Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II - Strona 25 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-07-06, 18:45   #721
atsenka
Zadomowienie
 
Avatar atsenka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 411
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość
Ciekawy sklad kremu,czyli to,co znajdziemy to:
-wyciag z lawendy-lagodzi podraznienia i chroni przed stanami zapalnymi
-rumianek -ma dzialanie przeciwlalegriczne,algodz ace
-biala herbata-antyoksydant
-arnika dziala antyseptyczne i przeciwzapalne
wyciag ze slonecznika,aloesu,algi,s kwalan,pantenol,nagietek i wiele innych
Ma wiele skladnikow ktore sa zbawienne dla cery naczynkowej jednak musisz przetestowac poniewaz nie kazda cera lubi sie z rumiankiem/aloesem czy arnika i jezeli zauwazysz niepozadane dzialanie to odstaw.
Nie ma popularnych zapychaczy a silikony sa jedynie uzupelnieniem wiec nie sadze aby zrobily "kuku"
Szkoda,ze ta firma jest poza zasiegiem PL
Bardzo dziekuje za odpowiedz Zauwazylam wlasnie ze ma sporo wyciagow roslinnych. Przetestuje i napisze jak sie sprawuje A apropo tego ze krem jest niedostepny w Polsce- w sklepach ze zdrowa zywnoscia jest tu (mam na mysli UK) mnostwo naprawde fajnych kremow/ balsamow itp praktycznie bez zadnych srodkow chemicznych, z duza iloscia wyciagow roslinnych itp. Cena czasem jest wysoka ale moze uda mi sie cos fajnego upolowac.
__________________
Świat jest książką i ci, którzy nie podróżują, czytają tylko jedną stronę 💖


Instagram
http://instagram.com/through_the_world_
atsenka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-06, 19:22   #722
loss_lauri
Zakorzenienie
 
Avatar loss_lauri
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tsukuba
Wiadomości: 3 605
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość
Tonik wydaje sie idealny pod katem nawilzania i ma naprawde ciekawe skladniki,ktore odpowiadaja za to Jest warty uwagi
Dziękuję Ci bardzo
loss_lauri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-06, 19:45   #723
agiii
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Hongkong
Wiadomości: 1 490
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Prosze o analize nowych produktów lirene. Mus matujacy juz byl wiec teraz pora na reszte serii

najbardziej interesuje mnie czy nie zapcha i nawilży ? (niestety mam cere ostatnio suchą ale nadal z problemami- wypryski )


Lirene, Design Your Style, Kremowy mus nawilżający
Skład: Aqua, decyl oleate, ethylhexyl methoxycinnamate, methyl gluceth-20, PEG-20 methyl glucose sesquistearate, cetyl alcohol, sodium polyacrylate, butyl methoxydibenzoylmethane, cetearyl alcohol, gossypium herbaceum (cotton) seed oil, dimethicone, methyl glucose sesquistearate, ceteareth-20, imperata cylindrica root extract, glycerin, phoenix dactylifera (date) fruit extract, benzyl alcohol, PEG-8, sodium hyaluronate, carbomer, methylparaben, methylchloroisothiazolino ne, methylisothiazolinone, parfum, linalool, limonene, Cl 19140, Cl 16035


Lirene, Design Your Style, Pianka myjąca do twarzy i oczu
Skład: Aqua, Disodium laureth sulfosuccinate, sodium laureth sulfate, coco-glucoside, helianthus annuus (sunflower) seed extract, cocamidopropyl betaine, glycerin, butane, isopropyl myristate, isobutane, glyceryl oleate, propane, gossypium herbaceum (cotton) seed oil, PEG-12 dimethicone, PEG-40 hydrogenated castor oil, parfum, methylchloroisothiazolino ne, methylisothiazolinone, polyquaternium-10, linalool, limonene

Lirene, Design Your Style, Aksamitny tonik w żelu
Skład: Aqua, polysorbate 20, glycerin, PEG-40 hydrogenated castor oil, betaine, hydroxyethylcellulose, cyclomethicone, acrylates/c10-30 alkyl acrylate crosspolymer, allantoin, hexyldecanol, sodium carbonate, phoenix dactylifera (date) fruit extract, gossypium herbaceum (cotton) seed oil, disodium EDTA, pyrus malus (apple) fruit extract, quaternium-15, parfum, linalool, limonene
agiii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-06, 23:48   #724
Vegusia
Rozeznanie
 
Avatar Vegusia
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Słupsk
Wiadomości: 647
GG do Vegusia
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Cytat:
Napisane przez agiii Pokaż wiadomość
Prosze o analize nowych produktów lirene. Mus matujacy juz byl wiec teraz pora na reszte serii

najbardziej interesuje mnie czy nie zapcha i nawilży ? (niestety mam cere ostatnio suchą ale nadal z problemami- wypryski )


Lirene, Design Your Style, Kremowy mus nawilżający
Skład: Aqua, decyl oleate, ethylhexyl methoxycinnamate, methyl gluceth-20, PEG-20 methyl glucose sesquistearate, cetyl alcohol, sodium polyacrylate, butyl methoxydibenzoylmethane, cetearyl alcohol, gossypium herbaceum (cotton) seed oil, dimethicone, methyl glucose sesquistearate, ceteareth-20, imperata cylindrica root extract, glycerin, phoenix dactylifera (date) fruit extract, benzyl alcohol, PEG-8, sodium hyaluronate, carbomer, methylparaben, methylchloroisothiazolino ne, methylisothiazolinone, parfum, linalool, limonene, Cl 19140, Cl 16035


Lirene, Design Your Style, Pianka myjąca do twarzy i oczu
Skład: Aqua, Disodium laureth sulfosuccinate, sodium laureth sulfate, coco-glucoside, helianthus annuus (sunflower) seed extract, cocamidopropyl betaine, glycerin, butane, isopropyl myristate, isobutane, glyceryl oleate, propane, gossypium herbaceum (cotton) seed oil, PEG-12 dimethicone, PEG-40 hydrogenated castor oil, parfum, methylchloroisothiazolino ne, methylisothiazolinone, polyquaternium-10, linalool, limonene

