Stosowanie Diacnealu - refleksje - Strona 35 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-03-30, 14:40   #1021
Gosia Straszewska
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 160
Dot.: Stosowanie Diacnealu - refleksje

diacneal otwiera pory??

no wiec ja narazie uzywam jednak codziennie diacnealu tak jak pisalam
nie dzieje sie nic strasznego ale skora jest gladsza

hehe nie ukrywam ze poki co z tej 'nowej' pielegnacji najbardziej meczacy jest filtr, moze powinnam go zmienic na lzejszy w sensie konsystencji bo swiece sie okrutnie

jako ze moj obecny tonik Clinique 2 nie zawiera kwasu ani nic, zastanawiam ie czy nie zastapic go jak sie skonczy tonikiem Effeclar?
Gosia Straszewska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-30, 22:11   #1022
ethaath
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 18
Dot.: Stosowanie Diacnealu - refleksje

Gosia, no też mnie zdziwila ta informacja o tym ze diacneal otwiera pory bo ostatecznie nie to jest moim celem hyhyhy
wydedukowalam sobie ze to moze tak ma byc chwilowo ze diacnela otiweera pory, one sie oczyszczaja ajak to zaladujemy kwasem to sie zamykaja i wtedy jest ten upragniony wyczekiwany efekt pieknej i czystej buzi? yyyyyy strasznie zmudna droga...
ethaath jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-31, 12:45   #1023
Mallutka
Zadomowienie
 
Avatar Mallutka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 1 136
Dot.: Stosowanie Diacnealu - refleksje

Cytat:
Napisane przez ethaath Pokaż wiadomość
Gosia, no też mnie zdziwila ta informacja o tym ze diacneal otwiera pory bo ostatecznie nie to jest moim celem hyhyhy
wydedukowalam sobie ze to moze tak ma byc chwilowo ze diacnela otiweera pory, one sie oczyszczaja ajak to zaladujemy kwasem to sie zamykaja i wtedy jest ten upragniony wyczekiwany efekt pieknej i czystej buzi? yyyyyy strasznie zmudna droga...
a moze otwiera pory w sensie oczyszcza???


ja mam pytanie troszke z innej bajki: kiedy przestajecie stosowac Diacneal?? czy mam go jakos stopniowo odstawiac?? a moze powinnam odstawiajac go wprowadzac powolutku jakis kwasik co go mozna latem uzywac np. Acne?? bo sloneczko sie juz pojawia coraz bardziej i zaczynam odczowac, ze moja skora wariuje. Zrobila sie strasznie przesuszona, kaprysna no i czerwieni sie (goraca kapiel, kawa, obiadek) niemilosiernie
Mallutka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-03, 10:09   #1024
Gosia Straszewska
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 160
Dot.: Stosowanie Diacnealu - refleksje

hehe no ja sama mam rozszerzone pory wiec...

no ale u mnie zaczal sie wysyp:/
tzn pojawily sie dwie gigantyczne bomby
mam nadzieje ze to wynik kwasu i ze pozniej bedzie tylko lepiej

jeszcze nie zauwazylam przesuszenia ale skora jest troszeczke suchsza niz byla - szybciej 'pije' krem
Gosia Straszewska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-03, 10:12   #1025
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Stosowanie Diacnealu - refleksje

Cytat:
Napisane przez Mallutka Pokaż wiadomość
a moze otwiera pory w sensie oczyszcza???
Dokłądnie tak jest. Świecenie się skóry, przetłuszczanie jest wynikiem działąnia kwasu i retinalu. Skłądniki otwierają pory aby je oczyścic - dlatego po nocy z Diacnealem często mamy siecącą, tłustą skórę. Tak to działą. jedni si świecą, inni mają wysyp. Pory, po oczyszczeniu, zmniejszą się.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-03, 12:56   #1026
Gosia Straszewska
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 160
Dot.: Stosowanie Diacnealu - refleksje

heh mam nadzieje
no ale w takim wypadku nie ukrywam ze chyba nigdy w zyciu nie cieszylam sie ze wyskakuja mi syfy a teraz sie ciesze bo to znaczy ze to cudo dziala
mam wielka nadzieje ze dalej bedzie stopniowo lepiej i lepiej bo poki co skora dobrze go toleruje no i to wygladzenie jest super
Gosia Straszewska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-03, 19:25   #1027
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Re: Dot.: Stosowanie Diacnealu - refleksje

