Kandydaci 2013 - AGH - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-05-21, 11:20   #31
iamvegas
Wtajemniczenie
 
Avatar iamvegas
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 531
Dot.: Kandydaci 2013 - AGH

Cytat:
Napisane przez yasuole Pokaż wiadomość
Ja gydbym miała wybierać uczelnie ze względu na TŻ, obecnie byłego TŻ to na pewno bym agh nie wybrała za swój priorytet, bo własnie on tam studiuje, co prawda już przed ostatni rok, ale jest. A on ciągle liczy ze pójde tam bo on tam jest. Nic bardziej mylnego!!

A jaki kierunek i specjalność Cię interesuje ?

ja właśnie poniekąd zdecydowałam się na inną uczelnię, żeby nie było spekulacji, że idę do Krk specjalnie dla niego ale okazało się, że moje obecne studia (budownictwo) jakoś niespecjalnie mi przynoszą satysfakcję
ten rok jednak trochę mi dał do myślenia i pozwolił się bardziej zorientować co mnie pociąga. i tak wyszło, że teraz wyczekuję otwarcia wrót rekrutacji żeby podbijać Wydział Inżynierii Materiałowej i Ceramiki jeszcze nie jestem na 100% pewna co do kierunku, ale póki co mam chwilę na zastanowienie. no i ciekawa jestem jak będą wyglądać statyki maturalne w tym roku
__________________
"You can't find the truth, you just pick the lie you like the best."

Marilyn Manson
iamvegas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-21, 11:26   #32
XminorXlosX
Zakorzenienie
 
Avatar XminorXlosX
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 5 826
Dot.: Kandydaci 2013 - AGH

Cytat:
Napisane przez iamvegas Pokaż wiadomość
ja właśnie poniekąd zdecydowałam się na inną uczelnię, żeby nie było spekulacji, że idę do Krk specjalnie dla niego ale okazało się, że moje obecne studia (budownictwo) jakoś niespecjalnie mi przynoszą satysfakcję
ten rok jednak trochę mi dał do myślenia i pozwolił się bardziej zorientować co mnie pociąga. i tak wyszło, że teraz wyczekuję otwarcia wrót rekrutacji żeby podbijać Wydział Inżynierii Materiałowej i Ceramiki jeszcze nie jestem na 100% pewna co do kierunku, ale póki co mam chwilę na zastanowienie. no i ciekawa jestem jak będą wyglądać statyki maturalne w tym roku
Co jest niesatysfakcjonującego dla Ciebie w budownictwie ? Zbieram opinie ciągle
__________________

XminorXlosX jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-21, 12:44   #33
iamvegas
Wtajemniczenie
 
Avatar iamvegas
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 531
Dot.: Kandydaci 2013 - AGH

Cytat:
Napisane przez XminorXlosX Pokaż wiadomość
Co jest niesatysfakcjonującego dla Ciebie w budownictwie ? Zbieram opinie ciągle

ogólnie mało przedmiotów mnie tu ciekawi. na PŚ jest bardzo szeroki zakres materiału z matmy, za którą specjalnie nie przepadam (po semestrze odpadło na niej blisko 100 osób) . ale przede wszystkim budownictwo w lwiej części kręci się wokół mechaniki i wytrzymałości materiałów. w zasadzie ta pierwsza jest podstawą podstaw, żeby cokolwiek ruszać z wytrzymałością. nie wyobrażam sobie siebie ślęczącej przez najbliższe 5 lat nad projektami na kilkadziesiąt stron, liczącej naprężenia w stropach, projektującej więźbę dachową itd. nudzi mnie to niemożliwie, bo ja lubię mieć bardziej wymierne efekty swojej pracy, dlatego tak uwielbiam laboratoria - tam coś się dzieje, a nie tylko cała tablica obliczeń żeby sprawdzić jakie możesz mieć dopuszczalne obciążenie na belce.

