Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II - Strona 118 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Pokaż wyniki sondy: Macie jakieś sprawdzone podkłady i pudry?
Pokłady? 17 80,95%
Pudry? 8 38,10%
Sonda wielokrotnego wyboru Głosujący: 21. Nie możesz głosować w tej sondzie

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-04-24, 21:24   #3511
AniaTaAnia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 4
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

Super krem do cery naczyniowej ma marka Synesis (chyba po prostu nazywa się spf 25) tylko minusem jest cena - teraz ok 300 zł, jeszcze rok temu 120 kosztował. poleciłam go kuzynce, która ma niezwykłe problemy z cerą (mega rumień i na wszystko alergia) i super go chwali, mówi że fajnie rozjaśnia rumień.

---------- Dopisano o 20:22 ---------- Poprzedni post napisano o 20:17 ----------

jak chcesz coś o naturalnym wyglądzie a jednocześnie dobrze kryjącego i trwałego to polecam Manhatan (takie w czarnych opakowaniach, zawiera silikon przez co skóra jest super wygładzona, koszt ok 25-30 zł w "naturze", może być trochę ciężkawy na upały lecz na wyjścia super się sprawdza, lub też Lirene matt (szare opakowania z pompką)

---------- Dopisano o 20:24 ---------- Poprzedni post napisano o 20:22 ----------

a ja Was też drogie dziewczyny proszę o przysługę... zbieram dane do pracy mgr - więc czy mogłybyście wypełnić mi króciutką ankietką? to tylko 5 pytań oczywiście anonimowo -----> http://www.ankietka.pl/ankieta/18548...smetyczne.html

Edytowane przez AniaTaAnia
Czas edycji: 2015-04-24 o 21:19
AniaTaAnia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-25, 00:03   #3512
OlaM
Zakorzenienie
 
Avatar OlaM
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 9 267
Dot.: Żaden podkład mi nie pasuję!

Cytat:
Napisane przez jus10 Pokaż wiadomość
mam cerę jasną z piegami, używałąm kremów bb, podkładów kryjących, matujących, kremów tonujących. i wszystkie źle wyglądają na mojej buzi, tak samo pudry... może jeszcze nie trafiłam na odpowiedni dla mojej twarzy. szukam natępnego do wypróbowania. może dostanę jakieś propozycje?
Jak chcesz propozycje, to może najpierw określ rodzaj cery i sprecyzuj oczekiwania wobec podkładu
OlaM jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-25, 14:13   #3513
Olciak13
Raczkowanie
 
Avatar Olciak13
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 30
GG do Olciak13
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

Dziewczyny ktory podklad do cery mieszanej bedzie najlepszy? Mam na oku: maybelline affinimat, rimmel lasting finish i rimmel lasting finish nude. Ktory wedlug Was do cery mieszanej bedzie najlepszy? Z gory dziekuje
Olciak13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-25, 16:27   #3514
OlaProchu
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 4
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

Wiem, że pewnie wiele z Was pytało o ten pokład, ale potrzebuję szybkiej porady. Właśnie robię zakupy w necie i zastanawiam się, czy ten [bourjois-healthy-mix-podklad-owocowy] podkład jest odpowiedni do suchej cery z problemami skórnymi (ale na lato). A może lepiej wybrać sławny Revlon? No i która wersja jest lepsza, żelowa czy podstawowa?

Edytowane przez OlaM
Czas edycji: 2015-04-26 o 17:22 Powód: reklama w linku
OlaProchu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-25, 16:38   #3515
Ilike_it
Zakorzenienie
 
