Kosmetyki mineralne Bare Escentuals/ Bare Minerals - Strona 9 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Kosmetyki mineralne

Notka

Kosmetyki mineralne Lubisz kosmetyki mineralne? Chcesz pogłębić swoją wiedzę? Wiemy wszystko o kosmetykach mineralnych. Zapraszamy do dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-10-19, 21:25   #241
Lirriel
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Zabierzów
Wiadomości: 1 751
Dot.: Kosmetyki mineralne Bare Escentuals/ Bare Minerals

Cytat:
Napisane przez Agata83 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, ale przecież napisałam, że próbowałam nakładać te minerały na różne kremy:



Nakładałam je na każdy z tych kremów. Żeby było jasne osobno.
Np z tych wymienionych EL Daywear+ to jest lekki krem nawilżający z filtrem SPF15 i na nim też minerały mi się świeciły. Nie nakładałam na ten krem już nic (tzn np Idealista). Nie przesadzałam też z ilością. No i na to nakładałam te wszystkie cuda z zestawu - starałam się postępować tak jak na płycie dołączonej do zestawu. Czyli np tym małym pędzelkiem punktowo nakładałam podkład na przebarwienia.

Dopiero potem zaczęłam eksperymentować z tym primerem i Idealistem nakładanym na krem.
Dla jasności, ja też nie uważam, że Idealist to ósmy cud świata, ale zastosowałam go jako bazę pod makijaż, bo wyczytałam, że ma silikony.
A silikony zazwyczaj szkodzą skórze problemowej, zapychają i powodują świecenie się skóry... Z kremów mogę polecić na próbę - Dramatically different moisturizing gel Clinique, Mineral Flowers żółty, próbki można wziąć w Sephorze. Ale, od razu mówię - nie sądzę, żeby istniał krem, po którym skóra mająca tendencje do świecenia się nie będzie się świecić. Co najwyżej można tak robić, żeby uzyskać zdrowy glow, a nie świecenie żarówy. Możesz też potestować kremy z Body Shopa - z witaminą c lub algami. Ogólnie szukaj kremów jak najmocniej nawilżających, to najlepsze remedium na świecenie. Z daleka od silikonów i z daleka od matujących kremów.
Lirriel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-20, 10:05   #242
aniser
Zakorzenienie
 
Avatar aniser
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: 3miasto
Wiadomości: 4 042
Dot.: Kosmetyki mineralne Bare Escentuals/ Bare Minerals

Cytat:
Napisane przez Agata83 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, ale przecież napisałam, że próbowałam nakładać te minerały na różne kremy:

Nakładałam je na każdy z tych kremów. Żeby było jasne osobno.
Np z tych wymienionych EL Daywear+ to jest lekki krem nawilżający z filtrem SPF15 i na nim też minerały mi się świeciły. Nie nakładałam na ten krem już nic (tzn np Idealista). Nie przesadzałam też z ilością. No i na to nakładałam te wszystkie cuda z zestawu - starałam się postępować tak jak na płycie dołączonej do zestawu. Czyli np tym małym pędzelkiem punktowo nakładałam podkład na przebarwienia.
Hmm, to moze sprobuj metody z Mineral Veilem nalozonym na krem,a pod makijaz?
Ja bym chyba sprobowala nalozyc an skore odrobine kremu,ktory do tej pory ci sluzyl,a ktory ma stosunkowo najprostszy sklad, na to nalozyla mv tak jak puder, odczekala chwile i dopiero polozyla podklad z BM

Cytat:
Napisane przez Lirriel Pokaż wiadomość
Tak właśnie zrobiłam, super efekt, dzięki! Pod spód nałożyłam tym razem serum Make up for ever, niezłe jest, niezłe, ale droooogie... kupiłam za 80 zł, w sephorze chodzi po 185...
Jeśli chodzi o korektory w proszku, na niedoskonałości ich nie stosuję, jedynie na rumień, dzisiaj cieniutka warstewka, niemal suchy pędzel - sprawdziło się. Tak że do modyfikowania koloru skóry - jasne. Na wypryski i niespodzianki nie sądzę,żeby się nadawało, może się ścierać. Zdecydowanie wolę kremowe, jak Ty.
A co do matte... opakowanie w sephorze kosztuje 130 zł, na allegro też taniej nie jest... bo nawet jak się znajdzie za 115, to koszta wysyłki i już masz prawie tyle samo co w perfumerii. Dlatego warto szukać promocji, ostatnio było -50% na drugi produkt z tych na które S ma wyłączność, kupiłam w ten sposób bazę, dwa matte i dużego mineral veila za jakieś 375zł, zamiast 500, a jestem okupiona na co najmniej najbliższy rok, to korzystniejsze niż podkłady w płynie - minimum 115 zł co 3 miesiące, bo jakoś na tyle mi starczyły nakładane gąbeczką, a moja skóra toleruje tylko clinique'a...
Ja tez uwazam,ze koniec koncow mineralki z BM wychodza taniej niz zwykly podklad, akurat z Clinique'a bylam srednia zadowolona, ale cena DW czy DW Light Estee Lauder, ktory stosowalam przez kilka ostatnich lat, z niewielkiemi przerwami na Revlon,wcale nie jest nizsza,a podklady koncza sie o wiele szybciej niz mineralki...
A w wersje matte, jak zaczna mi sie konczyc posiadane przeze mnie BMki, mam zamiar wyposazyc sie wlasnie na promocji w Sephorze...albo tej -50% na drugi kosmetyk,albo smsowej -25%...Niestety na all ciezko o podklad z BM w okazyjnej cenie,juz szybciej roz czy warmer mozna tak upolowac...

A na zaczerwienia to ja zawziecie, choc bezskutecznie, poszukuje bazy z Bourjois, Lovely Base, ktora podobno ukrywa kazdy rumien...
__________________
Znajdziesz mnie na instagramie:
http://instagram.com/ani_ser/
aniser jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-20, 17:40   #243
Lirriel
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Zabierzów
Wiadomości: 1 751
Dot.: Kosmetyki mineralne Bare Escentuals/ Bare Minerals

Cytat:
Napisane przez aniser Pokaż wiadomość
Hmm, to moze sprobuj metody z Mineral Veilem nalozonym na krem,a pod makijaz?
Ja bym chyba sprobowala nalozyc an skore odrobine kremu,ktory do tej pory ci sluzyl,a ktory ma stosunkowo najprostszy sklad, na to nalozyla mv tak jak puder, odczekala chwile i dopiero polozyla podklad z BM


Ja tez uwazam,ze koniec koncow mineralki z BM wychodza taniej niz zwykly podklad, akurat z Clinique'a bylam srednia zadowolona, ale cena DW czy DW Light Estee Lauder, ktory stosowalam przez kilka ostatnich lat, z niewielkiemi przerwami na Revlon,wcale nie jest nizsza,a podklady koncza sie o wiele szybciej niz mineralki...
A w wersje matte, jak zaczna mi sie konczyc posiadane przeze mnie BMki, mam zamiar wyposazyc sie wlasnie na promocji w Sephorze...albo tej -50% na drugi kosmetyk,albo smsowej -25%...Niestety na all ciezko o podklad z BM w okazyjnej cenie,juz szybciej roz czy warmer mozna tak upolowac...

