"Podskórne gule" - guzki, czyli zaawansowane zmiany trądzikowe - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-01-07, 12:30   #121
biala17a
Zadomowienie
 
Avatar biala17a
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Bieszczady
Wiadomości: 1 476
Dot.: "Podskórne gule" - guzki, czyli zaawansowane zmiany trądzikowe

Cytat:
Napisane przez Poli Mana Pokaż wiadomość
Nie wiem czy to wina hormonow, nie brałam nigdy. Nie wiem czy zdecydowałabym się na leczenie drastyczne lekami, wiec nie byłam u dermatologa. Staram się stosowac naturalną i ziołową pielegnacje cery. Makijaz mineralny oraz zdrowo sie odzywiam.
Nie mam pojecia skąd to się bierze. Obserwuje cere względem cyklu i raz wydaje mi się, że rozgryzłam sprawę a za chwilę nic nie jest logiczne.
Moze produkty spozywcze maja wpływ. Dwa lata temu miałam okres /latem/, że miałam idealną cerę. Staram się stosowac pielęgnacje z tego okresu, moze ona na to wpływała. Ale od tamtej pory nie zmieniłam nic radykalnie w pielęgnacji, odzywianiu się wiec juz sama nie wiem. Znow wrociłam do mineralów, bo odeszłam od tego wiec moze za jakis czas cera się poprawi.
Ja też czasem myślę, że skóra ma swoje sekretne życie i często ciężko ją przejrzec Ze dwa razy w życiu też zdarzyly mi sie takie spektakularne poprawy cery, ktore zauważalo otoczenie a ja nie umialam wytlumaczyć logicznie. Z moich obserwacji wynika że pogorszenie mam po:
- niektorych składnikach kosmetyków (caprylic trygliceryde...)
- alkoholu
- czekoladzie (ale wchloniętej w ilościach hurtowych...)
- wielogodzinnych podróżach ( można się z tego śmiać, ale wiem że jak wracam ze studiów do domu lub odwrotnie wstając w dniu podróży z czystą cerą nastepnego ranka "coś" zacznie mi się wykluwać na brodzie )
biala17a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-07, 20:22   #122
Poli Mana
Raczkowanie
 
Avatar Poli Mana
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Pod stopami piasek a przede mną morskie fale :)
Wiadomości: 258
Dot.: "Podskórne gule" - guzki, czyli zaawansowane zmiany trądzikowe

Właśnie najgorsze w tym wszystkim jest to, ze te gule powoduja straszny wygląd cery nawet przy minimalnym ataku.
Chodzi mi o to, ze pojawiaja sie nagle i nie znikaja, nie zmieniaja swojego stanu, nie splaszczaja sie ani nie zamieniaja sie w stan ropny do wycisniecia. Po prostu siedza, przy dotyku sprawiaja ból, twarz ma nierowna fakture i co gorsza te punkty maja siny, czerwony kolor który daje po oczach. Tkwią tak na skorze nie dzien, dwa a nawet kilka tygodni, no moze przesadzam ale tydzien dwa napewno! Pojawiaja sie czasem jedna obok drugiej. Nie wiadomo co z tym robic, jak pomoc cerze. Makijaz nie zakrywa tego, minerały pomagaja zakryc i leczyc ale te miejsca mają skłonnosc do pszesuszen, bo wokol takiego punktu jakby skora miala sie luszczyc? Nie wiem jak to opisac. W efekcie nawet minerały nie radza z tym sobie.
Ja mam tak w szczegolnosci w okolicy ust i brody, wyobrazcie teraz to sobie. A okres zimowy, kiedy noszę szalik w tej okolicy sprawia ze te zmiany mogą się nasilic.

Czytalam, ze cera wrazliwa i naczynkowa ma tendencje do tego, ze kazda mala zmiana zapalna powoduje straszne zaczerwienienia. Nie mam problemu z naczynkami, ale zgadzam sie z tym, ze u mnie kazdy minimalny stan zapalny, krostka itd. powoduje czerwono sine plamy czy tez przebarwienia a o blizny tez latwo.
Eh

Biala17a, cos z tą "podróżą" jest bo ja jak nocuje poza domem, czy po długim dniu na uczelni miewalam tak, ze cera się pogarszała. Ale to zrozumiałe bo gdy długo chodzimy w makijazu, dotykamy cery, zanieczyszczone powietrze itd nasilają tendencje do zmian. Jak jestesmy gdzie indziej byc moze pielegnacja i oczyszczanie jest miej dokladna, a jakosc wody (przyzwyczajamy sie do tej naszej w kranie) w innych domach rowniez moze miec wpływ.
__________________
Wystarczy zwracać się do mnie Poli

Edytowane przez Poli Mana
Czas edycji: 2012-01-07 o 20:26
Poli Mana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-08, 09:49   #123
Magdalene29
Rozeznanie
 
Avatar Magdalene29
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 785
Dot.: "Podskórne gule" - guzki, czyli zaawansowane zmiany trądzikowe