Avatar Ilike_it
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 14 545
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez gosiaczek82 Pokaż wiadomość
Infallible 24-Matte jest rewelacyjny jeśli chodzi o zmatowienie twarzy. Mimo, że jego konsystencja wydaje się być lekka na twarzy natychmiast daje mocno pudrowy i "suchy" efekt bez błysku i klejenia. Jest to najmocniej matujący podkład jaki znam, do tego daje cudowny efekt gładkiej i aksamitnej cery - aż przyjemnie dotykać twarzy. Wymaga jednak porządnego nawilżenia bo lubi podkreślać suche skórki. Poza tym nie jest aż tak rewelacyjnie kryjący. Jednak dla osób z nadprodukcją sebum będzie idealny.
Co do Bourjois 123 to nie polecam jeśli ktoś ma więcej rzeczy do ukrycia. Na początku niby rewelacyjnie kryje, ma też ładne kolorki wpadające w żółte odcienie, ale potrafi stworzyć niezłą maskę, a poza tym z czasem schodzi z twarzy nierównomiernie jak chyba większość podkładów Bourjois, które rano prezentują się cudownie ale po paru godzinach efekt znika.
Kurcze, na płaskim macie mi nie zależy
Bourjois miałam FP i wyglądał nawet dobrze przez 5h. To zdecydowanie za mało.
__________________

matura 2014
2.09.14 - prawo jazdy
studentka


blog
Ilike_it jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-25, 16:52   #3516
creatives
Zadomowienie
 
Avatar creatives
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 1 673
GG do creatives
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

Dziewczyny, a czy jakiś podkład z Bell sprawdzi się dla skóry wymagającej średniego krycia, ale raczej trwałości i matu? Z błyszczeniem ewentualnie poradzę sobie pudrem, ale inne podkłady szybko mi się ścierały, żeby nie powiedzieć spływały.
__________________
instagram

01.05.2013 - włosomaniaczę

lubię czytać 88/52

creatives jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-25, 16:59   #3517
Loyd
Zakorzenienie
 
Avatar Loyd
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Siedzę na walizkach
Wiadomości: 10 175
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez OlaProchu Pokaż wiadomość
Wiem, że pewnie wiele z Was pytało o ten pokład, ale potrzebuję szybkiej porady. Właśnie robię zakupy w necie i zastanawiam się, czy ten [bourjois-healthy-mix-podklad-owocowy] podkład jest odpowiedni do suchej cery z problemami skórnymi (ale na lato). A może lepiej wybrać sławny Revlon? No i która wersja jest lepsza, żelowa czy podstawowa?
Przy suchej cerze revlon sobie bym odpuściła. Jest dość ciężki i ma wysoko w składzie alkohol co może pogłębić uczuciesuchości. Wydaje mi się że na lato też odrobinę ciężkawy.
Healthy mix wydaje mi się fajnym rozwiązaniem. Wcale źle nie kryje .... Chyba że ma się skórę w bardzo złej kondycji , to musisz sama ocenić. Krycie ma moim zdaniem dokładnie średnie. Nie powinien przesuszać. Nie jest jak koleżanka wyżej napisała też bardzo długotrwały ALE mi na cerze mieszanej ( w takim okresie dla mojej cery go stosowałam) trzymał się około 8 h , lekko go pudrowałam mineralnym mac - iem lub meteorytami.

---------- Dopisano o 16:59 ---------- Poprzedni post napisano o 16:58 ----------

Cytat:
Napisane przez creatives Pokaż wiadomość
Dziewczyny, a czy jakiś podkład z Bell sprawdzi się dla skóry wymagającej średniego krycia, ale raczej trwałości i matu? Z błyszczeniem ewentualnie poradzę sobie pudrem, ale inne podkłady szybko mi się ścierały, żeby nie powiedzieć spływały.
Może jakaś lekka baza by po ogła?
__________________
!!!!!!!!!!!!!

Hej!!! Chętnie wymienie podkład la mer soft longwear w odcieniu cream ( nadal mam paragon) na shiseido synchro lub synchro glow.

