Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków - Strona 26 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-12-02, 00:10   #751
astraroth
Rozeznanie
 
Avatar astraroth
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 590
Send a message via Skype™ to astraroth
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Cytat:
Napisane przez zapalniczka89 Pokaż wiadomość
I pojawiają się następujące wątpliwości:
1. ph całości. Czy można jakoś je teraz wyliczyć czy trzeba to zrobić dopiero po zmieszaniu- papierkiem i ew dodać sody/kwasu mlekowego?

2. Jak zrobić wersję z konserwantem? Czy można oddać poniższy konserwant?
http://mazidla.com/component/virtuem...category_id=37

Dobrze obliczyłam, że wychodzi 2.5 ml glukonolaktonu, 3.03 kwasu laktobionowego, 0, 016 ml konserwantu (stężenie 0.1%) i 15.98 ml hydrolatu?

Jak długo może stać w łazience taki tonik? Proszę Was kochane o wyrozumiałość
1. Najlepiej zawsze zmierzyć papierkiem lakmusowym.
10% roztwór kwasu laktobionowego ma pH 3.0 a co do glukonolaktonu to mazidła podają, że 6 % roztwór powinien mieć pH 3-4 więc 10% będzie miał jeszcze niższe.
pH powinno zostać podwyższone wodorowęglanem sodu (soda oczyszczona) do co najmniej 4-4,5. Kwas mlekowy nie podwyższa pH.
2. Taki tonik przeżyje 4 tygodnie w lodówce bez konserwantu. EDTA ma zakres stosowania przy pH 4-8, więc ja bym się obawiała dodać do takiego toniku.
astraroth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-02, 01:16   #752
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Tonik zawierający 10% glukonolaktonu i 10% kwasu laktobionowego będzie mega lepki.

Glukonolakton po rozpuszczeniu powoli hydrolizuje do kwasu, w ciągu 2-3 dni pH drastycznie się obniża. Aby przyspieszyć hydrolizę, trzeba przez pewien czas ogrzewać roztwór. Gdy pH mocno się obniży (papierek będzie intensywnie czerwony), można zacząć regulować odczyn.
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-02, 10:07   #753
zapalniczka89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 377
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Dziewczyny jesteście niecenione. To może zrobię 7 % glukonolaktonu i 7% kwasu laktobionowego. Albo tylko 10% z jednego. Nada się poniższy konserwant? http://mazidla.com/component/virtuem...category_id=37

Kiedy się go daje? Miesza się po prostu wszystko? (Chciałabym wersję z konserwantem, bo jak coś stoi w lodówce to nie używam.Marzeniem jest mini lodóweczka w łazience. )

Do 10 % toniku z glukonolaktonem trzeba:
2.5 ml glukonolaktonu, 18 ml hydrolatu i np 0.75% tego konserwantu (obliczyć zmniejszając ilość hydrolatu)

Później zmierzyć ph a następnie ew dodać sody aż do 4-4.5, tak?
__________________
Wymiana:

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...7#post42596287


PROSZĘ, ODPISZ U MNIE
zapalniczka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-02, 10:48   #754
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Cytat:
Napisane przez zapalniczka89 Pokaż wiadomość
Dziewczyny jesteście niecenione. To może zrobię 7 % glukonolaktonu i 7% kwasu laktobionowego. Albo tylko 10% z jednego.
Jak uważasz. Dla mnie nawet 10% samego glukonolaktonu w toniku za bardzo się lepi, ale to kwestia subiektywna.

Cytat:
Napisane przez zapalniczka89 Pokaż wiadomość
Nada się poniższy konserwant? http://mazidla.com/component/virtuem...category_id=37

Kiedy się go daje? Miesza się po prostu wszystko? (Chciałabym wersję z konserwantem, bo jak coś stoi w lodówce to nie używam.
Tak, Optiphen Plus się nada. Dodaj go na końcu, jak już wyregulujesz pH (optymalne to 3,5 - 4,0).
Kosmetyki zawierające wodę powinny być zawsze konserwowane, jeśli planujemy je stosować dłużej niż kilka dni
- takie jest moje stanowisko.

