jak z tego wybrnąć? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-07-05, 19:50   #31
Thea Felicitatis
Przyczajenie
 
Avatar Thea Felicitatis
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 27
Dot.: jak z tego wybrnac?

Cytat:
Napisane przez pffe Pokaż wiadomość
Albo spróbować, może wyrobisz te obecności.
Taa, i płacić sporą kasę za przygotowanie stanowisk do egzaminów...To już taniej wyjdzie zapłacenie kary za zerwanie umowy i rozpoczęcie nauki w Cosinusie czy innej BEZPŁATNEJ szkole
Thea Felicitatis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-05, 20:07   #32
stesia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 3 527
Dot.: jak z tego wybrnac?

z tym płaceniem za mniej niż 50% nieobecności to w innych szkołach też tak może być, znajomy chyba chodził do żaka i z tego co kojarzę to mówił że jeśli miałby mniej niż 50% frekwencji w miesiącu to musiałby płacić
stesia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-05, 20:08   #33
Veredise
Zakorzenienie
 
Avatar Veredise
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 493
Dot.: jak z tego wybrnac?

Cytat:
Napisane przez tamtaglista Pokaż wiadomość
Autorka sama przyznała ze to było w umowie. Ile ma lat by nie czytać treści umow ktore podpisuje?
Jasne, że tak. Ja to pisałam do tego, że szkoła nijak jako "darmowa" nie może się reklamować - bo jeszcze rozumiem jakby była opcja, że przejść ją "za darmo" (z opłatą za indeks, legitkę i dyplom). Ale tutaj nawet przy 100% obecności ciągle trzeba płacić za każdy egzamin, nie tylko za poprawki.
__________________
- Ah elle aime bien ça les stratagemes!
- Oui...
- En fait, elle est un peu lache. Je crois que c'est pour ça que j'ai du mal a saisir son regard.




Veredise jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-06, 01:35   #34
201607111042
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 889
Dot.: jak z tego wybrnac?

Ja tylko powiem, ze wspolczuje autorce. Za pozno wypowiedzialam umowe najmu i bule teraz kase za lipiec, wiec naprawde rozumiem ze czasem brak rozgranięcia wygrywa z rozumem. Pocieszam sie, ze jak juz bede zarabiac te swoje 10 kafli miesiecznie, to kilka stow bedzie groszowa kwota
201607111042 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-06, 19:23   #35
szynka_w_toscie
Zadomowienie
 
Avatar szynka_w_toscie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: Wałbrzych
Wiadomości: 1 798
Dot.: jak z tego wybrnac?

Cytat:
Napisane przez stesia Pokaż wiadomość
z tym płaceniem za mniej niż 50% nieobecności to w innych szkołach też tak może być, znajomy chyba chodził do żaka i z tego co kojarzę to mówił że jeśli miałby mniej niż 50% frekwencji w miesiącu to musiałby płacić
U mojego chłopaka też tak jest, on chodzi do Certusa, ale czasami można się dogadać w sprawie tych nieobceności.
__________________
"When I let a day go by without talking to you...
then that day's just no good."
A.
szynka_w_toscie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-06, 21:30   #36
201605090949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 3 491
Dot.: jak z tego wybrnac?

Co Wy jej tak źle życzycie. Ma nauczkę, ale to nie znaczy, że koniecznie powinna zapłacić bo inaczej naucza będzie nieważna. Oczywiście jak nie da się uniknąć zapłaty to trudno, ale takie złośliwe, że teraz masz nauczkę i płać - nieładnie pffe .
201605090949 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-07, 08:18   #37
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: jak z tego wybrnac?