Cytat:
Napisane przez biala17a Pokaż wiadomość
- wielogodzinnych podróżach ( można się z tego śmiać, ale wiem że jak wracam ze studiów do domu lub odwrotnie wstając w dniu podróży z czystą cerą nastepnego ranka "coś" zacznie mi się wykluwać na brodzie )
Cytat:
Napisane przez Poli Mana Pokaż wiadomość
Biala17a, cos z tą "podróżą" jest bo ja jak nocuje poza domem, czy po długim dniu na uczelni miewalam tak, ze cera się pogarszała. Ale to zrozumiałe bo gdy długo chodzimy w makijazu, dotykamy cery, zanieczyszczone powietrze itd nasilają tendencje do zmian. Jak jestesmy gdzie indziej byc moze pielegnacja i oczyszczanie jest miej dokladna, a jakosc wody (przyzwyczajamy sie do tej naszej w kranie) w innych domach rowniez moze miec wpływ.
Ja się wcale nie śmieję, bo doskonale to rozumiem. Zawsze po podróży mam niespodzianki i też bym częściowo podejrzewała o to zmianę jakości wody. Może warto spróbować w końcu mineralkę do mycia...?
__________________
Włosomaniaczka od 10.11.2011
Cel: 60 cm, ZAGĘSZCZENIE

Magdalene29 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-08, 10:23   #124
biala17a
Zadomowienie
 
Avatar biala17a
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Bieszczady
Wiadomości: 1 476
Dot.: "Podskórne gule" - guzki, czyli zaawansowane zmiany trądzikowe

Cytat:
Napisane przez Magdalene29 Pokaż wiadomość
Ja się wcale nie śmieję, bo doskonale to rozumiem. Zawsze po podróży mam niespodzianki i też bym częściowo podejrzewała o to zmianę jakości wody. Może warto spróbować w końcu mineralkę do mycia...?
Zdecydowanie warto sprobować Ciężko mi w to było uwierzyć, ale jakość wody z kranu naprawdę ma znaczenie, odkąd przeszlam na mineralkę (ponad pol roku temu) borykam się już tylko z wypryskami na brodzie oraz podrażnieniem na czole po każdym myciu włosów...
biala17a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-08, 10:44   #125
Magdalene29
Rozeznanie
 
Avatar Magdalene29
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 785
Dot.: "Podskórne gule" - guzki, czyli zaawansowane zmiany trądzikowe

Cytat:
Napisane przez biala17a Pokaż wiadomość
Zdecydowanie warto sprobować Ciężko mi w to było uwierzyć, ale jakość wody z kranu naprawdę ma znaczenie, odkąd przeszlam na mineralkę (ponad pol roku temu) borykam się już tylko z wypryskami na brodzie oraz podrażnieniem na czole po każdym myciu włosów...
A więc jednak Tylko nie wyobrażam sobie zastosowania tego w praktyce. Masz jakiś patent? Prosto z butelki czy jakaś miseczka?
__________________
Włosomaniaczka od 10.11.2011
Cel: 60 cm, ZAGĘSZCZENIE

Magdalene29 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-12, 10:56   #126
biala17a
Zadomowienie
 
Avatar biala17a
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Bieszczady
Wiadomości: 1 476
Dot.: "Podskórne gule" - guzki, czyli zaawansowane zmiany trądzikowe

Cytat:
Napisane przez Magdalene29 Pokaż wiadomość
A więc jednak Tylko nie wyobrażam sobie zastosowania tego w praktyce. Masz jakiś patent? Prosto z butelki czy jakaś miseczka?
Kupuję wodę źródlaną w Biedronce, w takich baniaczkach 5l które kosztują 1,6zl. Przed myciem nalewam wodę do takiego kubka (o pojemności większej niż standardowe 250ml), zwilżam twarz wacikiem z wodą, detergent i spłukuję - kubek do lewej ręki, nalewam trochę do prawej, splukuję połowę buzi i zamiana stron. Więm że z opisu to się może wydawać problematyczne, ale u mnie sie sprawdza
biala17a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-12, 14:58   #127
Magdalene29
Rozeznanie
 
Avatar Magdalene29
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 785
Dot.: "Podskórne gule" - guzki, czyli zaawansowane zmiany trądzikowe

Cytat:
Napisane przez biala17a Pokaż wiadomość
Kupuję wodę źródlaną w Biedronce, w takich baniaczkach 5l które kosztują 1,6zl. Przed myciem nalewam wodę do takiego kubka (o pojemności większej niż standardowe 250ml), zwilżam twarz wacikiem z wodą, detergent i spłukuję - kubek do lewej ręki, nalewam trochę do prawej, splukuję połowę buzi i zamiana stron. Więm że z opisu to się może wydawać problematyczne, ale u mnie sie sprawdza
Tak właśnie sobie to wyobrażałam i trochę mi się to mycie wydaje utrudnione. Ale to pewnie kwestia wprawy...
Dzięki za odp.
__________________
Włosomaniaczka od 10.11.2011
Cel: 60 cm, ZAGĘSZCZENIE

Magdalene29 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-01-12, 20:25   #128
201705121341
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 4 760
Dot.: "Podskórne gule" - guzki, czyli zaawansowane zmiany trądzikowe

