Pielęgnacja twarzy u mężczyzny, zaskórniki + "kaszka" - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-10-09, 16:35   #1
adek0909
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 6

Pielęgnacja twarzy u mężczyzny, zaskórniki + "kaszka"


Witam Bardzo prosze was o pomoc. Mam cerę chyba mieszaną czy normalną z dużą iloscia zaskórników szczególnie na nosie i czole a na policzkach i brodzie duzo tych jasnych małych pryszczy szczególnie widoczne sa one gdy sie ogolę na zero normalnie taka kaszka ja by :/
Ogólnie to zaczynam powoli wchodzic w świadome odżywianie jem coraz wiecej owoców i warzych oraz pije duzo wody mineralnej. Ale teraz przyszłą pora na moją twarz. Troche mi wstyd gdyz juz 26 lat a twarz jak u nastolatka... Polecicie mi coś do codziennego użytku co mogło by pomóc w walce z tymi niedoskonałościami + do zwyczajniej pielęgnacji? Coś w miare naturalnego i najlepiej z wyjasnieniem co i jak.
adek0909 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-14, 08:55   #2
de61b525ea9c27150559199fef5a08ffa7ef4799_5e45e32e63f12
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 503
Dot.: Pielęgnacja twarzy u mężczyzny, zaskórniki + "kaszka"

Cytat:
Napisane przez adek0909 Pokaż wiadomość
Witam Bardzo prosze was o pomoc. Mam cerę chyba mieszaną czy normalną z dużą iloscia zaskórników szczególnie na nosie i czole a na policzkach i brodzie duzo tych jasnych małych pryszczy szczególnie widoczne sa one gdy sie ogolę na zero normalnie taka kaszka ja by :/
Ogólnie to zaczynam powoli wchodzic w świadome odżywianie jem coraz wiecej owoców i warzych oraz pije duzo wody mineralnej. Ale teraz przyszłą pora na moją twarz. Troche mi wstyd gdyz juz 26 lat a twarz jak u nastolatka... Polecicie mi coś do codziennego użytku co mogło by pomóc w walce z tymi niedoskonałościami + do zwyczajniej pielęgnacji? Coś w miare naturalnego i najlepiej z wyjasnieniem co i jak.
Jak takie zmiany mają podłoże bakteryjne czy grzybicze (obie opcje całkiem możliwe, to nic nietypowego) to najbardziej pomóc może dermatolog a nie żadne kosmetyki, pielęgnacja. Warto skorzystać, bo jak dziesiąty kosmetyk z rzędu okaże się nieskuteczny, to już na takie niewypały wydasz więcej niż na leczenie u dermatologa , a i u dermatologa też czasu trochę zaoszczędzisz i nerwów
Co do bakterii, grzybków - one niekoniecznie muszą wynikać z zanieczyszczeń, braku higieny. Nawet częściej z nadmiaru higieny dobrze się czują na skórze. W skład naturalnej bariery ochronnej skóry, mikrobiomu, wchodzą różne bakterie i grzyby, one są na każdej ludzkiej skórze - mają tam być, taka natura, mają swoje zadania ochronne. To nie jest tak, że bakterie czy grzybki się skądś przynosi, zaraża nimi. One już są na miejscu. W pewnych sytuacjach mogą się poczuć mniej skrępowane, np. gdy się wyjałowi własną barierę ochronną nadmierną higieną, zasadowym mydłem, antybiotykami, kuracjami przeciwbakteryjnymi, przeciwtrądzikowymi. Pozostawia się wtedy więcej przestrzeni do życia dla bakterii wywołujących trądzik czy grzybków wywołujących łojotokowe zapalenie skóry. To jest coś, co sama bym chciała wiedzieć z kilkanaście lat wstecz zamiast bezsensownie rypać sobie skórę, nieświadomie pogarszając jej stan

Co do pogrubionego - to nie jest tak, że jak coś jest naturalne to działa lepiej. Albo że jest mniej szkodliwe. Ja tam preferuję, żeby moje kosmetyki były przede wszystkim skuteczne i bezpieczne - to czy są naturalne to ma dla mnie najmniejsze znaczenie.
de61b525ea9c27150559199fef5a08ffa7ef4799_5e45e32e63f12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-24, 11:36   #3
StaryPiernik
Raczkowanie
 
Avatar StaryPiernik
 
Zarejestrowany: 2019-08
Lokalizacja: Wadowice
Wiadomości: 72
Dot.: Pielęgnacja twarzy u mężczyzny, zaskórniki + "kaszka"

Co do lekarza to ja się zgadzam, ale co znowu do naturalnych to jednak... no raczej bym sie posprzeczała. To nie jest tak, że kosmetyki z "urozmaiconym" składem w sztuczne konserwanty itp są ble z samej zasady. Chodzi bardziej o to, że często maja tam właśnie sztuczne składniki, które mogą podrażniać, uczulać i czerwienić skórę
StaryPiernik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-24, 11:43   #4
de61b525ea9c27150559199fef5a08ffa7ef4799_5e45e32e63f12
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 503
Dot.: Pielęgnacja twarzy u mężczyzny, zaskórniki + "kaszka"

Cytat:
Napisane przez StaryPiernik Pokaż wiadomość
Co do lekarza to ja się zgadzam, ale co znowu do naturalnych to jednak... no raczej bym sie posprzeczała. To nie jest tak, że kosmetyki z "urozmaiconym" składem w sztuczne konserwanty itp są ble z samej zasady. Chodzi bardziej o to, że często maja tam właśnie sztuczne składniki, które mogą podrażniać, uczulać i czerwienić skórę
A naturalne tego nie potrafią robić?
I można się naciąć jeśli chodzi o "naturalne" konserwanty - są takie, które mogą być pozyskiwane z natury, ale zwyczajnie się tego nie robi ze względu na zbyt wysokie koszta. Te same konserwanty na masową skalę otrzymuje się w sposób syntetyczny. Ale producent nie musi tego mówić
de61b525ea9c27150559199fef5a08ffa7ef4799_5e45e32e63f12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-10-24 12:43:32


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:30.