Kremy BB- który dla takiej cery? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-08-26, 13:05   #1
FireWire
Raczkowanie
 
Avatar FireWire
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 113
GG do FireWire

Kremy BB- który dla takiej cery?


Hej.
Zawsze miałam problemy z trądzikiem, czasami to niszczyło psychikę, lecz po kilku zabiegach u kosmetyczki, buzia na słońce i kosmetyki, pozostały mi zaskórniki zamknięte i czasami przed miesiączką wyskoczy coś większego. Nie mam większych przebarwień, karnacja śniada, więc niektórzy się dziwią o jakim ja niby trądziku mówię. Do rzeczy. Kosmetyki, których zazwyczaj używam to:
- żel głeboko oczyszczający Under Twenty Anti-Acne Intense
-krem z powyższej serii
- maseczka 3 w 1 Under Twenty Anti-Acne
- krem z powyższej serii <na dzień>
-maseczki, np. z glinki, gruszki, oczyszczające, bądź z under 20. Różnie, jak mi się chce
- peelingi
-toniki z under20

Czasami, gdy pojawi się przebarwienie lub coś, co wymaga przykrycia bądź większa część, używam albo fluidu z under20 ewentualnie miss sporty, albo po prostu korektora. Unikam pudrowania i fluidowania calej twarzy. Boję się, że pomimo zapewnień, to zapcha i będę mieć efekt sztuczności.

Duzo czytam ostatnio o kremach BB, nawet wziełam udział w testowaniu ów kremu z Garniera, może akurat ; )
W czym rzecz: zastanawiam się nad kupnem:
-krem bb z eveline http://www.rossnet.pl/Produkt/Evelin...-sniada,117385
- krem bb z garniera http://www.rossnet.pl/Produkt/Garnie...a-jasna,115051
- lub po prostu krem z lekkim pudrem z under twenty http://www.rossnet.pl/Produkt/Under-...kteryjny,98639

Jak wspomniałam. Nie chcę mieć zatkanych porów i masakry przez to. A zalezy mi na dobrym efekcie, by w razie czego być pewną siebie w razie większych niedoskonałości. Nie chcę efektu maski. Bo jak widze dziewczyny które mają twarz gładką od pudru, az nie miło, a pod światło widać takie źle zakryte niedoskonałości, to aż mdli. A ze mną aż tak źle nie jest. Dodaję, że mam karnację ciemnawą, szczególnie teraz gdy jestem opalona, przez co boję się o under20, że może będzie blado? Nie wiem. Może macie doświadczenie, doradźcie. Jutro zakupy, więc planuję kupić coś ; )

Czy może nie byłby lepszy puder suchy? Np. http://www.rossnet.pl/Produkt/Synerg...akt-bez,100562
FireWire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-26, 14:22   #2
subiektywna Vera
Rozeznanie
 
Avatar subiektywna Vera
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 800
Dot.: Kremy BB- który dla takiej cery?

Warto abyś wzieła pod uwagę fakt, że BB kremy nie są kryjące. One nadają bardzo delikatny kolorek buzi i w razie niespodzianek na twarzy to ich nie zakryją. Ja mam jeszcze jeden BB krem, którego nie wymieniłaś - Maybeline Dream Fresh i kupiłam go tylko dla bardzo wysokiego filtra (SPF 30) . Do tej pory nie pozapychał mi buzi, a używam go już kilka tygodni. Mam skórę mieszaną, wrażliwą i naczynkową a ponadto łatwą do zapchania Filtr rzeczywiście chroni - to było dla mnie najważniejsze.
__________________
Mój blog subiektywnym-okiem.pl
subiektywna Vera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-26, 15:36   #3
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Kremy BB- który dla takiej cery?

Ja sięgnęłabym najpierw po próbkę.
Sama zainteresowałam się ostatnio BB kremami ale w jednej z gazet przeczytałam, że mogą być problematyczne.
Ponoć dość dobry ale i nie najtańszy ma w ofercie La Roche Posay.
Wydaje mi się, że do cery takiej jak Twoja lepsze byłyby jednak podkłady mineralne/ sypkie a nie BB krem.
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-26, 16:44   #4
FireWire
Raczkowanie
 
Avatar FireWire
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 113
GG do FireWire
Dot.: Kremy BB- który dla takiej cery?

Cytat:
Napisane przez MissChievousTess Pokaż wiadomość
Ja sięgnęłabym najpierw po próbkę.
Sama zainteresowałam się ostatnio BB kremami ale w jednej z gazet przeczytałam, że mogą być problematyczne.
Ponoć dość dobry ale i nie najtańszy ma w ofercie La Roche Posay.
Wydaje mi się, że do cery takiej jak Twoja lepsze byłyby jednak podkłady mineralne/ sypkie a nie BB krem.

Zatem jaki podkład polecisz? ; ) Chciałabym zmieścić się tak do 30 zł... Nie chcę wydawać dużo kasy na coś, czego nie będę zawsze używać. A przyznam, że chętna bym była na mineralne coś. Sporo czytam na ten temat, krążę po KWC i znaleźć czegoś wartego nie mogę. I co lepsze? Fluid czy puder?

Edytowane przez FireWire
Czas edycji: 2012-08-26 o 17:18 Powód: Zapomnienie
FireWire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-26, 17:35   #5
Jacqueline27
Raczkowanie
 
Avatar Jacqueline27
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 479
Dot.: Kremy BB- który dla takiej cery?