Cytat:
Napisane przez ZaleszczotekKsiazkowy Pokaż wiadomość
Co Wy jej tak źle życzycie. Ma nauczkę, ale to nie znaczy, że koniecznie powinna zapłacić bo inaczej naucza będzie nieważna. Oczywiście jak nie da się uniknąć zapłaty to trudno, ale takie złośliwe, że teraz masz nauczkę i płać - nieładnie pffe .
No ma nauczkę dobrze, że to nie kredyt ale niestety, sama się wpakowała i to tak nie wiadomo skąd, bo twierdzi, że szkoła miała być darmowa a na ich stronie nie ma takiej informacji, jest, że jest płatna więc nie wiem skąd wytrzasnęła, że jest za darmo.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-07-07, 09:56   #38
teQiba
Moderator
 
Avatar teQiba
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 4 900
Dot.: jak z tego wybrnac?

Napisz podanie do dyrekcji z wyjaśnieniem i prośbą o umorzenie tej opłaty za rezygnację - nic nie tracisz, a nuż się uda
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
teQiba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-21, 15:20   #39
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: powazny problem

Cytat:
Napisane przez niebieskieswiatelko888 Pokaż wiadomość
W innym wątku pisałam już o tym problemie, ale zakładam nowy wątek bo wyszły nowe kwiatki z tą sprawą związane…
Zapisalam sie do szkoły NOVA podpisałam ją nie czytając jej zbyt dokladnie, mój błąd, musze ponieść konsekwencje.

Szkoła jest prywatna, czego nie byłam swiadoma, płaci się dosłownie za wszystko (pisałam o tym w poprzednim wątku) mój błąd, że nie byłam ostrożna, dałam się naciągnąć.

Teraz chce zrezygnować. Dopiero teraz, bo dopiero teraz mam na to pieniądze. A to ostatnia szansa, bo zajecia się jeszcze nie zaczęły i musze to robić do 30 wrzesnia.

â˜☠Otóż przy rezygnacji ze szkoły, trzeba zapłacić kare pienieżną w wysokości 400 zł (ponoć to zwrot organizacji kształcenia) No ok, napisze podanie o rezygnacje, zapłace to i myślałam, ze będę miała spokój ale…


Niestety natrafiłam na oszustwo. Wpisałam w internet nazwe szkoly i sa TYSIACE opinii innych ludzi , ze ta szkola to naciągacze i w 2006 r szkola byla zglaszana do Interwencji (program tv) o oszustwa i wyludzanie pieniędzy. Mimo tego, sprawa zostala umozona i nadal naciągają ludzi, ze nawet jak się zrezygnuje ze szkoly to po KILKU LATACH wysylaja pismo ze dana osoba nie zaplacila jakichs tam pieniędzy i ze sprawa jest kierowana do sądu.

â˜☠

Teraz czytam tą umowę i znalazłam kilka nie zgadzających się ze sobą spraw :

W Umowie na 1 stronie pisze mi „Szkola Nova będzie swiadczyc na rzecz Sluchacza uslugi objęte umowa BEZ POBIERANIA CZESNEGO” „Sluchacz, zapisując się do szkoły Nova, może skorzystać z promocji WPISOWE 0ZL. Powyzsze uprawnienia słuchacza do uzyskania statusu słuchacza NoVA BEZ UISZCZANIA OPLATY WPISOWEGO 400ZŁâ€ czyli nie zaplacilam wpisowego 400zł

ALE na 2giej stronie umowy pisze, ze jeżeli ja zrezygnuje ze szkoły, to będę musiala „ZWROCIC KOSZTY ORGANIZACJI KSZTALCENIA TJ OPLATY WPISOWEGO W WYSOKOSCI 400ZŁ.” Tak samo ,babka w sekretariacie mi mowila, ze będę musiala zaplacic te 400zł, no dobra, ale na pierwszej stronie pisze, ze umowa nie obejmuje wpłacania przeze mnie wpisowego i go nie zaplacilam, wiec dlaczego mam to teraz zaplacic przy rezygnacji?!

Kolejna sprawa… dzwoniac DZIEN PO PODPISANIU UMOWY, MOWIAC ZE CHCE ZREZYGNOWAC Pani nie powiedziała mi, ze mogę w przeciągu 14 dni od podpisania umowy odstapic od niej bez kosztów, a tak jest przecież w kadej umowie , tzn w mojej tak nie pisze ale przecież jest taki przepis, prawda?? Wiec specjalnie mi tego nie powiedziała, zebym zaplacila te pieniądze.

