Jak sobie radzić z egzemą - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-11-10, 22:52   #1
konatala
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 86

Jak sobie radzić z egzemą


od 3 lat pracuję w wakacje nad morzem pod koniec sierpnia zaczyna się pojawiać na dłoniach egzema, na wierzchu dłoni, na palcach i nawet między nimi. w tym roku wyszła mi nawet na nogach poniżej kolan.
Suche i czerwone miejsca nie wyglądają ładnie już nie mówiąc o tym, że strasznie to swędzi.
Byłam u dermatologa rok temu, przepisał mi maść która nie przynosiła spektakularnych efektów i po jakimś czasie egzema zniknęła. Aż do sierpnia gdy choroba nawróciła. Poszłam zatem po inną maść ale strasznie mnie po niej swędzą dłonie więc jej nie stosuje.
Kupiłam maść nagietkową w aptece i smaruje nią ręce i zakładam na noc bawełniane rękawiczki. Od tych maści od dermatologa robią mi się białe plamy na skorze a przy moich opalonych dłoniach bardzo to widac.

2 dni temu na skórze znów pojawiły się suche miejsca. Juz nie wiem jak to zwalczać i co z tym robić

Staram się nie myć naczyń, jak już to w rękawiczkach, moczyłam ręce w krochmalu z mąki ziemniaczanej, zawsze jak wychodzę z domu zakładam rękawiczki (noszę je już od października) bo jak mi zmarzną dłonie to mnie bolą i robią się czerwone. czasem spię w legginsach, żeby maść nie wytarła się w pościel w nocy

Jak ktoś ma jakąś radę na tę przypadłość to proszę o radę. wypróbuję każdy spoób
pozdrawiam
konatala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-11, 12:51   #2
Atropos01
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: gród Lubla
Wiadomości: 4
GG do Atropos01
Dot.: Jak sobie radzić z egzemą

Hej,to mój pierwszy post,ale kiedyś musi być ten pierwszy raz, a ponieważ też borykam się z egzemą, więc opisze swoje doświadczenia.
Około 3 lata temu stwierdzono u mnie egzemę. Początkowo było coraz gorzej, więc wizyty u dermatologa były częstsze, zapisywał mi coraz więcej maści (wszystkie sterydowe),a poprawy praktycznie nie było. Dodam, że jestem uczulona prawie na wszystko... W tamtym roku się zbuntowałam i postanowiłam wziąć się za siebie sama. Od roku nie przyjmuje żadnych leków-ani maści, ani tabletek, a z moją skórą wcale nie jest tak źle. I zmierzając do sedna, egz już piszę,co w tym kierunku robię.
Staram się jak najczęściej nawilżać skórę rąk (czasem egzema pojawia się na twarzy,brrr)Podobnie jak Ty, używam rękawiczek do wszelkich robót domowych, z tymże są to rękawiczki wyścielone w środku bawełną, nie takie totalnie gumowe (kupiłam bodajże w kerfurze za jakieś grosze Polecam także namaczanie rąk w lnie (lub siemieniu lnianym), który zmiękcza skórę. Wiadomo, nie daje to spektakularnych efektów, ale nie jest źle. I baardzo często (jeśli nie co noc) funduje sobie na dłonie 'maseczką kremową' (bardzo gruba warstwa kremu), ale nie nakładam na to rękawiczek, bo zauważyłam, że jednak bez nich jest lepiej. I polecam szczerze mój ostatni nabytek-maść Alantan Plus (bez recepty,jakoś około 7zł), która ma w składzie alantoinę. Po nocy z tą maścią ręce są naprawdę w dużo lepszym stanie

Przetestowałam już masę kremów, maści, więc jeśli chciałabyś powymieniać się opiniami,to chętnie, bo właściwie nikt nie zrozumie osoby z egzemą tak dobrze jak inna osoba z egzema