Cytat:
Napisane przez ethaath Pokaż wiadomość
Cava, dzieki za opis Twojej pielegnacji kombinuje sobie podobny plan...chce jednak dolaczyc maseczke aspirynowa jeszcze

A ja ją też stosuję, tylko ona teraz została przesunięta do pozycji - "maseczka piękności przed wyjściem".
Bardzo ją lubię, ale że jakoś trudno mi ją wcisnąć w regularną pielęgnację, a jednocześnie skóra po niej jest przez paręnaście godzin (no dobę) oszałamiająco czysta i ujednolicona w barwie, to tak kombinuję, żeby robić ją parę godzin przed większym wyjściem - np. rano maseczka a wieczorem przeistoczenie w romantycznego motyla .
Ale nie częsciej niż 2 razy w tygodniu, bo potrafią mi się od za częstego stosowania kwasu salicylowego robić ranki. Ale to chyba jakiś mój osobniczy problem z kwasem salicylowym.
jak mi wypada wyjście za często to zamiast aspiryn wrzucam do jogurtu bromelainę - tez niezła "maseczka przed wyjściem"


Cytat:
Troche jednak zwatpilam bo przeczytalam na watku o retinoidach ze Diacneal otwiera pory i juz znow zwatpilam czy aby napewno dobrze mysle... Diacneal otwiera, kwasy zamykaja czy to przypadkiem sensowne tak wszystko naraz/
Yyy, nie wiem, czy otwiera, moje w wyniku retinowania i kwaszenia w końcu sa czystsze i trochę mniejsze (i tak o wiele za duże niż bym chciała, ale i tak jestem zadowolona, jak na mnie to i tak jest cudnie) Może "otwiera" nie znaczy powiększenia a odetkanie, albo złuszczenie/ wyciągnięcie tego co siedzi w porach?
Do tej pory myslałam ze retinol reguluje pracę gruczołó łojowych i dlatego poprawiają stan porów a złuszczanie kwasem glikolowym jest jakby dodatkiem do tego?
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-04-05, 10:19   #1028
ethaath
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 18
Talking Dot.: Re: Dot.: Stosowanie Diacnealu - refleksje

..otwiera czy nie otwiera wszystko mi juz jedno bo...takie biale kropeczki ktore mialam pod oczami(cale mnostwo) zniknely! zniknely w ciagu tygodnia z Diacnealem!Są delikatne nierownosci jeszcze ale nie biale grudy! hurraaaaaa

No... się musialam pochwalić..
ethaath jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-05, 19:31   #1029
Mallutka
Zadomowienie
 
Avatar Mallutka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 1 136
Dot.: Stosowanie Diacnealu - refleksje

a moze ktoras z doswiadczonych wizazanek mi odpowie na moje wczesniejsze pytanie

http://www.wizaz.pl/forum/showpost.p...postcount=1023
Mallutka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-05, 20:20   #1030
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Stosowanie Diacnealu - refleksje

Cytat:
Napisane przez Mallutka Pokaż wiadomość
a moze ktoras z doswiadczonych wizazanek mi odpowie na moje wczesniejsze pytanie

http://www.wizaz.pl/forum/showpost.p...postcount=1023
Wg mnie sama musisz uznac kiedy odstawisz Diacneal;kazda cera jest inna poza tym w okresie letnim musisz szczegolnie uwazac z ekspozycja na slonce oraz z ochrona filtrowa jezeli zdecydujesz sie przedluzyc kuracje.

