Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II - Strona 143 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-05-12, 01:25   #4261
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Z powodu braku lepszego pomysłu na pielęgnację w okresie letnim i kilku przebarwień pozapalnych postawiłam zainteresować się kwasem azelainowym (AzA) i zgłębiłam nieco temat wykorzystania czystego kwasu do peelingów w warunkach domowych (profesjonalnych preparatów jest jak na lekarstwo i są niedostępne dla osób niezwiązanych z branżą).

Kwas w postaci płatków zamówiłam w Beautyever, ostatnio pojawił się też w ZSK w postaci proszku. Ciężar nasypowy kwasu to ok. 0,3 g/ml, przy czym kwas z BE wydaje mi się trudny to zmierzenia miarką, przy wadze oczywiście nie ma to żadnego znaczenia. Do kwasu potrzebny jest rozpuszczalnik, AzA słabo rozpuszcza się w wodzie, dlatego do peelingu należy użyć glikolu, np. propylenowego, butylenowego, polietylenowego (PEG-400). Zalecane stężenie peelingu to min. 16%, max. 25%. Obliczenie proporcji jest proste, ja zdecydowałam się na stężenie 20% kwasu, tj. (na 10 g peelingu):
20% kwasu azelainowego - 2 g / ~ 6,6 ml
80% PEGu - 8 g / 7,1 ml

Kwas rozpuszcza się bardzo ciężko, warto podgrzać miksturę w kąpieli wodnej, co i tak przy małej porcji zajęło mi dobre 15 min. Postępowałam jak w przypadku innych domowych kwasów - na oczyszczoną twarz nałożyłam palcami (w rękawiczkach) peeling, który w przeciwieństwie do tych na wodzie czy spirytusie nie zasycha, należy zatem nakładać ostrożnie i nie za dużo, żeby nie spłynął do oczu czy ust (nie jest smaczny, zapewniam ). Po około 10 min. skóra zaczęła bardzo delikatnie szczypać, zmyłam peeling wodą z sodą oczyszczoną i nałożyłam krem. Na razie skóra na policzkach jest lekko czerwona, zobaczymy co będzie rano.

Peeling kwasem azelainowym polecono mi stosować co 1,5 tygodnia (w BE zalecają nawet co 2-4 tygodni), dziwi mnie zatem opis "maseczki" w ZSK, która jest dokładnie "moim" peelingiem, a polecają stosować ją 1-3 razy w tyg, bez żadnego neutralizowania i ochrony

O efektach będę donosić, mam nadzieję, że ktoś jeszcze się na niego skusi.
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.

Edytowane przez zapaałka
Czas edycji: 2015-05-12 o 01:24
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-12, 05:36   #4262
a*a*a*
Ania
 
Avatar a*a*a*
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 2 036
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Bardzo fajnie Zapaałko, że tym się podzieliłaś. Chyba też się zainteresuję azelainowym. Coś latem muszę robić z twarzą i działać jakimś kwasem, bo wiem, że jak tylko odpuszczę, to będzie od razu sajgon. Jakiś kwasior muszę mieć, a azelainowy wydaje sie być odpowiedni.
__________________
Wymianka
Durny nick ciągnie się przez całe życie...

Edytowane przez a*a*a*
Czas edycji: 2015-05-12 o 05:39
a*a*a* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-12, 09:34   #4263
Gwiazda Wieczorna
Zakorzenienie
 
Avatar Gwiazda Wieczorna
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 360
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
Z powodu braku lepszego pomysłu na pielęgnację w okresie letnim i kilku przebarwień pozapalnych postawiłam zainteresować się kwasem azelainowym (AzA) i zgłębiłam nieco temat wykorzystania czystego kwasu do peelingów w warunkach domowych (profesjonalnych preparatów jest jak na lekarstwo i są niedostępne dla osób niezwiązanych z branżą).

