Memento dla fanek opalania-wszystko o bezpiecznym opalaniu! - Strona 15 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-03-22, 12:41   #421
samaraelf
Zakorzenienie
 
Avatar samaraelf
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: tam gdzie spadają anioły..
Wiadomości: 5 025
Dot.: Memento dla fanek opalania

a mnie sie wydaje ze latem to powinny dziewczyny chcoiaz troche byz brazowe... bo zimą mozna chodzic na solarium niby no ale po co?? zeby sie wyrozniac i wszyscy wskazywali na Ciebie palcem?? lepiej poczekac do lata ..tak zeby troche promienie sloneczne pomuskaly.. ja np uwielbiam sie opalac..ale robie tot ylko latem..bo gdybym nie chciala miec zmarszczek to bym musiala unikac slonca jak ognia, zdrowo sie odzywiac zyc na luzie i duzo sie ruszac...a dla mnei to jest niestety neiwykonalne.
__________________
(...)ten nigdy nie poczuje co to wiatr we włosach."



Szkoła
samaraelf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-22, 13:13   #422
maltusia87
Rozeznanie
 
Avatar maltusia87
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 657
Dot.: Memento dla fanek opalania

hej aj uważam że nie powinno się robic przegięć ani w jedna ani w drugą strone a zupełne unikanie słońca jest nie możliwe przecież nawet jeśli wyjdziemy z domu w upalny dzień tylko na 15 minut to i tak słońce działa na nasza skóre.
Powinno się stosowac kremy z filtrami i nie wylegiwać sie na słońcu tylko być w ciągłym ruchu.
ja na słoneczko musze uważać bo mam jasna cere i dużo znamion z tego tez powodu nigdy nie byłam w solarium i nie zamierzam tam chodzić .
Słyszałam taka opinie że solarium jest bardziej szkodliwe niz naturalne promienie słoneczne ale czy to prawdw nie wiem.
I jeszcze jedno nie wolno dopuscic do poparzen słonecznych bo to sprzyja rozwojowi czerniaka.
maltusia87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-09, 13:40   #423
cerisecerise
BAN stały
 
Avatar cerisecerise
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: brighton
Wiadomości: 1 387
Dot.: Memento dla fanek opalania

zupełnie przypadkiem odkryłam (najpierw na swoim facecie, potem na sobie), że posmarownia się przed opalaniem jakimiś mleczkiem typu "skóra muśnięta słońcem" (ja mam garniera summerbody, nawilżający lotion sun - kissed look) przyśpieszania opalanie!

co prawda facet wyglądał jak dorodna krewetka parę godzin po opalaniu, ale ja mam piękną brązową opaleniznę. po jednym dniu opalania się. a wiem, że po samym tylko używaniu mleczka nie była ona taka intensywna.
cerisecerise jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-10, 13:04   #424
elianka
Zakorzenienie
 
Avatar elianka
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 12 344
Dot.: Memento dla fanek opalania

hmm zobaczyłam to zdjęcie na początku i mowę mi odjęło... ja opalam się na słońcu jak mi się chce a żadko mi się chce, bo mi gorąco do solarium chodziłamw liceum namętnie... aż któregoś pieknego dnia spojrzałam w lustro i zobaczyłam ZMARSZCZKI!!!! przy oczach, na szyi, koło ust! miałam 19 lat i arozryczałam się z rozpaczy. Powiedziałam Stop solarium, doprowadziłam cerę do porządku dobrymi kremami i zabiegami u kosmetyczki, na szczęście zniszczenia nie były nieodwracalne.. teraz już nie chdzę na "solkę" tylko wcieram w siebi samoopalacze- i taniej i zdrowiej, chociaż mniej komfortowo... ale niestety, ma prawie czarne włosy i oczy (z natury) a skórę jak córka młynarza.. dziwnie to wygląda więc się opalam tubką samoopalacza.
__________________
Nigdy się nie dowiesz jak silna jesteś, dopóki siła nie będzie Twoim jednym wyborem.
elianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-17, 14:02   #425
Pauleena
Rozeznanie
 
