Tyłozgryz-czy da się go całkowicie wyleczyć aparatem? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-09-06, 11:39   #1
Bianka19
Raczkowanie
 
Avatar Bianka19
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 74
Question

Tyłozgryz-czy da się go całkowicie wyleczyć aparatem?


Dziewczyny, mam do Was pytanie. Naczytałam się o wadach zgryzu i myslałam ze mam jedną z naj popularniejszych i łatwą do wyleczenia. A tu proszę, jakieś operacje ustawiania żuchwy drogie jak cholera.
Otóż jestem ciekawa czy któraś leczyła tą wadę normalnie, pod opieką jedynie ortodonty, czy uzyskałyście zadowalające rezultaty, ile to kosztowało, i czy symetria twarzy Wam sie poprawiła,czy jeszcze coś innego
DZIĘKI ZA WSZELKIE ODPOWIEDZI
Bianka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-07, 16:25   #2
Bianka19
Raczkowanie
 
Avatar Bianka19
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 74
Dot.: Tyłozgryz-czy da się go całkowicie wyleczyć aparatem?

Up Up Up
Bianka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-11, 19:35   #3
Bianka19
Raczkowanie
 
Avatar Bianka19
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 74
Dot.: Tyłozgryz-czy da się go całkowicie wyleczyć aparatem?

jeszcze raz do góry
Bianka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-12, 19:35   #4
qathe
Wtajemniczenie
 
Avatar qathe
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: o już byś chciała wiedzieć :)
Wiadomości: 2 166
Dot.: Tyłozgryz-czy da się go całkowicie wyleczyć aparatem?

Tyłozgryz można wyleczyć aparatem ortodontycznym Tak bynajmniej mówiła moja orto.Ja nie chciałam się męczyć dłużej z aparatami na dwóch szczękach więc z tego zrezygnowałam.Słyszałam,ż e po takim zabiegu zmieniają się rysy twarzy
__________________
Jestesmy mlodzi,piekni,a kiedys bogaci



qathe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-12, 20:23   #5
Bianka19
Raczkowanie
 
Avatar Bianka19
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 74
Dot.: Tyłozgryz-czy da się go całkowicie wyleczyć aparatem?

Dzięki za odpowiedz
Bianka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-15, 19:10   #6
olenka2788
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 4
Dot.: Tyłozgryz-czy da się go całkowicie wyleczyć aparatem?

Witaj. Ja Mam Tyłozgryz Z Retruzja. I Bede Miała Przeprowadzana Operacje Wysuwania Dolnej Szczeki. Własnie Dzis Sie Na Nią Zdecydowałam- Jestem Troche Przerazona;/ A Jesli Chodzi O Symetrie Twarzy To Tak Zmienia Sie Ona Ale Oczywiscie Na Lepsze A Koszt Operacji W Granicach 5 Tys(przynajmniej W Warszawie) Pozdrawiam
olenka2788 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-15, 19:13   #7
olenka2788
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 4
Dot.: Tyłozgryz-czy da się go całkowicie wyleczyć aparatem?

Jest Jeszcze Jeden Sposob Leczenia Tyłozgryzu Poprzez Wyrywanie Zebow ( Moja Siostra Bedzie W Ten Sposob Leczona) No Ale Tym Sposobem Nie Zmienia Sie Rysy Twarzy A Mi Własnie Na Tym Zalezy Poniewa Moja Broda Jest Nieproporcjonalna W Stosunku Do Czoła I Nosa;/
olenka2788 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-09-15, 19:48   #8
Bianka19
Raczkowanie
 
Avatar Bianka19
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 74
Dot.: Tyłozgryz-czy da się go całkowicie wyleczyć aparatem?

Dzięki za odpowiedź.
a mam pytanie co to znaczy ze masz tyłozgryz z retro...(kurde nie pamiętam)Na czym to polega?
Bianka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-15, 19:58   #9
Bianka19
Raczkowanie
 
Avatar Bianka19
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 74
Dot.: Tyłozgryz-czy da się go całkowicie wyleczyć aparatem?

