Pytamy o kremy, zachwalamy kremy , dzielimy się poradami. Masz pytanie? Zapytaj tutaj - Strona 8 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-01-13, 16:26   #211
karolineczek
Przyczajenie
 
Avatar karolineczek
 
Zarejestrowany: 2014-10
Lokalizacja: Ząbki
Wiadomości: 3
Dot.: Pytamy o kremy, zachwalamy kremy , dzielimy się poradami. Masz pytanie? Zapytaj

3 dni tmu kupilam krem na noc z ziaji nawilzajaco oczyszczajacy dopiero poczatek wiec jeszcze nic nie powiem o nim. krem z serii z lisciem manuka. jako nawilzenie kiedys stosowalam dove nakladalam rano po umyciu twarzy ale pozniej dostalam uczulenia od niego mialam zsypane policzki i teraz uzywam nivea soft. a wracajac do oczyszczania tak czuje ze po zelu lub maseczkach moja skora jest sciagnieta i ta skora sie nie swieci jest matowa ale to krotki efekt.
karolineczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-14, 02:51   #212
Czlowiek Istota Marna
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 552
Dot.: Pytamy o kremy, zachwalamy kremy , dzielimy się poradami. Masz pytanie? Zapytaj

Cytat:
Napisane przez annajustyna Pokaż wiadomość
moja mieszana skóra nie lubi olejków a jak jej zaserwowałam kokosowy to było troche zapchanych porów; nie lubie tez oleju arganowego bo u mnie nic nie robi, takze nieolejkowa jestem i na włosy tez nie stosuję; zaczełam pielęgnacje na zasadzie zrob sobie krem + dodatki i jest ok; kasa zostaje w kieszeni;
znam osoby , które uwielbiaja olejki takze co skóra to inaczej
Sprobuj Olejek Marula
Czlowiek Istota Marna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-14, 09:00   #213
annajustyna
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 4 099
Dot.: Pytamy o kremy, zachwalamy kremy , dzielimy się poradami. Masz pytanie? Zapytaj

Cytat:
Napisane przez Czlowiek Istota Marna Pokaż wiadomość
Sprobuj Olejek Marula
dziekuje, mam olejek jojoba i jest ok
annajustyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-16, 23:15   #214
Pysiak89
Raczkowanie
 
Avatar Pysiak89
 
Zarejestrowany: 2015-01
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 54
Serum - pod krem, czy zamiast kremu?

Cześć wszystkim,
mój pierwszy post na forum

Mam takie pytanko, do tej pory myślałam, że serum do twarzy stosuje się zamiast kremu. Znalazłam jednak informacje, że należy (niektóre) stosować pod krem.
Posiadam od jakiegoś czasu serum z Olay - 7 in 1, total effects.
Jest ok, ale jednak nigdy w pojedynkę nie zastąpi kremu. Zastanawiam się czy tak ma być (może to serum działa jakoś inaczej i po chwili ma już być niewidoczne i niewyczuwalne na twarzy) czy może jednak stosować na niego dodatkowo krem?

Pozdrawiam wszystkich
Pysiak89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-17, 14:50   #215
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Serum - pod krem, czy zamiast kremu?

Cytat:
Napisane przez Pysiak89 Pokaż wiadomość
Cześć wszystkim,
mój pierwszy post na forum

Mam takie pytanko, do tej pory myślałam, że serum do twarzy stosuje się zamiast kremu. Znalazłam jednak informacje, że należy (niektóre) stosować pod krem.
Posiadam od jakiegoś czasu serum z Olay - 7 in 1, total effects.
Jest ok, ale jednak nigdy w pojedynkę nie zastąpi kremu. Zastanawiam się czy tak ma być (może to serum działa jakoś inaczej i po chwili ma już być niewidoczne i niewyczuwalne na twarzy) czy może jednak stosować na niego dodatkowo krem?

Pozdrawiam wszystkich

Teoretycznie serum powinno być bardziej skuteczne niż krem i powinno być jego uzupełnieniem, ale w praktyce wszystko zależy od składu i od konkretnej cery.

Serum Olay nie ma zawiera jakichś rewelacyjnych składników odmładzających, poza silikonową baza ma głównie nawilżacze (gliceryna, niacynamid, pantenol). Nie wiem, jaką ono ma konsystencję i jaką Ty masz cerę, być może sprawdziłoby się zamiast kremu. Ja najbardziej lubię używać właśnie samego serum, tyle że mam cerę tłustą i kupuję sera wodne, które się migiem wchłaniają. Warstwy tłuszczu moja cera nie potrzebuje, bo sama sobie ją produkuje, więc z reguły daruję sobie krem. W przypadku cery mieszanej, normalnej, a już na pewno suchej, to pewnie by było za mało.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-17, 22:38   #216
Nightcall
Przyczajenie
 
Avatar Nightcall
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 10
GG do Nightcall
cera zarówna przetłuszczająca się, wysuszona, tłusta strefa T,skłonność do czerwienia

Mam ogromny problem z moją cerą.
-Bardzo długo myślałam, że jest tłusta z natury, ponieważ często się świecę, głownie w strefie T, ale nie tylko.
-W zimie bez przerwy mam suchy nos (! a zazwyczaj świecący się), skórki na nosie odchodzą jak szalone, podobnie jak na policzkach.
-Mój nos jest problematyczny również ze względu na zaskórniki, które teraz znajdę i na brodzie - czarne, na czole i policzkach na razie mam otwarte pory bez zaskórników.
-Pod oczami mam mikroskopijną kaszkę, ale zdecydowanie nie są to kaszaki czy inne schorzenia - myślę, że to przez ziaję krem pod oczy oliwkową, być może zapchała mnie wysoko w składzie parafina (chociaż mój mężczyzna twierdzi, że "każdy to ma", a ja nie do końca już wiem, czy faktycznie u każdego da się mikroskopijne plamki zaobserwować i wpadam w paranoję).
-Po 3/4 kosmetykach pojawiają mi się miejscowe czerwone plamy, które pieką żywym ogniem (zarówno po maseczkach ściągających jak i nawilżających, najczęściej maseczki kupowałam z oriflame lub avonu).