Edytowane przez Atropos01
Czas edycji: 2010-11-11 o 12:55
Atropos01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-11, 14:48   #3
konatala
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 86
Dot.: Jak sobie radzić z egzemą

ja kiedyś miałam maść mojej siostry był to Elocom. Było go trochę więc smarowałam, bardzo pomagał ale też jest ponoć na sterydach i bardzo wybielał skórę, ale teraz pani dermatolog nie chce mi go przepisać, bo jak u niej byłam to już się troche to zaleczylo i powiedziała ze teraz elocomem nie moge smarowac (jakby nie wiedziała ze za miesiąc czy dwa znów to wyjdzie i bym wtedy nie musiała latać do lekarza)

dostałam też kiedyś laticort to też dość dobra maść, tylko moje rece juz chyba się przyzwyczaiły do niej. Stosowałam też dermobazę ale to to w ogóle nie pomaga.

spróbuję tę maść o której mówiłaś, ja radzę na te mocne stany spróbować krochmal.
gotujesz litr wody, w pół szklance wody rozpuszczasz 2 łyżki mąki ziemniaczanej. jak woda sie zagoduje wlac mąkę i chwilę pogotować (tak jak kisiel) jak ostygnie to moczyć skórę. Po tym zabiegu skóra jest złagodzona i nie piecze.
konatala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-13, 20:39   #4
emma-e4
Wtajemniczenie
 
Avatar emma-e4
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Polska B
Wiadomości: 2 761
Dot.: Jak sobie radzić z egzemą

mam ten sam problem od lat, egzema pojawia po kontakcie z detergentami, niewypłukanym proszkiem czy płynem do prania, ewentualnie przy mocnym przesuszeniu skóry zimą przez powietrze z kaloryferów
parę dni temu dostałam też na twarzy, już schodzi ale wyglądałam okropnie, cała broda w czerwonych plamach, potem łuszczących się
jedyny sposób - unikać detergentów i nie dopuszczać do mocnego przesuszenia skóry
myję, piorę tylko w rękawicach, nie cierpię tego ale wiem że muszę
latem nie muszą tak dbać o nawilzenie skóry, ale zimą koniecznie regularne smarowanie
pomagają balsamy z duzą ilością naturalnych olejów - z migdałów, oliwek,makadamii itp oraz mocznikiem
a na ostry stan niestety nie mam sposobu, ewentualnie maść lub krem alantan, jedyne, które nie podrażniają wtedy
może też clobaza i o ile nie pomyliłam nazwy maść citobaza
też miałam zapisywane leki na sterydach ale nie chcę ich uzywać - skóra się przyzwyczaja i nie pomagają a wiem że to choroba na całe życie niestety
emma-e4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-19, 23:10   #5
konatala
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 86
Dot.: Jak sobie radzić z egzemą

wiecie co znalazlam na grupon oferte u mnie w szczecinie na cos takiego
http://rybka-kosmetolog.pl/
te rybki zluszczaja skore i pomagaja leczyc luszczyce, kupilam sobie taki seans za 20 zł byl na grupon normalnie 40zl. nie wiem co tam bedzie chyba peeleng stop, ale wloze sobie tez dlonie to mi moze oczyszcza z naskorka po egzemie
warto sprobowac i przy okazji moze byc fajna zabawa.
planuje isc tam dopiero na mikolajki z chlopakiem wiec napisze jak bede po
konatala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-05, 23:25   #6
marta_z_21
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 2
Dot.: Jak sobie radzić z egzemą

Witam
Od jakiegoś czasu też męczę się z egzemą tyle że dopiero dziś sie dowiedziałąm co to właściwie jest bo mój wcześniejszy dermatolog jakoś sie nie określił w sumie.
Dostałam jakieś maści natłuszczające a jeśli będzie stan zaostrzony to dostałam dodatkowo tabletki Amertil i maść Momarid może ktoś z Was używał ?
lub robił w tym kierunku jakieś badania a nie tylko leczenie objawowe ;/ ?
Dermatolog mi powiedział że mam unikać kotaktu z wodą, nie moczyć, nie używać detergentów itp tylko że niestety u mnie ciężko tego uniknąć ..
Uczę się w zawodzie masażysty, przed i po każdym masażu myje rece dodatkowo masuje na różnego typu oliwkach i balsamach.. Wiem że nie jest to zaraźliwe ale przez moją prace nie bede w stanie tego porządnie nawet wyleczyć..
Pytałąm się lekarza czy w tym kierunku moge zrobić jakieś badania, ale powiedział, że nie ale może coś mi podpowiecie
marta_z_21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-13, 23:03   #7
olinka123
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 143
Dot.: Jak sobie radzić z egzemą

