Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.II - Strona 52 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-01-13, 11:05   #1531
cristilla
Raczkowanie
 
Avatar cristilla
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: sama nie wiem;)
Wiadomości: 180
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Mam prośbę może pomożecie. Własciwie nigdy nie kupowałam w B.U a teraz zastanawiam sie nad tonikiem pha 6% i odzywczym żelem hialuronowym. Mam skórę trądzikowa po retinoidach obecnie jescze aknemycin plus, naczynkowa. Czy tez żel dobrze nawilza??
__________________
Szukaj mnie
Bo sama nie wiem już
Bo nie wiem kiedy sama się odnajdę.
cristilla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-13, 11:43   #1532
carolinascotties
Zakorzenienie
 
Avatar carolinascotties
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 8 447
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

o żelu hialuronowym z BU - https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=9505655
__________________
USZKO {*}

Toksyczny związek? https://youtu.be/5bw4jeTxHGA
carolinascotties jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-13, 21:11   #1533
gorzka prawda
Zadomowienie
 
Avatar gorzka prawda
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 1 147
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Witam! Właśnie złożyłam swoje pierwsze zamówienie na BU

Mam cerę mieszaną z przesuszonymi partiami, zanieczyszczoną i rozszerzone pory, do tego zaczerwienioną, wrażliwą i naczynkową.

Zamówiłam m.in. tonik z kwasami AHA/BHA 10%. Zamierzam używać go max dwa razy w tygodniu jako kurację przez niedługi okres czasu i zastanawiam czy po użyciu tego toniku powinnam zaaplikować coś na twarz czy zostawić sam tonik i koniec. Czy on rzeczywiście nie wysuszy i nie podrażni mojej cery?



---------- Dopisano o 22:11 ---------- Poprzedni post napisano o 21:48 ----------

Dodam, że toniku będę używała wieczorem, zaś na codzień używam filtrów.
__________________
(...) prawda jest gorzka bez pociechy,
którą daje nadzieja (...)
Eduard Bass



gorzka prawda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-14, 07:25   #1534
Susanna
Zakorzenienie
 
Avatar Susanna
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: ♥ Śląsk ♥
Wiadomości: 13 459
Send a message via Skype™ to Susanna
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez gorzka prawda Pokaż wiadomość
Witam! Właśnie złożyłam swoje pierwsze zamówienie na BU

Mam cerę mieszaną z przesuszonymi partiami, zanieczyszczoną i rozszerzone pory, do tego zaczerwienioną, wrażliwą i naczynkową.

Zamówiłam m.in. tonik z kwasami AHA/BHA 10%. Zamierzam używać go max dwa razy w tygodniu jako kurację przez niedługi okres czasu i zastanawiam czy po użyciu tego toniku powinnam zaaplikować coś na twarz czy zostawić sam tonik i koniec. Czy on rzeczywiście nie wysuszy i nie podrażni mojej cery?


---------- Dopisano o 22:11 ---------- Poprzedni post napisano o 21:48 ----------

Dodam, że toniku będę używała wieczorem, zaś na codzień używam filtrów.
Gorzka prawdo po toniku używam żelu hialuronowego z peptydami lub 2% albo treściwego, nawilżającego kremu Dermedic. Można tez zmieszać krem z hialuronem i nałożyć na twarz
__________________

M&M

Staś


Susanna szyje - mój krawiecki blog
Susanna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-14, 08:36   #1535
gorzka prawda
Zadomowienie
 
Avatar gorzka prawda
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 1 147
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Susanna dziękuje za odpowiedź. zamówiłam też ten żel hialuronowy, ale 1%, może wystarczy
Już się nie mogę doczekać, aż przyjdzie zamówienie i rozpocznę moją przygodę z BU.

