Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialność:D - Strona 91 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-09-20, 01:12   #2701
banana split
Raczkowanie
 
Avatar banana split
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 225
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Niniejszym zwracam honor Profarmowi. Otrzymałam od nich maila z odpowiedzią i okazuje się, że...
...wszystkie oleje z Profarmu są tłoczone na zimno i nierafinowane!

Wielka szkoda, że brak informacji na stronie (albo jam ślepa), bo wygląda to tak jakby chcieli coś ukryć, a przecież jest odwrotnie i jak najbardziej mają się czym chwalić. Jutro poprawię posta z zestawieniem, aby nie robić firmie niesprawiedliwej antyreklamy.
__________________
Królik doświadczalny w służbie wszystkim atopikom.
banana split jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-20, 06:05   #2702
Ineso
Matka Smoka
 
Avatar Ineso
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 937
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Miałyscie może albo przyglądałyście się olejkom do masażu Alterra z Rossmana? To są kompozycje różnych oleji z ekstraktami. Zastanawia mnie czy można ich użyć także do innych celów. Może nie aż tak hardkorowo na twarz solo - ale wymieszane z jojobą, HA... Nic sie tam nie dopatrzyłam takiego, co mogłoby zaszkodzić. Chyba, że mają jakieś duże stężenie olejków eterycznych? ale chyba ich nie umiem rozpoznawać w INCI.
Ineso jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-20, 07:03   #2703
myszka2020
Zakorzenienie
 
Avatar myszka2020
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 099
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez Ineso Pokaż wiadomość
Miałyscie może albo przyglądałyście się olejkom do masażu Alterra z Rossmana? To są kompozycje różnych oleji z ekstraktami. Zastanawia mnie czy można ich użyć także do innych celów. Może nie aż tak hardkorowo na twarz solo - ale wymieszane z jojobą, HA... Nic sie tam nie dopatrzyłam takiego, co mogłoby zaszkodzić. Chyba, że mają jakieś duże stężenie olejków eterycznych? ale chyba ich nie umiem rozpoznawać w INCI.
Właśnie ciekawa jestem ich składów, muszę gdzieś tu poszukać, bo też mnie mocno zainteresowały
myszka2020 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-20, 07:37   #2704
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez myszka2020 Pokaż wiadomość
Właśnie ciekawa jestem ich składów, muszę gdzieś tu poszukać, bo też mnie mocno zainteresowały
Tutaj
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)
hey jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-20, 07:56   #2705
myszka2020
Zakorzenienie
 
Avatar myszka2020
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 099
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez hey Pokaż wiadomość
Dziękuję bardzo kochana ja planuję jakiś do włosów sobie sprawić, tylko nie mogę się zdecydować
myszka2020 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-20, 20:46   #2706
mhm_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 288
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

w lidlu przy okazji tygodnia azjatyckiego pojawia się tam zimnotłoczony olej sezamowy 250 ml o cudnym zapachu szybko się wchłania i póki co z powodzeniem stosuje go zamiast kremu do twarzy.

jeżeli ktoś jest zainteresowany olejami profarmu to na stronie sieci aptek dbam o zdrowie można sobie zamówić i odebrać w dowolnej aptece doz z tego co widzę jojoba 100 ml jest tam o wiele tańsza (23, 69) niż na ich stronie internetowej. być może dlatego, że buteleczki mają jeszcze starą szatę graficzną

Lorri - dziękuję za odpowiedź

Edytowane przez mhm_
Czas edycji: 2011-09-20 o 20:48
mhm_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-20, 20:51   #2707
Ineso
Matka Smoka
 
Avatar Ineso
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 937
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez hey Pokaż wiadomość
Cytat:
Napisane przez myszka2020 Pokaż wiadomość
Dziękuję bardzo kochana ja planuję jakiś do włosów sobie sprawić, tylko nie mogę się zdecydować
No tak, włosomaniaczki już je rozpracowały, mogłam się domyślić

A ktoś tutaj się wypowie jak ze stosowaniem na twarz?
Ineso jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-09-21, 10:23   #2708
pinacolla
Raczkowanie
 
Avatar pinacolla
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 40
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Witam Was chciałabym się poradzić odnośnie pielęgnacji twarzy olejami z BU. Czy ktoś mógłby mi pomóc i stwierdzić czy to, czego używam będzie właściwie ze sobą współgrało i mi nie zaszkodzi.
Rano: żel do twarzy babydream , tonik ziaja ogórkowy, olej z wiesiołka
Wieczorem: żel babydream, tonik migdałowy, olej z wiesiołka bądź też olej migdałowy.
Mam cerę mieszaną przetłuszczającą się w strefie T, ostatnio jednak pojawia się wiele niespodzianek na twarzy i zaskórników . Planuję też zakup oleju z drzewa herbacianego do stosowanie punktowo na wypryski.

