Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY - Strona 38 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-08-10, 11:44   #1111
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez bety2008 Pokaż wiadomość
– Czy kremy z retinolem można bezpiecznie stosować zimą i latem?
Jak najbardziej. Ich formuły zostały tak dopracowane, aby nie powstawały podrażnienia pod wpływem słońca. To nieprawda, że retinol działa fotouczulająco. Latem i zimą jest szczególnie potrzebny skórze przy naprawie uszkodzeń spowodowanych działaniem promieniowania słonecznego.


co wy na to? lekarz zapomniał poinformować o tym jak bardzo skóra po takim kremie jest " odsłonięta" i wrażliwa na działania słoneczne? a potem się dziwić,że kobiety mają przebarwienia i ich stan po retinolach może być gorszy niż przed , zwłaszcza latem.
co ja na to... ta dermatolog wręcz zaprzecza, że retinol działa fotouczulająco... i jeszcze pośrednio zaleca nabawić się najpierw uszkodzeń skóry na słońcu i potem smarować się retinolem (bo po co temu zapobiegać filtrem, skoro mamy retinol i nim możemy uszkodzenia zaleczyć). to gdzie prewencja?! jeśli chodzi o działanie fotouczulające, to naprawdę nie wiem... przecież do wczoraj myślałam, że to jakiś kwas, a tu się okazuje, że to witamina A
cloche jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-10, 11:53   #1112
bety2008
Raczkowanie
 
Avatar bety2008
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Fontenay le Comte / Francja
Wiadomości: 122
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
co ja na to... ta dermatolog wręcz zaprzecza, że retinol działa fotouczulająco... i jeszcze pośrednio zaleca nabawić się najpierw uszkodzeń skóry na słońcu i potem smarować się retinolem (bo po co temu zapobiegać filtrem, skoro mamy retinol i nim możemy uszkodzenia zaleczyć). to gdzie prewencja?! jeśli chodzi o działanie fotouczulające, to naprawdę nie wiem... przecież do wczoraj myślałam, że to jakiś kwas, a tu się okazuje, że to witamina A

co do wiedzy dermatologów to już sie tyle naczytałam na wizażu,że szkoda nawet gadać , ale wiadomo lepiej być ostrożnym i się zabezpieczać.
Cieszę się,że przybliżyłam Ci troszkę temat retinolu i kto wie może niebawem sama się skusisz
__________________
36 lat minęło jak jeden dzień...
...i ciut o zyciu na francuskiej prowincji
http://starydomzapomnianyogrodija.blogspot.fr/
bety2008 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-10, 12:03   #1113
bety2008
Raczkowanie
 
Avatar bety2008
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Fontenay le Comte / Francja
Wiadomości: 122
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

odnośnie naszych filtrów znalazłam jeszcze coś takiego firmy Neostrata, nie mam szczegółowego składu ale co wy na to co podano w opisie ??????????????

NeoStrata® Krem przeciwsłoneczny SPF 29 - kombinacja nowoczesnych filtrów chemicznych o zróżnicowanym spektrum absorpcji: UVA - Parsol 1789, UVB - Parsol MCX (ostatnie badania dowodzą, że takie połączenie gwarantuje całkowitą ochronę przed UV i promieniowaniem elektromagnetycznym oraz zapobiega zmianom photoaging w naskórku i skórze właściwej), glukonolakton, kompleks antyoksydacyjny. Kompatybilny z innymi produktami NeoStrata. Specjalnie stworzony jako protekcja przed UV po peeling'ach (chemicznych, fizycznych, laserowych), pod makijaż, przy intensywnej ekspozycji na słońce.
Opak. 100 ml.
__________________
36 lat minęło jak jeden dzień...
...i ciut o zyciu na francuskiej prowincji
http://starydomzapomnianyogrodija.blogspot.fr/
bety2008 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-10, 12:15   #1114
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

kto wie, może się skuszę, ale póki co jakoś specjalnie zmarszczek nie mam... i owszem, prewencja, ale chyba nie wszystko na raz najpierw sobie fajnego filtra poszukam... retinola to najprędzej pod oczy bym sobie pacnęła. dużo się śmieję i mam dwie poziome zmarchy na dolnych powiekach

a co do filtrowego neostrata - nie piszą nic, jaką ochronę UVA daje? i może któraś z was wie, jaka jest wskazana? czy 10 starczy? (około tyle najczęściej dają w 30tkach) czy może lepiej około 20 (takie to w 40tkach widziałam), albo tak z grubej rury walnąć od razu około 30 (w 50+)??? bo to ta ochrona przeciwko UVA przeciwdziała zmarszczkom posłonecznym, nie? czy jak to w końcu było...
cloche jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-10, 12:31   #1115
bety2008
Raczkowanie
 