Kurcze to ja myślałam ze symetria twrzy zmieni mi się po leczeniu aparacikiem:mad :
A wkażdym wieku można tę wadę leczyć aparacikiem?


A i nie martw się tak operacją bedzie dobrze!!!
Trzymam kciuki

Bianka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-15, 22:33   #10
olenka2788
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 4
Dot.: Tyłozgryz-czy da się go całkowicie wyleczyć aparatem?

retruzja jest to Wychylenie górnych zębów przednich do wewnątrz jamy ustnej. no i w moim przypadku sam aparat niestety nie wystarczy;/. To jakim sposobem jest sie leczonym zalezy od wady.
olenka2788 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-13, 09:30   #11
Hantesis
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Koszalin
Wiadomości: 66
GG do Hantesis Send a message via Skype™ to Hantesis
Dot.: Tyłozgryz-czy da się go całkowicie wyleczyć aparatem?

Tyłozgryzu nie można wyleczyć aparatem. Ja mam takowy problem. Jedyną metodą jest operacja żuchwy i prawidłowe jej ustawienie. Nie wiem dokładnie na czym to polega (czy cos wycinają, łamią czy tylko przestawiają) ponieważ zrzygnowałam z tej opcji. W tej chwili mam aparat stały, który jedynie maskuje wadę. Przy aparacie zmianarysów nie jest bardzo widoczna. natomiast przy operacji owszem dostajemy nowy face hehe operacja z tego co się orientuję kosztuje ok 10tys. czyli cena porównywalna z kosztem aparatu stałego.
Hantesis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-06-16, 22:16   #12
tomekhk
Raczkowanie
 
Avatar tomekhk
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 236
Dot.: Tyłozgryz-czy da się go całkowicie wyleczyć aparatem?

Cytat:
Napisane przez Hantesis Pokaż wiadomość
Tyłozgryzu nie można wyleczyć aparatem. Ja mam takowy problem. Jedyną metodą jest operacja żuchwy i prawidłowe jej ustawienie. Nie wiem dokładnie na czym to polega (czy cos wycinają, łamią czy tylko przestawiają) ponieważ zrzygnowałam z tej opcji. W tej chwili mam aparat stały, który jedynie maskuje wadę. Przy aparacie zmianarysów nie jest bardzo widoczna. natomiast przy operacji owszem dostajemy nowy face hehe operacja z tego co się orientuję kosztuje ok 10tys. czyli cena porównywalna z kosztem aparatu stałego.


Ja mam tyłozgryz i oczywiście że można wyleczyć aparatem, tylko że specjalnym... Ja mam aparat Damona który (jak powiedziała moja orto) do tyłozgryzu jest idealny.
Noszę go już pare miesięcy jutro jade na wymianę łuków, a rezultaty naprawde widać. A co do rysów twarzy- zmieniają się,
Ja miałem szczękę dolną cofniętą do tyłu i to wyglądało jak bym miał taką małą brodę ;p teraz jest już ok, trochę się to wyrównało i rysy napewno się zmieniły...
Wszystkie zęby trzonowe które były cofnięte do tyłu (bo przednie miałem wysunięte) ładnie wróciły na swoje miejsce.
Tak więc nie słuchaj o operacjach tylko szukaj dobrego otro i zakładaj aparaciki na dól i na górę Damon kosztuje 4000 ale masz wizyty raz na 2 miesiące
__________________
Ludzie potrzebują wielu rzeczy, aby poczuć, że żyją
-Rodziny. Miłości. Seksu.
-Ale tak naprawdę potrzebujemy tylko jednej rzeczy. By rzeczywiście żyć, potrzebujemy bijącego serca.
-Bo kiedy jest ono zagrożone. Działamy w dwojaki sposób
-Uciekamy... albo Atakujemy
Walcz albo uciekaj
-To instynkt
tomekhk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-16, 22:58   #13
Marilyn
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 2 449
Dot.: Tyłozgryz-czy da się go całkowicie wyleczyć aparatem?