Na podstawie reakcji jakie opisalas to dalabym sobie spokoj z Diacnealem na jakis czas;mnie osobiscie nie odpowiada on-jest za silny
Zobacz jak cera bedzie sie zachowywac poza kuracja i jaka jeszcze pielegnacje stosujesz?
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-06, 08:35   #1031
Mallutka
Zadomowienie
 
Avatar Mallutka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 1 136
Dot.: Stosowanie Diacnealu - refleksje

Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość
Zobacz jak cera bedzie sie zachowywac poza kuracja i jaka jeszcze pielegnacje stosujesz?
moja pielegnacja aktualnie ogranicza sie do:
zel Lirene rano i wieczorem
filtr Avene tzw dzieciaczek
a na noc Humektan (2noce) na zmiane z Diacnealem(1noc)
Uzywalam w okresie zimowym jeszcze Effaclaru ale jak sie skonczyl to z niego zrezygnowalam (po ok 4 miesiacach uzywania- bo moja cera osiagnela stan odwodnienia maksymalnego, a Effaclar uzywalam tak raczej doraznie zeby mi sie pryszcze raz na 3 miesiace przed okresem nie robily)

Chcialam zamienic Diacneal na jakis kwasik ktory nie jest fotouczulajacy na lato i jestem troszke w kropce, bo moj glowny problem to przebarwienia, ktore schodza odwrotnie proporcjonalnie do predkosci robienia sie A Acne Derm na mnie srednio przez 8 miesiecy podzialal
Mallutka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-04-06, 18:02   #1032
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Stosowanie Diacnealu - refleksje

Niestety proces znikania przebarwien jest mozolny i kazda cera inaczej przez to przechodzi.
Sama dosc dlugo czekalam na efekty po Acne Dermie i zreszta calosc jeszcze nie jest taka jak bym chciala ale poki co odstawiam na bok kwasy i czuje,ze moja cera musi odpoczac.
Niektore z dziewczyn siegaly po Skinorem,ktory podobno lepiej dzialal niz jego dopowiednik jakim jest Acne Derm,wiec moze warto sprobowac?
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-07, 14:05   #1033
Mallutka
Zadomowienie
 
Avatar Mallutka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 1 136
Dot.: Stosowanie Diacnealu - refleksje

Cytat:
Niestety proces znikania przebarwien jest mozolny i kazda cera inaczej przez to przechodzi.
no nie sposb sie z toba nie zgodzic

juz tydzien nie stosuje Diacnealu i cera sie uspokoila, wiec chyba poczekam jeszcze z tydzien dwa i bede fundowac mojej cerze raz w tygodniu Acne Derm albo maseczke aspirynowa przez wakacje (tak profilaktycznie), a we wrzesniu wroce do Diacnealu, bo skuteczne jest cholerstwo

chyba najfajniej by bylo jakby ktos przyszedl i mi powiedzial co ile czasu i kiedy mam uzywac i jeszcze wzial odpowiedzialnosc albo zareczyl glowa, ze sie nic z moja cera nie stanie Ehhh

W kazdym razie Hexxana dziekuje bardzo za rady

EDIT: juz sie kiedys o to gdzies pytalam ale nikt nie odpowiedzial. Czy w wakacje mozna uzywac serum z vit C??? Bo ona sie rozklada pod wplywem sloneczka i nie wiem czy jest sens???
Mallutka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-07, 17:11   #1034
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Stosowanie Diacnealu - refleksje

Cytat:
Napisane przez Mallutka Pokaż wiadomość
no nie sposb sie z toba nie zgodzic

juz tydzien nie stosuje Diacnealu i cera sie uspokoila, wiec chyba poczekam jeszcze z tydzien dwa i bede fundowac mojej cerze raz w tygodniu Acne Derm albo maseczke aspirynowa przez wakacje (tak profilaktycznie), a we wrzesniu wroce do Diacnealu, bo skuteczne jest cholerstwo

chyba najfajniej by bylo jakby ktos przyszedl i mi powiedzial co ile czasu i kiedy mam uzywac i jeszcze wzial odpowiedzialnosc albo zareczyl glowa, ze sie nic z moja cera nie stanie Ehhh

W kazdym razie Hexxana dziekuje bardzo za rady

EDIT: juz sie kiedys o to gdzies pytalam ale nikt nie odpowiedzial. Czy w wakacje mozna uzywac serum z vit C??? Bo ona sie rozklada pod wplywem sloneczka i nie wiem czy jest sens???

