Owulaja i ból - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-04-03, 16:34   #1
Lamiadzika
Przyczajenie
 
Avatar Lamiadzika
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 2

Owulaja i ból


Witam wszystkich bardzo serdecznie. Ciesze sie ze powstało to forum, zwłaszcza ta kategoria.
Nie będę się rozpisywała, bo nie o to chodzi.

Otóż kilka lat temu leczyłam sie na niepłodność trwająca 5 lat. Po roku jak zaprzestałam leczenia zaszłam w ciąże. Urodziłam córeczkę w 35 tyg ciąży z wrodzonym wytrzewieniem jelit. Ale zanim doszło do zapłodnienia przeszłam kilka operacji związanych z niepłodnością. Teraz może nie pamiętam dokładnie o co chodziło ale napisze po krótce. Laparoskopia podczas której ściągnięto nadmiar wolnego płynu z zatoki Dauglasa. Teraz poziom utrzymuje sie na poziomie 2 cm.
To tez zależy od dnia cyklu. I w tym zaczyna sie problem. Po kilkunastu wizytach u różnych lekarzy ginekologów usłyszałam ze prawdopodobnie jestem uczulona na własny płyn owulacyjny. Cierpię okropne męki. Boli mnie cały brzuch podczas jajeczkowania jak i podczas menstruacji. Jestem w stanie określić z dokładnością do 2 minut kiedy uwalnia sie jajeczko. To sie coś okropnego. Wcześniej zdarzało sie ze mdlalam. Teraz zawczasu zjadam duze ilosci nospy. 3 miesiace temu bylam u ginekologa i na pytanie co mozna zrobic z tym bolem, w odpowiedzi dostalam tabletki antykoncepcyjne aby zachamowac owulacje. No i bylo ok. Nic nie bolalo, miesiaczki regularne. Z tym ze przytylam jakies 7 kg w ciagu 2 miesiecy. Czuje sie jak potwor. Po wykorzystaniu drugiego opakowania zaprzestalam "kuracji" No i sie zaczelo. Oprócz tego mam liczne zrosty po operacji wyrostka. Mialam 2 razy ciecie prawej piersi i sutka. Rozpoznanie włókniakogruczolak. Ale to wszystko nic. Ten ból podbrzusza nie pozwala mi normalnie funkcjonować. Acha, podczas jajeczkowania nie boli mnie jajnik boli mnie cala jama brzuszna. Nie moge leżeć ponieważ ból sie rozprzestrzenia na większy obszar. Ukojenie przynosi mi pełna wanna wrzątku.

I co mam z tym zrobić Panie Doktorze? Bo przecież nie da sie tak żyć. A proszę uwierzyć podczas takiego bólu człowiek ma ochotę na zrobienie jakiegoś głupstwa. Pozdrawiam

Edytowane przez Lamiadzika
Czas edycji: 2007-04-03 o 16:37 Powód: błędy orograficzne
Lamiadzika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-04, 11:35   #2
karla4
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 48
Dot.: Owulaja i ból

No cóż, mam nadzięję,że Ci choć troche pomoge.Otóż ja też miałam do niedawna okropne bóle miesiączkowe.Też mdlałm. Teraz kiedy to wszystko się zaczyna biore takie tabletki AULIN, są najlepsze. Są na recepte,ale naprawde mi pomogły.Ból mija jak ręką odjął. Mam nadzieję,że i Tobie pomogą, bo ja już zapomniałam co to ból miesiączkowy dzięki nim ( przy owilacji miałam podobne kłopoty).powodzienia.
karla4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-05, 15:05   #3
Lamiadzika
Przyczajenie
 
Avatar Lamiadzika
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 2
Dot.: Owulaja i ból

No cóż miałam już chyba wszystkie możliwe tabletki przeciwbólowe, aulin także. Nie pomógł. Pomagają czasami czopki Diclofenak ale tylko 100. Czekam aż minie ból nawet 5 godzin. Jakieś dwie godziny nie boli i znowu zaczyna. Boje się że przestaną na mnie działać, bo na początku ból mijał mi po2 minutach, a teraz...Dziękuję za pomoc. Pozdrawiam
Lamiadzika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:53.