie mogę powiedzieć czy to te droższe czy te maści mi pomagają - a moja skóra jest gładziutka.
pozdrawiam, napiszę jeszcze jak pójdę na wizytę kontrolną do dermatologa i gdyby były jakies zmiany papa
Jennifer_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-02, 13:47   #15
kwadratura
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 1
Dot.: trądzik posterydowy - proszę o pomoc

Ale się przestraszyłam,nie na żarty! Od 7 lat stosuję Elocom,zaczelam go stosować ponieważ mialam problemy z ustami,mialam uczulenie takie czerwone wokol ust,po kazdej kwasnej potrawie uczulenie nasilalo sie,nie mowiac o tym jak wygladaly moje biedne usteczka,takie czerwone,swedzace i spierzchniete,w koncu ktoregos dnia zastosowalam Elocom,pomogl natychmiastowo,zaczelam go stosowac systematycznie,tylko wokol ust,raz w tygodniu,to byly naprawde sladowe ilosci,bardzo malutko,kiedy przestawalam uzywac Elocom problem powracal.Ostatnio zauwazylam,ze kiedy przez dluzszy czas nie stosuje Elocomu dochodze do stanu wyjsciowego ale poza tym wokol ust i nosa tworza sie takie malutenkie krosteczki,jakby pecherzyki,najgorzej wyglada to wokol nosa,przy skrzydelkach,tam skora jest czerwona,jestem sklonna uwierzyc w to,ze moja skora uzaleznila sie od stosowania Elocomu,poza tym na gornej wardze powstalo cos w rodzaju peknietego naczynka,zakrywam to blyszczykiem i nic nie widac,ale troche mnie to denerwuje,dopiero po przeczytaniu waszych postow zdalam sobie sprawe z tego,ze sterydow nie mozna stosowac tak dlugo.Zastanawiam sie jak wyglada ten tradzik poserydowy,czy to co opisalam to tradzik?Wydaje mi sie,ze tak,jak myslicie czy pekniete naczynka po pewnm czasie zamykaja sie?i jeszcze pytanie do dziewczyny,ktora stosowala Elocom,czy po Metronidazolu naczynka staja sie mniejsze?Musze wybrac sie z tym problemem do dermatologa i odstawic te sterydy w cholere bo faktycznie skory nie bede miala. na twarzy a mam dosyc innych problemow.
kwadratura jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-02, 20:54   #16
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: trądzik posterydowy - proszę o pomoc

to zapalenie okołoustne (dermatitis perioralis) spowodowane sterydami. idź do lekarza. sterdy koniecznie odstawić, a lekarz da środki zmniejszające "objawy poodstawieniowe"- nie będzie jednak łatwo.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-13, 09:39   #17
kaaSkaa
BAN stały
 
Avatar kaaSkaa
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 862
Dot.: trądzik posterydowy - proszę o pomoc

i co pomogło coś?

ja po rocznym stosowaniu elocomu też mam trądzik posterydowy.. a w sumie to dopiero dzisiaj się o tym dowiedziałam.. mam już w sumie ładną cerę i boję się ostawiać sterydów.. na wakacje chciałabym się jakoś pokazać..
kaaSkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-30, 14:51   #18
insomnieux
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 493
Dot.: trądzik posterydowy - proszę o pomoc

podnosze.
chodzi o to, ze z powodu paralizu twarzy musialam brac sterydy, co prawda tylko 2 tyg. pabi-dexamathenson. tydzien temu przestalam i od wczoraj mam wysyp krost. nie są one ropne, po prostu czerwone plamki. jak sie ich pozbyc? narazie smaruje tormentiolem na zmiane z benzacne, chce kupic sobie krem AA antytrądzikowy, nie wiem czy to cos da?
__________________
biegnę przed siebie nie patrząc na to, że mogę się przewrócić.
insomnieux jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-02, 20:21   #19
perpi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 10
Dot.: trądzik posterydowy - proszę o pomoc