Wypowiadałam się tutaj jako strona pomagająca, a teraz sama potrzebuję pomocy Mam czasami gule które się biorą z alergii i wiem że to te alergiczne, ale to co mi teraz wyskoczyło to ewidentnie jest jakiś obrzydliwy, bolący syfek z którym nie mam pojęcia jak sobie poradzić. Mam to coś tuż nad brwią, jak dotknę to boli strasznie. Nie wyciskam tego, bo tylko porobię sobie strupy, to siedzi bardzo głęboko. Macie pomysł co z tym zrobić? Czy tylko biec do dermatologa?
201705121341 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-12, 20:40   #129
Poli Mana
Raczkowanie
 
Avatar Poli Mana
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Pod stopami piasek a przede mną morskie fale :)
Wiadomości: 258
Dot.: "Podskórne gule" - guzki, czyli zaawansowane zmiany trądzikowe

Wiesz ja takich rzeczy bym nie tykała. Skoro nie zebrało się nic konkretnego i nie ma ropy, nie zrobił sie biały wzgorek to bym nie wyciskała.
Mozna by posmarowac mascia cynkowa czy tormentiol ale wydaje mi sie, ze wtedy wyciagaja na wierzch rope. Ja wole aby takie rzeczy same sie wchłaniały niz wylały.
Masz olejek drzewka herbacianego naturalny? Przecieraj 2-3 razy dziennie zwilzonym wacikiem 1-2 krople. Powinien zasuszyc i wyleczyc bo działa na bakterie, grzyby i jest antybakteryjny.
Mozesz tez punktowo naniesc glinke tak jak robi sie maseczke z sypanej.
__________________
Wystarczy zwracać się do mnie Poli

Edytowane przez Poli Mana
Czas edycji: 2012-01-12 o 20:42
Poli Mana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-12, 20:52   #130
isiaczekk
Zakorzenienie
 
Avatar isiaczekk
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: gdzieś tam........
Wiadomości: 3 604
Dot.: Skad to dziadostwo sie bierze.. Gula nabrzmiala na brodzie jakby ropna

Cytat:
Napisane przez Paulinka675 Pokaż wiadomość
ten tonik jest swietny!! tylko ja mam trochę inne proporcje

acidi salicylici 2,0
detreomycini 3,0
rezorcinoli 3,0
gliceroli 3,0
spir vini 50% ad 150,0
m.f sol


naprawdę działa, mi wyleczył zaskórniki, a tyle lat używałam drogich antybiotyków
A czy muszę mieć na to receptę? Czy mogę zanieśż karteczkę ze składem toniku? Troszkę boje sie ryzykować Żeby nic gorszego mi nie wyskoczylo;/ A kolejka do dermatologa dłuuuuga;/ No ale może kiedyś się doczekam
__________________
isiaczekk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-12, 21:38   #131
biala17a
Zadomowienie
 
Avatar biala17a
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Bieszczady
Wiadomości: 1 476
Dot.: "Podskórne gule" - guzki, czyli zaawansowane zmiany trądzikowe

Cytat:
Napisane przez Poli Mana Pokaż wiadomość
Wiesz ja takich rzeczy bym nie tykała. Skoro nie zebrało się nic konkretnego i nie ma ropy, nie zrobił sie biały wzgorek to bym nie wyciskała.
Mozna by posmarowac mascia cynkowa czy tormentiol ale wydaje mi sie, ze wtedy wyciagaja na wierzch rope. Ja wole aby takie rzeczy same sie wchłaniały niz wylały.
Masz olejek drzewka herbacianego naturalny? Przecieraj 2-3 razy dziennie zwilzonym wacikiem 1-2 krople. Powinien zasuszyc i wyleczyc bo działa na bakterie, grzyby i jest antybakteryjny.
Mozesz tez punktowo naniesc glinke tak jak robi sie maseczke z sypanej.

Niby tak, bo jeśli by się wchloneły to jest mniejsze prawdopodobnieństwo nadkażenia jakiego delikwenta Ale z drugiej strony jak go tak zostawisz to może sobie tkwić pod skórą długi czas, przygasać i zaogniać się przed okresem i zostawić takie podskórne zgrubienie.

Cytat:
Mam to coś tuż nad brwią, jak dotknę to boli strasznie. Nie wyciskam tego, bo tylko porobię sobie strupy, to siedzi bardzo głęboko.
Jeśli bym czuła że ta gula "migruje" na powierzchnię to pewnie bym jej pomogła maścią ichtiolową
biala17a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-02-01, 12:29   #132
lucciola
Zakorzenienie
 
Avatar lucciola
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 5 208
Dot.: "Podskórne gule" - guzki, czyli zaawansowane zmiany trądzikowe

Dołączam do Was, bo mam ten sam problem: gule, które po pewnym czasie przekształcają się w ropny wykwit. Mam to zwykle na brodzie ale coraz częściej ostatnio na linii szczęki. Co gorsza to zostawia paskudne blizny chociaż nigdy nie próbowałam wyciskać, w końcu samo pęka, wylewa się zawartość ale zostaje czerwona płaska plamka. Używam na takie coś Sebium AI Biodermy i czasem pomaga (przyspiesza wykluwanie się tego czegoś) a czasem zupełnie nie działa mimo, że gule są takie same.
Czy Wy też macie tak, ze kilka razy w tym samym miejscu co jakiś czas robi się taka gula?

