Okres - jak zabezpieczyć ubranie? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-04-24, 19:36   #1
maja_99
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 1

Okres - jak zabezpieczyć ubranie?


Mam bardzo obfity okres. Gdy jestem w szkole boję się, że zakrwawię również ubranie. W nocy tak samo. Jak mogę się przed tym uchronić?

Edytowane przez maja_99
Czas edycji: 2011-04-24 o 19:37
maja_99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-24, 19:44   #2
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Okres - jak zabezpieczyć ubranie?

bardziej chlonna podpaska + czesta jej zmiana.
albo tampon + podpaska.
skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-24, 19:53   #3
inc0rrect
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 4 298
Dot.: Okres - jak zabezpieczyć ubranie?

tampon + podpaska
__________________
Dziewczyny, bardzo proszę o wypełnienie krótkiej ankiety, która jest badaniem rynku usług dietetycznych.

Tutaj link: profitest.pl/s/12254/Tu4ydm2K3ha4YKAM

W ramach podziękowania dla dwóch z Was oferuję bezpłatne konsultacje dietetyczne
inc0rrect jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-24, 19:55   #4
baby montana
Zakorzenienie
 
Avatar baby montana
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 329
Dot.: Okres - jak zabezpieczyć ubranie?

tampon+podpaska.
gdzieś jeszcze znalazłam pomysł z podpaską i dwoma sztukami bielizny, zawsze trochę więcej ochrony.

jeśli nie masz problemu ze stosowaniem tamponów, to chłonny tampon (ja używam tampaxów super) i chłonna podpaska (super plus używam).
__________________
'zapytaj się siebie, czy chcesz mieć "poważaną" pracę, czy być szczęśliwa'

http://www.youtube.com/watch?v=h7NEQT3tQu8 soy orgullosa de vivir en ese lugar unico, en CANARIAS <3

mi vida en cholas czyli moje życie na Wyspach Kanaryjskich - 12 dni w Kostaryce
baby montana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-24, 20:00   #5
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Okres - jak zabezpieczyć ubranie?

ALe nierealne, by tampon i podpaska nocą przeciekły wydaje mi się, że podpaska jak najbardziej chłonna, a więc raczej nie ultracienka, spokojnie da radę.
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-24, 20:03   #6
baby montana
Zakorzenienie
 
Avatar baby montana
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 329
Dot.: Okres - jak zabezpieczyć ubranie?

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;26520642]ALe nierealne, by tampon i podpaska nocą przeciekły wydaje mi się, że podpaska jak najbardziej chłonna, a więc raczej nie ultracienka, spokojnie da radę.[/QUOTE]

realne, sama przerabiałam

a podpaska chłonna niekoniecznie oznacza gruba - np. always na noc jest ciągle "ultracienka" (3mm), a naprawdę chłonna.
__________________
'zapytaj się siebie, czy chcesz mieć "poważaną" pracę, czy być szczęśliwa'

http://www.youtube.com/watch?v=h7NEQT3tQu8 soy orgullosa de vivir en ese lugar unico, en CANARIAS <3

mi vida en cholas czyli moje życie na Wyspach Kanaryjskich - 12 dni w Kostaryce
baby montana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-24, 20:15   #7
arbuziak
Zadomowienie
 
Avatar arbuziak
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 1 017
Dot.: Okres - jak zabezpieczyć ubranie?

w nocy podczas pierwszych, czyli najgorszych dni miesiączki spałam w obcisłych spodenkach (getrach) żeby mi się nic nie przesunęło. Chłonne (cienkie na 3mm) podpaski dawały radę W dzień, częste wizyty w toalecie i częsta zmiana podpasek. Jeśli nie czujesz się pewnie i boisz się, że poplamisz spodnie w szkole to myślę, że czarne spodnie + tunika albo dłuższy sweterek powinny pomóc Nawet w razie jakiegoś wypadku nikt nie zauważy plamy.
ehh jak dobrze, że biorę tabsy i nie męczę się już tak.
arbuziak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-04-24, 20:17   #8
201801022117
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 755
Dot.: Okres - jak zabezpieczyć ubranie?