Ja po koreańskich kremach BB dostałam uczulenia oraz wysypu pryszczu na suchej partii twarzy (w moim przypadku policzek). Tam gdzie miałam strefę T nic nie wyskoczyło, natomiast policzki to była masakra.
Co ciekawsze oddałam koleżance (też mieszana cera) i też ją uczuliły. Żadna z nas nie miała cery skłonnej do uczuleń.
Eveline BB- nie polecam. Ma dobre recenzje na KWC, bo złe są kasowane (m.in. moja, ale też i kilka innych złych znikło).
Jacqueline27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-26, 17:47   #6
FireWire
Raczkowanie
 
Avatar FireWire
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 113
GG do FireWire
Dot.: Kremy BB- który dla takiej cery?

Cytat:
Napisane przez Jacqueline27 Pokaż wiadomość
Ja po koreańskich kremach BB dostałam uczulenia oraz wysypu pryszczu na suchej partii twarzy (w moim przypadku policzek). Tam gdzie miałam strefę T nic nie wyskoczyło, natomiast policzki to była masakra.
Co ciekawsze oddałam koleżance (też mieszana cera) i też ją uczuliły. Żadna z nas nie miała cery skłonnej do uczuleń.
Eveline BB- nie polecam. Ma dobre recenzje na KWC, bo złe są kasowane (m.in. moja, ale też i kilka innych złych znikło).
Ooooo to dobrze wiedzieć. Ale wciąż temat podtrzymuję i szukam czegoś mineralnego ; )
FireWire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-26, 19:59   #7
ClaudiaWiniar
Raczkowanie
 
Avatar ClaudiaWiniar
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 130
Dot.: Kremy BB- który dla takiej cery?

Mam zamiar kupić krem under20 2w1 Może się sprawdzi, bo fluid z tej serii używałam dość długo ale przestałam na rzecz Lirene City matt Na nim też się zawiodłam ;(

Edytowane przez ClaudiaWiniar
Czas edycji: 2012-08-26 o 20:02
ClaudiaWiniar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-02-17, 21:07   #8
Kamiue
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 11
Dot.: Kremy BB- który dla takiej cery?

Mi jeszcze bardziej od under20 2w1 podszedł krem BB z tej samej serii. Nie tylko nie zapycha, ale nawet kiedy go używam, mam o wiele czystszą cerę, ładnie wyrównuje koloryt skóry. A mam cerę mieszaną. Wiadomo, że nie zastąpi fluidu, ale jest idealny jako baza np. pod puder i jeśli ktoś nie potrzebuje czegoś bardzo kryjącego. Do tego pierwszy raz nie muszę dodatkowo pudrować sobie nosa w ciągu dnia, który do tej pory strasznie mi się błyszczył już po paru godzinach w przypadku innych kremów, np. garniera albo właśnie under20 matująco-nawilżających. Akurat wpasowuje się idealnie w mój odcień, chociaż to jest oczywiście kwestia indywidualna, więc najlepiej wypróbować "na własnej skórze" ale polecam zdecydowanie
Kamiue jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-25, 15:25   #9
eDorotaSz
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 6
Dot.: Kremy BB- który dla takiej cery?

Z Garniera jestem niezadowolona jeśli chodzi o krem BB. Zastanawiam się za to za kremem Maybelline. Może będzie lepszy...
eDorotaSz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-25, 17:14   #10
anna87ak
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 44
Dot.: Kremy BB- który dla takiej cery?

Używałam różnych kremów BB (Meybellin, Garniera, Eveline) i wszystkie mnie zapychały. Dawały złudny, chwilowy efekt a po 2 godzinach się ścierały. Niestety nie polecam. Teraz stosuje prawdzie azjatyckie kremy BB i jest o niebo lepiej Może są troszkę droższe ale warto zainwestować i kupi porządny kosmetyk, z którego będziemy zadowolone
anna87ak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-25, 19:23   #11
Madaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Madaaa
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 11 804
Dot.: Kremy BB- który dla takiej cery?

Cytat:
Napisane przez Jacqueline27 Pokaż wiadomość
Ja po koreańskich kremach BB dostałam uczulenia oraz wysypu pryszczu na suchej partii twarzy (w moim przypadku policzek). Tam gdzie miałam strefę T nic nie wyskoczyło, natomiast policzki to była masakra.
Co ciekawsze oddałam koleżance (też mieszana cera) i też ją uczuliły. Żadna z nas nie miała cery skłonnej do uczuleń.
Eveline BB- nie polecam. Ma dobre recenzje na KWC, bo złe są kasowane (m.in. moja, ale też i kilka innych złych znikło).
ooo ciekawe....kwc zawsze wydawalo mi sie wiarygodne
Madaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-03-27, 08:52   #12
KatarzynaAnnaRoza
Raczkowanie
 
Avatar KatarzynaAnnaRoza
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 185
Dot.: Kremy BB- który dla takiej cery?

Cytat:
Napisane przez Madaaa Pokaż wiadomość
ooo ciekawe....kwc zawsze wydawalo mi sie wiarygodne
Jestem w szoku!
__________________
Mój kanał:
https://www.youtube.com/user/katarzynaswiazdek/featured

Szczęśliwa mama i żona

Wymianka kosmetyczna:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=791095
KatarzynaAnnaRoza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:13.