Czy na maść taką jak podawałyście (apteczną) trzeba mieć receptę od lekarza czy można po prostu zanieść przepis i zrobią?
lucciola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-21, 19:28   #133
Polski Bursztyn
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Hawaje
Wiadomości: 597
Dot.: "Podskórne gule" - guzki, czyli zaawansowane zmiany trądzikowe

Dziewczynyyyyyyyyy ratuuuuunku nie wiem co robic na policzku prawie pod okiem wyskoczyla mi gula ktora nie schodzi juz 1,pol tygodnia.. schodzi z niej skora troche ,bo jestem w czasie kuracju EFFACLAR K ,ale nadal jest duza wystajaca jak mala poduszeczka miekka(ropa)i czerwona od razu rzuca ie w oczy ,kolega powiedzial mi ze wygladato jakby mnie ktos pobil...tak wystajaca -miekka ta gula jest CO MAM ZROBIC CZYM TO USUNAC JAK NAJSZYBCIEJ BO MAM TO NA TWARZY JUZ POLTORA TYGODNIA I DZIADOSTWO NIE SCHODZI az jestem zdesperowana ...
Polski Bursztyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-21, 21:46   #134
Magdalene29
Rozeznanie
 
Avatar Magdalene29
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 785
Dot.: "Podskórne gule" - guzki, czyli zaawansowane zmiany trądzikowe

Cytat:
Napisane przez Polski Bursztyn Pokaż wiadomość
Dziewczynyyyyyyyyy ratuuuuunku nie wiem co robic na policzku prawie pod okiem wyskoczyla mi gula ktora nie schodzi juz 1,pol tygodnia.. schodzi z niej skora troche ,bo jestem w czasie kuracju EFFACLAR K ,ale nadal jest duza wystajaca jak mala poduszeczka miekka(ropa)i czerwona od razu rzuca ie w oczy ,kolega powiedzial mi ze wygladato jakby mnie ktos pobil...tak wystajaca -miekka ta gula jest CO MAM ZROBIC CZYM TO USUNAC JAK NAJSZYBCIEJ BO MAM TO NA TWARZY JUZ POLTORA TYGODNIA I DZIADOSTWO NIE SCHODZI az jestem zdesperowana ...
Nie dotykać, nie dusić, nie uciskać, a przede wszystkim nie próbować sobie ulżyć, bo sprawa tylko się pogorszy. Wiem, co mówię, walczę z takim na policzku już 4, a może nawet 5 tydzień
Troszkę mi pomogła zmniejszyć tą gulę maść ichtiolowa, ale pierwszy raz ją stosowałam, a wiem, że ma one tyle zwolenników co przeciwników. O dziwo najlepszy skutek miałam po smarowaniu całej twarzy i tego cholerstwa olejkiem Dermogal A+E, ale nie obiecuję, że u Ciebie to zadziała.
__________________
Włosomaniaczka od 10.11.2011
Cel: 60 cm, ZAGĘSZCZENIE

Magdalene29 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-22, 00:24   #135
Polski Bursztyn
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Hawaje
Wiadomości: 597
Dot.: "Podskórne gule" - guzki, czyli zaawansowane zmiany trądzikowe

Cytat:
Napisane przez Magdalene29 Pokaż wiadomość
Nie dotykać, nie dusić, nie uciskać, a przede wszystkim nie próbować sobie ulżyć, bo sprawa tylko się pogorszy. Wiem, co mówię, walczę z takim na policzku już 4, a może nawet 5 tydzień
Troszkę mi pomogła zmniejszyć tą gulę maść ichtiolowa, ale pierwszy raz ją stosowałam, a wiem, że ma one tyle zwolenników co przeciwników. O dziwo najlepszy skutek miałam po smarowaniu całej twarzy i tego cholerstwa olejkiem Dermogal A+E, ale nie obiecuję, że u Ciebie to zadziała.
Wczoraj z tych nerwow desperacjio malo bym ta gule-poduszeczke igla potraktowala ,juz odkazalam igle ,ale nie wiedzialam zbytnio w jaki sposob j wbic zeby to wyplynelo
Polski Bursztyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-22, 07:29   #136
Magdalene29
Rozeznanie
 
Avatar Magdalene29
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 785
Dot.: "Podskórne gule" - guzki, czyli zaawansowane zmiany trądzikowe

Cytat:
Napisane przez Polski Bursztyn Pokaż wiadomość
Wczoraj z tych nerwow desperacjio malo bym ta gule-poduszeczke igla potraktowala ,juz odkazalam igle ,ale nie wiedzialam zbytnio w jaki sposob j wbic zeby to wyplynelo
Też miałam takie hardcorowe pomysły, tylko jak nie ma stożka to nic z tego.. Lepiej przy tym nie grzebać, wiem, że kusi, wiem...
__________________
Włosomaniaczka od 10.11.2011
Cel: 60 cm, ZAGĘSZCZENIE

Magdalene29 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-22, 11:54   #137
alkaxy
biegam dla Zabawy
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 5 181
Dot.: "Podskórne gule" - guzki, czyli zaawansowane zmiany trądzikowe

