Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2. - Strona 93 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-04-23, 13:12   #2761
201604251028
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 2 726
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez saintfreak Pokaż wiadomość
Cześć! Zastanawiam się od jakiegoś czasu, jaki typ kolorystyczny może mnie określać, choćby pi razy drzwi - zależy mi na tym głównie pod kątem makijażu kolorowego, z ubraniami nie szaleję Nie mam jednak całkiem oka do tego. Czy ktoś by pomógł?

1. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?

Właściwie wszystkie moje ubrania są czarne, więc ciężko mi coś na ten temat powiedzieć. Wydaje mi się, że pasują do mnie.

2. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń?

Czerń raczej tak, z bielą wyglądam trochę topielczo.

3. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste?

Raczej nie, chyba by zagłuszały mój wygląd.

4. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone?

Raczej tak, choć może bardziej: pastelowe.

5. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne?

Nie wiem. Obie grupy zdają się podkreślać płytko unaczynioną skórę.

6. Jak się opalasz?

Raczej ciężko, początkowo całkiem na różowo, potem przechodzi to przez brzoskwinię i kończy się na raczej ciepłym, jasnym brązie.

7. Kolor oczu.

Szaro-niebieskie, niekiedy wybija się trochę zieleni.

8. Cera.

Jasna, różowa na twarzy (niewykluczone, że to kwestia jedynie naczynek), na reszcie ciała ma odrobinę więcej żółci, ale w porównaniu z koleżankami mam jej w sobie niewiele. Nieliczne piegi na twarzy, jasne.

9.Naturalny kolor włosów.

Dość łatwo się zmieniał, początkowo oscylował między jasnym brązem/ciemnym blondem, parę lat później zmienił się na dość jasny blond, żółto-szary.

10. Kolor ust.
Blady róż.

Dołączam zdjęcia, po kolei:
1. naturalny kolor włosów, cera opalona
2. włosy rozjaśnione (w późniejszym czasie podobne odrastały), cera taka, jak zwykle
3. włosy silnie rozjaśnione, widać tę różowość na twarzy
4. włosy farbowane na rudo, różowość dalej widoczna.
Nic nie mogę wywnioskować z twoich wypowiedzi, ale chciałam tylko napomknąć, że najlepiej wyglądasz na pierwszym zdjęciu. Jaki masz teraz kolor włosów? Ani ten rozjaśniony, ani ciemny ci nie pasują i jeszcze bardziej podkreślają zaróżowienie skóry.
201604251028 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-23, 23:30   #2762
saintfreak
Raczkowanie
 
Avatar saintfreak
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 228
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez kaguya Pokaż wiadomość
No czerń ci nie pasuje, po prostu ją lubisz. Skoro nie pasują ani jaskrawe, ani głebokie, ani ciemne, czerń NIE MOŻE pasować
Skoro nosisz się na czarno, możesz nie być obiektywna. Musisz przymierzać kolory.
I powtarzam: odpowiadajcie na pytania szczegółowo, inaczej nie możemy pomóc.
Jak kolory ciemne? Zgaduję, że źle ci w bardzo dużej ilości ciemnych, bo z wyglądu jesteś jasna i delikatna.
Jak jasne? Pasują pastelowe i jasne? Jeśli kolory łagodne i zgaszone (nie zszarzałe) w stronę ciepłych to Zgaszona Jesień, choć nie odrzucałabym typów Jasnych.
Dziękuję za jakiś wstępny wniosek To dodatkowy problem - od chyba 8 lat nie mam żadnych ubrań poza czarnymi, więc nie wiem, czy w ogóle potrafię jeszcze obiektywnie spojrzeć na problem kolorystyki... Spróbuję zrobić zdjęcia z z jakimiś kolorami
Cytat:
Napisane przez yonce Pokaż wiadomość
Nic nie mogę wywnioskować z twoich wypowiedzi, ale chciałam tylko napomknąć, że najlepiej wyglądasz na pierwszym zdjęciu. Jaki masz teraz kolor włosów? Ani ten rozjaśniony, ani ciemny ci nie pasują i jeszcze bardziej podkreślają zaróżowienie skóry.
Obawiam się, że to pierwsze zdjęcie jest jeszcze z podstawówki - od dawna nie miałam takiego koloru włosów ani na tyle opalonej cery. Mój obecny kolor to ten rudy z ostatniego zdjęcia, ale włosy rosną zaledwie odrobinę ciemniejsze i chłodniejsze niż na zdjęciu w blondzie.

Najbardziej przeszkadza mi fakt, że nie mogę sobie dobrać żadnej szminki ani kolorowych linerów, może cieni. Myślałam też nad zrobieniem sobie mineralnego podkładu, ale nie wiem nawet, jakie pigmenty musiałabym kupić.
saintfreak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-24, 14:17   #2763
AnnaNow
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 5
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Ciekawy post. Ale na dal nie potrafię do końca okfreślić sjój typ urody. Mam mieszane odcienie skóry. W strefie T i na szyi skóra posiada żółłty odcień, a pozostała część twarzy jest "różowa". Włosy mam naturalnie zimne. Więc sama decyduję, jaka jestem dzisiaj, wybierając rano kolor podkładu żółty czy też różowy.
AnnaNow jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-27, 14:15   #2764
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez AnnaNow Pokaż wiadomość
Ciekawy post. Ale na dal nie potrafię do końca okfreślić sjój typ urody. Mam mieszane odcienie skóry. W strefie T i na szyi skóra posiada żółłty odcień, a pozostała część twarzy jest "różowa". Włosy mam naturalnie zimne. Więc sama decyduję, jaka jestem dzisiaj, wybierając rano kolor podkładu żółty czy też różowy.
To jest zaróżowienie skóry, albo rumieniec naturalny (mocniej ukrwiona skóra) albo rumień (drobne popękane naczynka). Liczy się kolor skóry bez rumieńca, czyli w twoim przypadku żółtawy.

