Izotek - cz.II - Strona 153 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2018-02-13, 11:04   #4561
fi
Zadomowienie
 
Avatar fi
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 1 731
Dot.: Izotek - cz.II

Już 10 dni Izoteku 40 mg za mną

Bardzo bałam się na poczatku ale już się oswoiłam z lekiem i kuracją, oczywiście działania niepożądane mnie nie omijają - mam suche usta ( są jakby nie moje, mrowią, nie posmarowane w ciągu paru sekund zaczynają się marszczyć), bolą mnie też plecy, nogi itp. w weekend poszliśmy na spacer, najpierw wysiadło mi jedno biodro, potem drugie - ledwo dokuśtykałam do domu zahaczając o Aptekę ( wróciłam z Artesanem ))
Boli mnie tez czasem głowa, jestem senna i zmęczona ale staram się to przemóc i jednak coś robić mam nadzieję, że niedługo to przejdzie ( z lektury tego wątku - wiele z Was miało NA POCZĄTKU takie objawy).

Stan zapalny na mojej twarzy się widocznie zmniejszył, cały czas mam czerwone placki na policzkach ( z poczatku były gorace w dotyku, teraz są już tylko ciepłe), cały czas ropne pryszcze ale już jestem dobrej myśli bo porównałam swoje zdjęcie sprzed 2 tygodni i z dzisiaj i widać wyraźną poprawę.

Pielegnacja:
Na noc mam LRP Toleriane Ultra nuit ( świetnie nawilża - jestem pod wrażeniem tego kremiku!)
Na dzień Effaclar H - też lubię, szybko się wchłania i na prawdę czuć nawilżenie!
Na usta najbardziej lubię maść Bepanthen - w domu i na noc kładę grubą warstwę i łażę z białymi ustami,
Filtr 50+ kupiłam fluid Pharmaceris, ostatnio były słoneczne dni więc nakładam na effaclar H - całkiem fajny filtr, myślę, że w przyszłości będę też używać kremów BB z dobrymi filtrami, na razie mam stan zapalny i skóra jest ekstremalnie wrażliwa a ten zestaw fajnie ją koi.
Do ciała używam balsamu z Yope ( dzieki za rekomndację) jest lekki i jednocześnie odżywczy ale ciało nie przesusza mi się jakoś strasznie.

Makijaż - ciężko mi zamaskować te fioletowe plamy na policzkach co prawda mam dość mocno kryjące korektory ale twarz je odrzuca, sięgam więc po minerały. Annabelle Minerals w sumie daje radę, choć gdy nałożę kilka warstw czuję już szpachlę na twarzy ale trudno, coś za coś. Dostałam miniatury z Nudebynature ( nowa marka naturalna w Douglasie), składy super ale na razie mam uwagi odnośnie krycia, coż muszę je dłużej potestować.

Za dwa tygodnie wizyta u Dermy, wcześniej badania.
__________________
Potwor z Bagien
fi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-02-14, 00:05   #4562
ferero18
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-02
Wiadomości: 6
Dot.: Izotek - cz.II

Witam

Zna ktoś jakiś bardzo dobry szampon, do stosowania podczas leczenia izotekiem ? Z głowy mi sie sypie tak że poleżę 10 minut i na poduszce jest mnóstwo białych płatów skóry z głowy. Oprócz tego, jest tu ktoś kto przeszedł kuracje izotekiem i chodził w tym czasie do pracy ? Bo znalazłem prace ale nie wiem jak z tymi bólami stawowo-mięśniowymi i zwłaszcza bólami pleców. O i taka ciekawostka, na temat tego o czym dużo tutaj przeczytałem. Nikt nie musi unikać marchewki czy jakiegoś jedzenia bo zawiera witaminę A, ponieważ w tej marchewce czy czymś innym, nie ma na tyle witaminy A, żeby ta dawka pogorszyła wasz stan. Maksymalna dawka to 1mg/na dobę. Każdy kto bierze izotek przechodzi skutki "hiperwitaminozy A", która jest bardzo nie korzystna dla organizmu, ale bardzo korzystna dla trądziku, poczytajcie sobie. Ale w przypadku marchewki czy jakiekolwiek innego produktu sprawa wyglądała by tak że jak bierzecie powiedzmy 40mg na dobę, to po zjedzeniu marchewki mielibyście 40,2 mg na dobę, czyli jest to zupełnie nie odczuwalne.Dlatego w ulotce nie ma żadnej wzmianki o tym, że nie powinno się spożywać czegoś co zawiera wit. A, bo i tak jest jej w tym pożywieniu tak nie wiele, że nie robi to większej różnicy Inna sytuacja jest w przypadku kremów z wit. A, co do tego to oczywiście, że nie należy używać Pozdrawiam i mam nadzieję, że kogoś ta wiadomość ucieszyła

Edytowane przez ferero18
Czas edycji: 2018-02-14 o 00:14
ferero18 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-02-14, 00:08   #4563
moooniek
Zakorzenienie
 
