Domowy peeling kwasem salicylowym - Strona 96 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-11-08, 02:02   #2851
scarletta
Raczkowanie
 
Avatar scarletta
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 240
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez Kleotka Pokaż wiadomość
Kwas na spirytusie nie szkodzi w żaden sposób, po prostu cerę wysusza
Pomaga składnikom głębiej wnikać, więc taki dziad z niego nie jest okrutny. Trzeba się tylko po prostu mocniej nawilżyć
Wysusza i łuszczy, nie zapominajmy o łuszczeniu (a ukryć się tego nie da, niestety). Takze uwrazliwia, w szczególności skóry płytkounaczynione.
scarletta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-08, 14:56   #2852
fiasco
Wtajemniczenie
 
Avatar fiasco
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kielce/Łódź
Wiadomości: 2 442
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez scarletta Pokaż wiadomość
Wysusza i łuszczy, nie zapominajmy o łuszczeniu (a ukryć się tego nie da, niestety). Takze uwrazliwia, w szczególności skóry płytkounaczynione.
kwas salicylowy wysusza i powoduje łuszczenie, niezależnie od rozpuszczalnika łuszczenie to integralna część stosowania tego kwasu. Jeśli komuś bardzo ono przeszkadza, można przerzucić się na wspominany już w tym wątku LHA.
__________________
Don't worry. I don't have low self-esteem. It's a mistake. I have low esteem for everyone else.
fiasco jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-08, 21:14   #2853
scarletta
Raczkowanie
 
Avatar scarletta
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 240
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez fiasco Pokaż wiadomość
kwas salicylowy wysusza i powoduje łuszczenie, niezależnie od rozpuszczalnika łuszczenie to integralna część stosowania tego kwasu. Jeśli komuś bardzo ono przeszkadza, można przerzucić się na wspominany już w tym wątku LHA.
Jest wyjątek, którym jest glikol polietylenowy (PEG -400).

Czy któraś z was przygotowywała sobie większe ilości peelingu kwasem salicylowym na spirytusie na zapas (Powiedzmy przygotowywanie co 2 tygodnie i przechowywanie w lodówce)? Planuje kłaść go dwa razy w tygodniu na plecy, a nie mam czasu na przygotowywanie każdorazowo świeżej porcji.
scarletta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-08, 22:38   #2854
fiasco
Wtajemniczenie
 
Avatar fiasco
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kielce/Łódź
Wiadomości: 2 442
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez scarletta Pokaż wiadomość
Jest wyjątek, którym jest glikol polietylenowy (PEG -400).

Czy któraś z was przygotowywała sobie większe ilości peelingu kwasem salicylowym na spirytusie na zapas (Powiedzmy przygotowywanie co 2 tygodnie i przechowywanie w lodówce)? Planuje kłaść go dwa razy w tygodniu na plecy, a nie mam czasu na przygotowywanie każdorazowo świeżej porcji.
1. Po salipegu łuszczyłam się tak samo, jak po salicylu na spirytusie czy na oleju. Jedynie spirytus mocniej wysusza
2. Tak, można chyba nawet miesiąc trzymać rozpuszczony kwas - zarówno w oleju, jak i w spirytusie Kwas na spirytusie trzymałam nawet dłużej i to poza lodówką i nic się złego nie działo (mi też się nie chciało za każdym razem odmierzać i rozpuszczać kwasu, zwłaszcza, że wtedy albo mi się sporo kwasu marnowało, albo robiłam go za mało)
__________________
Don't worry. I don't have low self-esteem. It's a mistake. I have low esteem for everyone else.

Edytowane przez fiasco
Czas edycji: 2015-11-08 o 22:40
fiasco jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-11, 17:41   #2855
szampejn
Raczkowanie
 
Avatar szampejn
 
Zarejestrowany: 2014-02
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 246
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Ah dzisiaj sobie chlapnęłam 25% na buzię i niecierpliwie czekam na łuszczenie.

