Język Angielski na poziomie rozszerzonym- jak samodzielnie się przygotować? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-12-15, 23:14   #1
cf41f2cfb5bf51377c5e2faa4e88c532d7ca03d8_609b0c72c088a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 118
Talking

Język Angielski na poziomie rozszerzonym- jak samodzielnie się przygotować?


Treść usunięta

Edytowane przez cf41f2cfb5bf51377c5e2faa4e88c532d7ca03d8_609b0c72c088a
Czas edycji: 2015-08-02 o 12:26
cf41f2cfb5bf51377c5e2faa4e88c532d7ca03d8_609b0c72c088a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-16, 09:00   #2
Majka1503
EDUkator
 
Avatar Majka1503
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: śląskie/Kraków
Wiadomości: 6 337
Dot.: Język Angielski na poziomie rozszerzonym- jak samodzielnie się przygotować?

Hej, hej.

Ja przygotowywałam się do matury z ang R sama. Po prostu z czarnego Longmana.
Ale u mnie było tak, że w gim miałam bardzo wysoki poziom z ang i w 3 gim rozwiązywałam podstawowe matury.
Zaczęłam tego Longmana przerabiać w czasie ferii, napisałam na 75%, tyle mi wystarczało

Nie masz wśród znajomych kogoś z fil. ang?
__________________

Drożdże: 10 III -10 VI; 09 VII-26 IX; 29 X - 26 XII 2012; 01 II-01 IV 2013; 12 IV - 12 VII 2014.
Dbam o włosy: od III 2012.
CG: od 5 VII 2012.


Majka1503 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-16, 12:27   #3
cf41f2cfb5bf51377c5e2faa4e88c532d7ca03d8_609b0c72c088a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 118
Dot.: Język Angielski na poziomie rozszerzonym- jak samodzielnie się przygotować?

Treść usunięta
cf41f2cfb5bf51377c5e2faa4e88c532d7ca03d8_609b0c72c088a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-19, 18:46   #4
cf41f2cfb5bf51377c5e2faa4e88c532d7ca03d8_609b0c72c088a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 118
Dot.: Język Angielski na poziomie rozszerzonym- jak samodzielnie się przygotować?

Treść usunięta
cf41f2cfb5bf51377c5e2faa4e88c532d7ca03d8_609b0c72c088a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-23, 11:06   #5
Dreama
Raczkowanie
 
Avatar Dreama
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 35
Dot.: Język Angielski na poziomie rozszerzonym- jak samodzielnie się przygotować?

Odkopuję wątek. Mam pytanko, otóż zamierzam zdawać rozszerzenie z angielskiego, pisałam ostatnio próbną maturę i okazało się, że mam ogromne problemy z listeningami. Mógłby ktoś polecić książkę, w której byłoby mnóstwo zadań tego typu (na dość wysokim poziomie) z transkrypcjami nagrań/odpowiedziami?
Na innych zadaniach mi nie zależy, tylko na tych ze słuchaniem.
Będę wdzięczna za ewentualne sugestie
Dreama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-25, 13:08   #6
Zuzaa_21
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 5 929
Dot.: Język Angielski na poziomie rozszerzonym- jak samodzielnie się przygotować?

Cytat:
Napisane przez Dreama Pokaż wiadomość
Odkopuję wątek. Mam pytanko, otóż zamierzam zdawać rozszerzenie z angielskiego, pisałam ostatnio próbną maturę i okazało się, że mam ogromne problemy z listeningami. Mógłby ktoś polecić książkę, w której byłoby mnóstwo zadań tego typu (na dość wysokim poziomie) z transkrypcjami nagrań/odpowiedziami?
Na innych zadaniach mi nie zależy, tylko na tych ze słuchaniem.
Będę wdzięczna za ewentualne sugestie
najlepsza książka, według mojego subiektywnego odczucia, przygotowująca do matury R z angielskiego to podręcznik - Matura Repetytorium, wyd. Express Publishing LINK twierdzisz, że zależy Ci tylko na słuchaniu - ciężko będzie znaleźć taką pozycję. tu masz za to kompleksowe podejście, ogrom zadań gramatycznych, pisanie, readingi no i oczywiście słuchanie - 2/3 zadania na każdy rozdział, rozdziałów jest 14. na tej książce opierałam moje przygotowania do matury w zeszłym roku (moja się troszkę różniła, ta jest nieco zmodyfikowana pod kątem nowej matury, wiadomo, nieco inne wymagania, ale generalnie prawie to samo) i bardzo, ale to bardzo mi pomogła zdać maturę na taki wynik, jaki chciałam uzyskać. to, co mogę Ci jeszcze polecić to Matura Companion <Egzamin ustny i pisemny - poziom rozszerzony, szara/srebrna okładka>, tego samego wydawnictwa tyle że jak na moje oko, zadania ze słuchania są tam nieco trudniejsze niż te na poziomie matury R - to może i dobrze, wydaje mi się, że lepiej ćwiczyć na trudniejszych materiałach. tylko tu może być problem z dostępnością, to już dość stara książka, układana jeszcze zgodnie ze standardami panującymi przed maturą 2008 (? - nie wiem czy dobrze pamiętam), szczególnie widoczne sa różnice w strukturze egzaminu ustnego. mimo że zależy Ci wyłącznie na słuchaniu, polecam porozglądać się za tą książką
__________________

...and never leave that till tomorrow which you can do today!
Zuzaa_21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-04, 11:08   #7
marysiayzx
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 1
Dot.: Język Angielski na poziomie rozszerzonym- jak samodzielnie się przygotować?