Avatar moooniek
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 11 793
Dot.: Izotek - cz.II

Cytat:
Napisane przez ferero18 Pokaż wiadomość
Witam

Zna ktoś jakiś bardzo dobry szampon, do stosowania podczas leczenia izotekiem ? Z głowy mi sie sypie tak że poleżę 10 minut i na poduszce jest mnóstwo białych płatów skóry z głowy. Oprócz tego, jest tu ktoś kto przeszedł kuracje izotekiem i chodził w tym czasie do pracy ? Bo znalazłem prace ale nie wiem jak z tymi bólami stawowo-mięsniowymi i zwłaszcza bólami pleców.
Myślę, że większość z nas w czasie Izo do pracy chodzi. Nikt nie dostanie l4 na pol roku
Ale jezeli to praca fizyczna, to moze byc ciezko, ja musiałam nawet z siłowni zrezygnować, bo ból plecow byl zbyt silny.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
co jem
czym się smaruję
moooniek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-02-14, 09:08   #4564
fi
Zadomowienie
 
Avatar fi
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 1 731
Dot.: Izotek - cz.II

Cytat:
Napisane przez moooniek Pokaż wiadomość
Myślę, że większość z nas w czasie Izo do pracy chodzi. Nikt nie dostanie l4 na pol roku
Ale jezeli to praca fizyczna, to moze byc ciezko, ja musiałam nawet z siłowni zrezygnować, bo ból plecow byl zbyt silny.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Hehe no żyć z czegoś trzeba pracować trzeba, chyba że ktoś może sobie pozwolić na niepracowanie

Choć przyznam, że ciężko mi usiedzieć przy kompie z bolącymi plecami

A z szamponów polecę micelarny https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...wilzajacy.html
__________________
Potwor z Bagien
fi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-02-14, 12:36   #4565
Blondynka93
Raczkowanie
 
Avatar Blondynka93
 
Zarejestrowany: 2015-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 284
Dot.: Izotek - cz.II

Cytat:
Napisane przez ferero18 Pokaż wiadomość
Witam

Zna ktoś jakiś bardzo dobry szampon, do stosowania podczas leczenia izotekiem ? Z głowy mi sie sypie tak że poleżę 10 minut i na poduszce jest mnóstwo białych płatów skóry z głowy. Oprócz tego, jest tu ktoś kto przeszedł kuracje izotekiem i chodził w tym czasie do pracy ? Bo znalazłem prace ale nie wiem jak z tymi bólami stawowo-mięśniowymi i zwłaszcza bólami pleców. O i taka ciekawostka, na temat tego o czym dużo tutaj przeczytałem. Nikt nie musi unikać marchewki czy jakiegoś jedzenia bo zawiera witaminę A, ponieważ w tej marchewce czy czymś innym, nie ma na tyle witaminy A, żeby ta dawka pogorszyła wasz stan. Maksymalna dawka to 1mg/na dobę. Każdy kto bierze izotek przechodzi skutki "hiperwitaminozy A", która jest bardzo nie korzystna dla organizmu, ale bardzo korzystna dla trądziku, poczytajcie sobie. Ale w przypadku marchewki czy jakiekolwiek innego produktu sprawa wyglądała by tak że jak bierzecie powiedzmy 40mg na dobę, to po zjedzeniu marchewki mielibyście 40,2 mg na dobę, czyli jest to zupełnie nie odczuwalne.Dlatego w ulotce nie ma żadnej wzmianki o tym, że nie powinno się spożywać czegoś co zawiera wit. A, bo i tak jest jej w tym pożywieniu tak nie wiele, że nie robi to większej różnicy Inna sytuacja jest w przypadku kremów z wit. A, co do tego to oczywiście, że nie należy używać Pozdrawiam i mam nadzieję, że kogoś ta wiadomość ucieszyła
Chodziłam do pracy, ale nie była fizyczna, czasami tylko musiałam coś dźwignąć. Bardziej martwił mnie kontakt z chemikaliami, ponieważ był to salon manicure - do moich zadań należała m.in. sterylizacja narzędzi, więc regularnie moczyłam dłonie w płynie odkażającym, co prawda w rękawiczkach, ale często chlapnęło mi się na gołą skórę. Wiele też razy oblałam sobie ręce acetonem, Skinseptem i jeszcze innym "odkażaczem" podczas ich przelewania. O dziwo moja skóra w ogóle się nie przesuszała, jakby nie robiło to na niej wrażenia Tak że nie ma co się źle nastawiać

Co do jedzenia, to się zgadzam. Oczywiście dopóki ktoś nie je kilograma marchewek na dzień
Blondynka93 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-02-14, 12:47   #4566
kiedy_hajs
Raczkowanie
 
Avatar kiedy_hajs
 
Zarejestrowany: 2017-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 101
Dot.: Izotek - cz.II

Włosy alert!
Po około miesiącu od odstawieniu izoteku mój smalec na włosach powrócił </3 Na twarzy nie!
Znowu zacznie wydawanie się miliona cebulionów na szampony
Pytanie troszkę poza izo: czy z tłustymi włosami w ogóle można sobie jakoś poradzić, czy ma się już tak całe życie? Już tyyyyyyle lat testuję różne rzeczy i nic z tego... Przy nawilżaniu było jeszcze gorzej (a powinno się właśnie nawilżać), a przy "wysuszaniu" straszny łupież. Nigdy, ale to nigdy nie było w sam raz Muszę myć głowę codziennie rano. Bo jak umyję wieczorem, to rano mam i tak smalec.
__________________
FretkArt - jakby kogoś interesował mój tani ołówek na kartce z drukarki.

