alergia na nikiel - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-04-06, 12:01   #91
mangonetta
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 25
Dot.: alergia na nikiel

Witam,
ja pare dni temu dowiedziałam się, że jestem uczulona na nikiel, byłam załamana bo niedość że musze unikac różnych przedmiotów to jeszcze nie moge jeśc wielu rzeczy, jakby tego było mało choruję na celiakię ( nie toleruję glutenu ) czyli jestem na diecie bezglutenowej i bezmlecznej, w związku z tą dietą jem dużo produktów na bazie kukurydzy i soji, a teraz okazuje się że kukurydza i soja zawierają nikiel i to tesz muszę odstawić! No ludzie kochani MASAKRA to co ja mam wkońcu jeść, Jestem totalnie załamana ;(
mangonetta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-06, 20:47   #92
Assathra
Zadomowienie
 
Avatar Assathra
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Opolskie,
Wiadomości: 1 534
Dot.: alergia na nikiel

Cytat:
Napisane przez mangonetta Pokaż wiadomość
Witam,
ja pare dni temu dowiedziałam się, że jestem uczulona na nikiel, byłam załamana bo niedość że musze unikac różnych przedmiotów to jeszcze nie moge jeśc wielu rzeczy, jakby tego było mało choruję na celiakię ( nie toleruję glutenu ) czyli jestem na diecie bezglutenowej i bezmlecznej, w związku z tą dietą jem dużo produktów na bazie kukurydzy i soji, a teraz okazuje się że kukurydza i soja zawierają nikiel i to tesz muszę odstawić! No ludzie kochani MASAKRA to co ja mam wkońcu jeść, Jestem totalnie załamana ;(
Ja tez jestem uczulona na nikiel, i jem wszystko, nawet się nie zastanawiam czy to co jem ma ten nikiel czy nie, i nic mi się nie dzieje. Nie wiem czemu właśnie tak jest, może twoja alergia jest silniejsza? ale ja nie mogę z drugiej strony przymierzyć nawet pierścionka który zawiera nikiel, bo zaraz wychodzą mi swędzące plamy z płynem surowicznym, i w ogóle o byle jakich kolczykach czy biżuterii mogę zapomnieć, i czasami w spodniach jak są takie metalowe nity, to też mnie uczulają, a tak po za tym to nie utrudnia mi życia aż tak ten nikiel
Assathra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-07, 07:36   #93
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 3 240
Dot.: alergia na nikiel

Treść usunięta
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-08, 20:24   #94
mangonetta
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 25
Dot.: alergia na nikiel

Mi też od razu na uszach wyskakiwało jak nosiłam kolczyki, mam jedne takie ładne całe plastikowe Teraz już w ogóle nie pamiętam kiedy ostatnio miałam kolczyki na uszach. Miałam też zegarek tytanowy i też miałam wysypkę było tak silne ze została mi blizna ;/.
Dziś jak pytałam lekarza czy można mieć tylko uczulenie na nikiel przez dotyk a on mówi że nie, jak się ma uczulenie na nikiel to "przez dotyk" i przez to co sie je, nie występuje to pojedynczo. A u mnie to akurat się zgadza, bo dostałam wysypkę w dziwnym miejscu heh.
mangonetta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-09, 15:23   #95
sailormaary
Zadomowienie
 
Avatar sailormaary
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Żary/Zielona Góra
Wiadomości: 1 965
Dot.: alergia na nikiel

Nie wiem co teraz będzie, idzie wiosna, robi się ciepło, trzeba będzie niedługo zrezygnować z podkoszulków i rajstop pod spodnie a wtedy pojawi się ta przeklęta wysypka Martwi mnie to, co wy robicie, żeby jej nie dostać?? Ja maluje wszystkie elementy metalowe lakierem do paznokci, ale np. na paskach nie zawsze to pomaga zawsze jakimś cudem się dotknie Poradźcie coś...
sailormaary jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-12, 15:06   #96
mangonetta
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 25
Dot.: alergia na nikiel