A na zaczerwienia to ja zawziecie, choc bezskutecznie, poszukuje bazy z Bourjois, Lovely Base, ktora podobno ukrywa kazdy rumien...
Nie wierzę zielonym bazom... mam próbki zielonej Make up for ever i Smashboxa, testowałam Inglota i jeszcze gromadę innych, żadna mi nie posłużyła! Dużo bardziej jestem zadowolona z Minta EDM albo z kamuflażu Art Deco, nie zauważyłam, żeby wyskakiwały mi po nim wypryski nawet jak nakładam go na nos i policzki, a on - używam 1, nieokreślonego żółtawozielonkawego koloru - a zaczerwienienia to on maskuje jak nic na świecie. Ba, czego on nie maskuje. ^^ Ogólnie jeszcze, co do baz, uważam, że chyba nie ma takiej, po której skóra by się nie przetłuszczała.

A po serum MUFE zrobiła mi się okropna skóra. Pogrzebałam w składzie i co? Gliceryna, propylene glycol... Zamordowałam sobie cerę. Że też nie spojrzałam na ten skład *wczoraj*. I teraz mi powyłaziły małe wypryski, a rumień się pogłębił. Ale jeśli o niego chodzi, to stosowanie Mineral Flowers mi go złagodziło, a polecanym na taką przypadłość kremem jest Ruboril, tylko trzeba minimum 3 miesiące kuracji... I cena teraz przystępna, kiedyś kosztował prawie 150 zł, a teraz poniżej 50. Zastanawiałam się nad Eucerinem dla skóry z zaczeriwienieniami, bo widziałam w superpharmie promocję, że jak się kupi dwa kosmetyki to tańszy gratis. Więc wyszłoby mi 70 zł za żel do mycia i krem, ale potem poszłam po rozum do głowy i odpuściłam.

Swoją drogą, to mam kartę Sephora Black, podane numer i mail, a tymczasem nie dostaję ani żadnych ofert (tylko jedną w ciągu pół roku), ani mailem, ani smsem... Tak ich mało jest, czy u mnie coś szwankuje?
Lirriel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-20, 21:50   #244
Agata83
Raczkowanie
 
Avatar Agata83
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 375
Dot.: Kosmetyki mineralne Bare Escentuals/ Bare Minerals

Cytat:
Napisane przez Lirriel Pokaż wiadomość
A silikony zazwyczaj szkodzą skórze problemowej, zapychają i powodują świecenie się skóry... Z kremów mogę polecić na próbę - Dramatically different moisturizing gel Clinique, Mineral Flowers żółty, próbki można wziąć w Sephorze. Ale, od razu mówię - nie sądzę, żeby istniał krem, po którym skóra mająca tendencje do świecenia się nie będzie się świecić. Co najwyżej można tak robić, żeby uzyskać zdrowy glow, a nie świecenie żarówy. Możesz też potestować kremy z Body Shopa - z witaminą c lub algami. Ogólnie szukaj kremów jak najmocniej nawilżających, to najlepsze remedium na świecenie. Z daleka od silikonów i z daleka od matujących kremów.
Dramatically different moisturizing gel testowałam, ale on za słabo nawilżał. Mam DDML, mniej się po nim święcę niż po innych, ale stosuję go wtedy gdy robię makijaż wieczorem. W ogóle to zauważyłam, że szybciej mi się skóra przetłuszcza w dzień gdzie jestem w pracy niż np w weekendy. Siedzenie w pracy tak na nią działa.
O tym Mineral Flowers nie słyszałam. Kto to robi?
Wiesz, mi nie chodzi o to, żeby skóra w ogóle się nie świeciła. Ale czasami mam wrażenie, że można by na niej (zwłaszcza na brodzie) smażyć frytki. A matujących kremów w ogóle nie używam.

Cytat:
Napisane przez aniser Pokaż wiadomość
Hmm, to moze sprobuj metody z Mineral Veilem nalozonym na krem,a pod makijaz?
Ja bym chyba sprobowala nalozyc an skore odrobine kremu,ktory do tej pory ci sluzyl,a ktory ma stosunkowo najprostszy sklad, na to nalozyla mv tak jak puder, odczekala chwile i dopiero polozyla podklad z BM


Ja tez uwazam,ze koniec koncow mineralki z BM wychodza taniej niz zwykly podklad, akurat z Clinique'a bylam srednia zadowolona, ale cena DW czy DW Light Estee Lauder, ktory stosowalam przez kilka ostatnich lat, z niewielkiemi przerwami na Revlon,wcale nie jest nizsza,a podklady koncza sie o wiele szybciej niz mineralki...
Spróbuję jeszcze z tym Mineral Veilem.

Ja wcześniej też używałam DW oraz Revlona Mi one starczały na kilka miesięcy, min pół roku.
A jak długo można przechowywać kosmetyki mineralne? Na moich chyba nie ma daty ważności.

Cytat:
Napisane przez Lirriel Pokaż wiadomość
Swoją drogą, to mam kartę Sephora Black, podane numer i mail, a tymczasem nie dostaję ani żadnych ofert (tylko jedną w ciągu pół roku), ani mailem, ani smsem... Tak ich mało jest, czy u mnie coś szwankuje?
Ja mailem też nie otrzymuję.
Ale np ofertę smsową ostatnio dostałam na początku października. To były dni VIP, od 1 do chyba 10.10 było -20% na wszystko.
Wtedy właśnie kupiłam swój zestaw startowy.
Agata83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-20, 21:58   #245
innazmc
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 9
Dot.: Kosmetyki mineralne Bare Escentuals/ Bare Minerals

Kupiłam sobie puder mineralny BOURJOUS tak aby spróbować nowości ,mam odcień vanilla, ale niestety robi plamy i nie jestem z niego zadowolona a kosztował ok.60 zł w rossmanie.Chociaż lusterko potem się przyda w torebeczce.
innazmc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-20, 23:14   #246
Lirriel
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Zabierzów
Wiadomości: 1 751
Dot.: Kosmetyki mineralne Bare Escentuals/ Bare Minerals

Cytat:
Napisane przez innazmc Pokaż wiadomość
Kupiłam sobie puder mineralny BOURJOUS tak aby spróbować nowości ,mam odcień vanilla, ale niestety robi plamy i nie jestem z niego zadowolona a kosztował ok.60 zł w rossmanie.Chociaż lusterko potem się przyda w torebeczce.
Bourjois to pseudominerał, my tu rozmawiamy o naturalnych minerałach.
Cytat:
Napisane przez Agata83 Pokaż wiadomość
Dramatically different moisturizing gel testowałam, ale on za słabo nawilżał. Mam DDML, mniej się po nim święcę niż po innych, ale stosuję go wtedy gdy robię makijaż wieczorem. W ogóle to zauważyłam, że szybciej mi się skóra przetłuszcza w dzień gdzie jestem w pracy niż np w weekendy. Siedzenie w pracy tak na nią działa.
O tym Mineral Flowers nie słyszałam. Kto to robi?
Wiesz, mi nie chodzi o to, żeby skóra w ogóle się nie świeciła. Ale czasami mam wrażenie, że można by na niej (zwłaszcza na brodzie) smażyć frytki. A matujących kremów w ogóle nie używam.



Spróbuję jeszcze z tym Mineral Veilem.

Ja wcześniej też używałam DW oraz Revlona Mi one starczały na kilka miesięcy, min pół roku.
A jak długo można przechowywać kosmetyki mineralne? Na moich chyba nie ma daty ważności.



