Dokumenty z USC - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Jeszcze przed ślubem

Notka

Jeszcze przed ślubem Na tym forum rozmawiamy o tym co powinno zadziać się jeszcze przed ślubem, czyli o wieczorku panieńskim, prezentach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-08-19, 23:56   #1
kami_165
Zadomowienie
 
Avatar kami_165
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 1 035

Dokumenty z USC


Witam
Mam pytanie dotyczące ślubu konkordatowego.
Dokumenty z USC są ważne 3 miesiące a czy jest jakiś czas minimum żeby móc te dokumenty otrzymać tak jak przy ślubie cywilnym trzeba się udać do USC miesiac najpóźniej ?
Proszę o pomoc, zagubiłan się przeszukując w tym celu internet.
__________________
Nasz Dzień
14.09.2013
kami_165 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-20, 08:09   #2
Anev0
Zakorzenienie
 
Avatar Anev0
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 4 331
Dot.: Dokumenty z USC

Cytat:
Napisane przez kami_165 Pokaż wiadomość
Witam
Mam pytanie dotyczące ślubu konkordatowego.
Dokumenty z USC są ważne 3 miesiące a czy jest jakiś czas minimum żeby móc te dokumenty otrzymać tak jak przy ślubie cywilnym trzeba się udać do USC miesiac najpóźniej ?
Proszę o pomoc, zagubiłan się przeszukując w tym celu internet.
Podbierasz dokumenty -> 3miesiące < po 3 miesiacach tracą ważność>\

Wydanie dokumentu -> od ręki lub tydzień < 7 dni na wydanie dokumentu>

Mnie powiedzieli że 2 tygodni po ślubie mam się zhłosić po jakieś tam zaświadczenie na nowy dowód osobisty

Pozdrawiam
__________________
Zaręczyny 20.04.2011


Ślub

ŻONKA
Anev0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-20, 10:39   #3
kami_165
Zadomowienie
 
Avatar kami_165
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 1 035
Dot.: Dokumenty z USC

Nie wcześniej niż 3 miesiące a czy jest czas że minimum ileś przed ślubem konkordatowym trzeba je odebrać ?
__________________
Nasz Dzień
14.09.2013
kami_165 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-20, 13:56   #4
MiniMonix
Zakorzenienie
 
Avatar MiniMonix
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 4 032
Dot.: Dokumenty z USC

Jeśli dobrze rozumiem, to pytasz o minimum czasu wyciągnięcia dokumentów przed ślubem ? Jeśli tak, to my robiliśmy wszystko na ostatnią chwilę, bo byliśmy na drugim końcu Polski Dokumenty w USC możesz załatwić w 1 dzień. U mnie dopełnienie formalności to był tydzień przed ślubem.
__________________
1 IV 2010 Mój primaaprilisowy chłopak
29 IV 2012 Zaręczona

4 V 2013
Żona
31.III.2016 Córeczka !

MiniMonix jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-20, 20:36   #5
Malgos_12
Zakorzenienie
 
Avatar Malgos_12
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 13 556
Dot.: Dokumenty z USC

Cytat:
Napisane przez kami_165 Pokaż wiadomość
Nie wcześniej niż 3 miesiące a czy jest czas że minimum ileś przed ślubem konkordatowym trzeba je odebrać ?
zapytaj księdza w parafii, bo czasami chcą je otrzymać w momencie spisywania protokołu, więc to minimum zależy również od księdza

w niektórych urzędach nie dostaje się go od ręki, choć w większości to rzeczywiście jeden dzień (spisanie i otrzymanie, opłacenie dokumentu)
Malgos_12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-20, 20:39   #6
dusiolka
Zakorzenienie
 
Avatar dusiolka
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 10 752
Dokumenty z USC

Cytat:
Napisane przez MiniMonix Pokaż wiadomość
Jeśli dobrze rozumiem, to pytasz o minimum czasu wyciągnięcia dokumentów przed ślubem ? Jeśli tak, to my robiliśmy wszystko na ostatnią chwilę, bo byliśmy na drugim końcu Polski Dokumenty w USC możesz załatwić w 1 dzień. U mnie dopełnienie formalności to był tydzień przed ślubem.
My tak samo z 3dni przed ślubem zalatwialismy wszystko, a akt małżeństwa przesłali nam listownie


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
dusiolka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-21, 10:28   #7
CoffeeMonster
Wtajemniczenie
 
Avatar CoffeeMonster
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 288
Dot.: Dokumenty z USC