Lirene, Design Your Style, Aksamitny tonik w żelu
Skład: Aqua, polysorbate 20, glycerin, PEG-40 hydrogenated castor oil, betaine, hydroxyethylcellulose, cyclomethicone, acrylates/c10-30 alkyl acrylate crosspolymer, allantoin, hexyldecanol, sodium carbonate, phoenix dactylifera (date) fruit extract, gossypium herbaceum (cotton) seed oil, disodium EDTA, pyrus malus (apple) fruit extract, quaternium-15, parfum, linalool, limonene
O! widzę, że przez zupelny przypadek zyskałam info na temat składu musu nawilżającego. Bardzo dziękuję
Niestety trudno jest mi go ocenić, ponieważ większość składników mających znaczenie w tym kremie jest mi nieznana...wiem tylko, że juz drugi składnik może zapychać, ale ogólnie wydaje mi się, że ryzyko zapchania dość małe, ponieważ brak najbardziej popularnych zapychaczy.

Pianka jak dla mnie odpada, bo sls jednak jest dość wysoko, a już jak najbardziej NIE dla cery suchej.

Na tonikach się zwyczajnie calkowicie nie znam :P
Vegusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-06, 23:55   #725
Vegusia
Rozeznanie
 
Avatar Vegusia
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Słupsk
Wiadomości: 647
GG do Vegusia
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Wszyscy się przypominają, więc i ja spróbuję

Nieśmiało się przypominam o analizę pod kątem cery mieszanej, bardzo skłonnej do zapychania i niewielkiego trądziku.
Oceanic, AA Men Sensitive, kojący kremo-żel
sklad: Aqua, Dicaprylyl Methicone, Glycerin, Di C12-13 Alkyl Malate, Dicaprylyl Carbonate, Betaine, Ammonium Acryloyldimethyltaurate / VP Copolymer, Cucurbita Pepo Seed Extract, Niacinamide and Yeast Extract and Aesculus Hippocastanum (Horse Chestnut) Extract and Ammonium Glycyrrhizate and Zinc Gluconate and Caffeine and Biotin, Panthenol, Tocopheryl Acetate, Allantoin, Methylparaben, Propylparaben, Phenoxyethanol, DMDM hydantoin, Bisabolol, Retinyl Palmitate, PEG-35 Castor Oil, Urea, Disodium Phosphate, Citric Acid.

Wiele składników mających tu znaczenie jest mi po prostu nie znanych..

A swoją drogą Hexxano, musisz byc już tym wątkiem przeciążona... Może jednak znalazło by się więcej osób, które będą chętne oceniać produkty?
Vegusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-07, 11:02   #726
meg8701
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 134
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

byłabym wdzięczna jeśli ktoś zechciałby zaanalizować głównie pod kątem zapychania i nawilżania:

Iwostin, Sensitia, Krem nawilżający (nowa wersja):

Skład: Aqua, Iwonicz Aqua, Mineral Oil, Polyglyceryl-3 Methylglucose Distearate, Glycerin, Isopropyl Palmitate, Cyclomethicone, Vitis Vinifera Oil, Cetearyl Alcohol, Glyceryl Stearate, Propylene Glycol, Diazolidynyl Urea, Methylparaben, Propylparaben, Sodium Acrylate/Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Isohexadecane, Polysorbate 80, Tocopheryl Acetate, Disodium Edta, PEG-8, Tocopherol, Ascorbyl Palmitate, Ascrobic Acid, Citric Acid

Iwostin, Capillin, Krem redukujący zaczerwienienia SPF 15 (kiedyś był zaanalizowany na wizażu ale link nie działa ):

Skład: Aqua, Iwonicz Aqua, Cetearyl Alcohol, Polysorbate 60, Isopropyl Palmitate, Glycerin, Octyl Methoxycinnamate, C12-15 Alkyl Benzoate Butyl Methoxydibenzoylmethane, Ethoxydiglycol, Ethylene Bis-Benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol, Vitis Vinifera Oil, Aluminum Starch Octenylsuccinate, Butylene Glycol, Glyceryl Stearate, Aesculus Hippocastanum Extract, Hydroxyethylacrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Qualane,Phenoxyethanol, Methylparaben, Ethylparaben, Buthylparaben, Propylparaben, Tocopheryl Acetate, Troxerutin, Dextran, Palmitoyl Tripeptide-8,Disodium Edta, Peg-8, Tocopherol, Ascorbic Acid, Ascorbyl Palmitate, Citric Acid, Ci 77288

La Roche Posay, Anthelios XL Fluide Extreme SPF 50+:

Skład: aqua, cyclopentasiloxane, isononyl isononanoate, octocrylene, alcohol denat., dicaprylyl carbonate, cyclohexasiloxane, glycerin, titanium dioxide, butyl methoxydibenzoylmethane, bis-ethylhexyloxyphenol, methoxyphenyl triazine, dimethicone, propylene glycol, peg-30 dipolyhydroxystearate, silica, nylon-12, polymethylsilsesquioxane, drometrizole trisiloxane, ethylhexyl triazone, alumina, butylparaben, diphenyl dimethicone, ethylparaben, glycine soja, isobutylparaben, lauryl peg / ppg-18 / 18 methicone, methylparaben, pentasodium ethylenediamine tetramethylene phosphonate, phenoxyethanol, propylparaben, terephthalylidene dicamphor sulfonic acid, tocopherol, triethanolamine


Bioderma Photoderm AKN Mat SPF 40 Krem cera trądzikowa 40 ml:

Skład: Aqua, dicaprylyl carbonate, octocrylene, methylene bis-benzotriazolyl tetramethylbutylphenol, butyl methoxydibenzoylmethane, ptfe, methyl methacrylate crosspolymer, c20-22 alkyl phosphate, glyceryl stearate, peg-100 stearate, silica, tridecyl salicylate, tocopheryl acetate, ectoin, mannitol, xylitol, rhamnose, fructooligosaccharides, laminaria ochroleuca extract, glycolic acid, ginkgo biloba leaf extract, citric acid, dodecyl gallate, c20-22 alcohols, decyl glucoside, propylene glycol, hydroxyethyl acrylate/sodium acryloyldimethyltaurate copolymer, xanthan gum, caprylic/capric triglyceride, disodium edta, chlorphenesin, phenoxyethanol, parfum.

