Mydło ALEPPO - Strona 25 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-07-18, 10:04   #721
betty0502
Wtajemniczenie
 
Avatar betty0502
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 864
GG do betty0502
Dot.: Mydło ALEPPO

Cytat:
Napisane przez asiuulkaa Pokaż wiadomość
Mam chyba 24 albo 25 %
Niestety nie używałam tego z mniejszą zawartością oleju laurowego. Przymierzam się do zakupu ale tak jak wspomniałam chyba się skuszę na ten z czerwoną glinką i na savon noir z alepi, a jak je skończę wrócę do tego 40% a wiecie może kiedy będzie dostawa w biolanderze?
betty0502 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-01, 23:16   #722
nAtaL!a
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 972
Dot.: Mydło ALEPPO

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość

W Poznaniu można dostać stacjonarnie w kilku miejscach.
Wampierz, możesz napisać gdzie je znajdę w Poznaniu?
nAtaL!a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-06, 23:35   #723
The light
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 1 078
Odp: Dot.: Mydło ALEPPO

Cytat:
Napisane przez nAtaL!a Pokaż wiadomość
Wampierz, możesz napisać gdzie je znajdę w Poznaniu?
Pewnie na pewno w mydlarni u franciszka, sprawdź też na stronie czy jest organique w poznaniu

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
The light jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-07, 12:45   #724
Ada871
Raczkowanie
 
Avatar Ada871
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 163
GG do Ada871
Dot.: Mydło ALEPPO

Witajcie

Po przestudiowaniu tego wątku oraz dziesiątek opinii na blogach i innych forach wreszcie zdecydowałam Wybrałam Aleppo z firmy Alepia 25%. Kupiłam na stronie gaju oliwnego, ale pod spodem opakowania mydła jest napisane, że dystrybutorem jest biolander.
Mam cerę mieszaną- normalne policzki, bardzo tłusty nos i broda z dziesiątkami zaskórników otwartych. Liczę, że właśnie z nimi poradzi sobie to mydło.
Już kilka miesięcy temu całkowicie zrezygnowałam ze zbyt intensywnej pielęgnacji cery. Na co dzień używam kremu brzozowego, wody różanej i zwykłego cukru jako peelingu (raz w tyg.). Przez kilka tygodni używałam żelu facelle do oczyszczania, ale pozapychał mi pory...
Jestem właśnie po pierwszym użyciu aleppo. Trochę bałam się zapachu, bo wiele osób na niego narzeka, ale właściwie nie rozumiem dlaczego. Owszem, pachnie tak ziołowo- intensywnie, ale nie mogę powiedzieć, że odpychająco. Pieni się umiarkowanie. Już przy zmywaniu go z twarzy czuć, że działa Chyba po żadnym kosmetyku nie miałam tak ''skrzypiącej'' skóry Po kilku minutach przetarłam twarz wacikiem nasączonym wodą różaną (jako, że nie mam innych hydrolatów, a drogeryjnych toników nie używam, bo mnie zapychają).
Minęło jakieś 25 minut od mycia i jak na razie jestem zadowolona- cera nie jest ściągnięta ani przesuszona, a nawet powiedziałabym, że czoło jest bardziej gładkie i miękkie.
Mam zamiar używać go raz dziennie.

A jeśli chodzi o krojenie (bo ta kostka jest wieeelka...) to nie miałam z tym problemu. Przekroiłam ją na 6 mniejszych części i odpadł tylko jeden kawałek o wielkości około 2 cm. Użyłam największego, ostrego noża, przyłożyłam go do kostki i zdecydowanie pchałam w dół jednym ruchem, bez niepotrzebnego przekładania czy sunięcia. Później postaram się dodać zdjęcie z efektem końcowym

Jak na razie jestem zadowolona z zakupu, ale zobaczymy co będzie np. po dwóch tygodniach.
Ada871 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-07, 21:32   #725
nAtaL!a
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 972
Dot.: Odp: Dot.: Mydło ALEPPO