konatala, Twój opis świetnie pasuje do mnie. Wiesz, co mi pomaga? Zwykła wazelina. Wiem, dziwnie to brzmi, ale pomogła mi bardzo. Dermatolog zapisała mi kiedys jakąś maść robioną własnie z wazeliną, kiedy mi się skończyła (nie miałam możliwości iść po kolejną receptę), stwierdziłam, że co mi szkodzi. Dodam, że rany miałam takie, że o chociaż minimalnym zgięciu palców, czy umyciu rąk nie było mowy. Smaruję wazeliną, zakładam bawełniane rękawiczki na noc, jak było bardzo źle to w dzień też. Już po pierwszej nocy były efekty. Po kilku nocach ręce się wyleczyły. Co prawda są jeszcze trochę czerwone, ale w porónaniu do tego co było to jest super. Teraz zapobiegawczo smaruję jak mi się przypomni. No i nie zapominam o kremie.

Miałam jeszcze takie coś do mycia rąk, bez zawartości mydła. Nie pamiętam nazwy, wiem że jest w aptece w takiej 'łezkowatej' butelce z niebieską etykietą. Jak mi sie przypomni to napiszę nazwę.
olinka123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-04-17, 17:01   #8
zapominajkaa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 74
Dot.: Jak sobie radzić z egzemą

Mi na łuszczycę pomogły dermokosmetyki dr michaels, a wiem że są stosowane także w przypadku leczenia egzemy (czytałam instrukcję) ale nie wiem jak z ich skutecznością w przypadku tej dolegliwości. W każdym razie jeśli pomagają tak jak na łuszczycę to warto sprawdzić.
zapominajkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-18, 13:07   #9
martysia83
Raczkowanie
 
Avatar martysia83
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 124
Dot.: Jak sobie radzić z egzemą

Cytat:
Napisane przez zapominajkaa Pokaż wiadomość
Mi na łuszczycę pomogły dermokosmetyki dr michaels, a wiem że są stosowane także w przypadku leczenia egzemy (czytałam instrukcję) ale nie wiem jak z ich skutecznością w przypadku tej dolegliwości. W każdym razie jeśli pomagają tak jak na łuszczycę to warto sprawdzić.
W przypadku AZS też działają, po zastosowaniu całkowicie zanikło swędzenie, skóra była nawilżona a czerwone plamy wyblakły.
__________________
Ułamek sekundy niech nie decyduje o moim patrzeniu na świat !
martysia83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-19, 16:12   #10
zapominajkaa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 74
Dot.: Jak sobie radzić z egzemą

No właśnie też tak myślałam, dzięki za informacje Martysia83.
zapominajkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-19, 16:43   #11
ziomaska
Recenzentka Miesiąca - Listopad 2016
 
Avatar ziomaska
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 288
Dot.: Jak sobie radzić z egzemą

Mi po wielu trudach i znojach pomogła mata do kąpieli bąbelkowa... Po 2 miesiącach nie ma śladu po chorobie
__________________
ziomaska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-08-14, 12:00   #12
Sylwia1819
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 4
Dot.: Jak sobie radzić z egzemą

Dziewczyny polecam kosmetyki z miodem Manuka. Używa się go nawet na rany, zamiast opatrunków i pomaga na egzemę. Co prawda kosmetyków z tym miodem jest niewiele. Ja korzystam z tych z miodem Manuka MGO250+. Linia nie jest zbyt rozbudowana - balsam od ciała, krem do rąk i do twarzy. Właściwie tylko tyle, ale starczy. Pomaga! Możecie w necie znaleźc sporo informacji dlaczego akurat ten miód, i co on daje. Działa też przy łuszczycy.
Sylwia1819 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-10, 12:38   #13
adelajda120
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 50
Dot.: Jak sobie radzić z egzemą