Avatar bety2008
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Fontenay le Comte / Francja
Wiadomości: 122
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

cloche - ja 5 lat temu nie używałam nic poza mleczkiem do demakijażu i kremem matującym, dosłownie NIC, gdyby ktoś mnie wtedy spytał o najprostszy krem nawilżający, o kwasy czy retinol to zastanawiałabym się czy nie mówi do mnie czasem po chińsku

ale z upływem lat człowiek mądrzeje i poszerza swój " światopogląd"

Kto by pomyślał,że po kilku latach będę używała retinolu, czytała o kwasach, nawilżaczach i FILTRACH

ale jak to sie mówi, lepiej późno niż wcale
__________________
36 lat minęło jak jeden dzień...
...i ciut o zyciu na francuskiej prowincji
http://starydomzapomnianyogrodija.blogspot.fr/
bety2008 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-10, 13:03   #1116
climberka
Raczkowanie
 
Avatar climberka
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 229
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

witam sie w niedziele

no mnie tez zaskoczyla ta wypowiedz dermo co to ma byc zwlaszcza o ciazy i retinolu! kwasy sa jeszcze dopuszczane w lekkim stezeniu, ale retinol? szok! ale wiemy, ze dermatolodzy sa rozni, mi tez za mlodu polecali mycie buzi szarym mydlem, przecieranie jakas Afrodyta i intensywne opalanie twarzy

Cloche ja pod oczka maziam sie Active C do suchej na przemian z Physiogelem i tym http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=19573
climberka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-10, 13:14   #1117
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
co ja na to... ta dermatolog wręcz zaprzecza, że retinol działa fotouczulająco... i jeszcze pośrednio zaleca nabawić się najpierw uszkodzeń skóry na słońcu i potem smarować się retinolem (bo po co temu zapobiegać filtrem, skoro mamy retinol i nim możemy uszkodzenia zaleczyć). to gdzie prewencja?! jeśli chodzi o działanie fotouczulające, to naprawdę nie wiem... przecież do wczoraj myślałam, że to jakiś kwas, a tu się okazuje, że to witamina A
Mi pani dermatolog (co prawda starsza kobieta może niezbyt na bieżaco) przepisała w srodku lata isotrexin na trądzik i kazała stosować na noc, a w pochmurn dni również na dzień. Według jej wiedzy (podobno informacji od producenta) wielu preparatów nie można stosować latem bo powodują przebarwienia, maja działanie fotouczulajace, a isotrexin nie i mogę go spokojnie stosować bez filtrów. Wyszłam stamtąd przerazona praniem mózgu jakie zrobili jej zapewne na jakimś szkoleniu, bo na ulotce żelu jest informacja, żeby unikać ekspozycji na słońce. Pozatym to isotretinoinum, może nie tak silny lek jak atrederm, ale jednak to retinoidy. Sam fakt złuszczania cery powoduje jej uwrazliwienie na promieniowanie UV.
Szkoda słow na lekarzy, trzeba wszytko doczytać samemu i kierować sie rozsądkiem.
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-08-10, 13:56   #1118
berti
Raczkowanie
 
Avatar berti
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 117
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez bety2008 Pokaż wiadomość
przeglądając portale dla kobiet ( nie pisze gdzie,żeby nie było reklamy i itp) znalazłam wywiad z dermatologiem odnośnie stosowania kremów z Retinolem, zdziwiłam sie bardzo odpowiedzią dotyczącą bezpiecznego stosowania go latem i zimą ( nie mam mowy o filtrach i możliwości przebarwień)
witam kochane, ale pisałyście!! a tylko 1 dzień mnie nie było

no więc odnoście takich preparatów

Retinol - czysta forma witaminy A bardzo niestabilna (niby występuje w Retin-OX)
Najczęściej występuje (w kremach i naturalnie w produktach pochodzenia zwierzęcego) jako - Palmitynian Retinolu - chemicznie ester

Pochodne witaminy A to - np. Retinal (aldehyd) i kwas retinowy (te występują w preparatach anty trądzikowych na receptę i np. w Diacnealu)

Mam wrażenie, że pan lekarz miał na myśli kremy z palmitynianem retinolu... Generalnie 2 ostatnie związki aldehyd i kwas na 100% bardzo uwrażliwiają na UV, a także wpływają na rozwój płodu!! Jeżeli chodzi o retinol, nie wiem czy bardzo podrażnia ale na pewno rozkłada sie błyskawicznie pod wpływem UV (więc nie jest na dzień!!)

ufff no to tyle z research'u Gdzies tu na wizażu jest artykul cały o pochodnych witA

pozdrawiam
berti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-10, 14:16   #1119
bety2008
Raczkowanie
 
