Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II - Strona 37 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-04-20, 13:07   #1081
Maverick_1979
Przyczajenie
 
Avatar Maverick_1979
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 13
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY CZ.II

Tak narzekałam, że ciężko rozpuścić ten migdałek w spirytusie, żeby stężenie było w miarę wysokie, a więc przynajmniej 40%, i że na skórze krystalizuje się w oka mgnieniu, ale....

Trzymałam ten proszek na skórze dekoltu i nóg ok 30-40 min. Dwa dni później pojawiła się błonka a po tyg dość gruba warstwa skóry zaczęła się oddzielać - złuszcza się długo niestety, ale pięknie, i nie delikatnie a naprawdę gruba warstwa skóry schodzi. Zdziwiłam się, bo w moim przypadku(skóra tłusta, gruba jak u słonia) nawet TCA złuszcza minimalnie, a tu taki migdałek a taki efekt!

Zakupiłam też kwas mlekowy 80% z myślą o stopach-mam skóre bardzo twardą, szybko grubieje, na basen nie chodzę, bo jak za długo siedzę w wodzie to na piętach mam taką napuchniętą wręcz skórę. Dałam od razu 80%. Po trzech dniach wciąż twarda ale...już nie nabiera tak wody, tzn. nie puchnie, jakby nie była już tak bardzo sucha. Zobaczymy co dalej. Warto próbować i trochę poczekać na efekty.
Maverick_1979 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-20, 14:53   #1082
happenstance
Raczkowanie
 
Avatar happenstance
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 363
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY CZ.II

potrzebuję pomocy kogoś doświadczonego w temacie kwasu migdałowego:
po toniku 5 % zrobiłam pierwsze peeling. 20 % bez alkoholu tylko woda i kwas. i nic. nie piekło, nie szczypało nie łuszczyło się

po 2 tygodniach w czasie świąt postanowiłam zrobić jeszcze jeden żeby przeczekać wylinkę w domu. tym razem 25% z alkoholem. i coż.... na początku wysyp podskórnych bolących gul, z którymi walczę do dzisiaj, a póxniej po TYGODNIU wylinka, która też dopiero sie kończy. ale pozytywnych efektów nie widzę. sporo czarnych kropek na nosie, rozszerzone pory i mam wrażenie, że ,,rozregulowana'' cera

i moje pytanie: czy to moja osobista reakcja i powinnam zmienić kwas? czy zrobiłam coś źle i nie opuszczać migdała, a pokombinować ze stężeniem ?
bardzo proszę kogoś o pomoc co z tym fantem zrobic...
happenstance jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-20, 16:20   #1083
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez happenstance Pokaż wiadomość
potrzebuję pomocy kogoś doświadczonego w temacie kwasu migdałowego:
po toniku 5 % zrobiłam pierwsze peeling. 20 % bez alkoholu tylko woda i kwas. i nic. nie piekło, nie szczypało nie łuszczyło się

po 2 tygodniach w czasie świąt postanowiłam zrobić jeszcze jeden żeby przeczekać wylinkę w domu. tym razem 25% z alkoholem. i coż.... na początku wysyp podskórnych bolących gul, z którymi walczę do dzisiaj, a póxniej po TYGODNIU wylinka, która też dopiero sie kończy. ale pozytywnych efektów nie widzę. sporo czarnych kropek na nosie, rozszerzone pory i mam wrażenie, że ,,rozregulowana'' cera

i moje pytanie: czy to moja osobista reakcja i powinnam zmienić kwas? czy zrobiłam coś źle i nie opuszczać migdała, a pokombinować ze stężeniem ?
bardzo proszę kogoś o pomoc co z tym fantem zrobic...
Jak sama zauważyłaś, użycie alkoholu ma duże znaczenie dla działania peelingu. Etanol jest promotorem przejścia przeznaskórkowego (zwiększa penetrację preparatu) i zarazem rozpuszczalnikiem dla kwasu, który w samej wodzie rozpuszcza się tylko częściowo.