Cytat:
Napisane przez The light Pokaż wiadomość
Pewnie na pewno w mydlarni u franciszka, sprawdź też na stronie czy jest organique w poznaniu

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
To Mydlarnia u Franciszka jest też w Poznaniu? Dzięki za podpowiedzi, ale kupiłam w King Crossie.
nAtaL!a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-07, 22:32   #726
The light
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 1 078
Odp: Mydło ALEPPO

Mają bardzo dużą sieć sklepow w Pl więc w Poznaniu sa na pewno. Pewnie mają tam nawet więcej niż 1 sklep aż z ciekawości sprawdzę

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.

---------- Dopisano o 23:32 ---------- Poprzedni post napisano o 23:28 ----------

Ze strony:
POZNAŃ, ul. Wodna 22 tel. 602 630 528

(godziny otwarcia: pn- pt 9:30-18:30, sb 10:00-15:00 )

* POZNAŃ, ul. Prusa 1 tel. 618 476 090

(godziny otwarcia: pn- pt 9:30- 18:30, sb 9:00-15:00 ) jest w zakladce "o nas"

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
The light jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-09, 18:41   #727
Shevya
Skrzat leśny
 
Avatar Shevya
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Elven Realm
Wiadomości: 10 312
Dot.: Mydło ALEPPO

To ja temat nieco odgrzebię, bo muszę dodać kolejną pozytywną opinię dla tych, którzy się wahają. Mydełko, bodajże 25%, kupiłam na stronie biolander'a, w sumie nie będąc przekonaną co do jego działania - ale raz się żyje.
I jakie było moje zaskoczenie... Aleppo ma co prawda specyficzny zapach, ale jest niewyczuwalny dopóki ludzie nie podtykają nosa wprost do mojej twarzy - mojemu chłopakowi ten zapach przeszkadza (i smak ), ale dla mnie jest niewyczuwalny. Zawsze można przecież potem zastosować jakiś balsam i problem z głowy - a warto. Używam go od lutego 2013, nieregularnie, ale wystarczy jedno mycie i jestem zachwycona. Mój przykład: wieczorem majstrowałam przy twarzy i byłam załamana tym co na niej miałam - 7 podskórnych wulkanów Mając pod ręką tylko moje mydło, umyłam tradycyjnie twarz. Wstaję rano i euforia - wczorajsze wulkany zrobiły się prawie płaskie i totalnie niewidoczne! Aleppo dobrze wysusza, nawet te 25%. Fajnie poradziło sobie z moimi plecami, z którymi żadna maść apteczna nie mogła dać sobie rady. Wprawdzie pozostały mi takie grudki ("kaszka"), ale ropnych krost ani śladu, co jest dla mnie wybawieniem, bo w końcu plecy nadają się do pokazania.
Jeszcze jakby te mydło usuwało wągry i ślady - dałabym wszystkie pieniądze żeby tylko je kupić! ^^
Męczyłam się z trądzikiem od 1 klasy gimnazjum (około 5 lat) i strasznie żałuję, ze dopiero stosunkowo niedawno odkryłam te mydło - ile bym sobie zaoszczędziła wizyt u dermatologów, maści i łez z powodu okropnego stanu mojej skóry. Dlatego jeśli któraś z dziewczyn się waha, to niech spróbuje bo nic nie straci - a może akurat to będzie strzał w 10. Mój chłopak tez ma problemy z trądzikiem na plecach, ale chyba w życiu nie da się namówić przez ten zapach. Mężczyźni...
Shevya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-09-16, 12:13   #728
betty0502
Wtajemniczenie
 
Avatar betty0502
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 864
GG do betty0502
Dot.: Mydło ALEPPO