Ja bym kota nie wzięła
na weekend
A ty mi chciałeś
serce oddać,
na wieczność.
kiedy_hajs jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-02-14, 13:58   #4567
ikaxd16
Raczkowanie
 
Avatar ikaxd16
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 301
Dot.: Izotek - cz.II

Hmm chyba sie zastanowię nad stosowaniem tego Retimaxu :/. Mam jeszcze pytanie. Co myślicie o piciu oleju lnianego podczas kuracji? Chciałabym obniżyć ten cholesterol a podobno olej lnianya takie właściwości. Po za tym włosy zaczynają mi wpadać pomimo zażywania biotebalu. Kupiłam wode brzozową i mam nadzieje, że pomoże.. 😕

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ikaxd16 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-02-14, 17:08   #4568
Regular
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-12
Wiadomości: 26
Dot.: Izotek - cz.II

Cytat:
Napisane przez ferero18 Pokaż wiadomość
Witam

Zna ktoś jakiś bardzo dobry szampon, do stosowania podczas leczenia izotekiem ? Z głowy mi sie sypie tak że poleżę 10 minut i na poduszce jest mnóstwo białych płatów skóry z głowy. Oprócz tego, jest tu ktoś kto przeszedł kuracje izotekiem i chodził w tym czasie do pracy ? Bo znalazłem prace ale nie wiem jak z tymi bólami stawowo-mięśniowymi i zwłaszcza bólami pleców. O i taka ciekawostka, na temat tego o czym dużo tutaj przeczytałem. Nikt nie musi unikać marchewki czy jakiegoś jedzenia bo zawiera witaminę A, ponieważ w tej marchewce czy czymś innym, nie ma na tyle witaminy A, żeby ta dawka pogorszyła wasz stan. Maksymalna dawka to 1mg/na dobę. Każdy kto bierze izotek przechodzi skutki "hiperwitaminozy A", która jest bardzo nie korzystna dla organizmu, ale bardzo korzystna dla trądziku, poczytajcie sobie. Ale w przypadku marchewki czy jakiekolwiek innego produktu sprawa wyglądała by tak że jak bierzecie powiedzmy 40mg na dobę, to po zjedzeniu marchewki mielibyście 40,2 mg na dobę, czyli jest to zupełnie nie odczuwalne.Dlatego w ulotce nie ma żadnej wzmianki o tym, że nie powinno się spożywać czegoś co zawiera wit. A, bo i tak jest jej w tym pożywieniu tak nie wiele, że nie robi to większej różnicy Inna sytuacja jest w przypadku kremów z wit. A, co do tego to oczywiście, że nie należy używać Pozdrawiam i mam nadzieję, że kogoś ta wiadomość ucieszyła
Jeżeli chodzi o szampon to ja używam Biały jeleń For Men hipoalergiczny z sokiem z brzozy, a po umyciu włosów jeszcze odżywki pantene pro-v intensywna regeneracja i nie mam żadnych problemów podczas kuracji. Co do pracy to oczywiście się pracuje, ja dodatkowo ćwiczę siłowo mimo, że czasami mam bóle w stawach, ale da się żyć, nie jest tak źle
Regular jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-02-14, 20:49   #4569
vericious
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 65
Dot.: Izotek - cz.II

