Leczenie hormonalne - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-01-22, 22:34   #1
Reni
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 31

Leczenie hormonalne


Czy stosowaliście leczenie hormonalne w terapii trądziku?
Jakie były efekty? Słyszałam, że to może być niebezpieczne dla organizmu. Czy to prawda?
Reni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-23, 08:26   #2
jokke
Przyczajenie
 
Avatar jokke
 
Zarejestrowany: 2004-10
Wiadomości: 11
Re: Leczenie hormonalne

Hej,
Oczywiscie, ze mozna, poniewaz tradzik jest bardzo czesto spowodowany zaburzeniami hormonalnymi (ale nie w 100% przypadkow). Zazwyczaj jest to zbyt wysoki poziom testosteronu, lub zbyt niski innych, "kobiecych" hormonow. Kuracja nie jest niebezpieczna jesli jest prowadzona pod kontrola lekarza. Zglos sie najlepiej do ginekologa-endokrynologa, poniewaz tradzik zwiazany z zaburzeniami hormonalnymi maja najczesciej kobiety, ktore maja tez proböemy z miesiaczkowaniem (np. dlugie lub zbyt krotkie cykle, bolesne miesiaczki etc). Jest to o tyle wazne, ze czasem te zaburzenia hormonalne moga byc objawem zespolu policystycznych jajnikow, a dermatolog lub zwykly internista moze o tym nie pomyslec. Ponad to nieleczone zaburzenia hormonalne, moga spowodowac trudnosci z zajsciem w ciaze i inne problemy, wiec naprawde polecam Ci pojscie do lekarza.

Samamialam takie problemy kilka lat temu - tradzik, bolesne miesiaczki itp. Teraz mam sliczna skore i idealne cylke miesiaczkowe. Zero problemow Jesli masz jakies pytania, to sluze pomoca.
__________________
------------------
Jokke
jokke jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-23, 10:04   #3
krystjana
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 32
Re: Leczenie hormonalne

No i brawo dla Jokke!
U mnie ginekolog-endokrynolog stwierdził właśnie policystyczne jajniki,miałam nieregularne miesiączki i do tego owłosienie.Biorę Diane,choć dopiero zaczynam drugie opakowanie,ale interesuje mnie najbardziej jedno- kiedy zaczynają być widoczne efekty zanikania trądziku? Bo już zaczęłam trochę wątpić...
krystjana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-23, 10:26   #4
adhara
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 41
Re: Leczenie hormonalne

Krystjana to jestem w identycznej sytuacji - jestem w trakcie 2. opakowania. cóż mój okres po 1. opakowaniu rzeczywiście miałam w terminie i już tak potwornie jak zwylke nie bolało, ale bużka jeszcze strasznie obsypana, może nawet gorzej. nie wiem. z tego co wydusiłam od dziewczyn na forum trza czekac nawet 6 miesięcy.
adhara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-23, 13:09   #5
jokke
Przyczajenie
 
Avatar jokke
 
Zarejestrowany: 2004-10
Wiadomości: 11
Re: Leczenie hormonalne

Hej dziewczyny!
U mnie efekty byly widoczne (z tego co pamietam, bo to bylo juz dawno) juz po okolo 3 miesiacach, ale ja bralam nie Diane, ale o wiece silniejszy lek - Androcur, i to w dawce "uderzeniowej". Androcur zawiera to samo co Diane (octan cyproteronu), ale w WIELE wyzszym stezeniu. No i bralam tez do tego zwykle pigulki - Minulet.
Androcur bralam przez szesc lat. Minulet biore do tej pory. Uwazam, ze efekt byl i jest nadal naprawde super. Mam ladna i gladka cere. Owszem, od czasu do czasu zdarzaja mi sie jakis "syfne" tygodnie, ale to chyba raczej ze stresu.
W trakcie takiej kuracji nalezy pamietac, aby kontrolowac hormony co kilka miesiecy i nie poddawac sie. To moze zajac pare lat aby doprowadzic hormony "do porzadku". Ja musze sie kontrolowac do tej pory a to juz siedem lat.
Powodzenia dziewczyny! Nawet jesli kuracja nie pomaga zbyt szybko to nalezy byc cierpliwym.
__________________
------------------
Jokke
jokke jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-23, 14:06   #6
rybk
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 6
GG do rybk
Re: Leczenie hormonalne