Tylko jedno mnie jeszcze zastanawia, może to głupie, ale czy te kosmetyki (głównie olejki myjące, maceraty, hydrolaty) nie są zbyt skoncentrowane i nie mają za mocnego działania? Bo większość z nich używa się bezpośrednio na twarz bez rozcieńczania. Hmmm...
__________________
(...) prawda jest gorzka bez pociechy,
którą daje nadzieja (...)
Eduard Bass




Edytowane przez gorzka prawda
Czas edycji: 2010-01-14 o 08:38
gorzka prawda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-14, 10:54   #1536
sasia73
Zakorzenienie
 
Avatar sasia73
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Down Under
Wiadomości: 4 330
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez gorzka prawda Pokaż wiadomość
Czy on rzeczywiście nie wysuszy i nie podrażni mojej cery?
Tego nie wie nikt.
Wypróbujesz, zobaczysz.
Z wrażliwą skórą trzeba obchodzić się delikatnie. Nowości pomaleńku i po troszeczku. Sama zobaczysz, czy to, co stosujesz wysusza, czy nie.
__________________


sasia73 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-14, 12:58   #1537
calua2
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 318
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Czy używałyście Serum-olejek odmładzający RENEW z retinolem 1,o% i czy warto kupić ten specyfik bo cena dość wysoka
calua2 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-01-14, 16:12   #1538
marchewkowe pole
Zakorzenienie
 
Avatar marchewkowe pole
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Wałbrzych/ Wrocław
Wiadomości: 3 607
GG do marchewkowe pole
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez gorzka prawda Pokaż wiadomość
.

Tylko jedno mnie jeszcze zastanawia, może to głupie, ale czy te kosmetyki (głównie olejki myjące, maceraty, hydrolaty) nie są zbyt skoncentrowane i nie mają za mocnego działania? Bo większość z nich używa się bezpośrednio na twarz bez rozcieńczania. Hmmm...
hydrolaty to takie "popłuczyny", produkt uboczny, więc nie mają dużego stężenia niczego, a olejki czy maceraty zwykle mają podaną procentową ilość w jakiej moga występować w kosmetykach i jesli sięga 100% to można stosować bez żadnego rozcieńczania. a co do olejków myjących to produkt gotowy i dobór składników jest taki właśnie aby można było stosować bezpośrednio na skórę.
tylko jeśli jakiś składnik nie może stanowić 100% musi być rozcieńczany czy mieszany z czymś innym np. mocznik
__________________
be my only, be the water where i'm wading/you're my river running high, run deep run wild
marchewkowe pole jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-14, 16:25   #1539
gorzka prawda
Zadomowienie
 
Avatar gorzka prawda
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 1 147
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

marchewkowe pole dziękuje za odpowiedź, już jestem spokojniejsza, bo uświadomiona.
__________________
(...) prawda jest gorzka bez pociechy,
którą daje nadzieja (...)
Eduard Bass



gorzka prawda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-17, 18:59   #1540
Kinaa1
Wtajemniczenie
 
Avatar Kinaa1
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 2 595
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Mam pytanie: może było już coś wczesniej (przepraszam jesli się powtarzam) - na stronie biochemii nie znalazłam nic (poza adresem w Raciborzu) na temat samej firmy - żadnych info o atestach, zezwoleniach - czy ktoś cos więcej wie?
z góry dziekuje
__________________

Autorka zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny
Kinaa1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-17, 19:31   #1541
carolinascotties
Zakorzenienie
 
Avatar carolinascotties
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 8 447
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez Kinaa1 Pokaż wiadomość
Mam pytanie: może było już coś wczesniej (przepraszam jesli się powtarzam) - na stronie biochemii nie znalazłam nic (poza adresem w Raciborzu) na temat samej firmy - żadnych info o atestach, zezwoleniach - czy ktoś cos więcej wie?
z góry dziekuje

atesty? zezwolenia? a jak mogliby BEZ nich prowadzic taka dzialalność?

wszelkie pytania mozna zadawac bezposrednio - http://www.biochemiaurody.com/about.html
__________________
USZKO {*}

Toksyczny związek? https://youtu.be/5bw4jeTxHGA
carolinascotties jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-01-17, 21:29   #1542
Susanna
Zakorzenienie
 
Avatar Susanna
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: ♥ Śląsk ♥
Wiadomości: 13 459
Send a message via Skype™ to Susanna
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez calua2 Pokaż wiadomość
Czy używałyście Serum-olejek odmładzający RENEW z retinolem 1,o% i czy warto kupić ten specyfik bo cena dość wysoka
Ehm kilka postów wyżej pisałam o serum Renew