Uwazam,ze to rozsadna decyzja by poki co odstawic Diacneal i zostac przy maseczce aspirynowej i Acne Dermie.

Kazdy by chcial miec takiego "ktosia",ktory w prostych slowach przekazalby zastosowanie sie do konkretnych rzeczy i obiecal jeszcze,ze to w 100% zadziala .... ale niestety,w tej kwestii nie ma pewnikow.

Odnosnie serum z vit. C to jezeli dobrze pamietam dajesz je pod filtr i jest ok

Ciesze sie,ze moglam pomoc
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-02, 08:43   #1035
Mallutka
Zadomowienie
 
Avatar Mallutka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 1 136
Dot.: Stosowanie Diacnealu - refleksje

odstawilam Diacneal i zamienilam go na Acne Derm raz w tygodniu i moja skora oszalala
jesl buraczana, przesuszona i na domiar zlego mi sie przetluszczac zaczela
odstawilam AD (6dni temu) i nawilzam, nawilzam i jeszcze raz nawilzam ale za to mi teraz jakies przebrzydle krochy wyrzucilo i badz tu czlowieku madry co ja mam teraz z tym mym szalonym licem poczac???
Mallutka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-10, 11:47   #1036
*nulka*
Zakorzenienie
 
Avatar *nulka*
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Radom
Wiadomości: 5 034
Dot.: Stosowanie Diacnealu - refleksje

witam wszystkie Szanowne Diacnealowiczki

wlasnie dobrnelam do konca tego watku, przeczytalam wszysciusienko (zajelo mi to ze 3 dni, a raczej wieczory ) i mysle ze jestem juz super przygotowana do rozpoczecia kuracji Diacnealem

tylko nie krzyczcie na mnie Dziewczynki, wiem ze maj to nie jest najlepsza pora na taka kuracje ale moja mama dostala wlasnie Diacneal i jest on wazny tylko do 08/07 (czy to znaczy ze do konca sierpnia??) i nie chce stracic takiej okazji na wyprobowanie tego specyfiku za darmo oczywiscie bede pamietala o mocnych filtrach!!!

moj problem: ciagle pojawiajace sie wypryski i to takie wielkie bulwy, szczegolnie na polikach i brodzie i co najgorsze ciagle w tych samych miejscach mniej wiecej - mam nadzieje ze D. mi pomoze w tej kwestii i wreszcie oczyszcze te miejsca no i drugi problem to blizny po tych okropienstwach poza tym moja skora NIE jest naczynkowa, widze tylko pajaczki przy nosku wiec bede skrzetnie omijac te miejsca a smarowac je Dirosealem (ktory tez posiadam, na szczescie ten jest z dluga data waznosci hihih )

Diacnealu uzylam po raz pierwszy przedwczoraj wczoraj na nocke nawilzacz, a dzisiaj znowu poleci Diacneal! musze Wam powiedziec ze juz po tym jednym uzyciu zauwazylam ze skora na blizenkach zaczela sie leciusio zluszczac
wiec jestem optymistycznie nastawiona

jako ze moja skora miala ostatnio proplemy z odwodnieniem (jest mieszana) i juz doszlam z nia do ladu (oczywiscie dzieki Wam kochane Wizazanki ) to teraz nie chce ryzykowac znow przesuszenia i obficie sie nawilzam.