Avatar Pauleena
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 847
Dot.: Memento dla fanek opalania

To zdjęcie, a raczej ta starsza kobieta na nim jest tragiczna. Widać, że jest to starsza osoba (np. po siwych włosach),a stara skóra jest podatniejsza na opalanie Mój świętej pamięci dziadziuś zawsze szybko się opalał gdy tylko słonko zaczynało przygrzewać... a mnie jakoś nie brało Tak to jest...
Co nie zmienia faktu, ze ta babcia wygląda jak potwór... przerażające
Pauleena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-19, 14:58   #426
Pavlinecka_21
Zakorzenienie
 
Avatar Pavlinecka_21
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: PodLasie albo i dalej
Wiadomości: 7 662
Dot.: Memento dla fanek opalania

A ja się tak zastanawiam, czy słońce jest naprawdę aż takie złe? Moja mama zawsze się opalała - nie fanatycznie, a rozsądnie - używała kremów z filtrem, wychodziła na słoneczko o odpowiedniej porze i nie spędzała tam całego dnia. Potem, kiedy pojawiły się solaria, od czasu do czasu również tam chodziła. Zawsze miała ładny, podkreślony lekką opalenizną kolor skóry. Teraz ma 48 lat i śliczną cerę, żadnch przebarwień, czy głebokich zmarszczek, ludzie się dziwią, że ma rzeczywiście tyle lat. I czy to nie jest w takim razie kwestia rozsądku z tą opalenizną? Myślę, że słonce to nie potwór, i odpowiednia pielęgnacja pozwoli nam w pełni korzystać z jego uroków, i nie skończyc jak babcia ze zdjęcia
Pavlinecka_21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-20, 11:54   #427
maltusia87
Rozeznanie
 
Avatar maltusia87
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 657
Dot.: Memento dla fanek opalania

Cytat:
Napisane przez Pavlinecka_21 Pokaż wiadomość
A ja się tak zastanawiam, czy słońce jest naprawdę aż takie złe? Moja mama zawsze się opalała - nie fanatycznie, a rozsądnie - używała kremów z filtrem, wychodziła na słoneczko o odpowiedniej porze i nie spędzała tam całego dnia. Potem, kiedy pojawiły się solaria, od czasu do czasu również tam chodziła. Zawsze miała ładny, podkreślony lekką opalenizną kolor skóry. Teraz ma 48 lat i śliczną cerę, żadnch przebarwień, czy głebokich zmarszczek, ludzie się dziwią, że ma rzeczywiście tyle lat. I czy to nie jest w takim razie kwestia rozsądku z tą opalenizną? Myślę, że słonce to nie potwór, i odpowiednia pielęgnacja pozwoli nam w pełni korzystać z jego uroków, i nie skończyc jak babcia ze zdjęcia
dokładnie przeciez zupełne rezygnacja ze słońca jest po prostu nie możliwa ale trzeba z niego korzystać z rozsądkiem
maltusia87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-04-21, 14:55   #428
kaasieńka
Przyczajenie
 
Avatar kaasieńka
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 7
Dot.: Memento dla fanek opalania

Sama od czasu do czasu korzystam z solarium, zwłaszcza zimą, żeby choć troszkę utrzymać letnią opaleniznę. Latem oczywiście ze słońcem też nie przesadzam, żeby nie było, ale lubię się wygrzać w słońcu (jestem zodiakalnym lwem ). Znam jednak osoby w moim wieku, które zdecydowanie przesadzają z solarium... Ich cera już teraz pozostawia wiele do życzenia... Same są mądrzejsze, że nic złego się przecież nie dzieje i wszystko będzie ok... Ciekawi mnie kiedy w końcu przejrzą na oczy. Pewnie wtedy, kiedy będzie już za późno ...
__________________
Gdy kobieta jest grzeszna, mężczyzna nie jest bez winy.
kaasieńka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-27, 19:40   #429
Tancerka Pl
Zadomowienie
 
Avatar Tancerka Pl
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Egipt ☼
Wiadomości: 1 769
Dot.: Memento dla fanek opalania

kaasieńka, witamy na forum! Widzę, że to Twój 1st post.