Cytat:
Napisane przez zapalniczka89 Pokaż wiadomość
Do 10 % toniku z glukonolaktonem trzeba:
2.5 ml glukonolaktonu, 18 ml hydrolatu i np 0.75% tego konserwantu (obliczyć zmniejszając ilość hydrolatu)

Później zmierzyć ph a następnie ew dodać sody aż do 4-4.5, tak?
Glukonolakton rozpuść w wodzie i ogrzewaj w kąpieli wodnej przez parę minut; potem zmierz wstępnie pH; gdy papierek będzie mocno czerwony, dodaj kwas laktobionowy; jak się ładnie rozpuści (ma tendencję do tworzenia glutków), zacznij dodawać małymi porcjami sodę (koniecznie, nie ewentualnie) i sprawdzaj za każdym razem pH, aż dojdziesz do 4 (nie musisz podnosić bardziej, jeśli nie masz bardzo wrażliwej cery).

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2012-12-02 o 18:50
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-03, 10:19   #755
gosia1207
Rozeznanie
 
Avatar gosia1207
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 816
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

może powiecie mi co zrobiłam źle... chciałam być mądra i sama zrobić olejek do demakijażu, zamiast gotowca z BU, i wzorem przykładów gotowców z ZSK zrobiłam: 30ml olejku słonecznikowego, 10ml olejku z pestek brzoskwini, 5ml maceratu z kasztanowca i 5 ml emulgatora SLP, wymieszałam, położyłam w lodówce i jak po niedługim czasie (pół godz-godz) wyjęłam to część która była na spodzie zrobiła się tak jak miód gdy jest w lodówce, no ale po wstrząśnięciu stan powrócił do normy chociaż nigdy nie było konsystencji takiej jak ma olejek, jednolitej, trochę jak właśnie miód, potem dodałam jeszcze ok 7 kropli wit E aby olejek się nie popsuł. i po ok 3 godzinach użyłam tego olejku, jestem przyzwyczajona że czasami olejek z BU dostawał się do oczu, ale nie szczypało nic tylko potem obraz trochę zamazany miałam. a tym razem piekło tak mocno jak żaden kosmetyk, ale dosyć krótko i oczy nie chciały łzawić, czym to było spowodowane i co zrobiłam nie tak?
gosia1207 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-05, 18:01   #756
EbonyLuna
Zakorzenienie
 
Avatar EbonyLuna
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 3 064
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Do HA dodałam trochę kwasu kojowego, ekstrakt z cytryny i truskawki, kilka kropel kwasu glikolowego + mlekowego + AHA, a do tego woda demineralizowana i jadę do flaszki po flavo c Takie oto serum na noc. Nic skomplikowanego.
__________________
kosmetyki
odpisuj,proszę,u mnie (:
EbonyLuna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-05, 18:25   #757
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Cytat:
Napisane przez gosia1207 Pokaż wiadomość
jestem przyzwyczajona że czasami olejek z BU dostawał się do oczu, ale nie szczypało nic tylko potem obraz trochę zamazany miałam. a tym razem piekło tak mocno jak żaden kosmetyk, ale dosyć krótko i oczy nie chciały łzawić, czym to było spowodowane i co zrobiłam nie tak?
Olejki z SLP należy porządnie wstrząsać bezpośrednio przed użyciem. Oczy podczas mycia twarzy - bez względu na środek myjący - trzeba mieć zamknięte. Po spłukaniu olejku nie powinno być problemu. Możliwe, że SLP powoduje pieczenie. Spróbuj omijać okolice oczu.