Edytowane przez OlaM
Czas edycji: 2015-04-26 o 17:26 Powód: Usunięcie linka z treści cytowanej wiadomości
Loyd jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-04-25, 17:01   #3518
creatives
Zadomowienie
 
Avatar creatives
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 1 673
GG do creatives
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez Loyd Pokaż wiadomość

Może jakaś lekka baza by po ogła?
Używałam bazy z Eveline, ale miałam wrażenie, że skóra mi się pod nią "dusi".
__________________
instagram

01.05.2013 - włosomaniaczę

lubię czytać 88/52

creatives jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-25, 17:04   #3519
Loyd
Zakorzenienie
 
Avatar Loyd
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Siedzę na walizkach
Wiadomości: 10 175
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

Ja mam tak po bazach silikonowych.. Nie tylko mam wrażenie ale i tak było bo owocowało wysypem. Bazy bez silikonów( clarins , estee lauder ) dają radę.
Warto też sprawdzić swój krem. Miałam dłuższy czas problem z trzymaniem się podkładu na twarzy. Od kiedy pod makijaż przestalam kłaść krem a zaczęłam serum ( Alterra ma taniutkie a b.dobre) problem zniknął.
Jakiego kremu używasz? Może być tak że nie jest to wina podkładu..
__________________
!!!!!!!!!!!!!

Hej!!! Chętnie wymienie podkład la mer soft longwear w odcieniu cream ( nadal mam paragon) na shiseido synchro lub synchro glow.
Loyd jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-25, 17:07   #3520
creatives
Zadomowienie
 
Avatar creatives
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 1 673
GG do creatives
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez Loyd Pokaż wiadomość
Ja mam tak po bazach silikonowych.. Nie tylko mam wrażenie ale i tak było bo owocowało wysypem. Bazy bez silikonów( clarins , estee lauder ) dają radę.
Warto też sprawdzić swój krem. Miałam dłuższy czas problem z trzymaniem się podkładu na twarzy. Od kiedy pod makijaż przestalam kłaść krem a zaczęłam serum ( Alterra ma taniutkie a b.dobre) problem zniknął.
Jakiego kremu używasz? Może być tak że nie jest to wina podkładu..
Fakt, baza była silikonowa, ale bazy, o których piszesz chyba nie są na moją kieszeń
Wcześniej pod te podkłady używałam chyba kremu Nivea Aqua Sensation, lekki był, dobrze się wchłaniał, więc nie wiem, czy miał wpływ na podkład.
__________________
instagram

01.05.2013 - włosomaniaczę

lubię czytać 88/52

creatives jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-25, 17:11   #3521
Loyd
Zakorzenienie
 
Avatar Loyd
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Siedzę na walizkach
Wiadomości: 10 175
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez creatives Pokaż wiadomość
Fakt, baza była silikonowa, ale bazy, o których piszesz chyba nie są na moją kieszeń
Wcześniej pod te podkłady używałam chyba kremu Nivea Aqua Sensation, lekki był, dobrze się wchłaniał, więc nie wiem, czy miał wpływ na podkład.
Z tańszych podkładów skin balance bardzo mi sie podobał
Fajnie się trzyma, wygląda dość naturalnie jeśli dobrze go "oklepać"() paluszkami. Z bell niestety nie miałam nigdy podkładu ale może ktoś się wypowie ))
__________________
!!!!!!!!!!!!!

Hej!!! Chętnie wymienie podkład la mer soft longwear w odcieniu cream ( nadal mam paragon) na shiseido synchro lub synchro glow.
Loyd jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-04-25, 17:12   #3522
creatives
Zadomowienie
 
Avatar creatives
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 1 673
GG do creatives
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez Loyd Pokaż wiadomość
Z tańszych podkładów skin balance bardzo mi sie podobał
Fajnie się trzyma, wygląda dość naturalnie jeśli dobrze go "oklepać"() paluszkami. Z bell niestety nie miałam nigdy podkładu ale może ktoś się wypowie ))
To pooglądam sobie jakieś opinie i zdjęcia, dzięki
__________________
instagram

01.05.2013 - włosomaniaczę

lubię czytać 88/52

creatives jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-25, 20:08   #3523
lilka146
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 2
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

Mam pytanie, jeżeli się powtarzam to przepraszam

Czym się różni Rimmel Lasting Finish w opakowaniu z pompką od tego w tubce ?
lilka146 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-26, 12:30   #3524
niegramatyczna
Raczkowanie
 
