Henna a rozjaśnianie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-02-10, 12:45   #1
szel
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 1

Henna a rozjaśnianie


Witajcie.
Wiem że, podobne wątki były jednak nie znalazłam odpowiedzi na swoje pytanie. Jestem brunetką i chciałabym przefarbować włosy henną na rudy. Jednak zależy mi na bardzo intensywnie rudym/czerwonym. Nigdy wcześniej nie farbowałam włosów henną (farbą się zdarzało jednak najpierw rozjaśniałam później farbowałam czerwoną i wychodził odpowiedni ) i słyszałam że, ona tylko delikatnie zmienia kolor i że, raczej nie wyjdzie mi intensywny z tak ciemnych włosów jakie mam. Pomyślałam więc że, mogłabym tak jak w wypadku farby najpierw rozjaśnić i dopiero później nałożyć rudą henne. Wtedy wyszedłby mi bardzo mocny kolor. Jednak czy jest to bezpieczne? Czy można po rozjaśnianiu używać henny? Czy może jednak obejdzie się bez rozjaśniania i wyjdzie dający po oczach samą henną? Z góry dziękuje za odpowiedź

Edytowane przez szel
Czas edycji: 2010-02-10 o 12:46
szel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-10, 15:19   #2
Dorcia18
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 455
GG do Dorcia18
Dot.: Henna a rozjaśnianie

ja słyszałam chociaż nie wiem czy to prawda ze po hennie nie można farbować włosów przez 3 miesiące i wogóle zeby nie łaczyc henny z farbą
ja osobiście pofarbowałam swoje włosy bląd kiedyś henna brązową i wyszły fioletowe
Dorcia18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-12, 15:24   #3
Lady Guidette
Zadomowienie
 
Avatar Lady Guidette
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 1 204
Dot.: Henna a rozjaśnianie

A grdyby odwrócic sprawę? Która rozjaśniała włosy traktowane kiedyś henną?
Wychodzą zielone? Zndził mi sie jednak brąz wykonany henną i hcę znowu wrócić do blondu. Fryzjerka powiedziała, że w marcu mam przyjć
Lady Guidette jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-13, 11:04   #4
neitka
Zadomowienie
 
Avatar neitka
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 1 964
GG do neitka
Dot.: Henna a rozjaśnianie

Ja tak zrobiłam. Nie wyszły zielone. Rozjaśniły sie tylko bardzo nierówno, ale zaraz na to machnęłam hennę i miałam piękny rudy. To było w lipcu. Ale wypadają do tej pory. Nie polecam tego szaleństwa. Lepiej już się na chemię zdecydować całkowicie.
__________________
I will marry melody...


neitka
neitka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-13, 11:26   #5
Lady Guidette
Zadomowienie
 
Avatar Lady Guidette
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 1 204
Dot.: Henna a rozjaśnianie

Wczoraj nałożyłam rozjaśniacz do refleksów w kremie, z Avonu i faktycznie mam teraz łaty w stylu Khaki... Nie sa zielone, tylko rude i nie wyglądają az tak źle. Kupiłam Wax zagraniczny, ten silny do włosów blond i będe zdzierać henne do świąt. Do tego szampon Timotei dla blondynek, bo podobno rozjeśnia. A potem do fryzjera i zostaje przy chemii, bo henna strasznie mi przesusza włosy.

Gdybym nałożyła normalny rozjaśniacz, to, z tego co juz widzę, miałabym jasny blond przy skórze przechodzący w ciemny kasztan na końcówkach...