Pomimo tych wszystkich uniedogodnień i świecenia najczęściej moja cera jest mięciutka i przyjemna, ale być może dlatego, że mam dopiero 21 lat.

Moja pielęgnacja twarzy:
Poza kremami, które się nie sprawdziły, długo używałam nivea matującego kremu nawilżającego, później nawilżającego kremu z rose of bulgaria, na chłodniejsze dni nivea soft (paradoksalnie najlepiej na mnie działa), na bardzo zimowe bambino krem ochronny;
Kremy, które wyjątkowo się u mnie nie sprawdziły to ten z wodą eveline i ziaja z bio olejkiem arganowym (mam wrażenie, że narobiły mi najwięcej szkód)
Pod oczy: ziaja oliwkowa odżywczy krem pod oczy (noszę soczewki, wcześniej dużo mrużyłam oczy, więc potrzebuję odżywienia, ale ciężko mi wybrać lekki krem nawilżająco-odżywczy pod oczy dobry dla 20latki), żel pod oczy z Oriflamu, który użyłam bodaj trzy razy, ale wyjątkowo mnie uczylił, piekł i wysuszył
Płyn micelarny: każdy mnie piecze, a już najbardziej wychwalany bebauty z biedronki - przestawiłam się na wodę różaną, która zostawia moją cerę gładką i śliczną, ale wciąż nie domywa makijażu tak jakbym chciała
Mleczko: lubiłam bardzo "Nivea, Aqua Effect, Mleczko oczyszczające do cery normalnej i mieszanej"
Żel: o dziwo bardzo dobry okazał się "Avon, Care, 3 in 1 Oil Control Cleanser, Toner and Moisturiser (Żel 3 w 1 z wyciągiem z echinacei i kiełków pszenicy)" wcześniej miałam z Nivei Hydra effect również mi pasował oraz żel hipoalergiczny zielony z białego jelenia, który trochę mnie podrażniał, reszta w ogóle.
Jeśli chodzi o tonik, odkąd używam wody różanej zupełnie nie potrzebuje.
Olejowałam twarz olejkiem arganowym 100% oraz "arganowym" z bielendy, oba nie podrażniały i równocześnie nie działały w ogóle, za to kokosowy na twarz okropnie mnie przesuszył (a jak nałożyłam na usta, to musiałam je leczyć prawie tydzień) co można było jeszcze przewidzieć, natomiast oliwa z oliwek pozostawiona bez przemycia nadaje mi piękną, idealnie gładką cerę.

Rozpisałam sie tylko dlatego, że mam już dość wiecznego pieczenia po każdym kosmetyku i mam nadzieję, że przeczyta to ktoś, kto ma podobną cerę do mnie lub będzie potrafił mi doradzić:
-naturalny, niezapychający lekki krem nawilżający na co dzień
-jakąkolwiek broń w walce z zaskórnikami, bo na moją różnorodną cerę nic normalnego nie daje rezultatów
-odżywczy krem pod oczy, ale równocześnie nieprzeciwzmarszczkowy, odpowiedni dla dwudziestolatki.

Dziękuję i pozdrawiam
__________________
01.2015 -> Włosomaniaczka
Nightcall jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-17, 22:43   #217
Pysiak89
Raczkowanie
 
Avatar Pysiak89
 
Zarejestrowany: 2015-01
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 54
Dot.: Serum - pod krem, czy zamiast kremu?

Właśnie dla mnie samo serum to za mało. Mam cerę mieszaną i po posmarowaniu się serum widzę fajne efekty (np. rozjaśnienie), ale nadal za mało nawilżenia.
Będę stosowała z moim kremem
Dziękuję za odpowiedź
Pysiak89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-01-17, 23:25   #218
Pysiak89
Raczkowanie
 
Avatar Pysiak89
 
Zarejestrowany: 2015-01
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 54
Dot.: cera zarówna przetłuszczająca się, wysuszona, tłusta strefa T,skłonność do czer