Modne są w tym sezonie legginsy a'la spodnie, wiecie, że na legginsach narysowane są rysy i wyglądają z daleka jak spodnie Świetny wynalazek, bo na gumce, bez nap, i materiał milutki he To taka moja propozycja
mangonetta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-13, 13:39   #97
sailormaary
Zadomowienie
 
Avatar sailormaary
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Żary/Zielona Góra
Wiadomości: 1 965
Dot.: alergia na nikiel

Cytat:
Napisane przez mangonetta Pokaż wiadomość
Modne są w tym sezonie legginsy a'la spodnie, wiecie, że na legginsach narysowane są rysy i wyglądają z daleka jak spodnie Świetny wynalazek, bo na gumce, bez nap, i materiał milutki he To taka moja propozycja
Ech no jest to jakaś propozycja, ale te spodniowe leginsy spadają mi z tyłka zawsze są nawet te XS rozciągnięte przez mierzących no ale takie czarne z koronką mam bo kupiłam w dziecinnym Więc na pewno będę nosić
sailormaary jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-04-13, 20:03   #98
Assathra
Zadomowienie
 
Avatar Assathra
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Opolskie,
Wiadomości: 1 534
Dot.: alergia na nikiel

Cytat:
Napisane przez sailormaary Pokaż wiadomość
Ech no jest to jakaś propozycja, ale te spodniowe leginsy spadają mi z tyłka zawsze są nawet te XS rozciągnięte przez mierzących no ale takie czarne z koronką mam bo kupiłam w dziecinnym Więc na pewno będę nosić
Też tak miałam, nawet jak gumka w pasie była ok, to w udach rozciągnięte koszmarnie to wyglądało, a takich ala' skórzanych to szukałam całą zimę w małym rozmiarze i nie znalazłam. Teraz jak przytyłam parę kilo to może i by się znalazły jakieś S, ale wolałam siebie w rozmiarze 34/25 szczerze mówiąc A te nity w spodniach i inne guziki, obklejam plastrami z opatrunkiem od spodu, lepszego sposobu nie znalazłam jak dotąd, może i mało komfortowy, ale zawsze to lepsze niż smarowanie tego bezbarwnymi lakierami, które na mnie niestety nie działały
Assathra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-13, 20:14   #99
sailormaary
Zadomowienie
 
Avatar sailormaary
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Żary/Zielona Góra
Wiadomości: 1 965
Dot.: alergia na nikiel

Cytat:
Napisane przez Assathra Pokaż wiadomość
Też tak miałam, nawet jak gumka w pasie była ok, to w udach rozciągnięte koszmarnie to wyglądało, a takich ala' skórzanych to szukałam całą zimę w małym rozmiarze i nie znalazłam. Teraz jak przytyłam parę kilo to może i by się znalazły jakieś S, ale wolałam siebie w rozmiarze 34/25 szczerze mówiąc A te nity w spodniach i inne guziki, obklejam plastrami z opatrunkiem od spodu, lepszego sposobu nie znalazłam jak dotąd, może i mało komfortowy, ale zawsze to lepsze niż smarowanie tego bezbarwnymi lakierami, które na mnie niestety nie działały
Na mnie działa, tylko nie można zapomnieć, bo jak się zetrze to potem uczulenie gotowe ;D no mnie męczą paski i inne takie chociaż te nity też , ale paski najbardziej, bo jak się zrobi uczulenie to na pół brzucha... Jakimś rozwiązaniem, na lato też są spódnice one często nie mają metalowych elementów, przynajmniej ja mam takich wiele
sailormaary jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-13, 21:15   #100
Assathra
Zadomowienie
 
Avatar Assathra
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Opolskie,
Wiadomości: 1 534
Dot.: alergia na nikiel

Jeszcze jest jedna opcja, dresy z gumką, jak ktoś lubi. Ale ja to mam zupełnie inny styl, nie mogłabym tak na sportowo ciągle biegać.Chociaż Ostatnio śmigałam w bojówkach, materiałowe rzeczy są mniej inwazyjne, no chyba że mają metalowe zatrzaski, moje miały plastikowe na szczęście.