Ogólnie ja tą kare zapłace, bo chce mieć spokój ale kolejna sprawa to taka, ze na umowie jest napisane, ze „KAZDA ZE STRON MOŻE ROZWIAZAC UMOWE Z ZACHOWANIEM 3MIESIECZNEGO OKRESU WYPOWIEDENIA ZE SKUTKIEM NA KONIEC MIESIACA KALENDARZOWEGO, WYLACZNIE W FORMIE PISEMNEJ i dzwoniąc do sekretariatu Pani powiedziała mi, ze mimo ze rezygnuje ze szkoły, to musze chodzic przez 3 miesiace jeszcze (bo jak nie chodzi się to placi się 234 zl kary za każdy miesiąc ;/

Jaki to ma sens?!?! Nie po to rezygnuje, żeby chodzic jeszcze bez sensu tam przez 3 miesiace ;/A jak nie będę chodziła, to będę musiala placic 234 zł za każdy miesiąc!!!

Pomózcie mi, co mam zrobić?! Musze to załatwić w tym tygodniu, zaplace to 400zł, ale chce uniknąć chodzenia tam przez 3 miesiace (dlatego, ze zapisałam się do innej szkoły i zaczynam ją za tydzień i zwyczajnie nie pogodze tych 2ch szkol jednocześnie bo zajecia będą się nakladac na siebie)


Wiem , wpakowałam się w niezle bagno, ale nie proszę o komentarze mojej głupoty, a o to jak wybrnąć z tej sytuacji?!

Przepraszam za chaosl ake jestem bardzo zdenerwowana.
Natrafiłaś na oszustwo? Zgłoś na policji... A tak serio, to jak dla mnie robisz komuś czarny PR z powodu własnego niedbalstwa (serio można nie wiedzieć, że to szkoła prywatna??). Masz wątpliwości co do legalności zapisów umowy, którą dobrowolnie podpisałaś? Udaj się do prawnika.

Edytowane przez 201803290936
Czas edycji: 2015-09-21 o 15:21
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-21, 16:55   #40
201607040950
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 7 272
Dot.: powazny problem

A to w szkołach publicznych się jakieś umowy podpisuje?
201607040950 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-21, 17:50   #41
letik
Zadomowienie
 
Avatar letik
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Oczko górnego śląska:)
Wiadomości: 1 182
Dot.: powazny problem

Tez mi się wydaje ze konkurencja próbuje trochę namieszać, tym bardziej ze teraz taki okres,że szkoły do końca września walczą o słuchaczy..niemniej jednak jeśli to prawda w co wątpię,weź umowę i id z do prawnika. W każdym mieście jest miejsce gdzie prawnik udziela porad za darmo.
__________________
Będę walczyć tak długo, aż pewnego dnia powiem skromnie - wszystko czego chciałam, dzisiaj już należy do mnie !
letik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-09-21, 17:51   #42
60kropka6
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 101
Dot.: powazny problem

Cytat:
Napisane przez adeedra Pokaż wiadomość
A to w szkołach publicznych się jakieś umowy podpisuje?
Tak, na uczelniach publicznych podpisuje się umowę o warunkach odpłatności za studia.
60kropka6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-21, 18:19   #43
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: powazny problem

Cytat:
Napisane przez adeedra Pokaż wiadomość
A to w szkołach publicznych się jakieś umowy podpisuje?
tak
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-21, 18:29   #44
niebieskieswiatelko888
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 41
Dot.: powazny problem

Na czwartek jestem umowiona z prawnikiem, zobaczymy jak to bedzie. Co wy byscie zrobily na moim miejscu?