Cytat:
Napisane przez ferero18 Pokaż wiadomość
Witam

Zna ktoś jakiś bardzo dobry szampon, do stosowania podczas leczenia izotekiem ? Z głowy mi sie sypie tak że poleżę 10 minut i na poduszce jest mnóstwo białych płatów skóry z głowy. Oprócz tego, jest tu ktoś kto przeszedł kuracje izotekiem i chodził w tym czasie do pracy ? Bo znalazłem prace ale nie wiem jak z tymi bólami stawowo-mięśniowymi i zwłaszcza bólami pleców. O i taka ciekawostka, na temat tego o czym dużo tutaj przeczytałem. Nikt nie musi unikać marchewki czy jakiegoś jedzenia bo zawiera witaminę A, ponieważ w tej marchewce czy czymś innym, nie ma na tyle witaminy A, żeby ta dawka pogorszyła wasz stan. Maksymalna dawka to 1mg/na dobę. Każdy kto bierze izotek przechodzi skutki "hiperwitaminozy A", która jest bardzo nie korzystna dla organizmu, ale bardzo korzystna dla trądziku, poczytajcie sobie. Ale w przypadku marchewki czy jakiekolwiek innego produktu sprawa wyglądała by tak że jak bierzecie powiedzmy 40mg na dobę, to po zjedzeniu marchewki mielibyście 40,2 mg na dobę, czyli jest to zupełnie nie odczuwalne.Dlatego w ulotce nie ma żadnej wzmianki o tym, że nie powinno się spożywać czegoś co zawiera wit. A, bo i tak jest jej w tym pożywieniu tak nie wiele, że nie robi to większej różnicy Inna sytuacja jest w przypadku kremów z wit. A, co do tego to oczywiście, że nie należy używać Pozdrawiam i mam nadzieję, że kogoś ta wiadomość ucieszyła
Widzę, że u Ciebie skóra głowy zareagowała tak samo jak u mnie. Nie wyobrażam sobie myć jej tym, czego używałam przed kuracja, czyli Head&Shoulders, chyba nie mogłabym w ogóle nosić ciemnych ubrań. Przerzuciłam się na szampon Beaua 10 essences. Kupiłam na początku kuracji, w Rossmanie, była to jakaś nowość wtedy, więc może obecnie jest już tańszy. Szampon jest cudowny, strasznie wydajny, pięknie się pieni i nawilża włosy, nawet chyba lekko natłuszcza skórę głowy, bo ma w składzie sporo olejków. Od kiedy używam nie mam w ogóle łupieżu, jedynie troszkę na skroniach, ale to chyba bardziej strupki od mojego drapania niż łupież.
Także tego, polecam, polecam!
vericious jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-02-15, 15:49   #4570
kiedy_hajs
Raczkowanie
 
Avatar kiedy_hajs
 
Zarejestrowany: 2017-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 101
Dot.: Izotek - cz.II

Cytat:
Napisane przez ikaxd16 Pokaż wiadomość
Hmm chyba sie zastanowię nad stosowaniem tego Retimaxu :/. Mam jeszcze pytanie. Co myślicie o piciu oleju lnianego podczas kuracji? Chciałabym obniżyć ten cholesterol a podobno olej lnianya takie właściwości. Po za tym włosy zaczynają mi wpadać pomimo zażywania biotebalu. Kupiłam wode brzozową i mam nadzieje, że pomoże.. 😕

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wątpię, że cokolwiek pomoże na wypadanie włosów, ale oczywiście życzę Ci, żeby pomogło :P Mi biotebal w ogóle nie pomógł a brałam go dłuuugo długo licząc na efekty... Zawsze dbałam o włosy, miałam gęste, długie i grube, a w trakcie kuracji 3 na krzyż... Nic nie pomagało zupełnie, a próbowałam chyba wszystkiego.
__________________
FretkArt - jakby kogoś interesował mój tani ołówek na kartce z drukarki.

Ja bym kota nie wzięła
na weekend
A ty mi chciałeś
serce oddać,
na wieczność.
kiedy_hajs jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-02-15, 17:45   #4571
someonelikeyou2
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 147
Dot.: Izotek - cz.II

Cytat:
Napisane przez kiedy_hajs Pokaż wiadomość
Wątpię, że cokolwiek pomoże na wypadanie włosów, ale oczywiście życzę Ci, żeby pomogło :P Mi biotebal w ogóle nie pomógł a brałam go dłuuugo długo licząc na efekty... Zawsze dbałam o włosy, miałam gęste, długie i grube, a w trakcie kuracji 3 na krzyż... Nic nie pomagało zupełnie, a próbowałam chyba wszystkiego.
Bardzo współczuję Ja też się bardzo bałam i nadal boję o moje włosy. Nie masz może jakiegoś zdjęcia porównawczego? Włosów sprzed kuracji i po? No właśnie, a jak po kuracji? Twoje włosy wracają do stanu wcześniejszego?
someonelikeyou2 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-02-15, 19:26   #4572
ikaxd16
Raczkowanie
 
Avatar ikaxd16
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 301
Dot.: Izotek - cz.II

Cytat:
Napisane przez kiedy_hajs Pokaż wiadomość
Wątpię, że cokolwiek pomoże na wypadanie włosów, ale oczywiście życzę Ci, żeby pomogło Mi biotebal w ogóle nie pomógł a brałam go dłuuugo długo licząc na efekty... Zawsze dbałam o włosy, miałam gęste, długie i grube, a w trakcie kuracji 3 na krzyż... Nic nie pomagało zupełnie, a próbowałam chyba wszystkiego.
Nawet nie strasz 😭😭

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ikaxd16 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-02-16, 10:52   #4573
berata
Raczkowanie
 
Avatar berata
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 199
Dot.: Izotek - cz.II

Przykro mi dziewczyny, że pojawiły się u Was problemy z włosami.

Obawiałam się tego samego, chyba najbardziej.

