Telefon wpadł do wody...POMOCY - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Komputery, telefony, tablety

Notka

Komputery, telefony, tablety Masz problem z komputerem, telefonem lub tabletem? Potrzebujesz fachowej porady na temat oprogramowania? Masz wiedzę i chcesz pomóc innym? Dołącz.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-07-13, 13:06   #1
Seagirl
Zadomowienie
 
Avatar Seagirl
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 1 420

Telefon wpadł do wody...POMOCY


Komórka wpadła mi do wody, wysuszyłam, rozłożyłam i nie działa.
Może ktoś wie czy da się jeszcze coś z nią z robić? Czy można oddać do naprawy, a moze to już nie ma sensu?

pomOCY, please!
Seagirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-13, 13:31   #2
tootsie
Zakorzenienie
 
Avatar tootsie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 4 604
Dot.: Telefon wpadł do wody...POMOCY

kiepska sprawa.mało prawdopodobne że bedzie działać do serwisu mozesz zanieśc ale może okazac się że naprawa wielu częsci okaże sie dużo większa niz kupno telefonu
__________________


tootsie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-13, 13:41   #3
Seagirl
Zadomowienie
 
Avatar Seagirl
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 1 420
Dot.: Telefon wpadł do wody...POMOCY

tak myślałam, muszę sprawdzić czy chociaż sama karta działa
Seagirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-13, 13:57   #4
Gabi2
Zakorzenienie
 
Avatar Gabi2
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 818
GG do Gabi2
Dot.: Telefon wpadł do wody...POMOCY

jeszcze nie wszystko stracone!jeszcze raz rozloz na jak najwięcej części i susz suszarką, pomóc może jedynie wgranie nowego oprogramowania!w takich przypadkach czasami pomaga(wiem po przykładzie telefonu mojego chłopka-nokia)coś takiego kosztuje ok 50 zł
Gabi2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-13, 14:11   #5
Justek
BAN stały
 
Avatar Justek
 
Zarejestrowany: 2003-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 508
GG do Justek
Dot.: Telefon wpadł do wody...POMOCY

Gabi2 ma racje. Mnie też kiedys telefon wpadł do wody. Potraktowałam go suszarką i jest wszystko oki.
Justek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-13, 14:14   #6
Karlotta
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 440
GG do Karlotta
Dot.: Telefon wpadł do wody...POMOCY

Mojemu chlopakowi zdarzylo sie cos podobnego.Telefon tez nie dzialal po wyjeciu z wody, ale zaniosl go do serwisu.Tam mu powiedzieli, ze moga mu to naprawic, ale nie w ramach gwarancji, bo ta nie obejmuje takich przypadkow.Zaplacil 50 zl i wszystko jest ok.
Karlotta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-14, 09:54   #7
Dreamgirl
Rozeznanie
 
Avatar Dreamgirl
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 813
GG do Dreamgirl
Dot.: Telefon wpadł do wody...POMOCY

Brat mi podsunął taki tekst:


Jeżeli telefon został zamoczony, należy szybko wykonać poniższe czynności:
  1. Należy jak najszybciej wyciągnąć z telefonu baterię, wyjąć kartę SIM, oraz wykręcić antenkę.
  2. Nie wolno suszyć telefonu - wręcz przeciwnie: rozkręcić na czynniki pierwsze, a nastepnie jak najszybciej przepłukać go w wodzie destylowanej. Ma to na celu usunięcie zanieczyszczeń oraz osadów różnych związków chemicznych z nieczystej wody (rzeka, jezioro, kałuża, kawa).
  3. W dalszej kolejności należy telefon delikatnie przepłukać czystym spirytusem, który zmniejsza korozyjne działanie wody oraz rozpuszcza zanieczyszczenia, których nie usunęła woda.
  4. Uwaga: spirytus może zmyć niektóre napisy (np. stemple z płytek drukowanych), ale poza tym nie jest groźny dla telefonu.
  5. Telefon należy zostawić w suchym i stosunkowo ciepłym miejscu do całkowitego wyschnięcia. Najlepiej zostawić go tam na 2-3 dni. Zbyt wczesne włączenie telefonu może być dla niego szkodliwe oraz spowodować zwarcie,a zatem całkowite zniszczenie telefonu.
  6. Kartę SIM oraz styki w telefonie należy przytrzeć suchą bawełnianą szmatką.
  7. Akumulator po dokładnym umyciu należy delikatnie naładować korzystając z dobrej ładowarki skutecznie ograniczającej prąd.