Ja mailem też nie otrzymuję.
Ale np ofertę smsową ostatnio dostałam na początku października. To były dni VIP, od 1 do chyba 10.10 było -20% na wszystko.
Wtedy właśnie kupiłam swój zestaw startowy.
Mineral Flowers robi izraelska firma bodaj... https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-3...dzo-suchej.htm
Sephora to wyłączny dystrybutor, można znaleźć w promocji 50% taniej co jakiś czas, wtedy kosztuje 37 zł. I zawsze można tam poprosić o próbkę.
A ofert sms też nie dostaję, dziwne...
Hmm... myślałam jeszcze cały dzień o nawilżaczach, ale serio, nic mi nie przychodzi do głowy, bo wszystkie to były same niewypały. Jedynie kwiatuszkom jestem wierna od czerwca i pewnie już zawsze będę. A używasz jakichś toników?

a przy okazji, najbardziej nawilżającym i najlepszym kremem jaki stosowałam, był taki: http://allegro.pl/dynamiczny-krem-na...271395763.html
Tylko trzeba było wytrzymać przejściowe pogorszenie, jakiś tydzień-dwa, a potem już tylko cuda... Tylko cena wręcz ZAPOROWA (bo jest i jeszcze droższy). I broń Boże nie na dzień, bo tłusty. Ale mało co tak dobrze na mnie podziałało jak ten.

Edytowane przez Lirriel
Czas edycji: 2010-10-20 o 23:19
Lirriel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-23, 14:10   #247
Agata83
Raczkowanie
 
Avatar Agata83
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 375
Dot.: Kosmetyki mineralne Bare Escentuals/ Bare Minerals

Cytat:
Napisane przez Lirriel Pokaż wiadomość
Mineral Flowers robi izraelska firma bodaj... https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-3...dzo-suchej.htm
Sephora to wyłączny dystrybutor, można znaleźć w promocji 50% taniej co jakiś czas, wtedy kosztuje 37 zł. I zawsze można tam poprosić o próbkę.
A ofert sms też nie dostaję, dziwne...
Hmm... myślałam jeszcze cały dzień o nawilżaczach, ale serio, nic mi nie przychodzi do głowy, bo wszystkie to były same niewypały. Jedynie kwiatuszkom jestem wierna od czerwca i pewnie już zawsze będę. A używasz jakichś toników?

a przy okazji, najbardziej nawilżającym i najlepszym kremem jaki stosowałam, był taki: http://allegro.pl/dynamiczny-krem-na...271395763.html
Tylko trzeba było wytrzymać przejściowe pogorszenie, jakiś tydzień-dwa, a potem już tylko cuda... Tylko cena wręcz ZAPOROWA (bo jest i jeszcze droższy). I broń Boże nie na dzień, bo tłusty. Ale mało co tak dobrze na mnie podziałało jak ten.
To przy okazji może spytam w Sephorze o próbkę tego Mineral Flowers. Choć i tak na razie nie kupię, bo już ostatnio tyle wydałam na kosmetyki, że obiecałam sobie szlaban na jakiś czas.
Zamówiłam sobie serum z zieloną herbatą z Biochemii Urody. Nie mogę się doczekać przesyłki, to będzie mój pierwszy robiony preparat
No i poza tym zamówiłam puder bambusowy z jedwabiem, wypróbuje go jako primer.

A co do toniku to używam Clinique 2, ale nie codziennie.
Agata83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-10-23, 14:42   #248
Lirriel
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Zabierzów
Wiadomości: 1 751
Dot.: Kosmetyki mineralne Bare Escentuals/ Bare Minerals

Też używam Clinique'a, choć 4, chwalę sobie - i oczywiście słusznie, nie można codziennie, bo to jednak płyn złuszczający na alkoholu. Więc ok. A próbka MF Ci wystarczy na minimalnie tydzień, bo ten krem jest superwydajny, więc będziesz miała okazję zobaczyć jak się sprawdza.. Powodzenia! I daj znać jak to serum się sprawdza, bo sama jestem ciekawa.
Lirriel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-23, 16:24   #249
aniser
Zakorzenienie
 
Avatar aniser
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: 3miasto
Wiadomości: 4 042
Dot.: Kosmetyki mineralne Bare Escentuals/ Bare Minerals

Cytat:
Napisane przez Agata83 Pokaż wiadomość
To przy okazji może spytam w Sephorze o próbkę tego Mineral Flowers. Choć i tak na razie nie kupię, bo już ostatnio tyle wydałam na kosmetyki, że obiecałam sobie szlaban na jakiś czas.
Zamówiłam sobie serum z zieloną herbatą z Biochemii Urody. Nie mogę się doczekać przesyłki, to będzie mój pierwszy robiony preparat
No i poza tym zamówiłam puder bambusowy z jedwabiem, wypróbuje go jako primer.

A co do toniku to używam Clinique 2, ale nie codziennie.
Sadze,ze bedziesz zadowolona z Mineral Flwers, tylko pros o probke tego zoltego ,z rumiankiem, bo przynajmniej u mnie w Sephorze Panie zawziecie probowaly mi wcisnac czerwony

Tez jestem ciekawa jak sie bedzie sprawdzal puder z BU jako primer, sama sie na niego czaje, tak jak i na serum Lemon...

--------------
Mnie przedwczoraj spad warmer podczas malowania, oczywiscie otwarty:/ na szczescie nie lecial do gory nogami,ale i tak sie go sporo wysypalo a najgorsze,ze wiekszosc na mateiralowa torbe podrozna i teraz zamiast bezowa to jest w uroczym odcieniu miedzianej pomaranczki
__________________
Znajdziesz mnie na instagramie:
http://instagram.com/ani_ser/
aniser jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-26, 09:38   #250
Lirriel
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Zabierzów
Wiadomości: 1 751
Dot.: Kosmetyki mineralne Bare Escentuals/ Bare Minerals

Cytat:
Napisane przez aniser Pokaż wiadomość
Sadze,ze bedziesz zadowolona z Mineral Flwers, tylko pros o probke tego zoltego ,z rumiankiem, bo przynajmniej u mnie w Sephorze Panie zawziecie probowaly mi wcisnac czerwony

Tez jestem ciekawa jak sie bedzie sprawdzal puder z BU jako primer, sama sie na niego czaje, tak jak i na serum Lemon...

--------------
Mnie przedwczoraj spad warmer podczas malowania, oczywiscie otwarty:/ na szczescie nie lecial do gory nogami,ale i tak sie go sporo wysypalo a najgorsze,ze wiekszosc na mateiralowa torbe podrozna i teraz zamiast bezowa to jest w uroczym odcieniu miedzianej pomaranczki
Jej...

Ale mam pytanie. Tak mnie to trochę gnębi. Bo EDM nie mają daty ważności - bo minerały się nie powinny starzeć i tak dalej. A tymczasem na BMkach jest pod spodem symbol otwartego słoiczka z 12 - czyli zużyć 12 miesięcy od otwarcia. Czemu? Czyżby z ich składem było coś nie tak...?
Lirriel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-28, 19:27   #251
Wojowniczka_
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 606
Dot.: Kosmetyki mineralne Bare Escentuals/ Bare Minerals

hej hej hej

a powiedzcie mi czy można BE używać w chłodniejsze dni i zimę? jaki krem aplikujecie pod?
Wojowniczka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-10-31, 12:11   #252
aniser
Zakorzenienie
 
Avatar aniser
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: 3miasto
Wiadomości: 4 042
Dot.: Kosmetyki mineralne Bare Escentuals/ Bare Minerals

Cytat:
Napisane przez Lirriel Pokaż wiadomość
Jej...

