Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko... - Strona 129 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Kosmetyki mineralne

Notka

Kosmetyki mineralne Lubisz kosmetyki mineralne? Chcesz pogłębić swoją wiedzę? Wiemy wszystko o kosmetykach mineralnych. Zapraszamy do dyskusji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-01-21, 16:22   #3841
123sciri
Rozeznanie
 
Avatar 123sciri
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 714
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez Wronia3 Pokaż wiadomość
Ja to coraz wnikliwiej przeglądam ofertę BU i teraz debatuję co lepsze będzie dla mnie [skóra wrażliwa, wieczne rumieńce, przesusza się koło usa i nosa]:
- olej z kocanki + żel hialuronowy 1%
- zestaw-krem łagodzący z lukrecją
w przyszłym tygodniu chcę zamówić więc może ku czemuś z tych dwóch się przychylą bo na oba to raczej nie mam teraz finansów
Dla mnie kocanka + żel hialurowy 1% jest super -delikatnie nawilża, i łagodzi rumień -( używam dopiero 2 tygodnie)
123sciri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-21, 16:28   #3842
Szabik
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 541
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez 123sciri Pokaż wiadomość
Noo oczyszczam żelem Soray ( który może być winowajcą przesuszania) a później przemywam hydrolatem.
Myślałam o oleju myjącym z BU - ale wizja mycia twarzy olejem na razie mnie odstrasza.

Szabik a jakie serum polecasz, zwłaszcza na noc.
Nie testowałam nic takiego z BU, ale widzę, że często dziewczyny na forum zachwalają serum oliwkowe i LEMON- czy te sera nawilżają nie mam pojęcia. Często zachwalany jest "nienaturalny" krem Ziaji Calma (?).
Ja nie mam ostatnio problemów z jakimś strasznym "odwodnieniem" skóry, ale ze swojej strony mogę polecić krem nawilżający z ZSK (teoretycznie jest skierowany do osób z problemem trądziku, ale skład jest typowo nawilżający, nie ma tam żadnych składników, które nie nadawały by się do innych cer). Jest dość lekki, cera faktycznie rano jest nawilżona na tyle, że ja nie czułam większej potrzeby nakładania rano czegoś nawilżającego- ale domyślam się, że mając problem z przesuszeniem rano będziesz musiała "coś" jeszcze nałożyć. w czasie kiedy moja skóra faktycznie była przesuszona najlepiej poradziło sobie z tym problemem... Serum rozjaśniające z ZSK. Mam już 3 opakowanie i mimo, że jego działanie rozjaśniające przebarwienia można uznać w moim przypadku za bajkę, ale lubie je ze względu na to, że po użyciu (na noc) skóra wygląda lepiej. Nie polecała bym jednak, jeśli chcesz polegać tylko na jego działaniu nawilżającym, po co "pakować" w siebie niepotrzebne składniki.
I coś o czym większość "nowicjuszy" zapomina- nie wprowadza się wszystkich zmian od razu. Kolejne rzeczy wprowadzaj najlepiej z minimum tygodniowym odstępem- zawsze istnieje ryzyko uczulenia, im więcej rzeczy wprowadzamy na raz tym trudniej to wychwycić.
Szabik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-21, 16:42   #3843
123sciri
Rozeznanie
 
