Kosmetyki naturalne - Strona 27 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-03-28, 19:15   #781
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 3 240
Dot.: Kosmetyki naturalne

Treść usunięta
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-28, 19:41   #782
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d 386552d742cc4ca Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Od tego jest Biochemiczne KWC. Zapraszam.
__________________
Niezamienna_już_na_nic
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-28, 19:48   #783
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez Sicilia Pokaż wiadomość
Słuchajcie, mam taki pomysł: może założymy wątek nasze zbiory kosmetyczne (jest taki dla wszystkich kosmetyków pielęgnacyjnych), ale tylko naturalne, bez zamieszczania żadnych chemicznych i takich, których nie tolerujemy tutaj. I jak?
Ja również jestem za.

A teraz kilka njusów:
1. Dzisiaj paliłam papierosa. Głupia ja.
2. Wypożyczyłam dzisiaj dwie książki jedna to kosmetyki naturalne i przepisy na nie, a druga to o tym, co naprawdę kupujemy (Sicilia mnie natchnęła aby to przeczytać). Była tylko w jednej bibliotece we Wrocławiu i tylko jedna sztuka.
3. Trafiłam na taką "cudną" stronę gdzie "korygują" wszystkie mity. Wychodzi im, że wszystkie SLS i inne to zdrowie jak się patrzy, a kosmetyki naturalne i to, że są lepsze uważają za mit. Uważają również, że nie istnieje coś takiego jak przyzwyczajenie się skóry do jakiegoś kosmetyku. Podaję stronę abyście również wy mogły się wypowiedzieć: http://www.kosmopedia.org/
4. Psiknęłam się dzisiaj perfumami w sklepie na nadgarstku, bo chciałam powąchać. Wyszły mi teraz jakieś małe jakby pryszcze i boli.
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100


Edytowane przez SekretnyWachlarz
Czas edycji: 2011-03-28 o 19:54
SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-28, 21:05   #784
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez phenomena Pokaż wiadomość
dziewczyny, a czego uzywacie do demakijażu oczu?
mam kilka ulubionych :
delikatny scrub earth science(uzywam do calej twarzy)
mydelko sea salt
mix olejkow:rycyna,slodkie migdaly,rosa mosqueta

Szukam plynu micelarnego/mleczka ktore nie podraznia i nie zapycha
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-28, 22:03   #785
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez CzarnyElf Pokaż wiadomość
Szukam plynu micelarnego/mleczka ktore nie podraznia i nie zapycha

Może Argile Provence?
http://biolander.com/produkty/produc...azu-bio-100ml/
http://biolander.com/produkty/produc...emakijazu-bio/

Nie próbowalam, ale kusi mnie.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-28, 23:31   #786
seige
Raczkowanie
 
Avatar seige
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Polska, mazowieckie
Wiadomości: 132
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez Sicilia Pokaż wiadomość
Do demakijażu oczu mogę polecić płyn micelarny Living Nature (bez alkoholu!). Zmywa wszystko dokładnie. Kupiłam na feelunique. com (przesyłka doszła po kilka dniach, jak obiecali, przesyłka gratis!). Oliwki ciążowej bd też używałam, ale mnie trochę szczypała w oczy, więc zaprzestałam.

Słuchajcie, mam taki pomysł: może założymy wątek nasze zbiory kosmetyczne (jest taki dla wszystkich kosmetyków pielęgnacyjnych), ale tylko naturalne, bez zamieszczania żadnych chemicznych i takich, których nie tolerujemy tutaj. I jak?
TAK!!! Taki temat to właśnie to czego to forum potrzebuje Zamiast się rozdrabniać mogłbyśmy dzielić się naszymi eksperymentami, miłościami do swoich kosmetyków i dzięki temu mogłybyśmy stworzyć np. listę kosmetyków, które są dla większości dobre, albo u większości się nie sprawdzają. Kto chętny, żeby taki topic stworzyć...?