Avatar niegramatyczna
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 338
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez creatives Pokaż wiadomość
Dziewczyny, a czy jakiś podkład z Bell sprawdzi się dla skóry wymagającej średniego krycia, ale raczej trwałości i matu? Z błyszczeniem ewentualnie poradzę sobie pudrem, ale inne podkłady szybko mi się ścierały, żeby nie powiedzieć spływały.
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,6...erfection.html właśnie kończę opakowanie tego podkładu i muszę powiedzieć, że jak na tak śmieszną cenę to jest to całkiem niezły podkład. Wygląda przepięknie na skórze (efekt porównywałabym do Gosha Xceptional Wear), jak da mu się kilka minut to zastyga, nie daje efektu matu, ale ładnie rozświetlonej satyny, dobrze współpracuje z pędzlem i kremami. Ogólnie wart spróbowania, ale jeden minus - ciemnieje. Mam najjaśniejszy odcień, który mimo iż początkowo jest jasnym beżykiem, tak później trochę ciemnieje w ciepłe, pomarańczowe tony (ale bez większych tragedii!). Efekt piękny, do 10h się utrzyma, ale trzeba go przypudrować co najmniej raz po kilku godzinach.

Cytat:
Mam pytanie, jeżeli się powtarzam to przepraszam

Czym się różni Rimmel Lasting Finish w opakowaniu z pompką od tego w tubce ?
Tak, powtarzasz się. Temat był wałkowany na wątku w promocjach -40% przez kilka stron.
Wersja w tubce jest lżejsza i ma średnie krycie, wygląda naturalniej na skórze. Wersja w szklanym opakowaniu z pompką ma mocne krycie, które można stopniować do bardzo mocnego, ma ciemniejszą gamę kolorystyczną. Oba podkłady są wytrzymałe i delikatnie ciemnieją (max pół tonu).
niegramatyczna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-26, 12:38   #3525
creatives
Zadomowienie
 
Avatar creatives
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 1 673
GG do creatives
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez niegramatyczna Pokaż wiadomość
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,6...erfection.html właśnie kończę opakowanie tego podkładu i muszę powiedzieć, że jak na tak śmieszną cenę to jest to całkiem niezły podkład. Wygląda przepięknie na skórze (efekt porównywałabym do Gosha Xceptional Wear), jak da mu się kilka minut to zastyga, nie daje efektu matu, ale ładnie rozświetlonej satyny, dobrze współpracuje z pędzlem i kremami. Ogólnie wart spróbowania, ale jeden minus - ciemnieje. Mam najjaśniejszy odcień, który mimo iż początkowo jest jasnym beżykiem, tak później trochę ciemnieje w ciepłe, pomarańczowe tony (ale bez większych tragedii!). Efekt piękny, do 10h się utrzyma, ale trzeba go przypudrować co najmniej raz po kilku godzinach.



Tak, powtarzasz się. Temat był wałkowany na wątku w promocjach -40% przez kilka stron.
Wersja w tubce jest lżejsza i ma średnie krycie, wygląda naturalniej na skórze. Wersja w szklanym opakowaniu z pompką ma mocne krycie, które można stopniować do bardzo mocnego, ma ciemniejszą gamę kolorystyczną. Oba podkłady są wytrzymałe i delikatnie ciemnieją (max pół tonu).
A jak on jest rozświetlający, to nie ma żadnych błyszczących drobinek, albo czegoś takiego? Bo nie wiem, czy rozświetlający puder + matujący puder, którego i tak muszę używać, to dobre połączenie, chociaż też nie mam zbytniej wiedzy na ten temat
__________________
instagram

01.05.2013 - włosomaniaczę

lubię czytać 88/52

creatives jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-26, 13:22   #3526
niegramatyczna
Raczkowanie
 
