Pytania do mięśni brzucha i ćwiczeń - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-07-13, 21:31   #1
lavendab
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 67

Pytania do mięśni brzucha i ćwiczeń


1. Co ćwiczyć, żeby mieć płaski brzuch, jeśli nie mam tłuszczu? Brzuszki?
2. Tak jak wyżej, chcę, żeby mój brzuch był bardziej płaski, bo lekko mi wystaje, zresztą nie wiem czemu, bo nie mam tłuszczu, może to sflaczałe mięśnie? Ale mam takie pytanie: czy może tak się zdarzyć od nadmiaru ćwiczeń, że mięśnie w brzucha będą tak duże, że będzie wystawał? Czy zawsze będzie płaski? A może to zależy od czyjejś budowy?
I czy to normalne, że jak np. robię brzuszki i się podnoszę jakby brzuchem do góry, to na jego środku robi mi się taka jakby twarda wysepka? xD Dziwnie to wygląda.

Edytowane przez lavendab
Czas edycji: 2011-07-14 o 11:19
lavendab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-14, 17:18   #2
tatiana22
Raczkowanie
 
Avatar tatiana22
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 390
Dot.: Pytania do mięśni brzucha i ćwiczeń

Cytat:
Napisane przez lavendab Pokaż wiadomość
1. Co ćwiczyć, żeby mieć płaski brzuch, jeśli nie mam tłuszczu? Brzuszki?
2. Tak jak wyżej, chcę, żeby mój brzuch był bardziej płaski, bo lekko mi wystaje, zresztą nie wiem czemu, bo nie mam tłuszczu, może to sflaczałe mięśnie? Ale mam takie pytanie: czy może tak się zdarzyć od nadmiaru ćwiczeń, że mięśnie w brzucha będą tak duże, że będzie wystawał? Czy zawsze będzie płaski? A może to zależy od czyjejś budowy?
I czy to normalne, że jak np. robię brzuszki i się podnoszę jakby brzuchem do góry, to na jego środku robi mi się taka jakby twarda wysepka? xD Dziwnie to wygląda.

Co do pierwszych pytań to nic nie napiszę bo mi się nie chce, natomiast ta wysepka to wynik rozejścia się mięśni ; ja mam podobnie jestem bardzo szczupła, a przy tym po 3 ciążach następujących po sobie bardzo blisko i mięśnie niestety nigdy się nie zeszły całkiem, jest tam przerwa i ta wysepka która wychodzi w trakcie spinania mięśni przy ćwiczeniach to prawdopodobnie jelita . Nie jest to dobry objaw i ociągam się z pójściem do lekarza, ale z tego co wiem nosi się specjalne pasy na brzuch albo po prostu operuje.
tatiana22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-17, 11:32   #3
anoska
Zakorzenienie
 
Avatar anoska
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 6 437
Dot.: Pytania do mięśni brzucha i ćwiczeń

Cytat:
Napisane przez tatiana22 Pokaż wiadomość
Co do pierwszych pytań to nic nie napiszę bo mi się nie chce, natomiast ta wysepka to wynik rozejścia się mięśni ; ja mam podobnie jestem bardzo szczupła, a przy tym po 3 ciążach następujących po sobie bardzo blisko i mięśnie niestety nigdy się nie zeszły całkiem, jest tam przerwa i ta wysepka która wychodzi w trakcie spinania mięśni przy ćwiczeniach to prawdopodobnie jelita . Nie jest to dobry objaw i ociągam się z pójściem do lekarza, ale z tego co wiem nosi się specjalne pasy na brzuch albo po prostu operuje.



Do autorki:
- możesz sobie robić brzuszki, czyli pracujesz z przyczepu początkowego mięśni, możesz pracować z przyczepu końcowego, np. kk. dolne odpowiednio uniesione, aby znieść lordozę lędźwiową i tym samym odciążyć kręgosłup
- możesz pracować nad skośnymi, czyli np odpowiednio wychylasz się, można trochę izometrii,
- możesz pracować nad poprzecznym brzucha, czyli tutaj odpowiednio musisz 'zrolować' miednicę i skierować ją w nieznaczne tyłopochylenie i w tej pozycji wykonywać unoszenia miednicy, dołączać wyprost jednej k. dolnej, drugiej itd
wszystko zależy od Twojej kreatywności i wyobraźni
pamiętaj jednak o prawidłowym ustawieniu głowy i oddechu