Kwas w postaci płatków zamówiłam w Beautyever, ostatnio pojawił się też w ZSK w postaci proszku. Ciężar nasypowy kwasu to ok. 0,3 g/ml, przy czym kwas z BE wydaje mi się trudny to zmierzenia miarką, przy wadze oczywiście nie ma to żadnego znaczenia. Do kwasu potrzebny jest rozpuszczalnik, AzA słabo rozpuszcza się w wodzie, dlatego do peelingu należy użyć glikolu, np. propylenowego, butylenowego, polietylenowego (PEG-400). Zalecane stężenie peelingu to min. 16%, max. 25%. Obliczenie proporcji jest proste, ja zdecydowałam się na stężenie 20% kwasu, tj. (na 10 g peelingu):
20% kwasu azelainowego - 2 g / ~ 6,6 ml
80% PEGu - 8 g / 7,1 ml

Kwas rozpuszcza się bardzo ciężko, warto podgrzać miksturę w kąpieli wodnej, co i tak przy małej porcji zajęło mi dobre 15 min. Postępowałam jak w przypadku innych domowych kwasów - na oczyszczoną twarz nałożyłam palcami (w rękawiczkach) peeling, który w przeciwieństwie do tych na wodzie czy spirytusie nie zasycha, należy zatem nakładać ostrożnie i nie za dużo, żeby nie spłynął do oczu czy ust (nie jest smaczny, zapewniam ). Po około 10 min. skóra zaczęła bardzo delikatnie szczypać, zmyłam peeling wodą z sodą oczyszczoną i nałożyłam krem. Na razie skóra na policzkach jest lekko czerwona, zobaczymy co będzie rano.

Peeling kwasem azelainowym polecono mi stosować co 1,5 tygodnia (w BE zalecają nawet co 2-4 tygodni), dziwi mnie zatem opis "maseczki" w ZSK, która jest dokładnie "moim" peelingiem, a polecają stosować ją 1-3 razy w tyg, bez żadnego neutralizowania i ochrony

O efektach będę donosić, mam nadzieję, że ktoś jeszcze się na niego skusi.
ciekawa jestem jak się sprawdzi ten kwas
ja jestem leniwa ostatnio, stosuję skinoren na noc )
a opis maseczki z ZSK kurde hardcorowy może ktoś sobie krzywdę wyrządzić sporą
__________________
I chcę rozmawiać tylko serca biciem,
I westchnieniami i całowaniami;
I tak rozmawiać godziny, dni, lata,
Do końca świata i po końcu świata.
(A. Mickiewicz)
Gwiazda Wieczorna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-12, 16:15   #4264
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Zaraz po peelingu skóra na policzkach była lekko zaczerwieniona, rano wyglądała już normalnie. Nie było żadnego wow, liftingu i tym podobnych jak przy kwasie salicylowym, właściwie nie widać, że cokolwiek wczoraj robiłam ze swoją twarzą. Zdecydowałam się ostatecznie na peeling, bo pogoda w ciągu ostatnich dni była tylko ok, dzisiaj jak na złość nieźle przygrzewa i spędziłam na zewnątrz w słońcu kilka godzin, mam nadzieję, że delikatność kwasu i filtr nie dopuszczą do powstania jakichkolwiek przebarwień

Wg BE zalecane jest przeprowadzenie 5-10 zabiegów i po jednym mogę stwierdzić, że najmniejsza - 5g porcja kwasu (w BE) spokojnie wystarczy na całą kurację Peelingu zużyłam minimalną ilość z czego większość i tak tylko upaprała rękawiczkę i zlewki, nie da się też zbytnio dokładać kolejnych warstw, bo całość spływa z twarzy, więc wydaje się, że to bardzo ekonomiczna opcja kwaszenia Jednak żałuję, że wzięłam tylko 10g, ukręciłam już żel z acerolą, w planach mam jeszcze tonik i już widać dno

Dla zainteresowanych, wczoraj w ZSK pojawiła się też pochodna kwasu azelainowego - azeloglicyna. Na temat jej użycia w domowych kosmetykach można znaleźć dużo więcej niż o samym kwasie.
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-12, 18:25   #4265
annajustyna
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 4 099
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
Z powodu braku lepszego pomysłu na pielęgnację w okresie letnim i kilku przebarwień pozapalnych postawiłam zainteresować się kwasem azelainowym (AzA) i zgłębiłam nieco temat wykorzystania czystego kwasu do peelingów w warunkach domowych (profesjonalnych preparatów jest jak na lekarstwo i są niedostępne dla osób niezwiązanych z branżą).