Avatar 123sciri
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 714
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez Szabik Pokaż wiadomość
Nie testowałam nic takiego z BU, ale widzę, że często dziewczyny na forum zachwalają serum oliwkowe i LEMON- czy te sera nawilżają nie mam pojęcia. Często zachwalany jest "nienaturalny" krem Ziaji Calma (?).
Ja nie mam ostatnio problemów z jakimś strasznym "odwodnieniem" skóry, ale ze swojej strony mogę polecić krem nawilżający z ZSK (teoretycznie jest skierowany do osób z problemem trądziku, ale skład jest typowo nawilżający, nie ma tam żadnych składników, które nie nadawały by się do innych cer). Jest dość lekki, cera faktycznie rano jest nawilżona na tyle, że ja nie czułam większej potrzeby nakładania rano czegoś nawilżającego- ale domyślam się, że mając problem z przesuszeniem rano będziesz musiała "coś" jeszcze nałożyć. w czasie kiedy moja skóra faktycznie była przesuszona najlepiej poradziło sobie z tym problemem... Serum rozjaśniające z ZSK. Mam już 3 opakowanie i mimo, że jego działanie rozjaśniające przebarwienia można uznać w moim przypadku za bajkę, ale lubie je ze względu na to, że po użyciu (na noc) skóra wygląda lepiej. Nie polecała bym jednak, jeśli chcesz polegać tylko na jego działaniu nawilżającym, po co "pakować" w siebie niepotrzebne składniki.
I coś o czym większość "nowicjuszy" zapomina- nie wprowadza się wszystkich zmian od razu. Kolejne rzeczy wprowadzaj najlepiej z minimum tygodniowym odstępem- zawsze istnieje ryzyko uczulenia, im więcej rzeczy wprowadzamy na raz tym trudniej to wychwycić.
czy chodzi ci o ten krem http://www.zrobsobiekrem.pl/?203,lek...ikowej-3-x-50g

Ja nowicjusz przez duże N jestem - czy taki kremik to trudny do zrobienia jest??? Instrukcja brzmi kosmicznie
123sciri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-21, 17:05   #3844
Szabik
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 541
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez 123sciri Pokaż wiadomość
czy chodzi ci o ten krem http://www.zrobsobiekrem.pl/?203,lek...ikowej-3-x-50g

Ja nowicjusz przez duże N jestem - czy taki kremik to trudny do zrobienia jest??? Instrukcja brzmi kosmicznie
Tak, to ten. I krem jest banalnie prosty do zrobienia.
Szabik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-22, 12:56   #3845
cirill666
Raczkowanie
 
Avatar cirill666
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 67
Talking Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Witam Koleżanki, chciałam się pochwalić i zachęcić do robienia własnych kosmetyków. Jest to banalnie proste, trzeba tylko trochę poczytać i zaplanować pielęgnacje. Ja wszystko w tej chwili kręcę sama, począwszy od olejków do mycia buzi, toniki, kremy itd. Kończywszy na szamponach do włosów, balsamy itd. Całkowicie zrezygnowałam z kupnych produktów, które zupełnie nie zadowalały mojej skóry . Kosmetyki kolorowe też robie sama, kupuję tylko podkłady mineralne, właściwie próbki, bo jestem na etapie wyboru produktu doskonałego . Jako NOWICJUSZ zrobiłam jedną wielką kuche nakupowałam pełno zupełnie niepotrzebnych produktów i teraz miejsce mi zajmują, kasa stracona ehhhhh .
cirill666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-22, 14:04   #3846
Wronia3
Wtajemniczenie
 
Avatar Wronia3
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 2 586
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez 123sciri Pokaż wiadomość
Dla mnie kocanka + żel hialurowy 1% jest super -delikatnie nawilża, i łagodzi rumień -( używam dopiero 2 tygodnie)
właśnie ku tej wersji się skłaniam czy mogła byś spróbować określić na ile wystarczają te kosmetyki? żel ma 100ml a olejz kocanki 50ml, na miesiąc? może dłużej? tak chcę rozplanować zamówienie żeby starczyło na miesiąc bądź dłużej i nie chciałabym się zdziwić jak mi czegoś braknie po 2 tygodniach
__________________
"FITNESS ZMIENIA CIAŁO, ZUMBA® ZMIENIA TAKŻE DUSZĘ."
Wronia3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-22, 14:13   #3847
skarbiatko
Zakorzenienie
 
Avatar skarbiatko
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 20 564
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez Wronia3 Pokaż wiadomość
właśnie ku tej wersji się skłaniam czy mogła byś spróbować określić na ile wystarczają te kosmetyki? żel ma 100ml a olejz kocanki 50ml, na miesiąc? może dłużej? tak chcę rozplanować zamówienie żeby starczyło na miesiąc bądź dłużej i nie chciałabym się zdziwić jak mi czegoś braknie po 2 tygodniach
dłużej Wroniu ja używam już dwa miesiące i oleju mam jeszcze całkiem sporo
__________________
blog ( nie dla sztywniaków )

skarbiatko jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-01-22, 15:00   #3848
Wronia3
Wtajemniczenie
 