O to ja jeszcze dopytam, czy te dokumenty mozna dostać w każdym urzędzie stanu cywilnego? Czy np. tam gdzie się jest zameldowanym?
__________________
19.06.2013
13.12.13
16.12-30.12.13
Łucja 15.10.2014
Aniela29.03.2016

CoffeeMonster jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-08-21, 12:41   #8
dusiolka
Zakorzenienie
 
Avatar dusiolka
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 10 752
Dokumenty z USC

T gdzie się jest zameldowanym, albo w urzędzie panny młodej albo pana mlodego


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
dusiolka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-21, 15:12   #9
MiniMonix
Zakorzenienie
 
Avatar MiniMonix
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 4 032
Dot.: Dokumenty z USC

Ale trzeba dodać, że akt urodzenia musisz odebrać urzędzie miasta w którym się urodziłaś Jeśli jest to daleko od obecnego miejsca zamieszkania, musisz napisać wniosek i opłacić oczywiście.
__________________
1 IV 2010 Mój primaaprilisowy chłopak
29 IV 2012 Zaręczona

4 V 2013
Żona
31.III.2016 Córeczka !

MiniMonix jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-22, 15:25   #10
CoffeeMonster
Wtajemniczenie
 
Avatar CoffeeMonster
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 288
Dot.: Dokumenty z USC

Cytat:
Napisane przez dusiolka Pokaż wiadomość
T gdzie się jest zameldowanym, albo w urzędzie panny młodej albo pana mlodego
czyli każdy obiera w swoim urzędzie tak? pan młody w swoim, panna młoda w swoim? czy w jednym? pogubiłam się....

[QUOTE=MiniMonix;42372577]Ale trzeba dodać, że akt urodzenia musisz odebrać urzędzie miasta w którym się urodziłaś Jeśli jest to daleko od obecnego miejsca zamieszkania, musisz napisać wniosek i opłacić oczywiście.[/QUOTE

a dostanę go od ręki? czy lepiej wysłac im taki wniosek najpierw, bo np. trzeba tydzień czekać?
__________________
19.06.2013
13.12.13
16.12-30.12.13
Łucja 15.10.2014
Aniela29.03.2016

CoffeeMonster jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-22, 18:25   #11
paula1109
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Kołobrzeg
Wiadomości: 2 381
Dot.: Dokumenty z USC

dokumenty można pobrać w urzędzie swoim lub pana młodego.byłam tydzień temu po te dokumenty,dostałam od ręki,trzeba zapłacić 84zł,i dostaniesz 3 papierki.
30 minut i odbiór.Oczywiście dodatkowo pobiorą akt urodzenia koszt 22zł.
Jeśli będziesz pobierała w swoim urzędzie to Pan młody musi mieć przy sobie swój akt urodzenia.ważność zaświadczenia 3 miesiące
paula1109 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-08-22, 18:29   #12
dusiolka
Zakorzenienie
 
Avatar dusiolka
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 10 752
Dokumenty z USC

[QUOTE=CoffeeMonster;42394 345]czyli każdy obiera w swoim urzędzie tak? pan młody w swoim, panna młoda w swoim? czy w jednym? pogubiłam się....

Cytat:
Napisane przez MiniMonix Pokaż wiadomość
Ale trzeba dodać, że akt urodzenia musisz odebrać urzędzie miasta w którym się urodziłaś Jeśli jest to daleko od obecnego miejsca zamieszkania, musisz napisać wniosek i opłacić oczywiście.[/QUOTE

a dostanę go od ręki? czy lepiej wysłac im taki wniosek najpierw, bo np. trzeba tydzień czekać?
Jest to obojętne czy w urzędzie gdzie zameldowany jest młody lub młoda w jednym z tych urzędów a akt urodzenia odbiera się w urzędzie w mieście w którym się urodziłas od ręki i na miejscu tez się płaci;p a przy spisywaniu tego jakby protokołu musicie mieć akty urodzenia,dowody i kasę hehe;p rozumiem ze bierzecie ślub tam gdzie jest urząd któregoś z was?


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.

Edytowane przez dusiolka
Czas edycji: 2013-08-22 o 18:35
dusiolka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-22, 22:23   #13
CoffeeMonster
Wtajemniczenie
 
Avatar CoffeeMonster
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 288
Dot.: Dokumenty z USC

Dzięki dziewczyny za wyjaśnienia, bo sie kompletnie nie orientuję! Bierzemy ślub we Wrocławiu, bo tu mieszkamy, mój TŻ jest spod Wrocławia, więc prawdopodobnie tam ma swój urząd (chyba, że jakimś dziwnym trafem podlega pod wrocławski), ja natomiast pochodzę z Wielkopolski i nie usmiecha mi się biegac po te papiery...no ale jak będzie mus to mus.

