Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY - Strona 26 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-03-25, 18:56   #751
maltusia87
Rozeznanie
 
Avatar maltusia87
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 657
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

nie sudocrem okropnie zapchal i na poczatku wydawalo mi sie ze pomaga buzia wygladala troche lepiej ale jak mie pozniej wysypalo to mialam cala twarz w podskornych krostkach
maltusia87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-25, 19:50   #752
mOna01
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 6 108
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez maltusia87 Pokaż wiadomość
nie sudocrem okropnie zapchal i na poczatku wydawalo mi sie ze pomaga buzia wygladala troche lepiej ale jak mie pozniej wysypalo to mialam cala twarz w podskornych krostkach
zapewne smarowałaś całą twarz jak zwykłym kremem ;> ja bym się bała, chociaż wczoraj posmarowałam taka większą powierzchnię na czole i nic mi nie wyskoczyło. Widocznie Sudocrem nie jest dla Ciebie, wiadomo że nie ma super uniwersalnego środka na wszystko dla wszystkich ja się cieszę, że mi pomaga
__________________

mOna01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-25, 20:05   #753
ogwiazdka
Wtajemniczenie
 
Avatar ogwiazdka
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 831
GG do ogwiazdka
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez mOna01 Pokaż wiadomość
zapewne smarowałaś całą twarz jak zwykłym kremem ;> ja bym się bała, chociaż wczoraj posmarowałam taka większą powierzchnię na czole i nic mi nie wyskoczyło. Widocznie Sudocrem nie jest dla Ciebie, wiadomo że nie ma super uniwersalnego środka na wszystko dla wszystkich ja się cieszę, że mi pomaga

ups... ja też posmarowałam od razu całą twarz... Mam nadzieje że jutro nie obudzę się z twarzą całą w krostach...
__________________
Mój blog --> http://fashionable-lady.blogspot.com/
Zapraszam

Blog zawieszony





ogwiazdka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-25, 21:05   #754
friendorfoe
Raczkowanie
 
Avatar friendorfoe
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 45
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

na tłustą świecacą się cere polecam bibułki matujące

ja stosowalam jakas maść na bazie aloesu, strasznie łuszczyla mi się skóra, wiec odstawialam, aleopanten o ile się nie myle
__________________
szoł mi emołszyn. sialalala
friendorfoe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-25, 22:20   #755
Kahlo
Raczkowanie
 
Avatar Kahlo
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Namysłów
Wiadomości: 46
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez maksylka0207 Pokaż wiadomość
czy to jest jakas masc na bazie aloesu czy tez smarujecie samym lisciem aloesu bo przyznam sie ze zglupialam. Jesli on wyciaga to napewno musze sprubowac bo juz sama nie wiem co mam robic stosuje sudocrem i termentiol jest poprawa ale moze jeszcze ten aloes.
Sprubujcie dziewczyny maseczki z drozdzy niewiem czy juz byl przepis ale moze podam bo mi to pomaga
Maseczka dla cery tłustej z drożdży II
Łyżkę drożdży zmieszać z przegotowaną zimną wodą, dodać kilkanaście kropli soku cytrynowego. Papkę nałożyć na twarz i pozostawić do całkowitego wyschnięcia. Zwilżonymi opuszkami palców rozmasowywać maseczkę na skórze przez kilka minut. Opłukać twarz zimną wodą.
JAK MAM POJEDYNCZE WYPRYSKI TO LISCIEM NACISKAJAC GO A JAK MAM WIECEJ TO WYSISKAM SOK NA WACIK I UZYWAM JAK TONIK.POLECAM NA ZMIANE Z MASCIA CYNKOWA.BO ONA POMAGA W ZAGOJENIU RAN I ZASUSZENIU PRYSZCZA KTORY UPRZEDNIO ZOSTAL WYCIAGNIETY PRZEZ ALOES JA TO TAK STOSUJE I MI BARDZO POMAGA
Kahlo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-27, 11:03   #756
mOna01
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 6 108
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