Klorane, Enfant Lait Solaire Ultra Haute Protection SPF 50+ (Mleczko ochronne do ciała dla dzieci):

Skład: Water (Aqua), Ethylhexyl Methoxycinnamate, Cyclomethicone Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Methylene Bis-Benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol, C12-15 Alkyl Benzoate, Glycerin, Cetearyl Alkohol, C20-22 Alkyl Phosphate, Calendula Officinalis Flower Extract (Calendula Officinalis), PVP/Eicosene Copolymer, Benzoic Acid, C20-22 Alcohols, Chlorphenesin, Coco-Glucoside, Decyl Glucoside, Diphenyl Dimethicone, Fragrance (Perfum), Hydroxyethyl Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Phenoxyethabol, Polysorbate 60, Propylene Glycol Sodium Hydroxide, Squalane, Titanium Dioxide, Tocopheryl Acetale, Trimethoxycaprylysilane, Xanthan Gum.

jeśli były już analizowane to przepraszam za zawracanie głowy wiem też że jest tego dużo ale pewnie inni też by z tego skorzystali. pozdrawiam
meg8701 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-07, 11:46   #727
Deborah100
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4 827
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Bardzo prosiłbym sprawdzić skład tego kosmetyku:

Krem do cery mieszanej Femi. Czy może zapychać?

Aqua, olea europaea oil, prunus persicia kernel oil, glycerin, glyceryl stearate, theobroma cacao butter, cetearyl glucoside, cetearyl alcohol, butyrospermum parkii butter, tocopherol, peg-10rapeseed sterol, soyabean glycerides, butyrospermum parkii unsaponifiables, olea europaea leaf extract, alcohol, peg-35-castor oil, polysorbate 20, aesculus hippocastanum seed extract, retinyl palmitate, inositol, calcium pantothenate, linoleic acid, biotin, lavandula angustifolia oil, santalum album oil, phenoxyethanol, etylhexylglycerin, sodium benzoate, citrus grandis seed extract, ascorbyl palmitate, linalool.

Deborah100 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-07-07, 11:50   #728
olivvka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 157
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Cytat:
Napisane przez AJaLubieSwojeOczy Pokaż wiadomość
Poproszę o analizę sładu tych kosmetyków, który składnik może zapychać?

- puder antybakteryjnego Cover Manhattan Clearface:

Talc
Kaolin
Polyethylene
Zinc Oxide
Lanolin
Paraffinium Liquidum
Cetearyl Ethylhexanoate
Lanolin Alcohol
Panthenol
Caprylic Capric Triglyceride
Methylparaben
Propylparaben
Isoprophyl Myristate
Propylene Glycol
Oleyl Alcohol
PEG - 8
Tocopherol
Ascorbyl Palmitate
10 - Hydroxydecanoic Acid
Sebacic Acid
1, 10 - Decanediol
Citric Acid
Ascorbic Acid
Parfum [+/- CI 77491, CI 77492, CI 77499, CI 77891, Mica]


- podkład antybakteryjny Under20, Cappuccino:

Aqua
Paraffinum Liquidum
Glycerin
Petrolatum
Steareth-2
Dicaprylyl Ether
Steareth-21
Magnesium Aluminum Silicate
Talc
Polysorbate 80
Dimethicone
Cellulose Gum
Stearic Acid
Citric Acid
Sodium Salicylate
Alcohol Denat
Lecithin
Methylparaben
Phenoxyethanol
Isobutylparaben
Propylparaben
Butylparaben
Ethylparaben
Parfum
Linalool
Butylphenyl Methylpropional
Limonene
Hydroxyisohexyl-3-Cyclohexene Carboxaldehyde
Citronellol
Hexyl Cinnamal
Hydroxycitronellal
Geraniol
Alpha Isomethyl Ionone
CI 77891 (Titanium Dioxide)
CI 77492
CI 77491
CI 77499




Przy okazji. Mogłybyście mi doradzić jakiś w miarę tani podkład i puder, który nie ma, lub ma, ale nie wiele składników zapychających pory. Zmagam się z trądzikiem, mam blizny po trądzikowe i chciałabym to jakoś zakryć.
Witam, nie jestem wielkim specjalistą, ale z całą pewnością widzę tu kilka groźnych zapychaczy, których tłusta trądzikowa cera powinna unikać. Są to głównie te składniki: petrolatum (wazelina) w pudrze under twenty (od tego jak najdalej). Oprócz tego w obydwu jest paraffinum liquidum (parafina płynna) też bardzo lubiąca zapychać (chociaż ten puder manhattan clearface, jak zauważyłam na KWC nie wszystkich zapycha może dzięki zawartości tlenku cynku (zinc oxide), ale tego nie jestem pewna), uważałabym także na caprylic/capric trigliceryde, lanolin. Powyższych składników radziłabym unikać, bo to są tłuszcze, których taka cera jak nasza nie powinna mieć z nimi kontaktu. Co do innych składników, jak np. lanolin alcohol, isopropyl myristate, steareth, stearic acid, dicaprylyl ether nie jestem pewna, niektóre pewnie mogą zapychać. Ja jakiś czas temu zrezygnowałam z fluidu i pudru i zamiast tego używam kompaktu (obecnie mam ten http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=6958 i jestem zadowolona, nie zapycha mi porów, ma dobry skład i dobrze kryje nie robiąc tapety, chyba, że za dużo się nałoży, a dałam za niego 29,99zł w Naturze, w Rosmmannie też jest, więc cena biorąc pod uwagę, że mamy produkt 2 w 1 nie jest wysoka). Ale wybór należy do Ciebie
olivvka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-07, 12:46   #729
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Cytat:
Napisane przez Vegusia Pokaż wiadomość
Wszyscy się przypominają, więc i ja spróbuję

Nieśmiało się przypominam o analizę pod kątem cery mieszanej, bardzo skłonnej do zapychania i niewielkiego trądziku.