Ja kocham siebie taką, jaka jestem. A jestem strasznie blada zimą i delikatnie muśnięta słońcem latem. Leżenie plackiem mi nie odpowiada...
__________________
enjoy ur f*cking day
Tancerka Pl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-27, 20:03   #430
blackrose666
Raczkowanie
 
Avatar blackrose666
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: SwiEtochLowice k. katowic
Wiadomości: 35
Dot.: Memento dla fanek opalania

moim skromnym zdaniem jest to niezle foto-moto ale moje zdanie na temat opalani na sloneczku jak rowniez w solarium jest takie ze... wszystko z umiarem napewno jestem przeciwna lezeniu plackiem na plazy po uprzednium wysmarowaniu sie oliwka, olejem, ropa, benzyna...:/ mozna korzystac z kapieli slonecznych ale z rozsadkiem i napewno niz zrobimy sobie wiekszych szkod naszej skorze, ale musimy pamietac o filtrach i o tym zeby nie przecholowac a co do solarium to rowniez wszystko z umiarem
__________________
I can't control myself because I don't know how ...
blackrose666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-28, 16:26   #431
Tancerka Pl
Zadomowienie
 
Avatar Tancerka Pl
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Egipt ☼
Wiadomości: 1 769
Dot.: Memento dla fanek opalania

Kiedyś widziałam bardzo podobną panią na plaży. Mnóstwo takich jest na Florydzie. :/ Uważam, że to nie jest fotomontaż.
__________________
enjoy ur f*cking day
Tancerka Pl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-04-29, 10:58   #432
agataaaaa
Raczkowanie
 
Avatar agataaaaa
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Szwecja (polska)
Wiadomości: 44
Dot.: Memento dla fanek opalania

Cytat:
Napisane przez blackrose666 Pokaż wiadomość
moim skromnym zdaniem jest to niezle foto-moto ale moje zdanie na temat opalani na sloneczku jak rowniez w solarium jest takie ze... wszystko z umiarem napewno jestem przeciwna lezeniu plackiem na plazy po uprzednium wysmarowaniu sie oliwka, olejem, ropa, benzyna...:/ mozna korzystac z kapieli slonecznych ale z rozsadkiem i napewno niz zrobimy sobie wiekszych szkod naszej skorze, ale musimy pamietac o filtrach i o tym zeby nie przecholowac a co do solarium to rowniez wszystko z umiarem
O fuj!!!:/ OKROPIEŃSTWO!!!!!!
agataaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-29, 11:19   #433
Tancerka Pl
Zadomowienie
 
Avatar Tancerka Pl
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Egipt ☼
Wiadomości: 1 769
Dot.: Memento dla fanek opalania

__________________
enjoy ur f*cking day
Tancerka Pl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-29, 13:06   #434
blackrose666
Raczkowanie
 
Avatar blackrose666
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: SwiEtochLowice k. katowic
Wiadomości: 35
Dot.: Memento dla fanek opalania

Cytat:
Napisane przez agataaaaa Pokaż wiadomość
O fuj!!!:/ OKROPIEŃSTWO!!!!!!
co nazywasz okropienstwem??
__________________
I can't control myself because I don't know how ...
blackrose666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-30, 20:21   #435
kaczuszkaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 59
Dot.: Memento dla fanek opalania

Myślałam, że to jakiś worek
kaczuszkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-01, 06:26   #436
daisy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 204
Dot.: Memento dla fanek opalania

Dla mnie zdjęcie, to fotomontaż..

