skóra kobiety w ciąży - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-12-29, 10:30   #1
CIAMPUREK
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 419
GG do CIAMPUREK
Unhappy

skóra kobiety w ciąży


Witam wszystkie Panie , mam ogromny dylemat nie wiem jakich kosmetykow uzywac i do kiedy zaczac aby nie pojawily mi sie na skorze rozne niespodzianki. Mam 29 lat i jestem w 3 miesiacu ciazy mam b. sucha skore, pojawilo mi sie duzo zmarszczek szczególnie na twarzy ktorych nie jestem w stanie zlikwidowac (czoło, oczy).Na skorze nog pojawjają sie pekajace naczynka, a na udach i posladkach robia sie biale pregi (to chyba rozstepy) i pomaranczowa skorka. Ratujcie co z tym zrobic???
CIAMPUREK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-29, 10:45   #2
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: skora kobiety w ciazy

po´winnas uzywac tlutego kremu, ktory ci dobrze skore natlusci, a na cialko olejki dla ciezarnych najlepiej bez parafiny. Dziewczyny polecaly kiedys zwykle oliwki dla dzieci na parafinie, ale ja sie przejechalam, parafina dusila mi skore i ja sama jakos powietrza nie moglam zlapac. Mozesz sama sobie taki olejek zrobic z olejku migdaloweo i pszenicznego, do tego dodac wit. E i masz orginalny olejek dla ciezarnych.
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-30, 00:20   #3
liwiamaja
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 25
Dot.: skora kobiety w ciazy

hej ja jestem 3 miesiące po porodzie (drugim) i mam prawie 28 więc podobnie . Na twarz polecam Ci krem active c LRP do cery suchej ja używałam go na szyję i jest świetny. Do ciała używałam przez całą ciązę przede wszystkim oliwki na mokrą skórę- nivea baby lub nivea z olejkiem avokado i do tego krem na rozstępy gerber i nie mam wogóle rozstępów a przybrałam w ciązy dużo bo 20kg co do cellulitu to gorzej bo nie można za bardzo w ciązy uzywać takich specyfików no i się dorobiłam już 3 stopnia pozdrawiam i życzę wytrwałoości w pielęgnacji
liwiamaja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-30, 09:56   #4
_Bjeata_
Zadomowienie
 
Avatar _Bjeata_
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Silesia City
Wiadomości: 1 792
GG do _Bjeata_
Post Dot.: skora kobiety w ciazy

a może coś z natury ?
peeling z kawy na cellulit (mnie pomógł i szczerze polecam)
do twarzy cerum z wit. c (przepis na biochemii urody można znaleźć), na noc na przykład Ystheal Avene
__________________

"Tęsknota, słowo zużyte,
Otwarło mi swoją dal...
Jak różne są rzeczy ukryte
W króciutkim wyrazie: żal."




_Bjeata_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-30, 19:27   #5
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Exclamation Dot.: skora kobiety w ciazy

Cytat:
Napisane przez _Bjeata_
a może coś z natury ?
peeling z kawy na cellulit (mnie pomógł i szczerze polecam)
do twarzy cerum z wit. c (przepis na biochemii urody można znaleźć), na noc na przykład Ystheal Avene

Ystheal Avene dla ciezarnej? Ciampurek tylko zeby Ci nie przyszlo do glowy uzywac tego kremu w ciazy! Pozostale produkty moga byc, zwlaszcza serum z wit. C. A Ystheal odradzam i inne kremy z pochodna wit. A bo moze dojsc do przedawkowania i uszkodzenia plodu. Takie kuracje mozna robic po urodzeniu, ale w ciazy lepiej nie ryzykowac.
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-31, 09:47   #6
just75
Zadomowienie
 
Avatar just75
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 1 166
Dot.: skora kobiety w ciazy

W ciąży używałam na rozstępy gerbera na brzuch i piersi, smarowałam nim cały pas i uda. Do ciała używałam zwykłego balsamu, którego używam zresztą zawsze po kąpieli. I nie pojawiły mi się rozstępy, na szczęście. Teraz jestem drugi raz w ciąży w 5mc i stosuję te same zabiegi. Skórę twarzy mam tylko bardziej przesuszoną, na noc smaruję sobie twarz "grubo" kremem na noc.
I czekam z niecierpliwością do rozwiązania .
just75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-31, 09:56   #7
eifersucht
Zadomowienie
 
Avatar eifersucht
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 1 769
Dot.: skora kobiety w ciazy

Wiecie może coś o noszeniu kolczyka w pępku w czasie ciąży? Słyszałam, że trzeba go wyjąć. Ale jeśli go wyjmę na parę miesięcy, to potem już nie włoże. A może nie trzeba?
eifersucht jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-01-01, 17:42   #8
marsi11
Zakorzenienie
 
Avatar marsi11
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 9 982
Dot.: skora kobiety w ciazy