Edytowane przez niebieskieswiatelko888
Czas edycji: 2015-09-21 o 18:33
niebieskieswiatelko888 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-21, 18:30   #45
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: powazny problem

esu gorzej jak z dzieckiem
co ma urząd miasta do charytatywnych fundacji?
u mnie na parafii jest darmowa konsultacja prawna co wtorek
i urząd miasta nie ma nic do tego
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-21, 18:33   #46
jesienny_lisc
Zakorzenienie
 
Avatar jesienny_lisc
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 4 443
Dot.: powazny problem

Porada prawna w mniejszych miastach to 50-100 zł. Zawsze mniej niż 400zł.
A wcześniej przeszukaj internet - w sprawie pobieraczka na przykład, były w necie darmowe wzory pism do ściągnięcia, przygotowane przez studentów prawa i aplikantów. Skoro jest dużo oszukanych, to może ktoś już przetestował, jak sobie z tym poradzić.
jesienny_lisc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-21, 18:39   #47
201607040950
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 7 272
Dot.: powazny problem

Cytat:
Napisane przez 60kropka6 Pokaż wiadomość
Tak, na uczelniach publicznych podpisuje się umowę o warunkach odpłatności za studia.
No ale to się podpisuje po rozmowie i poinformowaniu ustnym i pisemnym (w umowie) przyszłego studenta o tym, ile i do kiedy. Zresztą to chyba oczywistość na studiach zaocznych.

Chodziło mi o to, że żadnej umowy nie ma jeśli nauczanie jest darmowe.
Chyba, że ostatnio coś się pozmieniało.
201607040950 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-21, 18:41   #48
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: powazny problem

Cytat:
Chodziło mi o to, że żadnej umowy nie ma jeśli nauczanie jest darmowe.
Chyba, że ostatnio coś się pozmieniało.
najwidoczniej sie pozmieniało bo za kazdym razem na studiach dziennych podpisywałam umowę
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-21, 18:42   #49
201607111028
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 6 905
Dot.: powazny problem

Cytat:
Napisane przez adeedra Pokaż wiadomość
Chodziło mi o to, że żadnej umowy nie ma jeśli nauczanie jest darmowe.
Chyba, że ostatnio coś się pozmieniało.
Jest.
201607111028 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-09-21, 18:43   #50
201607040950
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 7 272
Dot.: powazny problem

Cytat:
Napisane przez drabineczka Pokaż wiadomość
esu gorzej jak z dzieckiem
co ma urząd miasta do charytatywnych fundacji?
u mnie na parafii jest darmowa konsultacja prawna co wtorek
i urząd miasta nie ma nic do tego
W większych miastach przynajmniej przy kilku kościołach funkcjonuje coś takiego. Nie wiem jak w mniejszych, ale jak nie przy kościele, to w urzędach miasta są czasem zatrudnieni w ramach "pomocy dla ludności" i w określonych godzinach raz na tydzień przyjmują potrzebujących.
201607040950 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-21, 19:20   #51
60kropka6
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 101
Dot.: powazny problem

Cytat:
Napisane przez adeedra Pokaż wiadomość
Chodziło mi o to, że żadnej umowy nie ma jeśli nauczanie jest darmowe.
Chyba, że ostatnio coś się pozmieniało.
Również na studiach dziennych podpisuje się umowę. Nauczanie jako takie jest darmowe, ale warunki chociażby już nie.

Cytat:
Napisane przez adeedra Pokaż wiadomość
W większych miastach przynajmniej przy kilku kościołach funkcjonuje coś takiego. Nie wiem jak w mniejszych, ale jak nie przy kościele, to w urzędach miasta są czasem zatrudnieni w ramach "pomocy dla ludności" i w określonych godzinach raz na tydzień przyjmują potrzebujących.
Wydaje mi się, że również na uczelniach funkcjonują jakieś udzielane przez studentów, darmowe porady prawne.
60kropka6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-21, 19:28   #52
Pako_
Rozeznanie
 
Avatar Pako_
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Legionowo
Wiadomości: 636
Dot.: powazny problem

Trzeba było od razu z umową lecieć do prawnika!
Do jakiejś organizacji konsumenckiej.
To tak oczywiste, że nawet tego nie pisałem w pierwszym wątku.