Ale ja to w ogóle jestem aparatka, wystarczy bardzo krótki kontakt z tym dziadostwem i wyglądam jak poparzona. Kilka miesięcy temu założyłam niezweryfikowany przeze mnie wcześniej pod kątem niklu naszyjnik, albo to były bardziej koraliki takie, na cały dekolt dosłownie, takie śliczne ze nawet mi przez myśl nie przeszło ze mogą mieć nikiel. Poganłam w tym na imprezę.I skutki były opłakane! przez tydzień chodziłam załamana, myślałam że zostaną mi blizny po tym
Assathra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-14, 17:14   #101
sailormaary
Zadomowienie
 
Avatar sailormaary
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Żary/Zielona Góra
Wiadomości: 1 965
Dot.: alergia na nikiel

Cytat:
Napisane przez Assathra Pokaż wiadomość
Jeszcze jest jedna opcja, dresy z gumką, jak ktoś lubi. Ale ja to mam zupełnie inny styl, nie mogłabym tak na sportowo ciągle biegać.Chociaż Ostatnio śmigałam w bojówkach, materiałowe rzeczy są mniej inwazyjne, no chyba że mają metalowe zatrzaski, moje miały plastikowe na szczęście.

Ale ja to w ogóle jestem aparatka, wystarczy bardzo krótki kontakt z tym dziadostwem i wyglądam jak poparzona. Kilka miesięcy temu założyłam niezweryfikowany przeze mnie wcześniej pod kątem niklu naszyjnik, albo to były bardziej koraliki takie, na cały dekolt dosłownie, takie śliczne ze nawet mi przez myśl nie przeszło ze mogą mieć nikiel. Poganłam w tym na imprezę.I skutki były opłakane! przez tydzień chodziłam załamana, myślałam że zostaną mi blizny po tym
Też tak szybko dostaje alergii No ja niestety nie lubię dresów. mam tylko jedne do ćwiczenia i nie wychodzę raczej w tym na miasto ...
sailormaary jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-04-14, 20:38   #102
quench
Are you talking to me?!
 
Avatar quench
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 875
Dot.: alergia na nikiel

Także mam alergię na nikiel, ale nie takich rozmiarów jak wy. U mnie wystarcza oklejenie metalowych nitów plastrem opatrunkowym. Pasków nie noszę, a jeżeli już to na tyle wąskie, by nie dotykały skóry. A do czasu wystąpienia upałów pod ubraniem noszę (niepopularne chyba obecnie) body. No i do tego stale przyjmuję leki p-histaminowe, które utrzymują AZS w ryzach.
__________________
quench jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-15, 14:50   #103
sailormaary
Zadomowienie
 
Avatar sailormaary
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Żary/Zielona Góra
Wiadomości: 1 965
Dot.: alergia na nikiel

Cytat:
Napisane przez quench Pokaż wiadomość
Także mam alergię na nikiel, ale nie takich rozmiarów jak wy. U mnie wystarcza oklejenie metalowych nitów plastrem opatrunkowym. Pasków nie noszę, a jeżeli już to na tyle wąskie, by nie dotykały skóry. A do czasu wystąpienia upałów pod ubraniem noszę (niepopularne chyba obecnie) body. No i do tego stale przyjmuję leki p-histaminowe, które utrzymują AZS w ryzach.
A możesz coś napisać o tych lekach??
sailormaary jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-16, 09:48   #104
quench
Are you talking to me?!
 