---------- Dopisano o 13:47 ---------- Poprzedni post napisano o 13:27 ----------

Cytat:
Napisane przez saintfreak Pokaż wiadomość
Dziękuję za jakiś wstępny wniosek To dodatkowy problem - od chyba 8 lat nie mam żadnych ubrań poza czarnymi, więc nie wiem, czy w ogóle potrafię jeszcze obiektywnie spojrzeć na problem kolorystyki... Spróbuję zrobić zdjęcia z z jakimiś kolorami
Obawiam się, że to pierwsze zdjęcie jest jeszcze z podstawówki - od dawna nie miałam takiego koloru włosów ani na tyle opalonej cery. Mój obecny kolor to ten rudy z ostatniego zdjęcia, ale włosy rosną zaledwie odrobinę ciemniejsze i chłodniejsze niż na zdjęciu w blondzie.

Najbardziej przeszkadza mi fakt, że nie mogę sobie dobrać żadnej szminki ani kolorowych linerów, może cieni. Myślałam też nad zrobieniem sobie mineralnego podkładu, ale nie wiem nawet, jakie pigmenty musiałabym kupić.
A mi się najbardziej podoba drugie, wygląda bardzo harmonijnie, ale to może być kwestia oświetlenia na zdjęciu.

Poprzymierzaj kolory paru typów. Tak na pierwsze zgadywanie nasuwa się jasne lato, czarny często wygląda prawie dobrze i jasne lata chętnie go noszą z makijażem, chociaż w rzeczywistości antracyt jest o niebo lepszy. Wyglądasz też szalenie naturalnie w bardzo jasnym blondzie, a nie tak naturalnie w ciemniejszych kolorach. Kolor z trzeciego zdjęcia jednak niezbyt harmonizuje - może być za ciepły, za czysty, albo jedno i drugie. Czarny liner to chyba też nie twój kolor. Masz delikatnie zaznaczone brwi. T owszystko czyni jasny typ mocno prawdopodobnym, ale i tak tylko przymierzanie kolorów może dać odpowiedź.

---------- Dopisano o 13:56 ---------- Poprzedni post napisano o 13:47 ----------

Cytat:
Napisane przez trunfio Pokaż wiadomość
Mam kontrowersyjną opinię, że tak naprawdę niewiele da się określić na podstawie 'typu'. Ludzie są zbyt zróżnicowani. Kolor, który pasuje jednej 'wiośnie' może okazać się zupełnie niekorzystny dla drugiej i żadne kwestionariusze tutaj nie pomogą. Kolory dobiera się metodą prób i błędów, a poleganie na "sprawdzonych" rozwiązaniach często prowadzi do zupełnych nieporozumień. Ale spróbuję mimo wszystko, zobaczymy co z tego będzie

1. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?

Dobrze - Czarny (najwięcej komplementów). Szary, chabrowy, karmin, bordo, koralowy, butelkowa zieleń, zgaszona biel, zgaszony róż.

Źle - jasne fiolety, jasne zielenie, oliwkowe zielenie, 'trawowe' zielenie, większość brązów, czysty róż, 'świecąca' biel, turkus.

2. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń?

Pierwsza niespójność Czysta czerń i ciemno szary jak najbardziej. Czysta biel nie. Ciemny brąz niespecjalnie.

3. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste?

Pasują mi intensywne czerwienie, ciemne intensywne fiolety i niebieskie też z tych ciemniejszych.

4. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone?

Tak - róże, też niebieskie ale ciemniejsze. W szaro zielonych wyglądam źle jak w większości zielonych.

5. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne?

Pasuje mi część ciepłych i część zimnych.

6. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo

Wydaje mi się, że raczej mi to nie służy.

1. Jak się opalasz?

Wolno. Ale to nie znaczy, że na różowo. Generalnie zimą jestem śniada a latem blada bo moja skóra nie lubi zmieniać koloru

2. Kolor oczu

Jasno brązowe z ciemno brązowymi akcentami

3. Cera

Zielona. To chyba znaczy oliwkowa Nigdy się nie rumienię i wszystkie podkłady są albo za różowe albo za pomarańczowe.

4. Naturalny kolor włosów

Jasny brąz. W słońcu bywają złotawe, ale raczej nie rude.

5. Kolor ust

Dość ciemne. Raczej różowe niż czerwone.
Musiałabyś zrobić przymiarkę. Kolory, które podajesz jako najbardziej komplementowane, to najpopularniejsze kolory ubrań. Warto, żebyś przy przymiarkach skupiła się na róznych odcieniach czerni i bieli. Mnóstwo osób przysięga, że czerń to ich kolor, w rzeczywistości jest to po prostu kolor najbardziej przyjęty, najbardziej lubiany. Nie tak znowu wiele Polek wygląda dobrze w naprawdę głębokiej czerni blisko twarzy i bez makijażu. Dlatego tak wazna jest przymiarka, trzeba się pozbyć tych wszystkich kulturowych naleciałości i patrzeć obiektywnie, co na początku może być mega trudne.

---------- Dopisano o 14:15 ---------- Poprzedni post napisano o 13:56 ----------

Cytat:
Napisane przez FireOfMySoul Pokaż wiadomość
Witam!

Jestem dosłownie uzależniona od pomadek! Mam ich już sporą kolekcję i szukam nowej.

Jestem niebieskooką blondynką o bladej skórze, z pieprzykami.
Słyszałam, że powinnam wybierać chłodne róże, jednak nie do końca czuję się w różu, kojarzy mi się z Barbie i jest mało elegancki.