Cytat:
Napisane przez Polski Bursztyn Pokaż wiadomość
Wczoraj z tych nerwow desperacjio malo bym ta gule-poduszeczke igla potraktowala ,juz odkazalam igle ,ale nie wiedzialam zbytnio w jaki sposob j wbic zeby to wyplynelo
Nie ruszaj.
Posmaruj Tribioticiem (saszetki do kupienia w aptece).
alkaxy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-22, 12:34   #138
Poli Mana
Raczkowanie
 
Avatar Poli Mana
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Pod stopami piasek a przede mną morskie fale :)
Wiadomości: 258
Dot.: "Podskórne gule" - guzki, czyli zaawansowane zmiany trądzikowe

Moze lepiej zmusic to cholerstwo do wyjscia?
Nigdy nie byłam za takim praktykowaniem ale ostatnio na samej sobie przekonałam się, że niektóre rzeczy lepiej posmarowac mascia cynkowa aby wyciagnela ropę na wierzch. Potem wycisnac zawartosc i odkazic.
Bedzie slad ale i tak bedzie plamka nawet jak zostawisz i samo pęknie.

Ale wyciskaj tylko gdy samo bedzie juz wypychalo się do wyjscia! Nie na siłe. Zobaczysz kiedy ropa bedzie i czopek.
__________________
Wystarczy zwracać się do mnie Poli

Edytowane przez Poli Mana
Czas edycji: 2012-02-22 o 12:36
Poli Mana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-22, 12:47   #139
201705042038
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 5 868
Dot.: "Podskórne gule" - guzki, czyli zaawansowane zmiany trądzikowe

Mam teorię na temat powstawania takich guli u mnie, nie wiem, czy prawdziwą, ale od kilku tygodni, odpukać, ani jednej guli. Podejrzewam, że u mnie to się bierze z nadmiernego rogowacenia skóry i są to zaskórniki zamknięte. A o nadmierne rogowacenie podejrzewam alergię i czynniki zewnętrzne. Czasami jakiś kosmetyk niby mi służy, ale zawiera coś, co mnie podrażnia, dopiero po czasie skóra robi się szara, zmęczona, wychodzą gule. Czasami podrażniają mnie czynniki zewnętrzne, w tym roku dobiły mnie styczniowe mrozy, twarz była okropna, szara, pogulowana, zmieniłam oleje, które do tych mrozów bardzo mi służyły, na zwykła Niveę i w ciągu tygodnia mi przeszło. Sądzę, że oleje nie chroniły skóry wystarczająco, więc ta wypracowała sobie grubą warstwę naskórka, pod kołderką z Nivei mogła wreszcie odpuścić sobie takie praktyki i wszystko mi bardzo szybko zeszło.
201705042038 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-03-13, 18:53   #140
pastelowa22
Rozeznanie
 
Avatar pastelowa22
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 538
Dot.: "Podskórne gule" - guzki, czyli zaawansowane zmiany trądzikowe

a co zrobić z takimi "gulami" które czuć w skórze? Jak przejadę palcem po jednym z policzków czuje aż pięć takich guli Pewnie to były kiedyś duże ropne kroski których nie wyciskałam. Teraz one już są niewidoczne, z tych pięciu podskórnych gul blizny zostały tylko po dwóch i to mało wyraźne. Nie są bolesne, nawet jak się je naciska, i jakby się uparł to nie muszę ich ruszać. Ale chciałabym wiedziec czy jest jakiś sposób aby się ich pozbyć.
pastelowa22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-14, 12:08   #141
yelen
Przyczajenie
 
Avatar yelen
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 27
Dot.: "Podskórne gule" - guzki, czyli zaawansowane zmiany trądzikowe

Ja powiem, co mi pomogło na takie rosnące, bolące gule. Zaczęły mi się rodzić takie dwie koleżanki na czole. Czułam, jakby mi z czaszki rogi wyrastały... Potraktowałam je kostką lodu... Trzymałam kostkę lodu zawiniętą w woreczek, co by nie ciekło, ok. kwadrans na jednym i drugim delikwencie. Troszkę bolało, jak to zawsze, gdy się dotyka gula/guli. Następnie smarowałam olejkiem z drzewa herbacianego i nakładałam rozmoczoną polopirynę. Po paru dniach stan zapalny zniknął, a efekt było widać już po pierwszym "zamrażaniu", bo przestały boleć. Teraz (po ok. trzech tygodniach od pojawienia się) ciągle mam różowe plamki jako pozostałość po tym, że coś tam pod skórą rosło, lecz ciągle to lepsze niż ciemnoczerwone przebarwienia, jakich się nabawiłam wyciskając kiedyś wszystko, co się dało.
yelen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-21, 22:59   #142
winklepicker
Wtajemniczenie
 
Avatar winklepicker
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 2 014
Dot.: "Podskórne gule" - guzki, czyli zaawansowane zmiany trądzikowe

Ja się załamię. Miałam lepszy okres, aż zachorowałam (gardło) i oczywiście pojawiły się czyraki. Jednego wzięłam za pryszcza i zaczęłam dusić. Efekt - spuchła mi skóra dookoła, czyrak nienaruszony. Smaruję lekami i nic. Biorę też antybiotyk, który powinien działać na czyraki. Tylko, że odkąd zaczęłam go brać to one powychodziły. Paranoja, mam ochotę nie wychodzić z domu. Nie próbowałam jeszcze maści ichtiolowej, chyba ją kupię jutro. Skoro antybiotyki i maści na receptę mi nie pomagają, maść cynkowa, tonik z kwasem, olejek z drzewa herbacianego też nie...
__________________

