Problem z pudrem mineralnym - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-02-24, 14:35   #1
DiaconFox
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 2
Exclamation

Problem z pudrem mineralnym


Witam. Od jakiegoś czasu zaczęłam interesować się pudrami mineralnym ze względu na to że nie potrafiłam sobie dobrać podkładu płynnego do twarzy. Każdy podkład płynny odznaczał się na mojej twarzy, starałam się ją wygładzić, nawilżyć niestety nic nie pomogło. Kupowałam kosmetyki z różnej półki cenowej ( eveline, astor, loreal, bourjois, revlon ) efekt podobny. W końcu pod wpływem opinii na wizażu i tego co przeczytałam w internecie zakupiłam podkład mineralny Anabelle Minerals. Warto dodać że moja cera jest mieszana ( lato - świecąca strefa T , zima - sucha ).

Zakupiłam na stronie Annabelle Minerals 2 próbki ( korektor i podkład matujacy [ nie chciałam żeby twarz mi się świeciła nawet w zimie co czasem się zdarza podczas używania podkładu ] ). Co dziwne wysłali mi 3 testery - trzecim był podkład mineralny matujący Natural Fairest który okazał się dla mnie idealny jeśli chodzi o kolor, niż wybrany przeze mnie ( Beige Light ). Wiele osób wspominało że przy użyciu pudru mineralnego trzeba pamiętać o nawilżaniu - na noc stosuję krem na odparzenia który jest bardzo tłusty firmy baby dream, na dzień emulsję do ciała głęboko nawilżającą Neutrogena.

Mój problem polega na tym że po ok 5- 6 h też puder warzy mi się na twarzy. Chwilę po aplikacji wygląda idealnie , dosłownie efekt photoshopa - mam rozszerzona naczynka a ten podkład mineralny kryje brzydkie czerwone plamy na twarzy. Idealnia stapia się ze skórą. Tylko co mogę zrobić jeśli po tych 5-6 h warzy się i przy najmniejszym przejechaniu palcem po twarzy cały puder zostaje na palcu a na twarzy powstaje linia ukazująca moją cerę. Chcąc zachować dobry wygląd musiałabym co 5 h biegać do łazienki zmywać cały podkład mineralny i aplikować go od nowa ale raz że moja praca mi na to nie pozwala, dwa ile pieniędzy musiałabym wydać na ten puder mineralny żeby aplikować go na twarz 3-4 razy dziennie. Co powinnam zrobić aby podkład się tak nie warzył?
DiaconFox jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-24, 15:42   #2
wypad
Wtajemniczenie
 
Avatar wypad
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 2 966
Dot.: Problem z pudrem mineralnym

Też mam ten sam problem. Na początku było wszystko ok, tylko po kilku tygodniach zauważyłam, że strasznie się warzy... Z chęcią coś o tym poczytam
wypad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-24, 21:03   #3
dark01
Zakorzenienie
 
Avatar dark01
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa/Łęczna
Wiadomości: 5 132
GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01
Dot.: Problem z pudrem mineralnym

...
poprostu,również minerały nie są dobre dla niektórych,potrafią być bardzo kapryśne
Możecie spróbowac zmienić je na inną marke,lub spróbowac użyc tak zwanego primera mineralnego,to rodzaj bazy w pudrze którą nakłada się pod podkład mineralny,i na to puder wykańczający matujący mineralny.
No i krem pod podkład jak najmniej tłusty.Co do tego Babydream-nie radze go stosowac co noc...nieźle podsusza ze wzgledu na dużą zawartość cynku,powierzchniowo może odwadniac i to tez może wpływac na wygląd i trwałość podkładu.
__________________
DO ZApamiętania : Dry skin is a lack of oil, dehydrated skin is a lack of water.

wizażowo&pazurkowo
dark01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-24, 21:38   #4
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Problem z pudrem mineralnym

Często problem leży w kremie. U mnie działa zasada, że im tłustszy, tym gorzej. Próby nałożenia minerałów na kremy z filtrem kończą się okropnym zakalcem. Staram się używać matujących i lekkich kremów, te tłustsze, odżywcze zostawiam na noc.
Wydaje mi się, że ogólnie warzenie się minerałów może mieć związek z tłuszczami, bo przez pierwsze 2-3 godziny też podkład trzyma mi się super, zaczyna się warzyć dopiero, kiedy skóra się przetłuszcza i wydziela więcej sebum. Wychodzi mi, że minerały po prostu zmieniają właściwości pod wpływem tłuszczy, czy w kremie, czy wydzielanych przez skórę.
Zależy to też od kondycji skóry danego dnia. Im bardziej jest zmaltretowana (przesuszona itp), tym gorzej podkład wygląda.
Nie wiem, co można z tym zrobić. Ciągle obiecuję sobie pryskanie gotowego makijażu wodą termalną - ponoć utrwala. Bazę pod podkład też niedawno kupiłam (Blusche), ale wydaje się za ciężka, skóra wygląda niezdrowo, kiedy mam kilka warstw czegoś.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-26, 01:26   #5
Pola1974
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 321
Dot.: Problem z pudrem mineralnym