Cytat:
Napisane przez Shevya Pokaż wiadomość
To ja temat nieco odgrzebię, bo muszę dodać kolejną pozytywną opinię dla tych, którzy się wahają. Mydełko, bodajże 25%, kupiłam na stronie biolander'a, w sumie nie będąc przekonaną co do jego działania - ale raz się żyje.
I jakie było moje zaskoczenie... Aleppo ma co prawda specyficzny zapach, ale jest niewyczuwalny dopóki ludzie nie podtykają nosa wprost do mojej twarzy - mojemu chłopakowi ten zapach przeszkadza (i smak ), ale dla mnie jest niewyczuwalny. Zawsze można przecież potem zastosować jakiś balsam i problem z głowy - a warto. Używam go od lutego 2013, nieregularnie, ale wystarczy jedno mycie i jestem zachwycona. Mój przykład: wieczorem majstrowałam przy twarzy i byłam załamana tym co na niej miałam - 7 podskórnych wulkanów Mając pod ręką tylko moje mydło, umyłam tradycyjnie twarz. Wstaję rano i euforia - wczorajsze wulkany zrobiły się prawie płaskie i totalnie niewidoczne! Aleppo dobrze wysusza, nawet te 25%. Fajnie poradziło sobie z moimi plecami, z którymi żadna maść apteczna nie mogła dać sobie rady. Wprawdzie pozostały mi takie grudki ("kaszka"), ale ropnych krost ani śladu, co jest dla mnie wybawieniem, bo w końcu plecy nadają się do pokazania.
Jeszcze jakby te mydło usuwało wągry i ślady - dałabym wszystkie pieniądze żeby tylko je kupić! ^^
Męczyłam się z trądzikiem od 1 klasy gimnazjum (około 5 lat) i strasznie żałuję, ze dopiero stosunkowo niedawno odkryłam te mydło - ile bym sobie zaoszczędziła wizyt u dermatologów, maści i łez z powodu okropnego stanu mojej skóry. Dlatego jeśli któraś z dziewczyn się waha, to niech spróbuje bo nic nie straci - a może akurat to będzie strzał w 10. Mój chłopak tez ma problemy z trądzikiem na plecach, ale chyba w życiu nie da się namówić przez ten zapach. Mężczyźni...
Próbowałaś mydełka Excellence? Droższe ale nie śmierdzące kupiłam je, ponieważ nie było tradycyjnego ale jestem zachwycona. Obecnie używam Aleppo z czerwoną glinką <3
betty0502 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-16, 13:30   #729
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Mydło ALEPPO

Cytat:
Napisane przez betty0502 Pokaż wiadomość
Próbowałaś mydełka Excellence? Droższe ale nie śmierdzące kupiłam je, ponieważ nie było tradycyjnego ale jestem zachwycona. Obecnie używam Aleppo z czerwoną glinką <3
ja również uzywam mydelka z czerwona glinka
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-17, 07:24   #730
Shevya
Skrzat leśny
 
Avatar Shevya
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Elven Realm
Wiadomości: 10 312
Dot.: Mydło ALEPPO

Cytat:
Napisane przez karmazynka99 Pokaż wiadomość
ja również uzywam mydelka z czerwona glinka
Pomaga ono na coś konkretnego, tzn. ma działanie takie jak te "zwykłe" (ja juz nawet zapomniałam jak się te moje nazywa ) czy jakieś jeszcze dodatkowe/zupełnie inne?
Zanim moje mydło się skończy, to chyba jeszcze z pół roku minie, jak nie więcej
Shevya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-17, 11:06   #731
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Mydło ALEPPO

Cytat:
Napisane przez Shevya Pokaż wiadomość
Pomaga ono na coś konkretnego, tzn. ma działanie takie jak te "zwykłe" (ja juz nawet zapomniałam jak się te moje nazywa ) czy jakieś jeszcze dodatkowe/zupełnie inne?
Zanim moje mydło się skończy, to chyba jeszcze z pół roku minie, jak nie więcej
ma ograniczać przetłusczanie sie cery i powsawanie wyprysków, ale głównie jest na przetłuszcanie
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-09-17, 13:40   #732
The light
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 1 078
Dot.: Mydło ALEPPO

glinka podsusza wiec jak ktos bardzo ma problem z nadmiernym tluszczeniem to pomoze.