Cytat:
Napisane przez baby montana Pokaż wiadomość
realne, sama przerabiałam

a podpaska chłonna niekoniecznie oznacza gruba - np. always na noc jest ciągle "ultracienka" (3mm), a naprawdę chłonna.
Zgadzam się, z tym, że ja tych podpasek na noc używam także w ciągu dnia... Taka mała schiza.
201801022117 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-24, 20:17   #9
Lea_ny
Zakorzenienie
 
Avatar Lea_ny
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 6 354
Dot.: Okres - jak zabezpieczyć ubranie?

Zanim zaczęłam brać tabletki anty, to miałam bardzo obfite krwawienia - w ciągu dnia nosiłam podpaski na noc (najbardziej chłonne i największe jakie się dało znaleźć), a i tak wiele razy zdarzało mi się, że w ciągu jednej godziny lekcyjnej wszystko przeciekało i spodnie się pobrudziły - więc podczas okresów nosiłam wyłącznie ciemne spodnie i jakieś długie bluzki, tuniki (żeby tyłek mieć dodatkowo zasłonięty). Do tego zawsze miałam przy sobie wielką chustę, którą w razie wypadku mogłam zawiązać sobie na biodrach.
Stosowałam też Hemorigen, który nieco zmniejszał krwawienie.

Tyle kombinowania było, a nigdy nie wpadłam żeby spróbować opcji podpaska + tampon (pewnie dlatego, że w tamtych czasach tampony to w ogóle jakaś czarna magia dla mnie była, dopiero ostatnio przekonałam się żeby nosić je na basen).
__________________

Edytowane przez Lea_ny
Czas edycji: 2011-04-24 o 20:19
Lea_ny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-24, 20:28   #10
9b13fa772a089c950fe653392ec6a155eb1c8e79_603597153b11b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 9 304
Dot.: Okres - jak zabezpieczyć ubranie?

Raz na jakiś czas zdarza mi się obfity okres, nie często, ale wiem co to za męczarnia.. w nocy zwykle spałam prawie na siedząco, bo największa powódź była jak z pozycji leżącej zwlekłam się z łóżka i stanęłam na nogi.. No i oczywiście jak największa podpaska (najlepiej always,ze względu na siateczkę) ze skrzydełkami koniecznie + druga para obcisłych majtów, żeby wszystko trzymały pomijając to, że źle spałam to zdarzało mi się wstawać w nocy, żeby wszystko zmienić... no i co przerwa do toalety (dalej z najbardziej chłonną podp.) -.-

Edytowane przez 9b13fa772a089c950fe653392ec6a155eb1c8e79_603597153b11b
Czas edycji: 2011-04-24 o 20:29
9b13fa772a089c950fe653392ec6a155eb1c8e79_603597153b11b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-24, 20:49   #11
dzustam
Zakorzenienie
 
Avatar dzustam
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Przylądek Zieleni
Wiadomości: 6 764
Dot.: Okres - jak zabezpieczyć ubranie?

Zakładaj ubrania w kolorach maskujących, na czarnych spodniach lub bardzo granatowej spódnicy nie będzie widać ewentualnych przecieków
__________________

dzustam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-04-24, 20:54   #12
Ofelia 20
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 1 826
Dot.: Okres - jak zabezpieczyć ubranie?

Ja używam tamponu i podpaski w ciągu dnia. Natomiast na noc zakładam always night (w dzień też ich używam) i ubieram obcisłe spodenki, żeby nic sie nie przesuneło i tak czasami w nocy mi się zdarza, że coś się przesunie, i gdzieś "bokiem" wycieknie.... ale rzadko, a ja osobiście na noc nie lubie zakładać tamponów.
__________________

"Pierwsza miłość z wiatrem gna, z niepokoju drży,
Druga miłość życie zna i z tej pierwszej drwi ,
A ta trzecia jak tchórz w drzwiach przekręca klucz
I walizkę ma spakowaną już ... "

Ofelia 20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-24, 21:18   #13
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Okres - jak zabezpieczyć ubranie?