Cytat:
Napisane przez phenomena Pokaż wiadomość
myślę, ze chętnie zaglądałabym na taki wątek. sama jednak dopiero zaczynam moja przygode z 'dobrymi' kosmetykami i nie mam się czym pochwalić
Ja również dopiero zaczynam i dlatego uważam, że taki wątek byłby zbawieniem dla wielu osób, które jeszcze nie za bardzo orientują się co i jak w kosmetykach naturalnych.

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Rany, uważam to za znakomity pomysl Moglybyśmy tam wstawiać nasze zasoby, fotki, mydelka, żele, kremy, oleje, no te cuda wszystkie, wklejać fotki
Fotki np. z opisami od kiedy stosujemy dany specyfik i jak się u nas sprawuje. Takie KWC dla kosmetyków naturalnych only.

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
Ja również jestem za.

A teraz kilka njusów:
1. Dzisiaj paliłam papierosa. Głupia ja.
2. Wypożyczyłam dzisiaj dwie książki jedna to kosmetyki naturalne i przepisy na nie, a druga to o tym, co naprawdę kupujemy (Sicilia mnie natchnęła aby to przeczytać). Była tylko w jednej bibliotece we Wrocławiu i tylko jedna sztuka.
3. Trafiłam na taką "cudną" stronę gdzie "korygują" wszystkie mity. Wychodzi im, że wszystkie SLS i inne to zdrowie jak się patrzy, a kosmetyki naturalne i to, że są lepsze uważają za mit. Uważają również, że nie istnieje coś takiego jak przyzwyczajenie się skóry do jakiegoś kosmetyku. Podaję stronę abyście również wy mogły się wypowiedzieć: http://www.kosmopedia.org/
4. Psiknęłam się dzisiaj perfumami w sklepie na nadgarstku, bo chciałam powąchać. Wyszły mi teraz jakieś małe jakby pryszcze i boli.
Oj nie ładnie palić! Ja paliłam przez 6 lat. Obecnie leci mi już 4 rok odkąd nie palę. Miałam tylko jedną wpadkę podczas swojego wieczoru panieńskiego. Następnego dnia - natura dała mi za to popalić, heh. Wiem jednak, że nigdy nie wrócę już do palenia. Zwłaszcza od kiedy na świecie pojawił się mój synek.

No właśnie - jak to jest możliwe i prawnie usprawiedliwione, żeby wszechobecnie molestowały nas fałszywe informacje o kosmetykach, żywności etc.? Jak można ludziom wmawiać, że coś działa np. przeciwzmarszczkowo albo np. nawilżająco jeśli ma w sobie kupę naprawdę ohydnych składników?

Cytat:
Napisane przez CzarnyElf Pokaż wiadomość
mam kilka ulubionych :
delikatny scrub earth science(uzywam do calej twarzy)
mydelko sea salt
mix olejkow:rycyna,slodkie migdaly,rosa mosqueta

Szukam plynu micelarnego/mleczka ktore nie podraznia i nie zapycha
A co z osławioną Biodermą? Ja jestem właśnie po pierwszym demakijażu wykonanym właśnie Biodermą i jestem oniemiała po ujrzeniu efektów... tak skutecznie jeszcze nic w moim życiu na ten makijażowy syf nie działało!

Dziewczyny, kończy mi się "zło" w postaci kremu do twarzy Eucerin i jestem w kropce, bo nie mam zielonego pojęcia jaki naturalny krem powinnam wybrać na początek... Mam skórę mieszaną z tendencją do wyprysków na brodzie i nosie. Help...?
__________________
"Zło" ----->EKO

Zapuszczam włoski od 06.2011

1200-1500 kcal/dzień
68>67>66>65>64>63>62>61>60

Edytowane przez seige
Czas edycji: 2011-03-28 o 23:35
seige jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-28, 23:52   #787
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: Kosmetyki naturalne