Avatar bety2008
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Fontenay le Comte / Francja
Wiadomości: 122
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez berti Pokaż wiadomość
witam kochane, ale pisałyście!! a tylko 1 dzień mnie nie było

no więc odnoście takich preparatów

Retinol - czysta forma witaminy A bardzo niestabilna (niby występuje w Retin-OX)
Najczęściej występuje (w kremach i naturalnie w produktach pochodzenia zwierzęcego) jako - Palmitynian Retinolu - chemicznie ester

Pochodne witaminy A to - np. Retinal (aldehyd) i kwas retinowy (te występują w preparatach anty trądzikowych na receptę i np. w Diacnealu)

Mam wrażenie, że pan lekarz miał na myśli kremy z palmitynianem retinolu... Generalnie 2 ostatnie związki aldehyd i kwas na 100% bardzo uwrażliwiają na UV, a także wpływają na rozwój płodu!! Jeżeli chodzi o retinol, nie wiem czy bardzo podrażnia ale na pewno rozkłada sie błyskawicznie pod wpływem UV (więc nie jest na dzień!!)

ufff no to tyle z research'u Gdzies tu na wizażu jest artykul cały o pochodnych witA

pozdrawiam

to sie dzisiaj rozpisałyśmy o retinolku, ale teraz chociaż wiadomo co to jest i jak działa , ja od siebie mogę powiedzieć,że z dnia na dzień jestem z niego coraz bardziej zadowolona, mimo,że stosuje co 3 noc. Buzia bardzo sie wygładziła, chyba nigdy takiej nie miałam, a w połączeniu z HOL-em spisuje sie fantastycznie . na pewno niebawem rozejrzę się za retinolkiem pod oczy .
__________________
36 lat minęło jak jeden dzień...
...i ciut o zyciu na francuskiej prowincji
http://starydomzapomnianyogrodija.blogspot.fr/
bety2008 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-10, 14:34   #1120
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez climberka Pokaż wiadomość
witam sie w niedziele

no mnie tez zaskoczyla ta wypowiedz dermo co to ma byc zwlaszcza o ciazy i retinolu! kwasy sa jeszcze dopuszczane w lekkim stezeniu, ale retinol? szok! ale wiemy, ze dermatolodzy sa rozni, mi tez za mlodu polecali mycie buzi szarym mydlem, przecieranie jakas Afrodyta i intensywne opalanie twarzy

Cloche ja pod oczka maziam sie Active C do suchej na przemian z Physiogelem i tym http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=19573
och, ja do żadnego dermatologa nie łaziłam, może to i dobrze... jak pomyślę, że moja koleżanka przez dwa lata brała antybiotyki codziennie (aż jej dermatolog zmarł - wówczas była załamana, bo co ona pocznie...) ech, lepiej samemu się doszkolić

a co do tych oczu, znaczy się pod oczy, podobało ci się najbardziej? mam teraz jakiś żelik z kosmetyków naturalnych, ogólnie nie jest zły, ale on bardziej chłodzący niż nawilżający, a ja chłodzenia nie potrzebuję. nie mam ani sińców ani opuchniętych oczu...
cloche jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-10, 14:41   #1121
berti
Raczkowanie
 
Avatar berti
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 117
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

znalazłam ten artykuł i przejrzałam jeszcze raz - pani dermatolog i pani dziennikarka miały na myśli kremy takie jak retin-ox z retinolem. Ale przecież przeciętny użytkownik (nie zgłębiający wiedzy na BU myli pojęcia witamina A, retinol i retinal, retinaldehyd, retinoidy itd. a tu się naczyta że wsio bezpiecznie i cacy . No normalnie zgroza

Tak a propos, ja zaczęłam przygodę z Diacnealem, wychodzą mi wszystkie zanieczyszczenia z gęby i mam doła ale jakoś wytrzymam

co do filtrów to do mnie leci już bioderma spary 50+, zamiast vichy kremu

do nawilżania (na przemian z Diacnealem) znalazłam w domu svr nawilżający Creme Hydratante SVR - tłuścioch potworny, idzie tylko na noc i 2x w tygodniu
berti jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-08-10, 14:43   #1122
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez bety2008 Pokaż wiadomość
cloche - ja 5 lat temu nie używałam nic poza mleczkiem do demakijażu i kremem matującym, dosłownie NIC, gdyby ktoś mnie wtedy spytał o najprostszy krem nawilżający, o kwasy czy retinol to zastanawiałabym się czy nie mówi do mnie czasem po chińsku

ale z upływem lat człowiek mądrzeje i poszerza swój " światopogląd"