Ale mam pytanie. Tak mnie to trochę gnębi. Bo EDM nie mają daty ważności - bo minerały się nie powinny starzeć i tak dalej. A tymczasem na BMkach jest pod spodem symbol otwartego słoiczka z 12 - czyli zużyć 12 miesięcy od otwarcia. Czemu? Czyżby z ich składem było coś nie tak...?
hmm,a moze oznaczenie daty waznosci na kosmetyku jest wymagane przez UE,zeby mogl byc on dopuszczony do tradycyjnej sprzedazy, tj. przez perfumerie/ sklepy drogeryjne i stad ten znaczek na opakowaniu?

Wprawdzie nie mam pewnosci i to tylko moje przypuszczenia, ale tak sobie mysle,ze w innym przypadku w skladzie BM musialoby byc cos, tj jakis skladnik,ktory nie jest podawany na opakowaniu,a ktory moglby powodowac przeterminowanie kosmetyku,a to chyba grubymi nicmi szyta teoria
__________________
Znajdziesz mnie na instagramie:
http://instagram.com/ani_ser/
aniser jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-13, 16:37   #253
basiag
Przyczajenie
 
Avatar basiag
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: toronto
Wiadomości: 11
Dot.: Kosmetyki mineralne Bare Escentuals/ Bare Minerals

witam
nowa jestem na watku ale rownez uzywam B M
coraz sprawniej ale drobnymi krokami do przodu .

aaa jesli chodzi o date--oryginalne ze stanow(takie przywiozlam)
nie maja daty waznosci--wiec najprawdopodniej jest to wymog ue .

__________________
basiag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-14, 00:45   #254
Lirriel
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Zabierzów
Wiadomości: 1 751
Dot.: Kosmetyki mineralne Bare Escentuals/ Bare Minerals

Dzięki za uspokojenie mnie co do daty ważności.

Mnie natomiast trochę męczy coś innego teraz - musiałam wrócić do płynnych podkładów, bm nakładam pod spód jako bazę, żeby izolowały od fluidu na ile to możliwe, więc tragedii nie ma. Ale same bm jakoś w ogóle nie kryją, brzydką skórę mam, każdą niedoskonałość widać... nie wiem co się dzieje?
Lirriel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-14, 11:26   #255
aniser
Zakorzenienie
 
Avatar aniser
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: 3miasto
Wiadomości: 4 042
Dot.: Kosmetyki mineralne Bare Escentuals/ Bare Minerals

Lrriel,a moze to kwetia zmiany diety, albo jakis klopotow zdrowotnych? np. hutawka hormownow etc?
U mnie np. takie sprawy widac od razu na twarzy-cera brzydsza, mineralki gorzej leza, wylaza jakies zaczerwienienia, ktorych na codzien nie uswiadczysz.... i niestety jeszcze nie wpadlam na to jak temu zaradzic...
__________________
Znajdziesz mnie na instagramie:
http://instagram.com/ani_ser/
aniser jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-14, 23:32   #256
Lirriel
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Zabierzów
Wiadomości: 1 751
Dot.: Kosmetyki mineralne Bare Escentuals/ Bare Minerals

Cytat:
Napisane przez aniser Pokaż wiadomość
Lrriel,a moze to kwetia zmiany diety, albo jakis klopotow zdrowotnych? np. hutawka hormownow etc?
U mnie np. takie sprawy widac od razu na twarzy-cera brzydsza, mineralki gorzej leza, wylaza jakies zaczerwienienia, ktorych na codzien nie uswiadczysz.... i niestety jeszcze nie wpadlam na to jak temu zaradzic...
Prawda, nie mam teraz najszczęśliwszego okresu w życiu, pod wieloma względami, więc styl życia, hormony i tak dalej się najpewniej odbijają... Pewnie też temperatura i wilgoć w powietrzu robią swoje, moja skóra zawsze źle reagowała na chłód... Cóż, najwyżej zimę będę musiała przetrwać na fluidzie+minerałkach i może na wiosnę będzie lepiej?
Lirriel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-19, 13:28   #257
basiag
Przyczajenie
 
Avatar basiag
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: toronto
Wiadomości: 11
Dot.: Kosmetyki mineralne Bare Escentuals/ Bare Minerals

jak pod mineralki uzywam bazy z loreala
i skora ladnie wyglada

ale ostatnio uzywam samych mineralow--3 pierwsze dni bylo brzydko a widze teraz ze moja skora ladnie wyglada

jest mozliwe ze pory sie pomniejszyly??

mam inne pytanie --bare mineral veil--wykanaczajacy --hmm ja mam jako
finishing mineral veil

na necie widze -
Bare Escentuals Illuminating Mineral Veil 10g XL Puder

Bare Escentuals Minerals TINTED MINERAL VEIL 10G XL PUDER

hmm czym sie roznia???jeszce ten nawilzajacy jest i tego wlansie szukam

czy cena 299 za caly zestaw to duzo??na all znalazlam kompletne
__________________
basiag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-20, 00:16   #258
Lirriel
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Zabierzów
Wiadomości: 1 751
Dot.: Kosmetyki mineralne Bare Escentuals/ Bare Minerals

Cytat:
Napisane przez basiag Pokaż wiadomość
jak pod mineralki uzywam bazy z loreala
i skora ladnie wyglada

ale ostatnio uzywam samych mineralow--3 pierwsze dni bylo brzydko a widze teraz ze moja skora ladnie wyglada

jest mozliwe ze pory sie pomniejszyly??

mam inne pytanie --bare mineral veil--wykanaczajacy --hmm ja mam jako
finishing mineral veil

na necie widze -
Bare Escentuals Illuminating Mineral Veil 10g XL Puder

Bare Escentuals Minerals TINTED MINERAL VEIL 10G XL PUDER

hmm czym sie roznia???jeszce ten nawilzajacy jest i tego wlansie szukam

czy cena 299 za caly zestaw to duzo??na all znalazlam kompletne
Owszem, pory mogły się zmniejszyć, bo dałaś skórze odetchnąć, bazy jednak blokują skórę...

Tinted mineral veil jest dla ciemnych karnacji, ma brązowawy odcień.

Natomiast hydrating można kupić na allegro:
http://allegro.pl/bare-escentuals-mi...330164548.html

I cena 299 na allegro to dużo. W sephorze 295 i odpada Ci koszt przesyłki, więc w sumie oszczędność ze 20 zł by była.
Lirriel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-20, 10:38   #259
basiag
Przyczajenie
 
Avatar basiag
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: toronto
Wiadomości: 11
Dot.: Kosmetyki mineralne Bare Escentuals/ Bare Minerals

aaa no ja bez bazy ani rusz
a teraz nawet spoko spoko

chyba wogole sie przezuce na mineraly bo widze roznice

Jest mozliwe ze nie we wszytskich sieciach Sephora sa dostepne te kosmetyki??rejony Swidnicy-Wroclaw -tam w Sephorze nie ma wogole BM

a online Sephora to tylko chyba ta z Frankcji?
__________________
basiag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-11-21, 17:23   #260
aniser
Zakorzenienie
 
Avatar aniser
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: 3miasto
Wiadomości: 4 042
Dot.: Kosmetyki mineralne Bare Escentuals/ Bare Minerals