Avatar niegramatyczna
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 338
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez creatives Pokaż wiadomość
A jak on jest rozświetlający, to nie ma żadnych błyszczących drobinek, albo czegoś takiego? Bo nie wiem, czy rozświetlający puder + matujący puder, którego i tak muszę używać, to dobre połączenie, chociaż też nie mam zbytniej wiedzy na ten temat
Nie ma ani grama drobinek Podobny trochę do Healthy Mix (ale Bell jest o wiele trwalszy niż ten z Bourjois). Daje efekt zdrowej, lekko błyszczącej, ale nie mokrej skóry
niegramatyczna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-26, 17:33   #3527
creatives
Zadomowienie
 
Avatar creatives
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 1 673
GG do creatives
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez niegramatyczna Pokaż wiadomość
Nie ma ani grama drobinek Podobny trochę do Healthy Mix (ale Bell jest o wiele trwalszy niż ten z Bourjois). Daje efekt zdrowej, lekko błyszczącej, ale nie mokrej skóry
Nie mam porównania z Bourjois, najbardziej zależy mi, żeby naturalnie wyrównał koloryt, był trwały i lekki (bo już np maybeline pure bb był chyba za ciężki, czułam, że mam coś na twarzy). Dobrze, że nie ma drobinek
__________________
instagram

01.05.2013 - włosomaniaczę

lubię czytać 88/52

creatives jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-26, 19:47   #3528
eveliin
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 20
Exclamation Podkład Bourjois Healthy Mix odcienie ! :)

Cześć dziewczyny

Wie któraś z Was może który odcień z Bourjois Healthy Mix jest bardziej żółtawy (czyli aby nie dawał żadnej czerwonej/różowej poświaty) ale z tych najjaśniejszych?
Np z innych podkładów kolory jakie mi pasowały to L'oreal True Match W1 i Revlon Colorstay tłusta 150 Buff.

Jeśli ktoś z Was wie który z podkładów Bourjois pasuje kolorem do tych innych co napisałam albo który jest najbardziej żółtawy i mniej różowy to piszcie, ponieważ ja zbytnio się nie znam i po to pytam te osoby które mają jakieś pojęcie o tym))
Byłabym bardzo wdzięczna za odpowiedzi

Edytowane przez eveliin
Czas edycji: 2015-04-26 o 20:12
eveliin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-26, 20:14   #3529
lilka146
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 2
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez niegramatyczna Pokaż wiadomość
Tak, powtarzasz się. Temat był wałkowany na wątku w promocjach -40% przez kilka stron.
Wersja w tubce jest lżejsza i ma średnie krycie, wygląda naturalniej na skórze. Wersja w szklanym opakowaniu z pompką ma mocne krycie, które można stopniować do bardzo mocnego, ma ciemniejszą gamę kolorystyczną. Oba podkłady są wytrzymałe i delikatnie ciemnieją (max pół tonu).
Dziękuję bardzo za odpowiedź, nie mogłam tego znaleźć przez wyszukiwarkę. Dzięki raz jeszcze
lilka146 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-04-27, 10:24   #3530
Kori_Yoitama
Rozeznanie
 
Avatar Kori_Yoitama
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 769
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

Cześć, zastanawiam się nad zmianą podkładu, ale nie wiem jaki odcień wybrać. Mam dwa podkłady: Bourjois Healthly Mix 52 oraz Bourjois 123 Perfect 52. HM 52 jest ciut za żółtawo-pomarańczowy, zaś 123P 52 ma odcień prawie idealny (przy grubszej warstwie widać, że jest ciut ciemniejszy od reszty szyi, ale rozcieram go i wygląda ok). Mam też BB Under20 w odcieniu jasnym 01, ale on jest za jasny przy grubszej warstwie, a przy cienkiej i tak prześwituje mój koloryt i jest w miarę ok.

Próbowałam znaleźć jakieś swatche z L'Oreal Tru Match (odcienie N), Revlonem ColorStay lub Revlonem Photoready, ale nie mogę ich znaleźć w porównaniu z moimi podkładami Bourjois. Czy ktoś poratuje?

