Oklapnięte włosy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-07-11, 21:30   #1
iwonam89
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 14
GG do iwonam89

Oklapnięte włosy


Witam
Mam pewien problem i chciałabym się poradzić.
Nigdy nie miałam problemu z włosami. Zawsze miałam puszyste, ładne, gęste. Od pewnego czasu moje włosy są bardzo oklapnięte, co prawda mam dłuższe niż zawsze, ale mam wycieniowane by nie były obciążone. I od razu robią się tłuste. Zawsze też miałam grzywkę, a teraz zapuszczam, czy to może być powodem przyklapniętych włosów?
Co zrobić by wróciła dawna puszystość? Włosy mam chyba zdrowe, nie mam problemów z rozdwojonymi końcówkami. Czekam na rady
iwonam89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-12, 00:20   #2
Literka M
Raczkowanie
 
Avatar Literka M
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 90
GG do Literka M
Dot.: Oklapnięte włosy

A pamiętasz o regularnym zmywaniu silikonów z włosów? Ja miałam podobny efekt przy używaniu szamponu i odżywki z silikonami, gdy jeszcze nie wiedziałam, że od czasu do czasu przydałoby im się oczyszczanie...
__________________

Without music, life would be a mistake.
LAST.FM - Middledream



keep calm and respawn

Literka M jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-12, 08:42   #3
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Oklapnięte włosy

Cytat:
Napisane przez iwonam89 Pokaż wiadomość
Witam
Mam pewien problem i chciałabym się poradzić.
Nigdy nie miałam problemu z włosami. Zawsze miałam puszyste, ładne, gęste. Od pewnego czasu moje włosy są bardzo oklapnięte, co prawda mam dłuższe niż zawsze, ale mam wycieniowane by nie były obciążone. I od razu robią się tłuste. Zawsze też miałam grzywkę, a teraz zapuszczam, czy to może być powodem przyklapniętych włosów?
Co zrobić by wróciła dawna puszystość? Włosy mam chyba zdrowe, nie mam problemów z rozdwojonymi końcówkami. Czekam na rady
Najpierw przeanalizuj kosmetyki, których używasz. Nie nakładasz odżywki za blisko głowy? Używasz szamponów i odżywek z silikonami? Może przechodzisz jakieś huśtawki hormonalne?
Grzywka nie ma nic do przetłuszczania się samych włosów. Owszem, ona sama szybciej się przetłuszcza od czoła, ale taki już los właścicielek grzywki. Zresztą Ty zapuszczasz przecież.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-12, 12:44   #4
Katrinnnn
Raczkowanie
 
Avatar Katrinnnn
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 393
Dot.: Oklapnięte włosy

Też miałam takie obciążone włosy, oklapnięte, bez życia. Jednak kiedy zmieniłam szampon na baardzo delikatny bez sls czy parapenów, odzywkę wymieniłam i zaczęłam troszczyć się o włosy to widzę że im to służy i są puszyste
__________________
Zapraszam na mój kanał na YOUTUBE

https://www.youtube.com/channel/UCCl..._as=subscriber

To dopiero początek, jeśli Ci się spodoba zostaw łapkę w górę i daj suba

Katrinnnn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-12, 13:59   #5
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Oklapnięte włosy

Cytat:
Napisane przez Katrinnnn Pokaż wiadomość
Też miałam takie obciążone włosy, oklapnięte, bez życia. Jednak kiedy zmieniłam szampon na baardzo delikatny bez sls czy parapenów, odzywkę wymieniłam i zaczęłam troszczyć się o włosy to widzę że im to służy i są puszyste
Ale parabeny nie mają nic do kondycji włosów. Przecież w nie nie wnikają a działanie drażniące mają na skórę a i to bardzo rzadko, rzadziej niż inne konserwanty. Sodium Lauryl Sulfate prędzej przesuszy niż przyklapi włosy. To mogą zrobić silikony, których może używać autorka wątku i za duża ilość np nawilżaczy.

Edytowane przez chimay
Czas edycji: 2012-07-12 o 17:48 Powód: brak jednego słówka
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-14, 11:58   #6
thegreatkate
SPAMER
Nieopłacona reklama
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 91
Dot.: Oklapnięte włosy

A stosujesz jakąś odżywkę? Może to ona tak obciąża Ci włosy.
Żeby mieć włosy bardziej puszyste, kiedy używam suszarki do ich wysuszenia, głowę mam zawszę do dołu , w taki sposób większość włosków podnosi się u nasady
thegreatkate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-16, 08:43   #7
Gloryy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Północ
Wiadomości: 33
Dot.: Oklapnięte włosy

Może wypróbuj wody brzozowej? Odkąd używam, włosy są podniesione, a wcześniej często były przyklapnięte i to nie przez silikony, poprostu mam cienkie włosy i od zawsze tak miałam. Woda brzozowa zdynamizowała mi włosy, wyglądają lepiej przy skórze, większość zauważa mniejsze przetłuszczanie się włosów, ja niestety nie, ale i tak używam i uwielbiam
Gloryy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-07-17, 00:49   #8
szatynka_#
Raczkowanie
 