Edytowane przez Lady Guidette
Czas edycji: 2010-10-13 o 11:28
Lady Guidette jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-15, 02:19   #6
uca
Rozeznanie
 
Avatar uca
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: desde muy lejos!
Wiadomości: 738
Dot.: Henna a rozjaśnianie

Na kazdej farbie i rozjasniaczu pisze ze nie nalezy farbowac na wlosy po hennie. Na odwrot bezpieczniej: tzn jak kladlam na rozjasnione wlosy henne i ladnie to wyszlo. Tylko pozniej odrosty ciemnie i juz tego nie utlenisz. U mnie henna tez spowodowala straszne przesuszenie, ale dopiero pare miesiecy po jej dostawieniu nagle z dnia na dzie zaczely mi sie robic obrzydliwe chropowate wlosy, ktore stopniowo scinalam i tak oto powrocilam do naturalnego koloru po 2 latach prawie.
Uwazam ze pewniej i bezpieczniej farbowac chemia, przynajmniej jest mozliwosc dekoloryzacji i wiadomo jak pielegnowac takie wlosy.
__________________
9.10.2013 zapuszczam włosy. Aktualna długość do ramion.
9.01.2014 włosy za linię obojczyków.
24.08. 2016 w połowie drogi do talii
uca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-20, 10:44   #7
kyiomi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 57
Dot.: Henna a rozjaśnianie

Powiem tak.
Mam naturalne wlosy blond, ponad pol roku temu zrobilam sobie henne blond. Wyszly jakies cos pomiedzy ciemnozloty blond, a braz.
Kilka dni temu chcialam je rozjasnic, pierszy raz chwycilo tylko odrobine, przy czym wlosy staly sie bardziej zlotawe, ale nie wszedzie. Kupilam inny rozjasniacz, nalozylam jeszcze raz, i rozjasnily sie, ale nie tak mocno.
Co chce powiedziec, ze po hennie, farby nie chca "dzialac", nawet silne.
A robilam ja dawno.
Wiec lepiej sie zastanowic.
__________________
"Kiedy jedna osoba cierpi na jakies urojenie, nazywamy to szalenstwem. Kiedy wiele osob cierpi na to samo urojenie, nazywamy to religia."
"Jak możemy oczekiwać idealnych warunków na Ziemi, skoro nasze ciała są żywymi grobami pomordowanych zwierząt?"
Lew Tołstoj
kyiomi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-08-06, 14:17   #8
pupendo
Przyczajenie
 
Avatar pupendo
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 10
Dot.: Henna a rozjaśnianie

Hejo, pozwolę sobie odświeżyć wątek

Od pewnego czasu farbuję włosy henną. Używałam i tej w balsamie z venity i proszkowanej z firmy eld.
Wcześniej przez kilka lat używałam brązowej farby.
Na chwilę obecną dzięki hennie mam włosy w kolorze hm.. kasztanowo-rudym.
Podoba mi się, ale marzy mi się "marchewka".
Zastanawiam się czy nie zaryzykować i nie zastosować któregoś z tych rozjaśniaczy:
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...ow.html&next=1
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...ow.html&next=1

Następnie nałożyłabym znów balsam z venity w kolorze "tycjan".
Czy któraś z was przeprowadzała podobny zabieg w takiej kolejności..? Trochę boję się efektu, a z drugiej strony naprawdę potrzebuję zmiany koloru.
Ew. jeśli któraś ma jakieś proroctwa co do tego jak to wyjdzie - też proszę o odpowiedź
Pozdrawiam!
pupendo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-07, 09:24   #9
neitka
Zadomowienie
 
Avatar neitka
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 1 964
GG do neitka
Dot.: Henna a rozjaśnianie

Podobno mieszanie chemii z balsamami z ekstraktami z chemii jest jeszcze gorsze niż z czystą henną...
__________________
I will marry melody...


neitka
neitka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-07, 18:45   #10
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Henna a rozjaśnianie

Czysta henna w żaden sposób nie wzmacnia masakrującego działania rozjaśniacza. Balsamy Venity zmywa się bardzo szybko, więc nim nie ma co się przejmować. Możesz się martwić tym Eldem, bo on chyba ma jakieś paprochy w składzie. 'Henny' tego typu czasem dziwnie zachowują się w kontakcie z rozjaśniaczem. Najlepiej sprawdź efekt na pasemku włosów.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-08, 10:59   #11
pupendo
Przyczajenie
 
Avatar pupendo
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 10
Dot.: Henna a rozjaśnianie

