Uczulenie na nikiel-jak z tym żyć? - Strona 6 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-02-19, 17:12   #151
magdalenka_w_86
Zakorzenienie
 
Avatar magdalenka_w_86
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 6 039
Dot.: Uczulenie na nikiel-jak z tym żyć?

Dziękuję. Napisałam w tamtym temacie, że zrobie sobie to badanie. Oczy to atopowe zapalenie spojówek.. z włosami i rzęsami nie mam problemu, ale na pewno przebadam skórę
__________________
"Dziecko to uwidoczniona miłość" ...


2014



magdalenka_w_86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-21, 22:27   #152
patkab
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: wlochy
Wiadomości: 4
Dot.: Uczulenie na nikiel-jak z tym żyć?

Cytat:
Napisane przez barbie48cm Pokaż wiadomość
od miesiaca wiem, ze mam uczulenie na nikiel. Zaczelo sie od posladkow.. myslalam, ze mnie jakis robak czy pajak z jadem ugryzl.. tak sie babralo.. poszlam do lekarza.. powiedzieli ze to polpasiec i do szpitala wyslali.. dali leki bo na prawde mysleli ze to uczulenie od ugryzienia.. potem bylo jeszcze gorzej.. leki mi zaszkodzily.. obsypalo mnie na maxa... znowu szpital i lekarze... zrobili testy.. wyszlo, ze nikiel. Nawet cholernie bolaca biopsje zrobili.. Powiem tak.. to tylko miesiac ale to cholerstwo mnie wykancza nerwowo.. budze sie z ranami na rekach, nogach.. strupy i krew.. az wstydze sie rozebrac przed facetem...on tylko rece zalamuje i widze ze heh (nie dziwie mu sie) chyba brzydzi sie mnie dotykac.. przestal mnie glasakc itd.. Dostalam eloson, od zyrtecu bolalo mnie serce i zoladek. Przepisali mi wiec innny lek.. przed biopsja kazali wszystko odstawic.. no i tak czekam na jej wyniki i szlak mnie trafia tak sie drapie.. pepek, lydki, plecy i lokcie.. wrrrrrr nigdy nie mialam takich problemow a tu nagle BACH.. znacie dobrego lekarza? bylabym wdzieczna za porade


---------- Dopisano o 23:27 ---------- Poprzedni post napisano o 23:12 ----------

witam serdecznie!!!czytam te wszystkie wasze wiadomosci i widze,ze nikt nic nie wie o szczepionce odczulajacej przeciw tej zmorze tzn.niklowi!!!sama cierpie na te uczulenie i wiem jakie to jest uciazliwe!!!ale to juz niedlugo i mam nadzieje ,ze pozbede sie tego cholerstwa!!!!mieszkam we wloszech i tutaj jest szczepionka odczulajaca.sa to tabletki doustne do przyjmowania przez rok,2-3 tabletki tygodniowo.po roku powtarza sie testy i jesli nie sa zadowalajace powtarza sie kolejny rok kuracji..przed zaczeciem szczepionki trzeba byc na diecie bez niklu,przez 4-6 tygodni po czym mozna zaczac odczulanie...producent szczepionki nazywa sie lofarma-www.lofarma.it z siedziba w mediolanie.jedyny minus szczepionki to dosc wysoki koszt...ok.600 euro rocznie!!!ale moze warto zainwestowac we wlasne zdrowie???kosmetyki w polsce ktore nie zawieraja niklu to z pewnoscia Emolium,reszty nie znam...wiec ludzie do dziela!!!z tym uczuleniem na nikiel to trzeba walczyc!!!!
patkab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-22, 16:55   #153
magdalenka_w_86
Zakorzenienie
 
Avatar magdalenka_w_86
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 6 039
Dot.: Uczulenie na nikiel-jak z tym żyć?

Nie słyszałam o tej szczepionce, ale nawet gdyby to dla mnie jest to kwota nieosiągalna. Jestem jeszcze studentką i potrzebuje mnóstwo kasy, żeby utrzymać się w innym mieście, więc nawet na taką szczepionkę nie mogłabym sobie pozwolić ...
__________________
"Dziecko to uwidoczniona miłość" ...