Korah-u mnie chyba ten specyfik nie jest dostepny...tez mnie kusi
Seige-Bioderma sciaga mi skore...w sumie odpowiadaja mi specyfiki ktore uzywam.Jednak taki plyn micelarny bylby najszybszy w uzyciu
Znalazlam kiedys idealne mleczko firmy Anne Marie Borlind o to:
http://borlind.com/index.php/product...sing-milk.html

Jedyna wada to cena-no i ciagle balam sie ze to szklane opakowanie mi upadnie pod prysznicem i sie potlucze.Jednak wroce do niego jak bede miala przyplyw $ i moze przeleje do mniejszego pojemnika-jest b wydajne-idealne do mojej cery.
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-03-29, 00:47   #788
lulaluna
Rozeznanie
 
Avatar lulaluna
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 630
Dot.: Kosmetyki naturalne

Ja do demakijażu używam oliwki Hippa, ale nie polecam jej do oczu - tu niestety nadal bielenda, choć pocieszam się, że tuszując rzęsy raz na miesiąc bardzo sobie nie szkodzę. Jak się skończy kupię coś natural
lulaluna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-29, 07:37   #789
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez seige Pokaż wiadomość
Oj nie ładnie palić! Ja paliłam przez 6 lat. Obecnie leci mi już 4 rok odkąd nie palę. Miałam tylko jedną wpadkę podczas swojego wieczoru panieńskiego. Następnego dnia - natura dała mi za to popalić, heh. Wiem jednak, że nigdy nie wrócę już do palenia. Zwłaszcza od kiedy na świecie pojawił się mój synek.
To był jakiś głupi, szczeniacki wybryk. Na pewno tego nie powtórzę.

---------- Dopisano o 08:37 ---------- Poprzedni post napisano o 08:36 ----------

Cytat:
Napisane przez seige Pokaż wiadomość
Dziewczyny, kończy mi się "zło" w postaci kremu do twarzy Eucerin i jestem w kropce, bo nie mam zielonego pojęcia jaki naturalny krem powinnam wybrać na początek... Mam skórę mieszaną z tendencją do wyprysków na brodzie i nosie. Help...?
Ja kupiłam na razie babydream. Jeżeli się nie sprawdzi to będę szukać czegoś innego.
Ten mam: https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...ja.html&next=1
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-29, 08:07   #790
ckin2u
Zakorzenienie
 
Avatar ckin2u
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 6 361
Dot.: Kosmetyki naturalne

tezjestem za takim watkiem

dla mnie palenie jest zle i uwazam ze jak ktos bardzo dba o swoja cere itp i pali to to zupelnie bez sensu

rzucac palenie!
ja tez kiedys palilam niestety
ckin2u jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-29, 08:12   #791
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez ckin2u Pokaż wiadomość
tezjestem za takim watkiem

dla mnie palenie jest zle i uwazam ze jak ktos bardzo dba o swoja cere itp i pali to to zupelnie bez sensu

rzucac palenie!
ja tez kiedys palilam niestety
Zgadza się, zgadza.
Ja zapaliłam, bo to miały być fajki o smaku czekolady. Faktycznie, cały papieros pachnie czekoladowo, ale w smaku tego prawie w ogóle nie czuć, dopiero pod koniec.
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-03-29, 10:15   #792
henieczka
Rozeznanie
 
Avatar henieczka
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 596
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez Sicilia Pokaż wiadomość
Słuchajcie, mam taki pomysł: może założymy wątek nasze zbiory kosmetyczne (jest taki dla wszystkich kosmetyków pielęgnacyjnych), ale tylko naturalne, bez zamieszczania żadnych chemicznych i takich, których nie tolerujemy tutaj. I jak?
Oo, ja tez jestem za, bardzo fajny pomysl!