Cytat:
Napisane przez Lirriel Pokaż wiadomość
Prawda, nie mam teraz najszczęśliwszego okresu w życiu, pod wieloma względami, więc styl życia, hormony i tak dalej się najpewniej odbijają... Pewnie też temperatura i wilgoć w powietrzu robią swoje, moja skóra zawsze źle reagowała na chłód... Cóż, najwyżej zimę będę musiała przetrwać na fluidzie+minerałkach i może na wiosnę będzie lepiej?
Oj to ja w trzymam kciuki,zeby Ci sie wszystko poukladalo i zebys mogla cieszyc sie spokojem i...ladna buzka w mineralkach
p.s. czy wiesz,ze mineral flowers poznikaly z Sephory? probowalam kilka dni temu dopasc tubke na zapas,bo mialy byc na wyprzedazy,ale w 3miescie juz nigdzie nie dostalam,a panie nie wiedza czy to kwestia zmiany opakowan czy w ogole maja zostac wycofane
Cytat:
Napisane przez basiag Pokaż wiadomość
Jest mozliwe ze nie we wszytskich sieciach Sephora sa dostepne te kosmetyki??rejony Swidnicy-Wroclaw -tam w Sephorze nie ma wogole BM
MozliweNiestety nie wszystkie Sephory maja w sprzedazy BM...albo czasem maja tylko pojedyncze produkty. Moze znaim ruszysz na poszukiwania to zadzwon do tych, ktore masz najblizej i popytaj prowadza BM?

A 299zl ze zestaw to duzo Zdecydowanie bardziej opalaca sie wowczas kupic w Sephorze...
__________________
Znajdziesz mnie na instagramie:
http://instagram.com/ani_ser/
aniser jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-22, 00:19   #261
Lirriel
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Zabierzów
Wiadomości: 1 751
Dot.: Kosmetyki mineralne Bare Escentuals/ Bare Minerals

Cytat:
Napisane przez aniser Pokaż wiadomość
Oj to ja w trzymam kciuki,zeby Ci sie wszystko poukladalo i zebys mogla cieszyc sie spokojem i...ladna buzka w mineralkach
p.s. czy wiesz,ze mineral flowers poznikaly z Sephory? probowalam kilka dni temu dopasc tubke na zapas,bo mialy byc na wyprzedazy,ale w 3miescie juz nigdzie nie dostalam,a panie nie wiedza czy to kwestia zmiany opakowan czy w ogole maja zostac wycofane

MozliweNiestety nie wszystkie Sephory maja w sprzedazy BM...albo czasem maja tylko pojedyncze produkty. Moze znaim ruszysz na poszukiwania to zadzwon do tych, ktore masz najblizej i popytaj prowadza BM?

A 299zl ze zestaw to duzo Zdecydowanie bardziej opalaca sie wowczas kupic w Sephorze...
Wiem że wycofują! W Krakowie zostały tylko w jednej Sephorze i mają tam być aż zostaną sprzedane, więcej nie będzie! Wycofują bo chyba kiepsko się sprzedawały - co mnie nie dziwi, bo w sumie były drogie, a nie miały tej renomy co wiele innych firm... Ja sama poznałam je przez przypadek, dostałam właśnie w sephorze próbki, to była miłość od pierwszego wsmarowania...

Dziękuję za ciepłe słowa.

Edytowane przez Lirriel
Czas edycji: 2010-11-22 o 00:25
Lirriel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-22, 12:37   #262
basiag
Przyczajenie
 
Avatar basiag
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: toronto
Wiadomości: 11
Dot.: Kosmetyki mineralne Bare Escentuals/ Bare Minerals

duzo nie duzo ale gdzie je wobec tego dostac

za 115zl sa pojedyncze nr na all --to w sumie caly zestaw nie wychodzi tak zle

Milosc od 1 spojrzenia--u mnie byla od 2
Pani w sklepie jak mnie pomalowala to wygladalam jak stara pudernica jakas
wszytskie mankamnety wyciagniete dopiero kolezanka w domu jeszce raz mi zrobila makjaz i jak dodalam baze--nigdy wczesiej nie maialm takiego efektu

PS: tak na marginesie-wiem ze nie ten watek ale macie moze jakies wyprobowane suszarki do wlosow?przymierzam sie do zakupu jakies fajnej nie niszczacej wlos ai z takim tam bajerkami --czekam na podpowiedzi
__________________
basiag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-23, 22:25   #263
aniser
Zakorzenienie
 
Avatar aniser
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: 3miasto
Wiadomości: 4 042
Dot.: Kosmetyki mineralne Bare Escentuals/ Bare Minerals

Cytat:
Napisane przez Lirriel Pokaż wiadomość
Wiem że wycofują! W Krakowie zostały tylko w jednej Sephorze i mają tam być aż zostaną sprzedane, więcej nie będzie! Wycofują bo chyba kiepsko się sprzedawały - co mnie nie dziwi, bo w sumie były drogie, a nie miały tej renomy co wiele innych firm... Ja sama poznałam je przez przypadek, dostałam właśnie w sephorze próbki, to była miłość od pierwszego wsmarowania...

Dziękuję za ciepłe słowa.
Heh, ja dzieki Tobie sie na ni skusilam, baaaardzo mi podpasowaly,a tu taka niespodziankawprawd zie mam juz na oku zamiennik w postaci nektaru nawilzajacego Sanflore, ale roznica w cenie,jak i pojemnosci znaczna, no i nigdy nie wiadomo jak skora zareaguje....

Cytat:
Napisane przez basiag Pokaż wiadomość
duzo nie duzo ale gdzie je wobec tego dostac

za 115zl sa pojedyncze nr na all --to w sumie caly zestaw nie wychodzi tak zle

Milosc od 1 spojrzenia--u mnie byla od 2
Pani w sklepie jak mnie pomalowala to wygladalam jak stara pudernica jakas
wszytskie mankamnety wyciagniete dopiero kolezanka w domu jeszce raz mi zrobila makjaz i jak dodalam baze--nigdy wczesiej nie maialm takiego efektu

PS: tak na marginesie-wiem ze nie ten watek ale macie moze jakies wyprobowane suszarki do wlosow?przymierzam sie do zakupu jakies fajnej nie niszczacej wlos ai z takim tam bajerkami --czekam na podpowiedzi
Tyle,ze zwroc uwage na pojemnosc...te po 115 to pewnie wersje 9gramowe,a w zestawie masz 2gramowe puderki (jakis czas temu BM mial tylko 2 gramowe opakowania kosmetykow,dopiero od jakiegos czasu zwiekszyli pojemnosc).
No ale jesli planujesz rowniez zakup pedzli to faktycznie chyba zestaw oplaci sie bardziej,nawet kupowany w standardowej cenie...