Inaczej moze przesuszyc, podraznic.
Wtedy mozna stosowac rzadziej
The light jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-17, 13:46   #733
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Mydło ALEPPO

Cytat:
Napisane przez The light Pokaż wiadomość
glinka podsusza wiec jak ktos bardzo ma problem z nadmiernym tluszczeniem to pomoze.

Inaczej moze przesuszyc, podraznic.
Wtedy mozna stosowac rzadziej
mi sie własnie przetłuszcza bardzo mocno :P
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-18, 07:20   #734
betty0502
Wtajemniczenie
 
Avatar betty0502
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 864
GG do betty0502
Dot.: Mydło ALEPPO

Cytat:
Napisane przez The light Pokaż wiadomość
glinka podsusza wiec jak ktos bardzo ma problem z nadmiernym tluszczeniem to pomoze.

Inaczej moze przesuszyc, podraznic.
Wtedy mozna stosowac rzadziej
Glinka zielona może wysuszyć, ponieważ wskazana jest dla cer przetłuszczających się, natomiast glinka czerwona nadaje się dla cer skłonnych do powstawania wyprysków, co za tym idzie także tłustej, ale także wskazana jest dla cer suchych, skłonnych do powstawania łuszczycy oraz wrażliwych, dlatego mydło Aleppo z czerwoną glinką nie przesusza skóry, ale delikatnie wygładza i pozostawia ją miękką (nie ściągniętą).
betty0502 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-18, 12:10   #735
Shevya
Skrzat leśny
 
Avatar Shevya
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Elven Realm
Wiadomości: 10 312
Dot.: Mydło ALEPPO

Cytat:
Napisane przez betty0502 Pokaż wiadomość
Glinka zielona może wysuszyć, ponieważ wskazana jest dla cer przetłuszczających się, natomiast glinka czerwona nadaje się dla cer skłonnych do powstawania wyprysków, co za tym idzie także tłustej, ale także wskazana jest dla cer suchych, skłonnych do powstawania łuszczycy oraz wrażliwych, dlatego mydło Aleppo z czerwoną glinką nie przesusza skóry, ale delikatnie wygładza i pozostawia ją miękką (nie ściągniętą).
Ooo, super odpowiedź! Ja mam właśnie 25% "zwykłe" i nieźle mi wysusza skórę, więc nie chcę jej jeszcze bardziej przesuszyć. Ale i tak zanim skończę te co mam, to zdążą jeszcze 20 innych wyprodukować.
A znacie może coś co by pomogło na blizny? Może tez jakiś produkt z tej "firmy"?
Shevya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-18, 13:48   #736
betty0502
Wtajemniczenie
 
Avatar betty0502
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 864
GG do betty0502
Dot.: Mydło ALEPPO

Cytat:
Napisane przez Shevya Pokaż wiadomość
Ooo, super odpowiedź! Ja mam właśnie 25% "zwykłe" i nieźle mi wysusza skórę, więc nie chcę jej jeszcze bardziej przesuszyć. Ale i tak zanim skończę te co mam, to zdążą jeszcze 20 innych wyprodukować.
A znacie może coś co by pomogło na blizny? Może tez jakiś produkt z tej "firmy"?
Niestety nie znam. Olej laurowy może wysuszać. Mam czysty olej laurowy, oczywiście zakupiony z myślą o przetłuszczaniu się skóry ale nie nakładam go, bo "pachnie" jakby palona skóra! i ten zapach mnie odrzuca, ale jeśli Twoja skóra się przesusza może pomyśl o mydełkach marsylskich? Dodatkowo zamiast kremu olej na noc może jojoba? albo kokos? z pestek śliwek?
betty0502 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-01, 18:49   #737
Wiosenka1990
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 34
Dot.: Mydło ALEPPO