Postanowiłam zebrać sobie wszystkie maseczki i domowe smarowidła z tego forum (od 20 strony do teraz) więc skoro już je mam dla siebie to tutaj Wam też wkleję żeby było wygodniej

1.
Maseczka dla cery tłustej z drożdży II
Łyżkę drożdży zmieszać z przegotowaną zimną wodą, dodać kilkanaście kropli soku cytrynowego. Papkę nałożyć na twarz i pozostawić do całkowitego wyschnięcia. Zwilżonymi opuszkami palców rozmasowywać maseczkę na skórze przez kilka minut. Opłukać twarz zimną wodą.

2.
łyżka mleka (lub gesta śmietana)
łyżka miodu
małą garść otrębów pszennych.
Trzymamy ją 5-10min.

3.
Maseczka z jabłka do cery tłustej z trądzikiem

* Duże kwaśne jabłko umyć i zetrzeć na tarce, dodać dwie łyżki stołowe miodu pszczelego i dokładnie wymieszać, dodać drobnych płatków owsianych (łyżkę lub dwie jako zagęstnik ułatwiający utrzymanie maseczki na twarzy) i wymieszać,
* Nałożyć maseczkę na twarz i pozostawić na 10 - 15 minut
* Zmyć twarz chłodną wodą

4.
dobry na tradzik jest jogurt naruralny.nalezy posmarowac nim twarz i poczekac az ro wchloniecia nastepnie zmyc ciepla woda.

5.

bardzo dobra na przebarwienia jest maseczka z pomaranczy i gestej smietany powiedziala mio niej babcia wiec ja robie to poprostu w ten sposob ze miksuje pomarancze a nastepnie dodaje odrobine smietany zeby nie byla wodnista mozna dodac do niej mąki lub platkow owsianych tak aby nie splywla z twarzy

6.
ostatnio robilam sobie peeling z miodu śmitany i pladkow jeczmiennych bo nie rozmiekaja tak jak platki owsiane lecz najpierw trzymam ta papke na twaczy przez 15-20 min a nastepnie zmywam ja masujac twarz

7.
Maseczka cebulowa
- otręby pszenne (można je zmielić w młynku do kawy, ale niekoniecznie) 4łyżki ,
- sok z dużej cebuli (najlepiej wyciśnie się ją w sokowirówce)
- łyżeczka naturalnego miodu
- kilka kropel cytryny
Nałożyć równomiernie na twarz i zostawić 20min. Przed zmyciem można wykonać krótki masaż twarzy.

8.
Płyn na czerwone plamki po trądziku
Polopiryna S - 5 tabletek (rozpuścić w 50 ml wody)
Witamina C 200 mg - 5 drażetek (zmyć żółtą otoczkę i rozpuścić w roztworze polopiryny S)
Sok cytrynowy - 15 ml
Spiritus salicylowy lub mrówczany; 100 ml
Olejek cytrynowy, grejpfrutowy lub Geranium; 5 kropli (dostępnie w aptece- 5 zł)
Płyn przechowywać w lodówce.

9.
Tonik do cery tłustej

* Garść zielonych igieł sosnowych zagotować w wodzie mineralnej, ostudzić, przelać do butelki
* Przemywać twarz tonikiem z pomocą tamponu kosmetycznego.

10.
Tonik do twarzy i dekoltu

* Do pół szklanki maślanki dodajemy jedną łyżkę stołową świeżego soku z cytryny i łyżeczkę od herbaty miodu pszczelego. Dokładnie mieszamy wstrząsając.
* Nakładamy tonik na skórę nasączoną watką lub tamponem kosmetycznym.
* Po ok 10 minutach zmywamy tonik wodą

Tonik przeznaczony jest do cery tłustej. Działa

11.
Maseczka banana i avocado do cery z trądzikiem
Składniki:
1 mały banan
1 małe awokado
2 łyżki stołowe naturalnego jogurtu
2 - 3 krople witaminy E