Hej! Ja mam 16 lat a moja PROF.HAB.endokrynolog zapisała mi 3 leki hormonalne: oczywiście diane,androcur i jeszcze coś tam. Nie byłam aż tak bardzo obsypana ale jednak przy takiej ilości leków "trzeba robić badania hormonalne i przychodzić na wizytę co miesiąc(a wizyta 110zł)" Kiedy mój lekarz rodzinny dowiedział się o tych lekach i że mam 16 lat złapał się za głowę! Także ostrzegam Was przed takimi "lekarzami". Leki zażywałam ok. 3 miesięcy i przytyłam 5kg a poprawy żadnej nie było widać! Taraz oczywiście rzuciłam "terapię" i znów leczę się dermatologicznie. POZDRAWIAM!!
rybk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-23, 18:50   #7
krystjana
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 32
Re: Leczenie hormonalne

będziemy,będziemy,a przynajmnniej spróbujemy
Ja i tak będę zażywać te tabletki przez jakiś rok, bo w związku z planowaną operacją laserową oczu(tak,tak..oczu!) lekarze okuliści zabraniają ich odstawiania przez pół roku po zabiegu...Trądzik może jeszcze nie jest taki ostry w moim przypadku,ale najbardziej denerwują mnie przebarwienia na policzkach-tzn. czerwono-różowe połacie,do tego łuszcząca się skóra na czole, kolejni dermatolodzy nie pomagają. Czuję się bezradna,bo nie wiem np.do jakiej cery kremów używać,ratuję się pantenolem,a całą nadzieję pokładam w Diane...
krystjana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-01-23, 20:28   #8
młodaa
Wtajemniczenie
 
Avatar młodaa
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 2 362
Re: Leczenie hormonalne

Krystjana, mam probbe, czy moglabys napislac cos wiecej o tym zabiegu laserowym na oczy? ponoc mozna go wykonac dopiero po 22 roku zycia. Moj chlopak planuje cos takiego zrobic, ja jednak boje sie ze to niebezpieczne, bo w koncu chodzi o oczy :/
Fakt faktem, zupelnie temat inny, ale czy mozesz napisac gdzie bedziesz robila i mniej wiecej jak i c(w jakiej cenie, czy mozliwe sa jakies powiklania itd)

pozdrawiam
młodaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-23, 20:44   #9
krystjana
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 32
Re: młodaa-laserowa operacja oczu

operacje takie wykonuje się od 20,21 roku życia-wada musi być ustabilizowana,a przedtem wykonuje się szereg badań(mnie badano 4 godziny). Moja odbędzie się w Katowicach,choć mieszkam na zachodzie Polski,bo katowicki ośrodek jest nieoceniony w "ocznych"sprawach. Ryzyko-hmm-jest niewielkie,ok 10%,ale dla desperados jak ja,którym w codziennym życiu wada daje się tak we znaki...to ostatnia deska ratunku. NO I NAJWAŻNIEJSZE-OPERACJA JEST CAŁKOWICIE ODPŁATNA,NIE PODLEGA REFUNDACJI NFZ.
http://www.kli-okul.katowice.pl/hate...A005/p005.html
krystjana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-23, 21:00   #10
młodaa
Wtajemniczenie
 
Avatar młodaa
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 2 362
Re: młodaa-laserowa operacja oczu

dziekuje za odpowiedz,
domyslam sie, ze jest to calkowicie odplatne, bo Fundusz juz niczego nie refunduje, jeszcze pare lat temu tak, teraz niestety nawet do soczewek nie ma doplat.
Ale ja nie o tym, mam jeszcze takie pytanie, czy moglabys napislac ile cos takiego kosztuje? razem z badaniami i czy koszt zmienia sie w zaleznosci od wady czy nie?
Bezposrednio pytam, ale jesli mozesz, odpowiedz
zaraz przejrze co na stronce napisano
młodaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-25, 10:34   #11
sorceress
Rozeznanie
 
Avatar sorceress
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: spod Warszawy
Wiadomości: 783
Re: Leczenie hormonalne

Hej, ja stosuję leczenie hormonalne już od lipca zeszłego roku. Aż boję się zapeszyć, pisząc to ale od ok. miesiąca codziennie budzę się rano, patrzę w lustro i nie mam na buzi żadnej przykrej niespodzianki. Przedtem praktycznie nie była dnia, żeby nie pojawiło się coś nowego. Ja też po 3,4 miesiącach wątpiłam, że hormony kiedykolwiek jeszcze zaczną działać na moją cerę. Ale jednak warto poczekać!
__________________
"Jeśli możesz kłaść się spać każdej nocy ze świadomością, że w ciągu dnia dałeś z siebie wszystko, sukces Cię znajdzie." Russell L. Mason

"Największym błędem jaki możesz zrobić w życiu jest ciągle obawianie się, że popełnisz błąd." Elbert Hubbard
sorceress jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:20.