Cytat:
Napisane przez EbonyLuna Pokaż wiadomość
Do HA dodałam trochę kwasu kojowego, ekstrakt z cytryny i truskawki, kilka kropel kwasu glikolowego + mlekowego + AHA, a do tego woda demineralizowana i jadę do flaszki po flavo c Takie oto serum na noc. Nic skomplikowanego.
A gdzie pomiar pH? Kwasów nigdy nie należy dodawać na oko, bez sprawdzania odczynu. Nawet te kilka kropli może sprawić, że pH będzie bardzo niskie.

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2012-12-05 o 18:26
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-12-05, 19:23   #758
_Sarenka_
Zadomowienie
 
Avatar _Sarenka_
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 1 008
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

jak wygląda skuteczność 1% palmitynianu retinylu rozpuszczonego w oleju ? stosowała któraś?
__________________
kosmetolog szuka pracy
_Sarenka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-06, 06:58   #759
Samantha7
Zakorzenienie
 
Avatar Samantha7
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Z daleka
Wiadomości: 4 258
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Dziewczyny chcialabym zrobic 2% tonik z kwasu mlekowego.
Czy mozecie mi powiedziec czy dobrze to wszystko obliczylam?
Jestem w ciazy i nie chce sobie zrobic krzywdy

30g toniku

kwas mlekowy 2% - 0.70g - 0.58ml
1% HA 20% - 6g - 5.49ml
wit.B3 3% - 0.9g - 1.63ml
sok aloesowy 25% - 7.5g - 7.42ml
woda destylowana - 50% -15ml

Edit: moj kwas mlekowy jest 88%

__________________
Nie uzywam kosmetykow testowanych na zwierzetach https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=597085

Moja galeria pazurkowa https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=611423

Edytowane przez Samantha7
Czas edycji: 2012-12-06 o 07:00
Samantha7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-06, 20:51   #760
EbonyLuna
Zakorzenienie
 
Avatar EbonyLuna
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 3 064
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość

A gdzie pomiar pH? Kwasów nigdy nie należy dodawać na oko, bez sprawdzania odczynu. Nawet te kilka kropli może sprawić, że pH będzie bardzo niskie.
Dziś szukałam papierków w kilku miejscach, jednak nigdzie nie znalazłam W takim razie poczekam, aż uda mi sie namierzyć, ewentualnie dorzucę do zamówienia na ZSK. Nie mniej jednak, dziękuję za sugestię.
__________________
kosmetyki
odpisuj,proszę,u mnie (:
EbonyLuna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-13, 14:30   #761
astraroth
Rozeznanie
 
Avatar astraroth
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 590
Send a message via Skype™ to astraroth
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Chciałam Mamci ukręcić krem na stopy i zrogowaciały naskórek na łokciach i kolanach z dużą ilością mocznika. Pomyślałam o tej miksturze: KLIK
A - Faza olejowa 35%
3% MGS
4% Alkohol cetylowy
5% Frakcjonowany olej kokosowy
9% Lanolina
14% Masło Shea
Faza wodna – B – 65% (pH ok 3,5)
40% hydrolat szałwiowy lub miętowy

15% Mocznik
5% Kwas mlekowy 70%
5%Gliceryna lub sorbitol 70%

I teraz mam zagwostkę, jestem w posiadaniiu wszystkich składników oprócz kwasu mlekowego. Czy zamiast niego mogę użyć glukonolaktonu lub kwasu laktobionowego? Jeśli tak to, który będzie lepszy? Ja bym się skłaniała ku zamianie na glukonolakton, ale pewności nie mam stąd moje pytanie.
astraroth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-12-14, 10:55   #762
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Cytat:
Napisane przez EbonyLuna Pokaż wiadomość
Dziś szukałam papierków w kilku miejscach, jednak nigdzie nie znalazłam W takim razie poczekam, aż uda mi sie namierzyć, ewentualnie dorzucę do zamówienia na ZSK. Nie mniej jednak, dziękuję za sugestię.
Na Allegro można dostać bez problemu.