Dziękuję bardzo za odpowiedzi!
Jak w końcu się naprawdę odważę to dam znać co z tego eksperymentu wyszło!
Pozdrawiam!
pupendo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-08-08, 16:04   #12
neitka
Zadomowienie
 
Avatar neitka
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 1 964
GG do neitka
Dot.: Henna a rozjaśnianie

Daj znać, bo ja w tym tygodniu rzucam chemię na hennę, co prawda nie rozjaśniacz, ale jednak.
__________________
I will marry melody...


neitka
neitka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-07, 15:57   #13
_Nefryt_
Raczkowanie
 
Avatar _Nefryt_
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 359
GG do _Nefryt_
Dot.: Henna a rozjaśnianie

Jeśli chodzi o rozjaśnianie włosów wcześniej potraktowanych henną- to ja postanowiłam przefarbować się na bardzo jasny blond po trzech miesiącach od nałożenia henny. Efekt był taki, że odrosty miałam bardzo jasne, a resztę włosów w kolorze...hmmm....miodowe go blondu? Może za drugim razem wszystko wyjdzie równo.
_Nefryt_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-14, 15:39   #14
201604301943
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 7 169
Dot.: Henna a rozjaśnianie

odgrzebuję stary wątek z nadzieją że ktoś odpowie, a nie chcę zakładać nowego
chciałabym rozjaśnić moje włosy farbowane henną. kupiłam już nawet taki rozjaśniacz w spray'u z joanny. chodzi mi dokładnia o jedną rzecz: czy włosy mi nie wypadną? czy bardzo je zniszczę? inne kwestie jak dziwny kolor, nierówny, mi nie przeszkadzają...
fajnie jakby odpisał ktoś kto miał z tym doświadczenia
201604301943 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-15, 09:13   #15
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Henna a rozjaśnianie

Obecność barwnika z henny na włosach nie powoduje wzmożonego niszczenia ani wypadania podczas rozjaśniania.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-15, 23:45   #16
201604301943
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 7 169
Dot.: Henna a rozjaśnianie

dziękuję za odpowiedź niby już kiedyś czytałam że działanie na włosy po hennie chemicznymi farbami, rozjaśniaczami nie spowoduje choćby ich uszkodzenia, wypadnięcia, co najwyżej dziwny kolor, ale ostatnio tyle się naczytałam sprzecznych opinii że już zgłupiałam
201604301943 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-29, 09:17   #17
Angh
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 1
Dot.: Henna a rozjaśnianie

Cześć wszystkim. Wątek gorący dla mnie, bo ja właśnie to zrobiłam. Po ok. 2 miesiącach od farbowania ciemną henną zamarzył mi się kolor czerwony. Poszłam do fryzjera. Po rozjaśniaczu miałam włosy zielono-blond. Zielone tam gdzie była henna, blond (prawie białe) na odrostach. Potem fryzjer nałożył czerwoną farbę i w efekcie mam na głowie czerwony z brązem jasnym. Kolor wypłukuje się strasznie szybko, trzy mycia i praktycznie czerwień przeszła w różyk
Zastanawiam się czy nie potraktować włosów henną czerwoną, ale prawda taka, że ona też się spłukuje szybko (a przynajmniej nie znam nikogo komu kolor czerwony z henny by po pierwsze wyszedł, a po drugie się trzymał dłużej). Zostane więc chyba przy chemii, tylko że póki co bezamoniakowej
Angh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-03, 16:37   #18
Majka321
Przyczajenie
 
Avatar Majka321
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 6
Dot.: Henna a rozjaśnianie