Avatar Wronia3
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 2 586
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez skarbiatko Pokaż wiadomość
dłużej Wroniu ja używam już dwa miesiące i oleju mam jeszcze całkiem sporo
Dziękuję
W nadchodzącym tygodniu zamawiam doczekać się nie mogę bo rumieńce to coraz gorsze mam...
Mam nadzieję że trafię z zamówieniem i mi się trochę uspokoi twarzyczka
__________________
"FITNESS ZMIENIA CIAŁO, ZUMBA® ZMIENIA TAKŻE DUSZĘ."
Wronia3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-22, 15:07   #3849
skarbiatko
Zakorzenienie
 
Avatar skarbiatko
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 20 564
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez Wronia3 Pokaż wiadomość
Dziękuję
W nadchodzącym tygodniu zamawiam doczekać się nie mogę bo rumieńce to coraz gorsze mam...
Mam nadzieję że trafię z zamówieniem i mi się trochę uspokoi twarzyczka
no mnie olej kocankowy bardzo poprawił stan naczynek,właściwie poznikały
__________________
blog ( nie dla sztywniaków )

skarbiatko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-22, 15:40   #3850
NaKrawedzi
Zakorzenienie
 
Avatar NaKrawedzi
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Moon
Wiadomości: 3 923
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

a ja jako naczynkowiem nie mogę uzywac kocanki i tych wszystkich dobrodziejstw dla naczynkowców, bo wtedy jestem cała czerwona... podraznia mnie bardzo duzo ekstraktów rośinnych... ale niektóre drogeryjne produkty na naczynka mi pasują
__________________
NK- Natural Killer


Nakarm pieska



Wymienię
NaKrawedzi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-22, 17:44   #3851
1049fcf7f74b9bbd9e896b064bc98e90e22ff320_640d1602d9fab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 6 643
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Ja np po aplikacji serum z Vit C (z Silk Naturals) robię się czerwona, ale później to znika. Może chodzi też o to, że jest wodniste i skóra nie czuje się po tym nawilżona? Nawet trochę ściągnięta... Ale używam, bo na naczynka dobra vitC

(mam naczynkową)
1049fcf7f74b9bbd9e896b064bc98e90e22ff320_640d1602d9fab jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-01-23, 07:31   #3852
123sciri
Rozeznanie
 
Avatar 123sciri
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 714
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez Wronia3 Pokaż wiadomość
właśnie ku tej wersji się skłaniam czy mogła byś spróbować określić na ile wystarczają te kosmetyki? żel ma 100ml a olejz kocanki 50ml, na miesiąc? może dłużej? tak chcę rozplanować zamówienie żeby starczyło na miesiąc bądź dłużej i nie chciałabym się zdziwić jak mi czegoś braknie po 2 tygodniach
Po 2 tygodniach używania stwierdzam że ubytek jest znikomy ( a używam i rano i wieczorem.)

Wydaje mi się również że mój rumień jakby zbladł i się uspokoił - z hymnami pochwalnymi jeszcze się wstrzymam,ale w porównaniu do tradycyjnych kremów ( a trochę tego używałam- Soraya, Clrena, Vichy. Iwostin etc) to jest naprawdę dużo lepiej.
123sciri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-23, 09:13   #3853
Wronia3
Wtajemniczenie
 
Avatar Wronia3
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 2 586
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

a możecie mi powiedzieć czy te kosmetyki przychodzą z odpowiednio długą datą ważności? Bo np chciałabym 2 hydrolaty i się boję czy aby zdążę je zużyć
a opakowania jakie mają? Trzeba zamawiać jakieś opakowanie by było wygodne w użyciu czy w takim przychodzą [chodzi o żel i olej ]
__________________
"FITNESS ZMIENIA CIAŁO, ZUMBA® ZMIENIA TAKŻE DUSZĘ."