Cytat:
Napisane przez astraroth Pokaż wiadomość
I teraz mam zagwostkę, jestem w posiadaniiu wszystkich składników oprócz kwasu mlekowego. Czy zamiast niego mogę użyć glukonolaktonu lub kwasu laktobionowego? Jeśli tak to, który będzie lepszy? Ja bym się skłaniała ku zamianie na glukonolakton, ale pewności nie mam stąd moje pytanie.
Glukonolakton w takiej ilości może drastycznie obniżyć pH (trudno przewidzieć, jeśli to na hydrolacie). Dobrze by było zmniejszyć stężenie (np. do 2%) i ewentualnie podnieść pH mleczanem sodu do poziomu wymaganego dla stabilności emulgatora (minimum 3,5). Laktobionowego trochę szkoda do stóp, ale też może być, nie zakwasi tak mocno.
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-14, 12:32   #763
astraroth
Rozeznanie
 
Avatar astraroth
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 590
Send a message via Skype™ to astraroth
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Na Allegro można dostać bez problemu.



Glukonolakton w takiej ilości może drastycznie obniżyć pH (trudno przewidzieć, jeśli to na hydrolacie). Dobrze by było zmniejszyć stężenie (np. do 2%) i ewentualnie podnieść pH mleczanem sodu do poziomu wymaganego dla stabilności emulgatora (minimum 3,5). Laktobionowego trochę szkoda do stóp, ale też może być, nie zakwasi tak mocno.
Lorri, Twa pomoc nieoceniona jest. Dziękuję bardzo za odp.
Zamierzam użyć wody do wstrzykiwań zamiast hydrolatu, więc nie wpłynie na pH. Na stopy mojej Mamci nie żal mi żadnego kwasu, ale może mniej inwazyjne mazidło będzie jak użyję mniejszego stężenia glukonolaktonu, bo on mi się jakiś bardziej łagodny wydaje być (na podstawie doświadczeń własnych).
astraroth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-14, 18:32   #764
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Cytat:
Napisane przez astraroth Pokaż wiadomość
Na stopy mojej Mamci nie żal mi żadnego kwasu, ale może mniej inwazyjne mazidło będzie jak użyję mniejszego stężenia glukonolaktonu, bo on mi się jakiś bardziej łagodny wydaje być (na podstawie doświadczeń własnych).
Stopom glukonolakton krzywdy nie zrobi nawet w wyższym stężeniu, tylko pH trzeba podnieść odpowiednio po zakończeniu hydrolizy (albo wcześniej mleczanem sodu). Glukonolakton bardziej łagodny Ci się wydaje? Dla mnie laktobionowy to najdelikatniejszy z kwasów, mój niezbędnik ostatnio .
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-15, 21:51   #765
doris_99
Raczkowanie
 
Avatar doris_99
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Łódż
Wiadomości: 43
GG do doris_99
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Strasznie mi się to spodobało:
Hialuronowo-owsiane ekspresowe serum do twarzy
Kwas hialuronowy - 1% roztwór (humektant) 1,5 ml
Owies hydrolizowany (proteina; humektant) 2 krople**
NMF – Naturalny Czynnik nawilżajacy (humektant) 1 kropla**
Wybrany olej\macerat zimnotłoczony* 1,5 ml

Poczytałam o olejach i wybrałam z amarantusa. Ma wspaniałe recenzje.
CO o tym myślicie? Stosowała któraś z Was to serum? Nie wychodzi tanio, ale chyba na trochę wystarczy co? A żeby troszkę zaoszczędzić mogę np mieszać w tym serum olej z amarantusa z marchwiowym? Jest taniutki a recenzje też ma fajne. Albo słonecznikowym zimnotłoczonym? Mam go już, więc chętnie wykorzystam. Chociaż zdaje się, że bardziej nadaje się do cery tłustej, trądzikowej.
I czy do takiego serum dla zwiększenia efektu mogłabym dodawać mocznik? Bo też mam. Albo sok z aloesu? Połączy się?
Mam w końcu stycznia urodziny to zrobiłabym sobie może taki prezent. Nie posiadam na własność faceta co by mnie porozpieszczal, więc żeby się choć troszkę lepiej poczuć i dowartościować zainwestowałabym w luksusik. Może któraś z Was już tego próbowała ? Poproszę o recenzję.