Dziewczyny a to mydło można zamówić np z allegro?Chciałabym też je kupić ale do większego miasta troszke mam i wiadomo ceny a przejrzałam allegro i kilka znalazłam.Tylko czy to jest to mydło czy podróby?No i na początek jakie?25 % ?Troche jestem w tym pogubiona.
Wiosenka1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-02, 12:41   #738
Shevya
Skrzat leśny
 
Avatar Shevya
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Elven Realm
Wiadomości: 10 312
Dot.: Mydło ALEPPO

Ja zamawiałam z biolandera, allegro w sumie nie próbowałam ale właśnie istnieje te ryzyko, ze będą to jakieś podróbki - a przynajmniej tak gdzieś kiedyś czytałam. Lepiej jest chyba wybrać jakąś drogerię i tam zamówić. Co do zawartości procentowej, to ja wzięłam 25% i dla mnie jest ono idealne, nawet czasem za mocne bo nieźle wysusza - a u niektórych nie widać mocnego efektu. Musisz zastanowić się czy Twoja skóra ma skłonności do przesuszania się i wybrać. Do twarzy raczej polecałabym 25%, a na plecy to moze być chyba juz coś mocniejszego.
Shevya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-02, 22:07   #739
Wiosenka1990
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 34
Dot.: Mydło ALEPPO

Ok dziękuje bardzo
Wiosenka1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-10-04, 14:13   #740
naturalna_k
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 4
Dot.: Mydło ALEPPO

Hej
Ja też kupuję tylko Aleppo z Alepi bo do innych nie mam pewności. Ostatnio pojawiło się dużo tańszych podróbek tego mydła, które zamiast oleju z oliwy ma w składzie tańszy olej palmowy oraz mają krótszy okres leżakowania.
Wiem, że Organique też sprzedaje Alppo ale co do jakości ich mydeł mam duże wątpliwości.
Także lepiej zapłacić 5 zł więcej i mieć pewność, że kupujemy prawdziwe mydeło Aleppo. Na allegro też kupowałam i jest OK.
naturalna_k jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-04, 14:19   #741
softgrey
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 1 423
Dot.: Mydło ALEPPO

czy Aleppo do twarzy można używać cały czas, czy powinno się robić jakieś przerwy?
softgrey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-05, 15:51   #742
The light
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 1 078
Dot.: Mydło ALEPPO

Cytat:
Napisane przez naturalna_k Pokaż wiadomość
Hej
Ja też kupuję tylko Aleppo z Alepi bo do innych nie mam pewności. Ostatnio pojawiło się dużo tańszych podróbek tego mydła, które zamiast oleju z oliwy ma w składzie tańszy olej palmowy oraz mają krótszy okres leżakowania.
Wiem, że Organique też sprzedaje Alppo ale co do jakości ich mydeł mam duże wątpliwości.
Także lepiej zapłacić 5 zł więcej i mieć pewność, że kupujemy prawdziwe mydeło Aleppo. Na allegro też kupowałam i jest OK.
Ja mam z organique 12-15% i uważam, ze jest ok. problem był tylko z dojrzaloscia mydła. Musiało poleżeć i dojrzeć ale teraz jest ok.

W międzyczasie kupiłam w mydlarni u franciszka tylko 40%. Po skończeniu nie było już dostępne, więc wzięłam 50% ale miałam wrażenie, ze w ogóle nie działa.