Edytowane przez Wronia3
Czas edycji: 2011-01-23 o 09:59
Wronia3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-23, 10:03   #3854
simone2010
Zakorzenienie
 
Avatar simone2010
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 410
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez Wronia3 Pokaż wiadomość
a możecie mi powiedzieć czy te kosmetyki przychodzą z odpowiednio długą datą ważności? Bo np chciałabym 2 hydrolaty i się boję czy aby zdążę je zużyć
Wronia, one mają długą datę ważności Ja zamawiałam w grudniu kocankę i oczar z BU, na pierwszym jest data ważności czerwiec 2012, na drugim lipiec 2013
__________________
Tygrysku...!
Co Prosiaczku?
NIC - odparł Prosiaczek biorąc Tygryska za łapkę - chciałem się tylko upewnić czy jesteś...


Ćwiczę od czasu do czasu

Spełniam swoje małe marzenia
simone2010 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-24, 07:32   #3855
kasiaen1
Zadomowienie
 
Avatar kasiaen1
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1 586
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Dziewczyny mam pytanie. Czy jak zaczęłyście używać kwasu migdałowego, przechodziłyście solidny wysyp oczyszczający? W piątek wyszłam ze złuszczającą się intensywnie buzią, poszłam na basen i wróciłam wieczorem do domu w stanie totalnego "trądziku" jakiego nigdy nie miałam Nie wiem, czy to po kwasie, czy poparzyłam się chlorem na tej świeżej skórze która teoretycznie jest jeśli się złuszczałam...W paru miejscach mam takie szorstkie placki, jakby z każdego pora się zrobił mikro-wyprysk. Aż nie poszłam na egzamin językowy , tak to wygląda
__________________
kasiaen1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-24, 10:48   #3856
aaniutek
Rozeznanie
 
Avatar aaniutek
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Brv / Wawa
Wiadomości: 597
GG do aaniutek
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez kasiaen1 Pokaż wiadomość
Dziewczyny mam pytanie. Czy jak zaczęłyście używać kwasu migdałowego, przechodziłyście solidny wysyp oczyszczający? W piątek wyszłam ze złuszczającą się intensywnie buzią, poszłam na basen i wróciłam wieczorem do domu w stanie totalnego "trądziku" jakiego nigdy nie miałam Nie wiem, czy to po kwasie, czy poparzyłam się chlorem na tej świeżej skórze która teoretycznie jest jeśli się złuszczałam...W paru miejscach mam takie szorstkie placki, jakby z każdego pora się zrobił mikro-wyprysk. Aż nie poszłam na egzamin językowy , tak to wygląda
Moja kosmetyczka, za każdym razem kiedy robiła mi zabieg z kwasem (najczęściej migdałowym) przypominała - żadnego basenu.
Nie wnikałam dlaczego, ale się grzecznie słuchałam.
Wysypu po migdałku nigdy dużego nie miałam, ewentualnie tylko to co juz było i nie bardzo chciało wyjść to wychodziło.
__________________





aaniutek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-24, 10:59   #3857
Wronia3
Wtajemniczenie
 
Avatar Wronia3
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 2 586
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

właśnie zamawiam z BU i nie mogę się zdecydować które hydrolaty chcę Waham się między geraniowym, oczarowym, z kwiatu pomarańczy i różanym... pomocyyy

mam cerę wrażliwą, z rumieńcami, potrafiącą się przesuszyć koło nosa i ust


zdecydowałam się na geraniowy i oczarowy ;p
__________________
"FITNESS ZMIENIA CIAŁO, ZUMBA® ZMIENIA TAKŻE DUSZĘ."