Wiecie co, tak bym chciala juz uzywac tylo naturalnych kosmetykow, a mam cala lazienke zapakowana "zlem", poza paroma wyjatkami..oddac nie bardzo mam komu, a wyrzucic szkoda, tyle kasy w to zlozone..chyba jeszcze przez pol roku bede wszystko zuzywac..
__________________
Kochana i kochająca, szczęśliwa.





henieczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-29, 10:23   #793
seige
Raczkowanie
 
Avatar seige
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Polska, mazowieckie
Wiadomości: 132
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
To był jakiś głupi, szczeniacki wybryk. Na pewno tego nie powtórzę.

---------- Dopisano o 08:37 ---------- Poprzedni post napisano o 08:36 ----------



Ja kupiłam na razie babydream. Jeżeli się nie sprawdzi to będę szukać czegoś innego.
Ten mam: https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...ja.html&next=1
Oooo! Mam w domu krem Babydream tylko z tej serii z Rumiankiem. Mój synek go używa. Nie jest to co prawda identyczny skład z tym niebieskim... Czy jest w jego składzie coś co mogłoby być nie za bardzo ok dla mieszanej cery:

Skład: Aqua, Helianthus Annuus Seed Oil, Glyceryl Stearate Citrate, Etylhexyl Stearate, Glycerin, Cetyl Alcohol, Olea Europaea Oil, Cera Alba, Dicaprylyl Carbonate, Parfum, Calendula Officinalis Extract, Tocopheryl Acetate, Tocopherol, Hydrogenated Palm Glycerides Citrate, Sodium Hydroxide

?

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
Zgadza się, zgadza.
Ja zapaliłam, bo to miały być fajki o smaku czekolady. Faktycznie, cały papieros pachnie czekoladowo, ale w smaku tego prawie w ogóle nie czuć, dopiero pod koniec.
Też kiedyś je paliłam - to te takie długie, brązowe? Lipa jak nie wiem. Tak samo jak waniliowe. Jedynie mentolowe mają faktycznie jakiś tam flavour, który wyczuwa się od razu. Tak czy siak - zło i już.
__________________
"Zło" ----->EKO

Zapuszczam włoski od 06.2011

1200-1500 kcal/dzień
68>67>66>65>64>63>62>61>60
seige jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-29, 10:28   #794
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Kosmetyki naturalne

Dziewczyny, ale linczujecie z tym paleniem. No, ale co tu ukrywać, święta racja! Musżę wreszcie wykrzesać resztki silnej woli. Skoro zrezygnowalam z kosmetyków drogeryjnych, to i z palenia potrafię

---------- Dopisano o 09:28 ---------- Poprzedni post napisano o 09:26 ----------

Cytat:
Napisane przez seige Pokaż wiadomość
Oooo! Mam w domu krem Babydream tylko z tej serii z Rumiankiem. Mój synek go używa. Nie jest to co prawda identyczny skład z tym niebieskim... Czy jest w jego składzie coś co mogłoby być nie za bardzo ok dla mieszanej cery:

Skład: Aqua, Helianthus Annuus Seed Oil, Glyceryl Stearate Citrate, Etylhexyl Stearate, Glycerin, Cetyl Alcohol, Olea Europaea Oil, Cera Alba, Dicaprylyl Carbonate, Parfum, Calendula Officinalis Extract, Tocopheryl Acetate, Tocopherol, Hydrogenated Palm Glycerides Citrate, Sodium Hydroxide

Pogrubiona czcionka, to potencjalny zapychacz. Myślę że raz na jakiś czas warto ten kremik nalożyć np na noc, nic sie nie stanie.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-29, 10:31   #795
rybka_
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 52
Dot.: Kosmetyki naturalne

Ja do demakijażu oczu używam olejek z Logony. Jest świetny! Mam już 2 opakowanie Jedno starcza mi na jakieś 4-5 miesięcy. Zauważyłam, że rzesy są bardziej gęste i długie po tym olejku. Kupiłam go w Kosmetykach Natury.
rybka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-29, 10:37   #796
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez henieczka Pokaż wiadomość
Wiecie co, tak bym chciala juz uzywac tylo naturalnych kosmetykow, a mam cala lazienke zapakowana "zlem", poza paroma wyjatkami..oddac nie bardzo mam komu, a wyrzucic szkoda, tyle kasy w to zlozone..chyba jeszcze przez pol roku bede wszystko zuzywac..