Ja z taką skórą toczę walkę od kilku lat. Obecnie jest w bardzo dobrym stanie, pojawiają się czasem plamki i mam troszkę przebarwień, ale to po ogromnym trądziku i przebytej walce retinolem. Wiem co to znaczy pieczenie po każdym kremie. Często miałam po prostu suche placki na policzkach i nosie a świecące się czoło. Może napiszę co mi pomaga, znaczy co sprawia ze nie boli, a koi.
Więc moje kremy to TYLKO:
- Kolastyna young - bardzo dobry krem, dość dobrze nawilża, na początku 1-2 zastosowania troszkę piekł, później nawilżył i utrzymywał, ale czasem nie daje rady, nie wiedzieć czemu. A czasem jest cud. Nie mam po nim zaskórników. Rozjaśnia. Pomaga na niedoskonałości. Stosuję od bardzo dawna. Zredukował świecenie - nie do końca, ale dużo i nawilżył resztę, która tego wymagała.
- Kolastyna Energy Touch - moc świeżości, żel-krem. To jest moje odkrycie. Mega odkrycie. Kupiłam przypadkiem bo była promocja przy kasach w rossmanie i jako ze lubię kolastynę young zaryzykowałam. To jest NAJLEPSZY KREM NAWILŻAJĄCY jaki miałam kiedykolwiek. Momentalnie daje buzi takie ukojenie, że hej. Utrzymuje to nawilżenie dłuuuugo, u mnie akurat young nie dała rady w pewnym momencie, buzia przesuszyła się po antybiotykach. A "moc swieżości" pomogła w...jedną noc. Zero suchości, genialne nawilżenie. Buzia promienna. I nie ma co się martwić o świecenie, bo ten krem reguluje też wydzielanie sebum. Jest niby matujący - często ludziska boją się takich kremów - ale ja już nie
Ogólnie zauważyłam, że ja mogę kupić kremy wszystkich możliwych firm, a działa na mnie tylko kolastyna...Inne kremy, te za 100zl i te za 5zl albo robią gorzej, albo są jak placebo.
Jeśli masz bardzo przesuszone miejsca polecam spróbować z tą "mocą świeżości".
Te kremy (oba) kosztują koło 10zł. Można spróbować, majątku się nie wyda. "Moc" ma tylko 40ml pojemności, ale za to co robi - warto.

Co do oczek - ja mam z tym zawsze problem, nie znalazlam jeszcze dobrego kremu. Cierpię na AZS i zwykle powieki mam przesuszone maksymalnie, czerwone i rzadko co mi pomaga Ewentualnie ostatnio zauwazylam lekka poprawe po kremie Rossmana Rival de Loop Regeneration - na noc i kremie z Olay total effects w słoiczku na dzień.
Kaszkę też mam, czasem powoduje ją u mnie właśnie nieodpowiedni krem. Powyższa kombinacja tego nie powoduje. Aha, wczesniej stosowałam krem - nie mogę teraz znaleźć tubki, chyba farmony 40+ ;P Taki z czerwonymi napisami. Był ok i też nie powodował kaszki.

Jeszcze coś z moich obserwacji. mam 25 lat, 7 lat temu półroczna terapia ogromnymi dawkami retinolu na trądzik - aż mi kazali podpisywać oświadczenie, że jak zajdę w ciążę to na własną odpowiedzialność , a jeszcze wcześniej OGROMNY trądzik (teraz nie ma w ogóle ) i cera tłusta. Teraz się pozmieniało na mieszaną. U mnie buzia się przetłuszczała całe lata (strefa T) bo... była za mało nawilżona i się broniła w ten sposób. Obecnie jest już pięknie. Poza przebarwieniami.

Życzę powodzenia w walce z buziakiem

---------- Dopisano o 00:25 ---------- Poprzedni post napisano o 00:11 ----------

Jeszcze jedno - mnie kremy Ziaji zapychają kompletnie. Ostatnio jeden krem, który używałam "bo nie było nic innego" spowodował tyle, że pomógł "wyrosnąć" pryszczowi, który siedział pod skórą i nie mógł się zdecydować - wyjść? Nie wyjść? Pod oczy - masakra, spustoszenie, kaszka, suchość. Ziaji używam tylko maseczek - też rzadko. Kremów będę używać na bolące podskórne pryszcze punktowo - żeby szybciej wyszły (skoro już muszą) i potem poszły sobie w dal.
Oczyszczanie, przez lata sprawdzała się cała seria Garniera zielona Essentials. Mleczko, tonik i demakijaż oczu. Do oczu używam dalej. Tonik obecnie wymieniłam na Mixę - ale nie wiem czy nie wrócić do Garniera - działają tak samo a Mixa droższa. Garnier mnie "nie bolał" nigdy. ALe tylko zielony! - różowy tak.
Zel do mycia buzi ostatnio mam również z Kolastyny - zielony.
Te kosmetyki są ok, nie podrażniają, nie "bolą", nie wysuszają, nie przetłuszczają.
Pysiak89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-18, 09:05   #219
annajustyna
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 4 099
Dot.: cera zarówna przetłuszczająca się, wysuszona, tłusta strefa T,skłonność do czer

Cytat:
Napisane przez Nightcall Pokaż wiadomość
Mam ogromny problem z moją cerą.
-Bardzo długo myślałam, że jest tłusta z natury, ponieważ często się świecę, głownie w strefie T, ale nie tylko.
-W zimie bez przerwy mam suchy nos (! a zazwyczaj świecący się), skórki na nosie odchodzą jak szalone, podobnie jak na policzkach.
-Mój nos jest problematyczny również ze względu na zaskórniki, które teraz znajdę i na brodzie - czarne, na czole i policzkach na razie mam otwarte pory bez zaskórników.
-Pod oczami mam mikroskopijną kaszkę, ale zdecydowanie nie są to kaszaki czy inne schorzenia - myślę, że to przez ziaję krem pod oczy oliwkową, być może zapchała mnie wysoko w składzie parafina (chociaż mój mężczyzna twierdzi, że "każdy to ma", a ja nie do końca już wiem, czy faktycznie u każdego da się mikroskopijne plamki zaobserwować i wpadam w paranoję).
-Po 3/4 kosmetykach pojawiają mi się miejscowe czerwone plamy, które pieką żywym ogniem (zarówno po maseczkach ściągających jak i nawilżających, najczęściej maseczki kupowałam z oriflame lub avonu).

Pomimo tych wszystkich uniedogodnień i świecenia najczęściej moja cera jest mięciutka i przyjemna, ale być może dlatego, że mam dopiero 21 lat.