Avatar quench
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 875
Dot.: alergia na nikiel

Cytat:
Napisane przez sailormaary Pokaż wiadomość
A możesz coś napisać o tych lekach??
Jeśli chodzi o leki, to dobrać je musi alergolog w zależności od tego jaka reakcja alergiczna u danego pacjenta następuje (histaminowa, komórkowa, mieszana czy jakaś inna). U mnie na reakcję histaminową (katar, łzawienie oczu, wysypka, zaczerwienienie skóry ) pomagają leki z fexofenadini hydrochloridum 180 mg, czyli na przykład Telfax 180 mg, czy polski zamiennik Telfexo. Biorę jedną tabletkę na dobę.
W czasie bardzo silnych zaostrzeń alergii biorę Zyrtec i deksametazon (ale to już steryd, alergolodzy przypisują je w ostateczności).
Telfast u mnie się sprawdza; wycisza alergię, skóra mnie nie swędzi, oczy nie łzawią i nie smarkam. Ale wiem, że nie na wszystkich działa; dużo alergików je bierze i nic. Wiadomo - co organizm, to reakcja. Szczerze za to nienawidzę Zyrtec-u. Strasznie mnie rozbija i co ciekawe - u mnie pogarsza nastrój (mam stany depresyjne).
__________________
quench jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-16, 20:23   #105
sailormaary
Zadomowienie
 
Avatar sailormaary
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Żary/Zielona Góra
Wiadomości: 1 965
Dot.: alergia na nikiel

Cytat:
Napisane przez quench Pokaż wiadomość
Jeśli chodzi o leki, to dobrać je musi alergolog w zależności od tego jaka reakcja alergiczna u danego pacjenta następuje (histaminowa, komórkowa, mieszana czy jakaś inna). U mnie na reakcję histaminową (katar, łzawienie oczu, wysypka, zaczerwienienie skóry ) pomagają leki z fexofenadini hydrochloridum 180 mg, czyli na przykład Telfax 180 mg, czy polski zamiennik Telfexo. Biorę jedną tabletkę na dobę.
W czasie bardzo silnych zaostrzeń alergii biorę Zyrtec i deksametazon (ale to już steryd, alergolodzy przypisują je w ostateczności).
Telfast u mnie się sprawdza; wycisza alergię, skóra mnie nie swędzi, oczy nie łzawią i nie smarkam. Ale wiem, że nie na wszystkich działa; dużo alergików je bierze i nic. Wiadomo - co organizm, to reakcja. Szczerze za to nienawidzę Zyrtec-u. Strasznie mnie rozbija i co ciekawe - u mnie pogarsza nastrój (mam stany depresyjne).
Na mnie Zyrtec w ogóle nie działał, ja brałam claritinę i ona była dobra
sailormaary jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-17, 11:00   #106
quench
Are you talking to me?!
 
Avatar quench
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 875
Dot.: alergia na nikiel

Cytat:
Napisane przez sailormaary Pokaż wiadomość
Na mnie Zyrtec w ogóle nie działał, ja brałam claritinę i ona była dobra
U mnie Claritine to drugi Zyrtec, tylko bardziej skuteczny - zarówno w działaniu, jak i w efektach niepożądanych Szkoda, bo działa silniej niż Telfast.
Ale i tak myślę, że tabsy tylko trochę zmniejszają taką alergię kontaktową, nie mówiąc już o pokarmowej Alergenu trzeba unikać niestety. Ha, ha ha, dla mnie teraz wydaje się niemal dziwne, jak ktoś nosi "ręcznie" robioną biżuterię, np kolczyki. Albo zegarki - jeśli nie jest to metal szlachetny (srebro mogę na szczęście nosić, musi być tylko najwyższej próby) to mam takie fajne czerwone "kółko" na skórze trzymające się dobry tydzień
__________________
quench jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-17, 16:09   #107
sailormaary
Zadomowienie
 
Avatar sailormaary
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Żary/Zielona Góra
Wiadomości: 1 965
Dot.: alergia na nikiel