Ostatnio rozmawiałyśmy z koleżanką z pracy o solariach. Natchnęło nas na taki temat, ponieważ niedawno mojego TŻ-a siostra cioteczna dowiedziała się, że ma raka skóry - prawdopodobnie od solarium (często opalała się tam). Koleżanka twiedzi, że od solarium to niemożliwe, ponieważ nowsze łóżka są już bardzie technicznie zaawansowane i promienie nie działają tak groźnie na skórę, jak słońce. Ja również korzystam z solki ale robię to z umiarem, w miarę możliwości zaklejam czarne znamiona ale przecież powstają nowe .

Czekam na Wasze opinie
daisy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-01, 10:01   #437
d'ou vient le vent
Zakorzenienie
 
Avatar d'ou vient le vent
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 880
Dot.: Memento dla fanek opalania

Wspolczuje
Niestety Daisy - to zdjecie to nie fotomontaz.

A to ze na skorze powstaja nowe znamoina to wlasnie oznaka, iz skora broni sie przed opalaniem (ale nieskutecznie). Nie ma szans by solarium bylo zdrowsze - opalanie to mechanizm obronny skory na szkodliwy czynnik jakim sa promienie sloneczne. Gdyby nie szkodzilo, nie opalilabys sie. Nie ma tego jak porownac z krotkim spacerem kiedy jestes raz w sloneczku, raz w cieniu , ubrana i posmarowana kremem ochronnym.


Nat
__________________

Not all those who wander are lost.
MNIEJ CHEMII / NIE MARNUJ!
Legite aut Perite!
d'ou vient le vent jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-01, 14:51   #438
messinka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Polska Północna ;)
Wiadomości: 4 059
Wink Dot.: Memento dla fanek opalania

Hm .. a dla mnie to wszystko co piszecie jest troszkę śmieszne ; to zdjęcie - również.
Jeżeli ktoś, potrafi racjonalnie myśleć i wie jakie - negatywne skutki ma za sobą opalanie w solarium tudzież na słońcu - to na pewno nie zrobi sobie takiej szkody - jak ta Pani.
Ja , przyznam się szczerze sama chodzę raz na 2 tyg. do solarium i często opalam sie na 'naturalnym' słoneczku jeżeli jest to możliwe - oczywiście.
Robię to już od jakiegoś czasu i żadnych zmarszczek etc. na swoim ciele ,czy też twarzy nie zauważyłam. Sądzę ,że jeżeli osoba opalająca się za każdym razem po opalaniu nasmaruje swoje ciało obficie nawilżającym balsamem ,to na pewno żadnego problemu ze skórą ,cerą etc. mieć nie będzie : )
Chodzę na najsilniejsze lampy zawsze na 10 min. mimo to nie wyglądam jak skwarka ,chociaż mam ciemną karnację ,moja opalenizna jest raczej w kolorze złota ,a to dlatego ,że w solariach 'Ergoline' są dostępne specjalne balsamy ,które przeznaczone są do stosowania bezpośrednio przed jakąkolwiek sesją w solarium. Po opalanku w domu balsam z L'oreal Paris Body Expertise i wszystko gra.
Śmieszą mnie te Wasze stwierdzenia ,że lepiej być bladym - wiadomo każdy ma własne upodobania. Jednak ja - dla siebie i dla własnego dobrego samopoczucia wolę być jednak 'śniada' nie zapomninając jednak o prawidłowej pielęgnacji.
Pozdrawiam
messinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-01, 15:42   #439
d'ou vient le vent
Zakorzenienie
 
Avatar d'ou vient le vent
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 880
Dot.: Memento dla fanek opalania

Zapewniam cie Messinko, ze w wieku 16 lat raczej nie widzisz zmian, ktore jednak mimo tego w twojej skorze zachodza. Poza tym mloda skora dosc szybko sie regeneruje. Po 30-ce - rownia pochyla. Niejednego "rozsmieszysz" wtedy stanem swojej skory

Nat
__________________

Not all those who wander are lost.
MNIEJ CHEMII / NIE MARNUJ!
Legite aut Perite!
d'ou vient le vent jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-05-01, 20:41   #440
aga01
Zakorzenienie
 
Avatar aga01
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Rawa Maz./Łódź
Wiadomości: 4 621
Dot.: Memento dla fanek opalania