Kto by pomyślał,że po kilku latach będę używała retinolu, czytała o kwasach, nawilżaczach i FILTRACH

ale jak to sie mówi, lepiej późno niż wcale
ech, kiedyś to jak jechałam na obóz sportowy nad śródziemne, to ze sobą zabrałam z "kosmetyków" tylko pastę do zębów, mydło, szampon i filtry. przypadkiem dobre, bo ambre solaire, a że byłam po wypadku i z bliznami, to używałam 30tki (jakieś 12 lat temu to było, wyższych filtrów wówczas nie widziałam), wszyscy się ze mnie śmiali... za to ja się z nich śmiałam, jak wracaliśmy jako jedyna bez okładów z ogórka czy maślanki funkcjonowałam... ale nikt wtedy nie myślał o trwałym uszkodzeniu skóry...
cloche jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-10, 14:50   #1123
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez berti Pokaż wiadomość
znalazłam ten artykuł i przejrzałam jeszcze raz - pani dermatolog i pani dziennikarka miały na myśli kremy takie jak retin-ox z retinolem. Ale przecież przeciętny użytkownik (nie zgłębiający wiedzy na BU myli pojęcia witamina A, retinol i retinal, retinaldehyd, retinoidy itd. a tu się naczyta że wsio bezpiecznie i cacy . No normalnie zgroza

Tak a propos, ja zaczęłam przygodę z Diacnealem, wychodzą mi wszystkie zanieczyszczenia z gęby i mam doła ale jakoś wytrzymam

co do filtrów to do mnie leci już bioderma spary 50+, zamiast vichy kremu

do nawilżania (na przemian z Diacnealem) znalazłam w domu svr nawilżający Creme Hydratante SVR - tłuścioch potworny, idzie tylko na noc i 2x w tygodniu
cholercia, muszę poczytać coś o tych różnicach jeszcze między tymi "reti-coś tam". wiedza mi nie zaszkodzi.
berti, przetrzymaj to oczyszczanie pyszczka, będzie dobrze. jesteśmy z tobą
cloche jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-10, 14:55   #1124
bety2008
Raczkowanie
 
Avatar bety2008
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Fontenay le Comte / Francja
Wiadomości: 122
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez berti Pokaż wiadomość
znalazłam ten artykuł i przejrzałam jeszcze raz - pani dermatolog i pani dziennikarka miały na myśli kremy takie jak retin-ox z retinolem. Ale przecież przeciętny użytkownik (nie zgłębiający wiedzy na BU myli pojęcia witamina A, retinol i retinal, retinaldehyd, retinoidy itd. a tu się naczyta że wsio bezpiecznie i cacy . No normalnie zgroza

Tak a propos, ja zaczęłam przygodę z Diacnealem, wychodzą mi wszystkie zanieczyszczenia z gęby i mam doła ale jakoś wytrzymam

co do filtrów to do mnie leci już bioderma spary 50+, zamiast vichy kremu

do nawilżania (na przemian z Diacnealem) znalazłam w domu svr nawilżający Creme Hydratante SVR - tłuścioch potworny, idzie tylko na noc i 2x w tygodniu
berti - ja się nie bardzo znam na tych specyficznych kremikach ale co ma w składzie ten twój krem - Diacneal( kwasy czy retinole)? To normalna reakcja,że tak wysypuję na początku? tak czy inaczej bądź dzielna , ja tez miałam kryzys ale już minął, buźka wraca do normy !!!!
__________________
36 lat minęło jak jeden dzień...
...i ciut o zyciu na francuskiej prowincji
http://starydomzapomnianyogrodija.blogspot.fr/
bety2008 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-10, 15:44   #1125
berti
Raczkowanie
 
Avatar berti
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 117
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

dziękuje kochane za wsparcie

Diacneal ma i kwas (6% kwas glikolowy) i retinal (retinaldehyd) 0.1% - to jest mocny krem

Ponoć na początku może być wysyp - ja obserwuje raczej, że wszystkie grudki podskórne i zaskórniki tak "wychodzą" w sensie że robią się mniejsze () ale i bardziej "wystają" ze skóry , dodatkowo bardzo się tłuszczę. No ale dopiero chyba z 5 razy się smarowałam, będę czekać co dalej.

pozdrawiam
berti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-10, 16:49   #1126
bety2008
Raczkowanie
 
Avatar bety2008
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Fontenay le Comte / Francja
Wiadomości: 122
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez berti Pokaż wiadomość
dziękuje kochane za wsparcie

Diacneal ma i kwas (6% kwas glikolowy) i retinal (retinaldehyd) 0.1% - to jest mocny krem

Ponoć na początku może być wysyp - ja obserwuje raczej, że wszystkie grudki podskórne i zaskórniki tak "wychodzą" w sensie że robią się mniejsze () ale i bardziej "wystają" ze skóry , dodatkowo bardzo się tłuszczę. No ale dopiero chyba z 5 razy się smarowałam, będę czekać co dalej.