Czyli o ile dobzre to ogarnęłam, to mamy do wyboru albo TŻ leci po swój akt urodzenia i jedziemy do mnie do miasta po pozostałe papiery

albo

Ja jade po mój akt urodzenia, a reszte odbieramy w jego urzędzie?
__________________
19.06.2013
13.12.13
16.12-30.12.13
Łucja 15.10.2014
Aniela29.03.2016


Edytowane przez CoffeeMonster
Czas edycji: 2013-08-22 o 22:41
CoffeeMonster jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-23, 00:24   #14
dusiolka
Zakorzenienie
 
Avatar dusiolka
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 10 752
Dokumenty z USC

Oboje musicie mieć akty urodzenia


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.

---------- Dopisano o 01:23 ---------- Poprzedni post napisano o 01:16 ----------

A jeśli parafia w której będzie ślub nie podlega pod urząd pana młodego to musicie wtedy opłacić 84zl za akt ślubu w urzędzie pod który podlega parafia


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.

---------- Dopisano o 01:23 ---------- Poprzedni post napisano o 01:23 ----------

I wtedy z dowodem wpłaty iść do urzędu pana młodego albo Twojego


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.

---------- Dopisano o 01:24 ---------- Poprzedni post napisano o 01:23 ----------

Sama miałam podobna sytuacje ;p


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
dusiolka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-23, 08:59   #15
MiniMonix
Zakorzenienie
 
Avatar MiniMonix
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 4 032
Dot.: Dokumenty z USC

Komplikujecie sprawę;p W skrócie: każde z was załatwia sobie akt urodzenia w "swoich miastach" - dostaje się go od ręki, wnosi opłatę skarbową. Z tymi aktami spisujecie w urzędzie stanu cywilnego w mieście gdzie bierzecie ślub jakby protokół i dostajecie 3 kartki. - płacicie oczywiście. I z tymi kartkami idziecie do księdza w parafii gdzie bierzecie ślub i to wszystko Na tych kartkach podpisujecie się w dniu ślubu kościelnego. I na tym wasza rola się kończy. Potem obowiązkiem księdza jest dostarczyć w 7 dni do urzędu( tego skąd braliście ten dokument) i na jego podstawie sporządzą wam akt małżeństwa i żyjecie długo i szczęśliwie.
Jak Ty mieszkasz daleko i chcesz dostać swój akt urodzenia listownie, to idź do urzędu i poproś o to. Oni już będą wiedzieli jak to załatwić. Prawdopodobnie wypełnisz jakiś druk.

Jak masz jakieś wątpliwości to zajrzyj na forum prawne , tam jest sporo opisane
__________________
1 IV 2010 Mój primaaprilisowy chłopak
29 IV 2012 Zaręczona

4 V 2013
Żona
31.III.2016 Córeczka !

MiniMonix jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-23, 09:02   #16
CoffeeMonster
Wtajemniczenie
 
Avatar CoffeeMonster
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 288
Dot.: Dokumenty z USC

Cytat:
Napisane przez MiniMonix Pokaż wiadomość
Komplikujecie sprawę;p W skrócie: każde z was załatwia sobie akt urodzenia w "swoich miastach" - dostaje się go od ręki, wnosi opłatę skarbową. Z tymi aktami spisujecie w urzędzie stanu cywilnego w mieście gdzie bierzecie ślub jakby protokół i dostajecie 3 kartki. - płacicie oczywiście. I z tymi kartkami idziecie do księdza w parafii gdzie bierzecie ślub i to wszystko Na tych kartkach podpisujecie się w dniu ślubu kościelnego. I na tym wasza rola się kończy. Potem obowiązkiem księdza jest dostarczyć w 7 dni do urzędu( tego skąd braliście ten dokument) i na jego podstawie sporządzą wam akt małżeństwa i żyjecie długo i szczęśliwie.
Jak Ty mieszkasz daleko i chcesz dostać swój akt urodzenia listownie, to idź do urzędu i poproś o to. Oni już będą wiedzieli jak to załatwić. Prawdopodobnie wypełnisz jakiś druk.

