Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieniędzy:P - Strona 90 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-07-11, 08:29   #2671
Ineso
Matka Smoka
 
Avatar Ineso
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 937
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Evita_ Pokaż wiadomość
jaki olej poleciłybyście ze względu na ładny zapach? chciałabym sobie zrobić masło do ciała, ale nie wiem, który olej zamówić, a chciałabym żeby miał ładny zapach
Śliwka. Pachnie marcepanem i wystarczy odrobina, żeby krem cały pachniał.
Ineso jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-11, 19:51   #2672
agawiii15
Raczkowanie
 
Avatar agawiii15
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 79
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

[1=0f0603ed06f411a5d3d78a7 f01b50240947bf49a_6024742 79be1e;28048745]
Dziękuję za propozycję - skład tego ekstraktu wygląda bardzo atrakcyjnie a cena nie przeraża, a bez hydrolatu już nie wyobrażam sobie poranka ani wieczoru, więc taki połaczenie byłoby super. Tylko Ile tego ekstraktu dodajesz do hydrolatu? I czy do całej butli naraz, czy dojakiejś podręcznej buteleczki?
Pachnotka-migdał również brzmi ciekawie. To czekam na Twoją opinię o korundzie

I bardzo Wam dziękuję dziewczyny za wiadomości [/QUOTE]

Ja zawsze mieszam w buteleczce 30 ml z zakraplaczem do 27ml hydrolatu dodaje 2 ml ekstraktu . A korundu niestety wczoraj nie miałam czasu wypróbować ale może jutro się uda, na pewno podzielę się wrażeniami
agawiii15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-11, 20:39   #2673
Evita_
Raczkowanie
 
Avatar Evita_
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 34
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Ineso Pokaż wiadomość
Śliwka. Pachnie marcepanem i wystarczy odrobina, żeby krem cały pachniał.
Dzięki za odpowiedź, zamówię śliwkę. Zapach migdałów i marcepanu mnie przekonuje
Evita_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-11, 21:15   #2674
loss_lauri
Zakorzenienie
 
Avatar loss_lauri
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tsukuba
Wiadomości: 3 605
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Evita_ Pokaż wiadomość
jaki olej poleciłybyście ze względu na ładny zapach? chciałabym sobie zrobić masło do ciała, ale nie wiem, który olej zamówić, a chciałabym żeby miał ładny zapach
ja najbardziej lubię zapach oleju z pestek jabłka, ale on jest dosyć drogi jak na zapach do masła możesz też wypróbować kokos
__________________
Mój blog o dbaniu o urodę w Japonii i Korei: www.kiyora.pl
loss_lauri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-17, 09:29   #2675
Pigeons
Zadomowienie
 
Avatar Pigeons
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 1 401
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Posłuchałam się was i zrobiłam krem dopiero jak trafił do mnie minimikser, podejrzewam, że samym machaniem ręką bym go nie urkęciła A tak wszystko poszło bez problemów Jak już trochę poużywam to na pewno podzielę się wrażeniami na temat kremu przeciwtrądzikowego z liposomami.
Pigeons jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-18, 12:56   #2676
*Basia*
Mod-Śnieżynka
 
Avatar *Basia*
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 364
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Pigeons Pokaż wiadomość
Jak już trochę poużywam to na pewno podzielę się wrażeniami na temat kremu przeciwtrądzikowego z liposomami.
Z niecierpliwością czekam na recenzję
__________________

*Basia* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-18, 13:32   #2677
italiana89
Raczkowanie
 
Avatar italiana89
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Lublin/Warszawa
Wiadomości: 189
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

O, mój kremik kochany Mam cerę 22-letnią, ale mimo to czasem potrafi mi coś wyskoczyć, nie wspominając o zaskórnikach w strefie T. Ten kremik to moje wybawienie.

Muszę też skrobnąć od siebie parę słów w tym temacie.
Krem przeciwtrądzikowy z liposomami jest faktycznie bardzo prosty w przygotowaniu, ważne jest jedynie, żeby dodawać fazę C w temperaturze nie większej niż 45 stopni! Inaczej osłabia to działanie liposomów. Ja po prostu czekałam z termometrem w ręku i dziobałam krem co chwilkę
Niestety wpadłam na pomysł z termometrem dopiero przy robieniu drugiego opakowania.