pozdrawiam
a może to takie założenie,że skórka sie oczyści a potem to już tylko czekać na piękną buźkę,która będzie jednolita, oczyszczona i odmłodzona !!!!!!!
czekamy na relacje jak spisuje sie kremik
trzymamy kciuki
__________________
36 lat minęło jak jeden dzień...
...i ciut o zyciu na francuskiej prowincji
http://starydomzapomnianyogrodija.blogspot.fr/
bety2008 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-10, 17:04   #1127
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez berti Pokaż wiadomość
dziękuje kochane za wsparcie

Diacneal ma i kwas (6% kwas glikolowy) i retinal (retinaldehyd) 0.1% - to jest mocny krem

Ponoć na początku może być wysyp - ja obserwuje raczej, że wszystkie grudki podskórne i zaskórniki tak "wychodzą" w sensie że robią się mniejsze () ale i bardziej "wystają" ze skóry , dodatkowo bardzo się tłuszczę. No ale dopiero chyba z 5 razy się smarowałam, będę czekać co dalej.

pozdrawiam
eeeh, w takim razie norma! wywali wszystko, co się szykowało do wyjścia, tylko że za jednym zamachem, i potem będzie spokój
cloche jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-10, 19:33   #1128
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

dostałam odpowiedź odnośnie dwóch capital soleil na analizie składów... i ogólnie już sama nie wiem... co do zapychania to przy filtrach nigdy powiedzieć się nie da - trzeba próbować. ale teoretycznie powinny się wchłaniać dobrze, jeśli się nałoży bez kremu pod to. Hexxanie nie pasowało, że przy odwodnionej skórze ryzykuję filtr z alkoholem... więc się zabrałam za poszukiwania i wpadłam na avene 40tkę żel-krem, który jest do cery tłustej przeznaczony i mimo to nie ma procencików przynajmniej na początku składu, do tego - co mnie cieszy - nie ma tego diazo... urea (od niego na bank dostaję pokrzywkowego uczulenia). nie ma też parabenów i tylko disodium EDTA mnie mało cieszy, ale chyba warto zaryzykować? oto skład:

AVENE AQUA, C12-15 ALKYL BENZOATE, ETHYLHEXYL METHOXYCINNAMATE, METHYLENE BIS-BENZOTRIAZOLYL TETRAMETHYLBUTYLPHENOL, AQUA, BUTYLENE GLYCOL, CYCLOMETHICONE, BIS-ETHYLHEXYLOXYPHENOL METHOXYPHENYL TRIAZINE, PTFE, DIMETHICONE, CETEARYL ALCOHOL, C20-22 ALKYL PHOSPHATE, POLYMETHYL METHACRYLATE, C20-22 ALCOHOLS, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, CHLORPHENESIN, COCO-GLUCOSIDE, CUCURBITA PEPO, DECYL GLUCOSIDE, DISODIUM EDTA, PARFUM, HYDROXYETHYL ACRYLATE/SODIUM ACRYLOYLDIMETHYL TAURATE COPOLYMER, PHENOXYETHANOL, POLYSORBATE- 60, PROPYLENE GYLCOL, SORBIC ACID, SQUALANE, TITANIUM DIOXIDE, TOCOPHERYL GLUCOSIDE, TRIETHANOLAMINE, TRIETHOXYCAPRYLYLSILANE, TRIMETHOXYCAPRYLYLSILANE, XANTHAN GUM, ZINC GLUCONATE, ZINC OXIDE.


są trójglicerydy ale daleko, a alkohole te takie c20-22 to chyba jakieś inne czy jak? no i też nie na początku składu... co wy na to?
filtr w polsce niedostępny z tego co widzę na stronie avene
cloche jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-10, 20:25   #1129
bety2008
Raczkowanie
 
Avatar bety2008
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Fontenay le Comte / Francja
Wiadomości: 122
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

cloche- czy o tym mówisz?

AVENE CLEANANCE SOLAIRE SPF 40 KREM OCHRONNY CERA TRĄDZIKOWA
__________________
36 lat minęło jak jeden dzień...
...i ciut o zyciu na francuskiej prowincji
http://starydomzapomnianyogrodija.blogspot.fr/
bety2008 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-08-10, 20:38   #1130
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez bety2008 Pokaż wiadomość
cloche- czy o tym mówisz?