Wszystko juz zostalo napisane. Ja mysle, ze czesta zmiana podpaski/tampona - nawet co godzine jak trzeba to najpewniejsza metoda. Oczywiscie lepiej nie zakladac jasnych spodni.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-24, 21:39   #14
shiava
Zadomowienie
 
Avatar shiava
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 318
Dot.: Okres - jak zabezpieczyć ubranie?

Tez mam bardzo obfite miesiaczki. Zdarzalo sie ze tampon zalozony o 23 + podpaska, nie wytrzymały do 6 rano

W nocy - jedyna rada: tampon i chlonna podpaska, isc spac jak najpozniej sie da.

W dzien - jak najczesciej zmieniac, miec zapas podpasek i tamponow, ciemne spodnie. Unikaj spodnic, bo w razie "przecieku" łatwiej zauwazyc plame na spodnicy.
No i miej sweterek, ktory w razie wu mozesz zawiazac na biodrach tak, zeby zaslonil pupę
shiava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-24, 21:44   #15
Mrs.
Zakorzenienie
 
Avatar Mrs.
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Suwałki
Wiadomości: 3 710
Dot.: Okres - jak zabezpieczyć ubranie?

tampon + podpaska + dopasowana bielizna + czesta zmiana
Mrs. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-24, 21:52   #16
monius9
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 5 046
Dot.: Okres - jak zabezpieczyć ubranie?

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;26520642]ALe nierealne, by tampon i podpaska nocą przeciekły wydaje mi się, że podpaska jak najbardziej chłonna, a więc raczej nie ultracienka, spokojnie da radę.[/QUOTE]
oj realne..

ja przez pierwsze 3 dni okresu piję przed snem duuużo wody - wtedy się w środku nocy budzę na siusiu i przy okazji zmieniam co trzeba - jakkolwiek idiotycznie to nie brzmi to jak na razie jedyna metoda zapobiegająca przecieknięciu która na mnie działa muszę obudzić się w nocy a żadne budziki nie mają szans, jak mam okres to śpię jak zabita

a w dzień nie ma innej rady jak zmieniać tak często jak się da i jak potrzeba. no i dobrze trzymające się tyłka majtki
monius9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-24, 22:23   #17
Imperfecta
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 37 060
Dot.: Okres - jak zabezpieczyć ubranie?

.

Edytowane przez Imperfecta
Czas edycji: 2014-04-23 o 23:48
Imperfecta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-24, 22:37   #18
Wenress
Zakorzenienie
 
Avatar Wenress
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 5 675
Dot.: Okres - jak zabezpieczyć ubranie?

Cytat:
Napisane przez Imperfecta Pokaż wiadomość
A ja aż wstyd się przyznać mam 19 lat okres od 12 roku życia i praktycznie każdego miesiąca zdarza mi się coś pobrudzić ciągle mam schiza bo nawet siedzenie w autobusie zdarzyło mi się pobrudzić wracając ze szkoły.
Innego ubrania i bielizny niż czarnej w czasie okresu nie ubiorę plus najgrubsze podpaski i to czasem dwie tak, że mi sięgają od początku majtek do końca a i tak czuję dyskomfort.
Tamponu nigdy nie nosiłam i wiele razy chciałam ale jakoś nie wiem boję sie czy co, dziwne że cały czas mam tam coś mieć...
W łóżku zawsze daje sobie coś pod tyłek bo mam pewność, że prześcieradło będzie czerwone w innym wypadku.
Fatalnie się z tym czuje bo nawet boję sie gdziekolwiek usiąść w trakcie okresu..
Aż tak obfitego krwawienia nie miałam, ale też bywało kiepsko i spałam np z ręcznikiem pod tyłkiem ostatnio szok, problemu już nie ma Albo to kwestia wieku (ale nie sądzę, dostałam okres jak miałam 11 lat, teraz mam 19 więc to sporo czasu a zmiana jest dopiero teraz) albo tego, że zaczęłam ćwiczyć, do tego biegam. Ostatnio nawet pierwszego dnia nie umieram z bólu, a zawsze tak się działo
__________________