2014



magdalenka_w_86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-22, 19:22   #154
patkab
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: wlochy
Wiadomości: 4
Dot.: Uczulenie na nikiel-jak z tym żyć?

wiem,ze koszt tej szczepionki jest dosc wysoki.moze nasz polski rynek tez produkuje cos takiego,dowiedz sie u dermatologa.wiadomosc,ze istnieje taka szczepionka to jakies swiatelko w tunelu,prawda?wiesz,bo to uczulenie u nas kobiet prowokuje tez stany zapalne i grzybice pochwy...sprobuj dowiedziec sie dermatologa,byc moze nasza szczepionka kosztuje mniej...i jesli nie teraz to po ukonczeniu studiow bedziesz mogla sobie na nia pozwolic...zycze powodzonka
patkab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-22, 20:20   #155
xjustyniaaax
Zakorzenienie
 
Avatar xjustyniaaax
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 6 380
Dot.: Uczulenie na nikiel-jak z tym żyć?

ojej dzieki temu wątkowi wiem skąd mam takie paskudne strupy na nogach ;/ pojawiaja sie czerwone plamy ktore drapie bo tak swedza a to od masyznki;/ na nikiel jestem uczulona wiem od dermatologa wiec wsyztsko jasne;/ mi tez zaczelo sie od brzucha mialam paskudna blizne ale zeszla od dzis nie gole nog
__________________
Marcelinka
xjustyniaaax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-22, 20:36   #156
magratka
Rozeznanie
 
Avatar magratka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 694
Dot.: Uczulenie na nikiel-jak z tym żyć?

Tez mam uczulenie kontaktowe na nikiel, a do tego jeszcze na kobalt. Bizuterie mam tak dobrana, ze mnie nie uczula. Na szczescie moje uczulenie jest dosc slabe, bo nie mam problemu ani z klamkami, ani z guzikami od spodni.
Piszecie, ze uczulenie kontaktowe i pokarmowe na nikiel to dwie rozne rzeczy. Czy sa jakies testy na uczulenie pokarmowe na nikiel? Nigdy sie nad tym nie zastanawialam, a moze mnie tak wysypuje na twarzy odalergii pokarmowej. Napiszcie prosze, czy da sie to jakos sprawdzic.
magratka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-23, 11:00   #157
magdalenka_w_86
Zakorzenienie
 
Avatar magdalenka_w_86
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 6 039
Dot.: Uczulenie na nikiel-jak z tym żyć?

Słyszałam, że da się to zbadać przez krew ale nie jestem pewna. Może spróbuj przez jakiś czas unikać tych pokarmów z listy i zobaczysz czy jest poprawa, jeśli tak to pokarmy wpływają również na Twoją alergię.
__________________
"Dziecko to uwidoczniona miłość" ...


2014



magdalenka_w_86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-02-23, 11:59   #158
mourie
Zakorzenienie
 
Avatar mourie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 3 595
Dot.: Uczulenie na nikiel-jak z tym żyć?

Hej, dziewczyny mówicie, że nie ma szczepionki na nikiel, ale jest! Ja taką miałam, zastrzyk zrobiła mi Pani dermatolog u niej w gabinecie, sama szczepionka w granicach 10zł! Z tym, że to działa przez jakieś 3 tygodnie (niby, bo w moim przypadku do dziś nie wysypuje mnie tak jak wtedy) i trzeba zaraz po zastrzyku unikać jak najbardziej się da alergenów....
Kurczę, wtedy to się tak szybko stało, że nie zapisałam nazwy tej szczepionki, a i z początku nawet zbyt sceptycznie do tego podchodziłam. Nie mam potrzeby iść do tej Pani dermatolog (wizyta prywatna 100zł), specjalnie po nazwę szczepionki, bo po prostu nie mam teraz takich problemów z wyrzutami skórnymi, a telefonicznie nie udzielają takich informacji...
Jednak, gdyby był ktoś z Łodzi mogłabym podać, w jakiej klinice miałam robiony zastrzyk.
mourie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-25, 11:43   #159
ocelot
Przyczajenie
 
Avatar ocelot
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 3
Dot.: Uczulenie na nikiel-jak z tym żyć?

hej.
Ja mam to uczulenie od jakiegos roku. z poczatku było najgorzej, nie wiedziałem co to jest.Dermatolog przepisała mi telfast i jakąś maść(nie pamiętam nazwy),po tygodniu wszystko znikneło, ale niestety za pare dni było to samo. Na jesieni zrobiłem testy skurne i wyszło ,że to nikiel. Z tym ze w moim przypadku to moze przez prace, bo nieraz mam kontak z niklem w proszku. Ale o diecie tez mówili, aczkolwiek nie bardzo jej przestrzegam...Po testach była miesięczna kuracja: Alertec, Bedicord, Clobederm, Diprobase.. Teraz jest troche lepiej ale i tak do kitu..
Czy to uczulenie jest takie skomplikowane, że dzisiejsza medycyna sobie z tym nie moze poradzić!!! Powinna być na to jakas magiczna tabletka albo etc..

