Mamy październikowe 2018 cz. IV - Strona 42 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-09-20, 15:55   #1231
szajn87
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 157
Dot.: Mamy październikowe 2018 cz. IV

Cytat:
Napisane przez Apola88 Pokaż wiadomość
to szkoda ze w PL nie poszłaś. no właśnie o to mi chodziło ze zmierzą ile mniej więcej waży i czy wody plodowe w normie. no ale jak chcesz. wielkość brzucha nie ma naprawde znaczenia i napewno wszystko jest okej. ja poprostu przyzwyczajona ze mam tu usg co 4 tygodnie nie wyobrazam sobie bez tego prowadzenia ciąży. no ale skoro tam tak jest co zrobic. w kazdym tygodniu dobrze zrobić usg. juz na tym etapie dzieci mają ciasno więc na zdjęcia nie ma co liczyc ale wszystkie pomiary i czy dzidziuś jest prawidłowo ułożony spokojnie mozna zrobić.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
w skandynawii uwazaja ze tak czeste usg wystawia dziecko na niepotrzebne promieniowanie... dlatego nie robia, nie poszlam, bow Polsce bylam tylko 2 tygodnie, a akurat dzien przed wyjazdem do Polski zrobili mi USG w Szwecji, wiec stwierdzilam ze nie bede robic jednego po drugim

Edytowane przez szajn87
Czas edycji: 2018-09-20 o 16:01
szajn87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-20, 17:30   #1232
lykki
Zadomowienie
 
Avatar lykki
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 1 044
Dot.: Mamy październikowe 2018 cz. IV

Cytat:
Napisane przez szajn87 Pokaż wiadomość
w skandynawii uwazaja ze tak czeste usg wystawia dziecko na niepotrzebne promieniowanie... dlatego nie robia, nie poszlam, bow Polsce bylam tylko 2 tygodnie, a akurat dzien przed wyjazdem do Polski zrobili mi USG w Szwecji, wiec stwierdzilam ze nie bede robic jednego po drugim
Ale na tamtym usg bylo ok? No to pewnie taki urok i wszystko jest dobrze ja to mam beben w porownaniu do Twojego a termin ten sam. Kazda ma inaczej, ale poki lekarze i badania mowia ze jest ok, to jest ok

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lykki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-20, 18:33   #1233
bambusiek
Zakorzenienie
 
Avatar bambusiek
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 8 252
Dot.: Mamy październikowe 2018 cz. IV

Cytat:
Napisane przez szajn87 Pokaż wiadomość
w skandynawii uwazaja ze tak czeste usg wystawia dziecko na niepotrzebne promieniowanie... dlatego nie robia, nie poszlam, bow Polsce bylam tylko 2 tygodnie, a akurat dzien przed wyjazdem do Polski zrobili mi USG w Szwecji, wiec stwierdzilam ze nie bede robic jednego po drugim
Rzeczywiście brzuszek masz malusi, ale może taka Twoja uroda.
Mi też wszyscy mòwią i mòwili poprzednio, że mały, a z dziećmi wszystko ok. Przy pierwszym porodzie nawet padł opis "klinicznie mały brzuch" a synek miał 58 cm i 3240 g

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
T. 16.1.12
Z. 30.6.14
A. 7.2.17
G. 9.1O.18
bambusiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-20, 18:36   #1234
Suqub
Zakorzenienie
 
Avatar Suqub
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 9 039
Dot.: Mamy październikowe 2018 cz. IV

Cytat:
Napisane przez bambusiek Pokaż wiadomość
Rzeczywiście brzuszek masz malusi, ale może taka Twoja uroda.
Mi też wszyscy mòwią i mòwili poprzednio, że mały, a z dziećmi wszystko ok. Przy pierwszym porodzie nawet padł opis "klinicznie mały brzuch" a synek miał 58 cm i 3240 g

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U mnie przy córce też mówili, że mały brzuch. Jak urodziłam to położna aż się zdziwila, że takie duże dziecko (56cm i 3850g).
__________________
"Nigdy nie narzekaj, że masz w życiu pod górkę, jeśli zdecydowałeś, że idziesz na szczyt".