Cytat:
Napisane przez d'ou vient le vent Pokaż wiadomość
Zapewniam cie Messinko, ze w wieku 16 lat raczej nie widzisz zmian, ktore jednak mimo tego w twojej skorze zachodza. Poza tym mloda skora dosc szybko sie regeneruje. Po 30-ce - rownia pochyla. Niejednego "rozsmieszysz" wtedy stanem swojej skory

Nat
Podpisuję się 100% racji!
__________________
Żona z mężem w restauracji. Żona zamawia:
- Stek, pieczone ziemniaczki i lampkę wina...
- A warzywo? - pyta kelner.
- On? To samo co ja.
aga01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-02, 12:04   #441
helupa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 6
Dot.: Memento dla fanek opalania

o rety co z wami przecierz ta Pani ma ponad zapewne 70dyszek więc nie wiem czym tu sie dziwic bez opalenizny wyglada tak samo tylko nikt na to nie zaraca uwagi ..to starsza pani i ta sie wyglada niestety.. a co do opalania to wszystko jest dla ludzi ta Pani jest mocno opalona i to tyle moja mama całe życie sie opalała non stop brązowa i co jaKOŚ TAK NIE WYGLĄDA ..
helupa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-02, 20:01   #442
blackrose666
Raczkowanie
 
Avatar blackrose666
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: SwiEtochLowice k. katowic
Wiadomości: 35
Dot.: Memento dla fanek opalania

Cytat:
Napisane przez messinka Pokaż wiadomość
Hm .. a dla mnie to wszystko co piszecie jest troszkę śmieszne ; to zdjęcie - również.
Jeżeli ktoś, potrafi racjonalnie myśleć i wie jakie - negatywne skutki ma za sobą opalanie w solarium tudzież na słońcu - to na pewno nie zrobi sobie takiej szkody - jak ta Pani.
Ja , przyznam się szczerze sama chodzę raz na 2 tyg. do solarium i często opalam sie na 'naturalnym' słoneczku jeżeli jest to możliwe - oczywiście.
Robię to już od jakiegoś czasu i żadnych zmarszczek etc. na swoim ciele ,czy też twarzy nie zauważyłam. Sądzę ,że jeżeli osoba opalająca się za każdym razem po opalaniu nasmaruje swoje ciało obficie nawilżającym balsamem ,to na pewno żadnego problemu ze skórą ,cerą etc. mieć nie będzie : )
Chodzę na najsilniejsze lampy zawsze na 10 min. mimo to nie wyglądam jak skwarka ,chociaż mam ciemną karnację ,moja opalenizna jest raczej w kolorze złota ,a to dlatego ,że w solariach 'Ergoline' są dostępne specjalne balsamy ,które przeznaczone są do stosowania bezpośrednio przed jakąkolwiek sesją w solarium. Po opalanku w domu balsam z L'oreal Paris Body Expertise i wszystko gra.
Śmieszą mnie te Wasze stwierdzenia ,że lepiej być bladym - wiadomo każdy ma własne upodobania. Jednak ja - dla siebie i dla własnego dobrego samopoczucia wolę być jednak 'śniada' nie zapomninając jednak o prawidłowej pielęgnacji.
Pozdrawiam
podpisuje sie pod tym nie mozna przeginac w zadna strone jesli robi sie cos z rozsadkiem to nie narobi sie sobie szkod a zmarszczki i tak kazda z nas bedzie miec wiecej lub mniej w pewnym wieku wyglad juz nie ma takiego znaczenia.
__________________
I can't control myself because I don't know how ...
blackrose666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-02, 20:01   #443
blackrose666
Raczkowanie
 
Avatar blackrose666
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: SwiEtochLowice k. katowic
Wiadomości: 35
Dot.: Memento dla fanek opalania