Oceanic, AA Men Sensitive, kojący kremo-żel

sklad: Aqua, Dicaprylyl Methicone(emulgator), Glycerin, Di C12-13 Alkyl Malate(ester kwasu jabłkowego, silny emolient o działaniu kondycjonujacym, reguluje wydzielanie sebum)(, Dicaprylyl Carbonate(wielofunkcyjny emolient,poprawiajacy takze stabilnosc emulsji z filtrami), Betaine(min ma wlasciwosci nawilzajace czesto jest dodawana do kosmetykow myjacych), Ammonium Acryloyldimethyltaurate / VP Copolymer(daja przyjemna aplikacje i nadaja poslizg oraz lekka formule kosmetyku), Cucurbita Pepo Seed Extract(ma dzialanie lagodzace), Niacinamide and Yeast Extract and Aesculus Hippocastanum (Horse Chestnut)(wyciag z kasztanowca) Extract and Ammonium Glycyrrhizate and Zinc Gluconate and Caffeine and Biotin-(inaczej to vit.H niezbędna w przemianie aminokwasów i kwasów tłuszczowych)(bedzie posiadac wlasciwosci kojace,lagodzace,reguluja ce wydzielanie sebum), Panthenol, Tocopheryl Acetate, Allantoin, Methylparaben, Propylparaben, Phenoxyethanol, DMDM hydantoin, Bisabolol, Retinyl Palmitate, PEG-35 Castor Oil, Urea, Disodium Phosphate, Citric Acid.

Wiele składników mających tu znaczenie jest mi po prostu nie znanych..
Wg mnie calkiem niezly kosmetyk i uwazam,ze sprawdzi sie dla cery o jakiej piszesz.
To jest jakas seria AA?





Cytat:
Napisane przez Vegusia Pokaż wiadomość
A swoją drogą Hexxano, musisz byc już tym wątkiem przeciążona... Może jednak znalazło by się więcej osób, które będą chętne oceniać produkty?

Vegusiu,byloby super gdyby ktos jeszcze podjal sie tego zadania bo z L_V nie mamy na tyle czasu a postow przybywa i mozna siedziec w tym watku bardzo dluuugo,bo wazne by ocena byla konkretna
Zagladam w miare mozliwosci i staram sie pojawiac regularnie ale nie zawsze jest to mozliwe poza tym analiza nie zajmuje 5 minut wiec....sama rozumiesz.
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-07, 12:50   #730
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Cytat:
Napisane przez Deborah100 Pokaż wiadomość
Bardzo prosiłbym sprawdzić skład tego kosmetyku:

Krem do cery mieszanej Femi. Czy może zapychać?

Aqua, olea europaea oil, prunus persicia kernel oil, glycerin, glyceryl stearate, theobroma cacao butter, cetearyl glucoside, cetearyl alcohol, butyrospermum parkii butter, tocopherol, peg-10rapeseed sterol, soyabean glycerides, butyrospermum parkii unsaponifiables, olea europaea leaf extract, alcohol, peg-35-castor oil, polysorbate 20, aesculus hippocastanum seed extract, retinyl palmitate, inositol, calcium pantothenate, linoleic acid, biotin, lavandula angustifolia oil, santalum album oil, phenoxyethanol, etylhexylglycerin, sodium benzoate, citrus grandis seed extract, ascorbyl palmitate, linalool.
Hmmmm czy tak dla cery mieszanej duzo tresciwych i konkretnych emolientow i jezeli masz sklonnosc do zapychania to istnieje takie ryzyko
Krem na pewno bardzo ciekawy,sporo dobroci roslinnych i widze,ze Femi jakby sie poprawilo choc takie 100% naturalne nie jest.
Swojego czasu mieli probki produktow-nie wiesz czy nadal maja?bo moze warto w ten sposob chociaz przetestowac krem?
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-07, 14:12   #731
green.eyed
Rozeznanie
 
Avatar green.eyed
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 546
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Cytat:
Napisane przez mogwaica Pokaż wiadomość
Do Klorane też sie przyłączę z prośbą ,może zapychać?
było analizowane:
https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...postcount=1965
https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...postcount=1216
__________________
.
green.eyed jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-07-07, 14:17   #732
Deborah100
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4 827
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość
Hmmmm czy tak dla cery mieszanej duzo tresciwych i konkretnych emolientow i jezeli masz sklonnosc do zapychania to istnieje takie ryzyko
Krem na pewno bardzo ciekawy,sporo dobroci roslinnych i widze,ze Femi jakby sie poprawilo choc takie 100% naturalne nie jest.
Swojego czasu mieli probki produktow-nie wiesz czy nadal maja?bo moze warto w ten sposob chociaz przetestowac krem?

Dziękuje, tak właśnie mam próbkę tego kremu ale najpierw chciałam się dowiedzieć coś na temat składu. No cóż pozostaje mi wypróbować, najwyżej wyskoczy mi pare krostek
Deborah100 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-07, 14:28   #733
mogwaica
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 521
GG do mogwaica
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Przepraszam za kłopot i pięknie dziękuję
__________________
Im niższa kultura tym naśladownictwo bardziej rozwinięte...


mogwaica jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-07, 16:31   #734
Vegusia
Rozeznanie
 
Avatar Vegusia
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Słupsk
Wiadomości: 647
GG do Vegusia
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość
Wg mnie calkiem niezly kosmetyk i uwazam,ze sprawdzi sie dla cery o jakiej piszesz.
To jest jakas seria AA?