Czy ktoś może mi poradzić co należy zmienić, żeby cera wyglądała lepiej?
pinacolla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-21, 10:40   #2709
gatilla
Rozeznanie
 
Avatar gatilla
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 630
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez pinacolla Pokaż wiadomość
Witam Was chciałabym się poradzić odnośnie pielęgnacji twarzy olejami z BU. Czy ktoś mógłby mi pomóc i stwierdzić czy to, czego używam będzie właściwie ze sobą współgrało i mi nie zaszkodzi.
Rano: żel do twarzy babydream , tonik ziaja ogórkowy, olej z wiesiołka
Wieczorem: żel babydream, tonik migdałowy, olej z wiesiołka bądź też olej migdałowy.
Mam cerę mieszaną przetłuszczającą się w strefie T, ostatnio jednak pojawia się wiele niespodzianek na twarzy i zaskórników . Planuję też zakup oleju z drzewa herbacianego do stosowanie punktowo na wypryski.

Czy ktoś może mi poradzić co należy zmienić, żeby cera wyglądała lepiej?
Wiem, że ostatnio dziewczyny coś kręciły nosem na babydream, że za ciężki do cery przetłuszczającej się...
Poszukaj, może znjadziesz ?
gatilla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-21, 12:36   #2710
adie94
Zadomowienie
 
Avatar adie94
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 1 953
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez pinacolla Pokaż wiadomość
Witam Was chciałabym się poradzić odnośnie pielęgnacji twarzy olejami z BU. Czy ktoś mógłby mi pomóc i stwierdzić czy to, czego używam będzie właściwie ze sobą współgrało i mi nie zaszkodzi.
Rano: żel do twarzy babydream , tonik ziaja ogórkowy, olej z wiesiołka
Wieczorem: żel babydream, tonik migdałowy, olej z wiesiołka bądź też olej migdałowy.
Mam cerę mieszaną przetłuszczającą się w strefie T, ostatnio jednak pojawia się wiele niespodzianek na twarzy i zaskórników . Planuję też zakup oleju z drzewa herbacianego do stosowanie punktowo na wypryski.

Czy ktoś może mi poradzić co należy zmienić, żeby cera wyglądała lepiej?
nie wiem czy Twoja twarz lubi "pić" oleje i czy nakładasz makijaż ale olej z wiesiołka który chcesz nakładać rano może zostawiać tłustą warstewkę
__________________

"And while I wait I put on my perfume, yeah I want it all over you.

I gotta mark my territory." 😻

A.

adie94 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-21, 13:41   #2711
pinacolla
Raczkowanie
 
Avatar pinacolla
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 40
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

to co by było lepsze do zmywania makijażu poza babydream? płyn miceralny byłby lepszy?

Jeśli chodzi o oleje to wcześniej stosowałam olej z jojoby i bardzo mi służył wcześniej poprzedzając jego nakładanie tonikiem migdałowym. Teraz chciałam spróbować wiesiołka. Dziś rano nałożyłam go na twarz, przed zrobieniem makijażu lekko wytarłam twarz chusteczką i narazie jest ok, więc myślę że za tłusty nie jest. Ale chciałabym poznać wasze opinie jeśli któraś z Was stosowała olej z wiesiołka lub migdałowy
pinacolla jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-09-21, 13:53   #2712
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez pinacolla Pokaż wiadomość
to co by było lepsze do zmywania makijażu poza babydream? płyn miceralny byłby lepszy?
Gatilli sie pewnie pomylił żel Babydream z kremem czy innymi wcieranymi kosmetykami BD, bo te są treściwe i pełne potencjalnych zapychaczy, ale nie ma czegoś takiego jak "za cieżki" żel do mycia. Uwazam, że żele BD sa dobre do twarzy i jeśli i Tobie służą to czemu nie używać?
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)
hey jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-21, 19:24   #2713
BothSides
Rozeznanie
 
Avatar BothSides
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 501
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Też myślę że Babydream żel jest w porządku, ewentualnie powtórzę, że uboższy w składniki olej do mycia jeszcze chyba nikogo nie rozczarował (przynajmniej nie słyszałam) więc można spróbować. Zastanowaiłabym się nad tonikiem ziai, mnie zdecydowanie lepiej robią hydrolaty (np. oczarowy), tonik nie robił nic, jakbym przetarła wodą, niektórym podobno szkodzą, a po hydrolacie - mięciutko.... Poza tym mnie się Twoja pielęgnacja b. podoba, dawaj znać jak po wiesiołku, bo jeszcze nie miałam z nim do czynienia zewnętrznie (póki co łykam kapsułki), a ciekawa jestem działania na skórze.