Co do efektów - niestety niektóre osoby tak właśnie reagują na kwasy. To "rozregulowanie", uwidocznienie się zaskórników, zmiany zapalne, to cena, jaką trzeba płacić za gwałtowne oczyszczanie się cery. Dobrze jest stosować kosmetyki z kwasami w niższych stężeniach 2-4 tygodnie przed peelingiem i później po zakończeniu łuszczenia. Możesz spróbować zmniejszyć stężenie kwasu migdałowego do 15% (z dodatkiem alkoholu) albo zmienić kwas (np. na salicylowy, niekoniecznie na spirytusie, może być w postaci salipega lub na oleju). Gdybyś po kolejnych zabiegach znów miała problem z bolesnymi guzkami, radziłabym darować sobie peelingi i stosować regularną pielęgnację preparatami z niskimi stężeniami kwasów.

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2012-04-20 o 19:36
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-20, 19:09   #1084
joaa12
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 767
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY CZ.II

Dziękuje za pomoc
joaa12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-23, 14:49   #1085
Weridiana1986
Zadomowienie
 
Avatar Weridiana1986
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 1 726
Ja póki co używam kwasu migdałowego zakupionego na all. Chciałabym zaopatrzyć się w kwas glikolowy by użyć go na rozstępy na pośladku. Na solarium nie chodzę, a pupy na słońce nie zamierzam narazie wystawiać mam tylko mały problem. Nie bardzo wiem jak obliczyć stężenie - tzn nie wiem ile dodać wody do roztworu, który mi przyślą, by otrzymać konkretne stężenie.
Więc tak : otrzymam buteleczkę kwasu o pojemności 10 ml i stężeniu 70 % . Jak mam obliczyć ile kwasu i ile wody zmieszać by otrzymać roztwór np 50 %

Na all znalazłam coś takiego :

KWAS GLIKOLOWY 70 % buteleczka 15 ml
Roztwór 5% - 1 butelka kwasu o poj. 15 ml+ 260 ml wody
Roztwór 10% - 1 butelka kwasu 15 ml + 100 ml wody
Roztwór 20% - 1 butelka kwasu 15 ml + 50 ml wody
Roztwór 30% - 1 butelka kwasu 15 ml + 26.5 ml wody
Roztwór 40% - 1 butelka kwasu 15 ml + 15 ml wody
Roztwór 50% - 1 butelka kwasu 15 ml + 8 ml wody



Czyli aby otrzymać kwas 50% muszę te 10 ml ( bo tyle zamówić zamierzam ) zmieszać z 5.3 ml wody tak?


Nie wiem czy zmierzam w dobrym kierunku ale zakładając, że żeby otrzymać kwas 50% należy zmieszać butelkę kwasu 70 % o pojemności 15 ml z 8 ml wody, pomyślałam, że podzielę te wartości na 15 - tak by otrzymać wyniki ile ml wody przypada na każdy ml kwasu dla danego stężenia i wyszło mi coś takiego :


5 % = 1 ml kwasu 70 %/ 17.3 ml wody
10% = 1 ml kwasu 70 %/ 6.7 ml wody
20 % = 1 ml kwasu 70 %/ 3.3 ml wody
30 % = 1 ml kwasu 70 %/ 1. 78 ml wody
40 % = 1 ml kwasu 70 %/ 1 ml wody
50 % = 1 ml kwasu 70 %/ 0. 53 ml wody

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2012-04-23 o 19:10 Powód: Post pod postem
Weridiana1986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-23, 19:06   #1086
la figa
Wtajemniczenie
 
Avatar la figa
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 2 679
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Weridiana1986 Pokaż wiadomość
Ja póki co używam kwasu migdałowego zakupionego na all. Chciałabym zaopatrzyć się w kwas glikolowy by użyć go na rozstępy na pośladku. Na solarium nie chodzę, a pupy na słońce nie zamierzam narazie wystawiać mam tylko mały problem. Nie bardzo wiem jak obliczyć stężenie - tzn nie wiem ile dodać wody do roztworu, który mi przyślą, by otrzymać konkretne stężenie.
Więc tak : otrzymam buteleczkę kwasu o pojemności 10 ml i stężeniu 70 % . Jak mam obliczyć ile kwasu i ile wody zmieszać by otrzymać roztwór np 50 %

Na all znalazłam coś takiego :