Gorzka prawdo wypróbuj najpierw hialuron, jak polubisz to szybko zużyjesz i zamówisz sobie np. 2% czy z peptydami
__________________

M&M

Staś


Susanna szyje - mój krawiecki blog
Susanna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-18, 09:41   #1543
Silwena
Wtajemniczenie
 
Avatar Silwena
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 2 304
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

cześć
mam pytanie, kupiłam jakiś czas temu tonik różano-mleczny
Używałam przez dwa tygodnie (co drugi dzień) i od 3 dni jestem wysypana w drobnych bolących krostkach
po przetarciu tonikiem piecze mnie to wszystko co mi nawyrastało, ale nie schodzi
wczesniej nim mnie obsypało, nic mnie nie piekło przy nakładaniu, ały ten czas tonik dobrze się sprawował,
wyłaziły mi tylko zaskórniki, płynęła rzeka łoju z każdego pora skóry (a mam je duże wiec to widać jak na mapie) i podświetlały się kazde plamki, blizny itp

czy ten tonik może zapachać? wiem, ze zawiera gliceryne (3%), ale to chyba nie ejst ilość która mogłaby zapychać pory, szczególnie gdy tonik (kwas) ma za zadanie je odtykać i czyścić

Silwena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-18, 09:47   #1544
carolinascotties
Zakorzenienie
 
Avatar carolinascotties
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 8 447
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Silwena - z pewnoscia uzywasz innych kosmetykow - ktorych nie wymieniasz - i byc moze cos innego zadzialalo uczulajaco.
__________________
USZKO {*}

Toksyczny związek? https://youtu.be/5bw4jeTxHGA
carolinascotties jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-18, 10:14   #1545
marchewkowe pole
Zakorzenienie
 
Avatar marchewkowe pole
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Wałbrzych/ Wrocław
Wiadomości: 3 607
GG do marchewkowe pole
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez Silwena Pokaż wiadomość
wyłaziły mi tylko zaskórniki, płynęła rzeka łoju z każdego pora skóry (a mam je duże wiec to widać jak na mapie) i podświetlały się kazde plamki, blizny itp
no właśnie ja też ostatnio zwątpiłam w ten tonik, na początku było ok widać było że skóra szybciej się regeneruje, a potem zaczęły mi grudki wyłazić, zaskórniki, bardziej się zaczęłam przetłuszczać a blizny i przebarwienia po wypryskach zamiast się goić to są bardziej czerwone i widoczne. nie wiem czy to prawidłowa reakcja, może to efekt cieńszej skóry?
używałam co drugi dzień przez cały grudzień i część stycznia a teraz zwolniłam do raz w tygodniu bo się zaczęłam obawiać masakry naczynek, choć podobno ten tonik jest łagodny.
__________________
be my only, be the water where i'm wading/you're my river running high, run deep run wild
marchewkowe pole jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-18, 11:05   #1546
Liiii
Zakorzenienie
 
Avatar Liiii
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 3 735
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

no właśnie ja też się tak zastanawiłam czy to co mi przysyłają to na pewno żel hialuronowy lub masa perłowa w maseczce... nie macie żadnych wątpilowści co do BU ?
__________________
"Nawet najdłuższa podróż zaczyna się od jednego kroku..."


Liiii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-18, 11:34   #1547
asa___
Raczkowanie
 
Avatar asa___
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 311
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez Liiii Pokaż wiadomość
no właśnie ja też się tak zastanawiłam czy to co mi przysyłają to na pewno żel hialuronowy lub masa perłowa w maseczce... nie macie żadnych wątpilowści co do BU ?
Temat już był wałkowany - a masz pewność, że kupując inny produkt w sklepie, np. mąkę, że to mąka?
asa___ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-18, 11:52   #1548
carolinascotties
Zakorzenienie
 