Cytat:
Napisane przez quench Pokaż wiadomość
U mnie Claritine to drugi Zyrtec, tylko bardziej skuteczny - zarówno w działaniu, jak i w efektach niepożądanych Szkoda, bo działa silniej niż Telfast.
Ale i tak myślę, że tabsy tylko trochę zmniejszają taką alergię kontaktową, nie mówiąc już o pokarmowej Alergenu trzeba unikać niestety. Ha, ha ha, dla mnie teraz wydaje się niemal dziwne, jak ktoś nosi "ręcznie" robioną biżuterię, np kolczyki. Albo zegarki - jeśli nie jest to metal szlachetny (srebro mogę na szczęście nosić, musi być tylko najwyższej próby) to mam takie fajne czerwone "kółko" na skórze trzymające się dobry tydzień
Mi też nie zapobiegają alergii kontaktowej leki, ale czasami mam też taką alergię wziewną tzn na pyłki albo na coś i one mi wtedy pomagają.
sailormaary jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-17, 19:27   #108
Assathra
Zadomowienie
 
Avatar Assathra
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Opolskie,
Wiadomości: 1 534
Dot.: alergia na nikiel

Pokarze wam jak to u mnie wygląda. I na wieczorze panieńskim koleżanki się tak załatwiłam, ale na szczęście już nie mam po tym śladu, wszystko zeszło.
Aha i nie miałam długo na sobie tych nieszczęsnych koralików. Długo za to się tego pozbywałam. A wy czego używacie, na takie stany?. Może jest coś naprawdę skutecznego? wolę mieć w pogotowiu jakąś maść, bo później to wstyd się ludziom pokazać.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg alergia1.jpg (34,2 KB, 28 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg alergia2.jpg (35,6 KB, 23 załadowań)
Assathra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-26, 11:32   #109
sailormaary
Zadomowienie
 
Avatar sailormaary
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Żary/Zielona Góra
Wiadomości: 1 965
Dot.: alergia na nikiel

No ja to mam chyba jeszcze gorzej;( a już mam pierwsze objawy od spodni... na tyłku od tych kapsli przy kieszeniach tylnych ;( masakra jeden raz założyłam bez rajstop i już mam... a teraz będzie ciepło to tragedia ...
sailormaary jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-04-26, 14:35   #110
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: alergia na nikiel

tez mam alergie na nikiel ale nie tak silna. od nitow w dzinsach mi sie nic nie dzieje bo w tych miejsach mam majtki, wiec nie ma kontaktu ze skora. Problem byl z paskami, wiec kiedys nosilam bluzki ktore mozna bylo wlozyc do spodni, wiec klamra nie miala kontaktu. teraz wiekszosci mam takie na spodnie i tak lubie, a paski ulubione mam od Tchibo, bo ich klamry nie maja niklu. Okulary mam z tytaniu i zegarek tez. Szkoda ze to drogie bo bym czesciej wymieniala. Zloto moge nosic, srebro ogolem tez, ale raz mi siezdarzylo kupic doscx spory srebrny pierscionek w najdrozszym jubilerze w moim rodzinnym miescie i chodz mial klasyczna probe to mnie uczulil, a inne moje staroscie nie uczulaly. Moge nosic sztuczna bizuterie, ale jesli jest bez niklu, czyli nie kazdy metal sie nadaje. Moge jesc wszystko i nawet rzeczy z puszki, tutaj alergia mi nie wychodzi tylko jak metal ma kontakt ze skora.
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-01, 20:02   #111
mangonetta
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 25
Dot.: alergia na nikiel

Telfexo 180 brałam i równicześnie smarowałam maść i fakt pomoglo po prau dniach, ale zależy od zaawansowania "plam"
mangonetta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-02, 17:23   #112
andzik123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 1
Dot.: alergia na nikiel