są ludzie którym się to podoba, owszem. ale naprawdę nie jest łatwo, zwłaszcza jak nie jest się systematycznym i kiepsko organizuje się sobie czas. chociaż nie mówię, że takie gwiazdy nie przebrnął czego po pierwszym semestrze byłam przykładem ale prędzej czy później przychodzi taki moment, że trzeba siadać do roboty aż łeb odskakuje, śpi się 3 godziny (i to jest opcja luksusowa) i żywi tym co najszybciej przygotować. jednak jak już wspomniałam - da się to tak zorganizować żeby nie było tego morderczego pędu.

dla mnie minusem na budo na PŚ jest jeszcze to, że już na 3 semestrze wybiera się specjalność i to wpływa na to jakie są zajęcia. dlatego gdyby ktoś powiedzmy po semestrze się rozmyślił, że np. KBI nie jest dla niego, bd mieć kiepską sytuację chcąc iść dajmy na to na IPB, gdzie różnią się trochę przedmioty. no i duży minus jak dla mnie, że budo w Gliwicach trwa 6 lat czyli 8 semestrów inżynierka i 4 magisterka (na większości uczelni trwa to rok krócej).

reasumując, nie chcę Cię ani namawiać, ani zniechęcać. mówię Ci to tak z punktu widzenia osoby mającej z tym styczność i tak jakbym chciała żeby ktoś mnie wcześniej uświadomił jak masz jeszcze jakieś wątpliwości to pytaj śmiało.
__________________
"You can't find the truth, you just pick the lie you like the best."

Marilyn Manson
iamvegas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-21, 17:36   #34
XminorXlosX
Zakorzenienie
 
Avatar XminorXlosX
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 5 826
Dot.: Kandydaci 2013 - AGH

Cytat:
Napisane przez iamvegas Pokaż wiadomość
ogólnie mało przedmiotów mnie tu ciekawi. na PŚ jest bardzo szeroki zakres materiału z matmy, za którą specjalnie nie przepadam (po semestrze odpadło na niej blisko 100 osób) . ale przede wszystkim budownictwo w lwiej części kręci się wokół mechaniki i wytrzymałości materiałów. w zasadzie ta pierwsza jest podstawą podstaw, żeby cokolwiek ruszać z wytrzymałością. nie wyobrażam sobie siebie ślęczącej przez najbliższe 5 lat nad projektami na kilkadziesiąt stron, liczącej naprężenia w stropach, projektującej więźbę dachową itd. nudzi mnie to niemożliwie, bo ja lubię mieć bardziej wymierne efekty swojej pracy, dlatego tak uwielbiam laboratoria - tam coś się dzieje, a nie tylko cała tablica obliczeń żeby sprawdzić jakie możesz mieć dopuszczalne obciążenie na belce.

są ludzie którym się to podoba, owszem. ale naprawdę nie jest łatwo, zwłaszcza jak nie jest się systematycznym i kiepsko organizuje się sobie czas. chociaż nie mówię, że takie gwiazdy nie przebrnął czego po pierwszym semestrze byłam przykładem ale prędzej czy później przychodzi taki moment, że trzeba siadać do roboty aż łeb odskakuje, śpi się 3 godziny (i to jest opcja luksusowa) i żywi tym co najszybciej przygotować. jednak jak już wspomniałam - da się to tak zorganizować żeby nie było tego morderczego pędu.

dla mnie minusem na budo na PŚ jest jeszcze to, że już na 3 semestrze wybiera się specjalność i to wpływa na to jakie są zajęcia. dlatego gdyby ktoś powiedzmy po semestrze się rozmyślił, że np. KBI nie jest dla niego, bd mieć kiepską sytuację chcąc iść dajmy na to na IPB, gdzie różnią się trochę przedmioty. no i duży minus jak dla mnie, że budo w Gliwicach trwa 6 lat czyli 8 semestrów inżynierka i 4 magisterka (na większości uczelni trwa to rok krócej).

reasumując, nie chcę Cię ani namawiać, ani zniechęcać. mówię Ci to tak z punktu widzenia osoby mającej z tym styczność i tak jakbym chciała żeby ktoś mnie wcześniej uświadomił jak masz jeszcze jakieś wątpliwości to pytaj śmiało.
Jakim cudem 6 lat ?! a może być, że teraz to zmienili ? Bo ja się natknęłam na informację, że dzienne 5 a zaoczne 6
__________________