Dlatego, w ramach pocieszenia - jestem pół roku po kuracji i z włosami po staremu, gęste i bez zmian. Także to nie jest tak, że zawsze ten skutek uboczny występuje.

Powodzenia
__________________

berata jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-02-16, 15:22   #4574
Lena_94
Wtajemniczenie
 
Avatar Lena_94
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 2 518
Izotek - cz.II

U mnie po 35 dniach i zauważyłam coś na ustach, dolna warga blisko środka ust, coś wyglądającego jak sucha, odstająca skórka ale to raczej nie to, bo takie skórki zawsze miały jakiś fragment wolny że np mogłam ją jakoś delikatnie „odczepić”. Przyjrzę się temu w domu


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Edytowane przez Lena_94
Czas edycji: 2018-02-16 o 15:50
Lena_94 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-02-16, 18:35   #4575
vericious
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 65
Dot.: Izotek - cz.II

Cytat:
Napisane przez Lena_94 Pokaż wiadomość
U mnie po 35 dniach i zauważyłam coś na ustach, dolna warga blisko środka ust, coś wyglądającego jak sucha, odstająca skórka ale to raczej nie to, bo takie skórki zawsze miały jakiś fragment wolny że np mogłam ją jakoś delikatnie „odczepić”. Przyjrzę się temu w domu


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Pewnie pękły Ci usta i ranka się sama zasklepiła.
vericious jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-02-16, 23:05   #4576
monique97
Raczkowanie
 
Avatar monique97
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 63
Dot.: Izotek - cz.II

Cytat:
Napisane przez ferero18 Pokaż wiadomość
Witam

Zna ktoś jakiś bardzo dobry szampon, do stosowania podczas leczenia izotekiem ? Z głowy mi sie sypie tak że poleżę 10 minut i na poduszce jest mnóstwo białych płatów skóry z głowy. Oprócz tego, jest tu ktoś kto przeszedł kuracje izotekiem i chodził w tym czasie do pracy ? Bo znalazłem prace ale nie wiem jak z tymi bólami stawowo-mięśniowymi i zwłaszcza bólami pleców. O i taka ciekawostka, na temat tego o czym dużo tutaj przeczytałem. Nikt nie musi unikać marchewki czy jakiegoś jedzenia bo zawiera witaminę A, ponieważ w tej marchewce czy czymś innym, nie ma na tyle witaminy A, żeby ta dawka pogorszyła wasz stan. Maksymalna dawka to 1mg/na dobę. Każdy kto bierze izotek przechodzi skutki "hiperwitaminozy A", która jest bardzo nie korzystna dla organizmu, ale bardzo korzystna dla trądziku, poczytajcie sobie. Ale w przypadku marchewki czy jakiekolwiek innego produktu sprawa wyglądała by tak że jak bierzecie powiedzmy 40mg na dobę, to po zjedzeniu marchewki mielibyście 40,2 mg na dobę, czyli jest to zupełnie nie odczuwalne.Dlatego w ulotce nie ma żadnej wzmianki o tym, że nie powinno się spożywać czegoś co zawiera wit. A, bo i tak jest jej w tym pożywieniu tak nie wiele, że nie robi to większej różnicy Inna sytuacja jest w przypadku kremów z wit. A, co do tego to oczywiście, że nie należy używać Pozdrawiam i mam nadzieję, że kogoś ta wiadomość ucieszyła
Ja używam szamponu dla dzieci Bambi ;P Na początku kuracji też miałam wielki przesusz i śnieżycę ale zaczęłam stosować oleje na skórę głowy ,niewielkie ilości.U mnie sprawdził się olej kokosowy i ze słodkich migdałów. Przed kazdym myciem olejuje włosy i skalp ,delikatnie opuszkami palców masuję skórę głowy i zostawiam na ok 2 godz. Głowę myję szamponem rozcieńczonym z wodą i są jak ta lala.Wystarczyły 2 takie zabiegi i pozbyłam się łupieżu na dobre.
monique97 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-02-16, 23:20   #4577
vericious
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 65
Dot.: Izotek - cz.II

Cytat:
Napisane przez monique97 Pokaż wiadomość
Ja używam szamponu dla dzieci Bambi ;P Na początku kuracji też miałam wielki przesusz i śnieżycę ale zaczęłam stosować oleje na skórę głowy ,niewielkie ilości.U mnie sprawdził się olej kokosowy i ze słodkich migdałów. Przed kazdym myciem olejuje włosy i skalp ,delikatnie opuszkami palców masuję skórę głowy i zostawiam na ok 2 godz. Głowę myję szamponem rozcieńczonym z wodą i są jak ta lala.Wystarczyły 2 takie zabiegi i pozbyłam się łupieżu na dobre.
Jaaaaa, Bambi... Aż łezka się kręci w oku.
vericious jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-02-17, 10:57   #4578
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Izotek - cz.II