Moja pielęgnacja twarzy:
Poza kremami, które się nie sprawdziły, długo używałam nivea matującego kremu nawilżającego, później nawilżającego kremu z rose of bulgaria, na chłodniejsze dni nivea soft (paradoksalnie najlepiej na mnie działa), na bardzo zimowe bambino krem ochronny;
Kremy, które wyjątkowo się u mnie nie sprawdziły to ten z wodą eveline i ziaja z bio olejkiem arganowym (mam wrażenie, że narobiły mi najwięcej szkód)
Pod oczy: ziaja oliwkowa odżywczy krem pod oczy (noszę soczewki, wcześniej dużo mrużyłam oczy, więc potrzebuję odżywienia, ale ciężko mi wybrać lekki krem nawilżająco-odżywczy pod oczy dobry dla 20latki), żel pod oczy z Oriflamu, który użyłam bodaj trzy razy, ale wyjątkowo mnie uczylił, piekł i wysuszył
Płyn micelarny: każdy mnie piecze, a już najbardziej wychwalany bebauty z biedronki - przestawiłam się na wodę różaną, która zostawia moją cerę gładką i śliczną, ale wciąż nie domywa makijażu tak jakbym chciała
Mleczko: lubiłam bardzo "Nivea, Aqua Effect, Mleczko oczyszczające do cery normalnej i mieszanej"
Żel: o dziwo bardzo dobry okazał się "Avon, Care, 3 in 1 Oil Control Cleanser, Toner and Moisturiser (Żel 3 w 1 z wyciągiem z echinacei i kiełków pszenicy)" wcześniej miałam z Nivei Hydra effect również mi pasował oraz żel hipoalergiczny zielony z białego jelenia, który trochę mnie podrażniał, reszta w ogóle.
Jeśli chodzi o tonik, odkąd używam wody różanej zupełnie nie potrzebuje.
Olejowałam twarz olejkiem arganowym 100% oraz "arganowym" z bielendy, oba nie podrażniały i równocześnie nie działały w ogóle, za to kokosowy na twarz okropnie mnie przesuszył (a jak nałożyłam na usta, to musiałam je leczyć prawie tydzień) co można było jeszcze przewidzieć, natomiast oliwa z oliwek pozostawiona bez przemycia nadaje mi piękną, idealnie gładką cerę.

Rozpisałam sie tylko dlatego, że mam już dość wiecznego pieczenia po każdym kosmetyku i mam nadzieję, że przeczyta to ktoś, kto ma podobną cerę do mnie lub będzie potrafił mi doradzić:
-naturalny, niezapychający lekki krem nawilżający na co dzień
-jakąkolwiek broń w walce z zaskórnikami, bo na moją różnorodną cerę nic normalnego nie daje rezultatów
-odżywczy krem pod oczy, ale równocześnie nieprzeciwzmarszczkowy, odpowiedni dla dwudziestolatki.

Dziękuję i pozdrawiam
obszerny post, ale za to mnóstwo informacji;
odnośnie kremu pod oczy to ja przestawiłam sie na Fitomed krem nr 1o a do twarzy mam krem nr 6; kremy maja recenzje na wizazu i mogę je spokojnie polecic; krem pod oczy to krem, który po otwarciu trzeba zużyć w 3msc, ma normalny skład i nic nie powinno Ciebie piec , swędzieć; doskonale nawilży skóre, a jeśli chciałabyś go podrasować to polecam dodać kolagenu, wit c czy składnika łagodzącego np panthenolu; Poczytałabym recenzje na wizazu i może któryś z 10 kremów fitomedu przypadnie tobie do gustu; z doświadczenia wiem, ze kremy z drogerii mogą świetnie podrażnić nam skóra i dlatego warto kupić sobie kremy albo naturalne-drogie albo takie z bardzo krótka data ważności.
Omijam drogerie szerokim łukiem, jest tam za dużo chemii i cena kremu nie adekwatna do wartości.
annajustyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-18, 09:29   #220
naanakov
Upiór z Czarnej Chaty
 
Avatar naanakov
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 9 191
GG do naanakov
Dot.: cera zarówna przetłuszczająca się, wysuszona, tłusta strefa T,skłonność do czer