Ja przez ok pół roku farbowałam włosy czarną henna khadi z dodatkiem czerwonej . Teraz stopniowo rozjaśniam włosy i powiem , że jest to bardzo trudny proces. Zaczęłam od tego ,żeby w jak największym stopniu pozbyć się henny . Często namaczam włosy w wódce lub samym spirytusie ( ostrzegam ,że nie jest to dla nich zdrowe) , a później na cała noc nakładam olej kokosowy . Używam szamponów głęboko oczyszczających lub do zwykłego dodaje łyżeczkę sody oczyszczonej , nakładam na włosy sok z cytryny i bardzo silne maski , które regenerują je od środka . Musze jednak przyznać , że widać efekty , henna zaczyna schodzić , z czarnego przeszłam już na średni brąz . Wcześniej próbowałam rozjaśnić włosy , przed moimi domowymi eksperymentami i wyszło kiepsko . Nie uzyskałam bursztynowego blondu , ale zielony brąz . A tak swoją drogą na zielonkę na włosach polecam czerwony pigment lub po prostu koncentrat pomidorowy . Czerwień zabije zieleń . Drugie podejście robię w maju , do tej pory będę próbowała wszystkimi siłami pozbyć się tej henny . Trzymajcie kciuki
Majka321 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-14, 21:42   #19
marcys255
Raczkowanie
 
Avatar marcys255
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 349
Dot.: Henna a rozjaśnianie

A ja mam za soba dwa hennowania,włosy mi ściemniały niestety a od lat nakładam czerwień na włosy,chce je rozjaśnić żeby po kolejnym hennowaniu wyszła mi lepsza czerwień. Może macie w tej kwesti jakieś doświadczenie aby mi coś doradzić,bo ostatnio mnie fryzjerka nastraszyła masakrą na głowie:-S

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
mój blog: puderniczkama.blogspot.co m.Zapraszam serdecznie
marcys255 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-03-08, 09:01   #20
KaskaWu
Raczkowanie
 
Avatar KaskaWu
 
Zarejestrowany: 2014-02
Lokalizacja: Wiesbaden
Wiadomości: 50
Dot.: Henna a rozjaśnianie

Cześć dziewczyny, odświeżam wątek i mam nadzieje, że któraś z was mi doradzi.
Historia moich włosów w skrócie:
naturalny średni zimny blond -> daaawno temu setki przeróżnych kolorów i farb chemicznych -> kilka lat temu ciemny brąz colour touch matrixa -> ok. pół roku temu henna ciemny brąz Khadi
Po hennie moje włosy są piękne i w bardzo dobrej kondycji (bo sam touch już ich tak bardzo nie niszczył), tylko te odrosty...oszaleć można.
Nie chcę rezygnować z henny bo bardzo mi służy, no i wymyśliłam, żeby może zacząć farbować włosy czymś jaśniejszym np orzechowym brązem, tylko żeby efekt był w ogóle widoczny musiałabym włosy najpierw rozjaśnić.
Pomyślałam, żeby najpierw użyć jakiegoś dekoloryzatora, np: https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...nt.html&next=1
a potem hennę.
Pytanie: myślicie, że to przejdzie? Jak długi trzeba by zrobić odstęp czasu między dekolorem, a henną? Myślicie, że np 1 dzień wystarczy?
Ostatni raz hennowałam się jakoś miesiąc temu, więc sporo już się jej wypłukało.
KaskaWu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-08, 10:17   #21
black_sun
Rozeznanie
 
Avatar black_sun
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 705
Dot.: Henna a rozjaśnianie

hmm ja na włosach ze zbliżoną historią.. tzn najpierw farbowane na ciemno tj. brąz - potem kąpiel rozjaśniająca do czerwonawych i hennowanie - potem na hennowane kolejna kąpiel rozjaśniająca (tj. rozjaśniacz rozpaprany w dużej ilości odżywki) bo znudził mi się ciemny rudy brąz - uzyskałam siano do ścięcia i nie odratowania rozjaśniacz rozjaśniaczem ale henna bardzo wysuszyła mi włosy - rozjaśnianie na takie włosy chyba dało ten katastrofalny efekt. ryzyk fizyk, nie spróbujesz nie dowiesz się co wyjdzie, ja żałuję tylko trochę żal długości ale i tak jak jest mus żeby zmienić kolor to nie ma co czekać, to włosy i kiedyś odrosną.. chyba
black_sun jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-09, 13:33   #22
KaskaWu
Raczkowanie
 