Pociesze Was pewnie hahah ,hmm od czego by zaczac?wiem!! wrocilam z kolejnego oddzialu dermatologicznego ...Testy na nikiel mam ++++ i po raz kolejny uslyszalam od lekarza <DUPA> PANI NIE MA SIE WYLECZYC TYLKO NACIERPIEC JESZCZE TYLE AZ SIE PANI ODECHCE ZYC nie mam skory na stopach i dloniach od czasu do czasu rowniez liszaje ,wysypli .plamy .pokrzywki ....itd nazywa sie to wypryskiem potnicowym ktoremu zawsze towarzyszy alergia na nikiel <dodam ze mam nietolerancje na sterydy ,encorton i reszte ,po phenazolinie mam plamy tak wielkie ze ciezko opisac >,wiecej rzeczy niewolno niz wolno wiec zyje sobie na jajkach i kefirku bo sypie mnie od wszystkiego ,mecze sie z tym juz pol roku wiec powoli zaczyna mi powszedniec my niklowcy powinnismy fruwac a generalnie nie powinnismy zyc a ze zyjemy trzeba sobie radzic Pozdrawiam lacze sie w bolu
andzik123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-03, 13:25   #113
ddiana
Zakorzenienie
 
Avatar ddiana
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: pomorze
Wiadomości: 7 388
GG do ddiana
Dot.: alergia na nikiel

Witamdziewczyny czy znacie jakieś płyny micelarne i ogólnie kosmetyki dla uczulonych na nikiel i kobalt?właśnie stwierdzono u mnie alergię na te metale,miałam testy płatkowe i niestety
__________________
Proszę odpisz,nikt nie lubi być lekceważony


moje flaszki
ddiana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-04, 09:57   #114
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: alergia na nikiel

A co maja kosmetyki do niklu? Nic mi nie wiadomo zebym nie mogla uzywac mleczka do demakijazu, czy kremu do twarzy bo zawiera nikiel... O co chodzi? Masz jakies nowe wiesci na ten temat?
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-04, 11:29   #115
ddiana
Zakorzenienie
 
Avatar ddiana
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: pomorze
Wiadomości: 7 388
GG do ddiana
Dot.: alergia na nikiel

Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba Pokaż wiadomość
A co maja kosmetyki do niklu? Nic mi nie wiadomo zebym nie mogla uzywac mleczka do demakijazu, czy kremu do twarzy bo zawiera nikiel... O co chodzi? Masz jakies nowe wiesci na ten temat?
No,właśnie teraz jak leżałam w szpitalu(poszłam z wypadaniem rzęs i włosów) dostałam skierowanie od dermatologa na testy płatkowe,przy wynikach i wypisie Pani profesor,powiedziała,że nie będę mogła się malować już NA ZAWSZE a wyszedł mi tylko nikiel i kobalt.Też zapytałam co ma piernik.....powiedziała,ż e bardzo dużo i to skutek uczulenia.Z własnej obserwacji wiem,ze uczula mnie PROPYLEN GLYCOL w Biodermie sensibio,bo od niej się zaczęło,wcześniej używałam mleczko,tonik,woda micelarna(dokładnie w tej kolejności)było ok.Powiedziała,że najbardziej uczulają tusze do rzęs
__________________
Proszę odpisz,nikt nie lubi być lekceważony


moje flaszki
ddiana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-06, 11:56   #116
sailormaary
Zadomowienie
 
Avatar sailormaary
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Żary/Zielona Góra
Wiadomości: 1 965
Dot.: alergia na nikiel