* Miksujemy razem banana i awokado do uzyskania jednolitej masy, dodajemy jogurt i witaminę E miksujemy ponownie do uzyskania jednolitego koloru.
* Maseczkę nakładamy na przemytą twarz i pozostawiamy na 10 do 25 minut (zależnie od wrażliwości naszej skóry).
* Zmywamy maseczke z twarzy i po osuszeniu skóry nakładamy krem nawilżający. maseczka jest bardzo skuteczna i smacznie pachnie :P


12.
2-3 aspiryny ktore kupisz w aptece(tylko nie musujace) rozpuszczasz w kilku kroplach wody do rozpuszczenia i dodajesz jogurt naturalny (1 -1,5 lyzeczki)Mieszasz i nakladasz na twarz.Maseczka ta nie moze wyschnac na twarzy, bo traci wtedy swoje dzialanie(dlatego jogurt).Trzymasz 15-20 min, potem splukujesz.Za pierwszym razem moze cie piec, ale to dobrze bo czujesz jej dzialanie

13.
wymieszaj po łyżce płatków owsianych, nasion sezamu i lnu
zalej 3 łyżkami ciepłego mleka i łyżeczkę oliwy po ok. 3 minutach
papkę wmasuj w skórę i spłucz
ciepłą wodą a potem chłodną

14.
5 lyzek duzych platkow owsianych, dwie LYZECZKI siemienia lnianego, rozgotowac na papke zeby bylo takie lepiace i klejace. nakladac cieple na twarz, przykryc papierowym recznikiem i zostawic na 20 min

15.
3 tabletki aspiryny lub wiecej, do tego zmieszaj to z 1 lyzeczka jogurtu naturalnego.Czasami robie z sama woda, ale trzeba pamietac ze ta maseczka nie moze wyschnac na twarzy,a zmieszana z sama woda szybko wysycha stad wyszuszenia i wtedy nie ma dzialania.Trzymam ja jakies 15-20 min



Oprócz tego:
- picie herbaty z bratka i dużej ilości wody (wariant "+cytryna")
- łykanie sumplementów i witamin (Dromin, wit.PP)
- do przecierania twarzy:
* aloes
* tonik z cytryny
* mleko
* przecięta cebula
- do nakładania na twarz (lub punktowo na pryszcze)
* aloes
* Sudocrem
* maść cynkowa
* maść ichtiolowa
* tormentiol

I NIE WYCISKAĆ! ;>





tyle zebrałam tutaj i to co zapamiętałam to napisałam jakbym o czymś zapomniała to dajcie znać, dopiszę ;p powodzenia
__________________

mOna01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-27, 11:29   #757
kolanka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 279
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

Jeśli chodzi o maseczke aspirynową, to (polopiryna niebardzo polecna, bo am za mało kwasu). Aspiryna ma go 500 mg. 4-5 tabletek rozkruszyc i rozpuścic w kilku kroplach wody, dodat do tego 1-2 łyżki jogurtu naturalnego.
Przy jej regularnym stosowaniu (2 razy w tyg.) nie można wystawiac się na słońce. Działa wybielajaco i wyciaga krostki na wierzch. Najlepeij stosowac filtr kiedy nakłada się taką maseczkę.
kolanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-03-27, 16:11   #758
friendorfoe
Raczkowanie
 
Avatar friendorfoe
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 45
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

ale tak jak już wspomniałam , nie radze stosować wszystkich maseczek na raz! Wysypie Cie i nawet nie bedziesz wiedziala od czego i co odstawić...
__________________
szoł mi emołszyn. sialalala
friendorfoe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-27, 16:20   #759
LauraS.
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: wrocław
Wiadomości: 716
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

Płyn na czerwone plamki po trądziku
Polopiryna S - 5 tabletek (rozpuścić w 50 ml wody)
Witamina C 200 mg - 5 drażetek (zmyć żółtą otoczkę i rozpuścić w roztworze polopiryny S)
Sok cytrynowy - 15 ml
Spiritus salicylowy lub mrówczany; 100 ml
Olejek cytrynowy, grejpfrutowy lub Geranium; 5 kropli (dostępnie w aptece- 5 zł)
Płyn przechowywać w lodówce.