Fakt faktem, że jest to jedyny kwas, przy którym mam wrażanie, że zaraz mi wypali całą twarz, ale da się znieść.
szampejn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-11, 19:58   #2856
scarletta
Raczkowanie
 
Avatar scarletta
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 240
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez fiasco Pokaż wiadomość
1. Po salipegu łuszczyłam się tak samo, jak po salicylu na spirytusie czy na oleju. Jedynie spirytus mocniej wysusza
2. Tak, można chyba nawet miesiąc trzymać rozpuszczony kwas - zarówno w oleju, jak i w spirytusie Kwas na spirytusie trzymałam nawet dłużej i to poza lodówką i nic się złego nie działo (mi też się nie chciało za każdym razem odmierzać i rozpuszczać kwasu, zwłaszcza, że wtedy albo mi się sporo kwasu marnowało, albo robiłam go za mało)
Ciekawe, u mnie po PEGu było okej, widocznie masz bardziej wrażliwą cerę.

To super, oszczędność czasu. Teraz tylko trzeba wybrać jakieś w miarę optymalne stężenie.

Edytowane przez scarletta
Czas edycji: 2015-11-11 o 20:01
scarletta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-12, 20:56   #2857
fiasco
Wtajemniczenie
 
Avatar fiasco
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kielce/Łódź
Wiadomości: 2 442
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez scarletta Pokaż wiadomość
Ciekawe, u mnie po PEGu było okej, widocznie masz bardziej wrażliwą cerę.
Możliwe, mam dość wrażliwą skórę I jak wcześniej tu wspomniałam, po salipegu miałam brzydką skórę, robiły mi się stany zapalne, więc na 2 podejściach się skończyło. Ale mnie potrafią uczulić/podrażnić hipoalergiczne (dermo)kosmetyki, więc pod tym względem nie jestem dobrym punktem odniesienia
__________________
Don't worry. I don't have low self-esteem. It's a mistake. I have low esteem for everyone else.
fiasco jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-11-18, 15:53   #2858
Kajool
Zadomowienie
 
Avatar Kajool
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: dziki zachód
Wiadomości: 1 433
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Witam, w oczekiwaniu na swoj kwasik, czytam ten watek. Jestem dopiero na 20 stronie, ale musze to napisac. Bardzo wiele dziewczyn miesza pojecia spirytus i spirytus salicylowy. Pamietajcie, to nie sa te same substancje. Spirytus salicylowy juz zawiera kwas salicylowy. A teraz spadam czytac dalej
__________________
"Ty jesteś, wiem, już nie bajką, nie snem
Ale jesteś prawdziwy jak ja..."
Kajool jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-18, 19:27   #2859
Kleotka
Zadomowienie
 
Avatar Kleotka
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 273
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez Kajool Pokaż wiadomość
Witam, w oczekiwaniu na swoj kwasik, czytam ten watek. Jestem dopiero na 20 stronie, ale musze to napisac. Bardzo wiele dziewczyn miesza pojecia spirytus i spirytus salicylowy. Pamietajcie, to nie sa te same substancje. Spirytus salicylowy juz zawiera kwas salicylowy. A teraz spadam czytac dalej

Ktoś tu pomieszał gdzieś te pojęcia? Pierwszy raz czytam, żeby któraś z dziewczyn pomyliła się w taki sposób
Kleotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-18, 20:23   #2860
Kajool
Zadomowienie
 
Avatar Kajool
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: dziki zachód
Wiadomości: 1 433
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Gdzies miedzy 10 strona a 20 dziewczyna pytala wlasnie o recepture dla salicyla i spirytusu salicylowego, a teraz trafilam na stronie chyba 27 to samo. I troche za glowe sie zlapalam, niby to tylko 2%stezenie, no ale jednak.
__________________
"Ty jesteś, wiem, już nie bajką, nie snem
Ale jesteś prawdziwy jak ja..."
Kajool jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-18, 23:47   #2861
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez Kleotka Pokaż wiadomość
Ktoś tu pomieszał gdzieś te pojęcia? Pierwszy raz czytam, żeby któraś z dziewczyn pomyliła się w taki sposób
Niestety mylenie 'zwykłego' spirytusu ze spirytusem salicylowym było (a i czasami jest dalej) bardzo częste Najwięcej takich kwiatków jest w ogólnym wątku o domowych peelingach kwasowych
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-11-19, 10:10   #2862
alibera
Raczkowanie
 