Longman jest ok, ale jeśli ktoś chce ćwiczyć rozmowy szkoła językowa będzie chyba lepszym sposobem. są tu jakieś dziewczyny z Katowice i mogą coś powiedzieć o szkole Elsinore? mają ciekawą metodę, ale nie wiem ile prawdy jest w skuteczności.
marysiayzx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-07-11, 12:22   #8
Beniak
Raczkowanie
 
Avatar Beniak
 
Zarejestrowany: 2017-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 181
Dot.: Język Angielski na poziomie rozszerzonym- jak samodzielnie się przygotować?

Ja samodzielnie przygotowałem się do matury rozszerzonej (w liceum miałem tylko "normalny" angielski, nie uczęszczałem na żadne korepetycje/kursy) i udało mi się napisać na 98%. Także jest to możliwe jeżeli posiada się już jakąś porządną "bazę", bo u mnie wyglądało to tak, że po prostu "zasymilowałem się z językiem", od 12 roku życia oglądałem kreskówki/anime/seriale po angielsku i dlatego mój angielski był raczej naturalny niż szkolny - swobodnie rozmawiałem po angielsku, swobodnie pisałem ale nie był to raczej taki stricte poprawny angielski. Praktycznie nie rozumiałem nic z gramatyki - czasy robiłem na czuja, tak jak mi się wydawało. Tak samo np. tryby warunkowe.

Zacząłem uczyć się w styczniu 2017. Używałem rozszerzonego repetytorium Longmana (od nauczycielki wyżebrałem odpowiedzi, więc jeżeli ktoś je potrzebuje to mogę się podzielić, bo książka jest przeznaczona do uczenia w klasie więc nie ma w sobie odpowiedzi) i mogę szczerze polecić to repetytorium Zadania są typowo maturalne, więc od razu można się oswoić z maturą, żeby na maturze żadne zadanie was nie zaskoczyło Szczerze mówiąc słownictwo olałem, głównie repetytorium używałem do czytanek/listeningu/zadań z gramatyki. Gramatyka jest czasami trochę pokrętnie wyjaśniona (w niezbyt prosty sposób) ale jest dużo przykładów więc można się domyślić albo po prostu poszukać w internecie bardziej prostszego wyjaśnienia Jest też dużo przykładów rozprawek/listów oficjalnych/artykułów, są wypisane wszystkie przydatne zwroty które można zastosować...

Jak dla mnie najważniejsze to "poczuć" język, żeby wszystko szło naturalnie, żeby nie było myśli "jaki czas użyć?". Ale do tego trzeba więcej czasu. W każdym razie zachęcam do odwiedzania anglojęzycznych stron związanych z waszymi zainteresowaniami i do udzielania się na nich. Będziecie dużo czytać i dużo pisać a nawet nie zdążycie zauważyć, że się uczycie.

Edytowane przez Beniak
Czas edycji: 2017-07-11 o 12:23
Beniak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-12, 11:29   #9
Unti01
Przyczajenie
 
Avatar Unti01
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 10
Dot.: Język Angielski na poziomie rozszerzonym- jak samodzielnie się przygotować?

Moim zdaniem samodzielne przygotowywanie się jest bardzo trudne. Warto postawić na wsparcie. Zresztą mówimy tutaj przecież o poziomie rozszerzonym.
__________________
Musiała zacisnąć zęby. Niektórzy po prostu nie mieli karnetu na „żyli długo i szczęśliwie", bez względu na to, co do siebie czuli.
Unti01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-19, 13:46   #10
aniamarkowska1982
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 1
Dot.: Język Angielski na poziomie rozszerzonym- jak samodzielnie się przygotować?

Ja nie potrafię uczyć się języków samodzielnie. Dla mnie nauka języka angielskiego jest mocno związana z kursami. Samodzielnie jedynie powtarzam sobie materiały i robię różne zadania, ale jednak na zajęciach możemy pogadać i lepiej dokształcić się w tym języku.