XminorXlosX jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-21, 17:49   #35
iamvegas
Wtajemniczenie
 
Avatar iamvegas
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 531
Dot.: Kandydaci 2013 - AGH

przepraszam, trochę wprowadziłam Cię w błąd. magisterka na PŚ trwa normalnie, 3 semestry. za to studia inżynierskie trwają 8 semestrów czyli 4 lata co łącznie daje ponad 5 lat.
możesz to sprawdzić tutaj http://www.polsl.pl/Wydzialy/RB/Strony/psS1.aspx (z tym że specjalność budowlano-architektoniczna i civil engineering mają trochę inny tok, więc przy sprawdzaniu radzę zwrócić uwagę jakiej specjalności się przyglądasz).
__________________
"You can't find the truth, you just pick the lie you like the best."

Marilyn Manson
iamvegas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-21, 18:19   #36
sideritis
Zakorzenienie
 
Avatar sideritis
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Południe
Wiadomości: 3 016
Dot.: Kandydaci 2013 - AGH

Cytat:
Napisane przez iamvegas Pokaż wiadomość
ale prędzej czy później przychodzi taki moment, że trzeba siadać do roboty aż łeb odskakuje, śpi się 3 godziny (i to jest opcja luksusowa) i żywi tym co najszybciej przygotować. jednak jak już wspomniałam - da się to tak zorganizować żeby nie było tego morderczego pędu.
.
dla mnie właśnie ten moment nadchodzi
Przepraszam, że się tak wpitoliłam bezczelnie w waszą dyskusję, chciałam tylko powiedzieć, że AGH jest naprawdę fajna uczelnią (chociaż ma swoje minusy, wiadomo). Na pierwszym roku jest ciężko, niestety dużo nieprzydatnych przedmiotów, ale im wyżej tym (zazwyczaj) zaczyna się robić ciekawiej

Wracam do nauki, to będzie ciężka noc
__________________
„Lepiej jednak skończyć nawet w pięknym szaleństwie niż w szarej, nudnej banalności i marazmie”.

sideritis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-21, 18:25   #37
iamvegas
Wtajemniczenie
 
Avatar iamvegas
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 531
Dot.: Kandydaci 2013 - AGH

każda opinia mile widziana

wszędzie pierwszy rok jest jednak trudny, ale głównie dlatego, że to jest taki przytłaczajacy ogrom materiału i bardzo różni sie od szkoły średniej. a nudne przedmioty są wszędzie i trzeba je po prostu przetrwać

sideritis, życzę zatem owocnej nocy i smacznej kawki
__________________
"You can't find the truth, you just pick the lie you like the best."

Marilyn Manson
iamvegas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-05-21, 20:12   #38
yasuole
Rozeznanie
 
Avatar yasuole
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 592
Dot.: Kandydaci 2013 - AGH

o tak, opinie obecnych studentów jak najbardziej mile widziane
sideritis Co studiujesz? Życzę powodzenia na egzaminach , po tych nieprzespanych nocach

---------- Dopisano o 21:12 ---------- Poprzedni post napisano o 19:42 ----------

Cytat:
Napisane przez Inspire Pokaż wiadomość
mogę teoretycznie się wpisać tu Technologia Chemiczna.
Cześć Zamiłowanie ?
yasuole jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-21, 22:06   #39
sideritis
Zakorzenienie
 
Avatar sideritis
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Południe
Wiadomości: 3 016
Dot.: Kandydaci 2013 - AGH

Geodezję studiuję ;-) do egzaminów to jeszcze ho ho, póki co trzeba projekty i kolosy ogarnąć
__________________
„Lepiej jednak skończyć nawet w pięknym szaleństwie niż w szarej, nudnej banalności i marazmie”.

sideritis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-22, 12:19   #40
XminorXlosX
Zakorzenienie
 
Avatar XminorXlosX
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 5 826
Dot.: Kandydaci 2013 - AGH