Avatar carolinascotties
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 8 447
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez Liiii Pokaż wiadomość
no właśnie ja też się tak zastanawiłam czy to co mi przysyłają to na pewno żel hialuronowy lub masa perłowa w maseczce... nie macie żadnych wątpilowści co do BU ?
Ja nie mam wątpliwości. Uczulic moze wszystko - bez względu na to, czy jest z mazidel, ZSK, czy BU. Zawsze mozecie napisac do BU - z pytaniem

Na mnie negatywnie zadziałały przeróżne składniki - kupowane w kilku sklepach - niestety ryzyko wystąpienia alergii jest zawsze - dlatego trzeba - metodą prób i błędów- wybrać to, co dla nas odpowiednie

edit -
1. przyszło moje zamówienie
2. jesli macie takie ogromnie wątpliwości -zanieście dany składnik do laboratorium - może wtedy - kiedy okaże się, że hialuron to hialuron, a witamina C to witamina C - będziecie spokojniejsze
__________________
USZKO {*}

Toksyczny związek? https://youtu.be/5bw4jeTxHGA

Edytowane przez carolinascotties
Czas edycji: 2010-01-18 o 11:54
carolinascotties jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-18, 11:56   #1549
oczko1205
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Bezludna wyspa
Wiadomości: 243
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez Silwena Pokaż wiadomość
cześć
mam pytanie, kupiłam jakiś czas temu tonik różano-mleczny
Używałam przez dwa tygodnie (co drugi dzień) i od 3 dni jestem wysypana w drobnych bolących krostkach
po przetarciu tonikiem piecze mnie to wszystko co mi nawyrastało, ale nie schodzi
wczesniej nim mnie obsypało, nic mnie nie piekło przy nakładaniu, ały ten czas tonik dobrze się sprawował,
wyłaziły mi tylko zaskórniki, płynęła rzeka łoju z każdego pora skóry (a mam je duże wiec to widać jak na mapie) i podświetlały się kazde plamki, blizny itp

czy ten tonik może zapachać? wiem, ze zawiera gliceryne (3%), ale to chyba nie ejst ilość która mogłaby zapychać pory, szczególnie gdy tonik (kwas) ma za zadanie je odtykać i czyścić

w przypadku stosowania preparatów oczyszczajacych, z kwasami jak np. ten tonik różano-mleczny moze nastapic wysyp, skóra sie oczyszcza i to dlatego; skóra sie oczysci i wszystko powinno byc dobrze, aczkolwiek nie wszyscy przez to przechodza, ja aktualnie uzywam tego toniku co 2 dni wieczorem, obowiazkowo stosuje na dzien filtry co jest bardzo wazne bo skora jest bardziej wrazliwa i moga sie pojawic czerwone plamki, podraznienia, o przebarwieniach juz nie wspomninajac, takze nie zraz sie jesli cos wyskoczyło, odczekaj troche a jak nie zginie (odpukac w niemalowane!) to dopiero mozna przestac uzywac kosmetyk, a jesli skóra stała sie bardziej wrazliwa, jest czerwona,podrazniona to mozesz rzadziej uzywac toniku np,co 3-4 dni albo raz w tyg
__________________
oczko1205 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-01-18, 12:29   #1550
Liiii
Zakorzenienie
 
Avatar Liiii
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 3 735
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez asa___ Pokaż wiadomość
Temat już był wałkowany - a masz pewność, że kupując inny produkt w sklepie, np. mąkę, że to mąka?
no właśnie nie, ale spoko ufam BU bo mi pomogła
__________________
"Nawet najdłuższa podróż zaczyna się od jednego kroku..."


Liiii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-18, 12:34   #1551
Susanna
Zakorzenienie
 
Avatar Susanna
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: ♥ Śląsk ♥
Wiadomości: 13 459
Send a message via Skype™ to Susanna
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez carolinascotties Pokaż wiadomość
Ja nie mam wątpliwości. Uczulic moze wszystko - bez względu na to, czy jest z mazidel, ZSK, czy BU. Zawsze mozecie napisac do BU - z pytaniem