Kwas w postaci płatków zamówiłam w Beautyever, ostatnio pojawił się też w ZSK w postaci proszku. Ciężar nasypowy kwasu to ok. 0,3 g/ml, przy czym kwas z BE wydaje mi się trudny to zmierzenia miarką, przy wadze oczywiście nie ma to żadnego znaczenia. Do kwasu potrzebny jest rozpuszczalnik, AzA słabo rozpuszcza się w wodzie, dlatego do peelingu należy użyć glikolu, np. propylenowego, butylenowego, polietylenowego (PEG-400). Zalecane stężenie peelingu to min. 16%, max. 25%. Obliczenie proporcji jest proste, ja zdecydowałam się na stężenie 20% kwasu, tj. (na 10 g peelingu):
20% kwasu azelainowego - 2 g / ~ 6,6 ml
80% PEGu - 8 g / 7,1 ml

Kwas rozpuszcza się bardzo ciężko, warto podgrzać miksturę w kąpieli wodnej, co i tak przy małej porcji zajęło mi dobre 15 min. Postępowałam jak w przypadku innych domowych kwasów - na oczyszczoną twarz nałożyłam palcami (w rękawiczkach) peeling, który w przeciwieństwie do tych na wodzie czy spirytusie nie zasycha, należy zatem nakładać ostrożnie i nie za dużo, żeby nie spłynął do oczu czy ust (nie jest smaczny, zapewniam ). Po około 10 min. skóra zaczęła bardzo delikatnie szczypać, zmyłam peeling wodą z sodą oczyszczoną i nałożyłam krem. Na razie skóra na policzkach jest lekko czerwona, zobaczymy co będzie rano.

Peeling kwasem azelainowym polecono mi stosować co 1,5 tygodnia (w BE zalecają nawet co 2-4 tygodni), dziwi mnie zatem opis "maseczki" w ZSK, która jest dokładnie "moim" peelingiem, a polecają stosować ją 1-3 razy w tyg, bez żadnego neutralizowania i ochrony

O efektach będę donosić, mam nadzieję, że ktoś jeszcze się na niego skusi.
dzięki za opis; ja mam kwas z ZSK ale jeszcze go nie używałam
annajustyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-29, 18:29   #4266
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Już chyba nikt się poważnie nie peelinguje, ale może przynajmniej ktoś zagląda na ten wątek

Czy zauważyłyście/zauważyliście jakieś negatywne skutki stosowania domowych peelingów? Mam tu na myśli podrażnienia (ale nie w trakcie kuracji, a po jej zakończeniu), uwrażliwienie skóry, przebarwienia i inne?
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-29, 20:11   #4267
Higurashi
Czarna owca
 
Avatar Higurashi
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Underground
Wiadomości: 30 090
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
Już chyba nikt się poważnie nie peelinguje, ale może przynajmniej ktoś zagląda na ten wątek

Czy zauważyłyście/zauważyliście jakieś negatywne skutki stosowania domowych peelingów? Mam tu na myśli podrażnienia (ale nie w trakcie kuracji, a po jej zakończeniu), uwrażliwienie skóry, przebarwienia i inne?
Po migdale nic takiego nie miało u mnie miejsca, ale może to dlatego, że to delikatny i nie fotouczulający kwas niczego innego jeszcze nie stosowałam. Za dużo nie pomogłam
Higurashi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-05-29, 20:49   #4268
Gwiazda Wieczorna
Zakorzenienie
 
Avatar Gwiazda Wieczorna
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 360
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
Już chyba nikt się poważnie nie peelinguje, ale może przynajmniej ktoś zagląda na ten wątek