Cytat:
Napisane przez iamvegas Pokaż wiadomość
przepraszam, trochę wprowadziłam Cię w błąd. magisterka na PŚ trwa normalnie, 3 semestry. za to studia inżynierskie trwają 8 semestrów czyli 4 lata co łącznie daje ponad 5 lat.
możesz to sprawdzić tutaj http://www.polsl.pl/Wydzialy/RB/Strony/psS1.aspx (z tym że specjalność budowlano-architektoniczna i civil engineering mają trochę inny tok, więc przy sprawdzaniu radzę zwrócić uwagę jakiej specjalności się przyglądasz).
Ouu i wszystko jasne Dzięki
A może na PŚ złożę na budownictwo a na AGH na ... Elektronikę i Telekomunikację? Kolejny szalony pomysł
__________________

XminorXlosX jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-22, 16:49   #41
iamvegas
Wtajemniczenie
 
Avatar iamvegas
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 531
Dot.: Kandydaci 2013 - AGH

Cytat:
Napisane przez XminorXlosX Pokaż wiadomość
Ouu i wszystko jasne Dzięki
A może na PŚ złożę na budownictwo a na AGH na ... Elektronikę i Telekomunikację? Kolejny szalony pomysł

to już Twój wybór
z swojej strony mogę Ci powiedzieć, że znam chłopaka, który studiował rok EiT i żeby tam się utrzymać, musisz być bardzo zdeterminowana i pracowita. on zrezygnował, bo jest tyle nauki, że praktycznie nie pozostaje czas na nic innego. zakres materiału z fizyki na jednym semestrze obejmuje to co ludzie z innych wydziałów robią przez 3. no i mrocznie brzmiąca 'teoria obwodów', która ponoć niszczy mózg
ale to tylko takie zasłyszane opowieści, więc się nie zniechęcaj, może to akurat Twoja dziedzina
polecam Ci poczytać sobie forum AGH, popytać studentów interesujących Cię kierunków o opinie. to naprawdę sporo daje.
__________________
"You can't find the truth, you just pick the lie you like the best."

Marilyn Manson
iamvegas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-05-22, 16:56   #42
yasuole
Rozeznanie
 
Avatar yasuole
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 592
Dot.: Kandydaci 2013 - AGH

Macie link do forum studentów AGH? Bo szukałam i bez większego skutku..
yasuole jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-22, 17:09   #43
iamvegas
Wtajemniczenie
 
Avatar iamvegas
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 531
Dot.: Kandydaci 2013 - AGH

http://forum.ms.agh.edu.pl/viewforum.php?f=139

z tym, że nie dam głowy czy to jest takie główne forum uczelniane, ale i tak sporo ciekawych rzeczy można tu przeczytać.
są oczywiście jeszcze fora konkretnych wydziałów, ale tam w większości wymagana jest rejestracja.
__________________
"You can't find the truth, you just pick the lie you like the best."

Marilyn Manson
iamvegas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-22, 17:56   #44
XminorXlosX
Zakorzenienie
 
Avatar XminorXlosX
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 5 826
Dot.: Kandydaci 2013 - AGH

Cytat:
Napisane przez iamvegas Pokaż wiadomość
to już Twój wybór
z swojej strony mogę Ci powiedzieć, że znam chłopaka, który studiował rok EiT i żeby tam się utrzymać, musisz być bardzo zdeterminowana i pracowita. on zrezygnował, bo jest tyle nauki, że praktycznie nie pozostaje czas na nic innego. zakres materiału z fizyki na jednym semestrze obejmuje to co ludzie z innych wydziałów robią przez 3. no i mrocznie brzmiąca 'teoria obwodów', która ponoć niszczy mózg
ale to tylko takie zasłyszane opowieści, więc się nie zniechęcaj, może to akurat Twoja dziedzina
polecam Ci poczytać sobie forum AGH, popytać studentów interesujących Cię kierunków o opinie. to naprawdę sporo daje.
Kocham fizykę ale te obwody mnie dystansują, faktycznie dziwnie brzmią choć kiedyś widziałam listę przedmiotów na inzynierii biomedycznej kosmos a może na to bym poszła?