a mozna tu zamiast polopiryny uzyc aspiryny jesli tak jak jest wyzej powiedziane aspiryna ma w sobie wiecej kwasu?czy ktos stosowal ten plyn?? ja wlasnei jestem tak zdesperowana ze stosuje cos ciagle na moja twarz a pryszcze sa i to czerwone bardzo widoczne wstydze sie wychodzic z domu..
Ktore maseczki weddlug Was sa najbardziej skuteczne,ktore stosujecie?
LauraS. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-27, 17:21   #760
bojestemtegowarta
Rozeznanie
 
Avatar bojestemtegowarta
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: -"Tam, gdzie..." Cholera. "Tam, gdzie..." - ''Dobranoc'' - powiedział Diabeł.
Wiadomości: 583
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

Monia - swietna robota ! myslę, ze wiele osób skorzysta ! a znacie może przepisy na maseczki nawilżajace (ale takie odpowiednie do cery z trądzikiem) ?
__________________
uparcie i skrycie
Ah,życie,kocham cię,
kocham cię,kocham cię nad życie![B][COLOR=Blue]
bojestemtegowarta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-27, 17:44   #761
mOna01
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 6 108
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez bojestemtegowarta Pokaż wiadomość
Monia - swietna robota ! myslę, ze wiele osób skorzysta ! a znacie może przepisy na maseczki nawilżajace (ale takie odpowiednie do cery z trądzikiem) ?
podejrzewam, że wszystkie z jogurtem i śmietaną będą dobre i ta z awokado :P

i racja, tych mazideł jest sporo ale nie róbcie wszystkiego (ani nawet kilku) naraz! Wiem po sobie, że cerze trądzikowej jest potrzebna precyzyjna i skuteczna, ale minimalistyczna pielęgnacja. Zbyt duża ilość zabiegów i maseczek tylko podrażni skórę ;/
__________________

mOna01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-03-27, 17:47   #762
mOna01
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 6 108
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez LauraS. Pokaż wiadomość
Płyn na czerwone plamki po trądziku
Polopiryna S - 5 tabletek (rozpuścić w 50 ml wody)
Witamina C 200 mg - 5 drażetek (zmyć żółtą otoczkę i rozpuścić w roztworze polopiryny S)
Sok cytrynowy - 15 ml
Spiritus salicylowy lub mrówczany; 100 ml
Olejek cytrynowy, grejpfrutowy lub Geranium; 5 kropli (dostępnie w aptece- 5 zł)
Płyn przechowywać w lodówce.



a mozna tu zamiast polopiryny uzyc aspiryny jesli tak jak jest wyzej powiedziane aspiryna ma w sobie wiecej kwasu?czy ktos stosowal ten plyn?? ja wlasnei jestem tak zdesperowana ze stosuje cos ciagle na moja twarz a pryszcze sa i to czerwone bardzo widoczne wstydze sie wychodzic z domu..
Ktore maseczki weddlug Was sa najbardziej skuteczne,ktore stosujecie?
pewnie można, to praktycznie to samo ale aspiryna mocniejsza więc daj mniej tabletek.
Tobie bym radziła nakładać na noc (lub w dzień gdy nie wychodzisz) miejscowo na pryszcze Sudocrem. Mi w ciągu dzisiejszej nocy zniwelował do zera wielkiego napuchniętego pryszcza na policzku. Szok, jak to cudo działa!
__________________

mOna01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-27, 17:48   #763
bojestemtegowarta
Rozeznanie
 