Edytowane przez Kori_Yoitama
Czas edycji: 2015-04-27 o 10:27
Kori_Yoitama jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-27, 10:54   #3531
niegramatyczna
Raczkowanie
 
Avatar niegramatyczna
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 338
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez creatives Pokaż wiadomość
Nie mam porównania z Bourjois, najbardziej zależy mi, żeby naturalnie wyrównał koloryt, był trwały i lekki (bo już np maybeline pure bb był chyba za ciężki, czułam, że mam coś na twarzy). Dobrze, że nie ma drobinek
Jest bardzo komfortowy w noszeniu, ale musisz sama sprawdzić, czy taka formuła ci odpowiada. Ten z Bell ma całkiem niezłe krycie (podobne do Rimmel LF Nude) i ładnie wtapia się w cerę. Ale co osoba to inne upodobania (dla niektórych Skin Balance jest lekki, a dla mnie to klej do tapet), więc najlepiej sprawdzić na sobie.


Cytat:
Cześć, zastanawiam się nad zmianą podkładu, ale nie wiem jaki odcień wybrać. Mam dwa podkłady: Bourjois Healthly Mix 52 oraz Bourjois 123 Perfect 52. HM 52 jest ciut za żółtawo-pomarańczowy, zaś 123P 52 ma odcień prawie idealny (przy grubszej warstwie widać, że jest ciut ciemniejszy od reszty szyi, ale rozcieram go i wygląda ok). Mam też BB Under20 w odcieniu jasnym 01, ale on jest za jasny przy grubszej warstwie, a przy cienkiej i tak prześwituje mój koloryt i jest w miarę ok.

Próbowałam znaleźć jakieś swatche z L'Oreal Tru Match (odcienie N), Revlonem ColorStay lub Revlonem Photoready, ale nie mogę ich znaleźć w porównaniu z moimi podkładami Bourjois. Czy ktoś poratuje?
Loreal True Match w odcieniu N1 jest dosyć podobny do Colorstaya 150 Buff. Kolorystyka Bourjois jest bardziej żółta, więc z Loreala wypadałoby spojrzeć na linię przeznaczoną dla odcieni ciepłych, podobnie wypada True Match W1 do Bourjois Healthy Mix 51, więc może przyjrzyj się swatchom albo w drogerii kolorom z TM od W2 w górę
niegramatyczna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-27, 11:17   #3532
_plinka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 693
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

Cześć Dziewczyny, mam problem: od lat używam podkładu Astor Skin Match nr 202 Natural. Chciałabym teraz coś bardziej matującego, może być Astor Mattitude albo cokolwiek innego, nie musi kryć. Nigdy nie umiem dobrać sobie koloru
__________________
Daj włos! Fundacja Rak`n`roll -25 cm, 01.07.2019
_plinka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-27, 12:06   #3533
OlaM
Zakorzenienie
 
Avatar OlaM
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 9 267
Dot.: Podkład Bourjois Healthy Mix odcienie ! :)

Cytat:
Napisane przez eveliin Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny

Wie któraś z Was może który odcień z Bourjois Healthy Mix jest bardziej żółtawy (czyli aby nie dawał żadnej czerwonej/różowej poświaty) ale z tych najjaśniejszych?
Np z innych podkładów kolory jakie mi pasowały to L'oreal True Match W1 i Revlon Colorstay tłusta 150 Buff.

Jeśli ktoś z Was wie który z podkładów Bourjois pasuje kolorem do tych innych co napisałam albo który jest najbardziej żółtawy i mniej różowy to piszcie, ponieważ ja zbytnio się nie znam i po to pytam te osoby które mają jakieś pojęcie o tym))
Byłabym bardzo wdzięczna za odpowiedzi
Przejrzyj ten wątek, może znajdziesz jakieś podpowiedzi.
OlaM jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-27, 17:10   #3534
AnnaNow
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 5
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

Witam, może poleciłybyście jakieś podkłady o neutralnej gammie kolorystycznej. Moja skóra posiada leciutko różowy pigment i dlatego ciężko mi jest znaleźć podkład o odpowiednim kolorze.
AnnaNow jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-27, 22:03   #3535
panterarozyczka
Zadomowienie
 
Avatar panterarozyczka
 
Zarejestrowany: 2013-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 823
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez AnnaNow Pokaż wiadomość
Witam, może poleciłybyście jakieś podkłady o neutralnej gammie kolorystycznej. Moja skóra posiada leciutko różowy pigment i dlatego ciężko mi jest znaleźć podkład o odpowiednim kolorze.