Jestem zainteresowana dyskusją więc odnowie temat
na rękach od jakiegoś czasu pojawiło mi ise zaczerwienienie, które się strasznie łuszczy , swedzi ... myslałam że to odparzenie od komputera bo sporo przy nim pracuję ( w miejscu gdzie dotykam dłonią mam ciepłe) ale lekarz rodzinny wczoraj mi powiedział, że to egzema.
Powiedział tylko że to trudne do wyleczenia, że to coś w rodzaju uczulenia ale trudno stwierdzić na co. Nie przekonuje mnie to za bardzo i wybiore sie pewnie jeszcze do dermatologa, ale chwilowo chciałabym się doradzić .
mam przepisana maść Bedikort G - sterydy z antybiotykiem jak wyczytałam i na razie pomaga ( zaczerwienienie nadal mam ale się nie łuszczy i po posmarowaniu nie swędzi przez pól dnia.
ale chciałam spytac czy na egzemę pomogą środki działające na uczulenia , np na łuszczycę i atopowe zapalenie skóry? Bo tak wnioskuje z waszych wypowiedzi ... Bo mam w domu taki dobry srodek na te rzeczy i tak myslę czy by mi nie pomógł bardziej, nie próbowałam jeszcze bo nie chce mieszać dwóch rzeczy ale może jak maść nie pomoże to bym spróbowała
jak myślicie?
adelajda120 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-24, 03:18   #14
Bysanda
Zadomowienie
 
Avatar Bysanda
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 1 353
Dot.: Jak sobie radzić z egzemą

Ja odstawiłam kosmetyki, ktorych uzywalam do tej pory i pomogł mi zel do mycia babydream+krem babydream, nic innego na dlonie nie aplikuje, a zmiana jest zauwazalna.
Bysanda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-26, 14:30   #15
shiva25
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 49
Dot.: Jak sobie radzić z egzemą

Czytałam że olejek migdałowy fajnie sprawdza się przy egzemie
niestety sama nie sprawdziłam
shiva25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-26, 11:10   #16
FlexiLyn
Rozeznanie
 
Avatar FlexiLyn
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 800
Dot.: Jak sobie radzić z egzemą

Ja sobie radzę na dwa sposoby. A właściwie w większości to radziłam, bo pierwszy działa świetnie i na długo.
Otóż:
1. Hirudoterapia - Tylko i wyłącznie za namową taty, kompletnie nie byłam przekonana, bo sam widok krwi działa na mnie osłabiająco Ale okazuje się, że pijawki wcale nie, i sam zabieg jest całkiem ok
Co więcej w moim przypadku, podziałały znakomicie. Znikło mi prawie wszystko, a dodatkowo zniknął ból głowy, który nawiedzał mnie czasami nawet codziennie. W tym, że należałoby taki zabieg co rok ponawiać. Koszt to jakieś 150zł za 3-4 pijawki.
2. Maść 999 Itch Relief Ointment Cream - na początku działała wspaniale. Smarowałam wieczorem - rano była czysta skóra. Ale potem za bardzo przyzwyczaiłam skórę do niej, i owszem pomaga, ale trwa to dłużej
FlexiLyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-14, 17:42   #17
imsuperhero
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 2
Talking Dot.: Jak sobie radzić z egzemą

Witam jestem tu nowa aczkolwiek problem egzemy znam bardzo dobrze .
zaczęło się w gimnazjum na nogach rękach odwiedziałam sporodermatologów , wykorzystałam wiele opakowan maści robionych z czym jedna mi pomogła , od tamtego czasu miałam spokój lecz w liceum problem powrócił tym razem masci te juz nie pomagały nie chciałam isc do lekarza bo uwazałam to za strate czasu , moja pani aptekarka poleciła mi masc ze sterydami "ELOCOM" smarowałam tylko miejsca chore na noc i POMGAŁO kiedy tylko czułam ze zaczyna mnie swedzic smarowałam wszysto ok ale od pol roku mecze sie z nia na dłoniach !!!! jakas masakra bo dłonie nie ukryjesz zreszta to wizytówka człowieka byłam zalamana wyglądały strasznie czerwone , popekane suche saczace sie rany spuchniete palce ( miałam tylko na 3 palcach) bolało i swędziało niemiłosiernie ! sarowałam elocom ale dawało to efekt na jakis czas potem wracalo sadziłam ze to po masi ze juz po prostu na mnie nie działa - załamałam sie wstydziłam sie swoich dłoni ukrywałam je jak tylko sie da ale w wakace jest to bardzo ciezkie - zaczełam czytac o tym bardzo duzo , i trafiłam na KREM MEDIDERM bardzo tani ale po 3 dniach stosowania go non stop cały czas miałam nakremowane dłonie dodatkowo piłam wode z algami i myłam w niej rece przestałam uzywac zapachowych szamponów i zeli pod prysznic zastapiłam je rzeczami BIAŁY JELEŃ ewentualnie EMOLIUM nie myje naczyn a jesli juz to w rekawiczkach i teraz moje dłonie wygladaja juz prawie normalnie - oczywiscie cały czas bede je kremowac i pic wode z algami POLECAAAAAAAM !!!!!
imsuperhero jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-16, 21:09   #18
Mirenna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 4
Dot.: Jak sobie radzić z egzemą