I picture you in the sun wondering what went wrong...
Suqub jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-20, 18:53   #1235
xxboo
Zakorzenienie
 
Avatar xxboo
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Katowice/ Siemianowice Śl.
Wiadomości: 7 281
Dot.: Mamy październikowe 2018 cz. IV

Wow ale faktycznie brzuch wygląd ana mega mega usmiesniony ! Skoro na wcześniejszych badaniach było ok to pewnie teraz tez jest ! Chociaż jestem w szoku ze taki rozwinięty kraj a opieka zdrowotna taka ..... słaba. Ja bym dla swojego świetego spokoju poszła na usg w 37-38 tc żeby wiedzieć na sto procent ze wszystko ok, tak jak dziewczyny tutaj piszą


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________


PEDAGOG



xxboo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-20, 18:55   #1236
wiola_p
Zadomowienie
 
Avatar wiola_p
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 1 531
Dot.: Mamy październikowe 2018 cz. IV

Cytat:
Napisane przez szajn87 Pokaż wiadomość
Wlasnie wyglada jak umiesniony, ale ja przez ostatni rok w ogole nie cwiczylam. Mialam fizyczna prace i duzo sie ruszalam w ciagu dnia pracy, ale juz od polowy lipca nie pracuje i mozna powiedziec ze sie lenie.

---------- Dopisano o 16:12 ---------- Poprzedni post napisano o 16:05 ----------

W ktorym tygodniu najlepiej zrobic ostatnie USG? Co zrobienie usg zmieni? Tu prywatne usg kosztuje 300zl i jest bardzo powierzchowne. Tu nie bada sie przeplywow i nie oglada kazdego paluszka osobno. Jesli zrobia mi USG to tylko zmierza dlugosc dziecka, obwod glowki i na podstawie tego wyskoczy im spodziewana waga dziecka.
U nas tez wagę szacują na podstawie wymiarów, w sumie to na tym etapie wymiary mają dosyc duzy % błędu i moim zdaniem ważniejsze w zaawansowanej ciąży jest zbadanie czy wszystko ok jest z łożyskiem, przepływami, wodami niż sama waga dziecka
Ja mam 176, ważyłam 60 przed ciażą i przytyłam 20kg więc jezeli u Ciebie waga wzrosła tylko o 7kg to bardzo zazdroszczę
wiola_p jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-20, 19:10   #1237
Apola88
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 664
Dot.: Mamy październikowe 2018 cz. IV

no szok ze takie zacofanie w tej medycynie w takim kraju. usg nie jest szkodliwe a juz napewno nie na tyle by nie można go robic raz w miesiącu. codziennie czy co drugi dzień faktycznie mogło by miec znaczenie. no a ze wielkość brzucha nie idzie w parze z wielkością dziecka to juz tez naukowo udowodnione. wiec szok poprostu. nie robiąc usg skad ci lekarze wiedzą ze np nie ma za malo wód plodowych albo ze cos nie tak z łożyskiem... dobrze ze u nas medycyna jest taka rozwinięta i nie dziwię sie ze polscy lekarze są cenieni za granica. mnie najbardziej zszokowalo jak w UK bratowa pojechala do szpitala z krwawieniem w 6 tyg ciąży i odesłano ją do domu bez badania nawet bo to za wczesna ciąża i takiej sie tam nie ratuje, niestety poroniła. gdyby u nas tak bylo nie bylabym chwile przed porodem, nie bylo by mojej siostrzenicy i siostrzenca bo tak sie te ciąże zaczynaly a teraz sa z nich zdrowe dzieci...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Apola88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-09-20, 19:36   #1238
mwmwm91
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 392
Dot.: Mamy październikowe 2018 cz. IV

Cytat:
Napisane przez xxboo Pokaż wiadomość
Wow ale faktycznie brzuch wygląd ana mega mega usmiesniony ! Skoro na wcześniejszych badaniach było ok to pewnie teraz tez jest ! Chociaż jestem w szoku ze taki rozwinięty kraj a opieka zdrowotna taka ..... słaba. Ja bym dla swojego świetego spokoju poszła na usg w 37-38 tc żeby wiedzieć na sto procent ze wszystko ok, tak jak dziewczyny tutaj piszą