__________________
"Nie idź za mną, bo nie umiem prowadzić.
Nie idź przede mną, bo mogę za Tobą nie nadążyć.
Idź po prostu obok mnie i bądź moim przyjacielem."
/Albert Camus/
Dreamgirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-07-14, 09:55   #8
Dreamgirl
Rozeznanie
 
Avatar Dreamgirl
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 813
GG do Dreamgirl
Dot.: Telefon wpadł do wody...POMOCY

I jeszcze to:



Jeżeli już mamy zalany telefon i jest on martwy. Istnieje duża szansa, że uda go się nam obudzić o ile nie uległy uszkodzeniu części telefonu. W tym celu należy wykonać następujące czynności:
  1. Rozbierz telefon na części pierwsze. (Wyciągnąć z telefonu baterię, wyjąć kartę SIM, oraz wykręcić antenę, a także wszystkie inne części tak, aby została tylko płyta główna telefonu).
  2. Istnieją dwa sposoby jeden mniej skuteczny za to tani , drugi bardzo skuteczny niestety pochłonie on troszkę pieniążków.


Sposób tańszy:
  • Płytę główną telefonu wkładamy na ok. 2 godziny do jakiegoś pojemniczka wypełnionego spirytusem. Kiedy płyta telefonu będzie w tym pojemniczku należy od czasu do czasu potrząsnąć delikatnie tym pojemniczkiem tak, aby wprawić w ruch ciecz (chodzi oto, aby spirytus wypłukał nieczystości znajdujące się pod elementami elektronicznymi takimi jak BGA itp.). Najlepiej przyczepić coś wibrującego do tego pojemniczka tak żeby pojemnik wibrował przez czas w jakim telefon będzie moczył się w spirytusie. Następnie miękką szczoteczka np. do zębów należy wyczyścić dokładnie płytkę telefonu tak aby nie uszkodzić elementów które się na niej znajdują.


Sposób droższy:
Najlepiej jest zakupić specjalny płyn do usuwania zanieczyszczeń z płyt drukowanych np.: Cleanser Druk firmy Micro Chip lub droższy KONTAKT PCC firmy KONTAKT-CHEMIE koszt płynu waha się od 20 do 50 zł. Można zastosować go z metodą opisana wyżej da nam to dodatkowe 30 % na to, że po zabiegu nasz telefon się obudzi. Jeśli chcesz naprawiać telefony po zalaniu to najlepiej jest zaopatrzyć się w specjalną wannę ultradźwiękową, koszt od 150 do 300 zł. Z moich doświadczeń wynika, że prawie 90 % niedziałających telefonów po zalaniu da się odratować stosując specjalny płyn i wannę ultradźwiękową. Jest to drogie rozwiązanie, ale bardzo skuteczne. Jeśli posiadasz płyn Cleanser i wanienkę to wystarczy nalać płyn do wanienki włożyć płytę telefonu (bez żadnych dodatkowych części, płyta musi być goła), włączyć wannę i po jakiś 5 minutach mamy gotową płytę do suszenia (nie trzeba jej już niczym czyścić).
__________________
"Nie idź za mną, bo nie umiem prowadzić.
Nie idź przede mną, bo mogę za Tobą nie nadążyć.
Idź po prostu obok mnie i bądź moim przyjacielem."
/Albert Camus/
Dreamgirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-14, 09:56   #9
Dreamgirl
Rozeznanie
 
Avatar Dreamgirl
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 813
GG do Dreamgirl
Dot.: Telefon wpadł do wody...POMOCY

Z góry jednak uprzedzam że sama tego nie próbowałam, więc nie ręczę za efekty podjętych działań
__________________
"Nie idź za mną, bo nie umiem prowadzić.
Nie idź przede mną, bo mogę za Tobą nie nadążyć.
Idź po prostu obok mnie i bądź moim przyjacielem."
/Albert Camus/
Dreamgirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-14, 13:56   #10
Seagirl
Zadomowienie
 