Cytat:
Napisane przez ddiana Pokaż wiadomość
No,właśnie teraz jak leżałam w szpitalu(poszłam z wypadaniem rzęs i włosów) dostałam skierowanie od dermatologa na testy płatkowe,przy wynikach i wypisie Pani profesor,powiedziała,że nie będę mogła się malować już NA ZAWSZE a wyszedł mi tylko nikiel i kobalt.Też zapytałam co ma piernik.....powiedziała,ż e bardzo dużo i to skutek uczulenia.Z własnej obserwacji wiem,ze uczula mnie PROPYLEN GLYCOL w Biodermie sensibio,bo od niej się zaczęło,wcześniej używałam mleczko,tonik,woda micelarna(dokładnie w tej kolejności)było ok.Powiedziała,że najbardziej uczulają tusze do rzęs
Ale co?? W kosmetykach jest nikiel?? Mnie też uczulają ... ale bym nie pomyślała... O co chodzi?? konkretnie?
sailormaary jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-07, 10:45   #117
ddiana
Zakorzenienie
 
Avatar ddiana
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: pomorze
Wiadomości: 7 388
GG do ddiana
Dot.: alergia na nikiel

Cytat:
Napisane przez sailormaary Pokaż wiadomość
Ale co?? W kosmetykach jest nikiel?? Mnie też uczulają ... ale bym nie pomyślała... O co chodzi?? konkretnie?
Szczerze to nie zapytałam,bo jak powiedziano mi,że do końca życia zero makijażu to czułam się jakbym dostała w głowę później dostałam wypis i w tym listę zakazanych rzeczy i już całkiem mnie ogłuszyło
__________________
Proszę odpisz,nikt nie lubi być lekceważony


moje flaszki
ddiana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-07, 10:55   #118
LadyMadalena
Wtajemniczenie
 
Avatar LadyMadalena
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 145
Dot.: alergia na nikiel

Cytat:
Napisane przez ddiana Pokaż wiadomość
Szczerze to nie zapytałam,bo jak powiedziano mi,że do końca życia zero makijażu to czułam się jakbym dostała w głowę później dostałam wypis i w tym listę zakazanych rzeczy i już całkiem mnie ogłuszyło
Też mam uczulenie na nikiel i się maluję. Nic mi się nie dzieje. Wydaję mi się że zostałaś wprowadzona w błąd. Może jesteś jeszcze na coś innego uczulona co jest w kosmetykach? Też mam uczulenie na jakiś związek kobaltu
__________________
Stosuję bardziej lub mniej pokracznie zasady CG od 22.07.10r

Moja fragrantica
LadyMadalena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-07, 10:57   #119
sailormaary
Zadomowienie
 
Avatar sailormaary
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Żary/Zielona Góra
Wiadomości: 1 965
Dot.: alergia na nikiel

Cytat:
Napisane przez ddiana Pokaż wiadomość
Szczerze to nie zapytałam,bo jak powiedziano mi,że do końca życia zero makijażu to czułam się jakbym dostała w głowę później dostałam wypis i w tym listę zakazanych rzeczy i już całkiem mnie ogłuszyło
To może się dowiedz i nam przekaż, będziemy wdzięczne... Bo ja się strasznie męczę z tą alergią...;/
sailormaary jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-07, 11:19   #120
ddiana
Zakorzenienie
 
Avatar ddiana
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: pomorze
Wiadomości: 7 388
GG do ddiana
Dot.: alergia na nikiel

Cytat:
Napisane przez LadyMadalena Pokaż wiadomość
Też mam uczulenie na nikiel i się maluję. Nic mi się nie dzieje. Wydaję mi się że zostałaś wprowadzona w błąd. Może jesteś jeszcze na coś innego uczulona co jest w kosmetykach? Też mam uczulenie na jakiś związek kobaltu
Ja się malowałam kilkanaście lat i było ok,a teraz niestety

---------- Dopisano o 12:19 ---------- Poprzedni post napisano o 12:18 ----------

Cytat:
Napisane przez sailormaary Pokaż wiadomość
To może się dowiedz i nam przekaż, będziemy wdzięczne... Bo ja się strasznie męczę z tą alergią...;/
Przykro mi,nie wybieram się już do szpitala
__________________
Proszę odpisz,nikt nie lubi być lekceważony


moje flaszki
ddiana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-03-06 10:09:46


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:48.