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Oj, ja też bym poszła, ale żeby porządnie sprawdzili przepływy, wydajność łożyska i ułożenie pępowiny - dziś okazało się, że mój ma pępowinę wokół szyi i mam w związku z tym uważnie obserwować jego ruchy, w razie dziwnych zachowań/braku ruchów jechać do szpitala na ktg, a przed porodem zgłosić w szpitalu ten fakt, żeby monitorowali poród.
mwmwm91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-21, 05:23   #1239
Mila 23
Rozeznanie
 
Avatar Mila 23
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: K.....
Wiadomości: 728
Dot.: Mamy październikowe 2018 cz. IV

Cytat:
Napisane przez Lucyna164 Pokaż wiadomość
Ja też bym robiła USG prywatnie, ale ja również należę do panikujących, wszystko muszę mieć czarno na białym. Kiedyś na kanale TLC był taki program "Ciąża z zaskoczenia", gdzie kobiety właśnie nie miały typowych ciążowych brzuszków i objawów i dowiadywały się o ciąży w momencie porodu Mnie niestety nie omijają ciążowe dolegliwości, nogi mam słoniowe, prawa stopa mało mi nie eksploduje i już zaczęłam się martwić czy to jest normalne...
W TV mówisz ... haha u mmie była taka kobieta w pracy . Przyszła zle się czuła, miala ostre bóle brzucha zadzwonili po pogotowie bo się zwijała z bólu a tu pan ratownik mówi: na porodowke urodzi pani w szpitalu. A ona: jak to urodzi pani ? A on no co przecież w ciąży pani jest dziecko się rodzi! Nic nie wiedziała. Byla trochę większej postury.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Słuchanie jest ważniejsze niż mówienie. Gdyby to nie było prawdą, Bóg nie dał by nam dwoje uszu
i tylko jednych ust.
Robert Kiyosaki - "Bogaty ojciec biedny ojciec"

Zapuszczam wloski, gubie zbedne kilogramy- dbam o siebie
Mila 23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-21, 06:55   #1240
xxboo
Zakorzenienie
 
Avatar xxboo
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Katowice/ Siemianowice Śl.
Wiadomości: 7 281
Dot.: Mamy październikowe 2018 cz. IV

Cytat:
Napisane przez Mila 23 Pokaż wiadomość
W TV mówisz ... haha u mmie była taka kobieta w pracy . Przyszła zle się czuła, miala ostre bóle brzucha zadzwonili po pogotowie bo się zwijała z bólu a tu pan ratownik mówi: na porodowke urodzi pani w szpitalu. A ona: jak to urodzi pani ? A on no co przecież w ciąży pani jest dziecko się rodzi! Nic nie wiedziała. Byla trochę większej postury.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz


No na nie mogę uwierzyć ze takie rzeczy się dzieje a jakieś dolegliwości ciążowe? Brak okresu? Ruchu dziecka? Cokolwiek ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________


PEDAGOG



xxboo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-21, 07:20   #1241
Mila 23
Rozeznanie
 
Avatar Mila 23
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: K.....
Wiadomości: 728
Dot.: Mamy październikowe 2018 cz. IV

Cytat:
Napisane przez xxboo Pokaż wiadomość
No na nie mogę uwierzyć ze takie rzeczy się dzieje a jakieś dolegliwości ciążowe? Brak okresu? Ruchu dziecka? Cokolwiek ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Podobno okres miala nieregularny. Wiesz jakieś plemienia itp. A może właśnie przez to że była teoche większa nie czula ruchów? Nie wiem. Ale mi też ciężko uwierzyć. A jednak na prawdę się zdarzyło.