Na mnie negatywnie zadziałały przeróżne składniki - kupowane w kilku sklepach - niestety ryzyko wystąpienia alergii jest zawsze - dlatego trzeba - metodą prób i błędów- wybrać to, co dla nas odpowiednie

edit -
1. przyszło moje zamówienie
2. jesli macie takie ogromnie wątpliwości -zanieście dany składnik do laboratorium - może wtedy - kiedy okaże się, że hialuron to hialuron, a witamina C to witamina C - będziecie spokojniejsze
A ja po prostu widzę że TO DZIAŁA i mam 100 razy lepszą cerę niż gdy używałam kosmetyków aptecznych No kurcze jak olejek myjący idealnie zmywa a hialuron nawilża zaś po maseczce perłowej mam rozjaśnioną cerę to nie mam zamiaru doszukiwać się "wad ukrytych". Zresztą używają tych produktów kosmetyczki, panie uczone w zawodzie więc widocznie są OK.
__________________

M&M

Staś


Susanna szyje - mój krawiecki blog
Susanna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-18, 13:15   #1552
oczko1205
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Bezludna wyspa
Wiadomości: 243
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez Susanna Pokaż wiadomość
A ja po prostu widzę że TO DZIAŁA i mam 100 razy lepszą cerę niż gdy używałam kosmetyków aptecznych No kurcze jak olejek myjący idealnie zmywa a hialuron nawilża zaś po maseczce perłowej mam rozjaśnioną cerę to nie mam zamiaru doszukiwać się "wad ukrytych". Zresztą używają tych produktów kosmetyczki, panie uczone w zawodzie więc widocznie są OK.
też to widze, a uzywam tych kosmetyków od kilku miesiecy i dopiero sie rozkrecam zachęcona dobrymi efektami
__________________

Edytowane przez oczko1205
Czas edycji: 2010-01-18 o 13:16
oczko1205 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-18, 13:57   #1553
Silwena
Wtajemniczenie
 
Avatar Silwena
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 2 304
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez carolinascotties Pokaż wiadomość
Silwena - z pewnoscia uzywasz innych kosmetykow - ktorych nie wymieniasz - i byc moze cos innego zadzialalo uczulajaco.
jestem alergikiem od maleństwa, ale takich krostek nie miałam nigdy jeszcze, ale może to faktycznie uczulenie na jakiś składnik (lukrecje np), ale na szyje, posladki i plecy tez go kładę i tam nic sie nie robi

a co do kosmetyków, to od ponad pół roku moja pielegnacja sie nie zmienia, mam 3 preparaty do mycia - żel Effaclar, żel uniwersalny Babydream i emulsje do mycia AA Help, Ocenic, do buźki oleje te same co zawsze (obecnie orzech włoski, macerat z nagietka), ale nie nawilżam się codziennie, raz na tydzien max, zwykle kłąde olej, ale mam też krem, też ten sam od ponad pół roku (Pollena-Ewa z ekstraktem z melisy)

a przez ostatnie pół roku, dzien w dzien, na noc używałam Isotrexin (żel na alkoholu), przy nim tez mialam taka pielegnacje jak teraz, no i nie pomyślałam, że może to być wysyp z oczyszczenia, bo dosyc sporo sie juz kwasze i retinoiduje

Cytat:
Napisane przez marchewkowe pole Pokaż wiadomość
no właśnie ja też ostatnio zwątpiłam w ten tonik, na początku było ok widać było że skóra szybciej się regeneruje, a potem zaczęły mi grudki wyłazić, zaskórniki, bardziej się zaczęłam przetłuszczać a blizny i przebarwienia po wypryskach zamiast się goić to są bardziej czerwone i widoczne. nie wiem czy to prawidłowa reakcja, może to efekt cieńszej skóry?
używałam co drugi dzień przez cały grudzień i część stycznia a teraz zwolniłam do raz w tygodniu bo się zaczęłam obawiać masakry naczynek, choć podobno ten tonik jest łagodny.

właśnie takie coś obserwuje u siebie po tych 2 tygodniach, z pewnością moja skóra jest cieniutka (ponad 2 lata dzien w dzien kwas azelainowy + LHA, a ostatnio dzien w dzien przez pół roku Isotrexin), reaguje rumieńcem na różne kosmetyki, stad obecnie moja pielegnacja sie nie zmienia, bo tylko to mnie nie podraznia, reaguje tez rumiencem na słonce (nawet jak postoje tylko przez 5 min na balkonie), dlatego bez filtra sie nie ruszam jak wychodzę (filtry te same od lat Avene, Lirene), ale malo wychodze.