Cytat:
Napisane przez iamvegas Pokaż wiadomość
http://forum.ms.agh.edu.pl/viewforum.php?f=139

z tym, że nie dam głowy czy to jest takie główne forum uczelniane, ale i tak sporo ciekawych rzeczy można tu przeczytać.
są oczywiście jeszcze fora konkretnych wydziałów, ale tam w większości wymagana jest rejestracja.
Dzięki
__________________

XminorXlosX jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-22, 18:01   #45
sideritis
Zakorzenienie
 
Avatar sideritis
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Południe
Wiadomości: 3 016
Dot.: Kandydaci 2013 - AGH

http://syllabuskrk.agh.edu.pl/2012-2...my_units/offer - tu jest syllabus AGH, można sobie zobaczyć jakie przedmioty są na poszczególnych kierunkach

I również polecam czytać forum ms agh, kopalnia wiedzy na temat kierunków.
__________________
„Lepiej jednak skończyć nawet w pięknym szaleństwie niż w szarej, nudnej banalności i marazmie”.

sideritis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-22, 18:42   #46
yasuole
Rozeznanie
 
Avatar yasuole
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 592
Dot.: Kandydaci 2013 - AGH

A orientujecie się może, czy na agh prowadzona jest druga rekrutacja, albo czy z podaniem z prośbą o przyjęcie są szanse na zakwalifikowanie się ? Podobno na innych uczelniach takie coś jest. A ja jestem ciekawa, czy rzeczywiście takie coś ma miejsce
yasuole jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-22, 19:04   #47
iamvegas
Wtajemniczenie
 
Avatar iamvegas
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 531
Dot.: Kandydaci 2013 - AGH

Cytat:
Napisane przez XminorXlosX Pokaż wiadomość
Kocham fizykę ale te obwody mnie dystansują, faktycznie dziwnie brzmią choć kiedyś widziałam listę przedmiotów na inzynierii biomedycznej kosmos a może na to bym poszła?

teoria obwodów to jest ponoć naprawdę straszny kosmos inżynieria biomedyczna akurat mnie się całkiem ciekawa wydaje, chociaż nigdy się bardziej nie zagłębiałam w temat

wydaje mi się, że czekanie na drugą rekrutację nie jest najlepszym pomysłem, bo na wielu kierunkach już nie zostają miejsca. lepiej w ogóle gdziekolwiek się na AGH zahaczyć, a potem można spróbować się przenieść. czasami to się ponoć nawet udaje przed rozpoczęciem roku. poza tym w pierwszych dniach października okazuje się ile tak naprawdę jest wolnych miejsc do obsadzenia i wtedy można spróbować się przenieść. zawsze już jednak jesteś zapisana na uczelnię i jest łatwiej
__________________
"You can't find the truth, you just pick the lie you like the best."

Marilyn Manson
iamvegas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-22, 19:13   #48
yasuole
Rozeznanie
 
Avatar yasuole
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 592
Dot.: Kandydaci 2013 - AGH

Cytat:
Napisane przez iamvegas Pokaż wiadomość
teoria obwodów to jest ponoć naprawdę straszny kosmos inżynieria biomedyczna akurat mnie się całkiem ciekawa wydaje, chociaż nigdy się bardziej nie zagłębiałam w temat

wydaje mi się, że czekanie na drugą rekrutację nie jest najlepszym pomysłem, bo na wielu kierunkach już nie zostają miejsca. lepiej w ogóle gdziekolwiek się na AGH zahaczyć, a potem można spróbować się przenieść. czasami to się ponoć nawet udaje przed rozpoczęciem roku. poza tym w pierwszych dniach października okazuje się ile tak naprawdę jest wolnych miejsc do obsadzenia i wtedy można spróbować się przenieść. zawsze już jednak jesteś zapisana na uczelnię i jest łatwiej
Tak tak , takie coś biorę pod uwagę, nie mniej jednak jestem ciekawa czy na agh wgl druga rekrutacja ma miejsce i czy stosunkowo kazda osoba z przeciętnym wynikiem, która nie dostała sie w 1 rek. ma szanse dostac sie w tej drugiej, tudzież z tego podania..
Moja koleżanka, ma takie załamanie, że beznadziejnie matury jej poszły a też chciałaby na coś z geologią jak ja. Dziwne podejście jak dla mnie, że idzie za wyborem koleżanki. No ale Ok.
yasuole jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-22, 19:19   #49
iamvegas
Wtajemniczenie
 