Avatar bojestemtegowarta
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: -"Tam, gdzie..." Cholera. "Tam, gdzie..." - ''Dobranoc'' - powiedział Diabeł.
Wiadomości: 583
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

dziękuję, kochana zaraz idę po jogurt, bo mnie strasznie twarz piecze po differinie
__________________
uparcie i skrycie
Ah,życie,kocham cię,
kocham cię,kocham cię nad życie![B][COLOR=Blue]
bojestemtegowarta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-27, 18:30   #764
maksylka0207
Raczkowanie
 
Avatar maksylka0207
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 33
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez friendorfoe Pokaż wiadomość
ale tak jak już wspomniałam , nie radze stosować wszystkich maseczek na raz! Wysypie Cie i nawet nie bedziesz wiedziala od czego i co odstawić...

wlasnie ja mam chyba juz zkopiowanych tysiace maseczek ale jednak najbardziej przekonana jestem z maseczki z drozdzy i ja stosuje ale musze sprobowac tego plynu na czerwone plamki bo mam na jednym policzku praktycznie na calym policzku czerwona plame po pryszczach ktore naszczescie juz mi zeszly ale wyglada to okropnie moze to mi troche wybieli bo teraz nawet nie bede mogla zrobic zadnego pilingu lub jakiegokolwiek zabiegu bo moj dermatolog jest bardzo przeciwny robieniom zabiegow kiedy jest cieplo wiec musze czekac az do grudnia narazie zaczne stosowac cytryne aby wybielic to troche nie wiem czy to cos mi pomoze a jak bede miala wszystkie skladniki ( a jest ich sporo)to zaczne ten plyn pozdrawiam i powodzenia wszystkim zdesperowanym
maksylka0207 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-27, 18:47   #765
mOna01
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 6 108
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez maksylka0207 Pokaż wiadomość
wlasnie ja mam chyba juz zkopiowanych tysiace maseczek ale jednak najbardziej przekonana jestem z maseczki z drozdzy i ja stosuje ale musze sprobowac tego plynu na czerwone plamki bo mam na jednym policzku praktycznie na calym policzku czerwona plame po pryszczach ktore naszczescie juz mi zeszly ale wyglada to okropnie moze to mi troche wybieli bo teraz nawet nie bede mogla zrobic zadnego pilingu lub jakiegokolwiek zabiegu bo moj dermatolog jest bardzo przeciwny robieniom zabiegow kiedy jest cieplo wiec musze czekac az do grudnia narazie zaczne stosowac cytryne aby wybielic to troche nie wiem czy to cos mi pomoze a jak bede miala wszystkie skladniki ( a jest ich sporo)to zaczne ten plyn pozdrawiam i powodzenia wszystkim zdesperowanym
cytryna podobno bardzo dobrze rozjaśnia tylko trzeba systematycznie i sumiennie stosować
__________________

mOna01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-27, 20:35   #766
friendorfoe
Raczkowanie
 
Avatar friendorfoe
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 45
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

wydaje mi się że cytryna najlepiej, ogórek zielony również, choć nie próbowałam, wczoraj kupilam maść CEPAN , zapach ,mnie na początku odstraszył , mam nadzieje że coś pomoże a dużo do zrobienia nie ma wiec mam nadzieje że efekty beda zadawalające;p
__________________
szoł mi emołszyn. sialalala
friendorfoe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-27, 21:36   #767
maksylka0207
Raczkowanie
 
Avatar maksylka0207
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 33
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

a co myslicie o solarium wiem ze raczej niepowinno sie, ostatni raz bylam 2 lata temu (juz mialam problemy z tradzikiem ) niezaszkodzilo mi to wtedy ale sama nie wiem. A co wy o tym myslicie macie jakies doswiadczenia??????
maksylka0207 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-27, 21:47   #768
mOna01
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 6 108
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

Solarium przesusza skórę, powodując wzmożone wydzielanie sebum, w rezultacie cera tłusta ze skłonnością do pryszczy.
Solarium niszczy skórę, postarza ją, robi się brzydka i mogą się robić przebarwienia.
Solarium może powodować raka skóry.
To oczywiście przy częstych wizytach. Ja jestem przeciwniczką solarium i chodzę tylko jak muszę (ostatnio przed studniówką kilka raz byłam). Lepszy jest samoopalacz.
Dziewczyny, porzućcie solarę
__________________

mOna01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-27, 23:04   #769
Kahlo
Raczkowanie
 