Mój si3 tak rozpycha ze właśnie znowu mnie rozbudzil a już zdążyłam się znowu zdrzemnąć

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Słuchanie jest ważniejsze niż mówienie. Gdyby to nie było prawdą, Bóg nie dał by nam dwoje uszu
i tylko jednych ust.
Robert Kiyosaki - "Bogaty ojciec biedny ojciec"

Zapuszczam wloski, gubie zbedne kilogramy- dbam o siebie
Mila 23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-09-21, 07:27   #1242
tigresska
Zakorzenienie
 
Avatar tigresska
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Między Niebem a Piekłem :)
Wiadomości: 3 668
Dot.: Mamy październikowe 2018 cz. IV

Cytat:
Napisane przez Mila 23 Pokaż wiadomość
W TV mówisz ... haha u mmie była taka kobieta w pracy . Przyszła zle się czuła, miala ostre bóle brzucha zadzwonili po pogotowie bo się zwijała z bólu a tu pan ratownik mówi: na porodowke urodzi pani w szpitalu. A ona: jak to urodzi pani ? A on no co przecież w ciąży pani jest dziecko się rodzi! Nic nie wiedziała. Byla trochę większej postury.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Niemożliwe, że nie wiedziała!

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez tigresska
Czas edycji: 2018-09-21 o 07:29
tigresska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-21, 07:48   #1243
lykki
Zadomowienie
 
Avatar lykki
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 1 044
Dot.: Mamy październikowe 2018 cz. IV

Cytat:
Napisane przez tigresska Pokaż wiadomość

Niemożliwe, że nie wiedziała!

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka
Ja do tej pory nie wierzylam w takie historie no ale kto wie, masakra

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lykki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-21, 08:15   #1244
królewna z drewna
Zakorzenienie
 
Avatar królewna z drewna
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 6 461
Dot.: Mamy październikowe 2018 cz. IV

Cytat:
Napisane przez Mila 23 Pokaż wiadomość
W TV mówisz ... haha u mmie była taka kobieta w pracy . Przyszła zle się czuła, miala ostre bóle brzucha zadzwonili po pogotowie bo się zwijała z bólu a tu pan ratownik mówi: na porodowke urodzi pani w szpitalu. A ona: jak to urodzi pani ? A on no co przecież w ciąży pani jest dziecko się rodzi! Nic nie wiedziała. Byla trochę większej postury.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To nieźle

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 09:15 ---------- Poprzedni post napisano o 08:59 ----------

Swoją drogą nie wiem jakiej postury bym musiała być, żeby nie poczuć wierzgania mojego Kacpra chyba bym musiała wyglądać jak ludzik Michelin

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
12 2019
królewna z drewna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-21, 08:49   #1245
bambusiek
Zakorzenienie
 
Avatar bambusiek
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 8 252
Dot.: Mamy październikowe 2018 cz. IV

Też nigdy w to nie wierzyłam, że jak można nie wiedzieć o ciąży. Nie tak daleko, że do porodu, ale ostatnio 2 razy widziałam sytuację, że kobiety się dowiadywały po połowie dopiero.
Jedna to dziewczyna w wieku licealnym, to jeszcze, ale ta druga już kolejne dziecko i dopiero w 5/6 miesiącu się skapnęła, że coś kiepsko się ostatnio czuje i przy kontrolnym badaniu krwi jej wyszła ciąża...
Ja mam od razu multum objawòw, to nie mam szans przegapić ciąży jeszcze przed testem

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
T. 16.1.12
Z. 30.6.14
A. 7.2.17
G. 9.1O.18
bambusiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-21, 08:52   #1246
królewna z drewna
Zakorzenienie
 
Avatar królewna z drewna
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 6 461
Dot.: Mamy październikowe 2018 cz. IV

Cytat:
Napisane przez bambusiek Pokaż wiadomość
Ja mam od razu multum objawòw, to nie mam szans przegapić ciąży jeszcze przed testem

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja też przed testem już czułam, że coś się kroi i jak zobaczyłam dwie kreski to nie byłam zaskoczona



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
12 2019
królewna z drewna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-21, 08:53   #1247
bambusiek
Zakorzenienie
 
Avatar bambusiek
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 8 252
Dot.: Mamy październikowe 2018 cz. IV