---------- Dopisano o 12:43 ---------- Poprzedni post napisano o 12:29 ----------

Cytat:
Napisane przez tupptus Pokaż wiadomość
U mnie też jak gdyby nigdy nic zniknęło Niewiarygodne hihi
A co wam pomogło???? Ja tez tak chce....
ocelot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-25, 12:44   #160
stokroteczka777
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: T.G.
Wiadomości: 2 996
GG do stokroteczka777
Dot.: Uczulenie na nikiel-jak z tym żyć?

Hey, jakaś maść? Jaką? Może sterydowa? Nie można się nimi często smarować, bo zmiany szybko znikają, ale przy częstym jej stosowaniu można się nabawić się posterydowego zapalenia skóry, co podobno ciężko wyleczyć.
Mnie nic nie pomaga na dzień dzisiejszy, już nawet wapno na nic. Ja mam problem przede wszystkim z dłońmi, wyglądają okropnie, jak dłonie babci. Teraz jem wit.A+E. Zobaczę czy to coś da. A co do kremów, to nie ma u mnie znaczenia czy za 3 czy 30zł, bo mam takie okresy że jest wszytko ok, a są takie że mam żywo czerwone bolące plamy na palcach dłoni, potem robią się suche i pękają jak suche pięty, i mogę wtedy smarować dłonie non stop. Krem wsiąka błyskawicznie. Wtedy też niektóre kremy mnie szczypią.
Co do diety, to nie jem:margaryny, pomidorów, niczego puszkowanego, chipsów, orzechów (żadnych), czekolady (staram się ), napojów w kartonach (folia w środku), dań szybkiego przygotowania (np.zupek), produktów o dziwnie żywych kolorach (dmucham na zimne). Cóż to jednak mało daje. Testuję sobie różne kremy, mam ich tyle że bym całą rodzinkę obdarować mogła. Mam też tak że nie mogę stosować dłuższy czas tego samego kremu, zmieniam co kilka dni, bo skóra się przyzwyczaja i nie reaguje. (mówię tutaj wyłącznie o dłoniach). Moje GG 1618621
__________________
Nasz skarb:
http://www.suwaczki.com/tickers/klz9mg7ydcco6bvx.png

Nasz ślub:
http://s3.suwaczek.com/20100922640113.png

Jesteśmy razem od:
http://s1.suwaczek.com/200706022338.png


"Jest bowiem kilka odmian ciszy; najlepsza jest ta, która zapada z wyboru człowieka, a nie przeciw niemu"
stokroteczka777 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-25, 13:14   #161
ocelot
Przyczajenie
 
Avatar ocelot
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 3
Dot.: Uczulenie na nikiel-jak z tym żyć?

Cytat:
Napisane przez stokroteczka777 Pokaż wiadomość
Hey, jakaś maść? Jaką? Może sterydowa? Nie można się nimi często smarować, bo zmiany szybko znikają, ale przy częstym jej stosowaniu można się nabawić się posterydowego zapalenia skóry, co podobno ciężko wyleczyć.
Mnie nic nie pomaga na dzień dzisiejszy, już nawet wapno na nic. Ja mam problem przede wszystkim z dłońmi, wyglądają okropnie, jak dłonie babci. Teraz jem wit.A+E. Zobaczę czy to coś da. A co do kremów, to nie ma u mnie znaczenia czy za 3 czy 30zł, bo mam takie okresy że jest wszytko ok, a są takie że mam żywo czerwone bolące plamy na palcach dłoni, potem robią się suche i pękają jak suche pięty, i mogę wtedy smarować dłonie non stop. Krem wsiąka błyskawicznie. Wtedy też niektóre kremy mnie szczypią.
Co do diety, to nie jem:margaryny, pomidorów, niczego puszkowanego, chipsów, orzechów (żadnych), czekolady (staram się ), napojów w kartonach (folia w środku), dań szybkiego przygotowania (np.zupek), produktów o dziwnie żywych kolorach (dmucham na zimne). Cóż to jednak mało daje. Testuję sobie różne kremy, mam ich tyle że bym całą rodzinkę obdarować mogła. Mam też tak że nie mogę stosować dłuższy czas tego samego kremu, zmieniam co kilka dni, bo skóra się przyzwyczaja i nie reaguje. (mówię tutaj wyłącznie o dłoniach). Moje GG 1618621
Właśnie sobie przypomniałem, ta maść to Triderm.. moze i na sterydach, niewiem tego.. Ale napewno działa szybko i krutko, niestety....
ocelot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-02-25, 21:31   #162
patkab
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: wlochy
Wiadomości: 4
Dot.: Uczulenie na nikiel-jak z tym żyć?