Cytat:
Napisane przez tomekhk Pokaż wiadomość


Ja mam tyłozgryz i oczywiście że można wyleczyć aparatem, tylko że specjalnym... Ja mam aparat Damona który (jak powiedziała moja orto) do tyłozgryzu jest idealny.
Noszę go już pare miesięcy jutro jade na wymianę łuków, a rezultaty naprawde widać. A co do rysów twarzy- zmieniają się,
Ja miałem szczękę dolną cofniętą do tyłu i to wyglądało jak bym miał taką małą brodę ;p teraz jest już ok, trochę się to wyrównało i rysy napewno się zmieniły...
Wszystkie zęby trzonowe które były cofnięte do tyłu (bo przednie miałem wysunięte) ładnie wróciły na swoje miejsce.
Tak więc nie słuchaj o operacjach tylko szukaj dobrego otro i zakładaj aparaciki na dól i na górę Damon kosztuje 4000 ale masz wizyty raz na 2 miesiące
To Cię mój Drogi lekarka oszukała Damon to jest najzwyklejszy aparat tylko marketing ma firma rozwinięty i co dziwne nawet lekarze to łykają. Damon idealny do tyłozgryzu - bez komentarza.

Tyłozgryzu nie da się "wyleczyć" aparatem w sensie leczenia jako takiego. Jeśli mi nie wierzysz - sprawdz co to jest tyłozgryz i na czym ta wada polega..."Usunięcie" tyłozgryzu ( jak i przodozgryzu) jest możliwe tylko leczeniem operacyjnym, ale - na szczęście dla tyłozgryzowców czyli dla mnie też - łatwiej zamaskować te wadę niż przeciwną.

Odpowiednio ustawiając zęby aparatem można wadę uczynić mniej widoczną albo wręcz nie widoczną jak ktoś ma szczęście. Usuwanie 4 lub 5 to kamuflaż ortodontyczny.

Nie zaufałabym lekarzowi, który mi taki kit ciśnie.
Marilyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-17, 12:02   #14
tomekhk
Raczkowanie
 
Avatar tomekhk
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 236
Dot.: Tyłozgryz-czy da się go całkowicie wyleczyć aparatem?

Cytat:
Napisane przez Marilyn Pokaż wiadomość
To Cię mój Drogi lekarka oszukała Damon to jest najzwyklejszy aparat tylko marketing ma firma rozwinięty i co dziwne nawet lekarze to łykają. Damon idealny do tyłozgryzu - bez komentarza.

Tyłozgryzu nie da się "wyleczyć" aparatem w sensie leczenia jako takiego. Jeśli mi nie wierzysz - sprawdz co to jest tyłozgryz i na czym ta wada polega..."Usunięcie" tyłozgryzu ( jak i przodozgryzu) jest możliwe tylko leczeniem operacyjnym, ale - na szczęście dla tyłozgryzowców czyli dla mnie też - łatwiej zamaskować te wadę niż przeciwną.

Odpowiednio ustawiając zęby aparatem można wadę uczynić mniej widoczną albo wręcz nie widoczną jak ktoś ma szczęście. Usuwanie 4 lub 5 to kamuflaż ortodontyczny.

Nie zaufałabym lekarzowi, który mi taki kit ciśnie.
Aparat damona nie wymaga ekstrakcji więc nie wiem w ogóle o czym mówisz. Jest wiele filmów nawet na stronie Damona jak on działa więc jak nie wiesz to "nie zabieraj głosu" na forum bo wprowadzasz ludzi w błąd...

Każdy ortodonta jest po studiach medycznych i wg mnie oni dobrze wiedzą co robią. Ja nie poszedłem do pierwszego lepszego orto tylko do takiego który jest już w szczecinie pare dobrych lat i ma naprawde dużo chętnych.

nooo ale widocznie ty od nich wszystkich jesteś mądrzejsza...
bez komentarza jest twoja wypowiedź.
__________________
Ludzie potrzebują wielu rzeczy, aby poczuć, że żyją
-Rodziny. Miłości. Seksu.
-Ale tak naprawdę potrzebujemy tylko jednej rzeczy. By rzeczywiście żyć, potrzebujemy bijącego serca.
-Bo kiedy jest ono zagrożone. Działamy w dwojaki sposób
-Uciekamy... albo Atakujemy
Walcz albo uciekaj
-To instynkt
tomekhk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-17, 22:32   #15
Marilyn
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 2 449
Dot.: Tyłozgryz-czy da się go całkowicie wyleczyć aparatem?

