test zrobiony tydzień przed miesiaczką - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Pokaż wyniki sondy: czy wynik testu sie sprawdził?
tak 2 66,67%
nie 1 33,33%
Głosujący: 3. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-06-19, 15:36   #1
mcaronia
Przyczajenie
 
Avatar mcaronia
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Lębork ,woj pomorskie
Wiadomości: 12
GG do mcaronia
Unhappy


Kochane kobitki błagam o pomoc!!Okres mam dostać za dobry tydzień,dzisiaj rano zrobiłam test i mynik wyszedł-brak ciązy
Znam siebie i swoje ciało,wszystkie sygnały wskazuja na to iż ciaża jest i rośnie we mnie nowe życie,moje piersi sa wielkie jak balony,bolą inaczej jak przed okresem,a na brzuchu od pępka w dół pojawiła mi sie ciemna linia.Już sama nie wiem co o tym myśleć,szczerze powiem że zgłupiałam i tylko fundnęłam sobie niezłego doła tym testem,bo od ośmiu miesiecy staramy się o brzdąca o tu nic
Z góry dziękuje za pomoc

A może Pan doktor bEdzie znał odpowiedz na moje pytanie?Proszę o pomoć!!!

Edytowane przez jaga_2001
Czas edycji: 2007-06-19 o 16:05 Powód: Post pod postem. Istnieje opcja edycji/multicytowania, z której proszę korzystać!
mcaronia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-19, 15:53   #2
Kasiek1987
Zakorzenienie
 
Avatar Kasiek1987
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Knurów (Śląsk)
Wiadomości: 5 157
Dot.: test zrobiony tydzień przed miesiaczką

Test zrobiony tydzień przed miesiączką nic Ci nie da. Do zapłodnienia dochodzi w czasie dni płodnych, czyli ok. 14 dni przed miesiączką. Przez te 7 dni poziom hormonów ciążowych mógł nie wzrosnąć jeszcze na tyle, aby być wykrywalnym przez test, dlatego na każdym jest napisane, po jakim czasie od domniemanego zapłodnienia można wykonać najwcześniej test.
Najlepiej powtórz go po dokładnym przeczytaniu ulotki.
Trzymam kciuki, żeby wynik był pozytywny
__________________
Wymiana kosmetyczna:

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post55596361
Kasiek1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-19, 16:13   #3
jaga_2001
Zakorzenienie
 
Avatar jaga_2001
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: ★ zakrzywiona czasoprzestrzeń ★
Wiadomości: 8 574
Dot.: test zrobiony tydzień przed miesiaczką

Cytat:
Napisane przez mcaronia Pokaż wiadomość
Kochane kobitki błagam o pomoc!!Okres mam dostać za dobry tydzień,dzisiaj rano zrobiłam test i mynik wyszedł-brak ciązy
Znam siebie i swoje ciało,wszystkie sygnały wskazuja na to iż ciaża jest i rośnie we mnie nowe życie,moje piersi sa wielkie jak balony,bolą inaczej jak przed okresem,a na brzuchu od pępka w dół pojawiła mi sie ciemna linia.Już sama nie wiem co o tym myśleć,szczerze powiem że zgłupiałam i tylko fundnęłam sobie niezłego doła tym testem,bo od ośmiu miesiecy staramy się o brzdąca o tu nic
Z góry dziękuje za pomoc

A może Pan doktor bEdzie znał odpowiedz na moje pytanie?Proszę o pomoć!!!
wynik testu jest prawdziwy, poniewaz test powinno sie robic nie wczesniej niz 10 dni od stosunku (najlepiej 14 dni po tsosunku, czyli w dniu spodziewanej miesiaczki). Dzien stosunku to dzien owulacji (o ile pozniej zostanie stwierdzona ciaza). Ale ciaza nie powstaje w dniu stosunku, tylko prawie tydzien pozniej. Dlaczego? Ano dlatego, ze biologicznie ciaze liczy sie od dnia zagniezdzenia sie zaplodnionej komorki jajowej w scianie macicy, a od stosunku do zagiezdzenia mija ok tydonia. Test ciazawy wykrywa w moczy hormon beta-HCG, ktory jest wydzieany prze kosmowke zarodka, czyli dopieo od momentu zagniezdzenia sie komorkijajowej w scianie macicy. Testy ciazowe nie sa takie bardzo czule, gdyz potrzebuja odpowiedniego stezenia aby stwierdzic ciaze. A te odpowiednie stezenie jest dopiero po 6 dniach od zagniezdzenia sie komorki jajowej, czyli ok 2 tygodni od stosunku!
Po tygoniu, mimo iz kobieta faktycznie moze byc w jedno-, dwudniowej ciazy test i tak wyjdzie negatywnie gdyz stezene w moczu beta-HCG jest zbyt male by test go wykryl i dlatego wychodzi negatywnie.

poczekaj jeszcze tydzien i ponownie zrob test za pare dni
__________________
Każdy z Nas jest "białym krukiem"! Współżyjesz = jesteś gotowy na potomstwo! A.A.B.-P.

AV by jaga_2001
jaga_2001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-19, 16:22   #4
mcaronia
Przyczajenie
 
Avatar mcaronia
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Lębork ,woj pomorskie
Wiadomości: 12
GG do mcaronia
Thumbs up Dot.: test zrobiony tydzień przed miesiaczką

jesteś kochana,dziękuje Ci bardzo,bardzo,bardzo mocno!!!Poprawiłaś mi humorek.Zrobie test ponownie tak gdzieś za tydzien,albo poprostu poczekam na miesiączke(mam nadzieje ze jej nie dostane)
Pozdrawiam cieplutko i życze udanego wieczorku
__________________
Dusia
mcaronia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-19, 17:16   #5
mcaronia
Przyczajenie
 
Avatar mcaronia
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Lębork ,woj pomorskie
Wiadomości: 12
GG do mcaronia
Dot.: test zrobiony tydzień przed miesiaczką

Wiem że troszke marudzę ale mam jeszcze jedno takie małe pytanko.Od ponad tygodnia mam temperatute ponad 37 stopni ,nie odczuwam tego bo zwykle mój organizm strasznie daje sie we znaki przy stanie podgorączkowym.Czy to jest jeden z wielu objawów wczesnej ciąży??
__________________
Dusia
mcaronia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:28.