Pierwsze opakowanie starczyło mi na ponad miesiąc. Co do efektów -były mniej więcej po dwóch tygodniach (nawet mimo tego że mogłam niechcący zabić liposomy przez zbyt wysoką temperaturę ). Kremik przede wszystkim dość dobrze się wchłania, zostawiając skórę nawilżoną i miękką. Niestety jego używanie zbiegło się w czasie z niefortunnym eksperymentem w postaci źle dobranych tabletek anty, więc wyskoczyło mi parę niespodzianek, ale - UWAGA - kremik w moim przypadku świetnie radzi sobie z takimi "wypadkami", dzięki czemu pozbyłam się ich o wiele szybciej niż normalnie. Poza tym krem zapobiega powstawaniu nowych pryszczy. Jak dla mnie jest GENIALNY.

Teraz jestem w trakcie drugiego opakowania - zrobiłam tym razem z hydrolatem różanym, bułgarskim, też z ZSK - i mam wrażenie że jest jeszcze lepszy! Może dopiero teraz uwalnia się czarodziejska moc liposomów. Stosuje go też moja 15-letnia siostra i jest równie zadowolona.

Podsumowując - warto spróbować, nawet jeśli tak jak ja nie macie uporczywego trądziku, a jedynie jego "pozostałości". Sprawdza się też u nastolatek Co do zapachu - zdaniem moim i siostry pachnie cebulą, nawet po dodaniu hydrolatu różanego (nie pytajcie mnie skąd to skojarzenie ) Jest to jego delikatna wada. I następny minusik - w moim przypadku dość wolno się wchłania i pozostawia delikatny film na twarzy, co niektórym przeszkadza, innym nie. Podobno dodanie PEG-400 może zwiększyć smarowalność i poprawić wchłanianie kremiku, ale jeszcze tego nie próbowałam.

Aha, i żeby nie było - dodam, że jestem też w trakcie kuracji kwasem migdałowym (robię sobie co 2 tyg peeling, ostatnio 30% - wiem, pamiętam o filtrach) - więc poprawa cery nie jest zasługą wyłącznie tego wynalazku.
italiana89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-07-19, 08:35   #2678
beautygosiek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Stalowa Wola
Wiadomości: 293
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez italiana89 Pokaż wiadomość
Krem przeciwtrądzikowy z liposomami jest faktycznie bardzo prosty w przygotowaniu, ważne jest jedynie, żeby dodawać fazę C w temperaturze nie większej niż 45 stopni! Inaczej osłabia to działanie liposomów. Ja po prostu czekałam z termometrem w ręku i dziobałam krem co chwilkę
Niestety wpadłam na pomysł z termometrem dopiero przy robieniu drugiego opakowania.
a jakiego termometru użyłaś?
beautygosiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-19, 16:34   #2679
italiana89
Raczkowanie
 
Avatar italiana89
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Lublin/Warszawa
Wiadomości: 189
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Ja mam termometr elektroniczny microlife. Ma skalę chyba do 42 stopni, tak jak normalny rtęciowy, więc jak tyle mi wykazało, to dodałam liposomy temp. ma być 40-45 stopni. Można też normalnym rtęciowym z zachowaniem środków ostrożności, tyle że dłużej się mierzy niestety
__________________
Biochemiczny blog - własne kosmetyki krok po kroku, zapraszam

naturalnapielegnacja.blog spot.com
italiana89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-19, 16:50   #2680
Pigeons
Zadomowienie
 
Avatar Pigeons
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 1 401
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez italiana89 Pokaż wiadomość
O, mój kremik kochany Mam cerę 22-letnią, ale mimo to czasem potrafi mi coś wyskoczyć, nie wspominając o zaskórnikach w strefie T. Ten kremik to moje wybawienie.

Muszę też skrobnąć od siebie parę słów w tym temacie.
Krem przeciwtrądzikowy z liposomami jest faktycznie bardzo prosty w przygotowaniu, ważne jest jedynie, żeby dodawać fazę C w temperaturze nie większej niż 45 stopni! Inaczej osłabia to działanie liposomów. Ja po prostu czekałam z termometrem w ręku i dziobałam krem co chwilkę
Niestety wpadłam na pomysł z termometrem dopiero przy robieniu drugiego opakowania.