oto moj obecny wypis pielegnacji:

rano:
-oczyszczam buzie tonikiem odswiezajacym Olay (idzie juz do mnie plyn micelarny Plante System wiec na pewno jakos na dniach zaczne go uzywac zamiast toniku)
- filtr Bioderma Photoderm Max 50+
- chwilowo nie stosuje zadnego podkladu ani pudru - skonczyl mi sie przed weekendem i szukam czegos odpowiedniego niezapychajacego: chetnie przyjme jakies rady )

popoludniu:
- tonik
- reaplikacja filtra

wieczorem:
- zel Ziaja Calma
- tonik
- Diacneal + Diroseal (tylko na miejsca kolo noska) + po godzince krem Pharmaceris Ratunek dla skory lub co druga noc sam krem Pharmaceris

co o tym sadzicie, czy pielegnacja jest prawidlowa??

plan na przyszlosc:
- za tydzien zaczac stosowac Diacneal co wieczor + na niego krem Pharmaceris
- za ok. miesiac dolaczyc Effaclar K i zrobic Wasza "trojpolowke" tzn. Diac/Eff/nawilzanie
- dolaczyc maseczke aspirynowa 2 razy w tygodniu i chyba tonik aspirynowy co wieczor zamiast zwyklego (czy moge juz teraz czy lepiej za tydzien/dwa/miesiac??)
- zakupic Active-c

prosze o ewentualne porady

bede oczywiscie tutaj wpadac i dawac znac jak tam moja skorka pod Diacnealem

pozdrawiam wszystkich
-
__________________




*nulka* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-13, 00:17   #1037
*nulka*
Zakorzenienie
 
Avatar *nulka*
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Radom
Wiadomości: 5 034
Dot.: Stosowanie Diacnealu - refleksje

Czy ktos bardziej doswiadczony w stosowaniu Diacnealu moglby spojrzec na moj wypis powyzej?? czy wszystko jest w nim ok? co sadzicie o dodaniu BHA, kiedy to zrobic??

bede bardzo wdzieczna!!
__________________




*nulka* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-18, 14:45   #1038
Mallutka
Zadomowienie
 
Avatar Mallutka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 1 136
Dot.: Stosowanie Diacnealu - refleksje

Cytat:
Napisane przez *nulka* Pokaż wiadomość
witam wszystkie Szanowne Diacnealowiczki

wlasnie dobrnelam do konca tego watku, przeczytalam wszysciusienko (zajelo mi to ze 3 dni, a raczej wieczory ) i mysle ze jestem juz super przygotowana do rozpoczecia kuracji Diacnealem

tylko nie krzyczcie na mnie Dziewczynki, wiem ze maj to nie jest najlepsza pora na taka kuracje ale moja mama dostala wlasnie Diacneal i jest on wazny tylko do 08/07 (czy to znaczy ze do konca sierpnia??) i nie chce stracic takiej okazji na wyprobowanie tego specyfiku za darmo oczywiscie bede pamietala o mocnych filtrach!!!

moj problem: ciagle pojawiajace sie wypryski i to takie wielkie bulwy, szczegolnie na polikach i brodzie i co najgorsze ciagle w tych samych miejscach mniej wiecej - mam nadzieje ze D. mi pomoze w tej kwestii i wreszcie oczyszcze te miejsca no i drugi problem to blizny po tych okropienstwach poza tym moja skora NIE jest naczynkowa, widze tylko pajaczki przy nosku wiec bede skrzetnie omijac te miejsca a smarowac je Dirosealem (ktory tez posiadam, na szczescie ten jest z dluga data waznosci hihih )

Diacnealu uzylam po raz pierwszy przedwczoraj wczoraj na nocke nawilzacz, a dzisiaj znowu poleci Diacneal! musze Wam powiedziec ze juz po tym jednym uzyciu zauwazylam ze skora na blizenkach zaczela sie leciusio zluszczac
wiec jestem optymistycznie nastawiona

jako ze moja skora miala ostatnio proplemy z odwodnieniem (jest mieszana) i juz doszlam z nia do ladu (oczywiscie dzieki Wam kochane Wizazanki ) to teraz nie chce ryzykowac znow przesuszenia i obficie sie nawilzam.