Cytat:
Napisane przez annajustyna Pokaż wiadomość
obszerny post, ale za to mnóstwo informacji;
odnośnie kremu pod oczy to ja przestawiłam sie na Fitomed krem nr 1o a do twarzy mam krem nr 6; kremy maja recenzje na wizazu i mogę je spokojnie polecic; krem pod oczy to krem, który po otwarciu trzeba zużyć w 3msc, ma normalny skład i nic nie powinno Ciebie piec , swędzieć; doskonale nawilży skóre, a jeśli chciałabyś go podrasować to polecam dodać kolagenu, wit c czy składnika łagodzącego np panthenolu; Poczytałabym recenzje na wizazu i może któryś z 10 kremów fitomedu przypadnie tobie do gustu; z doświadczenia wiem, ze kremy z drogerii mogą świetnie podrażnić nam skóra i dlatego warto kupić sobie kremy albo naturalne-drogie albo takie z bardzo krótka data ważności.
Omijam drogerie szerokim łukiem, jest tam za dużo chemii i cena kremu nie adekwatna do wartości.
A ja myślę, że też nie można popadać w skrajności.
Wpadłam na chwilę w eko - składy i tak na dłuższą metę w tym nie zostałam. Owszem, czytam składy, patrzę, czy krem nie zrobi mi krzywdy i będzie pomagał, unikam niektórych składników, ale przede wszystkim trzeba zobaczyć jak zareaguje na dany kosmetyk buzia. Bo może mieć naturalny, świetny skład i...nie robić nic. Tak właśnie było w moim przypadku, zakupiłam kilka eko - kremów, a później wściekła latałam i szukałam czegoś, co faktycznie będzie dla buzi dobre, bo była niewystarczająco nawilżona(albo wcale), bez blasku i w ogóle taka...smutna. Na ten moment pod oczy używam Ziołoleku z bławatkiem, na dzień kremu Herbal Garden Evy Polleny, a na noc Bioliq nawilżająco - regenerujący na przemian z Flos - lekiem Emoleum. Nie mają ultra - krótkiej daty przydatności, nie każdy z nich ma w 100% naturalny skład a wszystkie są dla mnie rewelacyjne.
Jeśli chodzi o kosmetyki drogeryjne, to też nie do końca się zgodzę, pod tym względem zaczęło robić się lepiej i można znaleźć perełki. I nie mówię tu o takich markach jak Ziaja, Garnier, czy Nivea, ale np. wśród produktów Białego Jelenia, BingoSpa, Tołpy, czy właśnie Flos Leku. Trzeba najpierw zobaczyć co faktycznie robi naszej skórze dobrze, poznać ją, obserwować, do tego dodać trochę wiedzy teoretycznej. Wtedy wybór kosmetyku staje się dużo prostszy.
__________________
naanakov jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-18, 11:14   #221
annajustyna
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 4 099
Dot.: cera zarówna przetłuszczająca się, wysuszona, tłusta strefa T,skłonność do czer

Cytat:
Napisane przez naanakov Pokaż wiadomość
A ja myślę, że też nie można popadać w skrajności.
Wpadłam na chwilę w eko - składy i tak na dłuższą metę w tym nie zostałam. Owszem, czytam składy, patrzę, czy krem nie zrobi mi krzywdy i będzie pomagał, unikam niektórych składników, ale przede wszystkim trzeba zobaczyć jak zareaguje na dany kosmetyk buzia. Bo może mieć naturalny, świetny skład i...nie robić nic. Tak właśnie było w moim przypadku, zakupiłam kilka eko - kremów, a później wściekła latałam i szukałam czegoś, co faktycznie będzie dla buzi dobre, bo była niewystarczająco nawilżona(albo wcale), bez blasku i w ogóle taka...smutna. Na ten moment pod oczy używam Ziołoleku z bławatkiem, na dzień kremu Herbal Garden Evy Polleny, a na noc Bioliq nawilżająco - regenerujący na przemian z Flos - lekiem Emoleum. Nie mają ultra - krótkiej daty przydatności, nie każdy z nich ma w 100% naturalny skład a wszystkie są dla mnie rewelacyjne.
Jeśli chodzi o kosmetyki drogeryjne, to też nie do końca się zgodzę, pod tym względem zaczęło robić się lepiej i można znaleźć perełki. I nie mówię tu o takich markach jak Ziaja, Garnier, czy Nivea, ale np. wśród produktów Białego Jelenia, BingoSpa, Tołpy, czy właśnie Flos Leku. Trzeba najpierw zobaczyć co faktycznie robi naszej skórze dobrze, poznać ją, obserwować, do tego dodać trochę wiedzy teoretycznej. Wtedy wybór kosmetyku staje się dużo prostszy.
częściowo masz rację, wymieniłaś marki które się sprawdza na młodej cerze ale starsze niewiele dadzą. Tu trzeba już ambitniejszych składników. Każdy ma inna cerę i w innym wieku i stanie. Krem może mieć i niesamowity skład ale bez dobrego nośnika będzie tylko średni.
annajustyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-01-18, 11:25   #222
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: cera zarówna przetłuszczająca się, wysuszona, tłusta strefa T,skłonność do czer

Cytat:
Napisane przez annajustyna Pokaż wiadomość
obszerny post, ale za to mnóstwo informacji;
odnośnie kremu pod oczy to ja przestawiłam sie na Fitomed krem nr 1o a do twarzy mam krem nr 6; kremy maja recenzje na wizazu i mogę je spokojnie polecic; krem pod oczy to krem, który po otwarciu trzeba zużyć w 3msc, ma normalny skład i nic nie powinno Ciebie piec , swędzieć; doskonale nawilży skóre, a jeśli chciałabyś go podrasować to polecam dodać kolagenu, wit c czy składnika łagodzącego np panthenolu; Poczytałabym recenzje na wizazu i może któryś z 10 kremów fitomedu przypadnie tobie do gustu; z doświadczenia wiem, ze kremy z drogerii mogą świetnie podrażnić nam skóra i dlatego warto kupić sobie kremy albo naturalne-drogie albo takie z bardzo krótka data ważności.
Omijam drogerie szerokim łukiem, jest tam za dużo chemii i cena kremu nie adekwatna do wartości.
Kremy naturalne mogą podrażnić nawet w większym stopniu, bo składniki stosowane w eko-kosmetyce mają większy potencjał alergiczny, tym bardziej jeśli mają krótki termin przydatności po otwarciu - zawsze coś może się zepsuć przed czasem w takiej sytuacji, co z produktami drogeryjnymi raczej się nie zdarza.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-19, 01:22   #223
chaotique
Przyczajenie
 
Avatar chaotique
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 1
Unhappy krem pod makijaż dla bardzo suchej skóry

Hej dziewczyny , jestem tu nowa i liczę na waszą pomoc!
Mam bardzo suchą skórę z zaczerwieniami, na dzień i na noc używam kremu Nivea Soft. Chciałabym znaleźć coś co będę mogła używać pod makijaż, ale także do spania. Słyszałam o olejku z jojoby. Czy to dobry pomysł?
Dodam tylko, że interesuje mnie intensywne nawilżenie. Używałam już kremów marek takich jak Bioderma, AA i Iwostin.