Wierzę w Sekret.
16.06 ćwiczę 2/100
winklepicker jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-23, 07:40   #143
Selavie
Rozeznanie
 
Avatar Selavie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 762
Dot.: "Podskórne gule" - guzki, czyli zaawansowane zmiany trądzikowe

hej

Ja mam ten sam problem. Raz w miesiącu wyskakuje mi ogromna, boląca gula na brodzie oraz kilka gładkich, czerwonych guzków na policzkach - nawet po 5 na policzek w miesiącu. Już miesiąc mam je na skórze i nic nie pomaga - ani pasta siarkowa, ani benzacne, ani papka jadwigi zachwalana na forum. Nie mam pojecia czym je zwalczać. Nawet jak po 1,5 miesiąca te miejsca sie wygładzą to i tak zostają bordowe plamki. Koszmar, nic nie działa, a mam trądzik 10 lat i nie znalazłam absolutnie niczego skutecznego. Teraz jestem od kilku miesiącu na retinoidach i jest coraz gorzej.
Selavie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-23, 08:11   #144
pastelowa22
Rozeznanie
 
Avatar pastelowa22
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 538
Dot.: "Podskórne gule" - guzki, czyli zaawansowane zmiany trądzikowe

Cytat:
Napisane przez Selavie Pokaż wiadomość
hej

Ja mam ten sam problem. Raz w miesiącu wyskakuje mi ogromna, boląca gula na brodzie oraz kilka gładkich, czerwonych guzków na policzkach - nawet po 5 na policzek w miesiącu. Już miesiąc mam je na skórze i nic nie pomaga - ani pasta siarkowa, ani benzacne, ani papka jadwigi zachwalana na forum. Nie mam pojecia czym je zwalczać. Nawet jak po 1,5 miesiąca te miejsca sie wygładzą to i tak zostają bordowe plamki. Koszmar, nic nie działa, a mam trądzik 10 lat i nie znalazłam absolutnie niczego skutecznego. Teraz jestem od kilku miesiącu na retinoidach i jest coraz gorzej.
Selavie- z moja twarzą dzieje się to samo od jesieni. tzw mam trądzik już od gimnazjum z przerwami, teraz po zimie wszystko mi szaleje na buzi, a latem już myślałam że się skończył bo buzie miałam idealnie czystą

odwiedziłam przez te kilka lat 6-7 dermatologów, którzy mi nie pomogli. ja nie wiem czy oni znają tylko kilka nazw maści bo kolejni w kółko chcieli mi przepisywać te same, porażka raz nawet pewna pani doktor karmiła mnie namiętnie antybiotykiem z tetracykliną w tabletkach. jadłam to przez ponad dwa miesiące po 2 tabs dziennie (oczywiście z osłoną). buzie miałam piękną ale żołądek był w takim stanie że nawet jak zjadłam ryż na parze, miałam biegunkę...

teraz od 1 lutego zmieniłam dietę nie jem nic słodkiego (a juz absolutnie czegoś czekoladowego), pikantnego, smażonego unikam, zero mleka i mało nabiału (chociaż uwielbiam), nie jem żywności wysokoprzetworzonej, unikam cytusów. z napoi pije tylko wodę mineralna i napar z bratka, czasem zieloną herbatę (wszystko niesłodzone). co drugi dzień stosuje OCM i acne-derm na noc. buzia powoli się goi i liczę że za dwa miesiące trądzik zniknie
pastelowa22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-23, 12:09   #145
Magdalene29
Rozeznanie
 
Avatar Magdalene29
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 785
Dot.: "Podskórne gule" - guzki, czyli zaawansowane zmiany trądzikowe

Cytat:
Napisane przez pastelowa22 Pokaż wiadomość
Selavie- z moja twarzą dzieje się to samo od jesieni. tzw mam trądzik już od gimnazjum z przerwami, teraz po zimie wszystko mi szaleje na buzi, a latem już myślałam że się skończył bo buzie miałam idealnie czystą

odwiedziłam przez te kilka lat 6-7 dermatologów, którzy mi nie pomogli. ja nie wiem czy oni znają tylko kilka nazw maści bo kolejni w kółko chcieli mi przepisywać te same, porażka raz nawet pewna pani doktor karmiła mnie namiętnie antybiotykiem z tetracykliną w tabletkach. jadłam to przez ponad dwa miesiące po 2 tabs dziennie (oczywiście z osłoną). buzie miałam piękną ale żołądek był w takim stanie że nawet jak zjadłam ryż na parze, miałam biegunkę...