Ja stosowałam na alergie na twarzy ok. rok ELOCOM, gdy dowiedziałam się że to steryd odstawiłam i przeżyłam KOSZMAR, miałam posterydowe zapalenie skóry. Całą twarz zsypaną małymi czerwonymi krostkami które zlewały się czasem w większe plamki, do tego twarz była cała chropowata i okropnie swędziała. Dermatolog mi nie pomogła przepisała maść mecortolon (steryd) i maść robioną które to miałam odstawić po 5 dniach, ale niestety nie pomogło. Kolejną kuracją był protopic po nim 5 dni spokoju i kolejny wysyp. (podejrzewam że po mecortolonie) Byłam już załamana płakałam jak patrzyłam w lustro. Przejrzałam już chyba wszystkie informacje na necie i zaczęłam leczyć się na własną rękę. Kupiłam szare mydło, mielony len z którego robiłam maseczki, a sączące się krostki smarowałam sudocremem. Ale i to nie bardzo pomagało więc w końcu kupiłam Borasol i Tormentiol i po 2 dniach już zauważyłam poprawę. Twarz mam już prawie bladą jest nadal chropowata ale jestem podobna do ludzi i nie wstydzę się tego jak wyglądam. Czasem najmniej szkodliwe preparaty naprawdę pomagają. Pamiętajcie steryd niszczy skórę ! Więc najlepsze co możemy zrobić po jego odstawieniu to pomoc w regeneracja skóry. Pozdrawiam
perpi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-06-21, 18:24   #20
mikjo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 22
Dot.: trądzik posterydowy - proszę o pomoc

Cytat:
Napisane przez kwadratura Pokaż wiadomość
Ale się przestraszyłam,nie na żarty! Od 7 lat stosuję Elocom,zaczelam go stosować ponieważ mialam problemy z ustami,mialam uczulenie takie czerwone wokol ust,po kazdej kwasnej potrawie uczulenie nasilalo sie,nie mowiac o tym jak wygladaly moje biedne usteczka,takie czerwone,swedzace i spierzchniete,w koncu ktoregos dnia zastosowalam Elocom,pomogl natychmiastowo,zaczelam go stosowac systematycznie,tylko wokol ust,raz w tygodniu,to byly naprawde sladowe ilosci,bardzo malutko,kiedy przestawalam uzywac Elocom problem powracal.Ostatnio zauwazylam,ze kiedy przez dluzszy czas nie stosuje Elocomu dochodze do stanu wyjsciowego ale poza tym wokol ust i nosa tworza sie takie malutenkie krosteczki,jakby pecherzyki,najgorzej wyglada to wokol nosa,przy skrzydelkach,tam skora jest czerwona,jestem sklonna uwierzyc w to,ze moja skora uzaleznila sie od stosowania Elocomu,poza tym na gornej wardze powstalo cos w rodzaju peknietego naczynka,zakrywam to blyszczykiem i nic nie widac,ale troche mnie to denerwuje,dopiero po przeczytaniu waszych postow zdalam sobie sprawe z tego,ze sterydow nie mozna stosowac tak dlugo.Zastanawiam sie jak wyglada ten tradzik poserydowy,czy to co opisalam to tradzik?Wydaje mi sie,ze tak,jak myslicie czy pekniete naczynka po pewnm czasie zamykaja sie?i jeszcze pytanie do dziewczyny,ktora stosowala Elocom,czy po Metronidazolu naczynka staja sie mniejsze?Musze wybrac sie z tym problemem do dermatologa i odstawic te sterydy w cholere bo faktycznie skory nie bede miala. na twarzy a mam dosyc innych problemow.
nie rozumiem, skoro mówisz , że masz uczulenie to dlaczego nie pojdziesz na badania alergiczne i wyeliminujesz np ze swojego jadłospisu coś co cię uczula? lepiej smarować sterydami? przecież tego w taki sposób nie wyleczysz, skoro ciągle dostarczasz do organizmu, to co cię uczula.
mikjo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-09, 11:08   #21
ladynath
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 34
GG do ladynath
Dot.: trądzik posterydowy - proszę o pomoc

Witam
Ja nabawiłam się tego trądziku -Myślałam, że dostałam uczulenie na arbuzy i pomidory (jadłam ich wtedy dużo, a sok kapał mi wokół buzi). W końcu zaczęłam szperać w Internecie w poszukiwaniu diagnozy i znalazłam: dermatoza okołoustna.

Dodam, że u mnie pojawiły się 2 duże place krost wokół ust i wokół tych placyków także pojedyncze krostki.

Pomocne było przecieranie twarzy naparem z rumianku
Ale zastosowałam słynny w Internecie okład z oleju rycynowego i to w skróconej wersji... zeszło wszystko przez jedną noc..!!!!!!!!!!!! Potem stosowałam profilaktycznie. Polecam!!!!!!!
Niech żyją naturalne sposoby
__________________


Edytowane przez ladynath
Czas edycji: 2012-03-29 o 22:09
ladynath jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-17, 18:56   #22
sweet_agna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 4
Dot.: trądzik posterydowy - proszę o pomoc

Cytat:
Napisane przez ladynath Pokaż wiadomość
Witam
Ja nabawiłam się tego trądziku -Myślałam, że dostałam uczulenie na arbuzy i pomidory (jadłam ich wtedy dużo, a sok kapał mi wokół buzi). W końcu zaczęłam szperać w Internecie w poszukiwaniu diagnozy i znalazłam: dermatoza okołoustna.