Ta wysepka to napięty prosty brzucha łącznie ze skórą, tłuszczem i całą resztą tkanek znajdującą się między mięśniem a powierzchnią skóry
__________________
anoska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-18, 09:43   #4
tatiana22
Raczkowanie
 
Avatar tatiana22
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 390
Dot.: Pytania do mięśni brzucha i ćwiczeń

Cytat:
Napisane przez anoska Pokaż wiadomość



Do autorki:
- możesz sobie robić brzuszki, czyli pracujesz z przyczepu początkowego mięśni, możesz pracować z przyczepu końcowego, np. kk. dolne odpowiednio uniesione, aby znieść lordozę lędźwiową i tym samym odciążyć kręgosłup
- możesz pracować nad skośnymi, czyli np odpowiednio wychylasz się, można trochę izometrii,
- możesz pracować nad poprzecznym brzucha, czyli tutaj odpowiednio musisz 'zrolować' miednicę i skierować ją w nieznaczne tyłopochylenie i w tej pozycji wykonywać unoszenia miednicy, dołączać wyprost jednej k. dolnej, drugiej itd
wszystko zależy od Twojej kreatywności i wyobraźni
pamiętaj jednak o prawidłowym ustawieniu głowy i oddechu

Ta wysepka to napięty prosty brzucha łącznie ze skórą, tłuszczem i całą resztą tkanek znajdującą się między mięśniem a powierzchnią skóry

Niestety nie jest tak jak piszesz, nie miałam tego zanim nie urodziłam 1-szego dziecka. Ta wysepka wychodzi właśnie spomiędzy mięśni prostych brzucha, zbieram się w sobie żeby to doprowadzić do prządku tyle że nia bardzo chce mi się iść do lekarza, czekać....
A ty ciesz się że nie masz takiego problemu i na przyszłość doucz.
tatiana22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-19, 10:25   #5
lavendab
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 67
Dot.: Pytania do mięśni brzucha i ćwiczeń

Ja nie uważam, żebym miała taki problem. Nawet nie jestem jeszcze pełnoletnia.
lavendab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-19, 18:57   #6
anoska
Zakorzenienie
 
Avatar anoska
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 6 437
Dot.: Pytania do mięśni brzucha i ćwiczeń

Cytat:
Napisane przez tatiana22 Pokaż wiadomość
Niestety nie jest tak jak piszesz, nie miałam tego zanim nie urodziłam 1-szego dziecka. Ta wysepka wychodzi właśnie spomiędzy mięśni prostych brzucha, zbieram się w sobie żeby to doprowadzić do prządku tyle że nia bardzo chce mi się iść do lekarza, czekać....
A ty ciesz się że nie masz takiego problemu i na przyszłość doucz.
nie ma mięśni prostych brzucha
i nie ucz księdza pacierza, a fizjoterapeuty anatomii
__________________

Edytowane przez anoska
Czas edycji: 2011-07-19 o 18:58
anoska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-19, 19:44   #7
tatiana22
Raczkowanie
 
Avatar tatiana22
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 390
Dot.: Pytania do mięśni brzucha i ćwiczeń

Cytat:
Napisane przez anoska Pokaż wiadomość
nie ma mięśni prostych brzucha
i nie ucz księdza pacierza, a fizjoterapeuty anatomii
Jeżeli twierdzisz że nie ma mięśni prostych brzucha to dalsza dyskusja z tobą jest pozbawiona sensu. Jeśli rzeczywiście uprawiasz zawód fizjoterapeuty to pozostaje mi tylko współczuć twoim klientom. Poza tym fajnie by było, gdybyś nie przeczyła sobie chociażby w jednym temacie a to właśnie zrobiłaś.
Jeżeli na temat "wysepki" bez jej obejrzenia i wiedzy medycznej obligatoryjnie wypowiadasz się i twoja wypowiedź sugeruje, że nie ma się czym przejmować, wykazujesz się tym samym wielką nieodpowiedzialnością i brakiem profesjonalizmu. Gdyby się jednak okazało, że jest to przepuklina możesz przyczynić się do czyjejś śmierci. O czym powinnaś jako fizjoterapeuta doskonale wiedzieć i przed zaleceniem jakichkolwiek ćwiczeń skierować na kontrolę do lekarza. Póki co zachowujesz się jak wróżka.
tatiana22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-07-19, 20:36   #8
anoska
Zakorzenienie
 