Avatar KaskaWu
 
Zarejestrowany: 2014-02
Lokalizacja: Wiesbaden
Wiadomości: 50
Dot.: Henna a rozjaśnianie

kurka...ale to, z tego co zrozumiałam, to ty rozjaśniałaś dwa razy, tak?
troszkę kiepsko bo szczerze mówiąc bardziej niż na kolorze zależy mi na długości (usilnie zapuszczam ) - brązowy jest piękny, tylko te odrosty....
na moje włosy z kolei henna działa świetnie, żadnego przesuszu ani innych przygód. tak czy siak chyba jeszcze to przemyśle. dzięki
KaskaWu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-10, 07:31   #23
marcys255
Raczkowanie
 
Avatar marcys255
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 349
Dot.: Henna a rozjaśnianie

W końcu zrobiłam sobie kąpiel rozjaśniającą do jasnej rudości na to położyĺm henne aby móc w końcu cieszyć się czerwienią na włosach a tu klops,henna nie złapała koloru jedynie wyrównała kolor po rozjaśnianiu i tyglądałam jak wiewióra a nawet gorzej,mi taki kolor nie pasuje niestety.Uratowała mnie zwykła szamponetka i tak wróciłam do zwykłej koloryzacji.Choć teraz szybciej mi schodzi ta farba do rudego koloru,widać henna jeszcze jest na włosach.Akurat wczoraj odświeżałam kolor moją stała farbą i wyszły mi za cemne,muszę czekać i szorować włosy żeby mi ta ciemna wiśnia weszła w czerwień,a nigdy tak nie miałam po tej farbie. Normalnie obłęd:-S

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum
__________________
mój blog: puderniczkama.blogspot.co m.Zapraszam serdecznie
marcys255 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-29, 11:21   #24
latropiciale
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 1
Post Dot.: Henna a rozjaśnianie

Cześć dziewczyny,
Przyznam, że trochę się podłamałam czytając Wasze wpisy o rozjaśnianiu włosów i hennie. Od jakiegoś czasu farbuję włosy henną ciemny brąz i mimo niezłej zabawy z zieloną papką jestem bardzo zadowolona z efektów.
Tym razem myślałam właśnie o pójściu w kolory rudo-czerwone, ale też boję się, że bez rozjaśnienia efekt nie będzie w ogóle widoczny. Przeraża mnie rozjaśnianie, bo na pewno zniszczy włosy.
A może któraś z Was próbowała kłaść czerwoną hennę na brązowe włosy bez rozjaśniania?
latropiciale jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-29, 18:43   #25
marcys255
Raczkowanie
 
Avatar marcys255
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 349
Dot.: Henna a rozjaśnianie

Cytat:
Napisane przez latropiciale Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny,
Przyznam, że trochę się podłamałam czytając Wasze wpisy o rozjaśnianiu włosów i hennie. Od jakiegoś czasu farbuję włosy henną ciemny brąz i mimo niezłej zabawy z zieloną papką jestem bardzo zadowolona z efektów.
Tym razem myślałam właśnie o pójściu w kolory rudo-czerwone, ale też boję się, że bez rozjaśnienia efekt nie będzie w ogóle widoczny. Przeraża mnie rozjaśnianie, bo na pewno zniszczy włosy.
A może któraś z Was próbowała kłaść czerwoną hennę na brązowe włosy bez rozjaśniania?
Ja kładłam na farbowane na czerwień i przyciemnił mi się kolor prawie do brązu nie uzyskałam czerwieni niestety więc pozostało mi rozjaśnianie.Nawet nie miałam zniszczonych włosów po kąpieli rozjaśniającej i tyle dobrego. Troche szkoda bo włosy po hennie zaczęły się wzmacniać ale cóż poradzić,trzeba było wrócić do farb chemiczny

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
mój blog: puderniczkama.blogspot.co m.Zapraszam serdecznie
marcys255 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-23, 12:22   #26
yennefer2
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 208
Dojście do blondu po hennie-proszę o pomoc :)