Cytat:
Napisane przez messinka Pokaż wiadomość
Hm .. a dla mnie to wszystko co piszecie jest troszkę śmieszne ; to zdjęcie - również.
Jeżeli ktoś, potrafi racjonalnie myśleć i wie jakie - negatywne skutki ma za sobą opalanie w solarium tudzież na słońcu - to na pewno nie zrobi sobie takiej szkody - jak ta Pani.
Ja , przyznam się szczerze sama chodzę raz na 2 tyg. do solarium i często opalam sie na 'naturalnym' słoneczku jeżeli jest to możliwe - oczywiście.
Robię to już od jakiegoś czasu i żadnych zmarszczek etc. na swoim ciele ,czy też twarzy nie zauważyłam. Sądzę ,że jeżeli osoba opalająca się za każdym razem po opalaniu nasmaruje swoje ciało obficie nawilżającym balsamem ,to na pewno żadnego problemu ze skórą ,cerą etc. mieć nie będzie : )
Chodzę na najsilniejsze lampy zawsze na 10 min. mimo to nie wyglądam jak skwarka ,chociaż mam ciemną karnację ,moja opalenizna jest raczej w kolorze złota ,a to dlatego ,że w solariach 'Ergoline' są dostępne specjalne balsamy ,które przeznaczone są do stosowania bezpośrednio przed jakąkolwiek sesją w solarium. Po opalanku w domu balsam z L'oreal Paris Body Expertise i wszystko gra.
Śmieszą mnie te Wasze stwierdzenia ,że lepiej być bladym - wiadomo każdy ma własne upodobania. Jednak ja - dla siebie i dla własnego dobrego samopoczucia wolę być jednak 'śniada' nie zapomninając jednak o prawidłowej pielęgnacji.
Pozdrawiam
podpisuje sie pod tym nie mozna przeginac w zadna strone jesli robi sie cos z rozsadkiem to nie narobi sie sobie szkod a zmarszczki i tak kazda z nas bedzie miec wiecej lub mniej w pewnym wieku wyglad juz nie ma takiego znaczenia.
__________________
I can't control myself because I don't know how ...
blackrose666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-04, 22:19   #444
messinka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Polska Północna ;)
Wiadomości: 4 059
Dot.: Memento dla fanek opalania

Cytat:
Napisane przez d'ou vient le vent Pokaż wiadomość
Zapewniam cie Messinko, ze w wieku 16 lat raczej nie widzisz zmian, ktore jednak mimo tego w twojej skorze zachodza. Poza tym mloda skora dosc szybko sie regeneruje. Po 30-ce - rownia pochyla. Niejednego "rozsmieszysz" wtedy stanem swojej skory

Nat

Rozumiem oczywiście i popieram ; )
Aczkolwiek sądzę ,że osoby ,które potrafią w granicach rozsądku korzystać z solarium w przyszłości nie będą miały jakichś większych kłopotów ze skórą.
Masz rację ,z tym ,że młoda skóra zdecydowanie szybciej się regeneruje niż ta - starsza ,natomiast jeżeli już od teraz systematycznie ,po każdej sesji w solarium będziemy stosować balsamy ,to w przyszłości na pewno wspomniane zmarszczki etc. będą występowały w mniejszym stopniu.
Twierdzę tak ,bo mam koleżankę [ przykład z życia wzięty ] ,która w wieku 16 lat chodziła na solarium [ podobnie jak ja ] chociaż wtedy jeszcze nie były tak popularne , teraz ma 24 i pracuje w solarium i nie widzę żadnych uszczerbków na jej skórze ... tak wiem wyjdzie to w przyszłości ,ale dalej upieram się przy tym ,że kosmetyki są po to ,aby niektóre rzeczy 'zakryć' więc balsamy nawilżające wg. mnie spiszą się ; )
P.S Nie sądzę ,aby wtedy ,kiedy będę miała 30 lat kogokolwiek rozśmieszył wygląd mojej skóry ; ) to taka mała dygresja ode mnie - gdyż te Twoje słowa odebrałam jako małą złośliwość.
No nic ... ; )
messinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-04, 22:30   #445
d'ou vient le vent
Zakorzenienie
 
