500 cal ??? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka > W krzywym zwierciadle odchudzania

Notka

W krzywym zwierciadle odchudzania
Jest do jedyne forum, na którym zamieszczamy wszystkie diety, które promują odchudzanie poprzez drastyczne ograniczenie kaloryczności, tzw. "diety głodówkowe", które nie mają nic wspólnego ze zdrowym odżywianiem.
  • Jest to forum stworzone dla osób, które chcą zwalczać wszystkie choroby powiązane z zaburzeniem łaknienia (anoreksja, bulimia, kompulsywne objadanie się) oraz dla osób, które pragną takim osobom radzić, pomagać i wspierać.
  • Na tym forum nie można namawiać do drastycznych metod zrzucania wagi, lecz można pisać o terapii przy ED.
  • Jedynie na tym forum osoby z zaburzeniami łaknienia mogą tworzyć swoje grupy wsparcia.
  • Forum to nie zastępuje psychologa ani profesjonalnej terapii.
  • Redakcja nie bierze odpowiedzialności za udzielane tutaj porady, natomiast z pełną stanowczością będziemy tępić wszelkie wątki "pro-ana".
  • Na forum obowiązuje dodatek do regulaminu, zapoznaj się z nim zanim weźmiesz udział w dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-07-17, 16:56   #31
KamilM93
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 146
Dot.: 500 cal ???

Co do diety 500kcal... Kiedyś przez parę dni jadłem tylko 2-3 kanapki. Nie czułem się jakoś źle. Efekty były podczas biegania. Po 50 metrach prawie zemdlałem.

Więc chyba już nie muszę nic więcej na ten temat pisać.
__________________
ABS
Pompki
Przysiady
KamilM93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-17, 17:25   #32
cerveza
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 3 584
Dot.: 500 cal ???

Cytat:
Napisane przez jagagaga Pokaż wiadomość
Mnie to mówisz? Spróbuj przetłumaczyć to osobom, które chcą stosować dietę 500 kcal, i nie chcą się ruszać. Zresztą nie trzeba szukać, połowa wizażu jest na diecie bez żadnej formy ruchu. Ja nie mówię, że to dobre, mówię tylko że to mniejsze zło.

A 1200 kcal uczy dobrych nawyków, jakbyś poczytała ten temat, to byś wiedziała.
900 kcal, 1200 kcal, 1500 kcal - to wszystko to tylko liczby określające wartość energetyczną jaką się spożywa w ciągu doby. To nie uczy niczego.

A to co wg dietetyków polecających dietę 1200 kcal jest dobrym nawykiem żywieniowym, wg mnie jest zwykłą bzdurą.
Dziękuję Dobranoc.
cerveza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-17, 18:08   #33
jagagaga
Zadomowienie
 
Avatar jagagaga
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 1 244
Dot.: 500 cal ???

Cytat:
Napisane przez cerveza Pokaż wiadomość
900 kcal, 1200 kcal, 1500 kcal - to wszystko to tylko liczby określające wartość energetyczną jaką się spożywa w ciągu doby. To nie uczy niczego.

A to co wg dietetyków polecających dietę 1200 kcal jest dobrym nawykiem żywieniowym, wg mnie jest zwykłą bzdurą.
Dziękuję Dobranoc.
Dobranoc
jagagaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-19, 20:20   #34
Bellamy
Zadomowienie
 
Avatar Bellamy
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 1 092
Dot.: 500 cal ???

STOSOWAŁAM TĄ DIETĘ, jak zresztą masę innych, między innymi głodówki. NIE POLECAM ZDECYDOWANIE. Co do głodówek, to raz na jakiś czas jest dobra na oczyszczenie, ale dieta 500 kcal się po prostu nie sprawdza. Po 1. nie możesz jej stosować zbyt długo, bo po prostu nie dałabyś rady. Włosy by ci się sypały, paznokcie, zęby, nie możesz nawet wchodzić po schodach, no po prostu nie da rady. I to idzie dalej, bo jeśli nie możesz jej stosować w nieskończoność, to w końcu powrócisz do dawnych nałogów i przytyjesz 2x bardziej - wiem to z autopsji, a uwierz mi, mam bardzo silną wolę polecam ci dietę 1000 kcal jeśli nie chce ci się ćwiczyć lub pracujesz w biurze, przy krześle. ja dietę 1000 kcal stosuję od trzech lat i jestem bardzo zadowolona.
Bellamy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-20, 22:09   #35
Eldo_rado
amor vincit omnia
 
Avatar Eldo_rado
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 20 156
Dot.: 500 cal ???

500kcal to nie dieta... to katowanie organizmu.
Eldo_rado jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-26, 11:22   #36
kocim
Rozeznanie
 
Avatar kocim
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 778
Dot.: 500 cal ???