AVENE CLEANANCE SOLAIRE SPF 40 KREM OCHRONNY CERA TRĄDZIKOWA
a żebym to ja wiedziała... jak by łaskawie nazywali wszystko tak samo w każdym kraju, to by nie było problemu. ogólnie to nazywa się w niemczech tak: Sonnengel-creme SPF 40. nic o cleanance nie ma. na stronie polskiej składów nie ma, a francuska jest w budowie, pewnie nowości wrzucają albo uaktualniają jakieś składy...

hmm... wpadłam na to, by jeszcze poszukać cleanance na KWC... i inny skład. więc to nie to chyba że zmienili
cloche jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-10, 20:45   #1131
bety2008
Raczkowanie
 
Avatar bety2008
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Fontenay le Comte / Francja
Wiadomości: 122
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
a żebym to ja wiedziała... jak by łaskawie nazywali wszystko tak samo w każdym kraju, to by nie było problemu. ogólnie to nazywa się w niemczech tak: Sonnengel-creme SPF 40. nic o cleanance nie ma. na stronie polskiej składów nie ma, a francuska jest w budowie, pewnie nowości wrzucają albo uaktualniają jakieś składy...

hmm... wpadłam na to, by jeszcze poszukać cleanance na KWC... i inny skład. więc to nie to chyba że zmienili
jutro może będę w aptece to zerknę na filtry avenki jakie maja i czy są nowości
jak coś będę wiedziała dam znać
__________________
36 lat minęło jak jeden dzień...
...i ciut o zyciu na francuskiej prowincji
http://starydomzapomnianyogrodija.blogspot.fr/
bety2008 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-10, 20:50   #1132
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez bety2008 Pokaż wiadomość
jutro może będę w aptece to zerknę na filtry avenki jakie maja i czy są nowości
jak coś będę wiedziała dam znać
dzięki bety, przyda mi się, bo próbkę vichy dzisiaj wykończyłam, a w sobotę idę na ogrodową party...
cloche jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-10, 20:54   #1133
bety2008
Raczkowanie
 
Avatar bety2008
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Fontenay le Comte / Francja
Wiadomości: 122
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
dzięki bety, przyda mi się, bo próbkę vichy dzisiaj wykończyłam, a w sobotę idę na ogrodową party...
no proszę to będzie imprezka , super idź i baw się dobrze a z filterkami coś jeszcze wymyślimy a gdyby nawet coś poszło nie tak to przecież nie są w stanie popsuć takiego party

__________________
36 lat minęło jak jeden dzień...
...i ciut o zyciu na francuskiej prowincji
http://starydomzapomnianyogrodija.blogspot.fr/
bety2008 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-10, 20:54   #1134
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cloche to nie tak,ze mi do konca nie pasowalo bo....najlepiej to Ty wiesz jak Twoja skora reaguje na filtr w ktorym jest wrzucony alkohol denat. bo to bardzo wazne
Wydaje mi sie,ze powinnas pozadnie przetestowac Vichy aby moc cos powiedziec nie bazie jednej probki w tyg.
Interesuje mnie jak zachowuje sie Twoja skora tuz po aplikacji filtra i pozniej kiedy sie wchlonie?masz uczucie nawilzenia?czy sciagnietej i podszczypywanej skory?jak wyglada skora po demakijazu filtra?
To sa wazne rzeczy skladajace sie na to,jak odbieramy dany filtr.

AVENE CLEANANCE SOLAIRE SPF 40 KREM OCHRONNY CERA TRĄDZIKOWA-nie kazdemu pasuje,albo inaczej bylo wiecej niezadowolonych niz zadowolonych
Osobiscie uzywalam i dla mnie bomba ale duzo osob pisalo o efekcie zapychania.

Poza tym dalej sie upieram ze moze warto siegnac po Hydraphase XL-bazujac na skladzie z KWC ,uzyte w nim konserwanty nie sa szczegolnie zle.
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-10, 21:09   #1135
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość
Cloche to nie tak,ze mi do konca nie pasowalo bo....najlepiej to Ty wiesz jak Twoja skora reaguje na filtr w ktorym jest wrzucony alkohol denat. bo to bardzo wazne
Wydaje mi sie,ze powinnas pozadnie przetestowac Vichy aby moc cos powiedziec nie bazie jednej probki w tyg.
Interesuje mnie jak zachowuje sie Twoja skora tuz po aplikacji filtra i pozniej kiedy sie wchlonie?masz uczucie nawilzenia?czy sciagnietej i podszczypywanej skory?jak wyglada skora po demakijazu filtra?
To sa wazne rzeczy skladajace sie na to,jak odbieramy dany filtr.

AVENE CLEANANCE SOLAIRE SPF 40 KREM OCHRONNY CERA TRĄDZIKOWA-nie kazdemu pasuje,albo inaczej bylo wiecej niezadowolonych niz zadowolonych
Osobiscie uzywalam i dla mnie bomba ale duzo osob pisalo o efekcie zapychania.