Vegusiu,byloby super gdyby ktos jeszcze podjal sie tego zadania bo z L_V nie mamy na tyle czasu a postow przybywa i mozna siedziec w tym watku bardzo dluuugo,bo wazne by ocena byla konkretna
Zagladam w miare mozliwosci i staram sie pojawiac regularnie ale nie zawsze jest to mozliwe poza tym analiza nie zajmuje 5 minut wiec....sama rozumiesz.
serdecznie dziękuję za tak szczegółową analizę mam też nadzieję, że będzie nawilżać.
To jest seria dla mężczyzn AA men sensitive; do tego jest jeszcze coś po goleniu, pianka do golenia no i ten krem, który bardzo mnie zainteresował i będę zastanawiać się nad zakupem, choć mężczyzną nie jestem

chętnie bym się przyłączyła, tylko że nie posiadam aż takiej wiedzy. Odrozniam tylko standardowe zapychacze, niektóre emolienty i agresywne konserwanty itp., więc ciężko mi się wypowiadać w kwestiach typu"czy krem nawilży"
Vegusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-07, 16:59   #735
Summer
*
 
Avatar Summer
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 683
Question Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Chciałabym prosić o analizę i porównanie składu odżywek do paznokci Nail Tek; chodzi mi głównie o to, że patrząc na nie okiem laika wychodzi, że mają bardzo podobne składy, szczególnie formuła XTRA i "jedynka", a są przeznaczone do zupełnie innego typu paznokci (ta pierwsza - do bardzo słabych, a druga - do już wyleczonych). I w ogóle: folmaldehyd i toluen w odżywkach...? Myślałam, że to szkodzi...

Nail Tek, Formula I Maintenance Plus
Skład: Ethyl Acetate, SD Alcohol-40B, Butyl Acetate, Nitrocellulose, Tosylamide/Formaldehyde Resin, Acrylates Copolymer, Trimethyl Pentanyl Diisobutyrane, Triphenyl Phosphate, Isopropyl Alcohol, N-Butyl Alcohol, Formaldehyde, Benzophenone-1, Dimethicone, Calcium Pantothenate, Hydrolyzed Wheat Protein, Violet 2 CI 60725.

Nail Tek, Formula XTRA for difficult, resistant nails
Skład: Ethyl Acetate, SD Alcohol-40B, Butyl Acetate, Nitrocellulose, Tosylamide/Formaldehyde Resin, Acrylates Copolymer, N-Butyl Alcohol, Trimethyl Pentanyl Diisobutyrane, Triphenyl Phosphate, Isopropyl Alcohol, Formaldehyde, Benzophenone-1, Dimethicone, Calcium Pantothenate, Hydrolyzed Wheat Protein, Violet 2 CI 60725.

Nail Tek, Formula II Intensive Therapy for soft, peeling nails
Skład: Toluene, Ethyl Acetate, Butyl Acetate, Nitrocellulose, Tosylamide/Formaldehyde Resin, Dibutyl Phthalate, Isopropyl Alcohol, N-Butyl Alcohol, Formaldehyde, Camphor, Benzophenone-1, Hydrolyzed Wheat Protein, Calcium Pantothenate, Violet 2 Ci 60725.
Summer jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-07, 18:42   #736
verazi
Raczkowanie
 
Avatar verazi
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 72
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Też chciałabym się przypomnieć, może ktoś pomoże mi z tym żelem (troche mnie niepokoi - ma jakieś dziwne kwasy w składzie, nigdy wcześniej o takich nie słyszałam)

Cytat:
Napisane przez verazi Pokaż wiadomość
Witam Chiałabym poprosić o przeanalizowanie składu tego żelu

Clearasil, Kremowy żel do mycia twarzy
Aqua, Glycerin, Potassium Myristate, Potassium Stearate, Potassium Palmitate, Sodium Lauoryl Sarcosinate, Myristic Acid, Potassium Laurate, Stearic Acid, Palmitic Acid, Lauric Acid, Polyquaternium-10, Triclosan, Parfum, Tetrasodium Etidronate, Pentasodium Pentetae, Aloe Barbadensis Gel.

czy jest odpowiedni dla trądzikowej cery? nie będzie podrażniał, wysuszał?
verazi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-07, 20:17   #737
4YOU
Przyczajenie
 
Avatar 4YOU
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: USA, CT
Wiadomości: 28
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Proszę jeszcze raz o analizę kremu marki SHISEIDO Future Solution pod względem liftingu twarzy i działania przeciwzmarszczkowego na twarzy kobiety dojrzałej i czy nadaje się do cery mieszanej??

Skład:
aqua, cyclomethicone, glycerin, butylene glycol, dimethicone, cetyl octanoate, squalane, dimethicone copolyol, dipropylene glycol, quaternium -18 hectorite, trimethylsiloxysilicate, PEG-150, ononis spinosa, agar, magnesium ascorbyl phosphate, serine, potassium ascorbyl, potassium ascorbyl tocopheryl phosphate, glycine , arginine HCI, disodium adenosine, triphosphate, trisodium edta, niacinamide, polyquaternium - 51, angelica acutiloba, origanum majorana, bupleurum falcatum, polysilicone -2, phenoxyethanol, methylparaben, ethylparaben, parfum, CI 77492 , CI 77491


Dziekuję
__________________
23 Feb 2006

4YOU jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-08, 12:45   #738
Izabelianna
Przyczajenie
 
Avatar Izabelianna
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 8
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Bardzo prosze o analize skladu masla kakaowego ziaji jest to dla mnie bardzo waze bo mam 14 lat i nie chce zniszczyc cery kosmetykami a bardzo lubie krem ze wzgledu na jego zapach

Aqua(water)
Caprylic/Capric
Trigliceryde
Paraffinum Liquidum
(mineral oli)
Pertrolatum
Glycerin
Cetyl PEG/PPG-10/1
Dimethicone
Theobroma Cacao Butter
Propylene Glycol
Tocopheryl Acetate
Microcrystalline wax
Sodium Chloride
Sodium Benzoate
2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol,
Parfum(Fragrance)
Citric Acid


Naprawde bardzo prosze o odpowiedz i z gory dziekuje i przepraszam za ewentualne bledy
__________________
Nareszcie WAKACJE!!!
Izabelianna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-08, 13:35   #739
AJaLubieSwojeOczy
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3 027
GG do AJaLubieSwojeOczy
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Hej, znowu ja .