teraz od 1 lutego zmieniłam dietę nie jem nic słodkiego (a juz absolutnie czegoś czekoladowego), pikantnego, smażonego unikam, zero mleka i mało nabiału (chociaż uwielbiam), nie jem żywności wysokoprzetworzonej, unikam cytusów. z napoi pije tylko wodę mineralna i napar z bratka, czasem zieloną herbatę (wszystko niesłodzone). co drugi dzień stosuje OCM i acne-derm na noc. buzia powoli się goi i liczę że za dwa miesiące trądzik zniknie
Pocieszę Cię, ja brałam tetracyklinę przez dwa lata, w tym czasie miałam tylko 3 lub 4 jednomiesięczne przerwy. Dziś cierpię na zespół jelita wrażliwego i jestem na stałej ostrej diecie, szkodzi mi praktycznie wszytko. Nie polecam więc tak długiego zażywania antybiotyków.
Niestety ostatecznie pomogła mi Diane 35, piszę niestety, bo leczenia hormonalnego należałoby unikać jak ognia, a ostatnio zmieniłam pigułki na inne, ponoć podobne do Diane, ale trądzik zaczyna wracać, na szczęście tylko w delikatnej postaci. Nie ma lekko..
__________________
Włosomaniaczka od 10.11.2011
Cel: 60 cm, ZAGĘSZCZENIE

Magdalene29 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-23, 17:55   #146
pastelowa22
Rozeznanie
 
Avatar pastelowa22
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 538
Dot.: "Podskórne gule" - guzki, czyli zaawansowane zmiany trądzikowe

Cytat:
Napisane przez Magdalene29 Pokaż wiadomość
Pocieszę Cię, ja brałam tetracyklinę przez dwa lata, w tym czasie miałam tylko 3 lub 4 jednomiesięczne przerwy. Dziś cierpię na zespół jelita wrażliwego i jestem na stałej ostrej diecie, szkodzi mi praktycznie wszytko. Nie polecam więc tak długiego zażywania antybiotyków.
Niestety ostatecznie pomogła mi Diane 35, piszę niestety, bo leczenia hormonalnego należałoby unikać jak ognia, a ostatnio zmieniłam pigułki na inne, ponoć podobne do Diane, ale trądzik zaczyna wracać, na szczęście tylko w delikatnej postaci. Nie ma lekko..
o matko 2 lata! szczerze Ci współczuję i jednocześnie zastanawiam się co to za doktor, który przez całe dwa lata faszeruje antybiotykiem.
ja miałam takie biegunkowe problemy przez tylko 2 miesiące po skończeniu antybiotyku ale i tak ciężko to wspominam, i z dwojga złego wolę mieć zdrowy żołądek i jelita niż ładną skórę. a co do hormonów mam takie samo zdanie jak Ty, czyli ostateczność i zło konieczne
pastelowa22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-23, 18:26   #147
Magdalene29
Rozeznanie
 
Avatar Magdalene29
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 785
Dot.: "Podskórne gule" - guzki, czyli zaawansowane zmiany trądzikowe

Cytat:
Napisane przez pastelowa22 Pokaż wiadomość
o matko 2 lata! szczerze Ci współczuję i jednocześnie zastanawiam się co to za doktor, który przez całe dwa lata faszeruje antybiotykiem.
ja miałam takie biegunkowe problemy przez tylko 2 miesiące po skończeniu antybiotyku ale i tak ciężko to wspominam, i z dwojga złego wolę mieć zdrowy żołądek i jelita niż ładną skórę. a co do hormonów mam takie samo zdanie jak Ty, czyli ostateczność i zło konieczne
Sama czasem się zastanawiam, czy ta lekarka była normalna ale wtedy właściwie nie było wyjścia. Stan mojej skóry był koszmarny, całe policzki w ropnych zmianach, okropne. Dziś żałuję, że wcześniej nie zaczęłam brać hormonów Ale muszę powiedzieć, że antybiotyki także poprawiły stan mojej skóry.
Niektórym po prostu są pisane silne leki

Aha, po całej kuracji tetracykliną trafiłam na artykuły dr Żaby (dość osławionego w środowisku poznańskim ), który opisuje, że antybiotykoterapia w ciężkich przypadkach trądziku powinna trwać minimum 6 miesięcy, więc ta moja dermatolog chyba taka znowu niemądra nie była
__________________
Włosomaniaczka od 10.11.2011
Cel: 60 cm, ZAGĘSZCZENIE

Magdalene29 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-24, 06:37   #148
Selavie
Rozeznanie
 
Avatar Selavie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 762
Cool Dot.: "Podskórne gule" - guzki, czyli zaawansowane zmiany trądzikowe

Chciałam jeszcze dodać, że na te gule na brodzie , te bolące jedyną skuteczną rzeczą jaką znalazłam przez 10 lat chorowania na trądzik jest Tormentiol. Beżowa pasta, z podobną zawartością do maści ichtiolowej. Nakładamy na noc. W dwa dni wyciąga na wierzch ropę i pryszcz przestaje boleć, w jakieś 5-7 dni znika zupełnie. Ale niestety jeśli chodzi o te wypukłe guzki na policzkach - nie znalazłam jeszcze nic działającego. Miesiącami tkwią na mojej twarzy. A co wam pomaga?
Selavie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-24, 09:17   #149
pastelowa22
Rozeznanie
 
Avatar pastelowa22
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 538
Dot.: "Podskórne gule" - guzki, czyli zaawansowane zmiany trądzikowe