Avatar Seagirl
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 1 420
Dot.: Telefon wpadł do wody...POMOCY

W tym tekście w sumie chodzi o zanieczyszczenia, czy jeśli telefon wpadł do wanny to też się tego tyczy? Myślałam że winą jest zalanie telefonu, jakąkolwiek cieczą, a tu jeszcze piszą żeby go moczyć ....
A skąd brat wziął ten tekst?

pozdr.
Seagirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-14, 16:16   #11
Dreamgirl
Rozeznanie
 
Avatar Dreamgirl
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 813
GG do Dreamgirl
Wink Dot.: Telefon wpadł do wody...POMOCY

Tekst jest ze strony www.simplegsm.info pod hasłem "zalany telefon" (a zanieczyszczenia swoją drogą, zdziwiłabyś się ile tego może się tam nazbierać) a brat jest ekspertem od telefonów , naprawiał już takie rzeczy jakich w serwisie nie potrafili zrobić, więc w kwestii telefonów ufam mu bezgranicznie .
Nie wiem czy chcesz na własną rękę próbować, czy oddać telefon do punktu (a może masz kogoś kto jest bardziej obeznany w tym temacie, mógłby Ci pomóc), w każdym razie chciałam pomóc
__________________
"Nie idź za mną, bo nie umiem prowadzić.
Nie idź przede mną, bo mogę za Tobą nie nadążyć.
Idź po prostu obok mnie i bądź moim przyjacielem."
/Albert Camus/
Dreamgirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-11-27, 15:25   #12
nie jestem samaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 15
Dot.: Telefon wpadł do wody...POMOCY

dziewczyny mam problem dzisiaj wpadl mi telefon do wody. szybko go rozebralam tzn wyciagnelam baterie i karte sim. nie chcialam go rozkrecac bo telefon jest nowy ma zaledwie 2 tyg. i jesli bym go zaniosla do salonu to stwierdziliby ze go nie naprawia bo byl rozkrecany. no i wszystko bylo by pieknie gdyby nie to ze wyswietlacz nie dziala. reszta tzn mozna dzwonic sluchac muzyki etc jest ok. watpie zeby przyjeli mi telefon w salonie bo to przeciez z mojej winy zostal zalany. ale chcialabym sie dowiedziec czy ktoras z was sie orientuje ile moze kosztowac wymiana wyswietlacza? jest to nokia 5310 XpressMuscic
nie jestem samaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-27, 18:59   #13
Claris
Zakorzenienie
 
Avatar Claris
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 9 668
Dot.: Telefon wpadł do wody...POMOCY

Cytat:
Napisane przez nie jestem samaa Pokaż wiadomość
dziewczyny mam problem dzisiaj wpadl mi telefon do wody. szybko go rozebralam tzn wyciagnelam baterie i karte sim. nie chcialam go rozkrecac bo telefon jest nowy ma zaledwie 2 tyg. i jesli bym go zaniosla do salonu to stwierdziliby ze go nie naprawia bo byl rozkrecany. no i wszystko bylo by pieknie gdyby nie to ze wyswietlacz nie dziala. reszta tzn mozna dzwonic sluchac muzyki etc jest ok. watpie zeby przyjeli mi telefon w salonie bo to przeciez z mojej winy zostal zalany. ale chcialabym sie dowiedziec czy ktoras z was sie orientuje ile moze kosztowac wymiana wyswietlacza? jest to nokia 5310 XpressMuscic
Też wyprałam kiedyś swój telefon i też niby działał, ale na wyswietlaczu nie było nic widać. Tż mi go rozkręcił, wyczyścił, wysuszył i coś było widać i była też taka duza zolta plama na nim Miałam ten telefon potem krotki czas, ale zaczął się rąbać, aż do tego stopnia, że wogole nie moglam go naładować i kaputt. Na szczescie to nie był nowy telefon, nie opłacałoby się płacić za naprawę i nie było mi żal kupić nowego. Ale Tobie nie zazdroszcze. Też mysle ze w salonie Ci nie przyjmą, w komisie dowiedz się o ew. koszta
Claris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-27, 19:26   #14
Madziulek_90
Zadomowienie
 