Czy zauważyłyście/zauważyliście jakieś negatywne skutki stosowania domowych peelingów? Mam tu na myśli podrażnienia (ale nie w trakcie kuracji, a po jej zakończeniu), uwrażliwienie skóry, przebarwienia i inne?
uwrażliwienie skóry zauważyłam
rumieńce szybciej mi wychodzą
__________________
I chcę rozmawiać tylko serca biciem,
I westchnieniami i całowaniami;
I tak rozmawiać godziny, dni, lata,
Do końca świata i po końcu świata.
(A. Mickiewicz)
Gwiazda Wieczorna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-29, 21:41   #4269
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Nie wiem co myśleć, wydawało mi się, że mam skórę nosorożca, skoro tak dobrze reagowałam na wysokie stężenia salicyla na spirytusie. Przeżyłam bezobjawowo kilkutygodniowy romans z kwasem glikolowym, teraz kwaszę się azelainowym, poza lekkim szczypaniem przed zmyciem peelingu nie miałam żadnych objawów. Kilka dni temu wygrzebałam w szafie tubkę Acne Dermu, coby stosować coś pomiędzy peelingami i przeżywam piekło AD zawsze mnie lekko podszczypywał, ale teraz pali żywcem, skóra jest czerwona i gorąca Do rana natomiast wszystko znika

Po peelingach, mimo sumiennego filtrowania dorobiłam się w sumie 3 przebarwień na nosie od nosków w okularach (musiały usunąć filtr z tych miejsc). Nie mam skłonności do przebarwień, więc tym bardziej apeluję, żebyście uważały przy kwaszeniu, ochrona UV jest naprawdę ważna
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-29, 23:55   #4270
Sachmet512
Raczkowanie
 
Avatar Sachmet512
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 463
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
Już chyba nikt się poważnie nie peelinguje, ale może przynajmniej ktoś zagląda na ten wątek

Czy zauważyłyście/zauważyliście jakieś negatywne skutki stosowania domowych peelingów? Mam tu na myśli podrażnienia (ale nie w trakcie kuracji, a po jej zakończeniu), uwrażliwienie skóry, przebarwienia i inne?
Ja robiłam kilka dni temu peeling salicylem Oczywiście pamiętam o ochronie przeciwsłonecznej
Sachmet512 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-29, 23:56   #4271
Gwiazda Wieczorna
Zakorzenienie
 
Avatar Gwiazda Wieczorna
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 360
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
Nie wiem co myśleć, wydawało mi się, że mam skórę nosorożca, skoro tak dobrze reagowałam na wysokie stężenia salicyla na spirytusie. Przeżyłam bezobjawowo kilkutygodniowy romans z kwasem glikolowym, teraz kwaszę się azelainowym, poza lekkim szczypaniem przed zmyciem peelingu nie miałam żadnych objawów. Kilka dni temu wygrzebałam w szafie tubkę Acne Dermu, coby stosować coś pomiędzy peelingami i przeżywam piekło AD zawsze mnie lekko podszczypywał, ale teraz pali żywcem, skóra jest czerwona i gorąca Do rana natomiast wszystko znika

Po peelingach, mimo sumiennego filtrowania dorobiłam się w sumie 3 przebarwień na nosie od nosków w okularach (musiały usunąć filtr z tych miejsc). Nie mam skłonności do przebarwień, więc tym bardziej apeluję, żebyście uważały przy kwaszeniu, ochrona UV jest naprawdę ważna
Ja tez jak sobie dam peelingami i naloze potem skinoren albo retinol to czerwonajestem. Skora jestciensza i wrazliwsza.
Niezly numer z tym przebarwieniem na nosie. Skora sie tam poci i pewnie filtr sie sciera. Ja zawsze sie filtruje, odpuszczam tylko jak wychodze na 10 minut do sklepu i tez wybieram zacieniona strone ulicy
__________________
I chcę rozmawiać tylko serca biciem,
I westchnieniami i całowaniami;
I tak rozmawiać godziny, dni, lata,
Do końca świata i po końcu świata.
(A. Mickiewicz)
Gwiazda Wieczorna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-05-30, 00:31   #4272
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
Już chyba nikt się poważnie nie peelinguje, ale może przynajmniej ktoś zagląda na ten wątek

Czy zauważyłyście/zauważyliście jakieś negatywne skutki stosowania domowych peelingów? Mam tu na myśli podrażnienia (ale nie w trakcie kuracji, a po jej zakończeniu), uwrażliwienie skóry, przebarwienia i inne?

U mnie uwrażliwienie, zwłaszcza na specyfiki, które mnie wcześniej nie ruszały, głównie naturalne, czyli w praktyce hydrolaty oraz toniki z wyciągami roślinnymi - im ich tam więcej, tym ryzyko pieczenia wzrasta.