Avatar Kahlo
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Namysłów
Wiadomości: 46
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

mam cos nowego ale jeszcze tego nie probowalam bo dopiero sie robi Bo znalazlam przepis na tonik na nieznosne potworki
OTO PRZEPIS:10g suszonych kwiatow rumianku(do kupienia w sklepach zielarskich)wrzucic do ciemnej butelkii zalac 150ml 70% alkoholu.miksture odstaw na 3 tyg.w cieple miejsce.po tym czasie nalezy przefiltrowac ja przez gaze i gotowe.trzeba przemywac codziennie potworki ponoc dobre to na zaskorniaki:rolleyes :
Kahlo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-03-28, 17:38   #770
881a135baa34e075ff271ac6ad77e43317518c11
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 1 151
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez mOna01 Pokaż wiadomość
cytryna podobno bardzo dobrze rozjaśnia tylko trzeba systematycznie i sumiennie stosować
tak prawda, ja uzywalam codziennie i efekty byly widoczne bardzo szybko
881a135baa34e075ff271ac6ad77e43317518c11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-28, 17:38   #771
LauraS.
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: wrocław
Wiadomości: 716
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

a co myślicie o tym http://www.allegro.pl/item332924089_..._1_gratis.html
Wypróbowałam juz mnóstwo rzeczy..nic mi nie pomaga.nawet antybiotyki.Wciąż szukam czegos co mi pomoze..jestem załamana.
LauraS. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-28, 19:07   #772
kaskabibi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 6
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

moj sposob na pryszcze to dezynfekowanie twarzy spirytusem salicylowym i nakladanie 2 razy dziennie masci cynkowej.pomaga i nie jest drogie
kaskabibi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-28, 20:07   #773
mOna01
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 6 108
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez kaskabibi Pokaż wiadomość
moj sposob na pryszcze to dezynfekowanie twarzy spirytusem salicylowym i nakladanie 2 razy dziennie masci cynkowej.pomaga i nie jest drogie
Aaaa ale ten spirytus robi więcej złego niż dobrego... Ja kiedyś też tak robiłam to później mnie kosmetyczka zbeształa. Spirytus cholernie wysusza i robi się skorupa na twarzy, tj gruby i suchy naskórek, przez który nie może swobodnie wydzielać się sebum i to powoduje tworzenie się pryszczy i zaskórników. Skórę trzeba zmiękczać i nawilżać to jeden z warunków zwalczenia trądziku
__________________

mOna01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-29, 08:09   #774
Anecka
Zakorzenienie
 
Avatar Anecka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: UB8
Wiadomości: 8 712
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

Mam pytanie a propos cytryny. Bo mam plamy po tradziku (lecze sie tetracyklina) i one sie juz ponad rok utrzymują :||||| szok! wiec z ta cytryna chodzi o to zeby ukroic kawałek i nalozyc na plamy czy wetrzec?
__________________
28.05 - dokument do odbioru

Aneckowo

metal gora - 06.02.2012
metal dol - 12.06.2012
Anecka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-29, 08:46   #775
mOna01
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 6 108
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Anecka Pokaż wiadomość
Mam pytanie a propos cytryny. Bo mam plamy po tradziku (lecze sie tetracyklina) i one sie juz ponad rok utrzymują :||||| szok! wiec z ta cytryna chodzi o to zeby ukroic kawałek i nalozyc na plamy czy wetrzec?
Może i tak też można jak plam jest dużo ale w przepisach wyżej masz przepis na tonik z cytryny ja wyciskam połowę cytryny, dolewam troszeczkę wody (ale b.mało, tak żeby tylko nie szczypało za mocno), przelewam do takiej maleńkiej buteleczki z końcówką jak w toniku i tym sie przecieram ^^ :P
__________________

mOna01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-29, 08:47   #776
alkaxy
biegam dla Zabawy
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 5 181
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez [B
maksylka0207[/B] ;7014898]czy to jest jakas masc na bazie aloesu czy tez smarujecie samym lisciem aloesu bo przyznam sie ze zglupialam.
Kiedyś na forum ktoś podał taki sposob: liść przekraja sie wzdluz i przeciska przez sitko, wychodzi taki gęsty tonik. Dla mnie tak jest najwygodniej.