Edytowane przez BothSides
Czas edycji: 2011-09-21 o 19:26
BothSides jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-21, 21:45   #2714
wfw
Raczkowanie
 
Avatar wfw
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z Warszawy
Wiadomości: 52
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez mhm_ Pokaż wiadomość
w lidlu przy okazji tygodnia azjatyckiego pojawia się tam zimnotłoczony olej sezamowy 250 ml o cudnym zapachu

Też go zauważyłam, choć nie wąchałam...

Sądzicie, że nada się jako baza do olejku myjącego, zamiast słonecznikowego?
wfw jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-22, 08:48   #2715
gatilla
Rozeznanie
 
Avatar gatilla
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 630
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez hey Pokaż wiadomość
Gatilli sie pewnie pomylił żel Babydream z kremem czy innymi wcieranymi kosmetykami BD, bo te są treściwe i pełne potencjalnych zapychaczy, ale nie ma czegoś takiego jak "za cieżki" żel do mycia. Uwazam, że żele BD sa dobre do twarzy i jeśli i Tobie służą to czemu nie używać?
Zgadza się, pomyłka
gatilla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-22, 16:00   #2716
olasia
Zadomowienie
 
Avatar olasia
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 1 346
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez Ishani Pokaż wiadomość
I jak działą ten tonik z mlekowym, faktycznie oczyszcza pory?
Btw. czy niacynamid może zapychać? Posiadam go w sporych ilościach, ale mam wrażenie, że nieciekawie działał na moją cerę..
ja uzywam tego toniku na hydrolacie rozanym z kwasem mlekowym z bu na zmiane z octem jabkowym i faktycznie ladnie oczyszcza! az w szoku jestem- nie wiem ktory bardziej skuteczny na, ale na policzkach robi mi sie cos niedobrego, musze znalezc winowajce
Cytat:
Napisane przez martuunia Pokaż wiadomość
pewnie przydaloby mi sie cos 'mocneijszego' no tylko nie bardzo wiem co by bylo odpowiednie. dziewczyny pisaly, ze olej z wiesiolka dobrze dziala na zaskorniki, nie zapycha i w sumie na niego sie najbardziej napalilam, niestety nie ma go teraz na mazidlach. jeszcze myslalam nad olejkiem z drzewa herbacianego, bo dziala zbawiennie na roznego rodzaju niespodzianki
a tonik wlasnie na zaskorniki https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...0#post29450260 #12
mnie wiesiolek zapachal i inna wizazanka tez pisala, ze ja zapachal, zreszta nie ma reguly, trzeba probowac samemu

a ja dostalam dzisiaj jojobe. chcialabym ja mieszac z zelem hialuronowym i jedwabiem, czy ktos ma doswadczenie z jedwabiem? moze zapychac?
__________________
Każdemu własna kupa ładnie pachnie, ale nie daj się zwieść

Marcelek moj caly swiat
Laura 39/40 tp 9.03.2015
olasia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-24, 15:46   #2717
patryszia6
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 52
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

[QUOTE=olasia;29563832]ja uzywam tego toniku na hydrolacie rozanym z kwasem mlekowym z bu na zmiane z octem jabkowym i faktycznie ladnie oczyszcza! az w szoku jestem- nie wiem ktory bardziej skuteczny na, ale na policzkach robi mi sie cos niedobrego, musze znalezc winowajce


A możesz podać przepis na tonik z octem jabłkowym?


---------- Dopisano o 16:43 ---------- Poprzedni post napisano o 16:31 ----------

Cytat:
Napisane przez myszka2020 Pokaż wiadomość
Właśnie ciekawa jestem ich składów, muszę gdzieś tu poszukać, bo też mnie mocno zainteresowały
Używałam olejku z Alterry z granatem i awokado- jest dość ciężki na buźkę, niestety powodował u mnie zapychanie się skóry i dodałam go do olejku Babydream do ciała.
o to jego skład: glycine soja oil, picinus communis seed oil, prunus amygdalus dulcis oil, zea mays germ oil, sesamum incidum seed oil, vitis vinifera seed oil, parfum, persea gratissima oil, punica granatum seed oil, simmondsia chinensis seed oil, triticum vulgare germ oil, tocopherol, helianthus annuus seed oil, linalool. Spisane wprost z buteleczki, jęsli wystąpiły literówki to sorki .