A co do suszarek- ja sie skusilam niedawno na Remingtona z serii Protect&Shine z jonizacja, o te http://remington24.pl/sklep/suszarki...ton-d5410.html i moge ja szczerze polecic. Wprawdzie nie ma dyfuzora (nie wiem czy ci na nim zalezy),ale za to ma duza moc, chlodny nawiew i jonizacje. No i latwo sie nia poslugiwac- nie jest tak duza i ciezka jak niektore bardziej profesjonalne suszarki....U mnie sprawdza sie znakomicie i wiem,ze szybko jej nie zmienie,bo wlosy po suszeniu sa wyraznie gladsze,a i koncowki nie wygladaja na przesuszone/zniszczone suszeniem...
__________________
Znajdziesz mnie na instagramie:
http://instagram.com/ani_ser/
aniser jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-25, 23:08   #264
mi.a
Zakorzenienie
 
Avatar mi.a
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 3 374
Dot.: Kosmetyki mineralne Bare Escentuals/ Bare Minerals

dziewczęta, liczę na pomoc

przepraszam, że zadam pytania, na które pewnie gdzieś znajdę odpowiedź, ale skończył mi się podkład, więc muszę decyzję podjąć natychmiast i właśnie w związku z tym chciałam spróbować pierwszy raz minerałów.
z tego co zauważyłam, to bezpośrednio dostępne są tylko bare minerals z sephory i w sumie zamierzam się na nie jutro skusić (chyba, że mają w sephorze próbki?)
chciałam się jednak upewnić co do odcienia - może coś mi doradzicie. chyba najbardziej zbliżony, a prawie identyczny jest 'golden fair', czyli jaśniutki z nutą żółci. wcześniej używałam podkładów płynnych: full coverage 100, rimmel recover 100, city matt - najjaśniejszy, ale już go nie produkują. i te były dotychczas najbardziej odpowiednie... czy dobrze wybrałam odcień? może któraś z Was używała wcześniej podobnych podkładów?
jeszcze pytanko - czy do tych minerałów jest dołączona jakakolwiek gąbeczka/pędzel/aplikator? czegóż używać na początek, ew. jaki pędzel zakupić? (wiem, że jest cały wątek pędzlowy i wyczytałam, iż istnieje dobry pędzel z body shopu, ale nie mam pewności, czy z przeznaczeniem dokładnie do minerałów...) coś, co mogę dostać w sklepie natychmiast?

to chyba wszystkie moje pytania na początek przygody minerałowej
będę wdzięczna za pomoc :P



co do suszarki - osobiście posiadam taką: http://remington24.pl/sklep/suszarki...on-ac3010.html i jestem bardzo zadowolona, ale trzeba wziąć pod uwagę, iż jest to ciężka suszarka - trochę wprawy w operowaniu nią nie zaszkodzi
__________________
MY IDEA OF HAPPINESS

HAPPINESS ONLY REAL WHEN SHARED

"Wierzę w styl, a nie modę" RL
mi.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-26, 00:08   #265
obiektywna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 81
Dot.: Kosmetyki mineralne Bare Escentuals/ Bare Minerals

Cytat:
Napisane przez mi.a Pokaż wiadomość
dziewczęta, liczę na pomoc

przepraszam, że zadam pytania, na które pewnie gdzieś znajdę odpowiedź, ale skończył mi się podkład, więc muszę decyzję podjąć natychmiast i właśnie w związku z tym chciałam spróbować pierwszy raz minerałów.
z tego co zauważyłam, to bezpośrednio dostępne są tylko bare minerals z sephory i w sumie zamierzam się na nie jutro skusić (chyba, że mają w sephorze próbki?)
chciałam się jednak upewnić co do odcienia - może coś mi doradzicie. chyba najbardziej zbliżony, a prawie identyczny jest 'golden fair', czyli jaśniutki z nutą żółci. wcześniej używałam podkładów płynnych: full coverage 100, rimmel recover 100, city matt - najjaśniejszy, ale już go nie produkują. i te były dotychczas najbardziej odpowiednie... czy dobrze wybrałam odcień? może któraś z Was używała wcześniej podobnych podkładów?
jeszcze pytanko - czy do tych minerałów jest dołączona jakakolwiek gąbeczka/pędzel/aplikator? czegóż używać na początek, ew. jaki pędzel zakupić? (wiem, że jest cały wątek pędzlowy i wyczytałam, iż istnieje dobry pędzel z body shopu, ale nie mam pewności, czy z przeznaczeniem dokładnie do minerałów...) coś, co mogę dostać w sklepie natychmiast?

to chyba wszystkie moje pytania na początek przygody minerałowej
będę wdzięczna za pomoc :P
Trafiłaś na dobry moment do mineralnego startu. Dziś jest dzień, w którym powinnien się wysypać worek ze zniżkami wielu mineralnych marek (w niektórych czas zniżkowy już trwa). To świetna okazja, żeby zaopatrzyć się w próbki (można je zamówić też tutaj na podforum dotyczącym wspólnych zakupów).
Nie wiem, czy Bare Minerals to dobry wybór na początek. Okropielnie drogie z tego co pamiętam i mnie żaden z ich "aż" dwóch najjaśniejszych odcieni nie pasował.
Kliknij TUTAJ - Adusiadu pisze, że używała Rimmel Recover 100 i wymienia mineralne podkłady, które Jej obecnie pasują. A TU CzarnyElf też opisuje, że uzywała Rimmel Recover 100, tylko był trochę za ciemny, potem już wymienia marki mineralne, po które sięga.

Ogólnie rzecz biorąc każda na początku stoi przed szukaniem siebie w odcieniach różnych firm... czasem niektórym udaje się trafić od razu, a niektórym zajmuje to trochę dłużej.

Zacznij od określenia, czy należysz do grupy osób z cerą chłodną, ciepłą, beżową, złotawą, a może neutralną - przyda się to jako punkt wyjściowy, ponieważ prawie każda mineralna firma grupuje swoje podkłady w ten sposób (odcienie chłodne, ciepłe, itd.).
To, do jakiej grupy Ty należysz stwierdzisz m.in. na podstawie znalezienia dominujących tonów w cerze (np. jeśli wydaje Ci się, że masz różowawe odcienie skóry, to jest szansa, że należysz to chłodnych odcieni i takie też w ramach testowania powinnaś sobie zamówić.

Jeśli masz ochotę, możesz też wkleić zdjęcie kawałka twarzy bez makijażu - to nie sprawi, że ktoś poda Ci konkretnie jeden idealny pasujący odcień, ale na pewno poznasz opinie nt. właśnie tego, do jakiej grupy, wg danej osoby, należysz. Dzięki temu będziesz mogła wstępnie ograniczyć liczbę zamawianych próbek (np. poprzez wykluczenie niektórych).

Zacytowana wyżej Adusiadu wspomina, że odpowiada jej podkład firmy Meow (odcień Abyssinian oraz odcień Korat). Obecnie jest ralizowane wspólne zamówienie Meow (jest zniżka -15% i darmowa przesyłka z USA). Wystarczy, że dopiszesz się z wybranymi próbkami w TYM wątku. Koszt jednej próbki to obecnie 0,85$.
Zapłaciłabyś więc jedynie: ilość próbek x 0,85$ + koszt przesyłki od Organizatorki zamówienia do Ciebie (kilka złotych). Nie musiałabyś się martwić samym procesem zamówienia, jedynie wpis w wątku, zaakceptowanie przez Organizatorkę zamówienia, wpłata i oczekiwanie na próbki.

TUTAJ jest strona Meow, na dole masz paletę podkładów, a w niej po lewej jest nazwa odcienia z jego krótkim opisem w nawiasie, a na górze jest stopień jasności/ciemności danego podkładu. Jeśli należysz do jasnych karnacji, to proponuję Ci nie zamawiać wstępnie próbek wyższych niż 2, czyli ogranicz się do 0-inquisitive, 1-sleek, 2-sleek.

Gdybyś wrzuciła to zdjęcie lub dała znać, czy widzisz u siebie jakieś różowawe, brzoskwiniowe, oliwkowe, żółte lub jakiekolwiek inne tony, to byłoby łatwiej Cię ukierunkować.

CzarnyElf wspomniała też o minerałach Lumiere - obecnie też jest organizowane wspólne zamówienie, do którego możesz dołączyć, ale możesz też zamówić na własną rękę ze strony Lumiere (TUTAJ) komplet 5 próbek w cenie 0,01$ + przesyłka 6$. Czyli tych 5 próbek w sumie za 6,01$.