Pierwsze opakowanie starczyło mi na ponad miesiąc. Co do efektów -były mniej więcej po dwóch tygodniach (nawet mimo tego że mogłam niechcący zabić liposomy przez zbyt wysoką temperaturę ). Kremik przede wszystkim dość dobrze się wchłania, zostawiając skórę nawilżoną i miękką. Niestety jego używanie zbiegło się w czasie z niefortunnym eksperymentem w postaci źle dobranych tabletek anty, więc wyskoczyło mi parę niespodzianek, ale - UWAGA - kremik w moim przypadku świetnie radzi sobie z takimi "wypadkami", dzięki czemu pozbyłam się ich o wiele szybciej niż normalnie. Poza tym krem zapobiega powstawaniu nowych pryszczy. Jak dla mnie jest GENIALNY.

Teraz jestem w trakcie drugiego opakowania - zrobiłam tym razem z hydrolatem różanym, bułgarskim, też z ZSK - i mam wrażenie że jest jeszcze lepszy! Może dopiero teraz uwalnia się czarodziejska moc liposomów. Stosuje go też moja 15-letnia siostra i jest równie zadowolona.

Podsumowując - warto spróbować, nawet jeśli tak jak ja nie macie uporczywego trądziku, a jedynie jego "pozostałości". Sprawdza się też u nastolatek Co do zapachu - zdaniem moim i siostry pachnie cebulą, nawet po dodaniu hydrolatu różanego (nie pytajcie mnie skąd to skojarzenie ) Jest to jego delikatna wada. I następny minusik - w moim przypadku dość wolno się wchłania i pozostawia delikatny film na twarzy, co niektórym przeszkadza, innym nie. Podobno dodanie PEG-400 może zwiększyć smarowalność i poprawić wchłanianie kremiku, ale jeszcze tego nie próbowałam.

Aha, i żeby nie było - dodam, że jestem też w trakcie kuracji kwasem migdałowym (robię sobie co 2 tyg peeling, ostatnio 30% - wiem, pamiętam o filtrach) - więc poprawa cery nie jest zasługą wyłącznie tego wynalazku.

Dobrze wiedzieć, że ten krem przynosi takie efekty, może efekt placebo u mnie dodatkowo zadziała. Jednak po paru użyciach muszę stwierdzić, że cera się poprawia więc zobaczymy co będzie dalej.

Jeżeli chodzi o zapach-dla mnie pachnie rybą
Pigeons jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-19, 22:43   #2681
italiana89
Raczkowanie
 
Avatar italiana89
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Lublin/Warszawa
Wiadomości: 189
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

No u mnie jest fajnie, ale przecież każda cera jest inna Ale mam nadzieję, że kremik wykaże w Twoim przypadku wszelkie zalety, jakie ja na swoim licu przyuważyłam po ok. 1,5 mies. stosowania
__________________
Biochemiczny blog - własne kosmetyki krok po kroku, zapraszam

naturalnapielegnacja.blog spot.com
italiana89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-07-20, 07:31   #2682
beautygosiek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Stalowa Wola
Wiadomości: 293
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez italiana89 Pokaż wiadomość
Ja mam termometr elektroniczny microlife. Ma skalę chyba do 42 stopni, tak jak normalny rtęciowy, więc jak tyle mi wykazało, to dodałam liposomy temp. ma być 40-45 stopni. Można też normalnym rtęciowym z zachowaniem środków ostrożności, tyle że dłużej się mierzy niestety
dzięki bardzo za odpowiedź, ja bym się bała rtęciowym (że pęknie), myślałam ze w grę wchodzi tylko jakiś laboratoryjny, a tu widzę ze nie.
Jakimś cudem również posiadam elektroniczny Microlife, więc wypróbuję robiąc krem
beautygosiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-20, 15:59   #2683
Madeline_K
Raczkowanie
 
Avatar Madeline_K
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 131
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

witam
złożyłam pierwsze zamówienie w zsk, zamówiłam krem przeciwtrądzikowy na noc, dwa opakowania dla mnie i dla brata. Nie mogę się doczekać kiedy przyjdzie, zwłaszcza teraz po przeczytaniu pozytywnych opinii na jego temat, tylko ta przerwa wakacyjna...
Madeline_K jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-25, 22:05   #2684
Julia1977
Zadomowienie
 
