Kuracja kwasami i retinoidami - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-12-25, 15:13   #1
Fastek3
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 4
Question

Kuracja kwasami i retinoidami


Witam . Czytałem na forum , że nie powinno się łączyć kwasów oraz retinoidów .

Pani dermatolog przepisała mi taki zestaw :
isotrexin - co 2 dni na noc
davercin - co 3 dni rano
epiduo - raz na tydzień

Ten zestaw w sumie dobrze się sprawdza oprócz davercinu , z którym miałem kontakt dużo wcześniej , oraz zbytnio mi nie pomagał tylko strasznie wysuszył skórę .

1. Zastanawiam się teraz na takim połączeniem , w którym będę używał isotrexin oraz (acne derm/glyco a) na zmianę . Czyli w poniedziałek isotrexin na noc , we wtorek (acne derm /glyco a) na noc.

Czy takie zestawienie jest odpowiednie ?
Fastek3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-25, 22:44   #2
akusia1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 108
Dot.: Kuracja kwasami i retinoidami

Cytat:
Napisane przez Fastek3 Pokaż wiadomość
Witam . Czytałem na forum , że nie powinno się łączyć kwasów oraz retinoidów .

Pani dermatolog przepisała mi taki zestaw :
isotrexin - co 2 dni na noc
davercin - co 3 dni rano
epiduo - raz na tydzień

Ten zestaw w sumie dobrze się sprawdza oprócz davercinu , z którym miałem kontakt dużo wcześniej , oraz zbytnio mi nie pomagał tylko strasznie wysuszył skórę .

1. Zastanawiam się teraz na takim połączeniem , w którym będę używał isotrexin oraz (acne derm/glyco a) na zmianę . Czyli w poniedziałek isotrexin na noc , we wtorek (acne derm /glyco a) na noc.

Czy takie zestawienie jest odpowiednie ?
Myślę, że spokojnie możesz tego używać, bo jedno będzie złuszczało twój naskórek a drugie uspokajało twoje gruczoły łojowe.
akusia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-28, 10:40   #3
donqsia
Zadomowienie
 
Avatar donqsia
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 1 276
Dot.: Kuracja kwasami i retinoidami

Nie polecam łączenia Izotretynoiny z kwasami AHA.

Nie bez powodu dermatolog przepisała taką kurację. Ma ona na celu zwalczenie bakterii odpowiedzialnych za powstanie trądziku- skutkiem ubocznym może być nadmierne przesuszanie skóry.

Niestety kwasy także działają złuszczająco więc możesz zrobić sobie krzywdę.
Jeżeli Davercin Ci nie odpowiada, pójdź do lekarza i poproś o wymianę na inny lek, nie ustalaj sobie sam kuracji bo możesz pogorszyć tylko sprawę.

Co stosujesz na przesuszoną skórę? Możesz stosować krem Dermosan dostępny w aptece- będzie łagodził nadmierne złuszczanie .
donqsia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-28, 12:47   #4
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: Kuracja kwasami i retinoidami

Cytat:
Napisane przez donqsia Pokaż wiadomość
Nie polecam łączenia Izotretynoiny z kwasami AHA.

Nie bez powodu dermatolog przepisała taką kurację. Ma ona na celu zwalczenie bakterii odpowiedzialnych za powstanie trądziku- skutkiem ubocznym może być nadmierne przesuszanie skóry.

Niestety kwasy także działają złuszczająco więc możesz zrobić sobie krzywdę.
Jeżeli Davercin Ci nie odpowiada, pójdź do lekarza i poproś o wymianę na inny lek, nie ustalaj sobie sam kuracji bo możesz pogorszyć tylko sprawę.

Co stosujesz na przesuszoną skórę? Możesz stosować krem Dermosan dostępny w aptece- będzie łagodził nadmierne złuszczanie .
Ale nie wszystkie kwasy tak działają, niskie nawilżają. Ja po acne derm nie łuszczyłam się. Najlepiej niech autor spyta swojego lekarza o opinię.
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-29, 12:39   #5
Fastek3
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 4
Dot.: Kuracja kwasami i retinoidami

Jako nawilżacza używam Cetaphil oraz
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...wrazliwej.html

Ponadto zauważyłem , że po Acne Derm oraz Glyco-A moja skóra się nie łuszczy a jak już to bardzo słabo .

Na pierwszej wizycie dermatolog zapisała mi davercin oraz epiduo na zamianę . Wszystko było fajnie skóra powracała do idealnego stanu aż do momentu kiedy davercin ( posmarowałem cieniutką warstwę ) tak wysuszył i podrażnił skórę , że łuszczyłem się z 3 -4 dni i musiałem stosować Alantan . Jak skóra po tych 3-4 dniach wróciła do stanu poprzedniego to tak mnie wysypało , że sam byłem w szoku . Od tego momentu ta kuracja wyglądała tak , że jeden tydzień było wszystko fajnie a następny wysyp . Po miesiącu poszedłem do dermatologa opowiedziałem o całej sytuacji to zapisała mi własnie kurację z pierwszego postu . Gdzie po paru tygodniach odrzuciłem całkowicie davercin . Jeszcze szybciej używałem Clindacin- T , który też większego wrażenia na mnie nie zrobił .

Ogólnie nie mam jakiegoś silnego trądziku , bardziej zmagam się z przebarwieniami ,których w głupi sposób się nabawiłem . Tak by to wyglądało

Edytowane przez Fastek3
Czas edycji: 2013-12-29 o 12:48
Fastek3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:20.