Avatar Madziulek_90
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 1 441
Dot.: Telefon wpadł do wody...POMOCY

Mi się kiedyś zamoczył telefon, rozłożyłam go, wytarłam i nie działał.. Byłam załamana, poszłam spać. Rano spróbowałam jeszcze raz i zadziałał
Madziulek_90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-20, 17:56   #15
effunia19
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 2
Dot.: Telefon wpadł do wody...POMOCY

Pomocy!!!
Mam zaledwie tydzien tel i wpadl mi do wodyCo mam zrobic??Oddac do serwisu???Jest to lg ku 990i
effunia19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-20, 18:08   #16
201804200947
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 8 936
Dot.: Telefon wpadł do wody...POMOCY

Cytat:
Napisane przez effunia19 Pokaż wiadomość
Pomocy!!!
Mam zaledwie tydzien tel i wpadl mi do wodyCo mam zrobic??Oddac do serwisu???Jest to lg ku 990i
oddaj do serwisu.Powinno być w porządku.
Bo na zalane telefony nie ma reguły: mnie jedna Nokia umarła bo dosłownie 1 kropelce wody,na drugą wylała się herbata i poza tym,że lepił się jeden klawisz działała super,a Iphone wpadł do kałuży.I też działa
201804200947 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-21, 12:43   #17
effunia19
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 2
Dot.: Telefon wpadł do wody...POMOCY

Cytat:
Napisane przez warszawianka Pokaż wiadomość
oddaj do serwisu.Powinno być w porządku.
Bo na zalane telefony nie ma reguły: mnie jedna Nokia umarła bo dosłownie 1 kropelce wody,na drugą wylała się herbata i poza tym,że lepił się jeden klawisz działała super,a Iphone wpadł do kałuży.I też działa

Już jest w porządku Sam się naprawił .Zostawiłam go w temp pokojowej i rano włączyłam i działa.Nic się nie popsuło...A tak się martwiam..Jupi
effunia19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-21, 17:23   #18
f154c2744ba0c8b7d0fb1b523e73ac052b4c9473_6387eeb28dd5f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 4 212
Dot.: Telefon wpadł do wody...POMOCY

jakiś czas temu telefon też wpadł mi do wody. Poleżał trochę na kaloryferze ( z 10 minut) było niby ok ,ale niektóre przyciski strajkowały. Zostawiłam go na całą noc na kaloryferze , nagrzał się i teraz wszystko dobrze działa .

Dlatego polecam suszyć na kaloryferze
f154c2744ba0c8b7d0fb1b523e73ac052b4c9473_6387eeb28dd5f jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-22, 09:28   #19
gerda300
Raczkowanie
 
Avatar gerda300
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 119
Dot.: Telefon wpadł do wody...POMOCY

Mi mój telefon wpadł kiedyś do ubikacji prosto w moje siuśki. Mąż go dał koledze który ma zacięcie do grzebania w elektryce. Tenże kolega telefon rozebrał na drobne kawałki iśrubki - widziałam zdjęcie, potem suszłył 3 dni i przemył spirytusem jak tkoś wczesniej napisał. potem dostałam złożony i działa bez problemu !
I za darmo, tylko piwo dla znajomego.
gerda300 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-02-22, 09:57   #20
malwinac
Zadomowienie
 
Avatar malwinac
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 1 437
Dot.: Telefon wpadł do wody...POMOCY

Mnie rowniez telefon wpadl do kibelka.Rozebralam go i wszystko polozylam na kaloryferze,po pol godziny zaczelam go suszyc suszarka wlozylam bateriie spowrotem i dzialal
__________________
Studentka

malwinac jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-04, 23:41   #21
ania67
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 1
Dot.: Telefon wpadł do wody...POMOCY

mam problem
telefo lezal w wodzieprzez jakies 5-6godzin.co mam zrobic zeby dzial???.Prosze pomozcie mi!!!
ania67 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-05, 01:58   #22
bluebluesky
Zakorzenienie
 