Cytat:
Napisane przez Magdalene29 Pokaż wiadomość
Sama czasem się zastanawiam, czy ta lekarka była normalna ale wtedy właściwie nie było wyjścia. Stan mojej skóry był koszmarny, całe policzki w ropnych zmianach, okropne. Dziś żałuję, że wcześniej nie zaczęłam brać hormonów Ale muszę powiedzieć, że antybiotyki także poprawiły stan mojej skóry.
Niektórym po prostu są pisane silne leki

Aha, po całej kuracji tetracykliną trafiłam na artykuły dr Żaby (dość osławionego w środowisku poznańskim ), który opisuje, że antybiotykoterapia w ciężkich przypadkach trądziku powinna trwać minimum 6 miesięcy, więc ta moja dermatolog chyba taka znowu niemądra nie była
o matko 6 miesiący brać doustnie antybiotyk? może ten doktor Żaba mowił o antybiotyku w maści?

stan mojej skóry w styczniu był okropny pewnego dnia zaczęłam liczyć te moje krostki ropne i takie gule-giganty i wyszło mi całych 36 sztuk przecież ta liczba jest przerażająca. można paranoi dostać jak wstaje się rano z bólem serca i strachem z oczach patrzy się w lusterko, a tam o zgrozo codziennie nowe sztuki
teraz mam jakieś 5 ale małe i reszta to schodzące powoli blizny. od 1 lutego zastosowałam dużo wyrzeczeń żywnościowych + picie bratka, OCM i od wczoraj jeszcze picie drożdzy (bleee), dopiero teraz zaczynam widzieć małe efekty mojej kuracji, ale liczę że się uda
pastelowa22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-24, 10:58   #150
Magdalene29
Rozeznanie
 
Avatar Magdalene29
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 785
Dot.: "Podskórne gule" - guzki, czyli zaawansowane zmiany trądzikowe

Cytat:
Napisane przez Selavie Pokaż wiadomość
Chciałam jeszcze dodać, że na te gule na brodzie , te bolące jedyną skuteczną rzeczą jaką znalazłam przez 10 lat chorowania na trądzik jest Tormentiol. Beżowa pasta, z podobną zawartością do maści ichtiolowej. Nakładamy na noc. W dwa dni wyciąga na wierzch ropę i pryszcz przestaje boleć, w jakieś 5-7 dni znika zupełnie. Ale niestety jeśli chodzi o te wypukłe guzki na policzkach - nie znalazłam jeszcze nic działającego. Miesiącami tkwią na mojej twarzy. A co wam pomaga?
O super! Właśnie dziś chcę kupić Tormentiol. W ogóle znalazłam przepis na leczniczy korektor: pasta cynkowa + Tormentiol w takiej ilości, żeby całość miała odcień naszej skóry. Ponoć nieźle kryje no i zasusza.

---------- Dopisano o 11:29 ---------- Poprzedni post napisano o 11:27 ----------

Cytat:
Napisane przez pastelowa22 Pokaż wiadomość
o matko 6 miesiący brać doustnie antybiotyk? może ten doktor Żaba mowił o antybiotyku w maści?

stan mojej skóry w styczniu był okropny pewnego dnia zaczęłam liczyć te moje krostki ropne i takie gule-giganty i wyszło mi całych 36 sztuk przecież ta liczba jest przerażająca. można paranoi dostać jak wstaje się rano z bólem serca i strachem z oczach patrzy się w lusterko, a tam o zgrozo codziennie nowe sztuki
teraz mam jakieś 5 ale małe i reszta to schodzące powoli blizny. od 1 lutego zastosowałam dużo wyrzeczeń żywnościowych + picie bratka, OCM i od wczoraj jeszcze picie drożdzy (bleee), dopiero teraz zaczynam widzieć małe efekty mojej kuracji, ale liczę że się uda
Nie nie, właśnie o doustnej. Natomiast w przypadku antybiotyków stosowanych zewnętrznie była mowa coś o 3 miesiącach, ale już nie pamiętam czy min. czy max.

---------- Dopisano o 11:58 ---------- Poprzedni post napisano o 11:29 ----------

Cytat:
Napisane przez pastelowa22 Pokaż wiadomość
o matko 6 miesiący brać doustnie antybiotyk? może ten doktor Żaba mowił o antybiotyku w maści?

stan mojej skóry w styczniu był okropny pewnego dnia zaczęłam liczyć te moje krostki ropne i takie gule-giganty i wyszło mi całych 36 sztuk przecież ta liczba jest przerażająca. można paranoi dostać jak wstaje się rano z bólem serca i strachem z oczach patrzy się w lusterko, a tam o zgrozo codziennie nowe sztuki
teraz mam jakieś 5 ale małe i reszta to schodzące powoli blizny. od 1 lutego zastosowałam dużo wyrzeczeń żywnościowych + picie bratka, OCM i od wczoraj jeszcze picie drożdzy (bleee), dopiero teraz zaczynam widzieć małe efekty mojej kuracji, ale liczę że się uda
A, zapomniałam. Ja znowu od kilku dni stosuję tonik aspirynowy i szybko rozjaśnia pozostałości po pryszczach
__________________
Włosomaniaczka od 10.11.2011
Cel: 60 cm, ZAGĘSZCZENIE

Magdalene29 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-12-22 23:44:49


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:42.