oto moj obecny wypis pielegnacji:

rano:
-oczyszczam buzie tonikiem odswiezajacym Olay (idzie juz do mnie plyn micelarny Plante System wiec na pewno jakos na dniach zaczne go uzywac zamiast toniku)
- filtr Bioderma Photoderm Max 50+
- chwilowo nie stosuje zadnego podkladu ani pudru - skonczyl mi sie przed weekendem i szukam czegos odpowiedniego niezapychajacego: chetnie przyjme jakies rady )

popoludniu:
- tonik
- reaplikacja filtra

wieczorem:
- zel Ziaja Calma
- tonik
- Diacneal + Diroseal (tylko na miejsca kolo noska) + po godzince krem Pharmaceris Ratunek dla skory lub co druga noc sam krem Pharmaceris

co o tym sadzicie, czy pielegnacja jest prawidlowa??

plan na przyszlosc:
- za tydzien zaczac stosowac Diacneal co wieczor + na niego krem Pharmaceris
- za ok. miesiac dolaczyc Effaclar K i zrobic Wasza "trojpolowke" tzn. Diac/Eff/nawilzanie
- dolaczyc maseczke aspirynowa 2 razy w tygodniu i chyba tonik aspirynowy co wieczor zamiast zwyklego (czy moge juz teraz czy lepiej za tydzien/dwa/miesiac??)
- zakupic Active-c

prosze o ewentualne porady

bede oczywiscie tutaj wpadac i dawac znac jak tam moja skorka pod Diacnealem

pozdrawiam wszystkich
-
nie jestem jakos super doswiadczona Wizazanka ale Diacneal to troche taka bomba z opoznionym zaplonem- u jednych daje piorunujacy efekt od razu (czerwone lico) u innych to niewypal Zwazywszy na pogode i na to
ze nie napisalas czy juz wczesniej uzywalas kwasow ja bym go uzywala ostrozniej np. na poczatek raz- dwa w tygodniu, a pozostale dni nawilzanie.

No i nie wprowadzaj po miesiacu wszystkiego naraz Effaclar K, maseczka aspirynowa, Activ C bo ci skora zbzikuje i zacznie sie buraczyc
Mallutka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-18, 21:30   #1039
*nulka*
Zakorzenienie
 
Avatar *nulka*
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Radom
Wiadomości: 5 034
Dot.: Stosowanie Diacnealu - refleksje

Cytat:
Napisane przez Mallutka Pokaż wiadomość
nie jestem jakos super doswiadczona Wizazanka ale Diacneal to troche taka bomba z opoznionym zaplonem- u jednych daje piorunujacy efekt od razu (czerwone lico) u innych to niewypal Zwazywszy na pogode i na to
ze nie napisalas czy juz wczesniej uzywalas kwasow ja bym go uzywala ostrozniej np. na poczatek raz- dwa w tygodniu, a pozostale dni nawilzanie.

No i nie wprowadzaj po miesiacu wszystkiego naraz Effaclar K, maseczka aspirynowa, Activ C bo ci skora zbzikuje i zacznie sie buraczyc
dziekuje Mallutka, dobra z Ciebie duszyczka czekalam juz na jakas odpowiedz tutaj z tydzien i nic

a jak bys radzila w takim razie z tym effaclarem, aspirynka i witaminka c - kiedy co zaczac wprowadzac? juz 2 tydzien stosuje Diacneal - buzia mi sie baardzo wygladzila ale na szczescie skutkow ubocznych (odpukac! ) na razie nie ma
__________________




*nulka* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-05-19, 16:09   #1040
Mallutka
Zadomowienie
 
Avatar Mallutka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 1 136
Dot.: Stosowanie Diacnealu - refleksje