Witajcie!
Piszę tutaj z nadzieją,że jakaś dobra dusza, znająca się na rzeczy mi odpowie. Mam długie, ciemne włosy, które już przeszły sporo farbowań. Zaczęłam od farb chemicznych, potem przeszłam na hennę. Niestety henna bardzo wysuszała mi włosy i efekty mnie nie satysfakcjonowały, więc sięgnęłam po farby apteczne- Herbatint, Biokap i Color&Soine- wszystkie farby na poziomie 5.
Marzy mi się spróbowanie rozjaśnienia włosów do blondu-wszyscy mi mówią,że bardzo by mi pasowały jasne włosy.
I tu się zaczyna mój dylemat: czy istnieje możliwość rozjaśnienia włosów u fryzjera (nie będę się w to bawić w domu) do blondu włosów, które były kiedyś farbowane henną? Ostatni raz w grudniu 2013 roku miałam hennę na głowie. Czy nieuniknione są zielone włosy?
Bardzo, ale to bardzo dziękuję za wszystkie odpowiedzi! Tak bardzo chciałabym rozjaśnic włosy, ale właśnie obawiam się, czy nie skończę jak Ania z Zielonego Wzgórza z zielenią na głowie
yennefer2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-23, 12:48   #27
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Dojście do blondu po hennie-proszę o pomoc :)

Po hennie nie będą zielone.
Po indygo tak.

Edytowane przez 18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Czas edycji: 2014-05-23 o 12:54
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-23, 12:50   #28
yennefer2
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 208
Dot.: Dojście do blondu po hennie-proszę o pomoc :)

Ja farbowałam Khadi- orzechowym brązem i Logoną kasztanowym brązem. I tak jak pisałam od kiedy ostatni raz kładłam hennę minęło ok 6 miesięcy...
yennefer2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-23, 12:58   #29
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Dojście do blondu po hennie-proszę o pomoc :)

W tych farbach jest indygo, więc możesz się spodziewać zieleni. Nieważne, że minęło 6 miesięcy. Indygo nie zmywa się całkowicie. Podobnie jak lawson łączy się na stałe z keratyną. Po rozjaśnieniu będzie to widać.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-23, 22:00   #30
201604301943
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 7 169
Dot.: Henna a rozjaśnianie

Cytat:
Napisane przez yennefer2 Pokaż wiadomość
Witajcie!
Piszę tutaj z nadzieją,że jakaś dobra dusza, znająca się na rzeczy mi odpowie. Mam długie, ciemne włosy, które już przeszły sporo farbowań. Zaczęłam od farb chemicznych, potem przeszłam na hennę. Niestety henna bardzo wysuszała mi włosy i efekty mnie nie satysfakcjonowały, więc sięgnęłam po farby apteczne- Herbatint, Biokap i Color&Soine- wszystkie farby na poziomie 5.
Marzy mi się spróbowanie rozjaśnienia włosów do blondu-wszyscy mi mówią,że bardzo by mi pasowały jasne włosy.
I tu się zaczyna mój dylemat: czy istnieje możliwość rozjaśnienia włosów u fryzjera (nie będę się w to bawić w domu) do blondu włosów, które były kiedyś farbowane henną? Ostatni raz w grudniu 2013 roku miałam hennę na głowie. Czy nieuniknione są zielone włosy?
Bardzo, ale to bardzo dziękuję za wszystkie odpowiedzi! Tak bardzo chciałabym rozjaśnic włosy, ale właśnie obawiam się, czy nie skończę jak Ania z Zielonego Wzgórza z zielenią na głowie
Też farbowałam Khadi miedziano-kasztanową. Tylko za nic nie pamiętam ile minęło od ostatniej henny do rozjaśniania... Ale myślę, że 6-8 miesięcy. Robiłam w domu sama. Najpierw 2 razy dekoloryzator Efassor w pewnych odstępach czasu. Potem spray GoBlonder z Rossmanna. Zielone nie są.
Ale nie bierz tego za pewnik. Mi się udało, nie wiadomo co będzie u kogoś innego.
201604301943 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-11-28 10:33:06


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:10.