Cytat:
Napisane przez oczko1205 Pokaż wiadomość
w przypadku stosowania preparatów oczyszczajacych, z kwasami jak np. ten tonik różano-mleczny moze nastapic wysyp, skóra sie oczyszcza i to dlatego; skóra sie oczysci i wszystko powinno byc dobrze, aczkolwiek nie wszyscy przez to przechodza, ja aktualnie uzywam tego toniku co 2 dni wieczorem, obowiazkowo stosuje na dzien filtry co jest bardzo wazne bo skora jest bardziej wrazliwa i moga sie pojawic czerwone plamki, podraznienia, o przebarwieniach juz nie wspomninajac, takze nie zraz sie jesli cos wyskoczyło, odczekaj troche a jak nie zginie (odpukac w niemalowane!) to dopiero mozna przestac uzywac kosmetyk, a jesli skóra stała sie bardziej wrazliwa, jest czerwona,podrazniona to mozesz rzadziej uzywac toniku np,co 3-4 dni albo raz w tyg

ja sie własnie zraziłam, bo cos sie dzieje a ja nie wiem co to
myslałam, że po kwasach i retinoidach stosowanych przez te ostatnie 2,5 roku wysypu nie bedzie
isotrexin przez te pół roku wyczyscil mnie tylko o 20%, mozliwe, ze kwas mlekowy jest od niego silniejszy?

uzywam tego toniku tak jak Ty, co drugi dzien, a przy wyjsciu filtr fotostabilny spf 50+
mam wrazliwa cere, ale to nie jest własnie podraznienie, dlatego nie uzywam go rzadziej

po prostu obsypało mnie w krostkach, małych bo małych, ale bolą i pieką w zetknięciu z tonikiem
podobnie załamania nosa, pieką i swędzą, oczywiście da się to wytrzymać, ale wlasnie nie wiem ile czasu mu jeszcze dać, tydzien? kolejne 2 tyg?


bo tonik sam w sobie ejst świetny, super łatwy do zrobienia, lubie zapach hydrolatu różanego, nie probowalam nigdy kwasu mlekowego, więc mnie to bardzo ciekawiło jak to z nim bedzie, no i tak jak wspominalam na reszcie ciała nie zorbił (jeszcze) zamieszania, a tam tez mam pełno zaskorników i czasem wyłaża krosty, wiec i przebarwien jest kilka

nie wiem co robić
Silwena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-18, 18:16   #1554
Kinaa1
Wtajemniczenie
 
Avatar Kinaa1
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 2 595
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez carolinascotties Pokaż wiadomość
atesty? zezwolenia? a jak mogliby BEZ nich prowadzic taka dzialalność?

wszelkie pytania mozna zadawac bezposrednio - http://www.biochemiaurody.com/about.html
no - zadałam ciekawostka - chyba się tym zainteresuje głębiej.....
__________________

Autorka zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny
Kinaa1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-18, 19:17   #1555
carolinascotties
Zakorzenienie
 
Avatar carolinascotties
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 8 447
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez Kinaa1 Pokaż wiadomość
no - zadałam ciekawostka - chyba się tym zainteresuje głębiej.....
przepraszam - ale czym głębiej się zainteresujesz? tym, czy mogą prowadzić sklep?