Jakie kolory pomadek są dla mnie?
Pewnie szminka, której próbowałaś miałą niewłaściwy odcień różu - za ciepły, za chłodny, za czysty lub zbyt przytłumiony. Wtedy potrafi wyglądać tandetnie.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej

Edytowane przez Wampierz
Czas edycji: 2015-04-27 o 13:51
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-28, 18:05   #2765
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
Pewnie szminka, której próbowałaś miałą niewłaściwy odcień różu - za ciepły, za chłodny, za czysty lub zbyt przytłumiony. Wtedy potrafi wyglądać tandetnie.
Ja odrzuciłam WS (trochę się wahałam), bo w ciepłej czerwieni (nawet nie tak ostrej jak BS, ale cieplejszej) na wargach wyglądam jak wiedźma to znaczy raczej jak tania prostytutka.
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-29, 08:18   #2766
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Kaguya a jak Twoja podróż z poszukiwaniem swojego typu urody?
U mnie stanęło na FG, ale nie pasuje mi nic zalecane do FG nawet Kredka mi napisała, że ubrania dla FG z wpisu niewiele mi pomogą także jestem dziwną BW i dziwnym FG
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-29, 11:06   #2767
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
Kaguya a jak Twoja podróż z poszukiwaniem swojego typu urody?
U mnie stanęło na FG, ale nie pasuje mi nic zalecane do FG nawet Kredka mi napisała, że ubrania dla FG z wpisu niewiele mi pomogą także jestem dziwną BW i dziwnym FG
Chodzi o typy Kibbego? Trochę jak z analizą, akurat po ubraniach pasujących najłatwiej poznać, chcoiaż też mozna mieć uprzedzenia do konkretnych rzeczy.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-04-29, 11:18   #2768
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
Chodzi o typy Kibbego? Trochę jak z analizą, akurat po ubraniach pasujących najłatwiej poznać, chcoiaż też mozna mieć uprzedzenia do konkretnych rzeczy.
Tak No ja bym po ubraniach wskazała najszybciej TR a nie gamine. Beznadziejnie mi koszulach, kołnierzykach i dziecięcych koszulkach, sukienkach z baskinką i ogólnie asymetria, geometryczne kroje niespecjalnie etc. Buty na koturnie.. wyglądam jak w kopytach Źle by mi było w chlopięcej fryzurze, wręcz fatalnie. No i wydaje mi się, że nie jestem i nie sprawiam wrażenia "petit", ale FG mogą ponoć być wyższe

Jedyne co w miarę pasuje to geometryczne wzory/nadruki, spodnie o krótszych nogawkach, rysy twarzy (duże czoło, oczy, okrągławe policzki), "czyste oko" (ponoć typowe dla dzieci) i w sumie tyle aha no i figura raczej gamine/dramatic, na pewno nie romantic

Natomiast z bluzek to raczej falbanki i koronki mi leżą, świecące materiały, lejące, bardziej niż paski, printy etc. A to raczej TR albo coś z wpływem romantic.
Kredka tłumaczy to znaczącą domieszką "angelic"
Generalnie niezła zagwozdka czasem się zastanawiam czy cała teoria nie jest wydumana jak z horoskopami

A Ty Wampierz, coś czytałaś o tym i się wpasowywałaś?
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-29, 13:21   #2769
Sluuu
Przyczajenie
 
Avatar Sluuu
 
Zarejestrowany: 2013-10
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 1
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Anulowany
__________________
Stanisław Lem

"Nie żałuj, nig­dy nie żałuj, że mogłeś coś zro­bić w życiu, a te­go nie zro­biłeś. Nie zro­biłeś, bo nie mogłeś. "

http://depresjalekowa.blogspot.com/

Edytowane przez Sluuu
Czas edycji: 2015-04-29 o 13:25 Powód: zmiana zdania
Sluuu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-29, 13:37   #2770
kartara
Przyczajenie
 
Avatar kartara
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 16
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Ja również zgłaszam się do Was drogie Panie.
Jaki kolor będzie dla mnie wskazany, obiektywnie.
Raz usłyszałam, że Lato.


Załączam zdjęcia w różnych odsłonach.
Muszę pofarbować włoski, bo czuję się mdło.
Naturalnie jestem mysią średnią blondynką.


https://www.dropbox.com/s/9lvcr1gfem...807_n.jpg?dl=0
https://www.dropbox.com/s/819lbs0v7k...e883.jpeg?dl=0
https://www.dropbox.com/s/m9hmbeb84t...8c3b.jpeg?dl=0
https://www.dropbox.com/s/t8929nap4z...6f70.jpeg?dl=0
kartara jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-29, 13:43   #2771
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Musisz nam pomóc i odpowidzieć na pytania z 1 strony tego tematu Pozdrawiam
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-04-29, 14:08   #2772
kartara
Przyczajenie
 
Avatar kartara
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 16
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

1. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?

Biel, Czerń, habrowy, jasny róż, krem, fuksja-
Lubię też inne, ale nie jestem pewna czy do mnie pasują. Np. czerwień
Źle czuję się w pomarańczy, zieleni, brązie- nie lubię tych kolorów

2. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń?

Czerń raczej tak

3. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste?

Jaskrawe zimne, lubię intensywne, jak również pastele

4. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone?

Raczej tak,

5. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne?

Lubię i ciepłe i zimne.

6. Jak się opalasz?

Szybko, na początku na twarzy różowo, ale później ładna opalenizna.

7. Kolor oczu.

Niebiesko szare

8. Cera.

Jasna, różowa na twarzy (niewykluczone, że to kwestia jedynie naczynek), reszta ciała oliwkowo opalona.

9.Naturalny kolor włosów.

Na początku był ciepły średni blond, później zmienił się z mysi, latem z przebłyskami miodu, zimą szary.

10. Kolor ust.
Blady róż.
kartara jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-29, 14:39   #2773
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez kartara Pokaż wiadomość
1. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?

Biel, Czerń, habrowy, jasny róż, krem, fuksja-
Lubię też inne, ale nie jestem pewna czy do mnie pasują. Np. czerwień
Źle czuję się w pomarańczy, zieleni, brązie- nie lubię tych kolorów

2. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń?

Czerń raczej tak

3. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste?

Jaskrawe zimne, lubię intensywne, jak również pastele

4. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone?

Raczej tak,

5. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne?

Lubię i ciepłe i zimne.

6. Jak się opalasz?

Szybko, na początku na twarzy różowo, ale później ładna opalenizna.

7. Kolor oczu.

Niebiesko szare

8. Cera.

Jasna, różowa na twarzy (niewykluczone, że to kwestia jedynie naczynek), reszta ciała oliwkowo opalona.

9.Naturalny kolor włosów.

Na początku był ciepły średni blond, później zmienił się z mysi, latem z przebłyskami miodu, zimą szary.