Teraz, gdy stosuję profesjonalne kwasy problem z podrażnieniami po aplikacji prawie u mnie nie istnieje. Ostatnio urządziłam sobie dłuższe sesje z peelingiem 40% Bielendy na dodatek powtarzane co 2 dni. I dopiero wtedy pojawiły się suche skórki, ale i tak bez porównania z tym co miałam po podobnych i niższych stężeniach migdała i mlekowca na spirytusie warunkach domowych.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-30, 14:27   #4273
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
U mnie uwrażliwienie, zwłaszcza na specyfiki, które mnie wcześniej nie ruszały, głównie naturalne, czyli w praktyce hydrolaty oraz toniki z wyciągami roślinnymi - im ich tam więcej, tym ryzyko pieczenia wzrasta.

Teraz, gdy stosuję profesjonalne kwasy problem z podrażnieniami po aplikacji prawie u mnie nie istnieje. Ostatnio urządziłam sobie dłuższe sesje z peelingiem 40% Bielendy na dodatek powtarzane co 2 dni. I dopiero wtedy pojawiły się suche skórki, ale i tak bez porównania z tym co miałam po podobnych i niższych stężeniach migdała i mlekowca na spirytusie warunkach domowych.
Czyli jak dobrze rozumiem, uwrażliwienie występowało zarówno po peelingach domowych jak i gotowcach, a jedynie podrażnienia po gotowcach są mniejsze albo ich nie ma wcale?
Generalnie nie zauważyłam u siebie żadnego uwrażliwienia (ale też nie używam niczego poza filtrem i nawilżaczem do czasu do czasu) do momentu posmarowania się właśnie Acne Dermem. Jakoś się przemęczę do końca tubki, ale takich wrażeń nie fundował mi nigdy żaden specyfik

Jeśli mogę zapytać, co stosujesz do wieczornej pielęgnacji?
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-30, 17:05   #4274
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
Czyli jak dobrze rozumiem, uwrażliwienie występowało zarówno po peelingach domowych jak i gotowcach, a jedynie podrażnienia po gotowcach są mniejsze albo ich nie ma wcale?

Tak, można tak powiedzieć. Ale nie powiedziałabym, że mam cieńsza cerę.

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
Generalnie nie zauważyłam u siebie żadnego uwrażliwienia (ale też nie używam niczego poza filtrem i nawilżaczem do czasu do czasu) do momentu posmarowania się właśnie Acne Dermem. Jakoś się przemęczę do końca tubki, ale takich wrażeń nie fundował mi nigdy żaden specyfik
Co Ci się po nim dzieje?

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
Jeśli mogę zapytać, co stosujesz do wieczornej pielęgnacji?
Jak mam objawy przesuszenia czy ściągnięcia to maskę pokwasową Sepicalm Farmony, w pozostałe dni Ferulac Serum Charmine Rose. Kupiłam też lotion szałwiowy, o którym była mowa w wątku dla tłustych cer, ale właściwie to nie mam go gdzie wcisnąć. Ostatnio robię często peelingi, więc także często zasypiam wysmarowana tą maska Farmony.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-30, 23:29   #4275
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Tak, można tak powiedzieć. Ale nie powiedziałabym, że mam cieńsza cerę.

Co Ci się po nim dzieje?

Jak mam objawy przesuszenia czy ściągnięcia to maskę pokwasową Sepicalm Farmony, w pozostałe dni Ferulac Serum Charmine Rose. Kupiłam też lotion szałwiowy, o którym była mowa w wątku dla tłustych cer, ale właściwie to nie mam go gdzie wcisnąć. Ostatnio robię często peelingi, więc także często zasypiam wysmarowana tą maska Farmony.
Tak jak wspominałam wcześniej, zwykle przez kilka minut lekko mnie podszczypywał, teraz to ciężko powiedzieć czy bardziej swędzi czy pali, twarz mam czerwoną i gorącą jakby mnie ktoś oblał wrzątkiem. Kładę go przed położeniem się spać, bo inaczej chyba bym się zadrapała, ale za to rano skóra jest bardzo jasna i promienna Czyżby peeling azelainowy tak mnie uwrażliwił? A może to jeszcze skutki salicyla?