Edytowane przez Wronia3
Czas edycji: 2011-01-24 o 11:17
Wronia3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-24, 14:04   #3858
buchta
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 11
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Witam dziewczyny, też zachęcam do własnoręcznego kręcenia kosmetyków. Oprócz tuszu do rzęs cała reszta, pielęgnacja i kolorówka jest naturell i bez konserwantów
Wciągnęłam się straszliwie
Moje ostatnie faworyty z ZSK:
- olejek myjący pachnotka-słonecznik - gotowiec, zmywa makijaż, świetny rano i wieczorem (praktycznie nie używam żadnego mydła)
- tonik oczyszczający by Lorri z kwasem mlekowym (dla wrażliwej cery), nie podrażnia mnie wcale, zmniejsza pory i widocznie wyrównuje koloryt skóry!
- serum z wit. C i kwasem mlekowym, hmm, chyba znów się przerzucę na jakies z BU, mam wrażenie że te serum działa tylko powierzchownie...
- na codzień z rana zamiast kremu oleje (arganowy, z lnianki siewnej) solo lub z kwasem h., i czasami dodaję kapsułkę wti. E Tokovitu (sama zapycha), te oleje określam jako "lekkie", nie świecą się na twarzy, nie zostawiają tłustego "poślizgu"
- do włosów - oleje przed myciem po myciu , włoski myję żelem dla dzieci Weleda
- a do tego cienie do oczu, pudry, pomadki kolorowe, sztyfry ochronne do ust z minerałków Ostatni mój wyczyn to korektor do twarzy na bazie olejów, szczególnie pod oczy aby rozświetlić, przykryć cienie, idealnie dobrałam sobie kolorek, to czego mi brakuje w sklepowych A tutaj chyc, jak nie pasuje ten to rozpuszam, mieszam, dodaję nowego pigmentu.
Stałam się najnormalniejszą maniaczką, ale nie obyło się bez błędów
buchta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-24, 17:05   #3859
EmilaDz78
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Łódz
Wiadomości: 1 375
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez kasiaen1 Pokaż wiadomość
Dziewczyny mam pytanie. Czy jak zaczęłyście używać kwasu migdałowego, przechodziłyście solidny wysyp oczyszczający? W piątek wyszłam ze złuszczającą się intensywnie buzią, poszłam na basen i wróciłam wieczorem do domu w stanie totalnego "trądziku" jakiego nigdy nie miałam Nie wiem, czy to po kwasie, czy poparzyłam się chlorem na tej świeżej skórze która teoretycznie jest jeśli się złuszczałam...W paru miejscach mam takie szorstkie placki, jakby z każdego pora się zrobił mikro-wyprysk. Aż nie poszłam na egzamin językowy , tak to wygląda
Ja używam migdałka regularnie ale w małym stezeniu 2-4% i nigdy nic sie nie działo,po większych stęzeniach z pewnością trzeba uwazać ,mógł cię podrażnić lub nawet uczulić chlor ,z pewnościa bariera ochronna skory została zaburzona przez kwas,użyj czegoś łagodzącego jeżeli nie zacznie przechodzić poszłabym do dermatologa bo osłabioną skóre mogła zaatakowac jakaś bakteria o co na basenie nie trudno
EmilaDz78 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-01-24, 17:42   #3860
Wronia3
Wtajemniczenie
 
Avatar Wronia3
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 2 586
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Dokonałam dziś swojego pierwszego zamówienia z naturalnej pielęgnacji, oto one:
- Olejek myjący - pomarańczowy - 120 ml
- Olejek myjący - drzewko różane - 120 ml
- Maseczka ACEROLA - 50 ml
- Olej z kocanki - 50 ml
- Hydrolat oczarowy - 200 ml
- Hydrolat geraniowy - 200 ml
- Żel hialuronowy 1% - 100 ml

mam nadzieję że dobrze wybrałam Nie mogę się doczekać aż paczuszka dojdzie
__________________
"FITNESS ZMIENIA CIAŁO, ZUMBA® ZMIENIA TAKŻE DUSZĘ."
Wronia3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-24, 20:01   #3861
honey1012
Wtajemniczenie
 