Avatar Julia1977
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Rajgród
Wiadomości: 1 264
GG do Julia1977
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Witam,
Czy któraś z Was używała kremu z kwasem migdałowym???Bede wdzięczna za kilka słow o tym kosmetyku.Czy aby go wykonac muszę zakupić akcesoria?
Julia1977 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-26, 09:59   #2685
beautygosiek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Stalowa Wola
Wiadomości: 293
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Niedawno zrobiłam pierwsze zamówienie na ZSK, zebrało się tego trochę bo chciałam zrobić 3 kremy (na noc, dzień i pod oczy), oprócz tego zamówiłam masło mango (na stopy) i olejki do masażu (na rosnący ciążowy brzuch).

Kremy robiłam z gotowej bazy i niby wyszły ale strasznie się lepią zamiast wchłaniać.
Zastanawiam się czy ja zrobiłam coś nie tak czy wlaśnie taki powinien być krem niesklepowy? A może to wina bazy? Czuję tą lepkość parę godzin, a tuz po nałożeniu strasznie się świecę.
Na razie wyskoczyła mi tylko jedno boląca gula (używam kremów od 5 dni) więc chyba mi nie zaszkodzą, a nawet liczę na poprawę.
Nie mam jakichś większych problemów z cerą (mam mieszaną: tłustą w strefie T i normalną na reszcie twarzy), ale ostatnio każdy jeden krem który kupowałam w sklepie strasznie mnie podrażniał na nosie, skóra mi złaziła i nos robił się czerwony i piekło.

Jedyne co mi sprawia kłopoty to zaskórniki na czole i nosie, pomyślałam że świetny będzie na to tonik przeciwzaskórnikowy by Lorri, może macie jeszcze jakieś inne propozycje?
Na razie zrobiłam tonik nawilżający (z przepisu na rumiankowy tonik witaminowy, tyle że ja dałam hydrolat z zielonej herbaty) i naprawdę czuję że swietnie nawilża.

Krem na dzień zrobiłam z olejem jojoba złotym i śliwkowym oraz wyciągiem z aloesu (ten niesamowicie pachnie, uwielbiam go), krem na noc zrobiłam z jojobą i awokado, ekstraktem przeciwtrądzikowym i nawilżającym oraz wit. B3 - jest trochę bardziej tłusty i nie pachnie już tak ładnie, zaś krem pod oczy zrobiłam tak:
5ml bazy
7ml serum olejek granat z BU (pomyślałam że będzie się świetnie nadawał pod oczy a miałam go jeszcze dużo, więc wykorzystałam)
13 ml fazy wodnej – 1ml d-panthenolu, 3ml kwasu hialuronowego, 2ml ekstraktu nawilżającego, 1ml All In one, 6ml hydrolatu z zielonej herbaty (niestety nie zmieściła mi się cała faza wodna do słoiczka 15ml więc resztę musiałam wylać, na drugi raz zrobiłabym jakieś 10 ml fazy wodnej)

Jedyne z czego jestem niezadowolona to masło mango (niestety nie było organicznego i zamówiłam rafinowane), może i ono jest bardzo dobre w działaniu ale jego zapach mnie odrzuca, będę musiała go mieszać z jakimś olejkiem.
Choć pisze na stronie ZSK że rafinowane powinno być bez zapachu to dla mnie po prostu wstrętnie śmierdzi.
Kiedyś jak zamówiłam masło shea to też narzekałam na zapach ale przy tym maśle to shea to normalnie ma cudowny zapach
beautygosiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-26, 10:29   #2686
grazkako
Zadomowienie
 
Avatar grazkako
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 1 178
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

beautygosiek może ogrzej masło tak by sie rozpuściło i dodaj troche oleju śliwkowego całość będzie pachniała prawie jak Twój krem
__________________
grazkako jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-26, 14:16   #2687
beautygosiek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Stalowa Wola
Wiadomości: 293
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez grazkako Pokaż wiadomość
beautygosiek może ogrzej masło tak by sie rozpuściło i dodaj troche oleju śliwkowego całość będzie pachniała prawie jak Twój krem
nie wpadłabym na to! dzięki bardzo
beautygosiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-01, 12:52   #2688
gatilla
Rozeznanie
 