Ćwiczę!
Wenress jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-24, 23:03   #19
miss_alchemist
Raczkowanie
 
Avatar miss_alchemist
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 259
Dot.: Okres - jak zabezpieczyć ubranie?

W przypadku bardzo obfitych krwawień warto porozmawiać z ginekologiem (choć obfite miesiączki to nie jest zaburzenie, ale są uciążliwe). Może to bardzo drastyczna metoda, ale rozumiem, że problem może być poważny - niektóre pigułki przepisywane są dziewczynom cierpiącym na bardzo obfite miesiączki, np Qlaira albo Jeanine. Oczywiście, zażywanie pigułek, jeśli się nie współżyje, zazwyczaj jest bez sensu, ale w niektórych przypadkach plusy przeważają nad minusami i warto rozważyć taką opcję, kiedy nawet zestaw tampon + podpaska jest zawodny.
miss_alchemist jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-04-24, 23:31   #20
Reme
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 1 009
Dot.: Okres - jak zabezpieczyć ubranie?

Kiedyś także zdarzało mi się "przeciekać"... Wypróbuj opcję, jaką radzą dziewczyny, czyli tampon plus chłonna podpaska w ciągu dnia. Często zmieniaj i noś ze sobą coś, czym ewentualnie mogłabyś się zasłonić w razie przecieku, czyli dłuższa bluzka lub sweterek do przewiązania w ciemnych kolorach, itp.

Na noc zakładaj obcisłe majtki (w sumie na dzień też), będące z materiału, którego dobrze trzyma się klej od podpasek (do niektórych materiałów lub koronek itd podpaski źle się przyklejają i mogą się przesuwać). Ja zakładałam (właściwie wciąż zdarza mi się zakładać, mimo, że od jakiegoś czasu problemu z przeciekaniem już nie mam) do tego jeszcze obcisłe spodenki. Dla mnie lepszymi podpaskami na noc są te grubsze, bo lepiej przylegają i nie z siateczkami, bo w moim przypadku słabo w nie cokolwiek wsiąka. Nauczyłam sie też spać spokojniej w tych dniach i nie robić wygibasów Po takich zabiegach to, co nie wsiąkło w podpaskę przynajmniej się nie wylewało na zewnątrz w czasie snu, tylko rano musiałam lecieć od razu do łazienki czasami w dziwnej pozycji, aby wszystko "wylać" zanim samo się to zrobiło.

Jeśli Twoje miesiączki są naprawdę obfite, to warto skonsultować się z lekarzem, aby nie męczyć się psychicznie w tych dniach i nie skupiać się cały czas na tym, czy nie przecieka.
Reme jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-25, 01:34   #21
santos
Zakorzenienie
 
Avatar santos
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: skad wracali Litwini ?
Wiadomości: 4 631
GG do santos
Dot.: Okres - jak zabezpieczyć ubranie?

Co do sedna to juz wszystko zostalo powiedziane. Ja dodam, zebys jadla witamin C ktora pomaga na krwiawienia. Dobrze tez jesc przy obfitych krwawieniach duzo produktow zawierajacych magnez i zelazo, bo te sie traci z utrata krwi.
__________________
"Thunderstorms seldom clear the air"

Santosowa rzezba ;-)

nie jestem zawodowym dietetykiem ani trenerem, to moje hobby. Chetnie udziele rad, ale korzystasz z nich na wlasna odpowiedzialnosc. Dziekuje za uwage
santos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-25, 11:51   #22
Pachnąca_trawą
Zadomowienie
 
Avatar Pachnąca_trawą
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 1 235
Dot.: Okres - jak zabezpieczyć ubranie?