KWAS GLIKOLOWY 70 % buteleczka 15 ml
Roztwór 5% - 1 butelka kwasu o poj. 15 ml+ 260 ml wody
Roztwór 10% - 1 butelka kwasu 15 ml + 100 ml wody
Roztwór 20% - 1 butelka kwasu 15 ml + 50 ml wody
Roztwór 30% - 1 butelka kwasu 15 ml + 26.5 ml wody
Roztwór 40% - 1 butelka kwasu 15 ml + 15 ml wody
Roztwór 50% - 1 butelka kwasu 15 ml + 8 ml wody



Czyli aby otrzymać kwas 50% muszę te 10 ml ( bo tyle zamówić zamierzam ) zmieszać z 5.3 ml wody tak?
nie rozrabiaj od razu calych 10 ml do jednego stezenia
wez 1 ml i dobieraj do niego rozpuszczalnik
__________________
la figa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-23, 20:14   #1087
Weridiana1986
Zadomowienie
 
Avatar Weridiana1986
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 1 726
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez la figa Pokaż wiadomość
nie rozrabiaj od razu calych 10 ml do jednego stezenia
wez 1 ml i dobieraj do niego rozpuszczalnik
Nie zamierzam rozrabiać od razu całych 10 ml
Zastanawiam się tylko czy moje obliczenia są prawidłowe :

5 % = 1 ml kwasu 70 %/ 17.3 ml wody
10% = 1 ml kwasu 70 %/ 6.7 ml wody
20 % = 1 ml kwasu 70 %/ 3.3 ml wody
30 % = 1 ml kwasu 70 %/ 1. 78 ml wody
40 % = 1 ml kwasu 70 %/ 1 ml wody
50 % = 1 ml kwasu 70 %/ 0. 53 ml wody

Obliczyłam je na podstawie danych podanych na allegro. Tam podane zostały proporcje dla kwasu o stężeniu 70 % i poj. 15 ml. Podzieliłam i wyszły mi takie wartości jak powyżej.
Weridiana1986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-04-23, 20:20   #1088
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY CZ.II


Peeling kwasem glikolowym 10 - 50%

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Roztwór peelingujący należy nanieść na całą twarz w krótkim czasie, nie dłuższym niż 30 sekund.

Uwaga! Peeling glikolowy wymaga uważnej obserwacji skóry.

Zmywa się go po wystąpieniu w miarę równomiernego zaczerwienienia. Zaczerwienienie jest pierwszym znakiem działania kwasu, pojawia się na różnych obszarach skóry zwykle w ciągu 2-5 minut. Po tym czasie zaleca się zmyć peeling, nawet jeśli zaczerwienienie się nie pojawiło.

Kolejna faza to miejscowe zbielenia (zeszronienia, frosty) świadczące o epidermolizie, będące wynikiem nierównomiernej i zbyt głębokiej penetracji kwasu. Nie powinno się dopuszczać do ich powstawania, zwiększają prawdopodobieństwo wystąpienia skutków ubocznych. Gdy już się pojawią, należy jak najszybciej zneutralizować peeling (lub przynajmniej miejsca wystąpienia frostów - to w przypadku gdy chcemy zaczekać, aż cała twarz osiągnie jednolity poziom zaczerwienienia).

Jeżeli peeling niższym stężeniem kwasu jest dobrze tolerowany przez 5 minut, kolejny zabieg można wykonać roztworem o wyższym stężeniu. Peelingi gabinetowe 50-70% wykonywane po raz pierwszy trzyma się przeważnie 2-3 minuty, przy kolejnych zabiegach czas można wydłużyć.

Peeling należy zneutralizować za pomocą
roztworu neutralizującego lub bardzo dokładnie zmyć wodą. Roztwór neutralizujący może być przydatny w sytuacji jak wyżej opisana - gdy chcemy przytrzymać dłużej peeling i musimy neutralizować miejscowe frosty.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Do przygotowania peelingu można użyć strzykawek 2 i 5 ml. Polecam stosować wodę do iniekcji w ampułkach, ewentualnie wodę destylowaną/demineralizowaną. Kwas na spirytusie będzie działał intensywniej.
Przykładowe proporcje:
------------------------------------------------------------------