Poza tym dalej sie upieram ze moze warto siegnac po Hydraphase XL-bazujac na skladzie z KWC ,uzyte w nim konserwanty nie sa szczegolnie zle.
no na ogrodową party to mogę pewnie i z hydraphase XL sobie dać radę ale często chodzę po alpach i myślałam, że taka poto-odporna 30tka nie byłaby głupia...

co do alkoholu to owszem, bardzo nie lubię dużego stężenia jak np. w jednym lorealu było. może miałam pomyloną serię, bo miałam wrażenie, że dali alka zamiast wody wówczas skóra była ściągnięta. i w tonikach alkoholu nie lubię. w kremach, które nie zajeżdżają jakoś specjalnie alkoholem, czuję się dobrze. mój LRP hydreane ma alkohol, ale w ogóle go nie czuć i świetnie nawilża i koi (dlatego marzyłby mi się taki hydreane XL ale nie wpadli na to jeszcze). chyba na normalne dni póki co sprawię sobie hydraphase XL faktycznie. a w alpy będę testować
cloche jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-10, 21:17   #1136
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
no na ogrodową party to mogę pewnie i z hydraphase XL sobie dać radę ale często chodzę po alpach i myślałam, że taka poto-odporna 30tka nie byłaby głupia...

co do alkoholu to owszem, bardzo nie lubię dużego stężenia jak np. w jednym lorealu było. może miałam pomyloną serię, bo miałam wrażenie, że dali alka zamiast wody wówczas skóra była ściągnięta. i w tonikach alkoholu nie lubię. w kremach, które nie zajeżdżają jakoś specjalnie alkoholem, czuję się dobrze. mój LRP hydreane ma alkohol, ale w ogóle go nie czuć i świetnie nawilża i koi (dlatego marzyłby mi się taki hydreane XL ale nie wpadli na to jeszcze). chyba na normalne dni póki co sprawię sobie hydraphase XL faktycznie. a w alpy będę testować

To teraz juz wiem jakiego rodzaju filtra szukasz
w kazdym razie w gory to polecam min.SPF 50 i nie ma tutaj co kombinowac.

Masz moze dostep do serii slonecznej Roc Minesol?bo jezeli tak to goraco Ci polecam krem SPF 50;albo moze cos z Biodermy?
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-10, 21:30   #1137
climberka
Raczkowanie
 
Avatar climberka
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 229
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Na pewno z kwasami i retoidami trzeba uwazac i umiejetnie aplikowac. Na poczatek dobrze napoic cere, nawilzyc przez ok miesiac. Warto zaczynac od najmniejszych stezen, klasc co kilka dni, potem czesciej, no i pamietac o filtrach. Moja kumpela zarznela sobie cere wspomnianym Diacnealem, bo przekombinowala - miala strasznie odwodniona skore (przy tym tlusta, z wypryskami) w szale rozpaczy rzucila sie na ten Diacneal stosujac go codziennie grubsza warstwa jak maseczke, zero filtrow. efekt - regularne poparzenie.
Mnie z kolei kusi Glyco-A, ktos wie czy mozna stosowac w ciazy

Cloche Physiogel jest fajny, dobrze natluszcza przy tym odzywia, u mnie sie sprawdza tylko pod oczka, nie wyobrazam sobie klasc go na cala buzie; Garnierek owszem przyjemny ale to chyba jakies placebo uzywam, bo dostalam kiedys i mam ambicje skonczyc; najlepiej sie spisuje Active C, tylko , ze ja mam ten normalny do twarzy nie Yeux, maziam sie nim czasem po calej buzi, ladnie rozswietla, ale niestety regularnie uzywany zapycha. w sumie to pod oczy najlepiej mi sie sprawdzil oliwkowy Ziaji, jak dla mnie moze to byc cokolwiek byle natluscil te delikatna pod czkami skorke, zadne tam cudo.
climberka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-10, 21:33   #1138
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość
To teraz juz wiem jakiego rodzaju filtra szukasz
w kazdym razie w gory to polecam min.SPF 50 i nie ma tutaj co kombinowac.