10. Kolor ust.
Blady róż.
Hmm dużo tu znaków zapytania Z jednej strony "złe kolory" wymieniasz ciepłe (pomarańczowy - to chyba flagowy kolor, każdy chłodnawy typ od razu krzyczy, że w pomarańczowym jest niedobrze ), z drugiej piszesz, że możesz nosić i ciepłe i zimne. Jesteś zatem jakimś mieszanym typem, możliwe, że chłodnym z domieszką ciepłego albo jesteś chłodnym typem nieświadomie noszącym ciepłe kolory Prawdopodobieństwo bycia ciepłym typem jest małe, bo byś nie hejtowała ciepłych kolorów, ale w zasadzie nie można nic kategorycznie odrzucić zwłaszcza, że zdjęcia nie są najlepsze do oceny kolorystyki (i mocny makijaż!)
Czerń i biel (intensywne) to kolory w których ładnie zimom, ewentualnie czystej wiośnie, ciemnej jesieni. Nie masz jednak przekonania do bieli, więc na Twoim miejscu przyjrzałabym się uczciwie czerni przy twarzy - wiele z nas nosi czerń automatycznie, nie wiedząc, że jest nietwarzowa (wg wielu osób każdy wygląda blado w czerni, bo to po prostu smutny kolor ;) więc tak musi być i basta ) i wystarczy np. zamienić ją na grafit/szary (Zimne typy) lub brązowy (ciepłe typy) i już mamy bardzo dobry efekt, zauważalnie lepszy niż w czerni.
Niemniej jednak zacznij od przymierzenia bieli, na tym zdjęciu:

Masz ecru, szarawą biel i czystą biel. Która najlepsza?

Jeśli czysta biel nie dodaje Ci zdrowego wyglądu (przypominam, że mierzysz w świetle dziennym albo nie w jakimś prześwietlonym miejscu i bez makijażu - najlepiej też zwiąż włosy, bo chyba to nie Twój naturalny kolor?) rozumianego jako: mniej widać cienie pod oczami, naczynka, przebarwienia, skóra nabiera zdrowego wyglądu, oczy są podkreślone a Twoja twarz nie ginie w kolorze lub się od niego nie odcina (po paru przymiarkach zobaczysz jakieś różnice między efektem różnych kolorów na Twojej twarzy, ale ostrzegam, że na początku może być kłopot )
.. wówczas i czerń raczej nie będzie najlepsza ale przymierz sobie do twarzy intensywną czerń a potem grafit i jasny szary. Wydaje mi się, że powinnaś zobaczyć jakieś różnice już na początku.

Chabrowy i fuksja to takie bardzo flexi kolory - w zasadzie są w paletach i zim i lat i wiosen więc ciężko coś stwierdzić na tej podstawie.
Jeśli khaki, brąz Ci nie pasują to pewnie nie jesteś jesienią natomiast stwierdzasz także, że pasują Ci kolory zgaszone a to często typowe dla jesiennych typów (lub z jesienną domieszką) zatem albo źle interpretujesz pojęcie zgaszonego koloru (pastelowy niekoniecznie oznacza zgaszony) albo np. nie lubisz khaki i brązów a niekoniecznie są one dla Ciebie najgorsze z możliwych.
Myślę, że tak naprawdę wszystko rozbija się o jedno: musisz wyciągnąć z szafy różne kolory (ciepłe, zimne, jasne, ciemne, zgaszone, intensywne) i przymierzać do twarzy dopóki nie uchwycisz jakiejś różnicy i nie zobaczysz czego tak naprawdę szukasz - zarówno zauważysz te złe rzeczy jakie potrafi zrobić kolor (np. robisz się żółta/różowa/zielona i jakby chora) jak i te dobre (rozjaśnienie, blask, ożywienie twarzy, podkreślenie oczu). I wtedy zestawiaj kolory i zobaczysz które są twarzowe a które nie i udziel ponownie odpowiedzi
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja

Edytowane przez earthpace
Czas edycji: 2015-04-29 o 14:42
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-29, 14:50   #2774
kartara
Przyczajenie
 
Avatar kartara
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 16
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Nie mam daru wyczucia, nie mam pojęcia w których kolorach jest mi źle.
AH, załadowałam zdjęcie przy oknie, widać moją różowawość twarzową.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 20150329_122543.jpg (71,1 KB, 22 załadowań)
kartara jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-29, 14:53   #2775
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
Tak No ja bym po ubraniach wskazała najszybciej TR a nie gamine. Beznadziejnie mi koszulach, kołnierzykach i dziecięcych koszulkach, sukienkach z baskinką i ogólnie asymetria, geometryczne kroje niespecjalnie etc. Buty na koturnie.. wyglądam jak w kopytach Źle by mi było w chlopięcej fryzurze, wręcz fatalnie. No i wydaje mi się, że nie jestem i nie sprawiam wrażenia "petit", ale FG mogą ponoć być wyższe

Jedyne co w miarę pasuje to geometryczne wzory/nadruki, spodnie o krótszych nogawkach, rysy twarzy (duże czoło, oczy, okrągławe policzki), "czyste oko" (ponoć typowe dla dzieci) i w sumie tyle aha no i figura raczej gamine/dramatic, na pewno nie romantic

Natomiast z bluzek to raczej falbanki i koronki mi leżą, świecące materiały, lejące, bardziej niż paski, printy etc. A to raczej TR albo coś z wpływem romantic.
Kredka tłumaczy to znaczącą domieszką "angelic"
Generalnie niezła zagwozdka czasem się zastanawiam czy cała teoria nie jest wydumana jak z horoskopami

A Ty Wampierz, coś czytałaś o tym i się wpasowywałaś?
Na Yuki forumowiczki mega pomagają i w yukowych grupach na FB.

Ja jestem Soft Dramatic, chociaż sama bym raczej na to nie wpadła.

Imho sporą trudnością jest to, że typologię wymyślała Kibbe, i to w latach osiemdziesiatych chyba, w zwiazku z czym jest pod dużym wpływem jego gustu (dość glamour, że tak powiem) i czasów, w których powstawała. ; ) Dlatego ja biorę poprawkę na to.