Avatar alibera
 
Zarejestrowany: 2015-11
Lokalizacja: Mielec
Wiadomości: 47
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez Kajool Pokaż wiadomość
Gdzies miedzy 10 strona a 20 dziewczyna pytala wlasnie o recepture dla salicyla i spirytusu salicylowego, a teraz trafilam na stronie chyba 27 to samo. I troche za glowe sie zlapalam, niby to tylko 2%stezenie, no ale jednak.
Można robić peeling salicylowy na spirytusie salicylowym, tylko trzeba dobrac inne proporcje. Ervish przeliczyła przepis dla używających spirytusu salicylowego do połączenia z kwasem salicylowym


Edytowane przez alibera
Czas edycji: 2015-11-19 o 10:14
alibera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-19, 10:16   #2863
Kleotka
Zadomowienie
 
Avatar Kleotka
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 273
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez Kajool Pokaż wiadomość
Gdzies miedzy 10 strona a 20 dziewczyna pytala wlasnie o recepture dla salicyla i spirytusu salicylowego, a teraz trafilam na stronie chyba 27 to samo. I troche za glowe sie zlapalam, niby to tylko 2%stezenie, no ale jednak.
Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
Niestety mylenie 'zwykłego' spirytusu ze spirytusem salicylowym było (a i czasami jest dalej) bardzo częste Najwięcej takich kwiatków jest w ogólnym wątku o domowych peelingach kwasowych
Aha, no dobrze wiedzieć, bo nie zwróciłam uwagi na żadna taką pomyłkę tutaj
Cóż, nie bez powodu istnieje zdanie "nie bierz się za coś, na czym się nie znasz"
Kleotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-19, 12:07   #2864
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez alibera Pokaż wiadomość
Można robić peeling salicylowy na spirytusie salicylowym, tylko trzeba dobrac inne proporcje. Ervish przeliczyła przepis dla używających spirytusu salicylowego do połączenia z kwasem salicylowym
Teoretycznie wszystko da się zrobić, ale tak jak napisałaś, trzeba umieć przeliczyć proporcje, a dodatkowo na takim spirytusie nie da się 'poszaleć' ze stężeniami (spirytus salicylowy zawiera dużo wody i etanol 76%). Jako dodatek lub główny rozpuszczalnik dla kwasów rozpuszczalnych w wodzie powinien fajnie podkręcać ich działanie, ale przy kwasie salicylowym stawiałabym jednak na czysty spirytus.
Cytat:
Napisane przez Kleotka Pokaż wiadomość
Aha, no dobrze wiedzieć, bo nie zwróciłam uwagi na żadna taką pomyłkę tutaj
Cóż, nie bez powodu istnieje zdanie "nie bierz się za coś, na czym się nie znasz"
Mnie akurat bardzo dziwi jak można nie widzieć różnicy między spirytusem spożywczym (rektyfikowanym), a kosmetycznym (salicylowym), jak też pytania gdzie taki kupić (szczególnie spożywczy). Kurcze, nie trzeba być od razu lumpem, takich rzeczy uczyli w szkole na lekcjach chemii/biologii
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-20, 09:36   #2865
iron_angel_ona
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Jasło/Kraków
Wiadomości: 449
GG do iron_angel_ona
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Słuchajcie a jak ja mam ślady potrądzikowe na plecach i na ramionach i trochę na policzkach to ten domowy peeling kwasem salicylowym pomógłby mi na te zmiany czy będzie za słaby? Czy lepiej zrobić peeling kwasowy w zakładzie kosmetycznym? Słyszałam, że można zrobić taki w XXX. Dzwoniłam do nich to powiedziano mi, że taki peeling kwasowy ładnie rozjaśnia przebarwienia , niweluje ślady potrądzikowe i wygładza skórę. Zastanawia mnie ile bym musiała zrobić takich zabiegów aby nie było już widać blizn potrądzikowych i czy w ogóle jest to możliwe abym się ich całkowicie pozbyła.
__________________
70,6-->69-->68-->67,5-->67-->66-->65-->64-->63-->62-->61-->60...-->59


Byłam Będę .