Cytat:
Napisane przez kiedy_hajs Pokaż wiadomość
Włosy alert!
Po około miesiącu od odstawieniu izoteku mój smalec na włosach powrócił </3 Na twarzy nie!
Znowu zacznie wydawanie się miliona cebulionów na szampony
Pytanie troszkę poza izo: czy z tłustymi włosami w ogóle można sobie jakoś poradzić, czy ma się już tak całe życie? Już tyyyyyyle lat testuję różne rzeczy i nic z tego... Przy nawilżaniu było jeszcze gorzej (a powinno się właśnie nawilżać), a przy "wysuszaniu" straszny łupież. Nigdy, ale to nigdy nie było w sam raz Muszę myć głowę codziennie rano. Bo jak umyję wieczorem, to rano mam i tak smalec.
Mam to samo, włosy tłuste jak nie wiem co, twarz super i w sumie jak dla mnie to może tak zostać
Cytat:
Napisane przez berata Pokaż wiadomość
Przykro mi dziewczyny, że pojawiły się u Was problemy z włosami.

Obawiałam się tego samego, chyba najbardziej.

Dlatego, w ramach pocieszenia - jestem pół roku po kuracji i z włosami po staremu, gęste i bez zmian. Także to nie jest tak, że zawsze ten skutek uboczny występuje.

Powodzenia
U mnie po kuracji było mocne wypadanie
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-02-18, 01:02   #4579
kiedy_hajs
Raczkowanie
 
Avatar kiedy_hajs
 
Zarejestrowany: 2017-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 101
Dot.: Izotek - cz.II

Cytat:
Napisane przez ferero18 Pokaż wiadomość
Witam

Zna ktoś jakiś bardzo dobry szampon, do stosowania podczas leczenia izotekiem ? Z głowy mi sie sypie tak że poleżę 10 minut i na poduszce jest mnóstwo białych płatów skóry z głowy. Oprócz tego, jest tu ktoś kto przeszedł kuracje izotekiem i chodził w tym czasie do pracy ? Bo znalazłem prace ale nie wiem jak z tymi bólami stawowo-mięśniowymi i zwłaszcza bólami pleców. O i taka ciekawostka, na temat tego o czym dużo tutaj przeczytałem. Nikt nie musi unikać marchewki czy jakiegoś jedzenia bo zawiera witaminę A, ponieważ w tej marchewce czy czymś innym, nie ma na tyle witaminy A, żeby ta dawka pogorszyła wasz stan. Maksymalna dawka to 1mg/na dobę. Każdy kto bierze izotek przechodzi skutki "hiperwitaminozy A", która jest bardzo nie korzystna dla organizmu, ale bardzo korzystna dla trądziku, poczytajcie sobie. Ale w przypadku marchewki czy jakiekolwiek innego produktu sprawa wyglądała by tak że jak bierzecie powiedzmy 40mg na dobę, to po zjedzeniu marchewki mielibyście 40,2 mg na dobę, czyli jest to zupełnie nie odczuwalne.Dlatego w ulotce nie ma żadnej wzmianki o tym, że nie powinno się spożywać czegoś co zawiera wit. A, bo i tak jest jej w tym pożywieniu tak nie wiele, że nie robi to większej różnicy Inna sytuacja jest w przypadku kremów z wit. A, co do tego to oczywiście, że nie należy używać Pozdrawiam i mam nadzieję, że kogoś ta wiadomość ucieszyła
Lepiej znajdź pracę siedzącą. Ja pracowałam cały czas chodząc, nie było opcji odpoczynku. I prawie umarłam na ból stawów i stóp. Musiałam się zwolnić i zatrudniłam się w firmie, w której sobie siedzę przy komputerze - o niebo lepiej.

---------- Dopisano o 01:02 ---------- Poprzedni post napisano o 01:02 ----------

Cytat:
Napisane przez berata Pokaż wiadomość
Przykro mi dziewczyny, że pojawiły się u Was problemy z włosami.

Obawiałam się tego samego, chyba najbardziej.

Dlatego, w ramach pocieszenia - jestem pół roku po kuracji i z włosami po staremu, gęste i bez zmian. Także to nie jest tak, że zawsze ten skutek uboczny występuje.

Powodzenia
Nie chcę źle wróżyć, bo każdy ma inaczej, ale u mnie tragedia z włosami dopiero była po 8 miesiącu aż do teraz.
__________________
FretkArt - jakby kogoś interesował mój tani ołówek na kartce z drukarki.