EGzema - A UCZULENIE NA BIAŁKO
u mnie egzema pojawila sie w miejscu ktore bylo przesuszone i pogarszal sie stan po zjedzeniu czegos z bialkiem mleka - serka, sernika, mleka itp. W pewnym momencie doszedl STRES i stan sie tak zaostrzyl ze dwa palce byly bardzo opuchniete, ranki w zgieciach palcow . na dodatek pojawily sie krostki - najtrudniejsza do wyleczenia egzema. bo jednoczesnie wysuszenie i jednoczesnie krostki z których po pęknięciu wyplywal płyn.

POMOGŁA MI BIOTYNA - z apteki, lek biotebal. ma najwyzszą dawke 5 mg biotyny w tabletce, ja lykalam na początku 5-6 tabletek prezz kilka pierwszych dni. zalecana jest jedna tabletka ale uznalam ze jestem trudnym przypadkiem (z tego co wiem to nie ma okreslonej dawki górnej biotyny ani dawki toksycznej). super efekty - zaczerwienienia i suchosc po prostu szybko znikaly. Z dnia na dzień widzialam różnice na lepsze.

CO WYWOLYWALO EGZEME
Dodatkowo obserwowalam siebie i zauwazylam ze krostek jest wiecej kiedy pije wiecej kawy, kakao albo jem czekolade. wiec ta egzema jest powiązana z alergią pokarmowa na kofeine i kakao w moim przypadku. oraz z gorącem - bo w czasie lata lub na wyjazdach letnich do cieplych krajow mialam pogorszsenie.

uzywam oczywiscie rekawiczek do mycia się i mycia naczyń, sprzatania. myję rece rzadziej niz kiedys i mniej gruntownie - trudno.

KREMY
z kremow polecam zwykla wazeline, spróbowałam zastosowalac zwykla pomadke zimową do ust na ręce i super mi pomogla, w przeciwienstwie do Emolium ktore mi pogarszalo stan - skóra robila się rozmiękła, bardziej czerwona i zaogniona. stosowalam tez zwykla oliwe - tez pomaga, ale wiecej jest problemow bo brudzi, ale mozna owinąć rękę papierową chusteczką na chwilę i można wytrzymac. Wazelina jednak lepsza.
Probowalam tez kremy Ahavy, z mineralam Morza Martwego, drogie ok 120 zł za dużą tubę kremu lub duze opakowanie balsamu. sa dostepne tylko w aptekach Superpharmu. Na początku mi troche pomagaly (stosowalam krem do rąk i balsam) ale jak mialam pogorszenie to juz nie dawały rady.

Podsumowując
  1. Sprawdz czy nie masz alergii na białko mleka - odstaw mleko, sery bialy, zółty, jogrut, kefir, sernik itp. po kilku dniach moze już byc pozytywny efekt o ile przyczyną jest alergia
  2. łyknij biotyne - super witamina na włosy skore paznokcie. Biotebal ma najwieksza dawke, sa inne produkty jako suplementy z kilka razy niższą dawką. dostepne w aptece
  3. zastanow sie czy nie jesz czegos przez ostatnie tygodnie, miesiace w duzych ilosciach czego do tej pory nie jadlas - w moim przypadku to bylo kakao i kofeina. po odstawieniu - super poprawa
Mirenna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-17, 10:43   #19
dragon33
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 2
Dot.: Jak sobie radzić z egzemą