Proszę o analizę składu poniższych kosmetyków pod kątem krycia, matowienia i zapychania:

- Wibo, Fluid Make - up Hydro Mat:

Aqua
cyclomethicone
mineral oil
cetearyl alcohol
ceteareth-20
glycerin
Ethylhexyl cocoate
talc, propylene glycol
glyceryl stereate
aloe barbadensis leaf extract
cera alba
magnesium aluminium silicate
d-panthenol
tocopheryl acetate
retinyl palmitate
phenoxyethanol
methylparaben
ethylparaben
butylparaben
propylparaben
parfum
amyl cinnamal
eugenol
isoeugenol
coumarin
geraniol
lilial
linalool
benzyl benzoate
citronellol
hexyl cinnamal
limonene
alpha-isomethyl lonone
(może zawierać: CI 77491, CI 77492, CI 77499, CI 77891)



- H&M, Bronzing Powder:

talc
dimethicone
zinc stearate
propylparaben
methylparaben
mica
CI 77891
CI 77492
CI 77491
CI 77499




Proszę jeszcze o analizę składu
Nawilżającego mydła w płynie, On line:

aqua
sodium chloride
cocamidopropylamine oxide
cocamidopropyl betaine
styrene/acrylates copolymer
PEG-7 glyceryl cocoate
sodium lactate
sodium PCA
glycine
fructose
urea
niacinamide
inostiol
lactic acid
parfum
methylchloroisothiazolino ne
methylisothiazolinone
sodium benzoate
citric acid
hexyl cinnamal
linalool
limonene
CI 17200
CI 42090

Czy, któreś składniki mogą przyczyniać się do wysuszenia skóry?


__________________

AJaLubieSwojeOczy jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-07-08, 22:50   #740
roxi:*
Wtajemniczenie
 
Avatar roxi:*
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 2 152
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

L_V bardzo dziękuję za analizę składu kosmetyków z serii Pharmaceris A.

Tak jak już pisałam mam cerę wrażliwą, trochę przesuszoną, ale skłonną do zatykania porów i błyszczenia. Kończy mi się maseczka i zamierzam kupić nową. Zależy mi, aby produkt nie podrażniał, nie wysuszał i nie zatykał porów oraz żeby miał w sobie jakieś wartościowe składniki, które nawilżą, odżywią skórę (z naciskiem na podkreślone)

Biochemiczki bardzo proszę o analizę składu tych dwóch maseczek.

CATTIER Maseczka z glinki różowej z aloesem do cery wrażliwej

Skład (INCI)

Kaolin, Aqua, Mentha Piperita Extract*, Butyrospermum Parkii*, Cetearyl Alcohol, Cetearyl Glucoside, Aloe Barbadensis Leaf Extract*, Benzyl Alcohol, Sodium Benzoate, Potassium Sorbate, Parfum, Lactic Acid.

*10,1% wszystkich składników pochodzi z kontrolowanych upraw ekologicznych.
98,5% wszystkich składników jest pochodzenia naturalnego.

CATTIER Maseczka z glinki zielonej z rozmarynem i miętą do cery tłustej

Aqua, Illite, Kaolin, Mentha Piperita Extract*, Buxus Chinensis Oil*, Cetearyl Alcohol, Cetearyl Glucoside, Benzyl Alcohol, Sodium Benzoate, Potassium Sorbate, Rosmarinus Officinalis Oil*, Mentha Piperita Oil*, Lactic Acid.

*10,0% wszystkich składników pochodzi z kontrolowanych upraw ekologicznych.
98,5% wszystkich składników jest pochodzenia naturalnego.
roxi:* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-08, 23:42   #741
eLWhy
Zadomowienie
 
Avatar eLWhy
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 1 204
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

witajcie

mam pytanko, może nieco zbaczam z tematu, ale myślę, że pytam w miejscu, gdzie ktoś mi odpowie. Piszecie tu dużo mądrych rzeczy

Otóż dostałam od dermatologa maść 'robioną' . Skład ma 3 częsci, 2 aktywne i trzecia to zapewne 'baza' - oleum paraffini. W sieci znalazłam że to to samo co parafinum liquidum... czy to znaczy, że jesli moja cera ma tendencje do bycia zapychaną przez kosmetyki, zapcha się przez tę maść? Zaraz chcę się wysmarować nią 2 raz, a szukam winowajcy za to, co wyskoczyło od pierwszego nałożenia... :<
[chyba, żę to też zalezy jakie ma ta substancja 'sąsiedztwo' ? bo wolałabym nie mieć świadomości, że dermatolog nie wie o właściwościach zapychających.. a z drugiej strony mnie zapychało3/4 leków..]
__________________
walka z trądzikiem (teraz: Locacid+Yaz / było: Syndi35,Zorac,kwas salicylowy+borowy (borny?) ,DalacinT, Clindacne,Klindacin,Duac, Isotrexin,Benzacne,Zinery t,Tetralysal, Metronidazol, Differin,Epiduo)

eLWhy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-08, 23:52   #742
Vegusia
Rozeznanie
 
Avatar Vegusia
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Słupsk
Wiadomości: 647
GG do Vegusia
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Cytat:
Napisane przez Izabelianna Pokaż wiadomość
Bardzo prosze o analize skladu masla kakaowego ziaji jest to dla mnie bardzo waze bo mam 14 lat i nie chce zniszczyc cery kosmetykami a bardzo lubie krem ze wzgledu na jego zapach