Edytowane przez chaotique
Czas edycji: 2015-01-19 o 23:33 Powód: przeniesienie pytania :)
chaotique jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-19, 09:00   #224
Nightcall
Przyczajenie
 
Avatar Nightcall
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 10
GG do Nightcall
Dot.: Pytamy o kremy, zachwalamy kremy , dzielimy się poradami. Masz pytanie? Zapytaj

Dziękuję wam wszystkim, dziewczyny, jesteście najlepsze
Bałam się, że się za bardzo rozpisałam, ale tylko w taki sposób dałabym całkowity ogląd na sprawę. Faktycznie kupię na sto procent krem pod oczy z ziołoleku. Chętnie wypróbowałabym też Sylveco pod oczy, jednak zawiera świetlik (jak chyba wszystkie flos leki) na który niestety jestem uczulona (oczywiście...).

Ja miałam bardzo różne fazy, od drogeryjnych, po bio czy eko, przez totalne zrezygnowanie z kremów (era Anwen - na drugim blogu, tym nie włososowym, Anwen mimo prawie 30lat opisuje swoją pielęgnacje twarzy, która to sprowadza się do demakijażu płynem micelarnym, kremem himalaya punktowo na wypryski i bardzo rzadko kremem ziaja kuracja nawilżająca; na co dzień nie używa żadnego kremu ani nawilżacza twarzy, pomimo codziennego pełnego makijażu).
Nie raz wydałam na kremy naprawdę znaczne sumy jak na studentkę, niestety większość kremów po maks 10 razach ląduje u mojej mamy, bo ileż można próbować, jeśli coś bardzo uczula? (moja mama znowóż mimo 45+ uwielbia testować wszelakie kremy nie tylko dla skóry dojrzałej i ma naprawdę śliczną, zadbaną cerę).

Też wychodzę z założenia, że należy znaleźć krem idealny i stosować go niezależnie od "nie-do-końca" naturalnego składu, tylko mój problem polega na tym, że ciężko mi go znaleźć.

Dziękuję za wszystkie propozycje, wypróbuję (moża poza kremem-żelem, bo taka konsystencja niestety zawsze mnie uczula). Zastanawiam się jednak, czy jeśli moja twarz uwielbia zestaw woda różana + oliwa z oliwek, czy by nie poprzestać na nim i zobaczyć, co z kamedogennością oliwy i mimo odradzania wszystkich faktycznie stosować ją co drugi, trzeci dzień?

Pysiak89 gratuluję ujarzmienia niesfornej buźki
__________________
01.2015 -> Włosomaniaczka
Nightcall jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-19, 09:12   #225
naanakov
Upiór z Czarnej Chaty
 
Avatar naanakov
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 9 191
GG do naanakov
Dot.: Pytamy o kremy, zachwalamy kremy , dzielimy się poradami. Masz pytanie? Zapytaj

Cytat:
Napisane przez Nightcall Pokaż wiadomość
Dziękuję wam wszystkim, dziewczyny, jesteście najlepsze
Bałam się, że się za bardzo rozpisałam, ale tylko w taki sposób dałabym całkowity ogląd na sprawę. Faktycznie kupię na sto procent krem pod oczy z ziołoleku. Chętnie wypróbowałabym też Sylveco pod oczy, jednak zawiera świetlik (jak chyba wszystkie flos leki) na który niestety jestem uczulona (oczywiście...).

Ja miałam bardzo różne fazy, od drogeryjnych, po bio czy eko, przez totalne zrezygnowanie z kremów (era Anwen - na drugim blogu, tym nie włososowym, Anwen mimo prawie 30lat opisuje swoją pielęgnacje twarzy, która to sprowadza się do demakijażu płynem micelarnym, kremem himalaya punktowo na wypryski i bardzo rzadko kremem ziaja kuracja nawilżająca; na co dzień nie używa żadnego kremu ani nawilżacza twarzy, pomimo codziennego pełnego makijażu).
Nie raz wydałam na kremy naprawdę znaczne sumy jak na studentkę, niestety większość kremów po maks 10 razach ląduje u mojej mamy, bo ileż można próbować, jeśli coś bardzo uczula? (moja mama znowóż mimo 45+ uwielbia testować wszelakie kremy nie tylko dla skóry dojrzałej i ma naprawdę śliczną, zadbaną cerę).

Też wychodzę z założenia, że należy znaleźć krem idealny i stosować go niezależnie od "nie-do-końca" naturalnego składu, tylko mój problem polega na tym, że ciężko mi go znaleźć.

Dziękuję za wszystkie propozycje, wypróbuję (moża poza kremem-żelem, bo taka konsystencja niestety zawsze mnie uczula). Zastanawiam się jednak, czy jeśli moja twarz uwielbia zestaw woda różana + oliwa z oliwek, czy by nie poprzestać na nim i zobaczyć, co z kamedogennością oliwy i mimo odradzania wszystkich faktycznie stosować ją co drugi, trzeci dzień?