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2015-12-16 o 15:21 Powód: Podejrzenie reklamy
iron_angel_ona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-20, 09:55   #2866
pestycyda
Zakorzenienie
 
Avatar pestycyda
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Oława
Wiadomości: 5 600
Domowy peeling kwasem salicylowym

Jeśli chcesz płacić po 150 zl za zabieg, a zapewniam, że na jednym się nie skończy to zrób w salonie

Na Wtoim miejscu zaczęłabym od kwasu migdałowego- jest delikatniejszy a na przebarwienia też działa. Salicyl jest lepszy na zaskórniki, ale jeśli chcesz go zrobić na spirytusie to najpierw zapraw buźkę tonikiem 2% żebyś się nie poparzyła.

P.s. Przemilczę, że ten post wygląda jak kryptoreklama

Edytowane przez pestycyda
Czas edycji: 2015-11-20 o 09:57
pestycyda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-20, 10:02   #2867
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez iron_angel_ona Pokaż wiadomość
Słuchajcie a jak ja mam ślady potrądzikowe na plecach i na ramionach i trochę na policzkach to ten domowy peeling kwasem salicylowym pomógłby mi na te zmiany czy będzie za słaby? Czy lepiej zrobić peeling kwasowy w zakładzie kosmetycznym? Słyszałam, że można zrobić taki w Wyspa Piękna we Wrocławiu na Al. Armii Krajowej w Centrum AB. Dzwoniłam do nich to powiedziano mi, że taki peeling kwasowy ładnie rozjaśnia przebarwienia , niweluje ślady potrądzikowe i wygładza skórę. Zastanawia mnie ile bym musiała zrobić takich zabiegów aby nie było już widać blizn potrądzikowych i czy w ogóle jest to możliwe abym się ich całkowicie pozbyła.
Jeden zabieg nic Ci nie da, a koszty kwasów w salonie są duże. Możesz albo robić samodzielne peelingi, albo kupić gotowe. A peelingu salicylem to raczej w gabinetach nie znajdziesz, rzadko go robią i jest bardzo mało gotowców z tym kwasem.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-20, 11:27   #2868
fiasco
Wtajemniczenie
 
Avatar fiasco
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kielce/Łódź
Wiadomości: 2 442
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez iron_angel_ona Pokaż wiadomość
Słuchajcie a jak ja mam ślady potrądzikowe na plecach i na ramionach i trochę na policzkach to ten domowy peeling kwasem salicylowym pomógłby mi na te zmiany czy będzie za słaby? Czy lepiej zrobić peeling kwasowy w zakładzie kosmetycznym? Słyszałam, że można zrobić taki w Wyspa Piękna we Wrocławiu na Al. Armii Krajowej w Centrum AB. Dzwoniłam do nich to powiedziano mi, że taki peeling kwasowy ładnie rozjaśnia przebarwienia , niweluje ślady potrądzikowe i wygładza skórę. Zastanawia mnie ile bym musiała zrobić takich zabiegów aby nie było już widać blizn potrądzikowych i czy w ogóle jest to możliwe abym się ich całkowicie pozbyła.
Kwas salicylowy nie działa za dobrze na przebarwienia czy blizny, na takie problemy lepsze są kwasy AHA lub np. kwas azelainowy. Salicyl raczej na zaskórniki
__________________
Don't worry. I don't have low self-esteem. It's a mistake. I have low esteem for everyone else.
fiasco jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-20, 20:06   #2869
Kleotka
Zadomowienie
 
Avatar Kleotka
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 273
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość

Mnie akurat bardzo dziwi jak można nie widzieć różnicy między spirytusem spożywczym (rektyfikowanym), a kosmetycznym (salicylowym), jak też pytania gdzie taki kupić (szczególnie spożywczy). Kurcze, nie trzeba być od razu lumpem, takich rzeczy uczyli w szkole na lekcjach chemii/biologii
Właśnie dlatego pewne osoby tutaj w ogóle nie powinny brać się za peelingi, bo czasem żałość bierze przy pytaniach o najprostsze rzeczy


