matura- termin dodatkowy... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-06-04, 19:56   #1
Fairytalee
Raczkowanie
 
Avatar Fairytalee
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 59

matura- termin dodatkowy...


Cześć mam pytanko- otóż z przyczyn zdrowotnych nie mogłam się stawić na geografii 14 maja, dzięki zwolnieniu od lekarza mogę podejść do egzaminu w czerwcu. Z tym wiąże się moje pytanie- czyt któraś z was była w takiej sytuacji? czy dużo osób pisze w czerwcowych terminach czy pojedyncze "rodzynki"? czy matury w czerwcu są trudniejsze od majowych czy jest spora różnica? pewnie nie, ale chciałabym wiedzieć jaka jest wasza opinia na ten temat
Fairytalee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-05, 10:31   #2
sistermorphine
Rozeznanie
 
Avatar sistermorphine
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 883
Dot.: matura- termin dodatkowy...

moja koleżanka w zeszłym roku nie mogła, z powodów zdrowotnych, iść na WOS. w związku z tym pisała w czerwcu. i to chyba jedyna taka osoba, jaką znam. wiesz, ludzie chcą przebrnąć jak najszybciej przez majowy ciąg matur i mieć już w czerwcu święty spokój, a nie bujać się z egzaminami przez dwa miesiące. tylko w wyjątkowych przypadkach decydują się na drugi termin. nie powiem Ci, jak to wygląda z geografią, ale np. chemia czy biologia wcale nie są trudniejsze. robiłam zbiory zadań Witowskiego - były tam oznaczone jego autorskie zadania, zadania z matur oficjalnych, próbnych, czerwcowych i poprawkowych. ciężkie, naprawdę ciężkie, są tylko niektóre autorskie. poziom matur jest zbliżony, więc raczej nie musisz się o to bać.

powodzenia!
__________________
Dopóki mogę iść o własnych siłach,
pójdę tam, gdzie
zechcę.


sistermorphine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-05, 11:24   #3
Fairytalee
Raczkowanie
 
Avatar Fairytalee
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 59
Dot.: matura- termin dodatkowy...

Cytat:
Napisane przez sistermorphine Pokaż wiadomość
moja koleżanka w zeszłym roku nie mogła, z powodów zdrowotnych, iść na WOS. w związku z tym pisała w czerwcu. i to chyba jedyna taka osoba, jaką znam. wiesz, ludzie chcą przebrnąć jak najszybciej przez majowy ciąg matur i mieć już w czerwcu święty spokój, a nie bujać się z egzaminami przez dwa miesiące. tylko w wyjątkowych przypadkach decydują się na drugi termin. nie powiem Ci, jak to wygląda z geografią, ale np. chemia czy biologia wcale nie są trudniejsze. robiłam zbiory zadań Witowskiego - były tam oznaczone jego autorskie zadania, zadania z matur oficjalnych, próbnych, czerwcowych i poprawkowych. ciężkie, naprawdę ciężkie, są tylko niektóre autorskie. poziom matur jest zbliżony, więc raczej nie musisz się o to bać.

powodzenia!
dziękuję bardzo
Fairytalee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-05, 12:47   #4
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: matura- termin dodatkowy...

na www.cke.edu.pl masz arkusze maturalne, czasami również publikują z terminów czerwcowych, więc możesz porównac.
tutaj z 2012 roku masz porównanie
http://www.cke.edu.pl/index.php/arku...amin-maturalny
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-05, 19:25   #5
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: matura- termin dodatkowy...

Cytat:
Napisane przez sistermorphine Pokaż wiadomość
moja koleżanka w zeszłym roku nie mogła, z powodów zdrowotnych, iść na WOS. w związku z tym pisała w czerwcu. i to chyba jedyna taka osoba, jaką znam. wiesz, ludzie chcą przebrnąć jak najszybciej przez majowy ciąg matur i mieć już w czerwcu święty spokój, a nie bujać się z egzaminami przez dwa miesiące. tylko w wyjątkowych przypadkach decydują się na drugi termin. nie powiem Ci, jak to wygląda z geografią, ale np. chemia czy biologia wcale nie są trudniejsze. robiłam zbiory zadań Witowskiego - były tam oznaczone jego autorskie zadania, zadania z matur oficjalnych, próbnych, czerwcowych i poprawkowych. ciężkie, naprawdę ciężkie, są tylko niektóre autorskie. poziom matur jest zbliżony, więc raczej nie musisz się o to bać.

powodzenia!
nie chcą mieć z głowy tylko chcą przystąpić do pierwszej rekrutacji na studia. To zasdanicza różnica.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-05, 19:49   #6
Winston_Smith
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 942
Dot.: matura- termin dodatkowy...

Cytat:
Napisane przez pffe Pokaż wiadomość
nie chcą mieć z głowy tylko chcą przystąpić do pierwszej rekrutacji na studia. To zasdanicza różnica.
po czerwcowej też przystępuje się do 1 rekrutacji.
Winston_Smith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-05, 19:55   #7
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: matura- termin dodatkowy...

Cytat:
Napisane przez Winston_Smith Pokaż wiadomość
po czerwcowej też przystępuje się do 1 rekrutacji.
ale na część kierunków/uczelni liczy się kolejność zgłoszeń i jak komuś poszła matura słabo i na to, że się w ten sposób dostanie to ta jedna matura czerwcowa jest bez sensu jeśli to nie jest przedmiot obowiązkowy.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-06-05, 20:31   #8
Fairytalee
Raczkowanie
 
Avatar Fairytalee
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 59
Dot.: matura- termin dodatkowy...

Cytat:
Napisane przez pffe Pokaż wiadomość
ale na część kierunków/uczelni liczy się kolejność zgłoszeń i jak komuś poszła matura słabo i na to, że się w ten sposób dostanie to ta jedna matura czerwcowa jest bez sensu jeśli to nie jest przedmiot obowiązkowy.
kolejność zgłoszeń? na większość szkół wyższych są robione listy rankingowe, kolejność zgłoszeń nie ma znaczenia. A wyniki egzaminu czerwcowego poznam 27 czerwca ze wszystkimi pozostałymi, napisanymi w maju, maturami. I nie uważam że to jest be sensu- gdyby nie możliwość pisania w terminie dodatkowym mogłabym się pożegnać z moim wymarzonym kierunkiem przez chorobę. Wypadki chodzą po ludziach.
Fairytalee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-06-05 21:31:47


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:26.