Jak masz jakieś wątpliwości to zajrzyj na forum prawne , tam jest sporo opisane
Złota kobieta! W końcu wszystko rozumiem! Dziękuję ślicznie
__________________
19.06.2013
13.12.13
16.12-30.12.13
Łucja 15.10.2014
Aniela29.03.2016

CoffeeMonster jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-23, 10:04   #17
paula1109
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Kołobrzeg
Wiadomości: 2 381
Dot.: Dokumenty z USC

zadzwoń do swojego urzędu i spytaj się czy listownie ci wyślą twój akt,i lepiej załatwiać to u twojego pana bo musielibyście razem do wlkp jechać i tam łatwić zaświadczenie
paula1109 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-23, 10:14   #18
MiniMonix
Zakorzenienie
 
Avatar MiniMonix
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 4 032
Dot.: Dokumenty z USC

Cytat:
Napisane przez paula1109 Pokaż wiadomość
zadzwoń do swojego urzędu i spytaj się czy listownie ci wyślą twój akt,i lepiej załatwiać to u twojego pana bo musielibyście razem do wlkp jechać i tam łatwić zaświadczenie
Bzdura. Nikt przez telefon nie załatwi sprawy i nie wyślą od tak dokumentu....
Urząd w mieście gdzie bierze ślub powinien pomóc. Musi tylko iść i tam wszystko da się załatwić. Najważniejsze to mieć dowód osobisty i pieniądze :P

__________________
1 IV 2010 Mój primaaprilisowy chłopak
29 IV 2012 Zaręczona

4 V 2013
Żona
31.III.2016 Córeczka !

MiniMonix jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-23, 10:42   #19
dusiolka
Zakorzenienie
 
Avatar dusiolka
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 10 752
Dokumenty z USC

Nie do urzędu gdzie biorą ślub tylko to urzędy gdzie jest zameldowany młody lub młoda, ja brałam ślub w innej miejscowości niż moje miejsce zamieszkania i męża i tak nam kazano! Urząd pod który podlega kościół tylko wystawia potem akt małżeństwa i tam przelewu się to 84zl...więc jeśli jest podobna sytuacja to napewno nie zalatwicie wszystkiego w urzędzie młodego tylko chyba ze jego miejscowość podlega pod wrocławski urząd. A akty urodzenia w miejscowościach gdie się urodzili a nie są zameldowani


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
dusiolka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-08-23, 19:23   #20
MiniMonix
Zakorzenienie
 
Avatar MiniMonix
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 4 032
Dot.: Dokumenty z USC

Nie muszę być zameldowani tam gdzie mają brać ślub.
Musieliby mieć zgodę na ślub w innym urzędzie od USC właściwego
dla jednego z nich (mąż, żona) - zazwyczaj to jest formalność, chyba że urzędnik się upiera.
Wszystko da się załatwić, tylko zależy wszystko od woli urzędnika.
__________________
1 IV 2010 Mój primaaprilisowy chłopak
29 IV 2012 Zaręczona

4 V 2013
Żona
31.III.2016 Córeczka !

MiniMonix jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-23, 20:18   #21
dusiolka
Zakorzenienie
 
Avatar dusiolka
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 10 752
Dokumenty z USC

Cytat:
Napisane przez MiniMonix Pokaż wiadomość
Nie muszę być zameldowani tam gdzie mają brać ślub.
Musieliby mieć zgodę na ślub w innym urzędzie od USC właściwego
dla jednego z nich (mąż, żona) - zazwyczaj to jest formalność, chyba że urzędnik się upiera.
Wszystko da się załatwić, tylko zależy wszystko od woli urzędnika.
Nigdzie nie napisałam ze muszą być zameldowani w miejscu gdzie biorą ślub


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
dusiolka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-28, 09:13   #22
CoffeeMonster
Wtajemniczenie
 
Avatar CoffeeMonster
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 288
Dot.: Dokumenty z USC

Po akt urodzenia pojadę sobie sama do mojego miasta, nie muszą mi go wysyłać listownie, dobrze gdyby tylko wydali mi to z miejsca (zadzwonie i się dowiem)

Zarówno parafia młodego (nie bierzemy tam ślubu) jak i kościół w którym chcemy brać ślub podlega pod ten sam urząd (są to wioseczki, więc jest jeden), więc tam załatwimy resztę formalności. Zaczynami od wrzesnia, więc do grudnia jest sporo czasu, jak gdzieś będą jakiekolwiek komplikacje.
__________________
19.06.2013
13.12.13
16.12-30.12.13
Łucja 15.10.2014
Aniela29.03.2016

CoffeeMonster jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-28, 10:01   #23
dusiolka
Zakorzenienie
 
Avatar dusiolka
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 10 752
Dokumenty z USC