uzywaj kosmetykow bez niklu.wiem,ze u nas w polsce to napewno emolium.mi bardzo pomogly.a moze w tych kremach,ktore uzywasz jest nikiel???oprocz produktow do higieny osobistej,wszystkie kosmetyki do makijazu zawieraja nikiel.spytaj w aptece czy wiedza jakie nie zawieraja niklu.napisalam z tym pytaniem do firmy AA,ale nigdy nie odpowiedzieli na mojego maila...czyzby mieli cos do ukrycia???
patkab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-26, 07:19   #163
magdalenka_w_86
Zakorzenienie
 
Avatar magdalenka_w_86
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 6 039
Dot.: Uczulenie na nikiel-jak z tym żyć?

Kosmetykom AA to ja mówię NIE... One uczulają mnie również. Jedyne kosmetyki, które sprawdzają się u mnie to La Roche Posay i Avene
__________________
"Dziecko to uwidoczniona miłość" ...


2014



magdalenka_w_86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-04, 19:13   #164
ocelot
Przyczajenie
 
Avatar ocelot
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 3
Dot.: Uczulenie na nikiel-jak z tym żyć?

Czy ten emolium to taki krem barierowy do rąk?? , jeśli tak to w moim przypadku strata kasy..
A co to są te kosmetyki AA, bo mi ten skrót kojaży sie tylko z jednym...hehe.
ocelot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-05, 09:03   #165
stokroteczka777
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: T.G.
Wiadomości: 2 996
GG do stokroteczka777
Dot.: Uczulenie na nikiel-jak z tym żyć?

Kremy Emolium to taka cała seria. Jest ich kilka, mnie służył właśnie ten barierowy, jest jeszcze specjalny i inne, tylko że sporo kosztują. A kosmetyki AA to firma Oceanic, to kosmetyki do skóry wrażliwej, też fajne, ale wiadomo że mogą komuś nie służyć.
__________________
Nasz skarb:
http://www.suwaczki.com/tickers/klz9mg7ydcco6bvx.png

Nasz ślub:
http://s3.suwaczek.com/20100922640113.png

Jesteśmy razem od:
http://s1.suwaczek.com/200706022338.png


"Jest bowiem kilka odmian ciszy; najlepsza jest ta, która zapada z wyboru człowieka, a nie przeciw niemu"
stokroteczka777 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-11, 07:27   #166
becia28
Raczkowanie
 
Avatar becia28
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 130
uczulenie na stal?

Czy zegarek z kopertą i paskiem stalowym moze uczulać? Jestem alergikiem, wiem ze uczulaja mnei kolczyki nie wykonane ze złota czy srebra; kiedyś miałam zwykły zegarek z jakiegoś metalu i musiałam sie go pozbyć, bo miałam ciemne swędzące plamy na ręce. Ale czy można mieć uczulenie na stal? Pytam, bo podoba mi się zegarek ze stalową kopertą.
becia28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-11, 10:24   #167
sabona89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 494
Dot.: uczulenie na stal?

A to co nazywasz stalą nie jest np. niklem?
sabona89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-11, 10:47   #168
dowe
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 11
Dot.: uczulenie na stal?

Cytat:
Napisane przez becia28 Pokaż wiadomość
Czy zegarek z kopertą i paskiem stalowym moze uczulać? Jestem alergikiem, wiem ze uczulaja mnei kolczyki nie wykonane ze złota czy srebra; kiedyś miałam zwykły zegarek z jakiegoś metalu i musiałam sie go pozbyć, bo miałam ciemne swędzące plamy na ręce. Ale czy można mieć uczulenie na stal? Pytam, bo podoba mi się zegarek ze stalową kopertą.
Ja mogę nosić tylko złoto i srebro. Nie mogę zakładać zegarka z metalowymi dodatkami, różnych zamków czy nawet paska. O zwykłych kolczykach to już dawno zapomniałam. Dobrym ale droższym rozwiązaniem jest srebrny zegarek(mi na szczęście mąż taki podarował).
dowe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-11, 12:26   #169
listopadowa80
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: dwie ryby przebite srebrnym mieczem
Wiadomości: 5 297
Dot.: uczulenie na stal?