Cytat:
Napisane przez arbuziak Pokaż wiadomość
w nocy podczas pierwszych, czyli najgorszych dni miesiączki spałam w obcisłych spodenkach (getrach) żeby mi się nic nie przesunęło. Chłonne (cienkie na 3mm) podpaski dawały radę W dzień, częste wizyty w toalecie i częsta zmiana podpasek. Jeśli nie czujesz się pewnie i boisz się, że poplamisz spodnie w szkole to myślę, że czarne spodnie + tunika albo dłuższy sweterek powinny pomóc Nawet w razie jakiegoś wypadku nikt nie zauważy plamy.
ehh jak dobrze, że biorę tabsy i nie męczę się już tak.
Kochanie getry to takie na nogi cosie są
A z resztą się zgadzam, kolory maskujące, toaleta, obcisłe majtasy i kibelek co przerwę w celach sprawdzających.
__________________
Wild child.
Pachnąca_trawą jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-25, 13:44   #23
Hosenka*
Zakorzenienie
 
Avatar Hosenka*
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 50 452
Dot.: Okres - jak zabezpieczyć ubranie?

[1=9b13fa772a089c950fe6533 92ec6a155eb1c8e79_6035971 53b11b;26521031] (najlepiej always,ze względu na siateczkę)[/QUOTE]
Dla mnie tragedia. W Alwaysach mam wrażenie, że zalało mnie do kolan podczas gdy się okazuje, że jest jedna mała plamka.
Uzywam tradycyjnej Belli, a na noc wersji maxi - jest dłuższa.

---------- Dopisano o 14:44 ---------- Poprzedni post napisano o 14:40 ----------

Cytat:
Napisane przez shiava Pokaż wiadomość
Tez mam bardzo obfite miesiaczki. Zdarzalo sie ze tampon zalozony o 23 + podpaska, nie wytrzymały do 6 rano

W nocy - jedyna rada: tampon i chlonna podpaska, isc spac jak najpozniej sie da.

W dzien - jak najczesciej zmieniac, miec zapas podpasek i tamponow, ciemne spodnie. Unikaj spodnic, bo w razie "przecieku" łatwiej zauwazyc plame na spodnicy.
No i miej sweterek, ktory w razie wu mozesz zawiazac na biodrach tak, zeby zaslonil pupę
Tamponów nie powinno się używać na noc, chyba, że spisz 4-5 godzin. 8 czy więcej godzin z zakrwawionym tamponem moze skończyć się grzybicą lub innymi nieprzyjemnymi dolegliwościami.
Sama używam tamponów tylko w razie ewidentnej konieczności, mimo, iż są zdecydowanie bardziej komfortowe niż podpaska.
__________________
01.11 - nowy wpis z archiwum - palety cieni Zoeva

Instagram
24.12 Kosmetyki kupione w listopadzie
25.12 Piękna paleta do twarzy AA Wings of color
27.12 Duże zakupy Charlotte Tilbury
29.12 Co kupiłam na promocji w Sephorze i Douglasie
Hosenka* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-25, 13:44   #24
mocna kawa
Raczkowanie
 
Avatar mocna kawa
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: spod lipy :)
Wiadomości: 45
Dot.: Okres - jak zabezpieczyć ubranie?

Zanim zaczęłam stosować tabl. antykoncepcyjne, to też miałam obfite miesiączki. Najgorzej było w nocy-silne krwawienie i podpaski wymiękały przy takiej ilości krwi. Więc wpadłam na pomysł, że zakładałam podpaskę i na nią kładłam pasek (mniejszy niż podpaska) waty. Ona wchłaniała wszystko i nic bokami nie wyciekało. Może nie najpięknej to wygląda, ale w nocy wolę spać, zamiast do wc co chwilę latać
mocna kawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-25, 13:45   #25
9b13fa772a089c950fe653392ec6a155eb1c8e79_603597153b11b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 9 304
Dot.: Okres - jak zabezpieczyć ubranie?