Avatar d'ou vient le vent
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 880
Dot.: Memento dla fanek opalania

Cytat:
Napisane przez messinka Pokaż wiadomość
Rozumiem oczywiście i popieram ; )
Aczkolwiek sądzę ,że osoby ,które potrafią w granicach rozsądku korzystać z solarium w przyszłości nie będą miały jakichś większych kłopotów ze skórą.
Masz rację ,z tym ,że młoda skóra zdecydowanie szybciej się regeneruje niż ta - starsza ,natomiast jeżeli już od teraz systematycznie ,po każdej sesji w solarium będziemy stosować balsamy ,to w przyszłości na pewno wspomniane zmarszczki etc. będą występowały w mniejszym stopniu.
Twierdzę tak ,bo mam koleżankę [ przykład z życia wzięty ] ,która w wieku 16 lat chodziła na solarium [ podobnie jak ja ] chociaż wtedy jeszcze nie były tak popularne , teraz ma 24 i pracuje w solarium i nie widzę żadnych uszczerbków na jej skórze ... tak wiem wyjdzie to w przyszłości ,ale dalej upieram się przy tym ,że kosmetyki są po to ,aby niektóre rzeczy 'zakryć' więc balsamy nawilżające wg. mnie spiszą się ; )
P.S Nie sądzę ,aby wtedy ,kiedy będę miała 30 lat kogokolwiek rozśmieszył wygląd mojej skóry ; ) to taka mała dygresja ode mnie - gdyż te Twoje słowa odebrałam jako małą złośliwość.
No nic ... ; )
Wiesz ile wynosi "zdrowa" dawka solarium?
28 minut NA ROK! I nie dziwie sie ze popierasz solarke skoro na tym zarabiasz <- sorr, zle doczytalam i wyszlo mi ze TY pracujesz nie kolezanka. Anyways wystarczy pogadac z pierwszym lepszym wlascicielem solarium, zeby wybil komukolwiek z glowy mysli o szkodliwosci solarki.

A o stanie skory pogadamy za 10 lat.

Nat
__________________

Not all those who wander are lost.
MNIEJ CHEMII / NIE MARNUJ!
Legite aut Perite!

Edytowane przez d'ou vient le vent
Czas edycji: 2007-05-04 o 22:36 Powód: edyta
d'ou vient le vent jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-05, 11:10   #446
Karolina_Ka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3
Dot.: Memento dla fanek opalania

Ja chodzę na solarium dosyć często bo co drugi dzień 12 minut i to od około roku. Nie zauważyłam żadnych jakichkolwiek negatywnych skutków. A wręcz odwrotnie przez to bardziej dam o swoją skórę. Muszę pamiętać o dobrym nawilżeniu skóry używam tylko dobrych kosmetyków. Zgodzę się, że za parę lat na pewno odczuję jakieś skutki tak częstego korzystania z solarium ale która z was nie będzie miała zmarszczek???prędzej czy później wszystkie je będziemy mieć nawet te upiornie białe. I jeszcze jedno dziewczyny na zmarszczki mają wpływ przede wszystkim geny a takie rzeczy jak solarium , słońce itd.

PS. nie krytykujcie i nie przekonujcie na forum takich wypowiedzi jak moja bo każda z dziewczyn lubiąca opaleniznę zdaje sobie sprawę z późniejszych skutków ubocznych i nie musicie ich uświadamiać!!!! Jednemu podoba się opalona skóra innym nie kwesta gustu a o gustach się nie dyskutuje.
Karolina_Ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-05, 11:45   #447
d'ou vient le vent
Zakorzenienie
 
Avatar d'ou vient le vent
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 880
Dot.: Memento dla fanek opalania

Jak dla mnie to sie nawet moga ludzie na patelni smazyc na oleju silnikowym - jedyne czego nie cierpie to propagowanie glupoty i twierdzenia, ze opalanie i solarium nie szkodzi i zaprzeczanie dosc oczywistym faktom udowodnionym w wielu pracach naukowych. To ze zmian nie widac nie znaczy, ze ich nie ma.
Owszem masz racje, ze wszystki kiedys bedziemy mial zmarszczki i sporo zalezy od dobrych genow ale po co sobie tych zmarszczek dokladac? Po co dodatkowo niszczyc skore? Lubisz opalenizne - sa rozniaste samoopalacze i pudry brazujace, do wyboru do koloru, i bardzo wiele z nich nie daje "pomaranczowej" opalenizny tylko ladny braz.