Aqua(water)
Caprylic/Capric
Trigliceryde
Paraffinum Liquidum
(mineral oli)
Pertrolatum
Glycerin
Cetyl PEG/PPG-10/1
Dimethicone
Theobroma Cacao Butter
Propylene Glycol
Tocopheryl Acetate
Microcrystalline wax
Sodium Chloride
Sodium Benzoate
2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol,
Parfum(Fragrance)
Citric Acid


Naprawde bardzo prosze o odpowiedz i z gory dziekuje i przepraszam za ewentualne bledy
Wielką specjalistką nie jestem, ale w razie pomyłek na pewno poprawią mnie mądrzejsi

A więc masz cerę młodą, podejrzewam zatem, że mieszaną lub tłustą, byc może nawet z trądzikem. Jeśli Twoją cerę dręczą zaskórniki i widzisz, że ma ona zatem skłonność do zapychania, to powinnaś unikać używania tego kremu przez dłuższy czas, ponieważ około połowa składników tego kremu jest niestety bardzo pospolitymi zapychaczami i według mnie żadna cera, która jest skłonna do zapychania (bez względu na wiek) tego nie zniesie najlepiej. Jeśli masz cerę bardzo wrażliwą, to rownież odradzam ze wzg. na drażniący konserwant

Nie wiem, czy masz już z tym kremem jakieś doświadczenia (oprócz wrażeń zapachowych), ale powinien on doskonale natłuszczać skórę (co się z tym wiąże- także "nabłyszczać"), dawać uczucie nawilżenia i miękkości. Myślę, że jak dla Ciebie, to sprawdzi się jako krem nocny, ale tylko raz na jakiś czas, kiedy skóra będzie wysuszona, lub ewentualnie jako krem ochronny na mrozik np. na suche policzki.

Kosmetyk odpowiedni dla cer bardzo suchych i bez skłonności do zapychania.
Vegusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-09, 08:46   #743
Izabelianna
Przyczajenie
 
Avatar Izabelianna
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 8
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Bardzo dziekuje za odpowiedz postaram sie go uzywac znacznie zadziej
__________________
Nareszcie WAKACJE!!!
Izabelianna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-09, 12:54   #744
niziutka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 110
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

niestety nie mam pojecia o składnikach kremów wiec prosze o pomoc w wyborze najlepszego. Zastanawiam sie nad 3 fluidami z oriflame. mam skórę mieszaną (suche policzki i tłusta strefa t), mecze jeszcze troche tradzik(uzywam brevoxylu). mam 19lat.

Oriflame, Optimals, Hydra Energy Fluid

Skład: Aqua, Glycerin, Isononyl Isononanoate, Dimethicone, Isohexadecane, Butylene Glycol, Arachidyl Alcohol, Cyclopentasiloxane, Cetyl Alcohol, Behenyl Alcohol,Cyclohexasiloxane , Polyacrylate-13, Tocopheryl Acetate, Ricinus Communis, Arachidylglucoside, Parfum, Imidazolidinyl Urea, Sodium Citrate, Sodium Pca, Urea, Polyisobutene,Methylparab en, Propylparaben, Dimethiconol, Disodium Edta, Citric Acid, Trehalose,Polysorbate 20, Sorbitan Isostearate, Sorbitan Tristearate, Sodium Hyaluronate, Polyquaternium-51, Phenoxyethanol, Copper Aspartate, Magnesium Aspartate, Manganese Aspartate, Zinc Aspartate, Chondrus Crispus, Chlorphenesin, Benzoic Acid, Ci 42090

Oriflame, Optimals, Radiance Energy Fluid (Rozświetlająca emulsja)

Skład: aqua, cyclopentasiloxane, glycerin, butylene glycol, dimethicone, cetyl alcohol, glyceryl polymethacrylate, helianthus annuus, stearic acid, glyceryl stearate, peg-100 stearate, phenoxyethanol, imidazolidinyl urea, sodium polyacrylate, propylene glycol, parfum, methylparaben, disodium edta, phospholipids, calluna vulgaris, butylparaben, ethylparaben, ascorbyl methylsilanol pectinate, magnesium ascorbyl phosphate, propylparaben, faex, isobutylparaben, peg-40 hydrogenated castor oil, sodium hyaluronate, disodium phosphate, sodium methylparaben, sodium benzoate, sodium metabisulfite, sodium sulfite, chondrus crispus, disodium succinate, potassium phosphate, aspartic acid, ci 77891, ci 77019, ci 77491, ci 19140, ci 14700

Oriflame, Optimals, Balance Mattifying Fluid SPF8 (Matujący fluid z filtrem SPF 8)

Skład: aqua, ethylhexyl methoxycinnamate, cyclopentasiloxane, nylon-12 , dicaprylyl carbonate , caprylic/capric triglyceride, glycerin, dimethicone, methyl methacrylate crosspolymer, glyceryl polymethacrylate, glyceryl stearate, peg-100 stearate, butyl methoxydibenzoylmethane, methylene bis-benzotriazolyl tetramethylbutylphenol, propylene glycol, potassium cetyl phosphate, tocopheryl acetate, methylparaben, acrylates/c10-30 alkyl acrylate crosspolymer, imidazolidinyl urea, parfum, sodium acrylate/acryloyldimethyl taurate copolymer, propylparaben, isohexadecane, salix alba , decyl glucoside, polysorbate 80, sodium hydroxide, phenoxyethanol, biosaccharide gum-1, sodium c8-16 isoalkylsuccinyl lactoglobulin sulfonate, sorbitan oleate, betula alba , bht, xanthan gum, edta, ethylparaben, butylparaben, isobutylparaben.


z góry dziekuje za pomoc
niziutka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-09, 20:57   #745
favianna
Zakorzenienie
 
Avatar favianna
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 7 136
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Zwracam się z gorącą prośbą o analizę składu peelingu enzymatycznego i pudru.
To moje ostatnie nowe nabytki zastosowane w jednym czasie a coś dosłownie zmasakrowało mi twarz Jeden policzek mam cały w zmianach i rankach, to samo na brodzie. Jeszcze nigdy nie miałam takiego wysypu gul, zmian ropnych i nie wiem sama czego jeszcze.
Mama cerę mieszaną, wrażliwą, z rogowaciejącymi mieszkami włosowymi co zawsze się objawia małymi zmianami, które leczę czasem skutecznie czasem mniej.
Błagam dziewczyny pomóżcie!!!