Jeśli chodzi o pędzle - najpopularniejsze do podkładu to typu: flat top, kabuki. Na Allegro jest polska firma mineralna (Pixie), która sprzedaje ten rodzaj pędzli i dodaje do nich bodajże 3 próbki podkładu mineralnego gratis.

Miłych mineralnych poszukiwań

Edytowane przez obiektywna
Czas edycji: 2010-11-26 o 00:11 Powód: literówki
obiektywna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-26, 01:21   #266
mi.a
Zakorzenienie
 
Avatar mi.a
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 3 374
Dot.: Kosmetyki mineralne Bare Escentuals/ Bare Minerals

o kurczaki, dziękuję za tak rozbudowaną odpowiedź!! muszę rano przeczytać wszystko jeszcze raz żeby zrozumieć :P i zabrać się do zamawiania próbek w takim razie

dziękuję za pomoc, będę z pewnością dalej pisać i zadawać pytania, a i zdjęcie z pewnością się jakieś znajdzie, bo sporo ich wrzucam na wizaż. chwilunia


Cytat:
Napisane przez obiektywna Pokaż wiadomość
Trafiłaś na dobry moment do mineralnego startu. Dziś jest dzień, w którym powinnien się wysypać worek ze zniżkami wielu mineralnych marek (w niektórych czas zniżkowy już trwa). To świetna okazja, żeby zaopatrzyć się w próbki (można je zamówić też tutaj na podforum dotyczącym wspólnych zakupów).
Nie wiem, czy Bare Minerals to dobry wybór na początek. Okropielnie drogie z tego co pamiętam i mnie żaden z ich "aż" dwóch najjaśniejszych odcieni nie pasował.
Kliknij TUTAJ - Adusiadu pisze, że używała Rimmel Recover 100 i wymienia mineralne podkłady, które Jej obecnie pasują. A TU CzarnyElf też opisuje, że uzywała Rimmel Recover 100, tylko był trochę za ciemny, potem już wymienia marki mineralne, po które sięga.

Ogólnie rzecz biorąc każda na początku stoi przed szukaniem siebie w odcieniach różnych firm... czasem niektórym udaje się trafić od razu, a niektórym zajmuje to trochę dłużej.

Zacznij od określenia, czy należysz do grupy osób z cerą chłodną, ciepłą, beżową, złotawą, a może neutralną - przyda się to jako punkt wyjściowy, ponieważ prawie każda mineralna firma grupuje swoje podkłady w ten sposób (odcienie chłodne, ciepłe, itd.).
To, do jakiej grupy Ty należysz stwierdzisz m.in. na podstawie znalezienia dominujących tonów w cerze (np. jeśli wydaje Ci się, że masz różowawe odcienie skóry, to jest szansa, że należysz to chłodnych odcieni i takie też w ramach testowania powinnaś sobie zamówić.

Jeśli masz ochotę, możesz też wkleić zdjęcie kawałka twarzy bez makijażu - to nie sprawi, że ktoś poda Ci konkretnie jeden idealny pasujący odcień, ale na pewno poznasz opinie nt. właśnie tego, do jakiej grupy, wg danej osoby, należysz. Dzięki temu będziesz mogła wstępnie ograniczyć liczbę zamawianych próbek (np. poprzez wykluczenie niektórych).

Zacytowana wyżej Adusiadu wspomina, że odpowiada jej podkład firmy Meow (odcień Abyssinian oraz odcień Korat). Obecnie jest ralizowane wspólne zamówienie Meow (jest zniżka -15% i darmowa przesyłka z USA). Wystarczy, że dopiszesz się z wybranymi próbkami w TYM wątku. Koszt jednej próbki to obecnie 0,85$.
Zapłaciłabyś więc jedynie: ilość próbek x 0,85$ + koszt przesyłki od Organizatorki zamówienia do Ciebie (kilka złotych). Nie musiałabyś się martwić samym procesem zamówienia, jedynie wpis w wątku, zaakceptowanie przez Organizatorkę zamówienia, wpłata i oczekiwanie na próbki.

TUTAJ jest strona Meow, na dole masz paletę podkładów, a w niej po lewej jest nazwa odcienia z jego krótkim opisem w nawiasie, a na górze jest stopień jasności/ciemności danego podkładu. Jeśli należysz do jasnych karnacji, to proponuję Ci nie zamawiać wstępnie próbek wyższych niż 2, czyli ogranicz się do 0-inquisitive, 1-sleek, 2-sleek.

Gdybyś wrzuciła to zdjęcie lub dała znać, czy widzisz u siebie jakieś różowawe, brzoskwiniowe, oliwkowe, żółte lub jakiekolwiek inne tony, to byłoby łatwiej Cię ukierunkować.

CzarnyElf wspomniała też o minerałach Lumiere - obecnie też jest organizowane wspólne zamówienie, do którego możesz dołączyć, ale możesz też zamówić na własną rękę ze strony Lumiere (TUTAJ) komplet 5 próbek w cenie 0,01$ + przesyłka 6$. Czyli tych 5 próbek w sumie za 6,01$.

Jeśli chodzi o pędzle - najpopularniejsze do podkładu to typu: flat top, kabuki. Na Allegro jest polska firma mineralna (Pixie), która sprzedaje ten rodzaj pędzli i dodaje do nich bodajże 3 próbki podkładu mineralnego gratis.

Miłych mineralnych poszukiwań
__________________
MY IDEA OF HAPPINESS

HAPPINESS ONLY REAL WHEN SHARED

"Wierzę w styl, a nie modę" RL
mi.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-26, 01:59   #267
mi.a
Zakorzenienie
 
Avatar mi.a
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 3 374
Dot.: Kosmetyki mineralne Bare Escentuals/ Bare Minerals

no niestety nie mogę znaleźć na komputerze odpowiedniego zdjęcia w świetle dziennym, same prześwietlone, ale to chyba dobrze oddaje rzeczywistość kolorystyczną mojej skóry - jest bardzo jasna (choć wydaje mi się, że CzarnyElf ma jaśniejszą karnację niż ja - z tego co pamiętam z zamierzchłych czasów ), ze zdecydowanymi tonami żółtymi. mam niestety skłonność do rumienia, więc na twarzy często jestem brzoskwiniowa, ale żeby makijaż mi się nie odcinał od reszty ciała (i też dlatego, bo żółtawe najlepiej mi przykrywają moje rumieńce), podkład nie może mieć żadnych różowych tonów.

co do cery jeszcze - przesuszona na policzkach, lekko przetłuszczająca się w strefie T, wrażliwa, alergiczna, okresowo problemowa cały pakiet
__________________
MY IDEA OF HAPPINESS

HAPPINESS ONLY REAL WHEN SHARED

"Wierzę w styl, a nie modę" RL
mi.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-26, 11:42   #268
Agata83
Raczkowanie
 
Avatar Agata83
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 375
Dot.: Kosmetyki mineralne Bare Escentuals/ Bare Minerals