Avatar honey1012
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Śląsk :)
Wiadomości: 2 772
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez buchta Pokaż wiadomość
Witam dziewczyny, też zachęcam do własnoręcznego kręcenia kosmetyków. Oprócz tuszu do rzęs cała reszta, pielęgnacja i kolorówka jest naturell i bez konserwantów
Wciągnęłam się straszliwie
Moje ostatnie faworyty z ZSK:
- olejek myjący pachnotka-słonecznik - gotowiec, zmywa makijaż, świetny rano i wieczorem (praktycznie nie używam żadnego mydła)
- tonik oczyszczający by Lorri z kwasem mlekowym (dla wrażliwej cery), nie podrażnia mnie wcale, zmniejsza pory i widocznie wyrównuje koloryt skóry!
- serum z wit. C i kwasem mlekowym, hmm, chyba znów się przerzucę na jakies z BU, mam wrażenie że te serum działa tylko powierzchownie...
- na codzień z rana zamiast kremu oleje (arganowy, z lnianki siewnej) solo lub z kwasem h., i czasami dodaję kapsułkę wti. E Tokovitu (sama zapycha), te oleje określam jako "lekkie", nie świecą się na twarzy, nie zostawiają tłustego "poślizgu"
- do włosów - oleje przed myciem po myciu , włoski myję żelem dla dzieci Weleda
- a do tego cienie do oczu, pudry, pomadki kolorowe, sztyfry ochronne do ust z minerałków Ostatni mój wyczyn to korektor do twarzy na bazie olejów, szczególnie pod oczy aby rozświetlić, przykryć cienie, idealnie dobrałam sobie kolorek, to czego mi brakuje w sklepowych A tutaj chyc, jak nie pasuje ten to rozpuszam, mieszam, dodaję nowego pigmentu.
Stałam się najnormalniejszą maniaczką, ale nie obyło się bez błędów
Bardzo fajny opis powiedz coś więcej o tym toniku z kwasem mlekowym ,uzywasz filtrów?
__________________
''Dopóki mogę iść o własnych siłach, pójdę tam, gdzie zechcę!''






SZCŚLIWA
honey1012 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-25, 00:53   #3862
ridja devojka
Zakorzenienie
 
Avatar ridja devojka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 14 671
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez cirill666 Pokaż wiadomość
Jako NOWICJUSZ zrobiłam jedną wielką kuche nakupowałam pełno zupełnie niepotrzebnych produktów i teraz miejsce mi zajmują, kasa stracona ehhhhh .
Może ktoś się na to skusi i odkupi może np. ja Napisz co masz niepotrzebnego.
ridja devojka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-25, 10:06   #3863
kurtyzana
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Żory
Wiadomości: 282
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

dobry pomysl. albo wystaw na wymiankowy
napisz co masz niepotrzebnego, tez mi brakuje kilku rzeczy
ridja devojka skad dokladnie jestes?
__________________
postanowienia noworoczne:
=>dbam o włosy i paznokcie
=>czesciowy Vitarianizm
=>cwicze
=>medytacja i rozwoj
=>pozytywne nastawienie


drozdze od 24.01.11



wymiankowy: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=312683
kurtyzana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-25, 14:42   #3864
cirill666
Raczkowanie
 
Avatar cirill666
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 67
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez ridja devojka Pokaż wiadomość
Może ktoś się na to skusi i odkupi może np. ja Napisz co masz niepotrzebnego.
Niestety to opakowania ponaczynane. Oszalałam, kupowałam na oślep i testowałam na sobie. Mam np 4 masła shee, i każde napoczęte. Kilka kwasów L-mlekowych, bo zapomniałam, że już kupiłam jakieś oleje, hydrolaty ( te akurat zużyję na pewno). I w tym cały szkopuł. O, dwa całe kwasy hialuronowe, otwarte bo byłam ciekawa, który pojemniczek jest fajniejszy. Taką właśnie miałam zabawę.
cirill666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-25, 15:49   #3865
auraria
Rozeznanie
 
Avatar auraria
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Koszalin
Wiadomości: 539
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Jeszcze do kwasu migdałowego. Używam toniku z 5% kw. i nie miałam żadnego wysypu, ani problemu. Złuszczanie tez robię tym kwasem (tylko stężenie wyższe) nigdy nie miałam niespodzianek, ale w tym czasie wyjątkowo dobrze osłaniałam skórę i na basen też nie chodziłam
auraria jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-25, 20:22   #3866
cansada
Zakorzenienie
 