Avatar iamvegas
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 531
Dot.: Kandydaci 2013 - AGH

Cytat:
Napisane przez yasuole Pokaż wiadomość
Tak tak , takie coś biorę pod uwagę, nie mniej jednak jestem ciekawa czy na agh wgl druga rekrutacja ma miejsce i czy stosunkowo kazda osoba z przeciętnym wynikiem, która nie dostała sie w 1 rek. ma szanse dostac sie w tej drugiej, tudzież z tego podania..
Moja koleżanka, ma takie załamanie, że beznadziejnie matury jej poszły a też chciałaby na coś z geologią jak ja. Dziwne podejście jak dla mnie, że idzie za wyborem koleżanki. No ale Ok.

z tego co wiem druga rekrutacja jest, ale raczej nie jest tak łatwo się w niej dostać, bo progi mogą być zaskakująco wysokie. o podaniach pierwsze słyszę. jakby nie było, AGH to renomowana uczelnia i nie wiem czy 'przeciętne' wyniki ich usatysfakcjonują. no chyba, że ktoś chce iść np. na Odlewnictwo, bo z tamtejszych progów wynika, że nawet matury zdać na te 30% nie trzeba
koleżanka niech się nie martwi na zapas, bo może wyniki ją pozytywnie zaskoczą. a jeśli nie, to przecież jest dużo uczelni, nie dostanie się na jedną, to może mimo wszystko załapać się na drugą. warto wybrać taką uczelnię, gdzie jest korzystny przelicznik punktowy.
__________________
"You can't find the truth, you just pick the lie you like the best."

Marilyn Manson
iamvegas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-05-22, 19:24   #50
yasuole
Rozeznanie
 
Avatar yasuole
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 592
Dot.: Kandydaci 2013 - AGH

Cytat:
Napisane przez iamvegas Pokaż wiadomość
z tego co wiem druga rekrutacja jest, ale raczej nie jest tak łatwo się w niej dostać, bo progi mogą być zaskakująco wysokie. o podaniach pierwsze słyszę. jakby nie było, AGH to renomowana uczelnia i nie wiem czy 'przeciętne' wyniki ich usatysfakcjonują. no chyba, że ktoś chce iść np. na Odlewnictwo, bo z tamtejszych progów wynika, że nawet matury zdać na te 30% nie trzeba
koleżanka niech się nie martwi na zapas, bo może wyniki ją pozytywnie zaskoczą. a jeśli nie, to przecież jest dużo uczelni, nie dostanie się na jedną, to może mimo wszystko załapać się na drugą. warto wybrać taką uczelnię, gdzie jest korzystny przelicznik punktowy.
Dziękuję bardzo ! ) wspomnę jej o tym odlewnictwie dla pocieszenia, a potem niech ewentualnie ma nadzieje przy przenoszeniu się
Ja sama co do moich wyników nie jestem pewna. Początkowo byłam pozytywnie zaskoczona swoimi przypuszczeniami po sprawdzeniu odpowiedzi, ale teraz jakoś mam obawy, że te wyniki czerwcowe mnie zaskoczą i to nie pozytywnie Dlatego, też złożę na inną uczelnie, w której będę mogła rozwinąć zainteresowania.
yasuole jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-22, 19:39   #51
iamvegas
Wtajemniczenie
 
Avatar iamvegas
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 531
Dot.: Kandydaci 2013 - AGH

