Kierunek medyczny czy humanistyczny? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja > Studia

Notka

Studia Miejsce dla osób, które są zainteresowane studiami. Chcesz dowiedzieć się jak wygląda życie studenckie? Dołącz do nas, podziel się doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-09-23, 13:35   #1
anjabondi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 3

Kierunek medyczny czy humanistyczny?


Witam wszystkie Wizażanki
jako tegoroczna maturzystka staję przed wyborem studiów i biorąc pod uwagę, że zdawanie przedmioty dają mi szansę zarówno na interesujące kierunki humanistyczne, jak i medyczne, chciałabym zapytać Was o radę
Na WUMie studiowałabym logopedię ogólną lub kliniczną, jako plan B wybrałabym zdrowie publiczne.
Pierwszym wyborem, takim, z którym wybierałam profil klasy, była historia na UW, ewentualnie historia sztuki, jako plan B wtedy amerykanistyka, jednak to kulturoznawstwo a "angielski już znam" ) poza tym to studia, które nie wiele ode mnie wymagają.
Studia na uczelni medycznej mogłyby w przyszłości realnie komuś pomoc, ale zastanawiam się nad tym, na ile po klasie humanistycznej byłabym tam wartością dodaną...
Z góry dziękuję za rady i odpowiedzi!
anjabondi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-24, 14:39   #2
Nineveh03
Rozeznanie
 
Avatar Nineveh03
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 533
Dot.: Kierunek medyczny czy humanistyczny?

Cytat:
Napisane przez anjabondi Pokaż wiadomość
Witam wszystkie Wizażanki
jako tegoroczna maturzystka staję przed wyborem studiów i biorąc pod uwagę, że zdawanie przedmioty dają mi szansę zarówno na interesujące kierunki humanistyczne, jak i medyczne, chciałabym zapytać Was o radę
Na WUMie studiowałabym logopedię ogólną lub kliniczną, jako plan B wybrałabym zdrowie publiczne.
Pierwszym wyborem, takim, z którym wybierałam profil klasy, była historia na UW, ewentualnie historia sztuki, jako plan B wtedy amerykanistyka, jednak to kulturoznawstwo a "angielski już znam" ) poza tym to studia, które nie wiele ode mnie wymagają.
Studia na uczelni medycznej mogłyby w przyszłości realnie komuś pomoc, ale zastanawiam się nad tym, na ile po klasie humanistycznej byłabym tam wartością dodaną...
Z góry dziękuję za rady i odpowiedzi!
Klasa zbytnio nie ma nic do tego. Jeżeli się przyłożysz i dobrze zdasz odpowiednie przedmioty na maturze, to będziesz w tym samym miejscu co znajomi z biol-chemu. Samo to, że ktoś jest na tym profilu nie oznacza, że napisze świetnie maturę, albo że dzięki temu będzie na studiach do przodu z materiałem. Więc spokojnie ;]. Często ludzie wybierają studia, które nijak miały się do rozszerzeń z liceum i mają się dobrze.
Nineveh03 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-24, 16:59   #3
201701091517
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 1 338
Dot.: Kierunek medyczny czy humanistyczny?

Byłam na humanie, skończyłam Uniwersytet medyczny. Tak jak koleżanka wyżej napisała, profil liceum nijak ma się często do studiów. Matura jest w sumie najważniejsza
Poczytaj po którym z wybranych przez Ciebie kierunków jest więcej ofert pracy, rynek co prawda się zmienia z roku na rok, ale milej jest skończyć studia i nie płakać, że nie ma pracy w zawodzie
201701091517 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-24, 22:24   #4
201605300922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 6 282
Dot.: Kierunek medyczny czy humanistyczny?

Zdrowie publiczne raczej sobie odpuść, chyba, że masz jakieś chody Co do humanistycznych się nie wypowiadam, bo się nie znam, ale akurat w medycznych w miarę się orientuję i zdrowie publiczne rozpatrywałabym jako ostatni możliwy kierunek z tej dziedziny, naprawdę Po klasie humanistycznej z powodzeniem możesz studiować inne, bardziej przyszłościowe kierunki medyczne, niż akurat to.
201605300922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-26, 11:02   #5
Carousel
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 1 531
Dot.: Kierunek medyczny czy humanistyczny?