Avatar gatilla
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 630
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Dziewczyny, przymierzam się do zakupu półproduktów do zrobienia płynu micelarnego i toniku. Myślę też o kremach do suchych rąk. Podpowiedzcie mi proszę jakie muszę kupić niezbędne akcesoria do przygotowania tych preparatów.
gatilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-02, 22:44   #2689
virtual_reality
bzzzzzzz bzyczy prądzik w jej obwodach
 
Avatar virtual_reality
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 11 593
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Dziewczyny mam problem z szmaponem
http://www.zrobsobiekrem.pl/?szampon...i-jedwabiu,186
robiłam według tego przepisu i zaraz na początu lipa, mieszanina gumy i wody nie jest klarowna, nie uciekają z niej bąbelki. To ma jakiś wpływ na właściwiości szamponu? Bo włosy po nim są jeszcze gorsze niż przed myciem
virtual_reality jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-08-12, 17:51   #2690
beautygosiek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Stalowa Wola
Wiadomości: 293
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Czy ktoś próbował zastąpić mieszadełko mikserem?
Mam zamiar zrobić mazidło na suchą popękaną skórę i zastanawiam się czy mieszadełko jest absolutnie niezbędne.
Poza tym czy ktoś robił już to mazidło? Ono na pewno nie potrzebuje konserwantu?
beautygosiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-12, 18:27   #2691
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez beautygosiek Pokaż wiadomość
Czy ktoś próbował zastąpić mieszadełko mikserem?
Mam zamiar zrobić mazidło na suchą popękaną skórę i zastanawiam się czy mieszadełko jest absolutnie niezbędne.
Jasne że możesz użyć miksera, kwestia jest tylko jak duzo kremu bedzisz mieszać - na małe porcje mieszadło do kawy jest najwygodniejsze.
Cytat:
Napisane przez beautygosiek
Poza tym czy ktoś robił już to mazidło? Ono na pewno nie potrzebuje konserwantu?
Jest woda, wiec konserwant musi być, chyba że zamierzasz zużyć w ciągu 2-3 tyg. Te przepisy na kremy sa troche nie konsekwentne, raz konserwant jest w przepisie, innym razem nie ma, ale jest wspomniana trwałość i przechowywanie, a w jeszcze innym nic
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)
hey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-13, 20:28   #2692
beautygosiek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Stalowa Wola
Wiadomości: 293
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

hey - dziękuję za odpowiedź!
przy okazji napiszę że nadal stosuję te kremy któe zrobiłam i jestem zadowolona.
W końcu nic nie piecze, nie podrażnia, skóra się nie łuszczy, nic nie wyskakuje.
Żeby się tak nie lepiły to najpierw pryskam twarz hydrolatem i jest super.
Do kremu na noc dodałam kilka kropel olejku z drzewka różanego i bardzo ładnie teraz pachnie.
Nie wrócę już PRZENIGDY do sklepowych kremów.
No i wielką frajdę sprawia mi to mieszanie, tworzenie czegoś pod swoje potrzeby.
Niedługo będę robić krem pod oczy dla siostry (siostra ma 21 lat), mam nadzieję że będzie zadowolona.
Mam zamiar zrobić go z olejkiem avocado i jojoba, hydrolatem rumiankowym, kwasem hialuronowym, ekstraktem z miłorzębu japońskiego lub z ogórka, wit. A i C.
Jeśli macie pomysł na inne olejki to podpowiedzcie, mam na stanie jeszcze migdałowy ale może jest jakiś szczególnie fajny pod oczy?
A wogóle co polecacie na sińce pod oczami?
beautygosiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-16, 10:22   #2693
Fasoolka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Hürth
Wiadomości: 5
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Witam serdecznie, chcialam sie tylko szybciutko dowiedziec czy moze ktoras z wizazanek robila w tym sklepie ostatnio zakupy? Chcialabym zamowic spora paczuszke, niestety nie moge sie skontaktowac z wlascicielka sklepu ( brak odpowiedzi na emaile, brak kontaktu przez telefon) dlatego ciutke sie niepokoje, powniewaz w polsce bede tylko do kolejnej srody i nie wiem czy zdaza doslac do mnie paczuszke, w razie gdybym zamowila dzisiaj