Masz moze dostep do serii slonecznej Roc Minesol?bo jezeli tak to goraco Ci polecam krem SPF 50;albo moze cos z Biodermy?
biodermy nie ma w ogóle, a roc minesol jak wpisuję, to mi niewiele niemieckich stron wyskakuje. w mojej aptece internetowej ogólnie roc jest, ale nic z przeciwsłonecznych...

kurde, ale jak 50tka, to może taki LRP 50+ fluide extreme? skład inny niż na KWC (tegoroczna nowość LRP w niemcach):
AQUA, CYCLOPENTASILOXANE, ISONONYL, ISONONANOATE, OCTOCRYLENE, ALCOHOL DENAT., DICAPRYLYL CARBONATE, CYCLOHEXASILOXANE, TITANIUM DIOXIDE, GLYCERIN, BUTYL METHOXYDIBENZOYLMETHANE, POLYMETHYLSILSESQUIOXANE, DIMETHICONE, PROPYLENE GLYCOL, PEG-30 DIPOLYHYDROXYSTEARATE, NYLON-12, SILICA, DROMETRIZOLE TRISILOXANE, ETHYLHEXYL TRIAZONE, BIS-ETHYLHEXYLOXYPHENOL METHOXYPHENYL TRIAZINE, CASSIA ALATA LEAF EXTRACT, DIPHENYL, DIMETHICONE, DISTEARDIMONIUM, HECTORITE, DODECENE, LAURYL, PEG/PPG - 18/18 METHICONE, MALTODEXTRIN, PENTASODIUM, ETHYLENEDIAMINE TETRAMETHYLENE, PHOSPHONATE, PHENOXYETHANOL, POLOXAMER 407, TEREPHTHALYLIDENE DICAMPHOR, SULFONIC ACID, TOCOPHEROL, TRIETHANOLAMINE

ma ten alk, ale poza tym fajnie się przedstawia (chyba... )
cloche jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-11, 08:29   #1139
magratka
Rozeznanie
 
Avatar magratka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 694
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

chcialabym kupic sobie jakis krem brazujacy do twarzy, macie jakis pomysl, co moze nie zapychac?
ciagle testuje rozne kremy z filtrem i lotion Athelios calkiem mi podpasowal, ktoras z Was go uzywa?
magratka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-11, 12:08   #1140
lalaith
Zakorzenienie
 
Avatar lalaith
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 831
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez AsiaW** Pokaż wiadomość
Dziewczyny co sądzicie o moim zestawie?, a po tej kuracji nawilżającej możecie polecić jakiś dobry tonik robiony lub gotowy? (coś mocniejszego, używany sporadycznie),
Na co dzień polecam własnoręcznie robione toniki na bazie octu z czerwonego wina albo jabłkowego (mieszam z wodą w proporcji 1:6) albo hydrolaty.
A sporadycznie? Kwasowe toniki z BU (AHA/BHA i LMlekowym kwasem albo jak masz problemy z naczynkami to ten z samym BHA). Fajne są też na plecki i dekold. Tylko oczywiście przy nich konieczne są filtry, ale myślę że o tym już nie muszę przypominać..

Cytat:
Napisane przez milkNhoney Pokaż wiadomość
Jesteście wielkie !
Za 1,5 miesiąca idę na kontrolę. A ta promocja to dokładniej gdzie jest?
Dziękować
Ja widziałam u mnie na osiedlu w aptece Słonecznej, ale podejrzewam że inne apteki też to mają bo zwykle tak jest

Cytat:
Napisane przez Elfia4 Pokaż wiadomość
Mi pani dermatolog (co prawda starsza kobieta może niezbyt na bieżaco) przepisała w srodku lata isotrexin na trądzik i kazała stosować na noc, a w pochmurn dni również na dzień. Według jej wiedzy (podobno informacji od producenta) wielu preparatów nie można stosować latem bo powodują przebarwienia, maja działanie fotouczulajace, a isotrexin nie i mogę go spokojnie stosować bez filtrów. Wyszłam stamtąd przerazona praniem mózgu jakie zrobili jej zapewne na jakimś szkoleniu, bo na ulotce żelu jest informacja, żeby unikać ekspozycji na słońce. Pozatym to isotretinoinum, może nie tak silny lek jak atrederm, ale jednak to retinoidy. Sam fakt złuszczania cery powoduje jej uwrazliwienie na promieniowanie UV.
Szkoda słow na lekarzy, trzeba wszytko doczytać samemu i kierować sie rozsądkiem.
Kochana, ja miałam dokładnie to samo! (może mamy tą samą lekarkę :P)
Jak dobrze że od lat jestem wierna wizażowi i moja wiedza o retinoidach, kawasach, filtrach, kremach, itp. itd. już wtedy była znaczna.
I pewnie to ja mogłabym tą "lekarkę" w wielu sprawach uświadomić, a nie ona mnie.. Żenada!

Cytat:
Napisane przez magratka Pokaż wiadomość
chcialabym kupic sobie jakis krem brazujacy do twarzy, macie jakis pomysl, co moze nie zapychac?
ciagle testuje rozne kremy z filtrem i lotion Athelios calkiem mi podpasowal, ktoras z Was go uzywa?
Może coś z aptecznych tonerów np ten http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=4501
Albo z drogeryjnych coś takiego: http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=4501
lalaith jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:42.