---------- Dopisano o 22:51 ---------- Poprzedni post napisano o 22:23 ----------

O i to takie fajne! Próbowałyście?
Tonik 10% Kwas L- mlekowy
Woda destylowana 14 ml
Kwas hialuronowy – 1% roztwór (humektant) 3,60 ml
Kwas L-mlekowy 80% (kwas hydroksylowy; eksfoliant) 1,70 ml
Jakbym już miała ten kwas hialuronowy to może dokupię tylko kwas mlekowy i będę używała tego toniku na zmianę z serum owsiano-hialutronowym? Tak bym bardzo chciała polepszyć wygląd swojej buzi.
Tyle zmartwień (właśnie w trakcie pisania okazało się, że znów zalałam sąsiadów, przeklęta pompa. CIągle się psuje. A przedwczoraj spędziłam 3 godziny żeby ją naprawić. I myślałam nawet, że mi się udało) One na pewno odciskają znamię na cerze, ale jak nie zacznę się ratować za dwa lata będę wyglądała jak mumia.
doris_99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-16, 08:50   #766
astraroth
Rozeznanie
 
Avatar astraroth
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 590
Send a message via Skype™ to astraroth
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Stopom glukonolakton krzywdy nie zrobi nawet w wyższym stężeniu, tylko pH trzeba podnieść odpowiednio po zakończeniu hydrolizy (albo wcześniej mleczanem sodu). Glukonolakton bardziej łagodny Ci się wydaje? Dla mnie laktobionowy to najdelikatniejszy z kwasów, mój niezbędnik ostatnio .
Mazidła dla mamci ukręcone, mam nadzieję, że Jej pomogą.
Ponieważ ma być to prezent świąteczny opakowałam je elegancko, oceńcie same.
Lorri, a zdradzisz jak albo w czym używasz tego laktobiona?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg kremy.jpg (63,8 KB, 66 załadowań)
astraroth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-16, 11:45   #767
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Cytat:
Napisane przez astraroth Pokaż wiadomość
Mazidła dla mamci ukręcone, mam nadzieję, że Jej pomogą.
Ponieważ ma być to prezent świąteczny opakowałam je elegancko, oceńcie same.
Lorri, a zdradzisz jak albo w czym używasz tego laktobiona?
W serum antyoksydacyjnym na dzień i eksfoliacyjnym na noc (w połączeniu z migdałem).

Prezenty świetnie zapakowane.
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-16, 14:29   #768
doris_99
Raczkowanie
 
Avatar doris_99
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Łódż
Wiadomości: 43
GG do doris_99
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Astra prezenty wyglądają ślicznie. Aż żałuję, że nie jestem Twoją mamunią, A może dasz się zaadoptować?
Napiszcie bardzo proszę co myślicie o tym serum i toniku.
doris_99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-19, 10:21   #769
WhiteRainbow
Raczkowanie
 
Avatar WhiteRainbow
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 50
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Fajny pomysł na prezent może sama zrobię coś takiego.

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2012-12-19 o 15:59 Powód: OT
WhiteRainbow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-12-19, 19:06   #770
Agawa24
Raczkowanie
 