Jak się sprawdza ta Farmona, godna polecenia?
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-31, 14:09   #4276
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
Jak się sprawdza ta Farmona, godna polecenia?

Ta maska jest genialna, na dodatek wielka tuba, więc poza twarzą używam także na łokcie i czasem na noc na dłonie pod rękawiczki. Można ją używać jako tłusty krem, bo no niektóre maski zasychają, a ta nie.
Cilalfate w końcu wyrzuciłam, ileż można się męczyć z białym smalcem, który nic nie robi.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-01, 22:26   #4277
Sachmet512
Raczkowanie
 
Avatar Sachmet512
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 463
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Drogie jest to cudo?
Sachmet512 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-02, 00:40   #4278
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez Sachmet512 Pokaż wiadomość
Drogie jest to cudo?
Ok. 50 zł / 250 ml (np. TU)

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Ta maska jest genialna, na dodatek wielka tuba, więc poza twarzą używam także na łokcie i czasem na noc na dłonie pod rękawiczki. Można ją używać jako tłusty krem, bo no niektóre maski zasychają, a ta nie.
Cilalfate w końcu wyrzuciłam, ileż można się męczyć z białym smalcem, który nic nie robi.
Kusisz, oj kusisz Od kiedy wycofano z Rossmanna krem sutkowy (swoją drogą też niezły smalec) mam ogromny problem ze znalezieniem odpowiedniego mazidła po peelingu. Muszę się nad nią poważnie zastanowić, chociaż przeraża mnie ta wielkość, mam problem ze zużyciem maseczek w saszetkach, więc co tu mówić o 250 ml tubie
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-12, 10:52   #4279
Keket
Zakorzenienie
 
Avatar Keket
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 3 874
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Dziewczyny, jestem po drugim peelingu migdałowym 30%. Chce się pozbyć przebarwień po wyciskaniu, ale chciałabym jeszcze rano używać toniku z kwasem mlekowym, a wieczorem toniku z glukonolaktonem. Czy to nie za dużo? Po kwasach chcę przejść na Differin żeby pozbyć się zaskórników.

Edit:

Jednak z mlekowego zrezygnuję latem. Zostanę przy migdale i Glukonolaktonie.
__________________


Edytowane przez Keket
Czas edycji: 2015-07-12 o 11:39
Keket jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-07-12, 14:04   #4280
mycha9393
Zakorzenienie
 
Avatar mycha9393
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: DGL
Wiadomości: 6 228
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez Keket Pokaż wiadomość
Dziewczyny, jestem po drugim peelingu migdałowym 30%. Chce się pozbyć przebarwień po wyciskaniu, ale chciałabym jeszcze rano używać toniku z kwasem mlekowym, a wieczorem toniku z glukonolaktonem. Czy to nie za dużo? Po kwasach chcę przejść na Differin żeby pozbyć się zaskórników.

Edit:

Jednak z mlekowego zrezygnuję latem. Zostanę przy migdale i Glukonolaktonie.
za dużo na raz- jest lato, powinno się ograniczać złuszczanie.
Przebarwienia pozapalne to min 6 zabiegów. jakie pH ma twój kwas? to też ma bardzo duże znaczenie. PS: migdał świetnie sobie radzi z zaskórnikami, ale warto go łączyć z kw azelainowym.
__________________
cosmetologist
make up artist
lash stylist
kociara
kosmetyko&świecoholiczka

insta


Jesteś odpowiedzialny za to co oswoiłeś..
mycha9393 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-12, 14:20   #4281
Keket
Zakorzenienie
 
Avatar Keket
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 3 874
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez mycha9393 Pokaż wiadomość
za dużo na raz- jest lato, powinno się ograniczać złuszczanie.
Przebarwienia pozapalne to min 6 zabiegów. jakie pH ma twój kwas? to też ma bardzo duże znaczenie. PS: migdał świetnie sobie radzi z zaskórnikami, ale warto go łączyć z kw azelainowym.
Kwas zawsze kupuję na mazidlach albo zsk. Rozrabiam ze spirytusem spożywczym. Czy kwas azelainowy jest fotouczulający?
__________________