10%

Woda - 3,8 ml
Kwas glikolowy 70% - 0,5 ml

Spirytus rektyfikowany - 4,7 ml
Kwas glikolowy 70% - 0,5 ml

Woda - 3 ml
Kwas glikolowy 30% - 1,25 ml

Spirytus rektyfikowany - 3 ml
Kwas glikolowy 30% - 1 ml

------------------------------------------------------------------

20%

Woda - 3,2 ml
Kwas glikolowy 70% - 1 ml

Spirytus rektyfikowany - 3,9 ml
Kwas glikolowy 70% - 1 ml

Woda - 1,5 ml
Kwas glikolowy 30% - 2,5 ml

Spirytus rektyfikowany - 1,8 ml
Kwas glikolowy 30% - 2,4 ml

------------------------------------------------------------------

30%


Woda - 2,6 ml
Kwas glikolowy 70% - 1,5 ml

Spirytus rektyfikowany - 3,1 ml
Kwas glikolowy 70% - 1,5 ml

------------------------------------------------------------------

40%


Woda - 1,9 ml
Kwas glikolowy 70% - 2 ml

Spirytus rektyfikowany - 2,4 ml
Kwas glikolowy 70% - 2 ml

------------------------------------------------------------------

50%


Woda - 1,5 ml
Kwas glikolowy 70% - 3 ml

Spirytus rektyfikowany - 1,6 ml
Kwas glikolowy 70% - 2,5 ml

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2013-12-30 o 17:09
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-23, 21:23   #1089
Weridiana1986
Zadomowienie
 
Avatar Weridiana1986
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 1 726
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Do przygotowania jednorazowych porcji peelingu kwasem glikolowym można użyć strzykawek (w tym 1 ml). Przykładowe proporcje na ok. 4 ml:

10%
woda - 3,8 ml
kwas glikolowy 70% - 0,5 ml

20%
woda - 3,2 ml
kwas glikolowy 70% - 1 ml

30%
woda - 2,6 ml
kwas glikolowy - 1,5 ml

40%
woda - 1,9 ml
kwas glikolowy 70% - 2 ml

50%
woda - 1,5 ml
kwas glikolowy 70% - 3 ml

Dziękuję! na pewno skorzystam a co z PH - jakie powinno być dla danego stężenia?

Edytowane przez Weridiana1986
Czas edycji: 2012-04-23 o 21:41 Powód: błąd w tekście
Weridiana1986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-24, 14:26   #1090
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Weridiana1986 Pokaż wiadomość
Dziękuję! na pewno skorzystam a co z PH - jakie powinno być dla danego stężenia?
PH się nie reguluje, no chyba że chcemy zmniejszyć skuteczność peelingu. Ale równie dobrze można po prostu stosować niższe stężenia kwasu. Zawsze należy zaczynać od najniższych stężeń i zwiększać je stopniowo.
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-25, 12:57   #1091
saabin2
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 8
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY CZ.II

Dziewczyny może Wy mi pomożecie
kupiłam na mazdiłach 30g kwasu migdałowego
miałam zamiar robić sobie nim peelingi na plecach. mam na nim straszny tradzik i przebarwienia
jak myslicie dobry pomysl?
zastanawialam sie czy nie lepiej migdalowy zuzyc na twarz, a na plecy kupic cos mocniejszego.
jakiekolwiek rady mile widziane
saabin2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-04-25, 15:36   #1092
p4w
Zakorzenienie
 
Avatar p4w
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 15 045
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY CZ.II

dziewczyny, używam serum migdałowego z BU 10 % - zależało mi na zmniejszeniu i oczyszczeniu porów - używam go od ok miesiąca co kilka dni

niestety stan moich porów jest bez zmian ale mam tak przesuszoną skórę, ze już nie mogę sobie poradzić - nic się nie łuszczy ale w makijażu wyglądam koszmarnie z powodu suchości mojej skóry

dać jeszcze trochę czasu na unormowanie skóry i efekty czy powinnam zmienić preparat/stężenie?

rozumiem, ze suchość zawsze jest przy kawasach, ale jakiś efekt chyba też powinien być
__________________
Tomuś - nasz skarb jest z nami od 29.06.2009



3220g 54 cm

------------------

p4w jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-25, 16:26   #1093
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez p4w Pokaż wiadomość
rozumiem, ze suchość zawsze jest przy kawasach, ale jakiś efekt chyba też powinien być
Możesz spróbować mieszać na dłoni serum z olejem. Kosmetyki z kwasami wcale nie muszą przesuszać, wszystko zależy od receptury. Przy skłonności do przesuszeń na pewno lepsze będą emulsje niż toniki czy żele.
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-26, 07:59   #1094
p4w
Zakorzenienie
 