Edytowane przez Majka1503
Czas edycji: 2017-10-20 o 13:58 Powód: reklama
aniamarkowska1982 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-20, 10:24   #11
szmiiinka
Przyczajenie
 
Avatar szmiiinka
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 8
Dot.: Język Angielski na poziomie rozszerzonym- jak samodzielnie się przygotować?

ja zdawałam rozszerzony i oprócz normalnych zajęć w szkole zainwestowałam w korepetytorkę, tzw native speaker. Na maturze już nawet myślałam po angielsku! Ale babeczka pożyczyła mi ksiażki, po angielsku, na moim poziomie zaawansowania. I czytałam sobie jak normalne książki do snu, bo to były obyczajówki i kryminały z xxx. Świetna sprawa, bo wszystko jest się w stanie zrozumieć i po trochę przechodzisz z poziomu na poziom, nawet nie wiesz kiedy
__________________
Diamenty są najlepszymi przyjaciółmi kobiety...a nie, to wino

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2018-03-21 o 23:11 Powód: Reklama.
szmiiinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-08-29, 13:54   #12
monika_kaczmarek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 2
Dot.: Język Angielski na poziomie rozszerzonym- jak samodzielnie się przygotować?

Nie wiem czy dasz radę samodzielnie ogarnąć naukę języka angielskiego na poziomie rozszerzonym. Lepiej zapisz się na jakiś kurs , nauczyciele dokładniej Ci szybko wytłumaczą i będą sprawdzać błędy i poprawiać wymowę, jeśli coś źle będziesz mówić. Ja zapisałam się do szkoły Berlitz i nie żałuję. Są tam super nauczyciele, którzy dokładnie wszystko tłumaczą i poznałam tam fajne osoby, z którymi nawzajem się motywujemy do nauki. Mają dużo oddziałów w Polsce, więc sprawdź czy są w Twoim mieście.
monika_kaczmarek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-03, 10:11   #13
Heall
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-09
Wiadomości: 18
Dot.: Język Angielski na poziomie rozszerzonym- jak samodzielnie się przygotować?

Szczerze mówiąc ja matury rozszerzonej nie zdawałam, ALE u mnie językowo bardzo pomógł Netflix. Wszystko, co oglądam na Netflixie, oglądam z napisami angielskimi i zauważyłam sporą poprawę w rozumieniu ze słuchu, itd.

A z samego słuchania istnieje sporo ćwiczeń w sieci też. Myślę, że dobry podręcznik też by się przydał (wyżej są rekomendacje).

Ogólnie spróbuj się otoczyć językiem, wszystko, co robiłaś do tej pory w języku polskim - seriale, yt, jakiś research do szkoły - rób w języku ang.
Heall jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-02, 14:46   #14
JoannaHTQ
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 1
Dot.: Język Angielski na poziomie rozszerzonym- jak samodzielnie się przygotować?

Cześć!

Jeśli chodzi o temat matury z języka angielskiego oraz dobrego przygotowania się do niej, to polecam artykuł poniżej. Fajnie się czyta i jest dużo trafnych spostrzeżeń.

http://englishnavigator.pl/jak-zdac-...zne-wskazowki/
JoannaHTQ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-05, 23:28   #15
0f78e7ab4a87196fb8e6ee2746a5f35dfd845f1c_5ee6abf249ce5
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-12
Wiadomości: 5 508
Dot.: Język Angielski na poziomie rozszerzonym- jak samodzielnie się przygotować?

Są fajne kanały na yt, które pomagają w nauce angielskiego. Wszystko ładnie wytłumaczone. Dodatkowo dobry podręcznik i systematyczność oczywiście

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
0f78e7ab4a87196fb8e6ee2746a5f35dfd845f1c_5ee6abf249ce5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-22, 14:27   #16
urszula995
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-04
Lokalizacja: Wawer, Warszawa
Wiadomości: 2
Dot.: Język Angielski na poziomie rozszerzonym- jak samodzielnie się przygotować?

Trochę czasu minęło od tej Twojej matury, ale zawsze jest czas, by ewentualnie swoje wyniki poprawić. A nuż też przyda się innym to, co napiszę. Jestem Twoją rówieśniczką i pamiętam, że testy były w tamtym roku bardzo trudne.



Miałam poprawiać język angielski w tym roku, ale jak wiadomo, nie wiadomo kiedy te egzaminy w ogóle się odbędą. Na szczęście wynik, który otrzymałam nie jest zły, bo to aż 88% z rozszerzenia, a zawdzięczam to skrupulatnemu rozwiązywaniu testów z lat poprzednich. Jednocześnie korzystałam z korepetycji z p. Edytą z https://www.getreadystudio.pl/przygotowanie-do-matury/. Jednocześnie skupiałyśmy się zawsze na tym, by odpowiednio omówić podstawy gramatyczne. Nawet wzięłam teraz 2 konsultacje, o dziwo szkoła zapewnia każdemu lekcje zdalne i to już od połowy marca


Dla mnie gramatyka to był zawsze najtrudniejszy element . Do tego korzystałam z podręcznika "English Grammar in Use" - Raymonda Murphy'ego. Moim zdaniem to biblia jeżeli chodzi o język angielski i jego gramatykę.

Edytowane przez urszula995
Czas edycji: 2020-04-27 o 16:21
urszula995 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-04-22 14:27:10


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:23.