---------- Dopisano o 16:46 ---------- Poprzedni post napisano o 16:43 ----------

Używałam olejku z czarnuszki i póki co działa, od razu cudów nie ma, skóra się musi przyzwyczaic do takiego olejku, z czasem widzę poprawę, jeszcze buteleczki nie skonczyłam. Uzywam go głównie na noc.
patryszia6 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-25, 12:53   #2718
myszka2020
Zakorzenienie
 
Avatar myszka2020
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 099
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez olasia Pokaż wiadomość

a ja dostalam dzisiaj jojobe. chcialabym ja mieszac z zelem hialuronowym i jedwabiem, czy ktos ma doswadczenie z jedwabiem? moze zapychac?
Ja używam jedwabiu hydrolizowanego, kroplę do ekspresowego serum i mnie nie zapycha


Cytat:
Napisane przez patryszia6
Używałam olejku z Alterry z granatem i awokado- jest dość ciężki na buźkę, niestety powodował u mnie zapychanie się skóry i dodałam go do olejku Babydream do ciała.
o to jego skład: glycine soja oil, picinus communis seed oil, prunus amygdalus dulcis oil, zea mays germ oil, sesamum incidum seed oil, vitis vinifera seed oil, parfum, persea gratissima oil, punica granatum seed oil, simmondsia chinensis seed oil, triticum vulgare germ oil, tocopherol, helianthus annuus seed oil, linalool. Spisane wprost z buteleczki, jęsli wystąpiły literówki to sorki .


Używałam olejku z czarnuszki i póki co działa, od razu cudów nie ma, skóra się musi przyzwyczaic do takiego olejku, z czasem widzę poprawę, jeszcze buteleczki nie skonczyłam. Uzywam go głównie na noc.
Ja tego alterrowego olejku to bardziej na włosy chcę używać

Czarnuszka tak specyficznie pachnie, mam teraz z nią olejek myjący na bazie słodkich migdałów, ale i tak czarnuszkę wyczuwam i musiałam dać kilkanaście kropli olejku pomarańczowego, żeby ten zapach trochę zabić

Edytowane przez myszka2020
Czas edycji: 2011-09-25 o 12:55
myszka2020 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-26, 23:15   #2719
klatka
Zakorzenienie
 
Avatar klatka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 10 084
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Macie jakieś doświadczenia w stosowaniu mleczka pszczelego?
__________________

klatka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-09-27, 09:04   #2720
Desigual
Raczkowanie
 
Avatar Desigual
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Toruń/Bydgoszcz
Wiadomości: 246
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Ja używam mleczko pszczele z ZSK. Dawniej dodawałam do odżywek do włosów i przestałam, bo nie widziałam różnicy w stosowaniu "z" czy "bez". Teraz dodaję je do serum szybkiego, np. kropla HA, 2 krople mleczka, 2 krople wybranego oleju. Mleczko nic specjalnego nie robi, od taki nawilżacz, można poużywać ale nie jest to moim zdaniem produkt niezbędny.
Desigual jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-27, 09:40   #2721
klatka
Zakorzenienie
 
Avatar klatka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 10 084
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Dziękuję! Powinno być dobre, ważne żeby nawilżało
__________________

klatka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-27, 10:02   #2722
myszka2020
Zakorzenienie
 
Avatar myszka2020
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 099
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez klatka Pokaż wiadomość
Macie jakieś doświadczenia w stosowaniu mleczka pszczelego?
Teraz dodaję kilka kropel do odżywki do włosów i ja widzę efekty, są po niej dużo miększe i gładsze Ale robię to regularnie, na twarz kilka razy próbowałam, coś tam nawilżało, trochę się lepiło, ale bez rewelacji.

Też mam z ZSK
myszka2020 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-27, 12:36   #2723
gatilla
Rozeznanie
 
Avatar gatilla
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 630
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez resia11 Pokaż wiadomość
Dzięki migdalalaj, a czy wiesz jak ten olej stosować na paznokcie? Bo słyszałam, że działa, ale jak go stosować? wcierać ręką czy jakimś pędzelkiem?
Ja go po prostu wcieram w paznokcie i skórki palcem
gatilla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-27, 18:41   #2724
paczusia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 424
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

taaa...wiedziałam,że jak wleze w ten watek,to nie wyjdę,ale jak juz jestem to zapytam.
czekam na zamówienie z mazidel: macerat brzozowy oraz cromollient.
chce ukręcić olejek myjący i chciałabym dodać do tego jakiś olej.
w sklepie z artykułami eko znalazłam:
oleje:
z orzecha włoskiego
z o.laskowego
pestek dyni
pestek winogron
konopny
sezamu

tyle dobroci,a ja nie moge się zdecydować,który by się ładnie skomponował z tym maceratem brzozowym?
który z ww jest najlżejszy?
wszystkie są w miarę odpowiednie dla zanieczyszczonej cery?
jakieś sugestie?
p.s. zapach mi lotto
paczusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-27, 19:40   #2725
myszka2020
Zakorzenienie
 