Avatar p4w
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 15 045
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Możesz spróbować mieszać na dłoni serum z olejem. Kosmetyki z kwasami wcale nie muszą przesuszać, wszystko zależy od receptury. Przy skłonności do przesuszeń na pewno lepsze będą emulsje niż toniki czy żele.
__________________
Tomuś - nasz skarb jest z nami od 29.06.2009



3220g 54 cm

------------------

p4w jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-26, 22:20   #1095
morello cherry
Raczkowanie
 
Avatar morello cherry
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 188
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY CZ.II

czy w trakcie stosowania toniku mozliwy jest wysyp?bo z tego co czytalam to raczej dziewczyny pisaly,ze po peelingu.
stosuje od tygodnia tonik 5% ,skora luszczy sie, ale jest wiecej krost.nie wiem czy to oczyszczanie:co nfused:
jeszcze nie jestem pewna,ale wydaje mi sie ze zaskorniki staja sie mniejsze lub to tylko moje marzenia
morello cherry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-29, 09:08   #1096
Weridiana1986
Zadomowienie
 
Avatar Weridiana1986
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 1 726
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY CZ.II

Ja użyłam w sobotę na rozstępy kwasu glikolowego 70%.. zero szczypania. Zero jakiegoś zaczerwienienia. Na twarz użyłam 50% i trochę szczypało, ale teraz nawet skóra nie schodzi. Mam nadzieję,że jeszcze się tego doczekam, bo nie zniosę faktu,że moja skóra nie reaguje na kwasy. To była moja wielka nadzieja na spłycenie dziur po trądziku
Weridiana1986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-29, 19:55   #1097
Annaluka
Zakorzenienie
 
Avatar Annaluka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 4 010
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY CZ.II

Mam problem... Ogólnie jestem zaprawiona w kwasach.

To jest mój kolejny rok z kwasem migdałowym (zawsze robię serię zabiegów na wiosnę i potem na jesień). No i dzisiaj nałożyłam kolejny raz 25 % i NIC. Zero szczypania...

Czemu wydaje mi się to dziwne? Bo kiedyś przy 15 % czułam mega szczypanie, musiałam się non stop wachlować i z ledwością mogłam wytrzymać 10 minut.

Czy problem może być w wodzie? Używam przegotowanej, bo nie kupiłam jeszcze świeżej destylowanej.
__________________
Wszyscy mają bloga - mam i ja
Bella Beauty
Annaluka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-30, 14:04   #1098
wizazanka 23
Przyczajenie
 
Avatar wizazanka 23
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 4
kwasy ..czerwone placki na czole .pomocy!!

witam mam takie pytanie odnośnie kwasów .Miałam dwie malutkie blizny na czole i kosmetyczka nałożylła mi jakieś kwasy na czolo (nie powiem jakie bo nie wiem) ,których się nie zmywa tylko można cały dzień tak chodzić na skórze z nimi.Kwasy te miałam polożone punktowo i za pierwszym razem było ok .Skórka się złuszczyła wszytsko ladnie wygladało dwa tygodnie pozniej robilam mocne peelingi w domu na czoło i pare dni po tym poszlam kolejny raz na kwasy i teraz mam dwa czerwone placki na czole ,trochę z tego schodzi skóra smaruje to alantanem plus .Pomożcie czy ty normalne ,ze tak to teraz wyglada? skóra wróci do normalnego stanu czy zostana mi jakieś przebarwienia.: mad:
wizazanka 23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-01, 08:24   #1099
Weridiana1986
Zadomowienie
 
Avatar Weridiana1986
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 1 726
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Annaluka Pokaż wiadomość
Mam problem... Ogólnie jestem zaprawiona w kwasach.

To jest mój kolejny rok z kwasem migdałowym (zawsze robię serię zabiegów na wiosnę i potem na jesień). No i dzisiaj nałożyłam kolejny raz 25 % i NIC. Zero szczypania...

Czemu wydaje mi się to dziwne? Bo kiedyś przy 15 % czułam mega szczypanie, musiałam się non stop wachlować i z ledwością mogłam wytrzymać 10 minut.

Czy problem może być w wodzie? Używam przegotowanej, bo nie kupiłam jeszcze świeżej destylowanej.