U mnie po wczorajszym fajnym dniu dziś spadek sił :/ znòw wszystko boli :/

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
T. 16.1.12
Z. 30.6.14
A. 7.2.17
G. 9.1O.18
bambusiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-21, 09:00   #1248
Suqub
Zakorzenienie
 
Avatar Suqub
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 9 039
Dot.: Mamy październikowe 2018 cz. IV

Cytat:
Napisane przez królewna z drewna Pokaż wiadomość
Ja też przed testem już czułam, że coś się kroi i jak zobaczyłam dwie kreski to nie byłam zaskoczona



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Też przed testem czułam, że coś jest na rzeczy. Ze starsza też tak było. Jednak ktoś mi mówił, że jedna kobieta dopiero w 6 miesiącu się dowiedziała, że jest w ciąży i to przypadkiem na wizycie u lekarza rodzinnego.
__________________
"Nigdy nie narzekaj, że masz w życiu pod górkę, jeśli zdecydowałeś, że idziesz na szczyt".





I picture you in the sun wondering what went wrong...
Suqub jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-21, 10:01   #1249
szajn87
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 157
Dot.: Mamy październikowe 2018 cz. IV

tu Polske uwazaja za zacofany kraj jak zaczelam im narzekac, powiedzieli ze Skandynawia ma najwyzsze wskazniki przezywalnosci porodowej w Europie i najlepsza opieke poporodowa i nie mam sie czego bac... przeczytalam w necie ze w Polsce rekomenduja masaz krocza zeby uelastycznic drogi rodne i zmniejszyc ryzyko pekniecia, i ze robia lewatywe przed porodem to zapytala mnie skad ja biore informacje o takich przestarzalych metodach... wiem ze tu nie nacinaja, uwazaja ze naturalne rany szybciej sie goja a polozna przy porodzie dba o to by byly jak najmniejsze. nacinaja tylko w wyjatkowych przypadkach, a jak jest u was?
szajn87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-09-21, 10:18   #1250
Apola88
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 664
Dot.: Mamy październikowe 2018 cz. IV

Cytat:
Napisane przez szajn87 Pokaż wiadomość
tu Polske uwazaja za zacofany kraj jak zaczelam im narzekac, powiedzieli ze Skandynawia ma najwyzsze wskazniki przezywalnosci porodowej w Europie i najlepsza opieke poporodowa i nie mam sie czego bac... przeczytalam w necie ze w Polsce rekomenduja masaz krocza zeby uelastycznic drogi rodne i zmniejszyc ryzyko pekniecia, i ze robia lewatywe przed porodem to zapytala mnie skad ja biore informacje o takich przestarzalych metodach... wiem ze tu nie nacinaja, uwazaja ze naturalne rany szybciej sie goja a polozna przy porodzie dba o to by byly jak najmniejsze. nacinaja tylko w wyjatkowych przypadkach, a jak jest u was?
hehe no dziwne. jednak wole lewatywe niz zrobić kupe w trakcie porodu. zreszta na wszystko można wyrazić zgode lub nie tak samo nacinanie krocza. jeśli nie chcesz i nie ma konieczności to pękniesz sama lub nie i tyle. Jednak mierzenie brzucha miarka jest moim zdaniem dużo bardziej staroswieckie nic mierzenie przepływów krwi przez tetnice jeszcze nienarodzonego dziecka, czasem łożysko sie starzeje i przeplywy sa gorsze a dziecko moze byc niedotlenione i slabiej rosnąć. bez usg sie tego nie dowiemy. Pomiar ilości plynu owodniowego którego jednak jak jest za mało jest dla dziecka zagrozeniem tez bez usg jest nie mozliwy. z usg dostaje informacje na temat narządów wenetrzynych dziecka, budowy mózgu, nerek przełyku, żołądka itp itd. chyba żadna miarka zewnętrzna nie da tyle spokoju. az szok z ta przezywalnoscią noworodków wobec tych metod ale sprawdze to z ciekawości