Np. w teorii Soft Dramatic nie powinna mieć prostych włosów, bo to zbyt "geometryczne", ale przecież SD miewają naturalnie proste włosy, już nie mówiąc o tym, że moje długie włosy nie wyglądają nijak geometrycznie. Wg Kibbego powinnam zakręcać włosy, ale to ma tyle sensu, co prostowanie afro.

Już nie wspomnę o całej 'egzotyczności". Dziś nawet nie wypada tak mówić po angielsku.


Ale ten podział musi mieć dobre podstawy, bo widze, że mega dużo się sprawdza, jak odjąć glamurzastą stylistykę.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-29, 15:36   #2776
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Wiem, czytałam wczoraj to forum, nawet trafiłam na podobny przypadek jak mój - niby gamine, ale styl gamine nie pasuje najlepiej, brakuje w garderobie romantic Ja z kolei potrzebuje dramatyczno-romantycznych akcentów np. czarna bluzka z koronką wydaje mi się być OK, nadaje charakteru. Może być cała koronkowa i czarna - myślałam, że to będzie wyglądać tandetnie, ale wygląda na mnie chyba dobrze. Falbanki są super, drapowania. Natomiast paski, kołnierzyki czy bluzki z pieskami i liskami to jakiś straszny dramat Geometryczne sukienki - wyglądam jakbym miała kogoś pobić Tak jakbym blisko twarzy potrzebowała wszystkiego co nie jest dla gamin a raczej tego co jest strojne, np. biżuteria w stylu TR - od razu otoczenie reaguje, że ładnie mi w takich kolczykach (zakładam zatem, że jest coś więcej za moimi odczuciami). Podobnie z Gwen Stefani, jest FG, ale niektórzy twierdzą, że lepiej jej w ciuchach w stylu TR. Tak jakbym była mieszanką 3 a nie 2 stylów A może mój problem polega na tym, że nie umiem przenieść typu urody na ciuchy współczesne aczkolwiek gamine wydaje się być ponadczasowy..
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja

Edytowane przez earthpace
Czas edycji: 2015-04-29 o 15:40
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-29, 16:41   #2777
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez kartara Pokaż wiadomość
Nie mam daru wyczucia, nie mam pojęcia w których kolorach jest mi źle.
AH, załadowałam zdjęcie przy oknie, widać moją różowawość twarzową.
Piszesz, że dobrze ci w czerni, ale zdjęcia mówią co innego... Długa droga przed tobą. Na razie nie pomogę.

Co do Kibbe, Earth, ja niby jestem FN, zwłaszcza budowę ciała mam bardzo FN, nawet jak tyję, to w plecach, cyckach i brzuchu, choć ogólnie bym powiedziała, że raczej równomiernie, bo nogi nie zostają chude, też nabierają tłuszczu. Jabłkiem na pewno nie jestem. Prostokątem raczej, a prostokąty i rożki to domena FN, a rożki chyba i Dramatic.
Zresztą, możliwe, że mam domieszkę jakiegoś trzeciego typu.
Z tym że naoglądałam się zdjęć w grupie BS i jestem pewna, że moja kolorystyka nie kłóci się z tym typem, bo obejmuje on baaaardzo różne odcienie cery, skóry, oczu (nie kolor, chodzi o odcień), a zwłaszcza włosów. Jest mnóstwo BS z mysimi włosami i brwiami, ogólnie jasną oprawą, więc nie wiem, skąd stereotyp, że kolor włosów BS i BW bardzo łatwo "nazwać" i określić.
Najciekawsze było to, że była tam dziewczyna dość jasna i hmmm ciepła (a może to rude piegi jak moje potęgowały efekt "ciepła"), brwi, rzęsy ciepły jasny brąz (jak moje), oczy nieco bardziej niebieskie (moje są bardziej szare), z wyglądu myszka, a w czystych kolorach wyglądała obłednie i co? okazało się, że miała przymiarkę profesjonalną (mieszka w UK) i wyszło, że jest... Bright WINTER! Mysia, ciepła, jasna.

Też uważam, że Kibbe ma przestarzały styl. Na pewno nie pasują mi workowate ubrania, a u FN przeważają luźne góry i dzwony (!). Chyba żart. Ja noszę dopasowane, czasem wręcz rurki, więc zapuszczam się w Dramatic, a z luźnej górze wyglądam jak kloc. Taki babochłop. Masywniejsza, starsza, bezkształtna. Noszę dopasowaną gorę (nie obcisłą, choć niektóre kurtki mam obcisłe - mam kobiecą wersję ramoneski, ale z miękkiej skóry, jest mega krótka, ale mi pasuje, choć z reguły krótkich nie noszę), choć trudno mi wyrównać proporcje, ale na pewno nie założę zwiewnej góry - raz spróbowałam, czułam się +20 kg.

Edytowane przez 201607040946
Czas edycji: 2015-04-29 o 16:44
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-29, 20:32   #2778
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Są zatem dwa wyjścia - albo na zywo wyglada się inaczej niż na zdjęciach i jesteśmy błędnie ocenione, albo teoria Kibbe nie ma sensu w sensie jest po prostu oparta na sugerowaniu się
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-29, 20:44   #2779
201604251028
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 2 726
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Ja swój typ znalazłam bez problemu i GretaKredka mnie zdiagnozowała tak samo. Widocznie jestem bardzo "charakterystyczna" Problem jest taki, że baardzo ciężko znaleźć mi ubrania w takim stylu; w ogole ciężko mi wyobrazić sobie co powinnam nosić a co nie. Owszem, mam wytyczne, ale tak naprawdę jedynie ubrania i zestawienia z bloga Grety mi pomagają. Ciężko jest mi znaleźć w Internecie jakieś informacje na ten temat, większość z nich jest przestarzałych a nie zgodnych z tym, co dzisiaj się nosi. Więc odkrycie typu to tak naprawdę połowa drogi
201604251028 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-04-30, 08:55   #2780
Atenya
summer vibes;)
 