Avatar myszka2020
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 099
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez paczusia Pokaż wiadomość
taaa...wiedziałam,że jak wleze w ten watek,to nie wyjdę,ale jak juz jestem to zapytam.
czekam na zamówienie z mazidel: macerat brzozowy oraz cromollient.
chce ukręcić olejek myjący i chciałabym dodać do tego jakiś olej.
w sklepie z artykułami eko znalazłam:
oleje:
z orzecha włoskiego
z o.laskowego
pestek dyni
pestek winogron
konopny
sezamu

tyle dobroci,a ja nie moge się zdecydować,który by się ładnie skomponował z tym maceratem brzozowym?
który z ww jest najlżejszy?
wszystkie są w miarę odpowiednie dla zanieczyszczonej cery?
jakieś sugestie?
p.s. zapach mi lotto
Konopny i orzech włoski chyba z tego zestawu najlżejsze, choć zapach konopnego może się nie podobać, pachnie jak wilgotna ziemia A orzech włoski jak orzech włoski
myszka2020 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-27, 20:49   #2726
paczusia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 424
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

ja tam sie co wieczór z luboscia "sztacham" kocana i tamanu więc byle "wilgotna ziemia" mi niestraszna
dziekuje uprzejmie za podpowiedź.
paczusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-27, 22:44   #2727
kawa.
Raczkowanie
 
Avatar kawa.
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: gdynia
Wiadomości: 363
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez paczusia Pokaż wiadomość
ja tam sie co wieczór z luboscia "sztacham" kocana i tamanu więc byle "wilgotna ziemia" mi niestraszna
dziekuje uprzejmie za podpowiedź.
SZACUN Ja niestety mam wrażliwy nos (i żołądek...)
Kupiłam hydrolat z malwy na naturalisie i nie pachnie ładnie Może chociaż będzie dobrze nawilżał, to mu wybaczę...

Muszę pochwalić olej arganowy - dobrze łagodzi mi wszelkie podrażnienia i egzemę (alergia), a do tego nie jest zbyt tłusty i nie zapycha mi porów. Zużyłam 15ml w 2 miesiące, mieszany z HA, czasem też z D-pantenolem.
kawa. jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-27, 23:02   #2728
inamata
Raczkowanie
 
Avatar inamata
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 196
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez myszka2020 Pokaż wiadomość
Konopny i orzech włoski chyba z tego zestawu najlżejsze, choć zapach konopnego może się nie podobać, pachnie jak wilgotna ziemia A orzech włoski jak orzech włoski
Ja lubię zapach konopnego.
__________________
j. angielski
j. niemiecki
j. włoski
j. szwedzki



inamata jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-28, 07:21   #2729
gatilla
Rozeznanie
 
Avatar gatilla
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 630
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez kawa. Pokaż wiadomość
SZACUN Ja niestety mam wrażliwy nos (i żołądek...)
Kupiłam hydrolat z malwy na naturalisie i nie pachnie ładnie Może chociaż będzie dobrze nawilżał, to mu wybaczę...

Muszę pochwalić olej arganowy - dobrze łagodzi mi wszelkie podrażnienia i egzemę (alergia), a do tego nie jest zbyt tłusty i nie zapycha mi porów. Zużyłam 15ml w 2 miesiące, mieszany z HA, czasem też z D-pantenolem.
Upss..... właśnie zamówiłam ten hydrolat. A ja jestem takim zapachowcem . Nie wiem czemu kojarzył mi się z miłym zapachem
Argan też uwielbiam, mimo mojej tłustej cery fajnie się wchłania, używam go z żelem HA, tak jak Ty. No i na pazurki
gatilla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-28, 08:29   #2730
pinacolla
Raczkowanie
 
Avatar pinacolla
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 40
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Kilka dni stosowania wiesiołka i mogę powiedzieć że narazie jestem zadowolona. Nie zapycha, pod makijaż też jest ok, chociaż zawsze przecieram twarz chusteczką, bo do końca nie chce się wchłonąć. Dokupiłam jeszcze olejek z drzewa herbacianego na niespodzianki i ekspresowo wszystko ładnie się goi. Teraz tylko muszę dokupić jakiś fajny hydrolat.
pinacolla jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-06-23 14:14:52


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:51.