Avatar Agawa24
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 273
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Kilka dni temu chciałam ukrecic 2 kremy, to byly gotowe zestawy z zsk: "Krem na noc, 7 witamin" i "Lekki krem nawilżający." Tylko, ze ten przepis wydaje mi się dosc dziwny, w sensie to dzielenie fazy tłuszczowej na 3 części. Dlatego ja nie dzieliłam fazy tłuszczowej tylko od razu zrobiłam wszystko. W związku z tym pomnozylam ilość skłądników z fazy wodnej przez 3 (w tym i ilośc wody przez 3) żeby było do całości a nie do 1/3 fazy tłuszczowej jak podawali w przepisie. Jak myślicie, dobrze zrobiłam? Mi się wydaje, ze tak, dlatego, że potem po zsumowaniu wyszło mi 150ml kremu czyli tyle ile miałoby wyjść w całości.
Po drugie, jak robicie łaźnie wodną? To jest garnek z woda na gazie i normalnie tam do niego wstawiacie zlewkę? Ja wypełniłam taką miseczke ciepłą wodą i postawiłam ja u siebie w pokoju. To był chyba błąd bo nie wszystko sie rozpuściło i zostały takie białe płatki (to chyba monostearynian glicerolu) i teraz cięzko sie krem nakłada.
Ogólnie sama nie wiem czy jestem zadowlona, wszystko wyszło jakoś tak dziwnie, wiem, ze daleko mi do perfekcji ale nie zamierzam rezygnowac z krecenia
Agawa24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-22, 16:21   #771
astraroth
Rozeznanie
 
Avatar astraroth
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 590
Send a message via Skype™ to astraroth
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Cytat:
Napisane przez _Sarenka_ Pokaż wiadomość
jak wygląda skuteczność 1% palmitynianu retinylu rozpuszczonego w oleju ? stosowała któraś?
Ja po zużyciu jednej flaszki żadnego efektu nie widziałam więc sięgnęłam po witaminkę A większego kalibru i skuteczność tej dopiero na dziobie widać.

---------- Dopisano o 17:21 ---------- Poprzedni post napisano o 17:16 ----------

Cytat:
Napisane przez Agawa24 Pokaż wiadomość
Po drugie, jak robicie łaźnie wodną? To jest garnek z woda na gazie i normalnie tam do niego wstawiacie zlewkę? Ja wypełniłam taką miseczke ciepłą wodą i postawiłam ja u siebie w pokoju. To był chyba błąd bo nie wszystko sie rozpuściło i zostały takie białe płatki (to chyba monostearynian glicerolu) i teraz cięzko sie krem nakłada.
Ogólnie sama nie wiem czy jestem zadowlona, wszystko wyszło jakoś tak dziwnie, wiem, ze daleko mi do perfekcji ale nie zamierzam rezygnowac z krecenia
Łaźnia wodna to ogrzewanie obu faz w gorącej wodzie do temperatury co najmniej rozpuszczenia się olejów i emulgatorów czyli minimalnie ok. 51-53 C. Żeby tak ogrzać zlewki (np. szklane ) trzeba bardzo długo ogrzewać utrzymując taką temperaturę lub szybciej wstawić je do garnka z wodą o temperaturze dużo wyższej niż ta, do której chcemy ogrzać zawartość zlewek. U Ciebie nie rozpuścił się emulgator więc podejrzewam, żę ogrzałaś fazę olejową do temp. ok. 40-45 C i stąd taki efekt. Niestety, zęby bawić się w przygotowywanie kremów metodą na gorąco należy zaopatrzyć się albo w termometr (np. ja) lub też podgrzewacz do butelek dla dzieci z regulatorem temperatury (jak np. Lorri). Co do kuchenki to ja mam płytę grzewczą, więc tam łatwiej o odkażenie całego blatu a z kuchenką gazową będzie problem. Ja bym się bała o czystość palników i możliwość dostania się bakterii i innych paskudztw.