Ja bym kota nie wzięła
na weekend
A ty mi chciałeś
serce oddać,
na wieczność.
kiedy_hajs jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-02-18, 22:12   #4580
monique97
Raczkowanie
 
Avatar monique97
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 63
Dot.: Izotek - cz.II

Hej
Potrzebuje waszej rady. Od paru tygodni odczuwam bardzo wyraźnie skutki uboczne axotretu... Najgorsze są poranki i wieczory... Rano zazwyczaj jestem niedospana po męczącej nocy ,ciężko mi sie dobudzić ,chodzę jak struta ,czasem boli mnie lekko głowa i mam podły nastrój. Wieczory są chyba gorsze głowa mnie ćmi, bolą oczy ,stawy pobolewają (co mi się do tej pory chyba nawet nie zdarzało) ,żyły na rękach od czasu do czasu pulsują bólem. Ogólnie moje samopoczucie ostatnimi tygodniami nie jest najlepsze, nawet w ciągu dnia pojawiają się jakieś dziwne bóle podbrzusza, senność, łatwo mnie wyprowadzić z równowagi. Dla jasności robiłam niedawno kompleks badań i niby wszystko w normie, bez żadnych odchyłów... Staram się udawać przed innymi, że jest wszystko ok bo by było chyba najgorszą rzeczą jakbym zaczęła narzekać i robić wielkie halo z tego. Nie wiem jak sobie pomóc ,żeby choć trochę było lepiej, może zmienić coś w diecie?
Mam pewien dylemat ponieważ za niedługo odwiedza mnie rodzina, której daaawno nie widziałam ,wybieramy się razem na ferie. Będziemy dużo jezdzić ,zwiedzać - czyli muszę się zaopatrzyć w duzo energii.Pomyslałam ,żeby odłozyć retinoidy na tydzień, może 2 tygodnie. Myslicie ,że to by w jakmś stopniu załatwiło sprawę ? Do dermy nie mam czasu iść na wizytę ale chyba przy dobrych wynikach mogłabym zrobić sobię wolne od tabletek. Odstawiałyście leki na taki czas i myślicie, że to dobry pomysł??
monique97 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-02-18, 23:32   #4581
Selavie
Rozeznanie
 
Avatar Selavie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 762
Dot.: Izotek - cz.II

Pomocy! Kończę kurację praktycznie bez zadnych efektów. Mam trądzik zaskórnikowy - zaskórniki jak wychodzily tak wychodzą xały czas. Lekarz pociesza ze niektorzy mają efekt dopiero po kuracji - czy słyszałyscie moze zeby ktoś tak miał?
__________________
Acnenormin -> 19.07.2013
Acnenormin II -> 17.12.2016
Selavie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-02-19, 06:31   #4582
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Izotek - cz.II

Cytat:
Napisane przez Selavie Pokaż wiadomość
Pomocy! Kończę kurację praktycznie bez zadnych efektów. Mam trądzik zaskórnikowy - zaskórniki jak wychodzily tak wychodzą xały czas. Lekarz pociesza ze niektorzy mają efekt dopiero po kuracji - czy słyszałyscie moze zeby ktoś tak miał?
Jak długo i jaka dawka?
Ja nie słyszałam o czymś takim.
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-02-19, 07:10   #4583
vericious
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 65
Dot.: Izotek - cz.II

Cytat:
Napisane przez monique97 Pokaż wiadomość
Hej
Potrzebuje waszej rady. Od paru tygodni odczuwam bardzo wyraźnie skutki uboczne axotretu... Najgorsze są poranki i wieczory... Rano zazwyczaj jestem niedospana po męczącej nocy ,ciężko mi sie dobudzić ,chodzę jak struta ,czasem boli mnie lekko głowa i mam podły nastrój. Wieczory są chyba gorsze głowa mnie ćmi, bolą oczy ,stawy pobolewają (co mi się do tej pory chyba nawet nie zdarzało) ,żyły na rękach od czasu do czasu pulsują bólem. Ogólnie moje samopoczucie ostatnimi tygodniami nie jest najlepsze, nawet w ciągu dnia pojawiają się jakieś dziwne bóle podbrzusza, senność, łatwo mnie wyprowadzić z równowagi. Dla jasności robiłam niedawno kompleks badań i niby wszystko w normie, bez żadnych odchyłów... Staram się udawać przed innymi, że jest wszystko ok bo by było chyba najgorszą rzeczą jakbym zaczęła narzekać i robić wielkie halo z tego. Nie wiem jak sobie pomóc ,żeby choć trochę było lepiej, może zmienić coś w diecie?
Mam pewien dylemat ponieważ za niedługo odwiedza mnie rodzina, której daaawno nie widziałam ,wybieramy się razem na ferie. Będziemy dużo jezdzić ,zwiedzać - czyli muszę się zaopatrzyć w duzo energii.Pomyslałam ,żeby odłozyć retinoidy na tydzień, może 2 tygodnie. Myslicie ,że to by w jakmś stopniu załatwiło sprawę ? Do dermy nie mam czasu iść na wizytę ale chyba przy dobrych wynikach mogłabym zrobić sobię wolne od tabletek. Odstawiałyście leki na taki czas i myślicie, że to dobry pomysł??
Z tego co wiem, to Izotek krąży po organizmie jeszcze jakiś czas po zakończeniu/przerwaniu kuracji. Ja też kiepsko się czuje i zawaliłam przez to pisanie pracy magisterskiej, bo po prostu nie miałam siły siedzieć przed komputerem, bolą mnie oczy wieczorami i zmuszam się do tego teraz już na ostatnią chwilę, a miałam tyyyyyyle czasu. Więc ja na Twoim miejscu nie przerywałabym kuracji, bo kto wie, czy w tak krótkim czasie odczujesz różnicę. Poproś po prostu rodzinę o wyrozumiałość że względu na to, że gorzej się czujesz, bo przyjmujesz leki i myślę, że zrozumieją.