Cytat:
Napisane przez *nulka* Pokaż wiadomość
dziekuje Mallutka, dobra z Ciebie duszyczka czekalam juz na jakas odpowiedz tutaj z tydzien i nic

a jak bys radzila w takim razie z tym effaclarem, aspirynka i witaminka c - kiedy co zaczac wprowadzac? juz 2 tydzien stosuje Diacneal - buzia mi sie baardzo wygladzila ale na szczescie skutkow ubocznych (odpukac! ) na razie nie ma
mnie sie wydaje, ze nie ma sensu stosowac i Effaclaru i maseczki aspirynowej, bo to dokladnie ten sam kwas (BHA), choc wiem ze niektore Wizazanki stosuja oba. Effaclar zostawilabym moze na wrzesien, bo jakkolwiek to slabiutki kwasik i mozna go stosowac latem to Diacneal to juz mocniejszy kaliber i istnieje duze prawdopodobienstwo, ze sie jakiegos odwodnienia/podraznienia nabawisz ja je naraz zaczniesz przy sloneczku stosowac

maseczka aspirynowa to dla mnie taki odswiezacz cery przed randka jak chce przez kilka godzin super wygladac

a co do Activ C to nie ma zadnych przeciwskazan do stosowania go latem- po prostu odczekaj jeszcze tydzien-dwa i dolacz go do kuracji- nie powinno byc jakis efektow ubocznych (oczywiscie jak na moj gust )
Pozdrawiam cieplutko
Mallutka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-19, 22:24   #1041
*nulka*
Zakorzenienie
 
Avatar *nulka*
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Radom
Wiadomości: 5 034
Dot.: Stosowanie Diacnealu - refleksje

bardzo dziekuje Mallutka chetnie zastosuje Twoje rady ale maseczke chyba sobie strzele w weekend na probe pozdrawiam
__________________




*nulka* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-30, 17:48   #1042
Gosia Straszewska
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 160
Dot.: Stosowanie Diacnealu - refleksje

odświeżam wątek, ponieważ zastanawiam się nad odstawieniem Diacnealu na lato (boję się przebarwień słonecznych)
póki co po prostu zaczęłam stosować go coraz rzadziej...
jest to specyfik bardzo przyjazny mojej buzi w sumie, ale jakoś tak w związku z tym latem zaczęłam się zastanawiać...

czy ktoś doświadczony mógłby mi powiedzieć taką rzecz... mianowicie, gdy odstawię Diacneal muszę pomyśleć o "zastępczym" złuszczaniu...
może seria Turnaround Clinique'a??

czy cykl 'odnowy' skóry trwa około miesiąca?
Gosia Straszewska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-07, 11:27   #1043
*nulka*
Zakorzenienie
 
Avatar *nulka*
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Radom
Wiadomości: 5 034
Dot.: Stosowanie Diacnealu - refleksje

Gosiu ja tez stosuje ciagle Diacneal ale mysle ze bede to robic tylko do konca lipca - pozniej troche strach (chociaz juz teraz strach jak takie upaly...) bo jeszcze przebarwienia sie pojawia i co wtedy:/
__________________




*nulka* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-07, 22:27   #1044
marika_lol
Raczkowanie
 
Avatar marika_lol
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Cavan
Wiadomości: 434
GG do marika_lol
Dot.: Stosowanie Diacnealu - refleksje

Witam wszystkich jako, ze dopiero zaczynam tu swoja przygode.
Mam problemy z cera, sporo przebarwien i powracajacych krostek
Dermatolog polecila mi kuracje kosmetykami aveve. Uzywam zelu i toniku diacneal, przyznam, ze naprawde lagodne, choc moja skora jest tak wrazliwa, ze nawet to ja wysusza. Musze jednak przyznac, ze jest to kosmetyk rewelacyjny, pierwszy, ktory naprawde zadzialal. Krostek juz nie ma prawie. Do tego dostalam krem o odcieniu brzoskwiniowym avene, ktory niesamowicie maskuje przebarwienie i krem na noc, ktory wybiela je, lecz czyni twarz biala jak u Michaela Jacksona , ale lepsze to niz plamki.
Jestem w pelni zadowolona z efektow.
marika_lol jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-07, 22:34   #1045
*nulka*
Zakorzenienie
 