Cytat:
Napisane przez pestycyda Pokaż wiadomość

P.s. Przemilczę, że ten post wygląda jak kryptoreklama
Nie tylko wygląda, a chyba nawet jest - lokalizacja autorki w Krakowie, a pisze o salonie we Wrocławiu
Kleotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-11-21, 09:38   #2870
DagmaraRose2000
Perfumoholik z wyboru
 
Avatar DagmaraRose2000
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 3 784
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez fiasco Pokaż wiadomość
Kwas salicylowy nie działa za dobrze na przebarwienia czy blizny, na takie problemy lepsze są kwasy AHA lub np. kwas azelainowy. Salicyl raczej na zaskórniki
Fiasco, a dlaczemu?? Bo ja właśnie w celu pozbycia się przebarwień salicyla kładę na gębę
Ale fajnie się łuszczę. Myślę, że zedrę to cholerstwo.
W połączeniu z myciem twarzy olejem - fajne efekty.
__________________
Fragrantica
Lubimy Czytać

"Don't you know there ain't no devil, there's just God when he's drunk."
DagmaraRose2000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-21, 11:21   #2871
pestycyda
Zakorzenienie
 
Avatar pestycyda
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Oława
Wiadomości: 5 600
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez DagmaraRose2000 Pokaż wiadomość
Fiasco, a dlaczemu?? Bo ja właśnie w celu pozbycia się przebarwień salicyla kładę na gębę

Ale fajnie się łuszczę. Myślę, że zedrę to cholerstwo.

W połączeniu z myciem twarzy olejem - fajne efekty.

Zawsze mozesz połaczyc salicylowy z migdałkiem ja tak planuje na nastepny raz
pestycyda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-21, 13:43   #2872
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez DagmaraRose2000 Pokaż wiadomość
Fiasco, a dlaczemu?? Bo ja właśnie w celu pozbycia się przebarwień salicyla kładę na gębę
Ale fajnie się łuszczę. Myślę, że zedrę to cholerstwo.
W połączeniu z myciem twarzy olejem - fajne efekty.
Pytanie nie do mnie, ale odpowiem Kwas salicylowy ma inne właściwości - działa na inne problemy niż usuwanie przebarwień. U mnie efekt był, bo moim problemem były "tylko" przebarwienia pozapalne, a nie na przykład posłoneczne, których usuwanie jest bardzo trudne i długotrwałe, podejrzewam, że pomógł tylko ze względu na duże złuszczanie skóry, ale inne kwasy, które nadają się stricte do przebarwień mają szansę zrobić to szybciej, lepiej, bez ogromnego łuszczenia i innych skutków ubocznych.


I u mnie salicyl wrócił do łask, bo mam wrażenie, że cała moja twarz to jeden wielki zaskórnik Planuję chwilę (lekko) się poobdzierać, a później spróbować LHA.
Tu mam też jedno pytanie, czy którejś z was salicyl pomógł długotrwale na zaskórniki zamknięte? Porobiło mi się niedawno sporo podskórnych grudek na policzkach i żuchwie, wyciskam, smaruję peelingami i tonikiem z BHA, ale one ciągle wracają Z otwartymi już się "pogodziłam" - były, są i będą, ale te zamknięte to nowość i nijak nie chcą dać się wkurzyć.
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-05, 18:07   #2873
bluegirl11
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 65
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

witam, po przeczytaniu całego wątku wzięłam się za własnoręczny peeling. Korzystając z przepisu Lorri na 14,4% nałożyłam w czwartkowe popołudnie roztwór na twarz i oprócz pieczenie przez 1-2 min jak do tej pory żadnych innych oznak działania kwasu brak. Jak myślicie, mogę porwać się już jutro na 20% czy odczekać jeszcze trochę?
bluegirl11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-05, 22:39   #2874
pestycyda
Zakorzenienie
 