Maybelline affinitone 24h z różowymi napisami ma właśnie najjaśniejszy odcień z leciutkim różem.
panterarozyczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-28, 10:37   #3536
201606210931
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 4 468
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

Doradźcie jakiś dobry podkład dla cery mieszanej bo mnie już cholera bierze Zależy mi, żeby był długotrwały, nie brudził ubrań i żeby po nałożeniu nie wyglądał jakbym się wysmarowała smalcem.
Moim faworytem był double wear do czasu aż nie wysuszył mi skóry, pamiętam, że Colorstay też się sprawdził ale namieszali w kolorach i wszystkie wpadają w róż, a ja potrzebuję żółtych tonów. Testowałam, też MAC pro longwear ale mi nie do końca odpowiadało to jak wyglądał na twarzy.
201606210931 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-28, 10:40   #3537
Loyd
Zakorzenienie
 
Avatar Loyd
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Siedzę na walizkach
Wiadomości: 10 175
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez Hipokryzja Pokaż wiadomość
Doradźcie jakiś dobry podkład dla cery mieszanej bo mnie już cholera bierze Zależy mi, żeby był długotrwały, nie brudził ubrań i żeby po nałożeniu nie wyglądał jakbym się wysmarowała smalcem.
Moim faworytem był double wear do czasu aż nie wysuszył mi skóry, pamiętam, że Colorstay też się sprawdził ale namieszali w kolorach i wszystkie wpadają w róż, a ja potrzebuję żółtych tonów. Testowałam, też MAC pro longwear ale mi nie do końca odpowiadało to jak wyglądał na twarzy.
Miałaś everlastinga?
__________________
!!!!!!!!!!!!!

Hej!!! Chętnie wymienie podkład la mer soft longwear w odcieniu cream ( nadal mam paragon) na shiseido synchro lub synchro glow.
Loyd jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-28, 10:50   #3538
201606210931
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 4 468
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez Loyd Pokaż wiadomość
Miałaś everlastinga?
Z Oriflame? Zawsze bałam się podkładów z Ori i Avonu, mam wrażenie, że nic nie robią.
201606210931 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-28, 10:57   #3539
Loyd
Zakorzenienie
 
Avatar Loyd
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Siedzę na walizkach
Wiadomości: 10 175
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

Z Clarinsa
__________________
!!!!!!!!!!!!!

Hej!!! Chętnie wymienie podkład la mer soft longwear w odcieniu cream ( nadal mam paragon) na shiseido synchro lub synchro glow.
Loyd jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-28, 11:08   #3540
OlaM
Zakorzenienie
 
Avatar OlaM
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 9 267
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez Hipokryzja Pokaż wiadomość
Doradźcie jakiś dobry podkład dla cery mieszanej bo mnie już cholera bierze Zależy mi, żeby był długotrwały, nie brudził ubrań i żeby po nałożeniu nie wyglądał jakbym się wysmarowała smalcem.
Moim faworytem był double wear do czasu aż nie wysuszył mi skóry, pamiętam, że Colorstay też się sprawdził ale namieszali w kolorach i wszystkie wpadają w róż, a ja potrzebuję żółtych tonów. Testowałam, też MAC pro longwear ale mi nie do końca odpowiadało to jak wyglądał na twarzy.
Spróbuj EL Double Wear Light. On jest całkiem innym niż klasyczny DW. Nie jest może tak kryjący jak DW, ale mat trzyma naprawdę nieźle (tylko trzeba użyć sypkiego pudru), no i przez cały dzień ładnie wygląda.
Clarins Everlasting testowałam w weekend i mnie nie przypadł do gustu - powłaził mi w zmarchy i pory. Jak masz gładką buzię, to może u Ciebie się sprawdzi.
OlaM jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-03-23 20:15:38


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:05.