Widocznie niektórzy muszą zapłacić frycowe żeby coś zajarzyć.
Pako_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-21, 19:34   #53
niebieskieswiatelko888
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 41
Dot.: powazny problem

Nie wiedzialam, ze istnieje cos takiego jak darmowa pomoc prawna w kazdym (moim) miescie. Nigdy nie mialam zadnych problemow, by szukac pomocy u kogos takiego
niebieskieswiatelko888 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-21, 19:55   #54
GdyKochamy
Zadomowienie
 
Avatar GdyKochamy
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 1 951
Dot.: powazny problem

Ja na studiach publicznych dziennych co roku podpisywałam umowę z kosztami, chociaż płatny był tylko warunek. Trzeba czytać takie umowy.
__________________
kiedy się naprawdę kogoś kocha, wierność nie jest żadną zasługą...
GdyKochamy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-21, 20:11   #55
201607040950
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 7 272
Dot.: powazny problem

Cytat:
Napisane przez niebieskieswiatelko888 Pokaż wiadomość
Nie wiedzialam, ze istnieje cos takiego jak darmowa pomoc prawna w kazdym (moim) miescie. Nigdy nie mialam zadnych problemow, by szukac pomocy u kogos takiego
No to sprawdź w internecie, może jest coś za darmo. Jak nie przy kościele ani urzędzie miasta, to może jakiś prawnik ma u siebie coś takiego.

---------- Dopisano o 21:11 ---------- Poprzedni post napisano o 20:56 ----------

Cytat:
Napisane przez 60kropka6 Pokaż wiadomość
Również na studiach dziennych podpisuje się umowę. Nauczanie jako takie jest darmowe, ale warunki chociażby już nie.
Nie pamiętam. Białe plamy.
Za to pamiętam, że koledzy w panice przed wojskiem jak się nie dostali na studia to zapisywali się do tych szkół prywatnych (nazw oczywiście też już sobie nie przypomnę) na pierwszy darmowy semestr, żeby "ucząc się" przetrwać ten rok do momentu w którym zdadzą na te studia. Problemów z wypisywaniem się nie mieli, coś tam za to płacili, chyba parę stów, ale to było dawno.

Jeśli faktycznie naciągają ludzi niejasną umową i robią to od lat, to może są już jakieś pozwy zbiorowe? Co z innymi uczniami? Oni nie czują się oszukani? Orientowałaś się?
201607040950 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-21, 20:47   #56
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: nova krakow, przestrzegam!!!

Zadzwoń na infolinię konsumencką UOKIK, oni będą najlepiej wiedzieć. http://konsumenci.org/aktualnosci,ma...00-889-866,145
megamag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-21, 20:53   #57
karllii
Raczkowanie
 
Avatar karllii
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 353
Dot.: powazny problem

A to nie jest czasem taki sam przekret jak z pobieraczkiem? Szukalas moze osob w takiej samej sytuacji?
Ja się kiedyś wpakowałam właśnie w tego nieszczęsnego pobieraczka, po jakims czasie dostalam wezwanie do zaplaty, wygooglowalam i okazalo sie ze to oszusci i naciagacze, wiec olałam to. Od tamtej pory cisza.


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
karllii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-06, 08:24   #58
Panna Ana
Przyczajenie
 
Avatar Panna Ana
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 3
Dot.: nova krakow, przestrzegam!!!

Orientuje się ktoś, jak wygląda przepisanie oceny ze studiów w szkole NOVA?
__________________
The good times of today are the sad thoughts of tomorrow.
Panna Ana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-07, 14:26   #59
kasienka_22
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 30
Dot.: jak z tego wybrnąć?

Ja chodzę do blue education i faktycznie wszystko jest darmowe. Wiadomo jakieś 20 zł zapłacić za zaświadczenie to nie problem, najważniejsze, że wszystko zgadza się z umową i nie ma tylu opłat. Polecam, ja bym się jeszcze raz do niej zapisała jakbym mogła. A umowy wiadomo trzeba czytać niestety, ale ja np. mialam czas zeby na spokojnie sobie ją poczytać nikt mnie nie poganiał.

Pozdrawiam
kasienka_22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-09-07 15:26:53


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:44.