Cytat:
Napisane przez tomekhk Pokaż wiadomość
Aparat damona nie wymaga ekstrakcji więc nie wiem w ogóle o czym mówisz. Jest wiele filmów nawet na stronie Damona jak on działa więc jak nie wiesz to "nie zabieraj głosu" na forum bo wprowadzasz ludzi w błąd...

Każdy ortodonta jest po studiach medycznych i wg mnie oni dobrze wiedzą co robią. Ja nie poszedłem do pierwszego lepszego orto tylko do takiego który jest już w szczecinie pare dobrych lat i ma naprawde dużo chętnych.

nooo ale widocznie ty od nich wszystkich jesteś mądrzejsza...
bez komentarza jest twoja wypowiedź.
Ok. Chcesz w to wierzyć to wierz.

Pamiętaj tylko, że leczy lekarz a nie "aparat"
Marilyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-22, 19:00   #16
manka1982
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 169
Dot.: Tyłozgryz-czy da się go całkowicie wyleczyć aparatem?

oczywiscie TOMEKHK ma rację, ja też mam tyłozgryz i lecze aparacikiem. A lepiej ty doczytaj choćby na wikipedii ze rodzaje tyłozgryzu są dwa!!!
__________________

manka1982 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-30, 20:37   #17
marcia_71
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 83
Dot.: Tyłozgryz-czy da się go całkowicie wyleczyć aparatem?

Miałam tyłozgryz .... po prawie 2 latach w aparacie mam piekne proste zeby i brak tyłozgryzu,faktycznie rysy twarzy sie zmieniają oczywiscie na korzyść
marcia_71 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-30, 20:51   #18
CatchyKathy
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 2 631
Dot.: Tyłozgryz-czy da się go całkowicie wyleczyć aparatem?

Cytat:
Napisane przez Hantesis Pokaż wiadomość
Tyłozgryzu nie można wyleczyć aparatem. Ja mam takowy problem. Jedyną metodą jest operacja żuchwy i prawidłowe jej ustawienie. Nie wiem dokładnie na czym to polega (czy cos wycinają, łamią czy tylko przestawiają) ponieważ zrzygnowałam z tej opcji. W tej chwili mam aparat stały, który jedynie maskuje wadę. Przy aparacie zmianarysów nie jest bardzo widoczna. natomiast przy operacji owszem dostajemy nowy face hehe operacja z tego co się orientuję kosztuje ok 10tys. czyli cena porównywalna z kosztem aparatu stałego.
Hm.. najpierw zastanówmy się czy mówimy o tyłożuchwiu czy tyłozgryzie. Na konsultacji u orto w krk babka powiedziała że jedynie operacja żuchwy. W Zakopanem orto doradził małą operację piezosurgery i za 4-5 miesiecy bede miec CAŁKOWICIE ZLIKWIDOWANĄ wadę. Więc chyba się da bez wizyty na chirurgii szczękowej. NIGDY bym się nie zdecydowała na tak inwazyjną operację.

Ciekawe kiedy WSZYSCY ortodonci będą na tyle douczeni żeby stosować najnowsze i najnowoczesniejsze techniki leczenia wad:r olleyes: Sorry, ale bardzo mnie denerwuje, że niektórzy idą na operację szczęki a jeszcze są inne metody...

Dodam, że kamuflaż może jeszcze pogorszyć wygląd brody u tyłozgryzowców.
CatchyKathy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-30, 21:04   #19
Croc
Raczkowanie
 
Avatar Croc
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 63
Dot.: Tyłozgryz-czy da się go całkowicie wyleczyć aparatem?