Edytowane przez astraroth
Czas edycji: 2012-12-24 o 15:35
astraroth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-22, 22:37   #772
doris_99
Raczkowanie
 
Avatar doris_99
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Łódż
Wiadomości: 43
GG do doris_99
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Nikt mi nie napisał co myśli o tym serum hialuronowo owsianym. Szkoda. Strasznie się napaliłam, więc właśnie zrobiłam zakupy. Czekam na przesyłkę.
doris_99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-26, 10:33   #773
doris_99
Raczkowanie
 
Avatar doris_99
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Łódż
Wiadomości: 43
GG do doris_99
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

RETY!!! zapomniałam zamówić oleju!!! Mam w domu lniany zimnotłoczony. Niestety nie ma na nim informacji czy jest rektyfikowany. Mogę go użyć? Bo mam też słonecznikowy zimnotłoczony nierektyfikowany, ale to chyba raczej (no tak przynajmniej zrozumiałam z tego co przeczytałam) do cery tłustej, trądzikowej, a ja mam całą KOSZMARNIE SUCHĄ .
Proszę odpiszcie bo spodziewam się przesyłki zaraz po świętach i bardzo, bardzo, najbardziej na świecie, chciałabym to serum od razu stosować. Nie mam już czasu na czekanie. Czekałam 42 lata i moja skóra GŁOŚNO krzyczy RATUNKU !!!!!!!!!!
doris_99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-27, 09:39   #774
astraroth
Rozeznanie
 
Avatar astraroth
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 590
Send a message via Skype™ to astraroth
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Cytat:
Napisane przez doris_99 Pokaż wiadomość
RETY!!! zapomniałam zamówić oleju!!! Mam w domu lniany zimnotłoczony. Niestety nie ma na nim informacji czy jest rektyfikowany. Mogę go użyć? Bo mam też słonecznikowy zimnotłoczony nierektyfikowany, ale to chyba raczej (no tak przynajmniej zrozumiałam z tego co przeczytałam) do cery tłustej, trądzikowej, a ja mam całą KOSZMARNIE SUCHĄ .
Proszę odpiszcie bo spodziewam się przesyłki zaraz po świętach i bardzo, bardzo, najbardziej na świecie, chciałabym to serum od razu stosować. Nie mam już czasu na czekanie. Czekałam 42 lata i moja skóra GŁOŚNO krzyczy RATUNKU !!!!!!!!!!
Doris, lniany też polecany jest do cery trądzikowej, ale lniany z pewnością jest tłuściejszy od słonecznikowego. Jak masz takiego suchara na twarzy to ja bym rzuciła lnianego, sezamowy byłby jeszcze lepszy (np. Oleofarmu zimnotłoczony w sklepie flaszka 250 ml za ok. 18zł), ale oba mają bardzo charakterystyczne zapachy i dużo osób ma do niego wstręt. Nawet dodatek 5 % sezamowego w balsamie czuć mocno, więc jeśli tolerujesz lniany to wal śmiało .
astraroth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-27, 12:24   #775
nafiyqa
Zakorzenienie
 
Avatar nafiyqa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 17 000
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Mam pytanie:
co moglabym dodac do 150ml wody rozanej Dabur (i w jakich ilosciach) sposrod składnikow:
aloes zatezony, l-cysteina, niacynamid, all-in-one, gliceryna, mleczko pszczele, jedwab hydrolizowany, keratyna hydrolizowana, pantenol, sorbitol, alantoina.

Dodam, ze cere mam mieszana, ze sklonnosciami do wypryskow, zalezy mi na usunieciu sladow potradzikowych.
__________________
Kubeczek - 17.02.2013

nafiyqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-28, 07:35   #776
doris_99
Raczkowanie
 
Avatar doris_99
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Łódż
Wiadomości: 43
GG do doris_99
Astra wielkie dziękuję za odpowiedź. Niestety mam bardzo duży problem. Odechciało mi się wszystkiego. Nawet tych zabiegów i kombinowania. Już nic nie ma sensu.

EDIT: Bogu niech będą dzięki. Wszystko się wyjaśniło!!!! Niech ta przesyłka już przychodzi.