Cytat:
Napisane przez eifersucht
Wiecie może coś o noszeniu kolczyka w pępku w czasie ciąży? Słyszałam, że trzeba go wyjąć. Ale jeśli go wyjmę na parę miesięcy, to potem już nie włoże. A może nie trzeba?
ja wyciagnelam i juz nigdy nie wsadzilam go z powrotem zostala ogromna blizna,ale znam dziewczyne co nosila cala ciaze i nic

a jesli chodzi o pielegnacje to z ta oliwka trzeba uwazac,smarowalam brzuch oliwka johnson i skonczylam w szpitalu z ogromnym podraznieniem,dostawalam zastrzyki,pomimo iz nigdy wczesniej nie zareagowalam alergicznie to skora zrobila sie tak wrazliwa,ze musialam nawet miec swoja posciel i nie moglam nosic koszul szpitalnych jakbym zdarla ten plaszcz ochronny lekarze mowili,ze czasem cos takiego moze sie stac dlatego polecam bardziej kosmetyki chicco mamma albo mustella,chicco jest troszke tansze ale obie firmy godne polecenia
marsi11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-01, 17:49   #9
Moni@
Zakorzenienie
 
Avatar Moni@
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: z krainy Królowej Baśni :P
Wiadomości: 3 093
Dot.: skora kobiety w ciazy

ja zdecydowanie polecam nivea body mleczko intensywnie nawilzające(granatowa butelka) do skory suchej z olejkiem migdalowym i vit E.
uzywałam go przez cala ciaze, mam bardzo sucha skore i nie mam rozstepow jutro mija mi termin porodu (jeszcze jestem 2 w 1)..pozdrawiam serdecznie...
Moni@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-01, 17:54   #10
Nakretka
Raczkowanie
 
Avatar Nakretka
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 433
Dot.: skora kobiety w ciazy

Cytat:
Napisane przez marsi11
a jesli chodzi o pielegnacje to z ta oliwka trzeba uwazac,smarowalam brzuch oliwka johnson i skonczylam w szpitalu z ogromnym podraznieniem,
to juz nie pierwsza niepochlebna opinia na temat Johnson'a, która widze. Sa nawet tak drastyczne, ze tego sie w ogóle do sprzedaży nie powinno dopuścić.
Ja np. w zasadzie nie mam alergii na kosmetyki (chociaż w ogóle alergie miewam, ale raczej pokarmowe), a Johnson'a też nie toleruję.
Mustela jest OK
Nakretka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-01, 22:26   #11
Paula07
Wtajemniczenie
 
Avatar Paula07
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Dania
Wiadomości: 2 053
Post Dot.: skora kobiety w ciazy

Cytat:
Napisane przez Nakretka
to juz nie pierwsza niepochlebna opinia na temat Johnson'a, która widze. Sa nawet tak drastyczne, ze tego sie w ogóle do sprzedaży nie powinno dopuścić.
Ja np. w zasadzie nie mam alergii na kosmetyki (chociaż w ogóle alergie miewam, ale raczej pokarmowe), a Johnson'a też nie toleruję.
Mustela jest OK
Wydaje mi się że nie można generalizować każdy z nas jest inny. Ja na przykład mam skórę bardzo alergiczna i wrażliwą i J&J nie powoduje u mnie żadnego uczulenia, natomiast po oliwce Bambino tak zachwalanej na KWC dostaje krostek na brzuchu, piersiach i dekoldzie.

P.S. A wracając do kobiet w ciąży na przesuszenia polecam krem Fissan na rozstępy, jest taki tłusty, że żaden krem nie jest w stanie go przebić
Paula07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-01-10, 19:47   #12
CIAMPUREK
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 419
GG do CIAMPUREK
Smile Dot.: skora kobiety w ciazy

Dziękuję za te wszytkie porady korzystam z nich na biezacona efekty musze poczekac . Mam jeszce pytanie do Pani Beaty czy te wszytkie rady ktore udzieliły mi kolezanki na forum tez by mi Pani zalecila?a jezeli nie to prosze o porade. Z gory uprzejmie dziekuje
CIAMPUREK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-10, 20:21   #13
Beata
Przyjaciółka Wizażu
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 2 113
Dot.: skora kobiety w ciazy

Trudno jest udzielić dobrej porady bez konsultacji.Na pewno w czasie ciąży trzeba szczególnie dbać o skórę.Szczególnie narażona na powstawanie zmian jest skóra na brzuchu,piersiach,na pośladkach. W czasie ciąży nie powinno się walczyć intensywnie z cellulitem gdyż wszelkie kosmetyki zawierające kofeinę,algi,retinol nie są w tym okresie zalecane. Warto stosować tłuste kremy (najlepiej te przeznaczone do masażu ciała) , można masować uda, pośladki. Natomiast brzuch i piersi nie powinny być intensywnie masowane - ale nie zapominaj o nakładaniu na te partie kremu. Co do oliwki to uważałabym gdyż może wbrew pozorom wysuszyć skórę. Na pewno warto robić peeling na ciało. W gabinecie kosmetycznym można zafundować sobie odrobinę relaksu - szczególnie polecane zabiegi to masaż relaksujący, peeling ciała, różnego rodzaju maski na ciało o działaniu regenrującym i odżywczym,pielęgnacja dłoni i stóp, zabiegi regenrujące na twarz ,szyję i dekolt. Jesli chodzi o pielęgnację cery - to możesz stosować takie same kosmetyki jak zwykle - unikając w tym czasie eksperymentów - skóra kobiety w ciąży może być bardziej wrażliwa,unikałabym kosmetyków z dużą zawartością retinolu, z wyższym niż 5% stężeniem kwasów owocowych. Ciąża to nie pora na walkę z przebarwieniami, trądzikiem,nie złuszczamy w tym czasie naskórka ani nie wykonujemy innych zbyt silnych zabiegów. To czas na relaks i łagodne zabiegi poprawiające wygląd skóry.
Beata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:18.