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Apola88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-21, 10:23   #1251
szajn87
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 157
Dot.: Mamy październikowe 2018 cz. IV

no wlasnie dreczylo mnie to i zapytalam o lewatywe, mowi ze organizm zwykle sam oczyszcza sie przed porodem i ma sie biegunke, ze lewatywe zrobia na zyczenie jesli ktos sie nie wyproznial 2dni i czuje ze cos w nim siedzi, ale ze to nic przyjemnego nie jest miec w jelitach plyny i powiedziala ze rezygnuja z tego bo po lewatywie jest wiecej balaganu bo wszystko wycieka z ciebie powoli...
szajn87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-21, 10:25   #1252
Apola88
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 664
Dot.: Mamy październikowe 2018 cz. IV

Cytat:
Napisane przez szajn87 Pokaż wiadomość
no wlasnie dreczylo mnie to i zapytalam o lewatywe, mowi ze organizm zwykle sam oczyszcza sie przed porodem i ma sie biegunke, ze lewatywe zrobia na zyczenie jesli ktos sie nie wyproznial 2dni i czuje ze cos w nim siedzi, ale ze to nic przyjemnego nie jest miec w jelitach plyny i powiedziala ze rezygnuja z tego bo po lewatywie jest wiecej balaganu bo wszystko wycieka z ciebie powoli...
no tez slyszalam ze czesto samoistnie sie organizm oczyszcza przed i na to licze. to by było najwygodniejsze. wtedy tez napewno na lewatywe sie nie zgodze bo po co.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Apola88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-21, 10:32   #1253
szajn87
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 157
Dot.: Mamy październikowe 2018 cz. IV

no ja tez na to licze, ale kto wie jak bedzie, polozne mowia ze to nawet zdrowie dla dziecka jak cos malego sie wycisna z ciebie ze rodzi sie nie w sterylnej atmosferze i jest potem bardziej odporne, a dla nich jest to na porzadku dziennym, ze tego nawet sie nie czuje i szybko sprzataja i nawet sie nie wie
szajn87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-21, 11:46   #1254
mwmwm91
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 392
Dot.: Mamy październikowe 2018 cz. IV

Z lewatywą czy bez - trudno mi powiedzieć jak wolę bo jeszcze nie rodziłam ani tak ani tak Ale dla mnie te sprawy są dość krępujące, a chcę mieć w pobliżu męża więc wolałabym mieć w miarę czyste jelita, w miarę, więc może jak dostanę biegunki na dzień przed to mi wystarczy

A jeśli chodzi o nacięcia to już w Polsce się od tego odchodzi, jest wiele szpitali, gdzie raczej położne walczą o to, żeby nie trzeba było nacinać. Tak jest we wszystkich szpitalach we Wrocławiu i w okolicy.
Szajn, jak chcesz poczytać nt. standardów jakie obecnie promuje się w Polsce to wejdz na rodzicpoludzku W szpitalach, które ja miałam do wyboru, te standardy są przestrzegane, trochę gorzej jest w małych miejscowościach, ale sytuacja poprawia się z roku na rok. Ciekawa jestem co odpowiadają Ci Szwedzi jak mówisz, że u nas jest USG co miesiąc i dokładne badania narządów? Wciąż upierają się, że miarka krawiecka jest wyższym standardem?
mwmwm91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-21, 12:36   #1255
Suqub
Zakorzenienie
 
Avatar Suqub
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 9 039
Dot.: Mamy październikowe 2018 cz. IV

Cytat:
Napisane przez szajn87 Pokaż wiadomość
tu Polske uwazaja za zacofany kraj jak zaczelam im narzekac, powiedzieli ze Skandynawia ma najwyzsze wskazniki przezywalnosci porodowej w Europie i najlepsza opieke poporodowa i nie mam sie czego bac... przeczytalam w necie ze w Polsce rekomenduja masaz krocza zeby uelastycznic drogi rodne i zmniejszyc ryzyko pekniecia, i ze robia lewatywe przed porodem to zapytala mnie skad ja biore informacje o takich przestarzalych metodach... wiem ze tu nie nacinaja, uwazaja ze naturalne rany szybciej sie goja a polozna przy porodzie dba o to by byly jak najmniejsze. nacinaja tylko w wyjatkowych przypadkach, a jak jest u was?
Nie wszędzie robią lewatywy. U mnie nic takiego nie robią, w sumie to sama się oczyscilam ale nawet połozne nie pytaly o to. Od nacinania odchodzą i walczą o to aby kobieta jak najmniej była poharatana tam.
__________________
"Nigdy nie narzekaj, że masz w życiu pod górkę, jeśli zdecydowałeś, że idziesz na szczyt".