Mówiłaś lekarzowi o tych wszystkich skutkach?

Edytowane przez vericious
Czas edycji: 2018-02-19 o 09:31
vericious jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-02-19, 07:19   #4584
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Izotek - cz.II

Izotek krąży po organizmie około miesiąc po zakończeniu kuracji
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-02-19, 13:30   #4585
Selavie
Rozeznanie
 
Avatar Selavie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 762
Dot.: Izotek - cz.II

Cytat:
Napisane przez visionAM Pokaż wiadomość
Jak długo i jaka dawka?
Ja nie słyszałam o czymś takim.
w sumie połknełam 360 tabletek po 20 mg, ważę 50 kg
__________________
Acnenormin -> 19.07.2013
Acnenormin II -> 17.12.2016
Selavie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-02-19, 13:32   #4586
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Izotek - cz.II

Cytat:
Napisane przez Selavie Pokaż wiadomość
w sumie połknełam 360 tabletek po 20 mg, ważę 50 kg
To dawka jest w porządku. Może po prostu jesteś w gronie tych osób, na które izo nie działa
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-02-19, 14:57   #4587
kiedy_hajs
Raczkowanie
 
Avatar kiedy_hajs
 
Zarejestrowany: 2017-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 101
Dot.: Izotek - cz.II

Cytat:
Napisane przez someonelikeyou2 Pokaż wiadomość
Bardzo współczuję Ja też się bardzo bałam i nadal boję o moje włosy. Nie masz może jakiegoś zdjęcia porównawczego? Włosów sprzed kuracji i po? No właśnie, a jak po kuracji? Twoje włosy wracają do stanu wcześniejszego?
Niestety nie mam
Jakoś na początku stycznia przestałam brać izotek i niewiele się zmieniło jeśli chodzi o włosy, wciąż wypadają, a bardzo o nie dbam i wspomagam się również przeróżnymi ziółkami itp :< Spróbuję jeszcze pyłku pszczelego - kiedyś mi bardzo pomógł zarówno na cerę, jak i na włosy. Może i teraz pomoże.

A, i mam mega łupież a nigdy nie miałam! Udaje mi się go pozbyć na max. 3 dni nakładając oleje, ale później wszystko wraca i tak :/ Dziś nałożyłam sobie aloes i olej z dzikiej róży i nie ma śladu po łupieżu, jednak na pewno to tylko chwilowy pozytywny efekt :P

Zamierzam znów ściąć włosy do ramion, może jakoś się wzmocnią. Na szczęście szybko mi rosną, więc żadna strata
__________________
FretkArt - jakby kogoś interesował mój tani ołówek na kartce z drukarki.

Ja bym kota nie wzięła
na weekend
A ty mi chciałeś
serce oddać,
na wieczność.
kiedy_hajs jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-02-19, 15:25   #4588
Selavie
Rozeznanie
 
Avatar Selavie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 762
Dot.: Izotek - cz.II

Cytat:
Napisane przez visionAM Pokaż wiadomość
To dawka jest w porządku. Może po prostu jesteś w gronie tych osób, na które izo nie działa
Mam nadzieję, że nie... Myslalam, że może tutaj znajdę kogoś kto dopiero po kuracji miał czystą twarz, ale pewnie te osoby co skończyły już tu nie zaglądają
__________________
Acnenormin -> 19.07.2013
Acnenormin II -> 17.12.2016
Selavie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-02-19, 15:56   #4589
berata
Raczkowanie
 
Avatar berata
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 199
Dot.: Izotek - cz.II

Cytat:
Napisane przez kiedy_hajs Pokaż wiadomość
Nie chcę źle wróżyć, bo każdy ma inaczej, ale u mnie tragedia z włosami dopiero była po 8 miesiącu aż do teraz.
Kurde, miałam nadzieję, że zagrożenie minęło. Pozostaje mi wierzyć, że nic się nie zmieni.

edit: dopiero doczytałam. Ja nie zaczęłąm brać leków 6 miesięcy temu, tylko 6 miesięcy temu zakończyłam.

Pozdrowienia
__________________


Edytowane przez berata
Czas edycji: 2018-02-19 o 16:03
berata jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-02-19, 23:19   #4590
vericious
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 65
Dot.: Izotek - cz.II

Słuchajcie, a w jakim czasie od wygaszenia się zmian tradzikowych wasza cera stała się bardziej ujednolicona?
Mam wrażenie, że mam obecnie więcej przebarwień niż miałam pryszczy, a sam koloryt skóry jest brzydki i ziemisty, mimo, iż staram się nawilżać ją starannie.
vericious jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-01-27 19:31:35


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:09.