Hej

Problem egzemy był u mnie spory od ponad roku, wysuszona skóra zarówno na twarzy jak i na nogach. Byłam u kilku dietetyków ale rezultaty były jedynie chwilowe.
Znajoma poleciła mi reishi (firmy yango)- preparat grzybowy który działa intensywnie na poprawę stanu zdrowia organizmu. Właściwie po kilku dniach minęło mi uciążliwe swędzenie nóg które występowało, a po tygodniu stan skóry bardzo się poprawił.
Wróciłam do zdrowia
dragon33 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-02-17, 15:09   #20
201605090949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 3 491
Dot.: Jak sobie radzić z egzemą

Ja poradziłem sobie w całkiem prosty sposób: probiotyk z Lactobacillus rhamnosus - produkuje on w jelitach sprzężony kwas linolowy, który korzystnie wpływa na choroby autoagresywne, w tym AZS. Do tego olej z wiesiołka ze względu na kwas gamma-linolenowy i tran ze względu na kwasy DHA i EPA. Poza tym kwas liponowy. No i generalnie właściwe odżywianie. Kiedyś nawet jakieś ''super kremy'' nie pomagały na moje egzemy, teraz mi wystarczy zwykły Nivea.
201605090949 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-27, 14:06   #21
JaWamPomoge
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 1
Dot.: Jak sobie radzić z egzemą

Witajcie, oczywiscie polecam to o czym pisali przede mna, szczególnie reishi oraz ten priobiotyk, ale podstawa jest kupno witaminy b7 , czyli H, czyli biotyny za mniej niz 10 zł w aptece, najlepiej firmy Zdrovit, masowo poprawia skórę, a jeśli dodamy do tego sporo kwasów omega 3 - najwiecej znajdziemy w nasionach lnu, ktory rowniez kupimy w cenie mniejszej niz 10zl w sklepach ekologicznych, wystarczy lyzka dziennie w polaczeniu z biotyna i problem z glowy...
JaWamPomoge jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-13, 09:06   #22
ruda045
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 3
Dot.: Jak sobie radzić z egzemą

Witajcie,
Równiez borykam się z problem egzemy i na pocztąku pragne zaznaczyć, że wszytskie kosmtyki, maście które posiadają w swoim składzie sterydy działają praktycznie w czasie, kiedy się je stosuje, także mogę jedynie odrobinę zaleczyć problem dlatego równiez jak polecma kremy o wielkiej zawartości nawilżenia np Mediderm ( kosztuje około 8 zł), wykonywanie wszelkich czynności domowych w rękawiczkach no i oczywiście odpowiednia dieta tj. dużo błonnika, mało ostrego jedzenia etc.

Pozdrawiam
ruda045 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-26, 17:56   #23
ilonka223
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 4
Dot.: Jak sobie radzić z egzemą

Warto również postarać się (o ile to możliwe) nie myć naczyń - skóra z egzemą wrażliwa jest na detergenty Teraz zaczyna się robić chłodno, więc dobrze jest założyć rękawiczki.
ilonka223 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-15, 03:58   #24
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Jak sobie radzić z egzemą

Tylko hydrokortyzon. Nic innego mi nigdy nie pomoglo.
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-15, 14:43   #25
Kama007
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 77
Dot.: Jak sobie radzić z egzemą

Wiadomo, że hydrokortyzon natychmiast działa ale ma niestety skutki uboczne. Wiem, że jak się stosuje odpowiednie emolienty i do mycia i do smarowania na stałe, nawet w okresie remisji, to udaje się znacznie ten okres wydłużać i rzadziej sięgać po sterydy.
Kama007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-15, 21:15   #26
hardcorepapaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2022-05
Wiadomości: 8
Dot.: Jak sobie radzić z egzemą

hej, na problemu skorne zawsze dobre jest odstawienie herbaty, kawy, mleka, napoi kolorowych i slodyczy i picie zagotowanej wody jeszcze cieplej. xxx

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2022-05-18 o 09:50 Powód: reklama
hardcorepapaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-05-15 21:15:53


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:10.