Może, w zasadzie wszystko może uczulić
listopadowa80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-03-11, 20:13   #170
becia28
Raczkowanie
 
Avatar becia28
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 130
Dot.: uczulenie na stal?

Dodam, że zegarek który mi się podoba jest naprawdę drogi - Tissot. Zastanawiam się, czy moze zawierać coś uczulającego - np. własnie nikiel. Czy któraś z Was miała uczulenie po noszeniu jednego z takich zegarków? Ten zegarek, który mnie uczulał był zwykłym blaszakiem.
A co do srebra, to po noszeniu pierścionków też niekeidy miewam plamy, ale to podobno od wątroby.
__________________

Lato, lato, lato czeka ...
becia28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-11, 21:51   #171
justitia
Wtajemniczenie
 
Avatar justitia
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 2 977
Dot.: uczulenie na stal?

Cytat:
Napisane przez becia28 Pokaż wiadomość
Czy zegarek z kopertą i paskiem stalowym moze uczulać? Jestem alergikiem, wiem ze uczulaja mnei kolczyki nie wykonane ze złota czy srebra; kiedyś miałam zwykły zegarek z jakiegoś metalu i musiałam sie go pozbyć, bo miałam ciemne swędzące plamy na ręce. Ale czy można mieć uczulenie na stal? Pytam, bo podoba mi się zegarek ze stalową kopertą.
wyglada na to ze masz uczulenie na nikiel
nikiel to pierwiastek dodawany min do sztucznej bizuterii, sztuscow, monet, roznych metalowych rzeczy
justitia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-12, 09:45   #172
becia28
Raczkowanie
 
Avatar becia28
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 130
Dot.: uczulenie na stal?

No własnie, wiec skoro mam uczuelnie na nikiel, to znaczy, ze stalowe zegarki odpadają i zostaje tylko srebro/złoto bądź zegarki na pasku, prawda??
__________________

Lato, lato, lato czeka ...
becia28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-12, 10:25   #173
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: uczulenie na stal?

Kochani, łatwo to sprwadzić. Wszytskie firmy sprzedające na terenie UE towar który zawira metalowe elementy powinien mieć cerytfikat nickel-free: trzeba o to oytac sprzedawców lub dzwonić/ pisac maila do frimy przed zakupem. Szanująca się firma ma dzial kontroli jakości, który odpowiada za to, zeby towar wpuszczany na rynek miał takowe certyfikaty. To lezy w ich interesie, żeby nikt ich nie pozwał do sadu za niedopatrzenia.

Myślę, ze Tissot powinien mieć bransolety bez niklu.

---------- Dopisano o 11:24 ---------- Poprzedni post napisano o 11:23 ----------

Cytat:
Napisane przez becia28 Pokaż wiadomość
No własnie, wiec skoro mam uczuelnie na nikiel, to znaczy, ze stalowe zegarki odpadają i zostaje tylko srebro/złoto bądź zegarki na pasku, prawda??
Nie prawda - stal może być czysta, bez niklu i ołowiu. Sama mam taki zegarek. A sa jeszcze bransolety z tytanu.

---------- Dopisano o 11:25 ---------- Poprzedni post napisano o 11:24 ----------

Łącze watek z już istniejącym. Zachęcam jednak do korzystania z wyszukiwarki.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-12, 11:43   #174
magdalenka_w_86
Zakorzenienie
 
Avatar magdalenka_w_86
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 6 039
Dot.: uczulenie na stal?

Cytat:
Napisane przez becia28 Pokaż wiadomość
No własnie, wiec skoro mam uczuelnie na nikiel, to znaczy, ze stalowe zegarki odpadają i zostaje tylko srebro/złoto bądź zegarki na pasku, prawda??
Tutaj się nie zgodzę. Mam silną alergię na nikiel i srebro również zawiera nikiel, białe złoto też, zwykłe złoto najwyższej próby zazwyczaj nie posiada domieszki niklu.
__________________
"Dziecko to uwidoczniona miłość" ...


2014



magdalenka_w_86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-12, 12:38   #175
201707171013
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 053
Dot.: Uczulenie na nikiel-jak z tym żyć?

Ja dołączam do uczulonych. Na nikiel mam silne uczulenie. Zmagam sie z nim od dwóch-trzech lat. Dzisiaj na wizycie u dermatologa dostałam kartę czego nie powinnam jeść. Ręce mi opadły
201707171013 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-12, 13:02   #176
magdalenka_w_86
Zakorzenienie
 
Avatar magdalenka_w_86
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 6 039
Dot.: Uczulenie na nikiel-jak z tym żyć?