Edytowane przez Fasoolka
Czas edycji: 2011-08-16 o 11:01
Fasoolka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-16, 14:45   #2694
Ineso
Matka Smoka
 
Avatar Ineso
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 937
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez beautygosiek Pokaż wiadomość
h
Jeśli macie pomysł na inne olejki to podpowiedzcie, mam na stanie jeszcze migdałowy ale może jest jakiś szczególnie fajny pod oczy?
A wogóle co polecacie na sińce pod oczami?
Z olejów ziołowych - macerat z kasztanowca oraz z arniki.
Liposomy na naczynka - do stosowania w toniku albo w kremie w połączeniu z powyższymi olejami.
Ineso jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-16, 18:25   #2695
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Fasoolka Pokaż wiadomość
Witam serdecznie, chcialam sie tylko szybciutko dowiedziec czy moze ktoras z wizazanek robila w tym sklepie ostatnio zakupy? Chcialabym zamowic spora paczuszke, niestety nie moge sie skontaktowac z wlascicielka sklepu ( brak odpowiedzi na emaile, brak kontaktu przez telefon) dlatego ciutke sie niepokoje, powniewaz w polsce bede tylko do kolejnej srody i nie wiem czy zdaza doslac do mnie paczuszke, w razie gdybym zamowila dzisiaj
A ile czekałaś na odpowiedź na maila? Pani Kasia przeważnie odpisuje tego samego dnia. Nie ma żadnej informacji o przerwie urlopowej, więc możesz spokojnie zamawiać. Wysyłki z ZSK są ekspresowe. Zapłać on-line, jeśli zależy Ci na czasie.

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2011-08-16 o 18:28
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-17, 08:30   #2696
Fasoolka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Hürth
Wiadomości: 5
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

oba emaile wyslalam w zeszlym tygodniu (w czwartek i piatek bodajze) Poki co bez odpowiedzi. Wczoraj tez probowalam dzwonic do firmy, niestety nikt nie odbieral i po jakims czasie wlaczal sie fax ( ucho mi zwiedlo od tego piszczenia :P)
No poczekam jeszcze troche, zobaczymy, moze sie ktos odezwie
Fasoolka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-17, 17:00   #2697
enaiv
Zakorzenienie
 
Avatar enaiv
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 666
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Hej
Uzupełniam właśnie zapasy mazidlane i zastanawiam sie nad zakupem liftingu roślinnego. Przeszukalam forum ale nie znalazłam opinii

Warto?
enaiv jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-17, 19:58   #2698
beautygosiek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Stalowa Wola
Wiadomości: 293
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

czy ktoś wie co to znaczy że alkohol musi być rozdrobniony? Znalazłam cos takiego w przepisie na krem z mocznikiem i kwasem mlekowym i nie wiem o co chodzi, a bardzo chcialabym go zrobić.
beautygosiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-17, 20:50   #2699
grazkako
Zadomowienie
 
Avatar grazkako
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 1 178
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez beautygosiek Pokaż wiadomość
czy ktoś wie co to znaczy że alkohol musi być rozdrobniony? Znalazłam cos takiego w przepisie na krem z mocznikiem i kwasem mlekowym i nie wiem o co chodzi, a bardzo chcialabym go zrobić.
Może chodzi o alkohol cetylowy-stabilizator emulsji ? Mam go - jest w pastylkach . Wg przepisu pastylki należy rozgnieść przed dodaniem do fazy olejowej.
__________________
grazkako jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-17, 20:57   #2700
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez beautygosiek Pokaż wiadomość
czy ktoś wie co to znaczy że alkohol musi być rozdrobniony? Znalazłam cos takiego w przepisie na krem z mocznikiem i kwasem mlekowym i nie wiem o co chodzi, a bardzo chcialabym go zrobić.
Alkohol cetylowy powinien być rozdrobniony, żeby dało się w miarę dokładnie odmierzyć odpowiednią ilość za pomocą łyżeczki miarowej. Chodzi o to, żeby go trochę "ubić" w łyżeczce. Jak będzie nierozdrobniony, to mniejsza ilość wejdzie do łyżeczki, czyli waga alkoholu cetylowego będzie niższa niż podana w recepturze.
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-04-25 16:41:51


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:47.