I picture you in the sun wondering what went wrong...
Suqub jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-21, 12:53   #1256
Mila 23
Rozeznanie
 
Avatar Mila 23
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: K.....
Wiadomości: 728
Dot.: Mamy październikowe 2018 cz. IV

Cytat:
Napisane przez szajn87 Pokaż wiadomość
tu Polske uwazaja za zacofany kraj jak zaczelam im narzekac, powiedzieli ze Skandynawia ma najwyzsze wskazniki przezywalnosci porodowej w Europie i najlepsza opieke poporodowa i nie mam sie czego bac... przeczytalam w necie ze w Polsce rekomenduja masaz krocza zeby uelastycznic drogi rodne i zmniejszyc ryzyko pekniecia, i ze robia lewatywe przed porodem to zapytala mnie skad ja biore informacje o takich przestarzalych metodach... wiem ze tu nie nacinaja, uwazaja ze naturalne rany szybciej sie goja a polozna przy porodzie dba o to by byly jak najmniejsze. nacinaja tylko w wyjatkowych przypadkach, a jak jest u was?
Ja mieszkam w Niemczech i jeśli chodzi o medycynę to wolałabym leczyć się w Polsce. To samo opieka w ciąży. Tu dziewczyny mają co chwilę badania, wiedza o swoich dzieciach za każdym razem wszystko . U nas pomiary dziecka robi się tyllo 3 razy. Żadnych dodatkowych badań sie nie wykonuje. Chyba ze są jakieś wskazania. Prenatalne robi się raz i są z reguły odradzane. Jedyne co dobre to to że szepienie robi się gdy maluch ma 6 miesięcy. Ale za to potem ładuje się we wszystko co się rusza i ma katar antybiotyki. A jak nie wykupisz recepty na antybiotyk to cie ścigają ze nje dbasz o dziecko.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Słuchanie jest ważniejsze niż mówienie. Gdyby to nie było prawdą, Bóg nie dał by nam dwoje uszu
i tylko jednych ust.
Robert Kiyosaki - "Bogaty ojciec biedny ojciec"

Zapuszczam wloski, gubie zbedne kilogramy- dbam o siebie
Mila 23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-21, 13:39   #1257
xxboo
Zakorzenienie
 
Avatar xxboo
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Katowice/ Siemianowice Śl.
Wiadomości: 7 281
Dot.: Mamy październikowe 2018 cz. IV

Ja szczerze powiedziawszy jestem za lewatywa już pominę względu takie jak zrobienie kupy podczas porodu i to jak szybko to posprzątają położne (pewnie im tez średnio przyjemnie jest sprzątać czując kupę) ale o fakt ze lewatywa pomaga w szybszymi robieniu się rozwarcia , a chyba każdemu zależy na w miarę szybkim porodzie

Ale oczywiście nikt nikogo do niczego nie zmusi. Zawsze można sobie samemu zrobić w domu, albo wziąć czopka albo nie robić nic!


Natomiast dla mnie mierzenie brzucha miarka krawiecka no zostawię to bez komentarza.....
osobiście bardzo się cieszę ze wiem ze z moim dzieckiem jest wszystko super. Ze łożysko funkcjonuje prawidłowo, ma prawidłowa budowę, nie starzeje się, ze ilość wód płodowych jest w normie, ze widziałam narządy mojego dziecka, jego mózg, buzie, nóżki i raczki. Jakoś mnie to uspokoiło i wiem ze jest wszystko ok ❤️


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________


PEDAGOG



xxboo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-21, 14:55   #1258
Suqub
Zakorzenienie
 
Avatar Suqub
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 9 039
Dot.: Mamy październikowe 2018 cz. IV

Cytat:
Napisane przez xxboo Pokaż wiadomość
Ja szczerze powiedziawszy jestem za lewatywa już pominę względu takie jak zrobienie kupy podczas porodu i to jak szybko to posprzątają położne (pewnie im tez średnio przyjemnie jest sprzątać czując kupę) ale o fakt ze lewatywa pomaga w szybszymi robieniu się rozwarcia , a chyba każdemu zależy na w miarę szybkim porodzie

Ale oczywiście nikt nikogo do niczego nie zmusi. Zawsze można sobie samemu zrobić w domu, albo wziąć czopka albo nie robić nic!