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2012-12-28 o 12:54 Powód: Post pod postem
doris_99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-29, 08:06   #777
doris_99
Raczkowanie
 
Avatar doris_99
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Łódż
Wiadomości: 43
GG do doris_99
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Przyszła. Zrobiłam tonik. Hydrolat z róży białej pachnie obłędnie. Oj co ja się nakombinowałam. Wyparzyłam miseczkę wrzątkiem, a potem wstawiłam jeszcze do mikrofali, żeby było czyściutkie. Strzykawka w ruch. Mieszadełko. I CHOLERA. Łyżeczki 0,15 ml nie posiadam, a miałam tym sodę odmierzyć. 7 takich porcyjek miało być. No to pomnożyłam i odmierzyłam strzykawką. Będzie dobrze? Najpierw robiąc zakupy na mazidłach myślałam, że jak jest podana konkretna ilość sody to nie muszę mieć papierka lakmusowego. Teraz żałuję, że go nie mam. No ale za późno na wylewanie łez. Już tak musi zostać.
Po toniku przyszła pora na serum. No tu poszło bez problemu. Wybełtałam jak napisali, zgęstniało, nałożyłam.
Jestem tylko troszkę smutna, bo liczyłam powiem szczerze na choć jedną maleńką próbeczkę od mazideł. Niestety. Nie zasłużyłam.
Doradźcie mi proszę. Wyczytałam na mazidłach, że ten tonik mogę używać na noc dwa-trzy razy w tygodniu. A co z pozostałymi dniami? Może być np tonik salicylowy 5%?
doris_99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-29, 12:13   #778
_Sarenka_
Zadomowienie
 
Avatar _Sarenka_
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 1 008
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Cytat:
Napisane przez nafiyqa Pokaż wiadomość
Mam pytanie:
co moglabym dodac do 150ml wody rozanej Dabur (i w jakich ilosciach) sposrod składnikow:
aloes zatezony, l-cysteina, niacynamid, all-in-one, gliceryna, mleczko pszczele, jedwab hydrolizowany, keratyna hydrolizowana, pantenol, sorbitol, alantoina.

Dodam, ze cere mam mieszana, ze sklonnosciami do wypryskow, zalezy mi na usunieciu sladow potradzikowych.
ja bym dodała wit b3. gliceryna może zapychać, mleczko pszczele też jest w glicerynie, sorbitol nawilży, jedwabiu bym nie dodała - lepiej dołożyc do maski do włosów a aloes też możesz dolać, humektant, nawilży zawzze coś L cysteina też fajnie się sprawdza do włosów, tylko wszystko w granicach normy - do 5%max.
_Sarenka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-29, 14:43   #779
nafiyqa
Zakorzenienie
 
Avatar nafiyqa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 17 000
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Cytat:
Napisane przez _Sarenka_ Pokaż wiadomość
ja bym dodała wit b3. gliceryna może zapychać, mleczko pszczele też jest w glicerynie, sorbitol nawilży, jedwabiu bym nie dodała - lepiej dołożyc do maski do włosów a aloes też możesz dolać, humektant, nawilży zawzze coś L cysteina też fajnie się sprawdza do włosów, tylko wszystko w granicach normy - do 5%max.
Dziekuje Ci
Zdecydowalam sie na wit.b3 i aloes. Tylko ile tego dodac do 150ml wody rozanej?

Jedwab jest super w polaczeniu z sorbitotem stosowany jako serum do twarzy
L-cysteina, brrr. Moje wlosy jej nie lubia, dlatego chcialam zuzyc do twarzy.
__________________
Kubeczek - 17.02.2013


Edytowane przez nafiyqa
Czas edycji: 2012-12-29 o 14:57
nafiyqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-29, 15:51   #780
_Sarenka_
Zadomowienie
 
Avatar _Sarenka_
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 1 008
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Cytat:
Napisane przez nafiyqa Pokaż wiadomość
Dziekuje Ci
Zdecydowalam sie na wit.b3 i aloes. Tylko ile tego dodac do 150ml wody rozanej?
A jaki masz aloes? zatężony 10-krotnie? jeśli tak, to bym dodała 15ml by osiągnąć stężenie 10% , a niacynamidu ok 14 ml (7,5 g).
_Sarenka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-08-31 15:16:33


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:13.