Ludzie polecają takie 500 kcal, ale nie pomyślą, ile to ma negatywnych skutków. 3kg szybko schodzi, potem następne i widzi się te niby efekty. Potem się znów przytyje no bo ile można się odchudzać. Organizm przyzwyczajomy do małej ilości kcal, szybko nagromadzi wszystko powyżej tego pół tysiąca kcal. Potem będzie znów chudnięcie, tycie, chudnięcie, tycie. Zniekształca się sylwetka bo potem sam tłuszcz wisi, mało co mięśni, skóra mało elastyczna, włosy gorsze niż zużyta szczotka do zamiatania, problemy ze skórą, kondycja leży, a metabolizm stoi. Powinien być od tego jakiś przedmiot w szkole...
Ale w końcu najlepsza dieta to prawie nic nie jeść. W szpitalu dobrze podkarmią kroplówką i zastrzykami.
kocim jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-25, 19:56   #37
lwica87
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 7
Dot.: 500 cal ???

pfff... Ale pojechałyście no no , same Panie dietetyczki i psycholog.
Byłam już dwa razy na tej diecie , za każdym razem max 2 tygodnie , zawsze około 5 kg mniej. Oczywiście jest to nie zdrowe , ale ja zawsze jestem zdrowa jak ryba więc osobie takiej jak ja to nie szkodzi Co więcej czuje się zawsze po niej świetnie , brzuch się chowa i pozytywne nastawienie do życia ( ja jem warzywa owoce i nabiał).
lwica87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-08-26, 11:20   #38
Eldo_rado
amor vincit omnia
 
Avatar Eldo_rado
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 20 156
Dot.: 500 cal ???

Cytat:
Napisane przez lwica87 Pokaż wiadomość
pfff... Ale pojechałyście no no , same Panie dietetyczki i psycholog.
Byłam już dwa razy na tej diecie , za każdym razem max 2 tygodnie , zawsze około 5 kg mniej. Oczywiście jest to nie zdrowe , ale ja zawsze jestem zdrowa jak ryba więc osobie takiej jak ja to nie szkodzi Co więcej czuje się zawsze po niej świetnie , brzuch się chowa i pozytywne nastawienie do życia ( ja jem warzywa owoce i nabiał).

eh
Eldo_rado jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-26, 17:52   #39
kocim
Rozeznanie
 
Avatar kocim
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 778
Dot.: 500 cal ???

Cytat:
Napisane przez lwica87 Pokaż wiadomość
pfff... Ale pojechałyście no no , same Panie dietetyczki i psycholog.
Byłam już dwa razy na tej diecie , za każdym razem max 2 tygodnie , zawsze około 5 kg mniej. Oczywiście jest to nie zdrowe , ale ja zawsze jestem zdrowa jak ryba więc osobie takiej jak ja to nie szkodzi Co więcej czuje się zawsze po niej świetnie , brzuch się chowa i pozytywne nastawienie do życia ( ja jem warzywa owoce i nabiał).
Super! Powodzenia w dalszych zabawach z własnym organizmem
W końcu zawsze fajnie pozbyć się 5kg wody z organizmu i to tylko w 2 tygodnie

kocim jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-28, 08:35   #40
jagagaga
Zadomowienie
 
Avatar jagagaga
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 1 244
Dot.: 500 cal ???

Cytat:
Napisane przez lwica87 Pokaż wiadomość
pfff... Ale pojechałyście no no , same Panie dietetyczki i psycholog.
Byłam już dwa razy na tej diecie , za każdym razem max 2 tygodnie , zawsze około 5 kg mniej. Oczywiście jest to nie zdrowe , ale ja zawsze jestem zdrowa jak ryba więc osobie takiej jak ja to nie szkodzi Co więcej czuje się zawsze po niej świetnie , brzuch się chowa i pozytywne nastawienie do życia ( ja jem warzywa owoce i nabiał).
Taa, ja też się kiedyś tak bawiłam - g**no to daje, na dłuższą metę się nie utrzymuje, wygląda to jak walka z wiatrakami Po jakimś czasie straciłam sporą część włosów, paznokcie i wera wyglądały koszmarnie, a na ciele miałam milion siniaków od byle dotknięcia Rozwalasz sobie tylko metabolizm, geniuszu. Nie mówiąc, że od takiego igrania z organizmem można nabawić się ZABURZEŃ DEPRESYJNYCH!!!

Ale, eh, jesteś taaaka mądra, normalnie pani dietetyczka i psycholog
Proszę Cię, nie wypisuj nigdzie podobnych bzdur bo nie wiesz o czym mówisz!

Teraz nic mnie nie zmusi do stosowania takich diet i głodówek, unikam jak ognia. Jak już mam zastosować jakąś dietę, to musi ona koniecznie uwzględniać NORMALNĄ ILOŚĆ JEDZENIA.
jagagaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum W krzywym zwierciadle odchudzania


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:18.