Avatar Atenya
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: WLN
Wiadomości: 4 541
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez yonce Pokaż wiadomość
Ja swój typ znalazłam bez problemu i GretaKredka mnie zdiagnozowała tak samo. Widocznie jestem bardzo "charakterystyczna" Problem jest taki, że baardzo ciężko znaleźć mi ubrania w takim stylu; w ogole ciężko mi wyobrazić sobie co powinnam nosić a co nie. Owszem, mam wytyczne, ale tak naprawdę jedynie ubrania i zestawienia z bloga Grety mi pomagają. Ciężko jest mi znaleźć w Internecie jakieś informacje na ten temat, większość z nich jest przestarzałych a nie zgodnych z tym, co dzisiaj się nosi. Więc odkrycie typu to tak naprawdę połowa drogi
U mnie też się sprawdziło Jesteś Soft Classic (jak ja) o ile dobrze pamiętam?
Atenya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-30, 09:10   #2781
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
Wiem, czytałam wczoraj to forum, nawet trafiłam na podobny przypadek jak mój - niby gamine, ale styl gamine nie pasuje najlepiej, brakuje w garderobie romantic Ja z kolei potrzebuje dramatyczno-romantycznych akcentów np. czarna bluzka z koronką wydaje mi się być OK, nadaje charakteru. Może być cała koronkowa i czarna - myślałam, że to będzie wyglądać tandetnie, ale wygląda na mnie chyba dobrze. Falbanki są super, drapowania. Natomiast paski, kołnierzyki czy bluzki z pieskami i liskami to jakiś straszny dramat Geometryczne sukienki - wyglądam jakbym miała kogoś pobić Tak jakbym blisko twarzy potrzebowała wszystkiego co nie jest dla gamin a raczej tego co jest strojne, np. biżuteria w stylu TR - od razu otoczenie reaguje, że ładnie mi w takich kolczykach (zakładam zatem, że jest coś więcej za moimi odczuciami). Podobnie z Gwen Stefani, jest FG, ale niektórzy twierdzą, że lepiej jej w ciuchach w stylu TR. Tak jakbym była mieszanką 3 a nie 2 stylów A może mój problem polega na tym, że nie umiem przenieść typu urody na ciuchy współczesne aczkolwiek gamine wydaje się być ponadczasowy..
Ja bym powiedziała, że typ Kibbego po prostu trudniej znaleźć niż typ kolorystyczny (przynajmniej w moim odczuciu). Można się nastawić na dłuższe poszukiwania Ja zrobiłam tak: kwestionariusz na Yuki + wątek z prośbą o określenie. W ten sposób dostałam kilka możliwych typów. Dołączyłam do paru grup na FB i w końcu wyszło mi, że jestem SD.

Mnóstwo zasad się sprawdza - np. dlaczego drobna, delikatna biżuteria tak strasznie mi nie pasuje, dlaczego jasne rajstopy do ciemnej spódnicy i odwrotnie wyglądają na mnie gorzej niż np. fioletowe do czarnej, itd. Wg mnie własnie takie ogólne zasady się sprawdzają, natomiast bardzo szczegółowe to po prostu gust Kibbego i moda z tamtych czasów.

---------- Dopisano o 09:08 ---------- Poprzedni post napisano o 09:05 ----------

Cytat:
Napisane przez kaguya Pokaż wiadomość
Piszesz, że dobrze ci w czerni, ale zdjęcia mówią co innego... Długa droga przed tobą. Na razie nie pomogę.

Co do Kibbe, Earth, ja niby jestem FN, zwłaszcza budowę ciała mam bardzo FN, nawet jak tyję, to w plecach, cyckach i brzuchu, choć ogólnie bym powiedziała, że raczej równomiernie, bo nogi nie zostają chude, też nabierają tłuszczu. Jabłkiem na pewno nie jestem. Prostokątem raczej, a prostokąty i rożki to domena FN, a rożki chyba i Dramatic.
Zresztą, możliwe, że mam domieszkę jakiegoś trzeciego typu.
Z tym że naoglądałam się zdjęć w grupie BS i jestem pewna, że moja kolorystyka nie kłóci się z tym typem, bo obejmuje on baaaardzo różne odcienie cery, skóry, oczu (nie kolor, chodzi o odcień), a zwłaszcza włosów. Jest mnóstwo BS z mysimi włosami i brwiami, ogólnie jasną oprawą, więc nie wiem, skąd stereotyp, że kolor włosów BS i BW bardzo łatwo "nazwać" i określić.
Najciekawsze było to, że była tam dziewczyna dość jasna i hmmm ciepła (a może to rude piegi jak moje potęgowały efekt "ciepła"), brwi, rzęsy ciepły jasny brąz (jak moje), oczy nieco bardziej niebieskie (moje są bardziej szare), z wyglądu myszka, a w czystych kolorach wyglądała obłednie i co? okazało się, że miała przymiarkę profesjonalną (mieszka w UK) i wyszło, że jest... Bright WINTER! Mysia, ciepła, jasna.

Też uważam, że Kibbe ma przestarzały styl. Na pewno nie pasują mi workowate ubrania, a u FN przeważają luźne góry i dzwony (!). Chyba żart. Ja noszę dopasowane, czasem wręcz rurki, więc zapuszczam się w Dramatic, a z luźnej górze wyglądam jak kloc. Taki babochłop. Masywniejsza, starsza, bezkształtna. Noszę dopasowaną gorę (nie obcisłą, choć niektóre kurtki mam obcisłe - mam kobiecą wersję ramoneski, ale z miękkiej skóry, jest mega krótka, ale mi pasuje, choć z reguły krótkich nie noszę), choć trudno mi wyrównać proporcje, ale na pewno nie założę zwiewnej góry - raz spróbowałam, czułam się +20 kg.

Druga sprawa, że typ Kibbego i typ kolorystyczny wpływają na siebie. Ja np. nie mogę robić zbyt graficznych granic między kolorami, jak na BW, bo jestem SD, a jak na SD potrzebuję sporo kontrastów, bo jestem BW

---------- Dopisano o 09:10 ---------- Poprzedni post napisano o 09:08 ----------

BTW są fanki Kibbego, które bardzo dokładnie stosują się do jego rad (niektóe nawet miały konsultacje z nim osobiście) i one się raczej noszą tak retro-glamour, trochę teatralnie wręcz. W ogóle typologia Kibbego ma też jakieś pochodzenie teatralne, o ile dobrze kojarzę.