Pysiak89 gratuluję ujarzmienia niesfornej buźki
Polecam ten krem pod oczy Ziołoleku. Sama mam bardzo wrażliwe, zamówiłam dwa miesiące temu jak zaczęły mi puchąć i opadać powieki i już po pierwszym użyciu było o wiele lepiej, teraz już w ogóle nie mam z tym problemu. A skóra jest dodatkowo bardzo ładnie nawilżona.
__________________
naanakov jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-19, 09:39   #226
AnaW77
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 298
Dot.: Pytamy o kremy, zachwalamy kremy , dzielimy się poradami. Masz pytanie? Zapytaj

też chyba musze tego spróbować..
AnaW77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-19, 11:07   #227
annajustyna
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 4 099
Dot.: Pytamy o kremy, zachwalamy kremy , dzielimy się poradami. Masz pytanie? Zapytaj

ja do swoich sklepowych kremów dodałam 2% kolagenu morskiego z elastyna i 5 % witaminy c; stosowałam redermic c i był dobry; pozałowałam stówy na nie go ponownie i zrobiłam własny i jest ok; moje obecne kremy nie sa typowo naturalne, jeszcze nie kupowałam dla siebie bazy kremowej ale na wiosnę tak zrobie; to świetny sposób na stworzenie kremu, którego składniki lubi nasza skóra i to w miarę tanio.
annajustyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-19, 19:34   #228
nice story_kate
Przyczajenie
 
Avatar nice story_kate
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 3
Dot.: krem pod makijaż dla bardzo suchej skóry

Też mam suchą cerę a w niesprzyjających warunkach nawet bardzo suchą ; /Mu ppomagał dobrze Nivea Aqua Effect do skóry suchej, zarówno na dzień jsk i na noc, makijaż też całkiem dobrze się na nim trzymał nawet latem
nice story_kate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-19, 22:53   #229
Patrycjaa99
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 254
Dot.: krem pod makijaż dla bardzo suchej skóry

Dziewczyny a używałyście może kremu do twarzy Kolastyny Energy touch 24h? To chyba jakaś ich nowość, nie mogłam za bardzo znaleźć opinii na jego temat, a zastanawiam się nad kupnem... Potrzebuję lekkiego kremu, nadającego się pod podkład, ale do tego dobrze nawilżającego
Patrycjaa99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-01-19, 23:30   #230
naanakov
Upiór z Czarnej Chaty
 
Avatar naanakov
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 9 191
GG do naanakov
Dot.: krem pod makijaż dla bardzo suchej skóry

Cytat:
Napisane przez Patrycjaa99 Pokaż wiadomość
Dziewczyny a używałyście może kremu do twarzy Kolastyny Energy touch 24h? To chyba jakaś ich nowość, nie mogłam za bardzo znaleźć opinii na jego temat, a zastanawiam się nad kupnem... Potrzebuję lekkiego kremu, nadającego się pod podkład, ale do tego dobrze nawilżającego
Spróbuj Herbal Garden Polleny Ewy. Jest lekki, szybko się wchłania i nawilża. Mam cerę mieszaną i u mnie się sprawdził.
__________________
naanakov jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-20, 05:38   #231
annajustyna
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 4 099
Dot.: krem pod makijaż dla bardzo suchej skóry

Cytat:
Napisane przez chaotique Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny , jestem tu nowa i liczę na waszą pomoc!
Mam bardzo suchą skórę z zaczerwieniami, na dzień i na noc używam kremu Nivea Soft. Chciałabym znaleźć coś co będę mogła używać pod makijaż, ale także do spania. Słyszałam o olejku z jojoby. Czy to dobry pomysł?
Dodam tylko, że interesuje mnie intensywne nawilżenie. Używałam już kremów marek takich jak Bioderma, AA i Iwostin.
hejka, napisałas że chcesz nawiżenia i cztam, że stosowałś Bioderme to nie wiem co napisać. Ja po latach doswiadczeń z kremami mam swojego grala-to hydraphase LRP riche do twarzy i pod oczy z tej serii. Rich jest do suchej a ja mam mieszana i jest super. Bioderma też ma nawilżającą linię, stosowałas? Olejki sa ok, sama mam chęc na jojoba ale z ddatkami i nie wiem czy nawilżaja trwale czy tylko chwilowo.
annajustyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-20, 20:21   #232
Pysiak89
Raczkowanie
 
Avatar Pysiak89
 
Zarejestrowany: 2015-01
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 54
Dot.: krem pod makijaż dla bardzo suchej skóry

Cytat:
Napisane przez Patrycjaa99 Pokaż wiadomość
Dziewczyny a używałyście może kremu do twarzy Kolastyny Energy touch 24h? To chyba jakaś ich nowość, nie mogłam za bardzo znaleźć opinii na jego temat, a zastanawiam się nad kupnem... Potrzebuję lekkiego kremu, nadającego się pod podkład, ale do tego dobrze nawilżającego
Ja używam od kilku dni i jest jak dla mnie GENIALNY
Chyba najlepszy krem nawilżający jaki miałam
Mam akurat wersję "moc swieżości".