Avatar anoska
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 6 437
Dot.: Pytania do mięśni brzucha i ćwiczeń

Cytat:
Napisane przez tatiana22 Pokaż wiadomość
Jeżeli twierdzisz że nie ma mięśni prostych brzucha to dalsza dyskusja z tobą jest pozbawiona sensu. Jeśli rzeczywiście uprawiasz zawód fizjoterapeuty to pozostaje mi tylko współczuć twoim klientom. Poza tym fajnie by było, gdybyś nie przeczyła sobie chociażby w jednym temacie a to właśnie zrobiłaś.
Jeżeli na temat "wysepki" bez jej obejrzenia i wiedzy medycznej obligatoryjnie wypowiadasz się i twoja wypowiedź sugeruje, że nie ma się czym przejmować, wykazujesz się tym samym wielką nieodpowiedzialnością i brakiem profesjonalizmu. Gdyby się jednak okazało, że jest to przepuklina możesz przyczynić się do czyjejś śmierci. O czym powinnaś jako fizjoterapeuta doskonale wiedzieć i przed zaleceniem jakichkolwiek ćwiczeń skierować na kontrolę do lekarza. Póki co zachowujesz się jak wróżka.
sięgnij do pierwszego lepszego atlasu i sprawdź jak nazywa się mięsień o którym piszesz
na temat reszty oszczerstw się nie wypowiem, bo nie mam w zwyczaju obrażać ludzi
pozdrawiam
__________________
anoska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-19, 21:13   #9
tatiana22
Raczkowanie
 
Avatar tatiana22
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 390
Dot.: Pytania do mięśni brzucha i ćwiczeń

Pierwszy lepszy:
http://www.anatomia24.pl/miesnie-brzucha.htm

A co do "oszczerstw"... to nie są oszczerstwa tylko reakcja na twój brak profesjonalizmu i dużą beztroskę. Jeżeli jesteś fizjoterapeutką to pisane przez ciebie posty wiążą się z olbrzymią odpowiedzialnością, włącznie z odpowiedzialnością za życie i zdrowie ludzkie.
Anonimowość na forum nie zwalnia z odpowiedzialności zawodowej.
I zanim zaczniesz kogoś wyśmiewać to zastanów się czy wiesz z kim piszesz, jaką ma wiedzę i czy przypadkiem nie ma racji.

---------- Dopisano o 22:13 ---------- Poprzedni post napisano o 22:02 ----------

A tutaj wypowiedź chirurga na temat "wybrzuszenia" na brzuchu podczas ćwiczeń. Zauważ z jakim wyważeniem jest ona pisana i ze wskazaniem konieczności kontroli lekarskiej.

http://zapytaj.echirurgia.pl/pyt534.htm
tatiana22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-20, 11:01   #10
lavendab
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 67
Dot.: Pytania do mięśni brzucha i ćwiczeń

Ale to wybrzuszenie nie jest od mostka do pępka.
lavendab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-20, 14:23   #11
tatiana22
Raczkowanie
 
Avatar tatiana22
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 390
Dot.: Pytania do mięśni brzucha i ćwiczeń

http://www.6weidera.pl/index.php/miesnie-brzucha.html

No to w którym miejscu ? Bo u mnie jest dokładnie w linii środkowej (tzn wychodzi jakby ze środka) ale też nie ciągnie się aż do mostka.
tatiana22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-07-20, 16:17   #12
lavendab
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 67
Dot.: Pytania do mięśni brzucha i ćwiczeń

Hmm... to wygląda mniej więcej tak, jak w tym filmiku w 3:38 : http://www.youtube.com/watch?v=MRjPVpAUdXk
Myślałam, że może takie mięśnie, ale to i tak dziwne.
lavendab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-20, 16:36   #13
lavendab
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 67
Dot.: Pytania do mięśni brzucha i ćwiczeń

Zrobiłam zdjęcia:
1 to z boku, 2 z góry bardziej, a 3 to, jak stoję, normalny

Robi mi się to, kiedy się podnoszę w brzuszkach np.