Cytat:
Napisane przez yasuole Pokaż wiadomość
Dziękuję bardzo ! ) wspomnę jej o tym odlewnictwie dla pocieszenia, a potem niech ewentualnie ma nadzieje przy przenoszeniu się
Ja sama co do moich wyników nie jestem pewna. Początkowo byłam pozytywnie zaskoczona swoimi przypuszczeniami po sprawdzeniu odpowiedzi, ale teraz jakoś mam obawy, że te wyniki czerwcowe mnie zaskoczą i to nie pozytywnie Dlatego, też złożę na inną uczelnie, w której będę mogła rozwinąć zainteresowania.
słusznie, nigdy nie można mieć pewności jak nasze światłe CKE oceni matury, więc lepiej się zabezpieczyć. tym bardziej, że rekrutacja jest jednak w ciemno i wypadałoby się rekrutować nie znając swoich wyników, a czasami kilka punktów decyduje o dostaniu się.
http://forum.ms.agh.edu.pl/viewtopic.php?t=17335 tutaj możesz sobie dokładniej zobaczyć progi z ubiegłego roku. jak widać najniższy próg jest na przedmiot główny, więc mimo, że na AGH można wybierać 4 kierunki za jedną opłatą, to jednak ten pierwszy jest często decydujący.
__________________
"You can't find the truth, you just pick the lie you like the best."

Marilyn Manson
iamvegas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-22, 20:07   #52
yasuole
Rozeznanie
 
Avatar yasuole
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 592
Dot.: Kandydaci 2013 - AGH

Cytat:
Napisane przez iamvegas Pokaż wiadomość
słusznie, nigdy nie można mieć pewności jak nasze światłe CKE oceni matury, więc lepiej się zabezpieczyć. tym bardziej, że rekrutacja jest jednak w ciemno i wypadałoby się rekrutować nie znając swoich wyników, a czasami kilka punktów decyduje o dostaniu się.
http://forum.ms.agh.edu.pl/viewtopic.php?t=17335 tutaj możesz sobie dokładniej zobaczyć progi z ubiegłego roku. jak widać najniższy próg jest na przedmiot główny, więc mimo, że na AGH można wybierać 4 kierunki za jedną opłatą, to jednak ten pierwszy jest często decydujący.
Juz dawno tę tabelkę z progami pkt ze str agh mam obcykaną, tylko właśnie mam problem jak dobrze dobrać sobie kolejność kierunków. Czy w pierwszej kolejności wybrać kierunek gdzie jest najniższy prób z tego co mnie interesuje, czy ten który najbardziej bym chciała, nawet jeżeli jego próg z ubiegłych lat był wyższy od pozostałych kierunków które rozpatruje?
yasuole jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-22, 21:09   #53
iamvegas
Wtajemniczenie
 
Avatar iamvegas
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 531
Dot.: Kandydaci 2013 - AGH

Cytat:
Napisane przez yasuole Pokaż wiadomość
Juz dawno tę tabelkę z progami pkt ze str agh mam obcykaną, tylko właśnie mam problem jak dobrze dobrać sobie kolejność kierunków. Czy w pierwszej kolejności wybrać kierunek gdzie jest najniższy prób z tego co mnie interesuje, czy ten który najbardziej bym chciała, nawet jeżeli jego próg z ubiegłych lat był wyższy od pozostałych kierunków które rozpatruje?

przede wszystkim wylicz sobie najbardziej pesymistyczną liczbę punktów. lepiej się miło zaskoczyć kiedy przyjdzie do rekrutacji niż rozczarować, że tak mało. zakładając ten pesymistyczny scenariusz popatrz gdzie byś się dostała. radzę jednak zakładać jeszcze jakieś 50 pkt rezerwy, bo jednak nigdy nie wiadomo czy próg się utrzyma, a tendencja jest raczej wzrostowa.
ja osobiście zamierzam się zahaczyć tam, gdzie wydaje mi się większe prawdopodobieństwo się dostać. łatwiej się potem przenieść niż startować od nowa, bo nie wiadomo jak druga rekrutacja będzie wyglądać i czy zostaną miejsca na jakichś sensownych kierunkach. bo na odlew może się dostać każdy, ale jednak studiowanie dla samego studiowania trochę mija się z celem
__________________
"You can't find the truth, you just pick the lie you like the best."