Dodam, że u mnie pojawiły się 2 duże place krost wokół ust i wokół tych placyków także pojedyncze krostki.

Pomocne było przecieranie twarzy naparem z rumianku
Ale zastosowałam słynny w Internecie okład z oleju rycynowego i to w skróconej wersji... zeszło wszystko przez jedną noc..!!!!!!!!!!!! Potem stosowałam profilaktycznie. Polecam!!!!!!!
Niech żyją naturalne sposoby
olejek rycynowy poważnie a jak dokładnie robi się te okłady ?

Edytowane przez sweet_agna
Czas edycji: 2013-10-20 o 16:11
sweet_agna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-18, 08:57   #23
sweet_agna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 4
Dot.: trądzik posterydowy - proszę o pomoc

Ja smarowałam się elocomem 6 lat, gdy odstawiłam go starsznie mnie wysypało, swedzące grudki co strasznie wyglądało. Mam dopiero 17 lat i chodze do szkoły, więc to był dla mnie koszmar. Gdy moja mama zobaczyła mnie pewnego ranka, to przeraziła się mnie. Byłam cała czerwona a na dodatek to swędzenie. Poszłam więc do dermatologa, która powiedziała mi, że mam atopowe zapalenie skóry na twarzy, przepisała mi protopic i cetaphil krem do nawilżania. Smarowałam się nim 3 dni i sama nie wierzyłam moja cera idealna do czasu gdy znowu mnie wysypało i znowu smarowałam i tak cały czas. Zauważyłam, że działa on tak samo jak elocom. Trafiłam na wątki,że mogę mieć trądzik postearydowy, ale boje się iść do dermatologa, bo co jeśli znowu mi przepisze jakąś maść która, tylko to pogorszy. Nie smaruje się już od 5 dni i nie mam narazie takich wielkich grudek i krostek, ale strasznie mnie swędzi. Piję też dużo wapna i łykam tabletki przeciwalergiczne. Mam dwa opakowania maści Rozex która zawiera metronidazol i czy ktoś go stosował przy tym trądziku. I ile u was trwało leczenie? Chciałabym wrócić do szkoły z czysta i ładną buzią, mam jeszcze 6 tygodni wolnego i boje się, że nie uda mi się tego wyleczyc przez ten czas.

Edytowane przez sweet_agna
Czas edycji: 2013-10-20 o 16:11
sweet_agna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-20, 16:24   #24
sweet_agna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 4
Dot.: trądzik posterydowy - proszę o pomoc

Jeśli ktos twierdzi, ze tradziku postearydowego nie da sie wyleczyc to jest w błędzie. Przez 7 lat smarowania twarzy elocomem wygladalałam okropnie. W domu miałam 2 masci rozex i to nimi sie leczyłam, chociaz nie poszłam do dermatologa, bo byłam juz u kilku ciagle mowili mi ze to atopowe zapalenie skory a ja upierałam sie przy tradziku postearydowym od elocomu.
Przez 2 miesiace wakacji zrezygnowałam z masci eleocom, protopic i inne, z opalania i jedzenia fast foodów. Na poczatku wygladalam okropnie. Czerwone chrosty wszedzie i do tego swedzace. Na noc smarowałam sie tormentiolem , który działał na moja skóre jak lekarstwo( smarowałam sie nim co jakis czas jak juz wygladalam strasznie a musiałam gdzies wyjsc). Rozexem( dostałam go od dermatologa na naczynka) smarowałam sie 2 razy dziennie rano i wieczorem tak jak pisało w ulotce. Raz było gorzej raz lepiej po 3 tygodniach smarowania, picia wapna i zażywania lekarstw przeciwalergicznych wyglądałam coraz lepiej. Moja skora stawała sie bardziej elastyczna i odmłodzona. Wygladala zupelnie inaczej niz na poczatku smarowania elocomem. Leczenie zajelo mi dokladnie miesiac. Teraz moja tawrz wyglada zupelnie inaczej. Od czasu do czasu wyskoczy mi gdzies pojedynczy pryszcz ale to mi juz nie przeszkadza. Patrzac na to jaka mam teraz czysta i ładna cere nie wroce do zadnych masci. W moim przypadku moze tez pomoglo nastawienie, nie przejmowałam sie zbytnio wygladem i ciagle sobie powtarzałam, ze napewano uda mi sie wyleczyc i strałam sie wogole niczym nie stresowac. Zycze wszytskim wytrwałości w leczeniu .
sweet_agna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:32.