Cytat:
Napisane przez Nineveh03 Pokaż wiadomość
Klasa zbytnio nie ma nic do tego. Jeżeli się przyłożysz i dobrze zdasz odpowiednie przedmioty na maturze, to będziesz w tym samym miejscu co znajomi z biol-chemu. Samo to, że ktoś jest na tym profilu nie oznacza, że napisze świetnie maturę, albo że dzięki temu będzie na studiach do przodu z materiałem. Więc spokojnie ;]. Często ludzie wybierają studia, które nijak miały się do rozszerzeń z liceum i mają się dobrze.
No właśnie, że to tak ujmę, w dzisiejszych czasach klasa ma znaczenie i to duże. Po tej mądrej reformie od drugiej LO uczniowie uczą się praktycznie jedynie tych przedmiotów, które mają rozszerzone. Przykładowo, na takim biol-chemie od drugiej klasy jest tylko biologia, chemia, polski, języki obce, matematyka, wf i jakiś dziwny twór zwany 'historią i społeczeństwem' (czy jakoś tak), no i opcjonalnie jeszcze religia/etyka. I tyle. Tak samo na humanie - jest polski, historia, wos czy co kto ma rozszerzone (różne 'konfiguracje' humanistycznych przedmiotów widziałam) + te wszystkie 'stałe' przedmioty. Na humanie nie ma biologii czy chemii, tak samo, jak na ścisłych nie ma wosu czy historii, więc profil w LO ma duże znaczenie.
Ale to, oczywiście, nie znaczy, że pójście na studia 'niezgodne' ze swoim profilem jest niemożliwe, ale do tego trzeba zdać maturę - a zdanie matury z innych przedmiotów niż te, które ma się rozszerzone w LO jest, choć możliwe, dużo trudniejsze, bo trzeba się przygotować praktycznie samemu.
__________________
Piszę.
Carousel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-26, 15:01   #6
Nineveh03
Rozeznanie
 
Avatar Nineveh03
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 533
Dot.: Kierunek medyczny czy humanistyczny?

Cytat:
Napisane przez Carousel Pokaż wiadomość
No właśnie, że to tak ujmę, w dzisiejszych czasach klasa ma znaczenie i to duże. Po tej mądrej reformie od drugiej LO uczniowie uczą się praktycznie jedynie tych przedmiotów, które mają rozszerzone. Przykładowo, na takim biol-chemie od drugiej klasy jest tylko biologia, chemia, polski, języki obce, matematyka, wf i jakiś dziwny twór zwany 'historią i społeczeństwem' (czy jakoś tak), no i opcjonalnie jeszcze religia/etyka. I tyle. Tak samo na humanie - jest polski, historia, wos czy co kto ma rozszerzone (różne 'konfiguracje' humanistycznych przedmiotów widziałam) + te wszystkie 'stałe' przedmioty. Na humanie nie ma biologii czy chemii, tak samo, jak na ścisłych nie ma wosu czy historii, więc profil w LO ma duże znaczenie.
Ale to, oczywiście, nie znaczy, że pójście na studia 'niezgodne' ze swoim profilem jest niemożliwe, ale do tego trzeba zdać maturę - a zdanie matury z innych przedmiotów niż te, które ma się rozszerzone w LO jest, choć możliwe, dużo trudniejsze, bo trzeba się przygotować praktycznie samemu.

Może i klasa ma większe znaczenie niż kiedyś, ale autorka nie widzi problemu z przygotowaniem się do zdania na maturze przedmiotów, które, jak sama określiła "dają jej szansę zarówno na interesujące kierunki humanistyczne, jak i medyczne". Tak więc całkowicie rozumiem twoje uwagi, tylko w tym wątku są trochę nietrafione. Nie było tutaj pytania: "czy będąc w klasie humanistycznej dam radę dobrze napisać maturę z biologi?" tylko "czy osoba po humanie odnajdzie się na kierunku medycznym". Przynajmniej ja tak zrozumiałam .
Nineveh03 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-26, 15:49   #7
micraneska
Zadomowienie
 
Avatar micraneska
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 1 760
Dot.: Kierunek medyczny czy humanistyczny?

Autorko jaka wartością dodaną? Co ty mówisz? Klasa w liceum nie ma znaczenia, znaczenie mają zainteresowania. Co najwyżej ludzie na studiach będą się dziwić ("Wow! Podziwiam ze Ci się chciało ") i nic poza tym , to że jesteś na humanie teraz nie oznacza ze nie możesz studiować czegoś innego.
Sama jestem po humanie i studiuje wete, mam znajomego który po humanie dostał się na medycyne i uwierz nikt nie czuje się gorszy.
Powodzenia na maturze i przestań myśleć negatywnie.
__________________
Śmiech jest dla duszy tym samym, czym tlen dla płuc

Louis de Funès
micraneska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-09-28, 11:18   #8
isztar1990
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 2
Dot.: Kierunek medyczny czy humanistyczny?

Historię można sobie na początek odpuścić... Jeśli poczujesz, że masz dużo czasu, wybierz ją jako drugi kierunek - samo ukończenie historii niewiele da w kontekście wejścia na rynek pracy. Chyba, że pójdziesz na nauczycielstwo, choć tutaj też bardzo trudno znaleźć zatrudnienie...choć mi po historii jakoś się udało
isztar1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Studia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-09-28 12:18:30


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:00.