Pewnie dostałaś tą listę:
Produkty wyzwalające reakcje nadwrażliwości pokarmowej na nikiel:

OWOCE/WARZYWA itp. :
gruszka
wiśnia
banan
rabarbar
brzoskwinia
orzechy
pistacje
kukurydza,soja,orzeszki ziemne
strączkowe (np. fasola,bób, soczewica)
groch
pomidor
kalarepa
szparagi,pietruszka,cebul a, czerwona boćwina
grzyby
szpinak
warzywa liściaste (np. kapusta włoska,sałata)
kapusta (np. pekińska, biała,czerwona,brokuły)
warzywa konserwowe

PRODUKTY ZBOŻOWE:
produkty z pełnego ziarna, kiełki
produkty z owsa (w tym płatki owsiane)
gryka,proso
proszek do pieczenia

NABIAŁ:
ser topiony
serwatka
sery twarde (Emmentaler, Chester, Cheddar, Parmenzan itp.)
sery półtwarde ( Tylżycki, Edamski, Gouda itp.)

ARTYKUŁY DELIKATESOWE:
wszystkie produkty gotowe
ketchup, koncentrat pomidorowy
chrzan
ocet (również winny, stołowy,jabłkowy)
sos sojowy, produkty na podłożu sojowym
wyciągi drożdży

SŁODYCZE,DESERY,PRODUKTY DO SMAROWANIA CHLEBA:
z orzeszkami ziemnymi
z czekoladą
z migdałami
z marcepanem
margaryna
lukrecja

NAPOJE:
soki owocowe ( nikiel zawierają głównie kwaśne soki owocowe)
kawa
herbata
kakao
wino
piwo

...

Ja jestem na tej diecie już dłuższy czas (+ brak nabiału) , dużo schudłam i powoli mam już lekkie obrzydzenie do jedzenia, bo ciągle muszę jeść to samo i zapomnieć o wielu rzeczach które bardzo lubię... Ale przyznam, że widzę poprawę dużą, ale niestety jak tylko spróbuję zjeść coś niedozwolonego automatycznie wysypka, swędzenie itp.
__________________
"Dziecko to uwidoczniona miłość" ...


2014



magdalenka_w_86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-12, 13:16   #177
201707171013
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 053
Dot.: Uczulenie na nikiel-jak z tym żyć?

Tak, dokładnie tą. Dzisiaj jeszcze pozwoliłam sobie na spaghetti z sosem pomidorowym, jako takie ostatnie pożegnanie
201707171013 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-12, 14:23   #178
magdalenka_w_86
Zakorzenienie
 
Avatar magdalenka_w_86
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 6 039
Dot.: Uczulenie na nikiel-jak z tym żyć?

Przyzwyczaisz się, zobaczysz Jesteśmy z Tobą
__________________
"Dziecko to uwidoczniona miłość" ...


2014



magdalenka_w_86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-12, 15:54   #179
201707171013
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 053
Dot.: Uczulenie na nikiel-jak z tym żyć?

Mam nadzieję. Dzięki
201707171013 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-17, 14:13   #180
Cerfona
Zadomowienie
 
Avatar Cerfona
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Ośw..
Wiadomości: 1 261
GG do Cerfona
Dot.: Uczulenie na nikiel-jak z tym żyć?

kurcze tak dawno mnie nie było i jak weszłam i poczytałam wasze wypowiedzi to przypomiałam sobie to co ja przechodziłam! To było okropne, na samą myśl mam ciarki.. Ja miałam uczulenie na twarzy ale mi chyba przeszło bo od długiego czasu, prawie 6 miesięcu nie miałam problemów a wszystko dzięki temu że zaczęłam używać kremu do twarzy "Lipo Krem-Dardia", który nie ma w swoim składzie kompletnie żadnych alergenów i do tego tabletki "Xyzal". Tak jak i krem tak i tabletki należa do droższych leków które używałam ale na prawde pomogły dlatego uważam, że warto je wypróbować jeżli mają pomóc.
Życze wam dziewcznki wszystko dobrego

ps. duzo z was pisze o rękach, jeśli się nie myle to z tej firmy, z której mam krem do twarzy jest tez krem do rąk także proponuje go wypróbować
__________________

Człowiek jest odpowiedzialny nie tylko za uczucia, które ma dla innych ale i za te, które w innych budzi...

Cerfona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-03-19 20:11:25


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:05.