Ja mam minimalny tyłozgryz. Ortodonta planuje założyć mi jakieś gumki na aparat, które będą ciągnąć żuchwę. Nie wiem tylko czy górną do tyłu czy dolną do przodu, ale raczej to drugie.
Croc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-04-17, 15:20   #20
coco palm
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 269
Dot.: Tyłozgryz-czy da się go całkowicie wyleczyć aparatem?

Wiecie co , tylozgryz to powazniejsza sprawa niz krzywe zęby.
Moja kolezanka ma przdozgryz , nosila aparat 5 lat i to jakis najlepszy, sciagnela,..
zęby jej sie poprzesuwaly , jakies szpary itp....
ponoc aparat zeby efekty byly stale nalezy zalozyc juz w wczesnej mlodosci, albo nosić do konca zycia na noc.
Tylozgryz , to cofniete zeby do srodka.
Wątpie zeby aparat usunąl te wade, ogladalam program, gdzie w takim przypadku nosi sie jakis przyrzad zakladany na glowe , na brode,
w celu wysyniecia szczeki.....
coco palm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-01, 19:44   #21
bodzia1983
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 2
Dot.: Tyłozgryz-czy da się go całkowicie wyleczyć aparatem?

jestem tu na forum dopiero od dzisiaj, ale aparat (Damona) noszę ponad 1,5 roku. Mam duży tyłozgryz, początkowo wchodziła w grę jedynie operacja, ale okazało się, że wystarczy aparat Herbsta - to ten aparat (między innymi) służy do wysuwania żuchwy. Noszę go od kilku dni i jak na razie masakra...
bodzia1983 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-02, 15:04   #22
zsrr23
Raczkowanie
 
Avatar zsrr23
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 375
Dot.: Tyłozgryz-czy da się go całkowicie wyleczyć aparatem?

12 lat temu miałam leczony tyłozgryz aparatem ortodontycznym - klasyczny z metalowymi zamkami (wtedy nie było innych).
Aparat nosiłam 2,5 roku, po czym przez 2 lata na noc zakładałam aparat retencyjny. Lekarka mówiła ze wystarczy rok ale ja nosiłam 2 lata.

Po 2-3 latach wada niestety powróciła. Nie wiem dlaczego. Robiłam wszystko co lekarka zleciła.

Przed założeniem aparatu nie miałam wyrywanych zębów.

Załamać się można .. po tylu latach leczenia.
zsrr23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-02, 15:09   #23
CatchyKathy
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 2 631
Dot.: Tyłozgryz-czy da się go całkowicie wyleczyć aparatem?

Cytat:
Napisane przez zsrr23 Pokaż wiadomość
12 lat temu miałam leczony tyłozgryz aparatem ortodontycznym - klasyczny z metalowymi zamkami (wtedy nie było innych).
Aparat nosiłam 2,5 roku, po czym przez 2 lata na noc zakładałam aparat retencyjny. Lekarka mówiła ze wystarczy rok ale ja nosiłam 2 lata.

Po 2-3 latach wada niestety powróciła. Nie wiem dlaczego. Robiłam wszystko co lekarka zleciła.

Przed założeniem aparatu nie miałam wyrywanych zębów.

Załamać się można .. po tylu latach leczenia.
Współczuję A miałaś wyciągi? jak przebiegało Twoje leczenie? Powinnaś iść do orto i pokazać co masz teraz w buzi
CatchyKathy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-04, 19:23   #24
zsrr23
Raczkowanie
 
Avatar zsrr23
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 375
Dot.: Tyłozgryz-czy da się go całkowicie wyleczyć aparatem?

Byłam dzisiaj u stomatologa i przy okazji poprosiłam o konsultację ortodontyczną.
Pani ortodontka powiedziała, że powinnam mieć usunięte dwa zęby u góry bo górna szczęka powinna być idealnie dopasowana do dolnej..poza tym powinnam mieć usunięte ósemki..bo na dolnej szczęce nie wyrosły mi siódemki i dolną szczękę mam mniejszą od dolnej ja tego nie widzę .. ale pewnie to jest przyczyną mojej wady zębów

coś dużo tych zębów musiałabym usunąć i raczej nie zdecyduję się teraz na aparat - chyba, że za pare lat wymysla jakieś aparaty ktore nie będą widoczne.