Norel, Peeling enzymatyczny
Aqua, Petrolatum, Propylen Glycol, Mannitol (and) Papaian (and) Bromelain, Stearyl Alcohol (and) Steareth-7 (and) Steareth-10, Cetearyl Alkohol, Parfum, DMDM Hydantoin (and) Jodopropynyl Butylcarbamate, Sodium Hydroxide, Acrylates/ C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, PEG-8 (and) Tocopherol (and) Ascorbyl Palmitate (and) Ascorbic Acid (and) Citric Acid

Euphora,
Mineralny puder rozświetlający, Absolu Revelation
Talc, mica, CI77891, titanium dioxide, parafinum liquidum, petrolatum, cere alba, methylparaben, propylparaben, CI (+/-) 77491, 77492, 77499, 15850
favianna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-09, 21:31   #746
bety2008
Raczkowanie
 
Avatar bety2008
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Fontenay le Comte / Francja
Wiadomości: 122
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Witam serdecznie i proszę o pomoc

Dzisiaj zakupiłam krem,niby dobry, miał być nawilżający bo o taki prosiłam, obecnie mieszkam we Francji i z tego co dzisiaj sprawdzałam to nie jest on chyba dostępny w Polsce. Mam cerę tłustą lecz odwodnioną i troszkę poczerwienioną, kilka drobniutkich naczynek, dlatego szukałam czegoś co mnie nawilży i ukoi. W aptece polecono mi ten kremik, a tani nie był, mam tylko nadzieje,ze mi pomoże!
Bardzo proszę o pomoc i analizę tego kremu czy rzeczywiście mogę liczyć na nawilżenie i jakieś ukojenie oraz jak wygląda ryzyko zapychania, dużym wrażliwcem chyba nie jestem.

firma: GALDERMA, CETAPHIL - SOIN HYDRATANT

SKŁAD: aqua, Paraffinum Liquidum, Gliceryl Polymethacrylate, Dicaprylyl Ether, Glycerin, Dimethicone, Gliceryl Stearate, Prunus Dulcis, Cetyl Alcohol, PEG-30 Stearate, Benzyn Alcohol, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Dimethiconol, Disodium EDTA, Methylparaben, Propylene Glycol, Propylparaben, Sodium Hydroxide, Tocopherol, Pocopheryl Acetate.

Bardzo dziękuję, pozdrawiam serdecznie nasze skarbnice wiedzy oraz wszystkie zagubione wizażanki , które tak jak ja szukają pomocy

Edytowane przez Hexxana
Czas edycji: 2008-07-11 o 19:18
bety2008 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-09, 21:46   #747
0306
Zadomowienie
 
Avatar 0306
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 1 151
GG do 0306
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość
Krem ma ciekawe skladniki,bogate emolienty,ktore odpowiadaja za odpowiedni poziom nawilzenia w polaczeniu z silikonami oraz polimerami -krem bedzie mial przyjemna aplikacje,skora stanie sie wygladzona.
Przyczepie sie tylko do tego,ze jezeli mam kupic krem ktorego baza sa w/w emolienty i wyciag z kamelii,ktory min.odpowiada za utrzymanie odpowiedniego poziomu nawilzenia a nieco dalej znajduje sie skladnik zapachowy i wszystkie bardzo ciekawe i wartosciowe wyciagi oraz skladniki lagodzace,nawilzajace to srednio mnie to zacheca.
Poszukalabym czegos innego
Dziękuję Hexx .
Niestety krem zamówiłam, pewnie lada dzień dotrze .
__________________
"Mądra kobieta ma miliony naturalnych wrogów: wszystkich głupich mężczyzn."
Marie von Ebner-Eschenbach


0306 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-10, 20:31   #748
agiii
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Hongkong
Wiadomości: 1 490
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

favianna o Norelu było troche (ale ogólnie raczej) o tutaj: https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...postcount=2613


meg8701 ty chciałas m.in Capillin, Krem redukujący zaczerwienienia SPF 15 jego masz zanalizowanego także w linku, który podałam wyżej.
Tutaj natomiast Hexxana pisze o filtrach m.in o tym którego szukasz czyli La Roche Posay, Anthelios XL Fluide Extreme SPF 50+: https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...postcount=1467

Tutaj masz o Klorane, Enfant Lait Solaire Ultra Haute Protection SPF 50+ https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...postcount=1965


niziutka tutaj było o Oriflame, Optimals Hydra, Energy Fluid https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...postcount=2813

WYSZUKIWARKA TO NAPRAWDE FAJNY WYNALAZEK ZACHĘCAM DO KORZYSTANIA Z NIEJ

Edytowane przez agiii
Czas edycji: 2008-07-10 o 20:57
agiii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-11, 13:31   #749
meg8701
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 134
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

agiii dzięki nie wiem jak ja szukałam
meg8701 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-11, 18:58   #750
favianna
Zakorzenienie
 
Avatar favianna
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 7 136
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

agiii - dziękuję, kupiłam go właśnie skuszona wizażowymi opiniami ale może jednak siedzi w nim coś co mi taką krzywdę zrobiło. Bo przecież pierwsze to petrolatum - czyli o ile się nie mylę wazelina. To może być ona? myślalam że jest neutralizowana przez to co złuszcza/rozpuszcza czy to jednak coś z pudru mineralnego? sama nie wiem, nie chcę dotykać nic z ych rzeczy dopóki nie wykluczę zagrożenia
Hexxano pomóż proszę...

Cytat:
Napisane przez favianna Pokaż wiadomość
Norel, Peeling enzymatyczny

Euphora,
Mineralny puder rozświetlający, Absolu Revelation
favianna jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:22.