Keket jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-12, 15:16   #4282
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez mycha9393 Pokaż wiadomość
za dużo na raz- jest lato, powinno się ograniczać złuszczanie.
Przebarwienia pozapalne to min 6 zabiegów. jakie pH ma twój kwas? to też ma bardzo duże znaczenie. PS: migdał świetnie sobie radzi z zaskórnikami, ale warto go łączyć z kw azelainowym.
Ja mam dokładnie odwrotne spostrzeżenia, na zaskórniki klasyka to salicyl, azaleinowy, pirogronowy, LHA (pochodna salicyla). Wydaje mi się, że jeśli komuś migdał pomaga na tę przypadłość, to tak naprawdę nie ma z nią poważnego problemu.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-12, 16:22   #4283
mycha9393
Zakorzenienie
 
Avatar mycha9393
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: DGL
Wiadomości: 6 228
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Ja mam dokładnie odwrotne spostrzeżenia, na zaskórniki klasyka to salicyl, azaleinowy, pirogronowy, LHA (pochodna salicyla). Wydaje mi się, że jeśli komuś migdał pomaga na tę przypadłość, to tak naprawdę nie ma z nią poważnego problemu.
No to mi w badaniach (analizer nati) do licencjata wyszło zupełnie co innego w przypadku do migdała...
Fakt salicyl, azelainowy też super na zaskórniki. Ostatnio też łączyłam migdał z salicylem w proszku z sesdermy i efekty bardzo ładne.
Chociaż ja najbardziej na ten problem lubię połączenie mikrodermabrazji+kwasów.
A otwarte czy zamknięte miałaś?

Cytat:
Napisane przez Keket Pokaż wiadomość
Kwas zawsze kupuję na mazidlach albo zsk. Rozrabiam ze spirytusem spożywczym. Czy kwas azelainowy jest fotouczulający?
nie jest

mnie jednak uczyli, że nawet jeśli kwas nie jest fotouczulający latem należy z nim uważać, ponieważ skóra pozbawiona jest warstewki komórek i przenikanie UV jest bardziej odczuwalne przez skórę.
__________________
cosmetologist
make up artist
lash stylist
kociara
kosmetyko&świecoholiczka

insta


Jesteś odpowiedzialny za to co oswoiłeś..

Edytowane przez mycha9393
Czas edycji: 2015-07-12 o 16:24
mycha9393 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-12, 16:53   #4284
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez mycha9393 Pokaż wiadomość
No to mi w badaniach (analizer nati) do licencjata wyszło zupełnie co innego w przypadku do migdała...
Fakt salicyl, azelainowy też super na zaskórniki. Ostatnio też łączyłam migdał z salicylem w proszku z sesdermy i efekty bardzo ładne.
Chociaż ja najbardziej na ten problem lubię połączenie mikrodermabrazji+kwasów.
A otwarte czy zamknięte miałaś?
Mam otwarte, od ponad 15 lat, zniknęły tylko w czasie stosowania plastrów antykoncepcyjnych. Migdał to nawet w stężeniu 40% nic z nimi nie robi. Inne kwasy zresztą też niespecjalnie, chociaż liczę jeszcze na 10% salicyla w toniku, ale to jesienią.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-12, 21:50   #4285
Keket
Zakorzenienie
 
Avatar Keket
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 3 874
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez mycha9393 Pokaż wiadomość

nie jest

mnie jednak uczyli, że nawet jeśli kwas nie jest fotouczulający latem należy z nim uważać, ponieważ skóra pozbawiona jest warstewki komórek i przenikanie UV jest bardziej odczuwalne przez skórę.
Używam filtru Ziaja 50 dla cery tłustej. cały czas.

To mogę sobie migdałka robić co 3 tyg., a codziennie ten glukonolakton?
Zaskórników mam od groma na całej twarzy. Nie widać tak tego normalnie, ale pod słońce widać, otwarte i zamknięte i grudki, dlatego też dostałam Differin od dermatologa, ale poczekam z nim do jesieni.
__________________

Keket jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-13, 08:54   #4286
mycha9393
Zakorzenienie
 
Avatar mycha9393
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: DGL
Wiadomości: 6 228
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez Keket Pokaż wiadomość
Używam filtru Ziaja 50 dla cery tłustej. cały czas.