Wróciłam do tego z organique. Do twarzy aleppo używam już rzadko, raczej jako wstępnie do mycia twarzy.
Odstawiłam je, bo nie zmywa praktycznie wcale mojego kremu bb.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
The light jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-05, 22:36   #743
naturalna_k
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 4
Dot.: Mydło ALEPPO

No wlasnie o to dojrzewanie chodzi. Jak mydło lezakuje mnien niz 9 miesiecy to nie do konca ma wlasciwosci lecznicze a przecierz o to chodzi w przypadku tych mydel. Po za tym zastanawiajace jest to ze tylko organique podeje ze ma sklad od 12-15%. Wszyscy inni podaja dokladne sklady np 5%, 25%, 40% itd. Poza tym Organigue ma duzo nie naturalnych kosmetyków i dlatego te ich aleppo mni nie przekonuja.
naturalna_k jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-06, 15:10   #744
The light
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 1 078
Dot.: Mydło ALEPPO

Nie znam się na tworzeniu mydeł ale może to kwestia gotowego produktu? Wiadomo, ze mydło najpierw ma postać płynna a później tezeje. Wartości podane np. 25% mogą być zawartością "wlana" do produkcji a organique może podaje % po "odparowaniu"?

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
The light jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-07, 20:12   #745
lioele
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 592
Dot.: Mydło ALEPPO

Dziewczyny, jakoś pół roku temu zamówiłam mydło alepp i przekroiłam je sobie na pół. Zużyłam już pierwsza połówkę, a drugą trzymałam w szafce. Teraz wzięłam drugą i w środku to mydło jest brązowe , a nie takie zielone jak tamto.
Mogę go używać?
Jakby to było ważne to mam mydło z 40%
lioele jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-07, 20:27   #746
Buniat
Zakorzenienie
 
Avatar Buniat
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 9 809
Dot.: Mydło ALEPPO

Cytat:
Napisane przez lioele Pokaż wiadomość
Dziewczyny, jakoś pół roku temu zamówiłam mydło alepp i przekroiłam je sobie na pół. Zużyłam już pierwsza połówkę, a drugą trzymałam w szafce. Teraz wzięłam drugą i w środku to mydło jest brązowe , a nie takie zielone jak tamto.
Mogę go używać?
Jakby to było ważne to mam mydło z 40%
możesz spokojnie używać, niestraciło swoich właściwości
__________________
za zgodą Solaris1990
"TE PERFUMY", A NIE "TA PERFUMA" CZY "TEN PERFUM" !
http://obcyjezykpolski.strefa.pl/?md=archive&id=281
-----------------------------------------------------------
http://bogusiabloguje.blogspot.com/
Buniat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-09, 15:10   #747
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: Mydło ALEPPO

Cytat:
Napisane przez softgrey Pokaż wiadomość
czy Aleppo do twarzy można używać cały czas, czy powinno się robić jakieś przerwy?
Jeśli Ci służy możesz cały czas, ale pamiętaj by potem przywrócić naturalne ph za pomoca toniku, hydrolatu, wody termalnej czy choćby naparu ziołowego
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-09, 15:21   #748
chocolate_monster
Zakorzenienie
 
Avatar chocolate_monster
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 3 875
Dot.: Mydło ALEPPO

A czy zbrązowienie środka świadczy o tym, że mydło "dojrzało"?
chocolate_monster jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-09, 15:38   #749
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: Mydło ALEPPO

Cytat:
Napisane przez chocolate_monster Pokaż wiadomość
A czy zbrązowienie środka świadczy o tym, że mydło "dojrzało"?
Chyba gdzies o tym czytałam, ale swoje opakowanie wyrzuciłam wiec nie wiem na 100% ...
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-11, 16:29   #750
morello cherry
Raczkowanie
 
Avatar morello cherry
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 188
Dot.: Mydło ALEPPO

Witam,uzywam od tyg mydła Organique Aleppo 12 - 15% (dostalam kawalek na probe)
bardzo mi sie spodobalo,chcialabym kupic 40%.Mam okazje zrobic to stacjonarnie, tylko ze mydelko jest firmy najel.Czy ktos moglby cos powiedziec na ten temat?Czytalam,ze pochodzi z Syrii,a Jakość mydła jest stale nadzorowane przez francuskie laboratoria marki NAJEL.
INCI: olea europaea, laurus nobilis, aqua, sodium hydroxyde
olea europaea to olej z oliwki europejskiej.
morello cherry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-10-24 21:11:46


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:56.