Cytat:
Napisane przez DiaconFox Pokaż wiadomość
Witam. Od jakiegoś czasu zaczęłam interesować się pudrami mineralnym ze względu na to że nie potrafiłam sobie dobrać podkładu płynnego do twarzy. Każdy podkład płynny odznaczał się na mojej twarzy, starałam się ją wygładzić, nawilżyć niestety nic nie pomogło. Kupowałam kosmetyki z różnej półki cenowej ( eveline, astor, loreal, bourjois, revlon ) efekt podobny. W końcu pod wpływem opinii na wizażu i tego co przeczytałam w internecie zakupiłam podkład mineralny Anabelle Minerals. Warto dodać że moja cera jest mieszana ( lato - świecąca strefa T , zima - sucha ).

Zakupiłam na stronie Annabelle Minerals 2 próbki ( korektor i podkład matujacy [ nie chciałam żeby twarz mi się świeciła nawet w zimie co czasem się zdarza podczas używania podkładu ] ). Co dziwne wysłali mi 3 testery - trzecim był podkład mineralny matujący Natural Fairest który okazał się dla mnie idealny jeśli chodzi o kolor, niż wybrany przeze mnie ( Beige Light ). Wiele osób wspominało że przy użyciu pudru mineralnego trzeba pamiętać o nawilżaniu - na noc stosuję krem na odparzenia który jest bardzo tłusty firmy baby dream, na dzień emulsję do ciała głęboko nawilżającą Neutrogena.

Mój problem polega na tym że po ok 5- 6 h też puder warzy mi się na twarzy. Chwilę po aplikacji wygląda idealnie , dosłownie efekt photoshopa - mam rozszerzona naczynka a ten podkład mineralny kryje brzydkie czerwone plamy na twarzy. Idealnia stapia się ze skórą. Tylko co mogę zrobić jeśli po tych 5-6 h warzy się i przy najmniejszym przejechaniu palcem po twarzy cały puder zostaje na palcu a na twarzy powstaje linia ukazująca moją cerę. Chcąc zachować dobry wygląd musiałabym co 5 h biegać do łazienki zmywać cały podkład mineralny i aplikować go od nowa ale raz że moja praca mi na to nie pozwala, dwa ile pieniędzy musiałabym wydać na ten puder mineralny żeby aplikować go na twarz 3-4 razy dziennie. Co powinnam zrobić aby podkład się tak nie warzył?
To przykładowy link do wg mnie i nie tylko najlepszych pudrów mineralnych i innych produktów tej firmy:
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...l-pigment.html
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...ector-kit.html
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...er-powder.html
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...er-powder.html

Musisz pamiętać o tym, by przed aplikacją zastosować bazę pod podkład - idealnie matowi i doskonale tuszuje wszelkie niedoskonałości - buzia jest aksamitna i wygląda jak po liftingu (jest w zestawie wraz np. 2 pudrami, o różnych kolorach), później odczekać aż wyschnie i dopiero nałożyć puder mineralny. Na koniec, by efekt utrzymał się cały dzień, a skóra nabrała pięknej barwy spryskaj pianką utrwalającą makijaż (jest także w zestawie).
Poszukaj takich "mini" zestawów na Allegro lub na stronie tej firmy i dobierz odpowiedni kolor do swojej cery.

PS. Ja przed nałożeniem pudru mineralnego stosuję jeszcze odrobinkę fluidu.

Edytowane przez Pola1974
Czas edycji: 2013-02-26 o 01:28
Pola1974 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-28, 17:15   #6
Milu Milu
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 57
Dot.: Problem z pudrem mineralnym

Autorko wątku - ja od 5 lat używam pudrów mineralnych i z doświadczenia wiem, że bez bazy niestety nie da się tego długo utrzymać bez warzenia się. Jeśli masz skórę naczynkową, to polecam Ci bazę miętową CMB, która jest nie tylko bazą ale kryje buraka. Podaję Ci linka do wątku, gdzie razem z innymi wizażankami mającymi problem z tzw. "burakiem", które ją kupiły, wymieniamy się doświadzceniami związanymi z tą bazą i wrzucamy fotki.
Odkryłam ten produkt kilka lat temu w USA, teraz można go kupić w PL. Produkt naprawdę szczerze godny polecenia. Fajnie trzyma podkład i naprawdę zmniejsza rumień... Minus taki, że do tanich nie należy - 60zł...

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=238324&page=57

O tej bazie zaczyna się kilka stron wstecz.

Edytowane przez Milu Milu
Czas edycji: 2013-02-28 o 17:19
Milu Milu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:45.