Ja np zle kremy do twarzy zużywalam do ciala, albo do rąk i stóp Nadal zużywam wszelkie żele do mycia, myję nimi wanne i zlew, albo też do ciala niektórych używam, co mają przeznaczenie na twarz. Niektóre rzeczy oddalam mamie i koleżance, ale to bardziej z kolorówki, chociaż jeden krem tez mamie dalam zaznaczajac ze jest oczywiście beznadziejny, no ale chciala to co mialam robić...

---------- Dopisano o 09:37 ---------- Poprzedni post napisano o 09:33 ----------

Cytat:
Napisane przez seige Pokaż wiadomość
A co z osławioną Biodermą? Ja jestem właśnie po pierwszym demakijażu wykonanym właśnie Biodermą i jestem oniemiała po ujrzeniu efektów... tak skutecznie jeszcze nic w moim życiu na ten makijażowy syf nie działało!

Dziewczyny, kończy mi się "zło" w postaci kremu do twarzy Eucerin i jestem w kropce, bo nie mam zielonego pojęcia jaki naturalny krem powinnam wybrać na początek... Mam skórę mieszaną z tendencją do wyprysków na brodzie i nosie. Help...?


Bioderma to pic na wodę, nie warto. Wcale nie jest dobra, choć niewątpliwe jedna z lepszych aptecznych.
A zkremó to polecam arganowy wersję na noc Dr.Scheller, a na dizeń niebieski Lotion Babydream.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-29, 10:38   #797
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Dziewczyny, ale linczujecie z tym paleniem. No, ale co tu ukrywać, święta racja! Musżę wreszcie wykrzesać resztki silnej woli. Skoro zrezygnowalam z kosmetyków drogeryjnych, to i z palenia potrafię
Na pewno.

A zajrzała któraś z was na tą 'super' stronę, o której pisałam wczoraj?

Właśnie zostawiłam sobie po złej odżywce opakowanie, bo jest szklane i ma pędzelek. Zrobię sobie własną odżywkę i przynajmniej nie będę musiała ją palcem nakładać. Opakowanie pożądnie umyłam, a potem wrzątkiem zlałam. Mam jeszcze po tym już w ogóle złu, kremie z perfecty szklane, bardzo ładne opakowanie, więc też zostawię. ^^ Dobrze, że te opakowania miały nalepki, to mogłam je zdjąć, nie musiałam zdzierać napisy.
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100


Edytowane przez SekretnyWachlarz
Czas edycji: 2011-03-29 o 10:50
SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-29, 10:54   #798
Sicilia
Zadomowienie
 
Avatar Sicilia
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 621
Dot.: Kosmetyki naturalne

OK, ja taki wątek mogę utworzyć, tylko zastanwiam się, czy w tutaj (forum pytania do kosmetyczki), czy w biochemii kosmetycznej, bo niby tam jest bardziej naturalnie Zgadzam się, że jest już biochemiczne KWC, ale nie będziemy sobie wchodzić w drogę, bo mi chodzi o wątek podobny do "nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja" ale tylko naturalna, bez nielubianych przez nas składników.
__________________
Reklama kosmetyków na mnie nie działa, dopiero lista składników

naturalnie proste

Edytowane przez Sicilia
Czas edycji: 2011-03-29 o 11:00
Sicilia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-29, 10:56   #799
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez Sicilia Pokaż wiadomość
OK, ja taki wątek mogę utworzyć, tylko zastanwiam się, czy w tutaj (forum pytania do kosmetyczki), czy w biochemii kosmetycznej, bo niby tam jest bardziej naturalnie Zgadzam się, że jest już biochemiczne KWC, ale nie będziemy sobie wchodzić w drogę, bo mi chodzi o wątek podobny do "nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja" ale tylko naturalna, bez nielubianych przez nas składników.
Nie wahaj się Sycilia i zakładaj. I daj nam znać jak założysz. Chętnie pooglądam sobie wasze łupy.
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-03-29, 11:17   #800
seige
Raczkowanie
 