Avatar bluebluesky
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 3 573
Dot.: Telefon wpadł do wody...POMOCY

Cytat:
Napisane przez ania67 Pokaż wiadomość
mam problem
telefo lezal w wodzieprzez jakies 5-6godzin.co mam zrobic zeby dzial???.Prosze pomozcie mi!!!
Moim zdaniem, niestety, jedyne, co mozesz zrobic, to sie z nim pozegnac.
bluebluesky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-05, 08:49   #23
mariposa88
Rozeznanie
 
Avatar mariposa88
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 531
Dot.: Telefon wpadł do wody...POMOCY

Wydaje mi się, że po takim czasie mogło juz dojść do jakichś trwałych uszkodzeń. Najlepiej zadzwoń lub idź do jakiegoś serwisu i tam zapytaj czy da się jeszcze coś zrobić.
__________________
Jeśli chcesz - znadziesz sposób.
Jeśli nie chcesz - znajdziesz powód.
mariposa88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-28, 19:59   #24
Wiesiek12345
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 1
Dot.: Telefon wpadł do wody...POMOCY

Polecam xxx, to produkt dedykowany właśnie dla zalanych telefonów. Sprzedawca w komisie polecił mi go i nie zawiodłem się.
Już parę razy utopiłem komórkę i nadal działa.

Edytowane przez alkaxy
Czas edycji: 2014-01-15 o 16:48 Powód: reklama
Wiesiek12345 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-09, 19:41   #25
koper324
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 1
Dot.: Telefon wpadł do wody...POMOCY

Mi też niedawno tel wpadł do wody więc zaniosłem go do serwisu a tam powiedzieli że płyta główna poszła i że nie da rady zrobić pomocy a wy jak myślicie???
koper324 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-09, 19:53   #26
CarmineRose
Zadomowienie
 
Avatar CarmineRose
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 776
Dot.: Telefon wpadł do wody...POMOCY

Na własną rękę raczej tego nie wysuszysz. Trzeba zanieść do serwisu i powiedzieć, że telefon wykąpany. Innej rady nie ma.
__________________
KOBIETY dla KOBIET czyli KOBBIECIARNIA

A może by tak coś zmienić

CarmineRose jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-12, 12:57   #27
bridget0505
Raczkowanie
 
Avatar bridget0505
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 376
Dot.: Telefon wpadł do wody...POMOCY

Mi telefon wpadł do zupki chińskiej i to nowiuśki...dopiero co kupiony

Poszłam do naprawy. Gość powiedział ze nikt mi go nie naprawi...poszłam do drugiego i za naprawe zapłaciłam 50 zł . Da się ? da... tylko trzeba dobrze trafić
__________________
Jak można stać się motylem? Musisz tak bardzo chcieć latać, że jesteś gotów porzucić bycie gąsienicą.
bridget0505 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-12, 13:29   #28
O moj borze
BAN stały
 
Avatar O moj borze
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 262
Dot.: Telefon wpadł do wody...POMOCY

Mnie Nokia 6070 kiedyś wpadła do wanny pełnej wody. Wyciągam i patrze na wyświetlacz a tam: "Podłączone urządzenie jest niekompatybilne" Telefon działał dalej normalnie.
O moj borze jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-15, 16:31   #29
karoa0910
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 1
Dot.: Telefon wpadł do wody...POMOCY

niechcacy corka oblala moj telefon zmywaczem do paznokci co mam zrobic
telefo kosztowal majatek
karoa0910 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-18, 14:29   #30
Olimpiaxxx1609
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 6
Cool Dot.: Telefon wpadł do wody...POMOCY

Dużo zależy od modelu telefonu.. Niektóre da się jeszcze odzyskać, a niektórych niestety nie.<br />
<br />

____________________
Nie mylisz się- uwierz nowoczesne szafki rtv to jest to czego szukasz!

Edytowane przez Olimpiaxxx1609
Czas edycji: 2014-06-30 o 09:07
Olimpiaxxx1609 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Komputery, telefony, tablety


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-18 15:29:12


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:13.