Avatar pestycyda
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Oława
Wiadomości: 5 600
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Poczekaj. Peeling kwasem salicylowym wywołuje łuszczenie po paru dniach. Daj sobie 3 dni
pestycyda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-10, 09:22   #2875
szam
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 21
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Hej,
nie mogę tego nigdzie znaleźć.
Co myślicie o serum olejowym z kwasem salicylowym (5%) i azaleinowym (10-15%) na maceracie brzozowym?
Do tej pory stosowałam Skinoren, pięknie działa na zaczerwieniania, gule i grudki, ale niestety mam sporo zaskórniaków i myślałam o dodaniu salicyla. Ukręciłabym sobie takie serum, ale nigdzie nie mogę znaleźć informacji na ten temat.
szam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-10, 10:50   #2876
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez szam Pokaż wiadomość
Hej,
nie mogę tego nigdzie znaleźć.
Co myślicie o serum olejowym z kwasem salicylowym (5%) i azaleinowym (10-15%) na maceracie brzozowym?
Do tej pory stosowałam Skinoren, pięknie działa na zaczerwieniania, gule i grudki, ale niestety mam sporo zaskórniaków i myślałam o dodaniu salicyla. Ukręciłabym sobie takie serum, ale nigdzie nie mogę znaleźć informacji na ten temat.
Kwas azelainowy nie rozpuszcza się w olejach.
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-10, 10:54   #2877
szam
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 21
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Czyli takie polaczenie tylko w toniku albo na alkoholu albo na PEGU?
szam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-10, 13:07   #2878
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez szam Pokaż wiadomość
Czyli takie polaczenie tylko w toniku albo na alkoholu albo na PEGU?
W alkoholu AzA również się nie rozpuszcza.
Wspólnym rozpuszczalnikiem będą glikole, np. propylenowy, butylenowy, polietylenowy (PEG400) lub roślinny. Form kosmetyków z takim połączeniem może być wiele - toniki, żele, peelingi, kremy.

Tutaj przykłady receptur:
Tonik z kwasem azelainowym (3%) i kwasem salicylowym (2%),
Żel z kwasem azelainowym (5%) i kwasem salicylowym (2%).

Jeszcze odnośnie oleju, doczytałam, że kwas azelainowy w oleju się nie rozpuszcza, ale zawiesza i w takiej formie po wstrząśnięciu można go używać, więc od biedy można by próbować ukręcić takie serum, ale czy i jak zadziała tego niestety nie wiem.
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-16, 15:40   #2879
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez szam Pokaż wiadomość
Co myślicie o serum olejowym z kwasem salicylowym (5%) i azaleinowym (10-15%) na maceracie brzozowym?
Do tej pory stosowałam Skinoren, pięknie działa na zaczerwieniania, gule i grudki, ale niestety mam sporo zaskórniaków i myślałam o dodaniu salicyla. Ukręciłabym sobie takie serum, ale nigdzie nie mogę znaleźć informacji na ten temat.
Kwasy można oczywiście łączyć, ale w tym wypadku korzystniejsze będzie ich rozdzielne stosowanie ze względu na odczyn preparatu. Kwas salicylowy najwięcej zdziała przy pH < 3. Natomiast dla kwasu azelainowego optymalne będzie pH ok. 5.

Effect of ionization and vehicle on skin absorption and penetration of azelaic acid
__________________
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-20, 23:46   #2880
Sachmet512
Raczkowanie
 
Avatar Sachmet512
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 463
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
W alkoholu AzA również się nie rozpuszcza.
Wspólnym rozpuszczalnikiem będą glikole, np. propylenowy, butylenowy, polietylenowy (PEG400) lub roślinny. Form kosmetyków z takim połączeniem może być wiele - toniki, żele, peelingi, kremy.

Tutaj przykłady receptur:
Tonik z kwasem azelainowym (3%) i kwasem salicylowym (2%),
Żel z kwasem azelainowym (5%) i kwasem salicylowym (2%).

Jeszcze odnośnie oleju, doczytałam, że kwas azelainowy w oleju się nie rozpuszcza, ale zawiesza i w takiej formie po wstrząśnięciu można go używać, więc od biedy można by próbować ukręcić takie serum, ale czy i jak zadziała tego niestety nie wiem.
Kwas azelainowy nie rozpuszcza się w alkoholu? Sprawdzałam dzisiaj na kilku stronach z półproduktami i były informacje, że kwas jest rozpuszczalny w alkoholu...
Sachmet512 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-10-07 22:01:33


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:37.