Kwestia wyboru jest indywidualna podałam, to co dla mnie jest najlepsze
9b13fa772a089c950fe653392ec6a155eb1c8e79_603597153b11b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-25, 14:25   #26
scandalistka
Zadomowienie
 
Avatar scandalistka
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: sercem w Bieszczadach
Wiadomości: 1 066
Dot.: Okres - jak zabezpieczyć ubranie?

Najlepiej odwiedzić ginekologa, bo bardzo obfite krwawienia nie są normą. Może to być objaw różnych zmian chorobowych, np. mięśniaków macicy.
__________________

scandalistka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-25, 14:34   #27
Sumigra
Rozeznanie
 
Avatar Sumigra
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 713
Dot.: Okres - jak zabezpieczyć ubranie?

Cytat:
Napisane przez mocna kawa Pokaż wiadomość
Zanim zaczęłam stosować tabl. antykoncepcyjne, to też miałam obfite miesiączki. Najgorzej było w nocy-silne krwawienie i podpaski wymiękały przy takiej ilości krwi. Więc wpadłam na pomysł, że zakładałam podpaskę i na nią kładłam pasek (mniejszy niż podpaska) waty. Ona wchłaniała wszystko i nic bokami nie wyciekało. Może nie najpięknej to wygląda, ale w nocy wolę spać, zamiast do wc co chwilę latać
Też słyszałam tą metodę, ale ja jak mam okres zakładam mega obcisłe bokserki (oczywiście damskie) też nie ma szans by się coś przesunęło
__________________
trolololo
Sumigra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-25, 18:16   #28
zielona87
Zadomowienie
 
Avatar zielona87
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Najpiękniejsze miasto Polski:)
Wiadomości: 1 892
Dot.: Okres - jak zabezpieczyć ubranie?

dzień - tamon+podpaska+częsta zmiana
noc- tampon+podpaska, albo baaardzo chłonna podpaska + mój wynalazek... (jak śpię na plecach to krew przecieka "na plecy" między pośladkami... więc zwijam sobie z waty rulonik i wkladam między pośladki - nie przecieka )
__________________
Walczę o długie włosy!
Piję drożdże od 18.12.2012
Jantar od 22.01.2013
CP od 26.01.2013
Sesa, Nafta, Vatika i inne dobroci - szukam swojego KWC


Zrzucam tłuszczyk - od 07.01.2013
Start 70kg
Jest 66 kg
Cel 63 kg
zielona87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-25, 19:07   #29
Coquellie
Raczkowanie
 
Avatar Coquellie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: północ, pola i łąki
Wiadomości: 35
Dot.: Okres - jak zabezpieczyć ubranie?

[/COLOR]
Tamponów nie powinno się używać na noc, chyba, że spisz 4-5 godzin. 8 czy więcej godzin z zakrwawionym tamponem moze skończyć się grzybicą lub innymi nieprzyjemnymi dolegliwościami.
Sama używam tamponów tylko w razie ewidentnej konieczności, mimo, iż są zdecydowanie bardziej komfortowe niż podpaska.[/QUOTE]

Pff, ja używam tamponów od mniej więcej dwóch lat, co miesiąc każdego dnia i w nocy, jestem zadowolona i zdrowa, noszę każde ubrania na które mam ochotę.

Trzeba uważać na to, co może rozrzedzić krew, spektakularnie działa np. aspiryna. Choćbym była potwornie przeziębiona w czasie miesiączki jej nie wezmę.
Coquellie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-25, 20:08   #30
Nerabi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 11
Dot.: Okres - jak zabezpieczyć ubranie?

Ja też mam tego typu problem jak śpię to tylko na boku kiedy się przebudzę to lecę jak najszybciej do toalety. Z kolei w dzień jak tylko źle usiądę albo biegnę chwilę to jest cała brudna bielizna ;/
Nerabi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-03-26 23:42:18


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:34.