Edytowane przez Pysiak89
Czas edycji: 2015-01-20 o 20:22
Pysiak89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-21, 10:03   #233
LoveLuxury
Raczkowanie
 
Avatar LoveLuxury
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 91
Dot.: Pytamy o kremy, zachwalamy kremy , dzielimy się poradami. Masz pytanie? Zapytaj

Małżonek mi sprezentował:
- Jonh Masters Organics Pomegranate Odżywczy olejek do twarzy z granatem
- John Masters Organics Green Tea Rose Serum do twarzy z zieloną herbatą i różą
- John Masters Organics Rose Apricot Krem na dzień z różą morelą i przeciwutleniaczami

Pierwsze wrażenie mam bardzo pozytywne. Zwłaszcza, że kosmetyki super się uzupełniają. Na pewno ktoś mu doradzał przy wyborze . Serum jest świetne na noc, ale też sprawdza się super pod krem na dzień. O dziwo to połączenie zminimalizowało mi świecenie w strefie T. 1-2 w tygodniu stosuje olejek jako serum na noc lub mieszam z kremem na dzień. Ten olejek jest rewelacyjny jako serum do dłoni. Dwie noce w rękawiczkach i dawno takiej gładkości i jedwabistości na rękach nie czułam.
__________________
Kocham kosmetyki
http://loveluxury.blog.pl
LoveLuxury jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-26, 22:52   #234
Patrycjaa99
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 254
Dot.: krem pod makijaż dla bardzo suchej skóry

Cytat:
Napisane przez Pysiak89 Pokaż wiadomość
Ja używam od kilku dni i jest jak dla mnie GENIALNY
Chyba najlepszy krem nawilżający jaki miałam
Mam akurat wersję "moc swieżości".
To może go wypróbuje, bo w sumie jest tani, a jak na razie nie natrafiłam jeszcze na krem idealny
Patrycjaa99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-29, 08:12   #235
staff112
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 150
Dot.: Pytamy o kremy, zachwalamy kremy , dzielimy się poradami. Masz pytanie? Zapytaj

Czy ostatnio wpadł Wam w oko jakiś fajny kremik który niweluje fajnie rozszerzone pory.Ja ostatnio skusiłam się na krem z wyzszej połki dior Close-up i tylko sie rozczerowałam.Całe szczeście ,że kupowałam go w wolnocłowej i był dużo tańszy niż w naszych perfumeriach.
staff112 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-29, 12:29   #236
annajustyna
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 4 099
Dot.: Pytamy o kremy, zachwalamy kremy , dzielimy się poradami. Masz pytanie? Zapytaj

Cytat:
Napisane przez staff112 Pokaż wiadomość
Czy ostatnio wpadł Wam w oko jakiś fajny kremik który niweluje fajnie rozszerzone pory.Ja ostatnio skusiłam się na krem z wyzszej połki dior Close-up i tylko sie rozczerowałam.Całe szczeście ,że kupowałam go w wolnocłowej i był dużo tańszy niż w naszych perfumeriach.
z tego co wiadomo pory sa uwarunkowane genetycznie, tzn nie mozna zmienić ich rozmiaru, wielkosci; mozna je oczyścic i one powinny optycznie wydawac sie mniejsze i fizycznie też odrobine beda; oczyścic mozna swietnie kwasem salicylowym w toniku czy olejku ale to mozna kupić na stronie np BU lub zrobić samemu; podobno oleej tez potrafią czyścic ale mi sie nie udało a mam olej z pestek malin, konopny i tamanu; moje pory oczyszczam kwasem salicylowym i kropek czarnych nie mam, dobra jest tez maska ale na krótko; kwasem przecieram 2 razy dziennie i na razie spokój;
annajustyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-29, 16:57   #237
notthatsimple
Przyczajenie
 
Avatar notthatsimple
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 28
Dot.: Pytamy o kremy, zachwalamy kremy , dzielimy się poradami. Masz pytanie? Zapytaj

Hej,

czy możecie polecić mi dobry krem/serum z retinoidami?
notthatsimple jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-29, 17:27   #238
annajustyna
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 4 099
Dot.: Pytamy o kremy, zachwalamy kremy , dzielimy się poradami. Masz pytanie? Zapytaj

Cytat:
Napisane przez notthatsimple Pokaż wiadomość
Hej,

czy możecie polecić mi dobry krem/serum z retinoidami?
na biocemiiurody za 58zł seru mz 1% czystego retinolu, to chyba najtaniej
mozesz kupić sam retinol (stabilny na swiatło i temperaturę, wersja olejowa) i mieszać z olejkami ale 1g chyba 21zł kosztuje
annajustyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-30, 07:18   #239
notthatsimple
Przyczajenie
 
Avatar notthatsimple
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 28
Dot.: Pytamy o kremy, zachwalamy kremy , dzielimy się poradami. Masz pytanie? Zapytaj

Cytat:
Napisane przez annajustyna Pokaż wiadomość
na biocemiiurody za 58zł seru mz 1% czystego retinolu, to chyba najtaniej
mozesz kupić sam retinol (stabilny na swiatło i temperaturę, wersja olejowa) i mieszać z olejkami ale 1g chyba 21zł kosztuje
Dziękuję za podpowiedź. Słyszałam już o tym serum, ale zastanawiam się, czy takie robione samemu, może coś zadziałać? W dodatku tylko 1% retinolu w nim jest. Nie wiem czy coś to da. Czy ktoś używał tego kosmetyku?
notthatsimple jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-30, 09:41   #240
annajustyna
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 4 099
Dot.: Pytamy o kremy, zachwalamy kremy , dzielimy się poradami. Masz pytanie? Zapytaj

Cytat:
Napisane przez notthatsimple Pokaż wiadomość
Dziękuję za podpowiedź. Słyszałam już o tym serum, ale zastanawiam się, czy takie robione samemu, może coś zadziałać? W dodatku tylko 1% retinolu w nim jest. Nie wiem czy coś to da. Czy ktoś używał tego kosmetyku?
ja; to jest 1% czystego retinolu i to tego stabilnego
mozesz kupić sobie krem z 0.5 czystego retinolu za 350zł, wybór nalezy co ciebie
annajustyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-03-25 17:05:38


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:48.