Ja też użyłam "nie destylowanej" i zastanawiam się czy to może mieć aż tak wielki wpływ, bo kwas glikolowy 50% nie ruszył mojej skóry praktycznie wcale. Żadnego łuszczenia, jedynie miejscami skóra troszkę przesuszona jest. A gdy używałam migdałowego 20% ( nie rozcieńczałam ) to widziałam większy efekt. Coś w tym musi być.
Weridiana1986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-05-01, 15:55   #1100
alunialunia
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 016
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Weridiana1986 Pokaż wiadomość
Ja też użyłam "nie destylowanej" i zastanawiam się czy to może mieć aż tak wielki wpływ, bo kwas glikolowy 50% nie ruszył mojej skóry praktycznie wcale. Żadnego łuszczenia, jedynie miejscami skóra troszkę przesuszona jest. A gdy używałam migdałowego 20% ( nie rozcieńczałam ) to widziałam większy efekt. Coś w tym musi być.
ja stosuję peeling glikolowy (kilka razy 40% i raz 50%)na wodzie do iniekcji i u mnie taki sam efekt, tzn. minimalne łuszczenie,ale jednak cera trochę się rozjaśniła,wydaje mi się że też bardziej nawilżona i jędrna
__________________

alunialunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-01, 16:39   #1101
kroliczek20
Raczkowanie
 
Avatar kroliczek20
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 51
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY CZ.II

Mam problem. Zrobiłam tonik z kw migdalowego 5% i uzywam go ponad tydzien moja mama pare dni. Przed wczoraj zrobiłam sobie peeling ok 18%, wczoraj identyczny zrobilam mojej mamie i dzis wyszly jej brazowe plamki. Nie ma mnie na miejscu wiec nie potrafie tego dokladnie opisac, ale ona się przestraszyla, nie ukrywam ja też.

Czy tak powinno byc?
__________________
Jestę inżynierę!

Zapuszczam włosy
kroliczek20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-02, 17:13   #1102
Weridiana1986
Zadomowienie
 
Avatar Weridiana1986
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 1 726
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY CZ.II

A da się w jakiś sposób sprawdzić czy ten kwas ma takie stężenie jakie przedstawia sprzedawca? Wczoraj nałożyłam kwas glikolowy bez rozcieńczania go - 70 % . Uczucie jakby mnie komary gryzły - takie swędzenie.. ale śladu po tym żadnego. Po 20% migdale skóra była ściągnięta, a po 70% glikolowym nic kompletnie.. jedno mnie zastanawia tylko, bo z palców skóra mi schodzi trochę - nakładałam palcami. A jakoś z twarzy zupełnie nic. Żadnego choćby minimalnego wysuszenia.
Weridiana1986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-03, 08:51   #1103
788bb1639a979260fb005346e9120b060466cef5
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 10 936
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY CZ.II

Nie zrobię sobie krzywdy, jak przy takim słońcu zacznę kurację kwasem migdałowym?
Pojęcia nie mam, gdzie byłam wcześniej i co robiłam, ale jakoś zapomniałam o moim zamiarze zabawy w peelingi kwasem. Cóż, skleroza ponoć nie boli...
788bb1639a979260fb005346e9120b060466cef5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-03, 10:54   #1104
Weridiana1986
Zadomowienie
 
Avatar Weridiana1986
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 1 726
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY CZ.II

[1=788bb1639a979260fb00534 6e9120b060466cef5;3387886 1]Nie zrobię sobie krzywdy, jak przy takim słońcu zacznę kurację kwasem migdałowym?
Pojęcia nie mam, gdzie byłam wcześniej i co robiłam, ale jakoś zapomniałam o moim zamiarze zabawy w peelingi kwasem. Cóż, skleroza ponoć nie boli...[/QUOTE]

Migdał jest jedynym kwasem, który można używać również latem, przy czym ja uważam, że mimo wszystko choćby przez tydzień należy unikać słońca, nie opalać się.
Weridiana1986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-03, 11:26   #1105
advertisement
Wtajemniczenie
 
Avatar advertisement
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 2 477
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY CZ.II