Avatar cansada
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: .....
Wiadomości: 6 491
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez kasiaen1 Pokaż wiadomość
Dziewczyny mam pytanie. Czy jak zaczęłyście używać kwasu migdałowego, przechodziłyście solidny wysyp oczyszczający? W piątek wyszłam ze złuszczającą się intensywnie buzią, poszłam na basen i wróciłam wieczorem do domu w stanie totalnego "trądziku" jakiego nigdy nie miałam Nie wiem, czy to po kwasie, czy poparzyłam się chlorem na tej świeżej skórze która teoretycznie jest jeśli się złuszczałam...W paru miejscach mam takie szorstkie placki, jakby z każdego pora się zrobił mikro-wyprysk. Aż nie poszłam na egzamin językowy , tak to wygląda
W basenie oprocz chloru znajduje sie substancja tzw anti-algas zabijajaca algi, oraz...kwas ktorym reguluje sie PH wody, jesli woda robie sie metna przy czestym korzystaniu, itd wowczas kwasem robi sie tzw szok aby przywrocic klarownosc wody.Nadmiar chloru wyczujesz, kwasu , nie zalecane jest korzystanie z basenu przez 48h po szoku. Tyle teoria....... praktyka ma sie czesto -gesto inaczej....... wiec to wlasnie mieszanka chloru, kwasu i anti algas tak cie podraznila.
cansada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-25, 21:59   #3867
ridja devojka
Zakorzenienie
 
Avatar ridja devojka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 14 671
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez kurtyzana Pokaż wiadomość
dobry pomysl. albo wystaw na wymiankowy
napisz co masz niepotrzebnego, tez mi brakuje kilku rzeczy
ridja devojka skad dokladnie jestes?
Aktualnie mieszkam w Sosnowcu

Cytat:
Napisane przez cirill666 Pokaż wiadomość
Niestety to opakowania ponaczynane. Oszalałam, kupowałam na oślep i testowałam na sobie. Mam np 4 masła shee, i każde napoczęte. Kilka kwasów L-mlekowych, bo zapomniałam, że już kupiłam jakieś oleje, hydrolaty ( te akurat zużyję na pewno). I w tym cały szkopuł. O, dwa całe kwasy hialuronowe, otwarte bo byłam ciekawa, który pojemniczek jest fajniejszy. Taką właśnie miałam zabawę.
Masło shea schodzi w takim tempie, że na pewno zużyjesz Jak smaruję się nim cała, to znika migiem.
ridja devojka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-26, 14:50   #3868
natalalala
Zakorzenienie
 
Avatar natalalala
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: I <3 Gdańsk
Wiadomości: 4 924
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez aeronauta Pokaż wiadomość
Nie no, Włosomaniaczka i nie wie?
Okej opiszę te sposoby, które stosowałam:
- jako żel/serum na końcówki. Lub roztarty na całą długość włosów.
- w samoróbnym sprayu nawilżającym do włosów - z keratyną, mleczkami, pantenolem, niacynamidem plus dodatki. Tą formę najbardziej polecam
- jako dodatek do odżywek, ew. szamponów. Nie powiem włosy są bardziej nawilżone, ale mi w tej formie go zwyczajnie szkoda.
- i pewnie jeszcze inne zastosowania, ale innych nie stosowałam
moze rozpiszesz sie wiecej na temat tej mikstury
__________________
CUZ EVERYBODY DIES BUT NOT EVERYBODY LIVES !
natalalala jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-26, 15:55   #3869
aeronauta
Zakorzenienie
 
Avatar aeronauta
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 3 728
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez natalalala Pokaż wiadomość
moze rozpiszesz sie wiecej na temat tej mikstury
Jasne . U mnie bazą takiego psikacza do włosów jest:

Woda destylowana / hydrolat - co kto woli, mi zazwyczaj hydrolatu szkoda - ok. 90%
Pantenol 1%
Keratyna 3-5%
Niacynamid 2-5%
Mleczko (migdałowe, winogronowe, pszczele...) 2-5%