Edytowane przez lavendab
Czas edycji: 2011-07-20 o 22:31 Powód: chciałam usunąć załączniki
lavendab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-20, 20:26   #14
anoska
Zakorzenienie
 
Avatar anoska
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 6 437
Dot.: Pytania do mięśni brzucha i ćwiczeń

tatiana22 - tylko wiesz, Ty piszesz o mięśniach prostych brzucha, a takie nie istnieją jest mięsień prosty brzucha A zresztą, popatrz jakim profesjonalizmem wykazujesz się Ty i ten lekarz. A Ciebie nikt o ocenę mojej osoby i diagnoz nie prosił i nie życzę sobie takich uwag.
Autorka prosiła o zasugerowanie 'co jej jest', więc odpowiedziałam zgodnie z moją wiedzą. Zdjęcie, które zamieściła potwierdza wg mnie moją tezę. Każdy ma prawo do swojego zdania i nie wszyscy muszą się z nim zgadzać.
Nikogo się nie wyśmiewam, tylko wyskoczyłaś do dziewczyny z wypadającymi jelitami, później z rozstępem 'mięśni prostych brzucha' i przepuklinami. To jest dopiero przerażająca diagnoza, ot taka 'na dzień dobry'. Na tym kończę dyskusję z Tobą, bo nie ma ona najmniejszego sensu.

Do Autorki: jeśli dokuczają Ci jakieś dolegliwości bólowe lub chcesz uzyskać spokój ducha, skontaktuj się z lekarzem rodzinnym i wybierz na odpowiednie badania.
__________________

Edytowane przez anoska
Czas edycji: 2011-07-20 o 20:33
anoska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-20, 21:00   #15
lavendab
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 67
Dot.: Pytania do mięśni brzucha i ćwiczeń

Anoska - ale nie każdy tak ma, prawda? Tzn. to chyba jest trochę nienormalne?
lavendab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-20, 21:54   #16
tatiana22
Raczkowanie
 
Avatar tatiana22
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 390
Dot.: Pytania do mięśni brzucha i ćwiczeń

Cytat:
Napisane przez anoska Pokaż wiadomość
tatiana22 - tylko wiesz, Ty piszesz o mięśniach prostych brzucha, a takie nie istnieją jest mięsień prosty brzucha A zresztą, popatrz jakim profesjonalizmem wykazujesz się Ty i ten lekarz. A Ciebie nikt o ocenę mojej osoby i diagnoz nie prosił i nie życzę sobie takich uwag.
Autorka prosiła o zasugerowanie 'co jej jest', więc odpowiedziałam zgodnie z moją wiedzą. Zdjęcie, które zamieściła potwierdza wg mnie moją tezę. Każdy ma prawo do swojego zdania i nie wszyscy muszą się z nim zgadzać.
Nikogo się nie wyśmiewam, tylko wyskoczyłaś do dziewczyny z wypadającymi jelitami, później z rozstępem 'mięśni prostych brzucha' i przepuklinami. To jest dopiero przerażająca diagnoza, ot taka 'na dzień dobry'. Na tym kończę dyskusję z Tobą, bo nie ma ona najmniejszego sensu.

Do Autorki: jeśli dokuczają Ci jakieś dolegliwości bólowe lub chcesz uzyskać spokój ducha, skontaktuj się z lekarzem rodzinnym i wybierz na odpowiednie badania.




Teraz to mnie rozbawiłaś do łez...Wiesz jak chcesz robić jakieś podchody jak pięciolatek i kłócić się o liczbę to ja ci gratuluję dojrzałości . W dodatku zapewne wiesz czemu się mówi o mięśniach prostych a nie o mięśniu ale pieniactwo wygrało. I nadal uważam że twoja wypowiedź była nieodpowiedzialna i wysoce szkodliwa. A to co napisałaś o wysepce było o tyle odważne, że to mogła być przepuklina kresy białej, która jest niebezpieczna dla zdrowia i życia szczególnie jeśli ktoś zacznie ćwiczyć.
Co do profesjonalizmu lekarza to zapewne masz podstawy żeby oceniać . Nie wiem czy wiesz, że zachowujesz się jak forumowy pieniacz, którego boli że ktoś ma inne zdanie. Nie zakładasz nawet przez moment że ktoś może mieć rację a ty możesz się mylić. Wiem że chcesz się popisać wiedzą, ale nieomylnymi nie jesteśmy a udowodnienie swojej racji nie jest najważniejsze. Zastanów się jeszcze czy masz podstawy do oceniania opinii lekarza. Oczywiście pewnie nie wpłynę na twoje postępowanie i dalej beztrosko będziesz udawała wszechwiedzącą i udzielała porad medycznych przez sieć, nie oglądając pacjenta. Gratuluję .