Marilyn Manson
iamvegas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-22, 21:14   #54
sideritis
Zakorzenienie
 
Avatar sideritis
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Południe
Wiadomości: 3 016
Dot.: Kandydaci 2013 - AGH

Cytat:
Napisane przez yasuole Pokaż wiadomość
Juz dawno tę tabelkę z progami pkt ze str agh mam obcykaną, tylko właśnie mam problem jak dobrze dobrać sobie kolejność kierunków. Czy w pierwszej kolejności wybrać kierunek gdzie jest najniższy prób z tego co mnie interesuje, czy ten który najbardziej bym chciała, nawet jeżeli jego próg z ubiegłych lat był wyższy od pozostałych kierunków które rozpatruje?
Myślę, że progi mogą się wahać w granicach +- 50 punktów. Wiadomo, że na kierunki najbardziej oblegane (jak np. infa, AiR) nie spadną nagle o np. 200-300 punktów.
Ale najlepiej to jednak chyba poczekać na wyniki matur, póki co to jest takie wróżenie z fusów ;-)
__________________
„Lepiej jednak skończyć nawet w pięknym szaleństwie niż w szarej, nudnej banalności i marazmie”.

sideritis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-22, 21:38   #55
yasuole
Rozeznanie
 
Avatar yasuole
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 592
Dot.: Kandydaci 2013 - AGH

Tak, zdecydowanie dla mnie startować tylko tam gdzie się dostane jest zupełnie bez sensu bo nie wybrałam uczelni tylko ze względu na renomę, a ze względu na dobre przygotowanie do zawodu, bądź zawodów które są związane ściśle z moimi zainteresowaniami. Jeżeli miałabym wylądować na odlewnictwie czy czyms podobnym co mnie nie kręci, to stanowczo mówię nie - idę na inną uczelnie.
Niemniej jednak nie przypuszczam tragizmu jeżeli chodzi o wyniki moich matur, a wręcz przeciwnie. Jednak wolę zachować nieco rozwagi, aby w razie czego, w czerwcu nie być negatywnie zaskoczona

Edytowane przez yasuole
Czas edycji: 2013-05-22 o 21:40
yasuole jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-23, 09:06   #56
Kar_ona
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 4
Dot.: Kandydaci 2013 - AGH

Cytat:
Napisane przez Inspire Pokaż wiadomość
mogę teoretycznie się wpisać tu Technologia Chemiczna.
Ja też się wybieram na technologię chemiczną na wydział ceramiki czy energetyki i paliw?
Kar_ona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-23, 11:36   #57
Inspire
Kuźnia inspiracji
 
Avatar Inspire
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 30 455
Dot.: Kandydaci 2013 - AGH

Cytat:
Napisane przez Kar_ona Pokaż wiadomość
Ja też się wybieram na technologię chemiczną na wydział ceramiki czy energetyki i paliw?
Energetyki i paliw raczej, chociaż nie wykluczam, ze spróbuję złożyć na obydwa.

btw. ktoś mnie dostrzegł, jee
__________________
Recenzuję w KWC
i na rossnecie


WYMIANA
Inspire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-23, 16:11   #58
einsamprinzesschen
Raczkowanie
 
Avatar einsamprinzesschen
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Białystok/Kraków
Wiadomości: 203
Dot.: Kandydaci 2013 - AGH

Hej
Ja co prawda przyszła maturzystka, matury mam w 2014, ale myślę o AGH, dokładnie o inżynierii biomedycznej choć biorę pod uwagę jeszcze kilka innych kierunków.
einsamprinzesschen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-23, 17:25   #59
yasuole
Rozeznanie
 
Avatar yasuole
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 592
Dot.: Kandydaci 2013 - AGH

Cytat:
Napisane przez einsamprinzesschen Pokaż wiadomość
Hej
Ja co prawda przyszła maturzystka, matury mam w 2014, ale myślę o AGH, dokładnie o inżynierii biomedycznej choć biorę pod uwagę jeszcze kilka innych kierunków.
Jakie inne kierunki cie jeszcze interesują ?
yasuole jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-23, 19:24   #60
einsamprinzesschen
Raczkowanie
 
Avatar einsamprinzesschen
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Białystok/Kraków
Wiadomości: 203
Dot.: Kandydaci 2013 - AGH

Myślałam także o budownictwie, Inżynierii Środowiska, Geodezjii, technologii chemicznej. Ale jeszcze nie wiem co wyjdzie, najbardziej chyba na IB i Geodezję się nastawiam
einsamprinzesschen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-03-02 00:56:17


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:27.