Avatar *nulka*
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Radom
Wiadomości: 5 034
Dot.: Stosowanie Diacnealu - refleksje

tak, Diacneal to cudenko
__________________




*nulka* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-09, 19:45   #1046
Gosia Straszewska
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 160
Dot.: Stosowanie Diacnealu - refleksje

właśnie byłam u dermatologa i przy okazji zapytałam o używanie diacnealu
dowiedziałam się, że nie trzeba go odstawiać - jeśli ma się potrzebę można używać go troszkę rzadziej, ma on bowiem bardzo małe stężenie kwasu...

marika_lol, odnośnie kremików avene jakich używasz - masz na myśli ten brzoskwiniony cleanance ?
Gosia Straszewska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-10, 17:11   #1047
marika_lol
Raczkowanie
 
Avatar marika_lol
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Cavan
Wiadomości: 434
GG do marika_lol
Dot.: Stosowanie Diacnealu - refleksje

[quote=Gosia Straszewska;4526256]właśnie byłam u dermatologa i przy okazji zapytałam o używanie diacnealu
dowiedziałam się, że nie trzeba go odstawiać - jeśli ma się potrzebę można używać go troszkę rzadziej, ma on bowiem bardzo małe stężenie kwasu...

marika_lol, odnośnie kremików avene jakich używasz - masz na myśli ten brzoskwiniony cleanance ?[/quote]

Gosiu, nazwa kremu na dzien to: Clenance krem matujacy do skory tlustej w wersji koloryzujacej,nadajacy skorze brzoskwinionwy odcien - tak mowi ulotka. Krem ma kolor fluidu, lecz konstystencje lekka, pieknie wyrownuje koloryt skory w miejscach ktore sa przebarwione, skora jest jednolita. Nawet ja przy resztkach moich roznokolorowych palmek po krostach mam rownomierny odcien, gdy go poloze, jesli do tego lekko musniesz twarz podkladem, buzka jak nowa!!

Co do kremu na noc, dermaolog polecil mi Diacneal krem wygladzajacy i regulujacy do cery tradzikowej - to dobry krem leczniczy, lecz tylko na noc, zmniejsza ryzyko powstawania blizn i likwiduje krostki. Takze polecam, ale jako lek, nie na dzien, zapach niezbyt mily.
marika_lol jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-10, 18:57   #1048
Minia**
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 28
Dot.: Stosowanie Diacnealu - refleksje

zaczynam kuracje diacnealem!!
Minia** jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-10, 19:03   #1049
Minia**
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 28
Dot.: Stosowanie Diacnealu - refleksje

Dziewczyny, a gdybym chciała przeprowadzić kuracje diacnealem w ten sposób:
-jednego wieczoru diacneal
-drugiego olejek lotus clarinsa
Czy ktoś już stosował takie połaczenie?? może lotus nie wpływa na zmniejszenie ilości krostek ale ładnie wyrównuje koloryt i wygładza mi cere. macie jakies doświadczenia z nimi??
Minia** jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-10, 20:40   #1050
Mallutka
Zadomowienie
 
Avatar Mallutka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 1 136
Dot.: Stosowanie Diacnealu - refleksje

Cytat:
Napisane przez Gosia Straszewska Pokaż wiadomość
właśnie byłam u dermatologa i przy okazji zapytałam o używanie diacnealu
dowiedziałam się, że nie trzeba go odstawiać - jeśli ma się potrzebę można używać go troszkę rzadziej, ma on bowiem bardzo małe stężenie kwasu...

marika_lol, odnośnie kremików avene jakich używasz - masz na myśli ten brzoskwiniony cleanance ?
jestem zaskoczona tym co ci powiedzial dermatolog mnie sie wydawalo, ze wiekszosc Wizazanek odstawia Diacneal na lato bo jest za ostry i pozostaje co najwyzej przy czyms nie-fotouczulajacym wzglednie
Effaclarze i grrrrrubej warstwie pudru.

Cytat:
Napisane przez Minia** Pokaż wiadomość
zaczynam kuracje diacnealem!!
mnie sie wydaje, ze lepej byloby poczekac z Diacnealem do wrzesnia jak sloneczko nie bedzie juz tak ostro przygrzewalo
Mallutka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:22.