Witam, mam pytanie. Mialam robione 2 zabiegi kwasem migdalowym u kosmetyczki i teraz chcialabym sprobowac sama w domu. Zastanawialam sie nad zakupem gotowego zestawy natinuel (pre peeling, kwas 40%, neutralizator i top gel) czy ktoraz z Was uzywała? Cena dosc niska-ok 36 zl. Myslicie ze warto sprobowac?
advertisement jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-03, 16:13   #1106
Konwalia11
Zadomowienie
 
Avatar Konwalia11
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 238
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY CZ.II

[1=788bb1639a979260fb00534 6e9120b060466cef5;3387886 1]Nie zrobię sobie krzywdy, jak przy takim słońcu zacznę kurację kwasem migdałowym?
Pojęcia nie mam, gdzie byłam wcześniej i co robiłam, ale jakoś zapomniałam o moim zamiarze zabawy w peelingi kwasem. Cóż, skleroza ponoć nie boli...[/QUOTE]
Ja dlugo rozwazalam, czy kontynuowac kuracje kwasem migdalowym, w koncu zdecydowalam, ze poczekam do jesieni. I uwazam, ze slusznie, bo zauwazylam, ze ogromnie latwo jest zetrzec sobie filtr z twarzy Szczegolnie jesli - tak jak ja - uprawia sie rozne sporty: a to filtr splynie z potem z twarzy, a to zetrze go sciagniecie bluzki lub nalozenie czapeczki. Nie, nie dla mnie ta zabawa...
Niby istnieje przekonanie, ze migdal nie jest fotouczulajacy, ale ja to biore na logike: przeciez skora pozbawiona wierzchniej warstwy bedzie bardziej podatna na przebarwienia. Od kiedy nabawilam sie przebarwien na czole po zastosowaniu niby niefotouczulajacego Skinorenu - kwasom w lato mowie NIE!
__________________


Be the change you want to see in the world!
Konwalia11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-03, 16:28   #1107
Annaluka
Zakorzenienie
 
Avatar Annaluka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 4 010
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY CZ.II

Ja zawsze migdał stosuję w okresie wiosenno-letnim i jest OK
__________________
Wszyscy mają bloga - mam i ja
Bella Beauty
Annaluka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-04, 08:46   #1108
788bb1639a979260fb005346e9120b060466cef5
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 10 936
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY CZ.II

Teraz to mam dylemat

Chyba jednak poczekam, aż nie będę musiała śmigać w ciągu dnia na zajęcia i przestawię się tradycyjnie na nocny tryb życia. Takie już uroki fotodermatozy czy jak to się popularniej mówi alergii słonecznej...
788bb1639a979260fb005346e9120b060466cef5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-10, 13:56   #1109
magic1984
Raczkowanie
 
Avatar magic1984
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 84
GG do magic1984
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY CZ.II

Cześć Dziewczyny. Miałam robiony peeling migdałowy 08.05, czyli 2 dni temu i dziś zauważyłam, że mi się skóra zaczęła łuszczyć. Co mam zrobić, żeby na weekend móc się umalować i normalnie wyglądać? Mam komunie w rodzinie.... poproszę o jakieś sprawdzone rady Czy mogę nakładać maseczki nawilżające na noc czy coś innego? Z góry dziękuje
magic1984 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-11, 18:03   #1110
Kasiorek_L
Raczkowanie
 
Avatar Kasiorek_L
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 297
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY CZ.II

Przyznaję się bez bicia, że po godzinnym szukaniu na forum odpowiedniego wątku, poddałam się i zamieszczam post tutaj, jeśli w złym miejscu, bardzo bym prosiła o przeniesienie do odpowiedniego działu..
Do rzeczy. Jestem po piątym zabiegu kwasem glikolowym Glykopeel. Moja cera okazała się dość oporna, ponieważ dermatolog przewidywała 3 zabiegi, a tu proszę, umówiona jestem na szósty. Czy któraś z wizażanek przechodziła taką serię? Czy była u Was duża poprawa? U mnie różnicę widać, ale wielkie gule jak były, tak są. Na noc stosuję Duac, a w ciągu dnia lekki krem nawilżający, zero podkładu. Dostałam też propozycję zastosowania kuracji izotretinoiną, a teraz siedzę i czytam o tym cudzie i nie wiem czy ryzykować, czy sobie odpuścić.
Z góry dziękuję za odpowiedzi
Kasiorek_L jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-11-17 21:36:28


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:42.