Cytat:
Napisane przez CoffeeMonster Pokaż wiadomość
Po akt urodzenia pojadę sobie sama do mojego miasta, nie muszą mi go wysyłać listownie, dobrze gdyby tylko wydali mi to z miejsca (zadzwonie i się dowiem)

Zarówno parafia młodego (nie bierzemy tam ślubu) jak i kościół w którym chcemy brać ślub podlega pod ten sam urząd (są to wioseczki, więc jest jeden), więc tam załatwimy resztę formalności. Zaczynami od wrzesnia, więc do grudnia jest sporo czasu, jak gdzieś będą jakiekolwiek komplikacje.
Dokumenty które wezmiecie z urzędów są ważne 3miesiace i to do dnia ślubu więc nie można na zaś po nie jechać.. Akt ur dostaje sie od ręki tak jak i tamte dokumenty więc nie masz sie czego obawiać


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
dusiolka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-28, 10:34   #24
paula1109
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Kołobrzeg
Wiadomości: 2 381
Dot.: Dokumenty z USC

My mamy w pazd slub a dokumenty pobralam 2tyg temu
paula1109 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-03, 15:48   #25
Paulinagm
Zadomowienie
 
Avatar Paulinagm
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 1 256
Dot.: Dokumenty z USC

Czy od 1 marca zmianił się termin ważności zaświadczenia o braku okoliczności (...) ?
Od pierwszego marca jest dużo zmian, podobno po akt urodzenia nie trzeba już jechać do miejsca urodzenia mi to bardzo pasuje, bo mielibyśmy z TŻ duużo jeżdzenia. Chciałam się dowiedzieć coś więcej, weszłam na taką stronę i się zdziwiłam bo zawsze czytałam, że te dokumenty są ważne 3 miesiące...

https://msw.gov.pl/pl/sprawy-obywate...cywilno-prawne


Zawarcie małżeństwa przed duchownym - tj. zawarcie małżeństwa wyznaniowego wywołującego skutki cywilno-prawne
Procedura, dokumenty - zaświadczenie stwierdzające brak okoliczności wyłączających zawarcie małżeństwa
W celu zawarcia małżeństwa przed duchownym w sposób określony w art. 1 § 2 i 3 ustawy Kodeks rodzinny i opiekuńczy, czyli małżeństwa wyznaniowego wywołującego skutki cywilno - prawne tzw. ślub konkordatowy należy wystąpić do wybranego kierownika urzędu stanu cywilnego i przedstawić dokument tożsamości oraz złożyć dokumenty wymagane do zawarcia związku małżeńskiego (patrz dokumenty wymagane do zawarcia małżeństwa link).


Kierownik urzędu stanu cywilnego na podstawie zapewnienia wyda pisemne zaświadczenie stwierdzające brak okoliczności wyłączających zawarcie małżeństwa, które zawiera m.in. oświadczenie o nazwisku, które każdy z małżonków będzie nosił po zawarciu małżeństwa oraz o nazwisku przyszłych dzieci, a także zapewnienie, że nie zachodzą przeszkody, o których mowa w art. 10−15 ustawy Kodeks rodzinny i opiekuńczy.


Zaświadczenie stwierdzające brak okoliczności wyłączających zawarcie małżeństwa wydawane jest celem przedłożenia go duchownemu.; ważne jest 6 miesięcy od jego wydania.




Wydając ww. zaświadczenie kierownik urzędu stanu cywilnego informuje strony o dalszych czynnościach koniecznych do zawarcia małżeństwa.


Ceremonia
Małżeństwo przed duchownym zostaje zawarte, gdy mężczyzna i kobieta zawierający związek małżeński podlegający prawu wewnętrznemu kościoła albo innego związku wyznaniowego w obecności duchownego oświadczą wolę jednoczesnego zawarcia małżeństwa podlegającego prawu polskiemu, a następnie kierownik urzędu stanu cywilnego sporządzi akt małżeństwa.

Gdy zostaną spełnione powyższe warunki, małżeństwo uważa się za zawarte w chwili złożenia oświadczenia woli w obecności duchownego.
Akt małżeństwa sporządzany jest przez kierownika urzędu stanu cywilnego najpóźniej w następnym dniu roboczym po otrzymaniu od duchownego zaświadczenia stwierdzającego brak okoliczności wyłączających zawarcie małżeństwa oraz zaświadczenia stwierdzającego, że oświadczenia o wstąpieniu w związek małżeński zostały złożone w obecności duchownego.
Paulinagm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Jeszcze przed ślubem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-03-03 16:48:35


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:11.