Cytat:
Napisane przez LauraS. Pokaż wiadomość
a co myślicie o tym http://www.allegro.pl/item332924089_..._1_gratis.html
Wypróbowałam juz mnóstwo rzeczy..nic mi nie pomaga.nawet antybiotyki.Wciąż szukam czegos co mi pomoze..jestem załamana.
Może sie czepiam, ale w niektorych przypadkach te zdjęcia przed i po wygladaja jak bez makijazu i z makijazem. Szkoda, że składu nie ma, bez trudno cokolwiek powiedziec.
alkaxy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-29, 11:01   #777
friendorfoe
Raczkowanie
 
Avatar friendorfoe
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 45
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

Nakładać plaster cytryny też dobrze , tylko nie za długo trzymać bo robi się właśnie taka skorupa ze skóry, (choć nałożyłam ten plaster na jakies 15 min , efekt na poczatku opłakany, bo tak jak mówie"skorupa ze skóry" ale się tym nie martwilam bo siedzialam w domu, ale gdy to zeszło powiem że byłam zaskoczona bo blizny prawie nie widoczne , "wybieliło"
wiec mysle że najlepszy tonik , mi rozjaśnił nawet stare blizny, tylko martwiesię latem i słońcem,czy to nie ściemnieje


a co do tego kosmetyku z allegro, to jest twarz , nie lepiej isc do jakiegos dobrego dermatologa? jednym pomaga to innym tamto. Ja bym nie ryzykowała z ta maścią, te zdjecia to szok w ogolejak dla mnie zwykłe naciąganie ludzi , nic wiecej


i z tym spirytusem to się zgadzam , mi rodzice ciągle mówili że najlepszy, yhyy.
__________________
szoł mi emołszyn. sialalala
friendorfoe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-29, 13:13   #778
kaskabibi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 6
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

mi sie twarda skora nie robi od spirytusu.no ale jak kto uwaza...dobre jest tez picie soku z brzozy.przy okazji dziala dobrze na nerki.pol lyzeczki soku z brzozy zmieszac pol szklanki wody i pic tak codziennie.polecam
kaskabibi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-29, 13:33   #779
Ola Boruc
Przyczajenie
 
Avatar Ola Boruc
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 11
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

Polecam smarowanie się przekrojoną cebulą. Stosuję to od kilku dni, a już widzę efekty. Ślady po trądziku wyraźnie się redukują. Trzeba tylko pamiętać, żeby za każdym razem używać świeżo rozkrojonej cebuli. I najlepiej zamknąć oczy na czas smarowania twarzy ( inaczej bardzo szczypie w oczy i łzy lecą).
Ola Boruc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-29, 14:40   #780
881a135baa34e075ff271ac6ad77e43317518c11
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 1 151
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Anecka Pokaż wiadomość
Mam pytanie a propos cytryny. Bo mam plamy po tradziku (lecze sie tetracyklina) i one sie juz ponad rok utrzymują :||||| szok! wiec z ta cytryna chodzi o to zeby ukroic kawałek i nalozyc na plamy czy wetrzec?
ja przykladalam i trzymalam jakies 20min, pozniej zmylam i smarowalam mascia witaminowa, aha i co do wspomnianej skorupy na twarzy nic takiego mi nie bylo, uzywalam tez toniku z cytryny, rownierz mi pomogl.
881a135baa34e075ff271ac6ad77e43317518c11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-05-10 11:01:46


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:58.