Silwena - ja zastosowałabym wersję minimalistyczna - odstawiłabym cięższe kalibry - i zastosowała program kojący skórę
__________________
USZKO {*}

Toksyczny związek? https://youtu.be/5bw4jeTxHGA

Edytowane przez carolinascotties
Czas edycji: 2010-01-18 o 19:19
carolinascotties jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-20, 18:38   #1556
aira
Raczkowanie
 
Avatar aira
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: siódme niebo
Wiadomości: 286
GG do aira
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Ja właśnie dziś otrzymałam przesyłkę i namieszałam sobie serum antyoksydacyjne z wit. C http://www.biochemiaurody.com/sklep/serumferulicCE.html na razie próbnie posmarowałam nim przegub dłoni, (buźkę potraktuje nim wieczorem) i póki co nic mnie nie piecze, a wręcz skóra po serum jest jakby bardziej napięta, nie widać drobnych linii które robią mi się na rękach kiedy mam wysuszoną skórę, nie ma żadnej lepkiej powłoki i zbladły lekko czerwone przebarwienia, których się dziś nabawiłam na skutek biegania bez rękawiczek. Na razie jestem na TAK, zobaczymy co będzie rano
__________________
"Pierwsze spotkanie, jak podróż w nieznane. Siedzieliśmy wpatrzeni, tak jak dzieci, które jeszcze nic nie wiedzą..."

11.06.2013[*]
aira jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-20, 20:42   #1557
carolinascotties
Zakorzenienie
 
Avatar carolinascotties
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 8 447
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Aira - to moje ulubione serum
jednak ciężko uwierzyć, żeby po jednej aplikacji rozjasniło przebarwienia

to nie jest ciężki kaliber - nie ma co się obawiać

ja wczoraj zaczęlam stosować nowe serum- http://www.biochemiaurody.com/sklep/serumoil-C.html

za kilka dni zdam relację
__________________
USZKO {*}

Toksyczny związek? https://youtu.be/5bw4jeTxHGA
carolinascotties jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-21, 06:22   #1558
aira
Raczkowanie
 
Avatar aira
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: siódme niebo
Wiadomości: 286
GG do aira
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Hello nie miałam na myśli przebarwień stałych na skórze, lecz takich , ktore robią mi sie na dłoniach pod skórą jakby, pod wpływem zimna. Po nocy spędzonej z serum na buzi, jestem mile zaskoczona.
Rano zobaczyłam w lustrze matową twarz, gładziutką i jakby taką"uspokojoną", nie zaobserwowałam nawet żadnego pieczenia skóry przed którym przestrzega sprzedawca. Dla mnie bomba !!!!
__________________
"Pierwsze spotkanie, jak podróż w nieznane. Siedzieliśmy wpatrzeni, tak jak dzieci, które jeszcze nic nie wiedzą..."

11.06.2013[*]
aira jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-21, 08:49   #1559
aira
Raczkowanie
 
Avatar aira
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: siódme niebo
Wiadomości: 286
GG do aira
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

...dodam jeszcze, że miałam okazję już używać serum Auriga flavo-C z 8% witaminą C , oraz flavo-C forte z 15 % witaminą C i żadne po pierwszym użyciu nie zrobiło na mnie takiego wrażenia jak to z biochemii
__________________
"Pierwsze spotkanie, jak podróż w nieznane. Siedzieliśmy wpatrzeni, tak jak dzieci, które jeszcze nic nie wiedzą..."

11.06.2013[*]
aira jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-21, 12:04   #1560
loss_lauri
Zakorzenienie
 
Avatar loss_lauri
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tsukuba
Wiadomości: 3 605
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez carolinascotties Pokaż wiadomość
Aira - to moje ulubione serum
jednak ciężko uwierzyć, żeby po jednej aplikacji rozjasniło przebarwienia

to nie jest ciężki kaliber - nie ma co się obawiać

ja wczoraj zaczęlam stosować nowe serum- http://www.biochemiaurody.com/sklep/serumoil-C.html

za kilka dni zdam relację
ja od tygodnia używam tego serum i jestem bardzo zadowolona, bo tetraizopalmitynian askorbylu to jedyna postać wit c, którą mogę stosować na skórę. cera nie jest podrażniona, a ten olejek - w połączeniu z HA i linoeparolem to dla mnie idealna, natłuszczająco - antyoksydacyjna mieszanka pod filtr. jedyną wadą tego serum jest wstrętny, 'chwaściany' zapach pochodzący z zielonej kawy.
__________________
Mój blog o dbaniu o urodę w Japonii i Korei: www.kiyora.pl
loss_lauri jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:36.