Avatar szatynka_#
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 363
Dot.: Oklapnięte włosy

Może użyj szamponu z SLS i odstaw sylikony na jakiś czas.
szatynka_# jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-18, 11:20   #9
iwonam89
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 14
GG do iwonam89
Dot.: Oklapnięte włosy

Używam szamponu do malowanych włosów. Zawsze go używałam
I odżywkę nawilżająca do włosów, ale sporadycznie. Używam jeszcze preparatu by włosy się łatwiej rozczesywały, odstawię go i zobaczę jak moje włosy będą wyglądały.
iwonam89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-18, 11:24   #10
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Oklapnięte włosy

Cytat:
Napisane przez iwonam89 Pokaż wiadomość
Używam szamponu do malowanych włosów. Zawsze go używałam
I odżywkę nawilżająca do włosów, ale sporadycznie. Używam jeszcze preparatu by włosy się łatwiej rozczesywały, odstawię go i zobaczę jak moje włosy będą wyglądały.
To nie chodzi o to, do jakich włosów jest szampon i co deklaruje producent, tylko o skład. Musiałabyś podać dokładniejsze informacje: co to są za kosmetyki i jakie mają składy. Może są na KWC, albo w jakimś wątku z analizą kosmetyków na forum.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-15, 16:09   #11
malenkaroza
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 5
Oklapnięte włosy

Witam Mam taki problem, moje włosy są strasznie oklapnięte i wygląda to tak jakby było ich bardzo mało, a mam gęste włosy, zawsze były puszyste i piękne, a teraz nie wiem co się stało. Czy macie jakieś sposoby na to by przywrócić im dawny wygląd? Proszę o pomoc Jestem już zdesperowana, cały czas chodzę z kitce lub koku bo jak są rozpuszczone to wyglądają okropnie, do tego nawet po umyciu wyglądają na przetłuszczone i strasznie się elektryzują. Dodam że mam długie włosy.
Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi.
Pozdrawiam.
malenkaroza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-03-15, 16:28   #12
karspetka
Rozeznanie
 
Avatar karspetka
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 519
Dot.: Oklapnięte włosy

a może zmieniłaś szampon lub jakiś inny kosmetyk do włosów? to mogło spowodować to oklapnięcie
__________________
"Dzień bez śmiechu, jest dniem straconym"
Charlie Chaplin

karspetka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-15, 16:50   #13
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Oklapnięte włosy

Cytat:
Napisane przez malenkaroza Pokaż wiadomość
Witam Mam taki problem, moje włosy są strasznie oklapnięte i wygląda to tak jakby było ich bardzo mało, a mam gęste włosy, zawsze były puszyste i piękne, a teraz nie wiem co się stało. Czy macie jakieś sposoby na to by przywrócić im dawny wygląd? Proszę o pomoc Jestem już zdesperowana, cały czas chodzę z kitce lub koku bo jak są rozpuszczone to wyglądają okropnie, do tego nawet po umyciu wyglądają na przetłuszczone i strasznie się elektryzują. Dodam że mam długie włosy.
Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi.
Pozdrawiam.
Opisz swoją pielęgnację, jaki szampon, odżywka itd. Bez tego to można wróżyć z fusów.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-16, 18:28   #14
malenkaroza
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 5
Dot.: Oklapnięte włosy

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Opisz swoją pielęgnację, jaki szampon, odżywka itd. Bez tego to można wróżyć z fusów.
A więc używam tego samego szamponu cały czas - head & shoulders, zawsze wszystko było w porządku, co jakieś 2 tygodnie robię maseczkę odżywczą, a tak to odżywka. Cały czas wszystko było ok, a oklapły jakoś na początku zimy.
malenkaroza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-16, 18:51   #15
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Oklapnięte włosy

Cytat:
Napisane przez malenkaroza Pokaż wiadomość
A więc używam tego samego szamponu cały czas - head & shoulders, zawsze wszystko było w porządku, co jakieś 2 tygodnie robię maseczkę odżywczą, a tak to odżywka. Cały czas wszystko było ok, a oklapły jakoś na początku zimy.
Jakiego Head&Shoulders? Tych szamponów trochę jest, niekoniecznie mam czas i ochotę grzebać po wszystkich w poszukiwaniu silikonów i innych ewentualnych obciążaczy w składach.
Podobnie dalej - nazwy maska odżywcza i odżywka nic nie mówią.
Czasem kosmetyk po prostu przestaje nam służyć, zaczyna obciążać, włosy różnie na niego reagują w zależności od pory roku, wilgotności powietrza itp.
Jak nakładasz tę odżywkę?
Elektryzowanie to powszechny problem zimą, przydaje się odżywka z antystatykami, płukanie czapek i szalików w płynach zmiękczających. Czym czeszesz włosy? Plastik nasila elektryzowanie.

Podaj KONKRETY, bo jak widzisz po takich ogólnikach jak maska i odżywka nikt Ci niczego sensownego nie poradzi, tego używa każda z nas.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:02.