Avatar seige
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Polska, mazowieckie
Wiadomości: 132
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Ja np zle kremy do twarzy zużywalam do ciala, albo do rąk i stóp Nadal zużywam wszelkie żele do mycia, myję nimi wanne i zlew, albo też do ciala niektórych używam, co mają przeznaczenie na twarz. Niektóre rzeczy oddalam mamie i koleżance, ale to bardziej z kolorówki, chociaż jeden krem tez mamie dalam zaznaczajac ze jest oczywiście beznadziejny, no ale chciala to co mialam robić...

---------- Dopisano o 09:37 ---------- Poprzedni post napisano o 09:33 ----------





Bioderma to pic na wodę, nie warto. Wcale nie jest dobra, choć niewątpliwe jedna z lepszych aptecznych.
A zkremó to polecam arganowy wersję na noc Dr.Scheller, a na dizeń niebieski Lotion Babydream.
Zauważyłam, że Bioderma ma PEG-i. Podobno nie wszystkie są złe, więc daję jej zielone światło na razie. Mam niebieski Lotion Nie miałam pojęcia, że nadaje się do twarzy. Stosowałam go u Mikołaja od czasu do czasu zamiast oliwki. Fajnie, że również dla mnie się przyda

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
Na pewno.

A zajrzała któraś z was na tą 'super' stronę, o której pisałam wczoraj?

Właśnie zostawiłam sobie po złej odżywce opakowanie, bo jest szklane i ma pędzelek. Zrobię sobie własną odżywkę i przynajmniej nie będę musiała ją palcem nakładać. Opakowanie pożądnie umyłam, a potem wrzątkiem zlałam. Mam jeszcze po tym już w ogóle złu, kremie z perfecty szklane, bardzo ładne opakowanie, więc też zostawię. ^^ Dobrze, że te opakowania miały nalepki, to mogłam je zdjąć, nie musiałam zdzierać napisy.
Zajrzałam na tę super stronę i ogólnie wszystko co uważamy za "be" odnośnie składów w kosmetykach oni uważają za "ok". Co najbardziej rzuca się w oczy:

"Sodium Lauryl Sulfate (SLS) i Sodium Laureth Sulfate (SLES)

MIT

Powszechnie uważa się, że SLES i SLS po przeniknięciu przez skórę kumulują się w organizmie, mogą sprzyjać powstawaniu nowotworów. Ponieważ są to detergenty syntetyczne, które również używane są powszechnie w wyrobach chemii gospodarczej do mycia powierzchni - wysuszają skórę i powodują podrażnienie skóry i błoń śluzowych.

FAKT


Nie jest prawdą, że SLS i SLES powodują działanie rakotwórcze. Nie wiadomo jak powstał mit o ich działaniu kancerogennym. Nie istnieją żadne naukowe badania, które choćby sugerowałyby, że substancje te wpływają na powstawanie nowotworów.
Sodium Lauryl Sulfate (SLS) i Sodium Laureth Sulfate (SLES) są to substancje myjące stosowane w wielu różnych produktach w tym kosmetykach i detergentach przemysłowych. W kosmetykach stosowane są prawie wyłącznie w produktach spłukiwanych, które mają krótkotrwały kontakt ze skórą.
Sodium Lauryl Sulfate wywołuje działanie drażniące, ale tylko wtedy, gdy jest stosowany jako czysty roztwór. Jednak w kosmetykach zawsze występuje z innymi substancjami, które łagodzą jego działanie drażniące. Ponadto SLS obecnie bardzo rzadko jest stosowany w kosmetykach z tego względu, że istnieją łagodniejsze zamienniki, np. Sodium Laureth Sulfate (SLES) lub ALS (Ammonium Lauryl Sulfate). SLS i SLES w kosmetykach zawsze są stosowane w mieszaninach z innymi składnikami myjącymi. Mieszaniny składników powierzchniowo czynnych zazwyczaj nie mają działa drażniącego.
SLS i SLES mają bardzo dobre działanie myjące i pianotwórcze, dlatego wykorzystywane są z wielkim powodzeniem w preparatach higienicznych."