Nat
__________________

Not all those who wander are lost.
MNIEJ CHEMII / NIE MARNUJ!
Legite aut Perite!
d'ou vient le vent jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-05, 11:47   #448
ewwelinaa89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 97
GG do ewwelinaa89
Dot.: Memento dla fanek opalania

Brązowa dziś i gładka jutro Samoopalacz+krem z filtrem; pudry brązujące itd.
__________________



Happy!

ewwelinaa89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-05, 15:09   #449
Freyaa
Przyczajenie
 
Avatar Freyaa
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 5
GG do Freyaa
Dot.: Memento dla fanek opalania

tagiczne zdjęcie...;/ nie wyobrazam sobie jak można sie do takiego stanu dopuścić, wydaj emi sie ż eto jest tak z jedzeniem jak sie mam z nim problem tyje się i tyje, a i z opalaniem to chyba też jest podobnie, takie odnosze wrazenie
Freyaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-05, 15:34   #450
messinka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Polska Północna ;)
Wiadomości: 4 059
Dot.: Memento dla fanek opalania

Cytat:
Napisane przez d'ou vient le vent Pokaż wiadomość
Jak dla mnie to sie nawet moga ludzie na patelni smazyc na oleju silnikowym - jedyne czego nie cierpie to propagowanie glupoty i twierdzenia, ze opalanie i solarium nie szkodzi i zaprzeczanie dosc oczywistym faktom udowodnionym w wielu pracach naukowych. To ze zmian nie widac nie znaczy, ze ich nie ma.
Owszem masz racje, ze wszystki kiedys bedziemy mial zmarszczki i sporo zalezy od dobrych genow ale po co sobie tych zmarszczek dokladac? Po co dodatkowo niszczyc skore? Lubisz opalenizne - sa rozniaste samoopalacze i pudry brazujace, do wyboru do koloru, i bardzo wiele z nich nie daje "pomaranczowej" opalenizny tylko ladny braz.

Nat
Nie wiem czy te słowa również kierowane są do mojej osoby ,ale zaryzykuję ; ) ja osobiście sądzę ,że zmiany i jakieś tam skutki uboczne są na pewno natomiast tak jak pisałam można w jakiś sposób je zmniejszyć.
A co do tych samoopalaczy to też jest to trochę kłopotliwe ,bo ciężko je nakładać równomiernie,no ale jeżeli ktoś jest precyzyjny i potrafi to zrobić to jak najbardziej ,no i to przede wszystkim nie niszczy skóry ... tylko teraz pytanie co zrobić jak jest gorąco ,jesteśmy posmarowani samoopalaczem ,a tu zonk i złapie Nas deszcz ? trochę kłopotliwa sytuacja. Sama mam kolegę [ eghm ] który używa samoopalaczy i niestety widziałam kropki na Jego skórze ,które wynikały ze złego rozsmarowania ,trochę nieprzyjemny widok no ,ale cóż ; ) burzliwa dyskusja się zaczęła ,w każdym razie podsumuję ;
według mnie ;
samoopalacze - jak najbardziej jeżeli potrafimy je db. rozsmarować, nałożyć etc.
pudry brązujące - hm ? zatykają pory i niszczą skórę ; ) no ,ale jeżeli ktoś lubi mieć maskę na twarzy , bo niestety ,ale pudry dają taki efekt ; )
solarium - jak najbardziej , w GRANICACH rozsądku ...

to chyba na tyle ; )
messinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-10-03 12:25:44


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:33.