Co do oceny to wybacz, ale to jest forum publiczne i jeśli boisz się wymiany poglądów i oceny twojego stanowiska, to nie powinnaś się tu wypowiadać. Fora dyskusyjne od zawsze do tego służyły i miejmy nadzieję że nadal będą. Niestety ty jedynie arogancko obnosisz się "nomenklaturą medyczną" i ewidentnie wymiana zdań na temat dwóch punktów widzenia tak bardzo cię denerwuje, że po prostu zaczynasz przepychanki słowne zamiast spróbować rozmawiać. To naprawdę nie jest ujma na honorze jeśli ktoś ma inne zdanie. Zauważ, że w tym wypadku obie mogłyśmy mieć rację .
A to że napisałam że mi wychodzi "wysepka spomiędzy mięśni prostych brzucha" było świadome i jakby nie było prawidłowo określało miejsce wysepki. Bo właśnie tam gdzie mięsień dzieli się na jego lewą i prawą stronę, ona się pojawia. Pisanie tu o przepuklinie kresy białej w celu określenia "wysepki" byłoby to absurdem, bo możemy wyjść z założenia że autorka takowej nie widziała. ;-].
To co pokazała autorka wygląda zupełnie inaczej niż u mnie.

P.S. Zauważ że mięsień właściwy brzucha wcale nie jest taki prosty jak mogłaby sugerować jego nazwa.


---------- Dopisano o 22:54 ---------- Poprzedni post napisano o 22:42 ----------

Cytat:
Napisane przez lavendab Pokaż wiadomość
Anoska - ale nie każdy tak ma, prawda? Tzn. to chyba jest trochę nienormalne?
Możesz mieć po prostu bardzo niski poziom tłuszczu, zresztą o ile cię dobrze kojarzę, to ważysz bardzo mało. Ale tak jak anoska napisała, skonsultuj to z lekarzem. Nikt ci na forum nie da jednoznacznej odpowiedzi. A jeśli coś w twojej budowie odbiega wg ciebie od normy to jak najbardziej powinnaś sprawdzić czy jednak nie jest coś nie tak.
A tak w ogóle to chciałam zapodać tu fotkę mojego brzucha jednak nie wiedzieć czemu to na zdjęciu nie wychodzi. U mnie jest to garbek i idący przez środek brzucha wychodzący nieco powyżej i poniżej pępka (no i na wysokości pępka również żeby nie było niedomówień). Pośrodku mięśnia brzucha .
tatiana22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-20, 22:17   #17
lavendab
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 67
Dot.: Pytania do mięśni brzucha i ćwiczeń

Tak, mam dużą niedowagę. Własnie chodzi o to - nie mam tłuszczu, a mam tę dziwną górkę ( i myślę, że to mięśnie) no i wystaje mi trochę brzuch. Chciałabym żeby był płaski, ale skoro ta górka to mogą być mięśnie, to nie chcę, żeby jeszcze bardziej się rozrosły, a więc brzuch wystawał.

Edytowane przez lavendab
Czas edycji: 2011-07-20 o 22:32
lavendab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-21, 16:38   #18
tatiana22
Raczkowanie
 
Avatar tatiana22
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 390
Dot.: Pytania do mięśni brzucha i ćwiczeń

Cytat:
Napisane przez lavendab Pokaż wiadomość
Tak, mam dużą niedowagę. Własnie chodzi o to - nie mam tłuszczu, a mam tę dziwną górkę ( i myślę, że to mięśnie) no i wystaje mi trochę brzuch. Chciałabym żeby był płaski, ale skoro ta górka to mogą być mięśnie, to nie chcę, żeby jeszcze bardziej się rozrosły, a więc brzuch wystawał.

Brzuch masz ładny i płaski, a to że mięśnie się uwypuklają kiedy je napinasz o normalne a jesteś chuda. Udaj się do dobrego lekarza, ewentualnie dobrego trenera.
tatiana22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:10.