Tak sobie myślę od jakiegoś czasu, że naprawdę przyadłoby się temu systemowi poważne odświeżenie i sprowadzenie na ziemię.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-30, 11:14   #2782
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

A gdzie jest ten kwestionariusz na yuku? Masz na myśli ten standardowy? Może się kiedyś pokuszę. Widziałam tam kiedyś dziewczynę o polskim imieniu (post z lutego), to Ty czy może mylę fora
Mój problem to być może nieumiejętność oceny w czym mi dobrze a w czym źle? Umiem to określić do typu figury, ale może przy krojach, wzorach już niekoniecznie. Poza tym nigdy nie podobał mi się styl małych chłopczyc-gamin - chłopięce fryzury i dziecięce kroje, wszystko takie banalne więc może jestem uprzedzona.

Jeśli naprawdę jestem FG, ale z dużym wpływem angelic (stąd niezbyt przy twarzy pasują mi te geometrie i krótkie włosy) to połączenie tego z BW jest dosyć zabawnym zadaniem ;-)

Poza tym znalazłam coś takiego:
I think the childlike aspect of a Gamine comes from the yang-straightish structure, and yin facial features, and importantly, a yin (petite/short) frame. That's what makes them so spunky and appealing: their small size, or at least the impression of it. The highlighted statement above came from his test, to me the black and white, very particular, analysis while the description you mention of "essence" is painting a bigger picture when you're trying to "envision" the type, or what you as the person would be shooting for in a "look."

Ja nie sprawiam wrażenia petit ani nie jestem petit może dlatego ciuchy gamin mi nie pasują
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja

Edytowane przez earthpace
Czas edycji: 2015-04-30 o 12:23
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-30, 13:19   #2783
201604251028
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 2 726
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez Atenya Pokaż wiadomość
U mnie też się sprawdziło Jesteś Soft Classic (jak ja) o ile dobrze pamiętam?
Tak, jestem soft classic. Gdzie kupujesz ciuchy?
Mam też problem z włosami i makijażem, kompletnie nie mam na to pomysłu
201604251028 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-30, 16:11   #2784
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Ogólne cechy się u mnie zgadzają: duże wzory, biżuteria, ogólnie rzeczy sprawiające wrażenie dużych świetnie wyglądam w dużych okularach, nie mogą jednak mieć ani łagodnych krawędzi, ani ostrych - muszą mieć konkretną formę, może byc kwadrat/prostokąt, ale z lekko złagodzonymi krawędziami
Włosy na pewno naturalne, może być szopa, ale muszę je mieć przy twarzy, dlatego ubolewam nad tym, że gładki bob mi nie pasuje. Ogólnie nie pasuje mi odkrywanie twarzy, najlepiej albo całkiem proste z grzywką, albo lekko falowane, byle nie przylizane ani zaczesane do góry (a to najlepsza opcja na lato, buuuu).
Czerwonej szminki nie używam, więc się nie wypowiem, w ogóle nie maluję ust.
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-03, 19:53   #2785
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
A gdzie jest ten kwestionariusz na yuku? Masz na myśli ten standardowy? Może się kiedyś pokuszę. Widziałam tam kiedyś dziewczynę o polskim imieniu (post z lutego), to Ty czy może mylę fora
Mój problem to być może nieumiejętność oceny w czym mi dobrze a w czym źle? Umiem to określić do typu figury, ale może przy krojach, wzorach już niekoniecznie. Poza tym nigdy nie podobał mi się styl małych chłopczyc-gamin - chłopięce fryzury i dziecięce kroje, wszystko takie banalne więc może jestem uprzedzona.

Jeśli naprawdę jestem FG, ale z dużym wpływem angelic (stąd niezbyt przy twarzy pasują mi te geometrie i krótkie włosy) to połączenie tego z BW jest dosyć zabawnym zadaniem ;-)

Poza tym znalazłam coś takiego:
I think the childlike aspect of a Gamine comes from the yang-straightish structure, and yin facial features, and importantly, a yin (petite/short) frame. That's what makes them so spunky and appealing: their small size, or at least the impression of it. The highlighted statement above came from his test, to me the black and white, very particular, analysis while the description you mention of "essence" is painting a bigger picture when you're trying to "envision" the type, or what you as the person would be shooting for in a "look."

Ja nie sprawiam wrażenia petit ani nie jestem petit może dlatego ciuchy gamin mi nie pasują
Tak, ten standardowy kwestionariusz, najlepiej zrobić na kartce papieru i podać wyniki na forum.


No właśnie, te style są takie przerysowane i stereotypowe. Jako SD wcale nie mam ochoty ubierać się na seksbombę z lat pięćdziesiątych. Raczej na co dzień wyzwaniem jest jak się ubrać, żeby NIE robić takiego wrażenia, a jednocześnie nie wyglądać abnegacko i grubo (co powodują wszelkie luźne i bardziej bezkształtne ubrania). I chyba jednym z powodów, dla którego tak rzadko noszę biżuterię, jest to, że na mnie wyglądają ok tylko duże, dość ozdobne sztuki, a to się też nie nadaje na każdą okazje.

Nie cierpię tej gadaniny o yin/yang, może dla tego, że nigdy nie łapałam tego konceptu. Imho o wiele lepiej sprawdziłoby się mówienie o kanciastości/krągłości i drobności/masywności, bo raczej te elementy (plus wysmukłość/ krępość) tworzą te typy.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-03, 21:57   #2786
cholewinska
Przyczajenie
 
Avatar cholewinska
 
Zarejestrowany: 2015-05
Lokalizacja: Golasowice
Wiadomości: 3
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