Dziewczyny .. uważajcie i decydujcie się na sprawdzonego z dobrymi opiniami ortodontę
zsrr23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-26, 18:39   #25
Milky_quartz
Zadomowienie
 
Avatar Milky_quartz
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Z roznych miejsc:)
Wiadomości: 1 950
Dot.: Tyłozgryz-czy da się go całkowicie wyleczyć aparatem?

Hej dziewczyny, naczytałam się duużo o tyłozgryzie, załamka!! Ja już byłam przekonana, że chcę aparat, a tu się okazuje, że leczenie tylko aparatem (tzw. kamuflaż) może jeszcze pogorszyc wygląd Macie jakieś swoje zdjęcia przed takim własnie leczeniem i po? Jesteście zadowolone? Wygląd sie polepszył czy pogorszył?
Milky_quartz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-21, 14:22   #26
aglas
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 8
Dot.: Tyłozgryz-czy da się go całkowicie wyleczyć aparatem?

No właśnie, ja mam ten sam problem Chcę zdecydować się na ten tzw. "kamuflaż", ale rzeczywiście lekarz ostrzegał mnie, że usunięcie zębów może zmienić profil... Jak to wygląda u Was? Czy zmiana rysów twarzy naprawdę jest tak widoczna? Byłabym wdzięczna za wszelkie opinie i rady!

A Ty, Milky zdecydowałaś się już na coś?

Edytowane przez aglas
Czas edycji: 2010-12-21 o 14:31
aglas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-21, 17:46   #27
Coma_
Zadomowienie
 
Avatar Coma_
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 1 552
Dot.: Tyłozgryz-czy da się go całkowicie wyleczyć aparatem?

Ja mam przodożuchwie, nie mam zamaru robić operacji (która teraz jest refundowana - do pewnego wieku), bo ta wada nie jest dla mnie aż tak uciążliwa (i niewidoczna) aby robić jakikolwiek inwazyjny zabieg operacyjny. Od kilku dni mam założony aparat Damona - technika poszła do przodu, a ten aparat ma właśnie za zadanie ukształtować mi na nowo łuk zębowy (bez żadnego wyrywania zębów). Wada nie powinna powrócić, tak jak często dzieje się to po "zwykłych" aparatach. Jeżeli nie musicie to nie róbcie operacji! Każdy zabieg (a zwłaszcza usuwanie części żuchwy) to ryzyko powikłań! A przecież chodzi o nasze twarze...
__________________

Coma_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-27, 20:26   #28
justa8205
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5
Dot.: Tyłozgryz-czy da się go całkowicie wyleczyć aparatem?

Witam chciałabym uzyskać informację do ilu lat jest refundowany aparat .I czy na tyłozgryz zakładany jest aparat stały?
justa8205 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-29, 16:21   #29
zygcia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 12
Dot.: Tyłozgryz-czy da się go całkowicie wyleczyć aparatem?

Witam. A czy jest ktos z Warszawy kto wyprostował sobie zeby aparatem stałym i ma tyłozgryz? Szukam jakies dobrego ortodonty w Warszawie.
zygcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-09, 13:38   #30
sarkus
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 3
Dot.: Tyłozgryz-czy da się go całkowicie wyleczyć aparatem?

ja mam stwierdzony tyłozgryz i niestety nie obedzie sie bez operacji, przy czym chce zaznaczyc,ze jestem pacjentem bardzo kompleksowej kliniki ortodontycznej czyli nie sadze,zeby wpedzali mnie w niepotrzebne nieprzyjemnosci. dodatkowo bede miala operacje polegajaca na rozcieciu podniebiena co ma spowodowac rozszerzenie sie szczeki. przeraza mnie to wszystko oczywiscie ale chyba bedzie warto. jesli ktos ma jakies rady albo jest juz PO takiej operacji bardzo prosze o rady itd
sarkus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-10-20 17:41:51


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:30.