Natomiast dla mnie mierzenie brzucha miarka krawiecka no zostawię to bez komentarza.....
osobiście bardzo się cieszę ze wiem ze z moim dzieckiem jest wszystko super. Ze łożysko funkcjonuje prawidłowo, ma prawidłowa budowę, nie starzeje się, ze ilość wód płodowych jest w normie, ze widziałam narządy mojego dziecka, jego mózg, buzie, nóżki i raczki. Jakoś mnie to uspokoiło i wiem ze jest wszystko ok


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Ja mam usg na każdej wizycie. W sumie po moich przeżyciach to ja chyba bym się domagała tego ciągle. Jakoś spokojniejsza jestem gdy lekarz zbada mi przepływy, serduszko i mózg.

---------- Dopisano o 15:55 ---------- Poprzedni post napisano o 15:54 ----------

Cytat:
Napisane przez Mila 23 Pokaż wiadomość
Ja mieszkam w Niemczech i jeśli chodzi o medycynę to wolałabym leczyć się w Polsce. To samo opieka w ciąży. Tu dziewczyny mają co chwilę badania, wiedza o swoich dzieciach za każdym razem wszystko . U nas pomiary dziecka robi się tyllo 3 razy. Żadnych dodatkowych badań sie nie wykonuje. Chyba ze są jakieś wskazania. Prenatalne robi się raz i są z reguły odradzane. Jedyne co dobre to to że szepienie robi się gdy maluch ma 6 miesięcy. Ale za to potem ładuje się we wszystko co się rusza i ma katar antybiotyki. A jak nie wykupisz recepty na antybiotyk to cie ścigają ze nje dbasz o dziecko.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja ze starsza to mialam 4 razy usg robione na wizytach przez całą ciąże i raz jak w szpitalu byłam. A tak to badanie na samolocie i sprawdzanie tętna.
__________________
"Nigdy nie narzekaj, że masz w życiu pod górkę, jeśli zdecydowałeś, że idziesz na szczyt".





I picture you in the sun wondering what went wrong...
Suqub jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-21, 16:09   #1259
tigresska
Zakorzenienie
 
Avatar tigresska
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Między Niebem a Piekłem :)
Wiadomości: 3 668
Dot.: Mamy październikowe 2018 cz. IV

Moja mała była ułożona główką do góry i już lekarz kazał się nastawiać na cesarkę a dzisiaj (35+0) postanowiła zacząć się obracać i teraz mam główkę z boku. Ale cały czas tam kombinuje Więc mam nadzieję, że się obróci i zacznę się nastawiać spowrotem na sn

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka
tigresska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-21, 16:21   #1260
So_close
Jedi
 
Avatar So_close
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 721
Dot.: Mamy październikowe 2018 cz. IV

Podejście do ciąży i porodu na zachodzie i w skandynawii cały czas mnie zadziwia. Sam fakt, że w UK ciąży do 4 miesiąca się nie uznaje za ciążę i płodu się w żaden sposób nie ratuje mnie oburza :/ Mierzenie brzucha też jest głupotą zwłaszcza przy tak rozwiniętej medycynie. Ale wbrew pozorom medycyna w polsce jest naprawdę na najwyższym poziomie, jedynie pieniędzy brakuje
A z tą lewatywą to nie jest tak, że się robi jak kobieta się nie wypróżnia. Naczytałam się tylu historii o tym, że babki parę dni czyściło przed porodem, a podczas parcia i tak zrobiły ... że nikt mnie nie przekona, że nie trzeba
So_close jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-01-28 15:55:02


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:35.