A ja sama nie wiem czym ja jestem ;( I ciężko mi to stwierdzić mam niebieskie oczy bardzo jasną cera kolor brwi mam tak blady że gdyby nie henna czy kredka to wyglądam jakbym ich nie miała , włosy blond taki nie jasny nie ciemny przez słońce latem robią się jaśniejsze pasma że wyglądają jak refleksy . Trudno mi się jest opalić a jak już to jestem taka czerwona jak rak a póxniej taka lekko brązowa ale o mocnej opaleniznie mogę pomarzyć piegów nie mam . Ogólnie poszukuje dużo porad od tego jakim jestem typem jaki mam kształt twarzy jakie kolory cieni do powiek by mi pasowały boooo całkiem niedawno byłam no przy kości teraz schudłam i chce zmian w swoim życiu jedno to to że schudłam drugie przestałam obgryzać paznokcie i teraz chciałabym się zacząć malować ale nie wiem czy wysoko pomalowane oczy mi pasuja jakie kolory itd dodalam tez kilka zdjec paletek które mi sie podobaja ale czy mi będą pasować sama nie wiem. Przeważnie ubieramsię bardzo elegancko klasycznie marynarki klasyczne jansy spódniczki ale takie bardziej eleganckie kobiece ciuchy
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg _I3R8714v1.jpg (63,8 KB, 15 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg _MG_4625sss.jpg (53,8 KB, 9 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg szaf.jpg (83,3 KB, 13 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg _MG_0134.jpg (111,4 KB, 10 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg pol_pl_MAKEUP-REVOLUTION-PALETA-12-CIENI-DAY-TO-NIGHT-20468_1.jpg (53,1 KB, 0 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg pol_pl_MAKEUP-REVOLUTION-PALETA-12-CIENI-ESSENTIAL-MATTES-20462_1.jpg (41,6 KB, 0 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg pol_pl_MAKEUP-REVOLUTION-PALETA-12-CIENI-ICONIC-2-20460_1.jpg (51,4 KB, 0 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg pol_pl_MAKEUP-REVOLUTION-PALETA-12-CIENI-ROMANTIC-SMOKED-20466_1.jpg (46,6 KB, 0 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg bjhgj.jpg (7,4 KB, 9 załadowań)

Edytowane przez cholewinska
Czas edycji: 2015-05-03 o 22:00
cholewinska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-03, 22:22   #2787
Atenya
summer vibes;)
 
Avatar Atenya
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: WLN
Wiadomości: 4 541
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez yonce Pokaż wiadomość
Tak, jestem soft classic. Gdzie kupujesz ciuchy?
Mam też problem z włosami i makijażem, kompletnie nie mam na to pomysłu
W sumie nie mam jednego ulubionego sklepu Po prostu szukam perełek Co do fryzury - ja mam proste włosy i w takich mi jest najlepiej. W loczkach wyglądam jak ciotka klotka:P Ew. lekko wywinięte są ok. Makijaż też wolę wyważony, ew.mocniejsza (ale nie ciemna) pomadka, natomiast bardzo ciemny makijaż oczu mnie przytłacza.
Atenya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-04, 11:37   #2788
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Zrób "przymiarkę" opisaną w pierwszym poście. W twoim przypadku warto wziąć pod uwagę typy jasne (jasne lato, jasną wiosnę), chociaż innych też nie należy wykluczać na początek.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-04, 12:38   #2789
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
Tak, ten standardowy kwestionariusz, najlepiej zrobić na kartce papieru i podać wyniki na forum.


No właśnie, te style są takie przerysowane i stereotypowe. Jako SD wcale nie mam ochoty ubierać się na seksbombę z lat pięćdziesiątych. Raczej na co dzień wyzwaniem jest jak się ubrać, żeby NIE robić takiego wrażenia, a jednocześnie nie wyglądać abnegacko i grubo (co powodują wszelkie luźne i bardziej bezkształtne ubrania). I chyba jednym z powodów, dla którego tak rzadko noszę biżuterię, jest to, że na mnie wyglądają ok tylko duże, dość ozdobne sztuki, a to się też nie nadaje na każdą okazje.

Nie cierpię tej gadaniny o yin/yang, może dla tego, że nigdy nie łapałam tego konceptu. Imho o wiele lepiej sprawdziłoby się mówienie o kanciastości/krągłości i drobności/masywności, bo raczej te elementy (plus wysmukłość/ krępość) tworzą te typy.
Mhm. Chyba też bym wolała trochę prostszy koncept.. jak linie/rysy twarzy przypasować do krojów/wzorów itd. ponieważ na mnie Kibbe się nie sprawdza. Jakoś głupio wyglądam w żakiecikach, krojach i biżuterii gamine, a zwłaszcza geometrycznych wzorach (aż tak geometrycznych) więc nie widzę żadnej przydatności tej klasyfikacji dla siebie.. jestem chyba przypadkiem Vanessy Paradis z wpisu o FG w takich punkowych/asymetrycznych fryzurach wyglądałabym wulgarnie albo śmiesznie. Jestem też jedynym FG, które lepiej wygląda akcentując usta, nie oczy
Bezsensu że aż tyle rzeczy nie tyle rzeczy wręcz jest na odwrót niż w FG
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-04, 17:59   #2790
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
Mhm. Chyba też bym wolała trochę prostszy koncept.. jak linie/rysy twarzy przypasować do krojów/wzorów itd. ponieważ na mnie Kibbe się nie sprawdza. Jakoś głupio wyglądam w żakiecikach, krojach i biżuterii gamine, a zwłaszcza geometrycznych wzorach (aż tak geometrycznych) więc nie widzę żadnej przydatności tej klasyfikacji dla siebie.. jestem chyba przypadkiem Vanessy Paradis z wpisu o FG w takich punkowych/asymetrycznych fryzurach wyglądałabym wulgarnie albo śmiesznie. Jestem też jedynym FG, które lepiej wygląda akcentując usta, nie oczy
Bezsensu że aż tyle rzeczy nie tyle rzeczy wręcz jest na odwrót niż w FG
To może nie jesteś FG albo masz domieszkę trzeciego typu?
Mnie podobno pasują krótkie fryzury, ale tył musi być nastroszony, bo mam płaską czaszkę Z tym że mam nie przesadzać, bo będę wyglądać jak facet.
Ostatnio śmigam w krótkiej ramonesce i dobrze się w niej czuję. Chłopięco.
Największy problem mam z doborem sukienek. W 90% przypadków wyglądam jak transwestyta
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-05-17 13:36:45


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:45.