To mogę sobie migdałka robić co 3 tyg., a codziennie ten glukonolakton?
Zaskórników mam od groma na całej twarzy. Nie widać tak tego normalnie, ale pod słońce widać, otwarte i zamknięte i grudki, dlatego też dostałam Differin od dermatologa, ale poczekam z nim do jesieni.
ja bym robiła migdał co 1,5 tyg i co drugi dzień glukonolakton
__________________
cosmetologist
make up artist
lash stylist
kociara
kosmetyko&świecoholiczka

insta


Jesteś odpowiedzialny za to co oswoiłeś..
mycha9393 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-30, 11:11   #4287
kasiarzyna0
Raczkowanie
 
Avatar kasiarzyna0
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 57
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

hej czy kwas migdałowy poradzi sobie z tego typu przebarwieniami ( po pryszczach) ? czy jest zbyt delikatny ? stosowalam juz skinoren przez pare miesiecy ale nie bylo zadnych efektow ;/ cholerstwo siedzi juz z dwa lata na moich policzkach/brodzie i nie znika.. a moze jakis inny kwas byl by skuteczniejszy ? mlekowy ? kojowy ? doradźcie a i czy sam tonik kwasowy jest w stanie poradzic sobie z tym czy jednak trzeba dorzucic potem peelingi ? nie mam juz stanow zapalnych ani krostek tylko same 'plamki'... zastanawiam się z którym kwasem spróbować... jakieś rady ?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 15kip2015 (1).jpg (28,9 KB, 35 załadowań)

Edytowane przez kasiarzyna0
Czas edycji: 2015-07-30 o 11:26
kasiarzyna0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-30, 15:32   #4288
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez kasiarzyna0 Pokaż wiadomość
hej czy kwas migdałowy poradzi sobie z tego typu przebarwieniami ( po pryszczach) ? czy jest zbyt delikatny ? stosowalam juz skinoren przez pare miesiecy ale nie bylo zadnych efektow ;/ cholerstwo siedzi juz z dwa lata na moich policzkach/brodzie i nie znika.. a moze jakis inny kwas byl by skuteczniejszy ? mlekowy ? kojowy ? doradźcie a i czy sam tonik kwasowy jest w stanie poradzic sobie z tym czy jednak trzeba dorzucic potem peelingi ? nie mam juz stanow zapalnych ani krostek tylko same 'plamki'... zastanawiam się z którym kwasem spróbować... jakieś rady ?
Kwas migdałowy jak również toniki kwasowe będą za słabe na takie przebarwienia. Sama walczyłam z tym problemem (mam jeszcze trochę do usunięcia) i czasami miałam wrażenie, że nic tak naprawdę nie pomaga, poza oczekiwaniem aż znikną w końcu same. U mnie zjaśniały po mocnych peelingach kwasem salicylowym, ale bardziej dlatego, że bardzo mocno się łuszczyłam, bo kwas ten nie działa stricte na przebarwienia. Do usuwania przebarwień poleca się kwas glikolowy, azelainowy, kojowy/dipalmitynian kwasu kojowego, niacynamid.
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-31, 11:44   #4289
kasiarzyna0
Raczkowanie
 
Avatar kasiarzyna0
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 57
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

azelainowy nic u mnie nie zdziałał hmm to może z tym kojowym spróbuję.. czyli widzę że nie obejdzie się bez intensywnego złuszczania ehhh tak to paskudnie wygląda, makijaż tego nie daje rady zakryć i to wszystko wygląda tak nieestetycznie, że aż mi czasem głupio wychodzić z tym paskudztwem ;/ całą twarz mam tym usianą
kasiarzyna0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-31, 11:46   #4290
Higurashi
Czarna owca
 
Avatar Higurashi
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Underground
Wiadomości: 30 090
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Też mam problem z przebarwieniami, wczoraj po raz pierwszy użyłam serum z witaminą c. Poczekam ze dwa tygodnie i zobaczę, czy cokolwiek się dzieje.
Higurashi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-11-17 21:36:28


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:15.