Cytat:
Napisane przez mi.a Pokaż wiadomość
dziewczęta, liczę na pomoc

przepraszam, że zadam pytania, na które pewnie gdzieś znajdę odpowiedź, ale skończył mi się podkład, więc muszę decyzję podjąć natychmiast i właśnie w związku z tym chciałam spróbować pierwszy raz minerałów.
z tego co zauważyłam, to bezpośrednio dostępne są tylko bare minerals z sephory i w sumie zamierzam się na nie jutro skusić (chyba, że mają w sephorze próbki?)
chciałam się jednak upewnić co do odcienia - może coś mi doradzicie. chyba najbardziej zbliżony, a prawie identyczny jest 'golden fair', czyli jaśniutki z nutą żółci. wcześniej używałam podkładów płynnych: full coverage 100, rimmel recover 100, city matt - najjaśniejszy, ale już go nie produkują. i te były dotychczas najbardziej odpowiednie... czy dobrze wybrałam odcień? może któraś z Was używała wcześniej podobnych podkładów?
jeszcze pytanko - czy do tych minerałów jest dołączona jakakolwiek gąbeczka/pędzel/aplikator? czegóż używać na początek, ew. jaki pędzel zakupić? (wiem, że jest cały wątek pędzlowy i wyczytałam, iż istnieje dobry pędzel z body shopu, ale nie mam pewności, czy z przeznaczeniem dokładnie do minerałów...) coś, co mogę dostać w sklepie natychmiast?

to chyba wszystkie moje pytania na początek przygody minerałowej
będę wdzięczna za pomoc :P
Ja kupiłam ten zestaw startowy za 240 i teraz trochę żałuję. W zestawie są 2 pędzle, ale są one drapiące. Później kupiłam pędzel do podkładu Flat Top firmy Everyday Minerals i wg mnie jest o wiele lepszy, jest miękki, nie drapie. Podkład się nim lepiej nakłada. W międzyczasie wypróbowałam też kilka kolorów Everyday Minerals. Nie znalazłam jeszcze dla siebie idealnego odcienia, ale podkład nie waży mi się tak jak Bare Minerals.
Bare po kilku godziach w pracy zbiera się np w skrzydełkach nosa i wygląda nieładnie. Ja mam zestaw jasny, tam są 2 podkłady Light i Fairly Light. Ten drugi jest teraz nawet ok. Light był dla mnie lepszy latem jak byłam lekko opalona. Bare robi też swój podkład w wersji matującej, może tamte by mi odpowiadały, te które są w zestawach niestety nie są dla mnie.
Z kolei Everyday Minerals możesz wybrać w kilku formułach, mi odpowiada kryjąca. Niestety nie da się ich kupić w sklepach. Są np na allegro.
Ostatnio zamówiłam jeszcze (na allegro) próbki Pixie - to jest polska firma. Pixie też ma pędzel Flat Top, podobno taki jak Everyday Minerals. Teraz czekam aż przesyłka dojdzie i też będę testować.

Ja jakbym miała zaczynać przygodę z minerałami od początku to bym za te 240 zł kupiła pędzel flat top + masę próbek z różnych firm i dopiero bym się zdecydowała na jakieś pełnowymiarowe opakowanie.
Agata83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-26, 12:00   #269
mi.a
Zakorzenienie
 
Avatar mi.a
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 3 374
Dot.: Kosmetyki mineralne Bare Escentuals/ Bare Minerals

Cytat:
Napisane przez Agata83 Pokaż wiadomość
Ja kupiłam ten zestaw startowy za 240 i teraz trochę żałuję. W zestawie są 2 pędzle, ale są one drapiące. Później kupiłam pędzel do podkładu Flat Top firmy Everyday Minerals i wg mnie jest o wiele lepszy, jest miękki, nie drapie. Podkład się nim lepiej nakłada. W międzyczasie wypróbowałam też kilka kolorów Everyday Minerals. Nie znalazłam jeszcze dla siebie idealnego odcienia, ale podkład nie waży mi się tak jak Bare Minerals.
Bare po kilku godziach w pracy zbiera się np w skrzydełkach nosa i wygląda nieładnie. Ja mam zestaw jasny, tam są 2 podkłady Light i Fairly Light. Ten drugi jest teraz nawet ok. Light był dla mnie lepszy latem jak byłam lekko opalona. Bare robi też swój podkład w wersji matującej, może tamte by mi odpowiadały, te które są w zestawach niestety nie są dla mnie.
Z kolei Everyday Minerals możesz wybrać w kilku formułach, mi odpowiada kryjąca. Niestety nie da się ich kupić w sklepach. Są np na allegro.
Ostatnio zamówiłam jeszcze (na allegro) próbki Pixie - to jest polska firma. Pixie też ma pędzel Flat Top, podobno taki jak Everyday Minerals. Teraz czekam aż przesyłka dojdzie i też będę testować.

Ja jakbym miała zaczynać przygodę z minerałami od początku to bym za te 240 zł kupiła pędzel flat top + masę próbek z różnych firm i dopiero bym się zdecydowała na jakieś pełnowymiarowe opakowanie.

dziękuję bardzo za tak pełną wypowiedź
właśnie zaszalałam i zrobiłam zamówienie na próbki i jeden pełnowymiarowy produkt z Lumiere na 70zł (promocja), mam nadzieję, że na coś trafię

właśnie na początku zastanawiałam się nad zestawem startowym z Bare Minerals, ale w żadnym nie było odcienia, który mi najbardziej pasował z próbek (to jest Golden Fair). więc zupełnie bez sensu
zastanawiam się, czy w sephorze mogą mi zrobić próbkę jednego odcienia, może akurat mi podpasuje?

zamówiłaś też pędzel z Pixie? koniecznie zrób relację
__________________
MY IDEA OF HAPPINESS

HAPPINESS ONLY REAL WHEN SHARED

"Wierzę w styl, a nie modę" RL
mi.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-26, 16:25   #270
Agata83
Raczkowanie
 
Avatar Agata83
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 375
Dot.: Kosmetyki mineralne Bare Escentuals/ Bare Minerals

Cytat:
Napisane przez mi.a Pokaż wiadomość
dziękuję bardzo za tak pełną wypowiedź
właśnie zaszalałam i zrobiłam zamówienie na próbki i jeden pełnowymiarowy produkt z Lumiere na 70zł (promocja), mam nadzieję, że na coś trafię

właśnie na początku zastanawiałam się nad zestawem startowym z Bare Minerals, ale w żadnym nie było odcienia, który mi najbardziej pasował z próbek (to jest Golden Fair). więc zupełnie bez sensu
zastanawiam się, czy w sephorze mogą mi zrobić próbkę jednego odcienia, może akurat mi podpasuje?

zamówiłaś też pędzel z Pixie? koniecznie zrób relację
Ja nie zamówiłam tego z Pixie, choć kusi mnie No ale on na zdjęciu wygląda jak ten z Everyday Minerals. Przeczytałam gdzieś na tym forum, że to prawie to samo, więc na razie poużywam tego który mam. Może jak będę miała większy zastrzyk gotówki w przyszłym roku to sobie kupię, razem z którymś z podkładów Pixie

Ja na razie postanowiłam przetestować trochę podkładów. Stwierdziłam, że jak już znajdę swój idealny podkład to wtedy będę testować róże Poza tym jeszcze mam pseudomineralnego Maybellina, który mi nie zapycha porów, bo nie ma talku. Z kolei też zaczęłam zastanawiać się czy nie pomieszać z czymś Warmta z zestawu Bare Minerals, bo dla mnie jest zbyt ciemny.

Jeśli się zastanawiasz nad Bare Minerals, to może niech Cię przynajmniej nim pomalują w Sephorze. I koniecznie sprawdź jak wygląda w świetle dziennym, a najlepiej pochodź trochę w tym makijażu. Ja tak nie zrobiłam i teraz żałuję.
Agata83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kosmetyki mineralne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-11-24 17:00:52


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:44.