To dodaję zawsze. Ale dodatkowo lubię dodawać:
HA 5-10% ale można więcej
Ceramidy 2%
Wyciąg z aloesu do 10% (ja daję ok. 5%)
Jedwab hydrolizowany / owies 2-3%
NMF 2-3%
Hydromanil 2%
Nawilżacz cukrowy 3%
Gliceryna do 5%
Kolagen z elastyną 5%
L-cystyna 2-3%
Arginina 1-2%
ekstrakty: ze skrzypu, pokrzywy, kasztanowca, amli, eclipty, skórki jabłka i wiele innych też się nadaje - 1-2%

Oczywiście nie wszystko na raz. Generalnie Baza + max 2-3 dodatki. Z czego nie więcej niż 2 proteiny na raz. Już sama keratyna dla niektórych włosów to dużo.
Wypisałam te najpopularniejsze dodatki ze stężeniem jakie ja stosuję (zazwyczaj się pokrywają z tymi zalecanymi ).
Można robić dowolne miksy różnych substancji, byle w miarę pilnować stężeń i nie przesadzać z ilością składników (dla mnie 5 składników jest optimum).

Oczywiście nie musisz też od razu robić wieloskładnikowego serum do włosów. Na początku wystarczy pantenol i keratyna (i woda oczywiście) - takie proste serum też pięknie działa na włosy. I stopniowo dodawać sobie nowe składniki.

Mam nadzieję, że choć trochę pomogłam

Edytowane przez aeronauta
Czas edycji: 2011-01-26 o 15:57
aeronauta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-26, 16:06   #3870
kasiaen1
Zadomowienie
 
Avatar kasiaen1
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1 586
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez EmilaDz78 Pokaż wiadomość
Ja używam migdałka regularnie ale w małym stezeniu 2-4% i nigdy nic sie nie działo,po większych stęzeniach z pewnością trzeba uwazać ,mógł cię podrażnić lub nawet uczulić chlor ,z pewnościa bariera ochronna skory została zaburzona przez kwas,użyj czegoś łagodzącego jeżeli nie zacznie przechodzić poszłabym do dermatologa bo osłabioną skóre mogła zaatakowac jakaś bakteria o co na basenie nie trudno
Emilko nawet nie wiem jakie stężenie stosuję. bo sypię na oko..póki co z powodzeniem, ale chyba zacznę uważać po ostatniej przygodzie..Dziękuję

Cytat:
Napisane przez aaniutek Pokaż wiadomość
Moja kosmetyczka, za każdym razem kiedy robiła mi zabieg z kwasem (najczęściej migdałowym) przypominała - żadnego basenu.
Nie wnikałam dlaczego, ale się grzecznie słuchałam.
Wysypu po migdałku nigdy dużego nie miałam, ewentualnie tylko to co juz było i nie bardzo chciało wyjść to wychodziło.
Cytat:
Napisane przez cansada Pokaż wiadomość
W basenie oprocz chloru znajduje sie substancja tzw anti-algas zabijajaca algi, oraz...kwas ktorym reguluje sie PH wody, jesli woda robie sie metna przy czestym korzystaniu, itd wowczas kwasem robi sie tzw szok aby przywrocic klarownosc wody.Nadmiar chloru wyczujesz, kwasu , nie zalecane jest korzystanie z basenu przez 48h po szoku. Tyle teoria....... praktyka ma sie czesto -gesto inaczej....... wiec to wlasnie mieszanka chloru, kwasu i anti algas tak cie podraznila.
Dziękuję za pomoc

Cansada z całą pewnością masz rację. Niestety nie zrezygnuję z basenu, bo wybrałam aquafitness w ramach obowiązkowego wfu na uniwersytecie. A swoją drogą basen to niby jeden z przyjemniejszych sportów, ale niestety kosztem skóry i widzę to po sobie po regularnym, półrocznym chodzeniu..
__________________
kasiaen1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Kosmetyki mineralne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:28.