http://www.kosmopedia.org/fakty_i_mity/#Sodium Lauryl Sulfate (SLS) i Sodium Laureth Sulfate (SLES)


Cytat:
Napisane przez Sicilia Pokaż wiadomość
OK, ja taki wątek mogę utworzyć, tylko zastanwiam się, czy w tutaj (forum pytania do kosmetyczki), czy w biochemii kosmetycznej, bo niby tam jest bardziej naturalnie Zgadzam się, że jest już biochemiczne KWC, ale nie będziemy sobie wchodzić w drogę, bo mi chodzi o wątek podobny do "nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja" ale tylko naturalna, bez nielubianych przez nas składników.
Myślę, że i tu i tam byłoby ok, wybór należy do ciebie. Czekamy
__________________
"Zło" ----->EKO

Zapuszczam włoski od 06.2011

1200-1500 kcal/dzień
68>67>66>65>64>63>62>61>60
seige jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-29, 11:53   #801
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez Sicilia Pokaż wiadomość
OK, ja taki wątek mogę utworzyć, tylko zastanwiam się, czy w tutaj (forum pytania do kosmetyczki), czy w biochemii kosmetycznej, bo niby tam jest bardziej naturalnie Zgadzam się, że jest już biochemiczne KWC, ale nie będziemy sobie wchodzić w drogę, bo mi chodzi o wątek podobny do "nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja" ale tylko naturalna, bez nielubianych przez nas składników.

Na Biochemii chyba będzie bardziej prestiżowo???

---------- Dopisano o 10:53 ---------- Poprzedni post napisano o 10:46 ----------

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
Na pewno.

A zajrzała któraś z was na tą 'super' stronę, o której pisałam wczoraj?

Właśnie zostawiłam sobie po złej odżywce opakowanie, bo jest szklane i ma pędzelek. Zrobię sobie własną odżywkę i przynajmniej nie będę musiała ją palcem nakładać. Opakowanie pożądnie umyłam, a potem wrzątkiem zlałam. Mam jeszcze po tym już w ogóle złu, kremie z perfecty szklane, bardzo ładne opakowanie, więc też zostawię. ^^ Dobrze, że te opakowania miały nalepki, to mogłam je zdjąć, nie musiałam zdzierać napisy.

Powierzchownie przejrzalam, ale dalej już nie mialam ochoty na te dyrdymaly, szkoda czasu To taki przyklad portali, które plotą 3 po 3 i trzeba omijać szerokim lukiem, żeby się potem nie mylilo.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-29, 12:32   #802
seige
Raczkowanie
 
Avatar seige
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Polska, mazowieckie
Wiadomości: 132
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
A zkremó to polecam arganowy wersję na noc Dr.Scheller, a na dizeń niebieski Lotion Babydream.
Czy można dostać ten krem gdzieś indziej niż na Allegro w tańszej cenie, czy tam jest najtaniej? Biorąc pod uwagę koszty wysyłki, ofc.

Sicilia - ten płyn micelarny z Living Nature to jak dokładnie się nazywa? Chciałam go wyszukać na feelunique, ale nie mogę go znaleźć - widzę same zwykłe płyny oczyszczające.

A co myślicie o ziemi wulkanicznej do demakijażu? Np:

http://kosmetyki-natury.eu/Ziemia_wu..._150g-149.html
__________________
"Zło" ----->EKO

Zapuszczam włoski od 06.2011

1200-1500 kcal/dzień
68>67>66>65>64>63>62>61>60

Edytowane przez seige
Czas edycji: 2011-03-29 o 13:10
seige jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-29, 14:40   #803
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez seige Pokaż wiadomość
Czy można dostać ten krem gdzieś indziej niż na Allegro w tańszej cenie, czy tam jest najtaniej? Biorąc pod uwagę koszty wysyłki, ofc.
Można, już pisałam, że dr Scheller jest w super-pharmie i drogerii natura.

Właśnie zrobiłam moją odżywkę do paznokci. Nie dostałam oliwy z oliwek to zrobiłam z olejem, u mnie się on kiedyś sprawdzał. Następną już zrobię z oliwą z oliwek.
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100


Edytowane przez SekretnyWachlarz
Czas edycji: 2011-03-29 o 14:56
SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-29, 15:14   #804
lulaluna
Rozeznanie
 
Avatar lulaluna
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 630
Dot.: Kosmetyki naturalne

Dziewczyny, ten pomysł na wątek z wklejaniem zdjęć jest super! Popieram, na pewno będzie pomocny dla wszystkich początkujących

Wachlarzyku przypomiałaś mi o magicznej oliwie z oliwek, jej dobroczynnym działaniu i okropnym zapachu Muszę sobie sprawić butlę.
lulaluna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-29, 16:32   #805
phenomena
Zakorzenienie
 
Avatar phenomena
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 3 272
Dot.: Kosmetyki naturalne

A ja dzisiaj kupiłam kapsułki Dermogal A+E i szampon morela i pszenica Alterry
phenomena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-29, 16:36   #806
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez phenomena Pokaż wiadomość
A ja dzisiaj kupiłam kapsułki Dermogal A+E i szampon morela i pszenica Alterry
A gdzie kupiłaś te kapsułki? W aptece?
Ja mam odżywkę z tej moreli i pszenicy i nie chcę chwalić dnia przed zachodem słońca, ale myślę, że to moje KWC będzie.
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-29, 20:47   #807
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Ja też. Ale przymierzam się do zakupu plynu micelarnego naturalnego rzecz jasna, oleje są dobre, rzęsy są po nich takie mięciutkie i mocniejsze, zmarszczki wygladzone, ale jednak niektóre tusze cięzko się zmywa olejem roślinnym bez pocierania.
Prawda No i wlasnie dlatego ze olej troche ciezko zmywa niektore tusze chcialabym plyn micelarny.

Sicilia-swietny pomysl z tym zbiorem kosmetykow naturalnych/organicznych
Ja wlasnie porzadkuje swoj zbior,wiec napewno niedlugo wstawie fotki aktualnego zbioru
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-29, 21:50   #808
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
A gdzie kupiłaś te kapsułki? W aptece?
Ja mam odżywkę z tej moreli i pszenicy i nie chcę chwalić dnia przed zachodem słońca, ale myślę, że to moje KWC będzie.

Są tylko w aptekach stacjonarnych lub internetowych. Można zamówić u farmaceuty, jeśli akurat nie będzie mial na stanie.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-29, 23:19   #809
phenomena
Zakorzenienie
 
Avatar phenomena
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 3 272
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
A gdzie kupiłaś te kapsułki? W aptece?
Ja mam odżywkę z tej moreli i pszenicy i nie chcę chwalić dnia przed zachodem słońca, ale myślę, że to moje KWC będzie.
Kupiłam w aptece Cefarm za 10,80 Widziałam też na stronie dozu
phenomena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-30, 08:54   #810
francuzzka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 419
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez CzarnyElf Pokaż wiadomość
Prawda No i wlasnie dlatego ze olej troche ciezko zmywa niektore tusze chcialabym plyn micelarny.

Sicilia-swietny pomysl z tym zbiorem kosmetykow naturalnych/organicznych
Ja wlasnie porzadkuje swoj zbior,wiec napewno niedlugo wstawie fotki aktualnego zbioru

ja najpierw zmiękczam wodą a później olejek i łatwo tusz schodzi.
francuzzka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-03-09 09:32:51


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:28.